Een matte of gebruinde teint staat altijd charjiiant Ad vertentiën Met volle zeilen op de palen gevaren Commissie Rangschikkings onderzoek Adelborst Texelsch nieuws £)e man op de toren De Kermis begonnen Marktoverzicht Marktberichte* £eg£A^eAicAteiv Vischafslag IJmuiden Tijdschriften KeAÜ en Zending algemeene begrafenisvereeniging „den helder" uitvoerder j. c. huber hoogstraat 41. tel. 614 Bekendmaking De Specialisten te Den Helder houden Woensdagmiddag geen spreekuur. bij COR BIJL «TEMPO" AOVERTEEREN DOET ILRIOOPEII Vijf opvarenden van het motorzeiljacht „Fal ga" van de Marinejachtclub, aldus de Tel., heb ben Zondagmiddag een minder aangenaam zeil- avontuur beleefd. Het jacht was voor het bad- strand aan het zeilen, toen men te ongeveer half vier een zeer grove fout aan boord maakte. Aan den kop van de boulevard Evertsen, ter hoogte van den Nolledijk, steekt een paalhoofd in zee, dat bij hoog water niet zichtbaar is, doch aan het eind steekt een mast met boven Mn een ronde mand ver boven water uit, ten teeken, dat men daar buiten moet blijven. Toen nu het jacht met volle zeilen kwam aangevaren, wilde de stuurman tusschen deze mand en de kust doorvaren. Het gevolg was, dat het scheepje met groote kracht op de palen terechtkwam en daar muurvast bleef zitten. Dit gebeurde twee uur na hoog water. Daar er ter plaatse een zeer sterke stroom stond, werd het jacht geheel binnen de palen ge werkt, met het gevolg, dat de positie verre van ongevaarlijk was. Een der opvarenden is, nadat het water was gezakt, en het paalhoofd zichtbaar kwam over de palen naar den wal geklauterd, terwijl om streeks zes uur nog een opvarende door een marinemotorsloep van boord werd gehaald. De overige drie mannen zijn echter aan boord gebleven. Bij laag water lag het scheepje ge heel droog en werden twee lekken gevonden Aan boord sjorde men de zeilen enz. stevig vast en men wachtte op hoog water, in de hoop, dat het schip dan zou loskomen, waarna door pompen wilde trachten het drijvende te houden. Daar de positie van de opvarenden Zondag avond laat echter gevaarlijk werd, zijn zij om ongeveer twaalf uur door de motorsloep van de marine van boord gehaald; men heeft het jacht onverlicht achtergelaten. Daardoor werd op den boulevard de indruk gewekt alsof het jacht was vlotgekomen. De „Falga" is het eigendom van de Marinejachtclub. Gisterenmorgen bij laag water is een aantal marinemannen aan boord gegaan om het schip zooveel mogelijk af te tuigen. Het scheepje heeft een kiel van on geveer 1.25 meter diepte, welke geheel tusschen de palen zit. Daardoor moet het uitgesloten worden geacht, dat het schip vlotgesleept kan worden, temeer, daar er reeds palen door den bodem van het schip zitten. Men vreest dan ook, dat de „Falga", wanneer de wind toe- neehit, verder stuk geslagen zal worden en verloren zal zijn. De officieren-vlieger 3e kl. bij de zeemacht J. H. Libourel, J. C. Sillevis, G. F. Venema en J. C. Petschi, aangewezen voor den dienst in Nederlandsch-Indië, zullen hun bestemming volgen per m.s. „Johan van Oldenbarnevelt", 13 Juli van Amsterdam. De luitenant-kolonel der mariniers H. F. J. M. A. von Frijtag Drabbe, onlangs uit Ned.- Indië gerepatriëerd, wordt 20 Juli te Rotter dam geplaatst voor het verrichten van werk zaamheden, hem op te dragen door den chef van het korps Mariniers. HERHALINGSOEFENINGEN MARINEPERSONEEL Op 4 Aug. a.s. komen te Den Helder voor herhalingsoefeningen onder de wapenen de dienstplichtigen van de lichtingen 1927 en 1928, die hun eerste oefening hebben volbracht bij de Kon. Marine en thans bij het Wapen der Genie van-de Kon. Landmacht zijn ingedeeld. Bij beschikking van den Minister van De fensie zijn benoemd in de commissie, welke in 1938 is belast met het rangschikkingsonder- zoek van de candidaten voor adelborst voor den zeedienst en voor den stoomvaartdienst bij het Kon. Instituut voor de Marine te Wil lemsoord: tot voorzitter, tevens lid: gep. vice-admiraal jhr. G. L. Schorer; tot leden: kapitein ter zee C. J. baron van Asbeck, kapitein-luitenant ter zee J. G. van Nauta Lemke, officier van den Marinestoom- voortdienst der le klasse H. Embroek, dr. G. C. Dibbetz, ir. J. B. Boomer; tot plaatsvervangende leden: kapitein-luite nant ter zee C. Hellingman, officier van den Marinestoomvaartdienst der 1ste klasse D. J. Monté, dr. L. W. Nieland, A. van Leeuwen: tot secretaris, aan de commissie toegevoegd: luitenant ter zee der 2e klasse J. N. J. van der Meij; in de commissie, welke in 1938 is belast met het rangschikingsonderzoek van de candida ten voor adelborst voor de administratie bjj genoemd instituut: tot voorzitter, tevens lid: vice-admiraal jhr. G. L. Schorer tot leden: kapitein ter zee C. J. baron van Asbeck. officier van administratie der 1ste klasse M. J. C.. Klaassen, ir. A. Slingervoet Ramondt, mr. J. P. van der Helm; tot plaatsvervangende leden: officier van administratie der 1ste klasse P. Smit, dr. P. Feenstra Kuiper, dr. W. Schmitz; tot secretaris, aan de commissie toege voegd: luitenant ter zee der 2de klasse J. N. J. van der Meij. Amilda.créme, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat ot Bruin. ONTSCHEPING PASSAGIERS IN SLUIZEN TE IJ .MUIDEN. Naar aan het „Hbl." van bevoegde zijde wordt medegedeeld, zal het ontschepen van passagiers van in de sluizen te IJmuiden lig gende schepen voortaan alleen toegestaan zijn gedurende het tijdvak dat benoodigd is voor het schutten. Tot dit besluit zijn de haven autoriteiten overgegaan, teneinde te voorko men, dat andere schepen, welke gelijktijdig worden geschut, of eventueel voor de sluizen op een doorvaarbeurt liggen te wachten, op onthoud zouden krijgen. Het ontschepen van een groot aantal passa giers kan soms geruimen tijd in beslag nemen en mogelijk stagnatie in het scheepvaartver keer veroorzaken. Evenals gewoonlijk ging het inluiden van de Kermis gistèr gepaard met een grooten volksloop voor het Raadhuis, waar de ver schillende straatmuzikanten een proef van bekwaamheid op dit gebied aflegden. Er zijn dit jaar heel wat minder orgeldraaiers dan gewoonlijk, het gemeentebestuur heeft hierin ongetwijfeld zeer tot genoegen van de Texelsche burgerij een belangrijke beper king toegepast. Meldden we gister dat in 't circus geen optreden met wilde dieren zou worden toe gestaan, intusschen is daarvoor wel vergun ning verleend; afdoende maatregelen zijn hierbij getroffen. Direct na het inluiden heerschte eenige drukte op het Kermisterrein, later werd het er voor den eersten dag zeer stug, vooral toen er regen begon te vallen. Ook des avonds was het stil op de kermis. De Schouwburg Kins- bergen, waar de Magiër Alvata zijn buiten gewoon interessante toeren verrichtte trok nog al eenig publiek, pl.m. 200 personen. De bioscoop van den heer De Jong was, ondanks het schitterend programma dat werd ge geven, slechts zeer matig bezet. Het circus „Fiso" gaf een paar maal een voorstelling; ook hier wordt een alleraardigst programma gegeven. In de zalen, waar reeds gelegenheid voor den dans wordt gegeven: Pen's Schouwburg zaal en de Danssalon van den heer Eelman, was het nog stug, ook zelfs na afloop van Schouwburg en Bioscoop. Bij gunstig weder mag men voor hedenavond meer kermisbe zoek verwachten. De heer L. Vonk, reeds vele jaren werkzaam aan het kantoor van de Roterdamsche Bank- vereeniging alhier, is benoemd tot algemeen Procuratiehouder aan die Bank. Doordat de kermis het marktplein bezet heeft, werd gisteren de markt te Den Burg ge houden op de z.g. Hollebol in de Nieuwstraat. De lammerenaanvoer was ook nu nog groot, er werden ruim 750 lammeren verhandeld. Op de prijzen heeft de geringe grasgroei een on- gunstigen invloed. Bij vorige week -toen deze al dalend was liep de prijs nog 75 cent tot ƒ1.per lam terug; er werd een middenprijs betaald van 8.25, in verhouding deden de minder zware lammeren beter prijzen dan de schapen deden evenmin goede prijzen, betaald beste. De hoogste prijs bedroeg 9.50. De werd ongeveer 19.per stuk. De rundvee- aanvoer bestond in 2 koeien, prijs 185200 en 4 pinken prijs pl.m. 100.Nuchtere kal veren brachten pl.m. 10 op, oudere kalveren 35— tot 50.—. De vette varkens op de boerderij loopen iets in prijs terug, betaald wordt 24 tot 24 cent per pond. Ook de biggen op de markt worden goedkooper, een vrij zware big bracht niet meer op dan 18.Schrammen golden 22 tot 26.- per stuk. Aan de eierenveiling bleef de prijs der eieren geljjk aan die van vorige week. Veemarkt 27 Juni 1938. 756 lammeren 79.50; 2 paarden 150 f 350; 4 pinken 85—120; 3 koeien 185220; 3 graskalveren 3550; 7 nuchtere kalveren 713; 12 schapen 1820; 22 biggen 18 tot 20; 14 schrammen 2226. Eierenveiling 27 Juni 1938. Aangevoerd 67175 stuks. 58-62 kg 3.25 3.45; 62-64 kg 3.40—3.55; 66-70 kg 3.60 tot 3.85; 50-56 kg 2.85—3.30. Alles per 100 stuks.. LEVERINGEN. De levering van de gedurende het stook- seizoen 1938/1939 voor het Garnizoen te Den Helder benoodigde brandstoffen is opgedra gen aan de N.V. Vereenigde Brandstoffen- handel alhier. Prjjsnoteerlng. Tarbot, per kg 0.700.50; Tong, id., 1.20 1.00; Griet, per 50 kg 25.0012.00; Groote Schol, id., 19.00; Middel Schol, id., 18.00— 16.00; Zetschol, id., 17.0012.00; Kleine Schol, id., 14.00—4.80; Schar, id., 7.50—2.70; Tongschar, id., 23.0018.00; Vleet, per stuk 0.65; Poon, per 50 kg 2.400.90; Groote Schelvisch, id., 18.0016.50; Middel Schel- visch, id., 14.0012.00; Kleinmiddel Schel visch, id., 11.006.10; Kleine Schelvisch, id.., 7.003.20; Kabeljauw, per 125 kg, 56.00— 23.00; Groote Gul, per 50 kg, 13.008.50; Kleine Gul, id., 10.003.60; Wijting, per 50 kg 4.80—2.50; Makreel, id., 3.30—1.45, Heil bot, per kg 1.341.14; Leng, per stuk, 1.00 0.75; Kleinmiddel Hake,, per 50 kg 9.00; Pieterman, id., 17.0013.50. Het Juni-nummer van „W eest Paraa t", het orgaan van „De Nederlandsche Padvin ders", bevat als eerste artikel het nieuws uit het Hoofdkwartier, waarbij een verslag van het eerste bezoek van de Koninklijke Commissaris, Z.K.H. Prins Bernhard, aan het Nationale Hoofdkwartier. De oud Hoofd verkenner Rambonnet vervolgt zijn levens beschrijving onder den titel; Uit de School des Levens; er volgt een uitgebreid verslag van de patrouille-wedstrijden te Ommen; ver slag over het week-end van de Leiders der B.E. Padvinders (d. z. lichamelijk gebrekkige padvinders), inlichtingen over kampeeren op ..De Hooge Veluwe" en te Holten, nieuws van de Broederschap van Oud-Padvinders en van de Ned. Christelijke Padvinders. Het Welpen- nieuws, „Rondom de Raadsrots" wordt ver zorgd door Akeele Sevenhuysen. Tenslotte een aardig stukje uit een Leiders-notitieboek genaamd „Pim". Al zoovele malen hebben wjj ons, vooral in den zomertijd, afgevraagd hoe het toch mo gelijk is, dat het juist altijd op Zaterdagmid dag en op Zondag, moet stormen en regenen, juist op de dagen, waarop de werkende menschheid óók eens vrijaf is en aan de beurt komt om van het mooie weer te genie ten; wij pijnigden onze hersenen met de vraag, waar hem dat toch in zat, maar nü hebben wij het antwoord op die vraag gevon den, het is gewbon het ei van Columeu9; w,j hebben hier in Den Helder onzen eigen regen maker. Wjj weten allemaal nog best hoe het b.v vorigen zomer ging. Van Maandag tot Vrij dag was het meestal pracn'.ig weer, er was dan geen vuiltje aan de lucht. Maar als dan 's Zaterdagmorgens de Werfmannen, die de geheele week tijdens het prachtigste weer van de wereld op de marinewerf gezwoegd en gesjouwd hadden, zich al gingen verheu gen op een fijnen vrijen Zaterdagmiddag en Zondag met schitterend weer, fijn met moe der de vrouw en de kinderen op stap naar de duinen om bramen te zoeken, of naar het strand om pootje te baden; als de soldaten van ons Garnizoen, die alle dagen van de hitte hadden loopen zweeten en blazen, en blaren ter grootte van een rijksdaalder onder de voeten hadden geloopen, met doorgeprikte blaren klaar stonden om met bewegingsvrij heid naar het meidje te gaan; als de Marine- menschen, die de vrije prik hadden, en die niet op wacht behoefden, zich al verkneuter den op mooi weer, en de koffers reeds pak ten; als de Heldersche dames de nieuwe zomerhoedjes en mantels al klaar gelegd hadden; als de Heldersche dienstmeisjes, moe van het de heele week boenen, plassen en dweilen, de fietsbanden reeds gingen oppom pen, om straks met hun aanstaande naar de Donkere Duinen, i.aar buiten in de vrije lucht, te trekken, om lekker met z'n tweetjes naar de vogeltjes te kijken; kortom, als dan de zwoegers en werkers uit Den Helder óók eens van het mooie weer zouden kunnen pro- fiteeren, dón kwam daar de man van den Huisduiner toren, en sleepte uit ten of ander berghok een vervaarlijk soort voetbal, die hij aan een tegen den toren bevestigde lat liet bengelen. En hoe dat nou preci-s in z'n werk ging, weten wij niet, maar nauwelijks hing die reuzen-bal daar in de lucht, of het weer sloeg om, de zon verdween tot Maandagmorgen, de wind begon uit te schieten en blies en gierde van geweld, die dolle Zuidwester bracht dan pias-bui op pias-bui, de lip van de Werf-man- nen, van de soldaten, matrozen en dienstmeis jes ging bedenkelijk omlaag hangen, het werd voor alle Heldersche menschen voor de zoo- veelste maal weer eens een Zondag van bin nenblijven, en dat alles alleen, omdat die snoodaard daar op Huisduinen, die regen maker en weerbederver het in z'n hoofd haalde, om juist aan het eind van de week dien stormbal uit te hangen. En dat deed hij niet alleen vorigen zomer, die grapjes haalt hij ook nu nog steeds uit. En waarom Gunt hij de Heldersche menschen, die de heele week tijdens het mooiste weer van de wereld aan het werk moeten, óók niet eens een dagje mooi weer, als ze vrij zijn Is hij soms een hardnekkig tegenstander van den vrijen Zaterdagmiddag Kom, mijnheer de torenwachter van Huis duinen, strijk je hand eens over je hart, en hang dien bal nu voortaan niet juist op Za terdagmorgen uit; wacht daarmee tot Maan dags of Dinsdags, en haal hem dan Donder dags of Vrijdags weer binnen, of beter nog houdt hem altijd binnen! Mijnheer de regenmaker, bederf nou niet altijd onze vrije dagen, want anders zullen' wij je voor je verjaardag een Russische kalender moeten sturen; thischien raak je dan wel eens den tel kwijt en in de war, zoodat je op een ge geven moment niet precies meer weet op welke dagen het in Den Helder Zaterdag of Zondag is. En moet dat ding per sé van tijd tot tijd eens 'uithangen, wacht dan liever tot wij je een seintje geven om dien bal te hij- schen, b.v. als schoonmama van plan is om bij ons te gast te komen, en wij dat minder gewenschte bezoek alleen door middel van pias-regens kunnen keeren, omdat zij op haar dood is, dat haar nieuwe kapot-hoedje door een regenbui zal bederven; of wacht op een sein van ons, als onze vrouwen soms eens mochten vergeten, dat zij, die in Den Helder wonen, ook te Den Helder, behooren te koo- pen. en dat zij dus geen misbruik van het mooie weer mogen maken om met ons trac- tement naar Amsterdam te gaan met het snoode plan om daar van onze zuur-verdien- de centen links en rechts allerlei onnoodige inkoopen te doen, ioplaats an de centen nut tig hier te besteden. Hang dón den bal gauw op. en zorg voor flink wat regenwater, zoo dat de reis niet door kan gaan! Maar bederf nou niet steeds ons week-end, verval nu niet altijd in de herhaling: van Maandag tot en met Vrijdag mooi weer, Zaterdags en 2°n dags régen en wind. Of hebben julHe daar op Huisduinen soms wat tegen ons arme Nieuwediepers; hebben wq soms zo mers jullie strand te veel verontreinigd met sausies-doppen en bananenschillen J ten het. daar kunnen ze op Huis d 111 wel eens kwaad om zijn, doch ze kunnen daar toch niet kwaad om blijven! En als wij nu zeer deemoedig beterschap beloven, is nel dan soms goed? Krijgen wij dan eens, óók op Zaterdag en Zondag, mooi weer? Kom, regenmaker daar op Huisduinen e nou voortaan eens een pietsie medelijden me ons, en laat die voetbal Zaterdags en Zondags in het berghok liggen, of geef hem die dagen aan Karei Lotsy voor een voetbalwed strijd, want wat heb je er nu toch eigenlijk aan, om onze vrije dagen te bederven met regen en wind? Blaas in het vervolg eens niet zoo hoog van den toren; wjj weten nu allemaal wel, dat wij, wat het weer betreft, aan jou zijn overgeleverd, maar dat hoeft toch niet juist hetzelfde te zijn, als waren wij aan de heidenen overgeleverd DE AMBTSEED. Men schrijft ons- van de zijde der Niemöller- beweging in de Duitsch Evangelische kerk, dat er geen sprake van is, als zouden er, zooals een bericht uit Bern heet te zeggen, 1500 predi kanten weigerachtig zijn om den ambtseed af te leggen. Dit cijfer is geheel uit de lucht ge grepen. Ook onder de vrienden van dr. Niemöl- ler staat het vast, dat er geen bezwaar is om den ambtseed af te leggen, en zullen, nu eenige .hindernissen zijn weggeruimd, ook degenen die nog niet den eed aflegden, dit spoedig gedaan hebben. Voorts acht de Niemöller-beweging het van belang om in het buitenland te doen weten, dat de ambtseed in Duitschland voor de predi kanten niet iets nieuws is; voorheen legden alle predikanten den trouweed aan keizer Wilhelm af en werd ook dit zonder bezwaar gedaan. PRESBYTERLAANSCHE KERK. Generale Synode. doopsgezinden en ANDEREN. De kleinere kerkgenootschappen hadden hrt in Rusland tot dusver naar verhouding niet slechtst. Thans verandert ook dit. Te pn„a Nowosibirsk, Krasnojarsk, Omsk enz. werden de Doopsgezinde gemeenten ontbonden en rrr. boden en haar eigendom verbeurd verklaard. loterijgeld geweigerd. De Gereformeerde Hervormdekerk Waadtland in Zwitserland ontving van het staatsloterijbeheer 7000 francs tot ondersteu ning van werkloozen. De kerk heeft echter dit loterijgeld geweigerd en ontving vervolgens van leden 'der 'kerk vrijwillige gaven voor dit doel tot een gelijk bedrag er voor in de plaats. stoomvaart mij. ntcderlanu, Poelau Tello, 25 Juni v. Genua. Salabangka, 26 Juni v. Colombo. Saleier, 26 Juni te Bremen. Simaloer, 26 Juni te P. Said. Soemba, pass. 26 Juni Dover. KON. HOLL. LLOYD. Montferland, 27 Juni te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Ajax, 27 Juni te -Copenhagen. Alkmaar, 25 Juni te Liverpool. Ariadne, 25 Juni te Calamata. Aurora, pass. 26 Juni Gibraltar. Berenice, pass. 26 Juni Bevezier. Boskoop, 27 Juni te Antwerpen. Columbia, 26 JJuni v. Cristobal. Costa Rica, 25 Juni v. Dover. Cottica, 25 Juni v. Curaqao. Deucalion, pass. 26 Juni Dungeness. Euterpe, 25 Juni v. La Pallice. Fauna, 26 Juni v. Lipari. Flora, 24 Juni v. New York. Iris, pass. 27 Juni B'koog. Merope, 26 Juni te Gdynia. Nereus. pass. 27 Juni Lydd. Orion, 27 Juni te Amsterdam. Orpheus, pass. 26 Juni B'koog. Perseus, 25 Juni v. Aalborg. Pluto, 26 Juni te Stettin. Saturnus, 26 Juni te Hamburg. Stella, 25 Juni v. Susak. Theseus, pass. 26 Juni B'koog. Tiberius, 27 Juni v. Palermo. Triton, pass. 25 Juni Gibraltar. Ulysses. 26 Juni te Istanboul. Vesta, 26 Juni te R'dam. De 150ste algemeene synode der Presbyteri- Vulcanus, pass. 25 Juni Gibraltar. aansche kerk in de Vereenigde Staten van Amerika vergaderde te Philadelphia. Pracses was dr. Charles Whitefield Welch van Louis- ville. Het was de eerste maal in jaar, dat een voorzitter uit de zuidelijke staten gekozen werd. De vorige praeses, dr. W. H. Foulkes, hield de inleidende prediking waarin hij op wekte tot strijd tegen de „dictators dezer eeuw, die zichzelven de rechten van de Godheid toe- eigenen"en vroeg om gebed voor Niemöller en de zijnen. Een belangrijk agendapunt was de houding tegenover den oorlog. Aangenomen werd een resolutie, dat de kerk zich tegen den oorlog als middel om int ei-nationale geschillen te be slechten, verklaarde. Besloten werd, dat de resolutie thans in de 276 classes der kerk be sproken zal worden en dat als dan de resolutie een meerderheid behoudt, het volgend jaar de confessie op dit punt veranderd zal worden. Dr. Clarence E. Macartney van Pittsburgh diende een minderheidsrapport in, waarin werd uitgesproken, dat de regeeringen soms oorlog moesten voeren ,,om recht en gerechtigheid en de openbare orde te handhaven". GEREFORMEERD EN OECUMENISCH. Dr. Henry Beets te Grand Rapids in Ameri ka, een der voormannen van de Christelijk Gereformeerde kerk in Amerika, schrijft over het feit, dat de Gereformeerden in Nederland niet aan de oecumenische beweging meedoen o.a. het volgende: „Wij zullen grif toegeven, dat er belangrijke bezwaren waren en zijn. Toch rijst de vraag op of men daarin genoegzame grond heeft om zich geheel afzijdig te houden. Zijn er niet veel meer en grootere zaken die we met elkaar ge meen hebben, dan dingen waarin we verschil lenBereikt men werkelijk blijvend groote dingen met dergelijke afzijdigheid? We zouden de pers daarover wel eens gaarne hooren. Per soonlijk staan wij, met het oog op de groote be- teekenis, sympathiek tegenover dezelve, ook al houdt de groep waartoe de persbeschouwer be hoort, zich eveneens afzijdig. We staan buiten zulke Wereld-Conferenties wat te mopperen en te becritiseren. Maar verzaken we op die manier niet onze plicht als zout en als getuige En indien het werkelijk plichtverzaking is, zij het ook in geringe mate want och, we zijn tenslotte als Gereformeerden maar een klein klompke gaan we dan voor God en zijn zaak wel vrij uit? Wat zouden onze lezers daarvan oordeelen? En onze God bovenal?" KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ Houtman, 27 Juni v. P. Said. HOLLANDAMERIKA LIJN. Loehgoil, 25 Juni v. Avonmouth. Lochmonar, 26 Juni te Liverpool. Maasdam, 25 Juni te Philadelphia. Nebraska, 26 Juni te Londen. Rotterdam, 26 Juni te New York. Veendam, 26 Juni v. Plymouth. Volendam, pass. 26 Juni Lizard. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Glaucus, pass. 26 Juni Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, pass. 25 Juni K. Guardifui. Garoet, 25 Juni v. Belawan. Kedoe, 26 Juni v. Batavia. Kertosono, 25 Juni v. Batavia. Kota Agoeng. 26 Juni te Genua. Kota Nopan, 27 Juni te R'dam verwacht. Kota Pinang, pass. 25 Juni Point de Galle. Palembang, pass. 26 Juni Perim. Slamat, 26 Juni te Batavia. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, pass. 26 Juni Dungeness. STOOMVAART MI.( OCEAAN. Eurymedon, 27 Juni te Amsterdam. Peisander, pass. 24 Juni Gibraltar. Phrontis, 24 Juni v. Gravesend. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 25 Juni v. Port Soedan. Jonge Elisabeth, 26 Juni Leixoes gepass. VEREENIGDE NED SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Afrika Lijn). Bloemfontein, 26 Juni v. Marseille Jagersfontein, 26 Juni te Hamburg Meliskerk, 27 Juni te R'dam. Nijkerk, pass. 26 Juni Ouessant. Randfontein, 26 Juni te Amsterdam. Springfontein, 27 Juni v. Beira. (Holland—Australië Lün). Aagtekerk, 26 Juni te Hamburg. (Holland—Br.-Indië Lijn). Hoogkenk, 26 Juni v. Livorno. (Holland—Oost-Azië Lijn) Grootekerk, 27 Juni te Antwerpen Zuiderkerk, 26 Juni te Rotterdam.' Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JOHANNES ANTONIUS HOL, echtgcn. v. J. G. Egberink, Gepens. Opperschipper K.M. in den ouderdom van 54 jaar. Den Helder 27 Juni 1938. Parallelweg 36. Den Helder. J. G. HOL—EGBERINK M. DE VRIES—HOL J. DE VRIES Amsterdam. J. A. EVERS—HOL N. EVERS en Kleinkinderen. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donderdag 30 Juni. n.m. Iu45 vanuit het sterfhuis, op de Algemeene Begraafplaats te Huisdui nen. Heden overleed in de St. Lidwina-Stichting, na een geduldig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante, MARIA CORNELIA MOLENAAR, Weduwe van Jan Willem Ramler, in den ouderdom van 79 jaren. Den Helder, 27 Juni 1938. Keizerstraat 79. Namens de Familie; W. MOLENAAR. De gezongen Uitvaart dienst zal plaats hebben in de Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus. op Donderdag 30 Juni a.s., te 9 uur, waarna direct de begrafenis zal plaats heb ben vanuit de kerk. Aan komst R.-K. Kerkhof „St. Joseph" circa 10.45 uur. DANKBETUIGING. Harteljjk dank voor de vele blijken van belangstelling onder vonden op ons 40-jarig huwe lijksfeest. D. RAMLER H. RAMLER—BEUGELING Den Helder, le Vroonstraat 83 De Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat door hem is goedgevonden, met af wijking in zooverre van het be paalde in art. 116 der Algemeene Politieverordening voor deze gemeente, te bepalen, dat in den nacht van 29 op S0 Juni a.,. de tapperijen In deze gemeente tot 1 uur voor het publiek geopend mogen zijn. HET SMAAKT TOCH BETER WESTSTRAAT 104. Tel.615. VAKKUNDIG ADRES voor het oppersen, stoomen en onderhouden van Uw Kleeding.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6