De keerzijde van den roem Het kapitaal voor Indië's leger en vloot Laatste kans Filmsterren beklagen zich Laag wafer in het buifen-IJ Uit onze Omgeving Postduivenver. „Victoria" BARBARA STANWYCK kan óók meepraten van den plaag der aan bidders. Zoo langzamerhand zijn we er toch wel van over tuigd: het leven der filmsterren is lang niet gemak kelijk en zeker niet zoo mooi, als wij buitenstaan ders, ons dat meestal plegen voor te stellen. liet werk onder de verblindende schijnwerpers is zwaar, warm en vermoeiend en zoodra de filmacteurs en -actrices zich buiten of waar ook elders vertoonen, worden ze overvallen door een stroom van autogram- menjagers, die niet eerder tevreden zijn, dan nadat zij zich van een groot aantal handteekeningen heb ben kunnen meester maken. Autogrammenjagers. En zeker is dit in Hollywood het geval. Vroeger vonden de helden en heldinnen van het Uitte Doek een dergelijke attentie wel aardig en gevoelden zij zich vereerd, wan- neei men hen om een handteekening vroeg. De autogrammen verzamelaars, die toen nog met autogrammenjagers genoemd werden, V^nj,P0.j e,ve jongelui, die met groote wel willendheid door de filmmenschen ontvan gen werden. Tegenwoordig is dit echter geheel ver anderd. De autogrammenverzamelaars zijn autogrammenjagers geworden, die zich niet ontzien, op de meest brutale manieren tot de filmsterren door te dringen, om handtee keningen te bemachtigen. Hiermee is aan de rust te bemachtigen. Hiermee is aan eind gekomen. Hollywood zelf, is hieraan echter schuldig. Er worden kaarten en plattegron- den van de stad verkocht, waarop met groote letters en teekeningen de huizen van de respectieve film acteurs aangegeven staan, terwijl er tal van autobus-ondernemingen be staan, die U voor een niet al te hoo- gen prijs langs de prachtige villa's rijden. En wanneqr de chauffeur van zoo n bus er in slaagt, een filmster uit zijn woning te lokken en hem aan de nieuwsgierige vreemdelingen te „toonen", dan kan hij zeker op een extra fooi rekenen! Geen wonder dus, dat ze al het moge lijke in bet werk stellen, om hun doel te bereiken. En arme filmster, die zich er toe laat overhalen, zich buiten zijn huis te ver toonen! Hij wordt niet eerder losgelaten, dan nadat hij ontelbare malen zijn handteeke ning op vodjes papier, foto's, brieven, boek jes, enz., enz. heeft geplaatst. Een nachtelijke storing. Maar er zijn nog veel meer dingen, waar over de filmsterren zich beklagen. Een nach telijke storing bijvoorbeeld is niets onge woons. Dick Po wel, die avonden en nach ten lang aan een nieuwe film gewerkt had en dus overdag zijn slaap moest inhalen, werd op een morgen gewekt door een luid getoeter voor zijn huis. Hij stond snel op en toegaf zich naar buiten om te kijker wat er aan de hand was. Daar stond echter een neisleider in een autobus druk te beweren: „Dit is de heer Dick Powcll. Hij is in Pitts- tourg geboren". En toen volgde een lange be schrijving zooals dit ook gebruike lijk is bij historische gebouwen of gedenk- teekenen. Vóór het enthousiaste reisgezelschap ver der reed, overhandigde de chauffeur den ac teur een reclame, waarin hij aangespoord werd toch vooral van deze autobusonderne ming gebruik te maken Ook Charles Boyer werd op dergelijke wijze, toe nhij zich naar hot atelier wilde begeven, door een reisgezelschap overvallen. Het kostte hem een uur vertraging, want iedere reiziger wilde toch minstens één handteekening heb ben en liefst hadden allen nog een persoon lijk geschenk ook willen hebben. Kay Francis voor een probleem. De dames worden evenmin ont zien. Kay Francis kreeg onlangs be zoek van iemand, die zijn lievelings schildpad meegenomen had. Hij wil de, dat zij haar handteekening in het schild van het dier graveerde en toen zij weigerde aan dit verlangen te voldoen, was de man buitenge woon verontwaardigd. De autogrammenjager is nu eenmaal \an ftieening, dat hij als trouw filmbezoeker ook bepaalde rechten heeft. Wanneer hij van den filmacteur bijvoorbeeld diens das wil hebben en deze niet krijgt, dan ishijonte vreden. Het overk vam Madeleine Caroll on langs, dat een zoogenaamde Werecidci van haar, gewoon een mouw uit haar japon trok en deze rustig meenam. Barbara Stenwyck werd bij iets dergelijks ernstig aan haar arm gewond. 5 oetba'. eeQ filmster al niet goed voor is Een andere plaag vopr de filmsterren zijn de verschillende wedstrijden worden waarbij zij tot juryleden benoemd worden, zonder dat zij zich daaraan v t ken. Ook hiervan weet Dick Powcll mee te praten. Van een wedstnjd, waar de^ beste kaas bekroond wordt, moe .1 iiPCrzik- dere bijeenkomst, waar de - voigt een koningin" gekozen wordt. Daarna volgt een schoonheidswedstnjd van e;nkomst van dan moet hij weei naar eui 1 ,jan oogsters. En daartusschen moest^ hp( nog even zijn meening u P dames- mooiste handwerk, gemaa plijkc be. kransje. Het resultaat van oeig yan moeiingen is dan *®^v0°"' schen die zich er brieven ontvangt van gekre- over beklagen, clat zij geen «-aren» gen hebben of niet uitverkoren waren. Het ergste van alles! En dan tenslotte de verslaggevers en jour nalisten Erger menschen bestaan er eenvoudig niet voor de filmhelden!! Maar dat is be kend genoeg. De meest onzinnige dingen worden er over de helden van het Witte Doek geschreven en meegedeeld. De eene filmster wordt iedere morgen door zijn moe der gewekt, doordat zij hem een welriekende roos onder de neus houdt; terwijl een andere acteur door zijn broer gewekt wordt, die een stukje ijs tusschen zijn pyama-jas steekt. Geen wonder, dat de acteurs en actrices over dergelijke dwaze praatjes verontwaardigd zijn. Maar toch, hoe vreemd het ook klinken moge, een dergelijke mededeeling over hen in de groote kranten is een uitstekende re clame en alle filmsterren weten maar al te goed, dat zij hun bestaan voor een groot deel te danken hebben aan de reclame. En daarom onderwerpen zij zich hieraan, even als zij zich toch gevleid voelen, wanneer de autogrammenjagers op hun handteekening azen! Waarom wil Nederland de vergoe ding van rente en aflossing van het kapitaal voor legervliegtuigen terugnemen? Algemeen bezwaar tegen de behan deling van het wetsontwerp inzake het dep. van Marine. Zeer vele Tweede Kamerleden zou den er ernstig bezwaar tegen heb ben, indien de reeds vastgestelde vergoeding door Nederland aan In- dië van rente en aflossing va'h het kapitaal voor legervliegtuigen ad f 1.326.000 thans werd teruggeno men, aldus blijkt uit het Voorloopig Verslag betreffende de goedkeuring van de besluiten van den Gouver neur-Generaal van Ned. Indië. Niet alleen hadden deze leden bezwaar tegen het beroep, in dit verband op de verbetering van den financieelen toestand van Indië gedaan, maar ook en vooral tegen het feit, dat in cidenteel een maatregel wordt voor gesteld, die zakelijk en principieel van groote beteekenis is. Indien de minister dit voorstel handhaaft, zou den zij op deze gronden hun stem daaraan niet kunnen geven. Verscheidene van deze leden wezen er bo vendien op, dat dit voorstel niet geheel kan worden afgescheiden van de verdecling van de vlootkosten tusschen Nederland en Indië. De legeruitbreiding. Inlichtingen werden gevraagd omtrent den stand van de personeelsvoorziening in verband met de legeruitbreiding, in het bij zonder voor wat betreft de luchtmacht. Wan neer zal het personeel op sterkte zijn? Kan NIET UIT DEN MILITAIREN DIENST ONTSLAGEN. Zooals elders in dit nummer is gemeld, heeft het Hoog Militair Gerechtshot giste ren de zaak behandeld van den luitenant ter zee le klasse J. B. V., die bij vonnis van den Zeekrijgsraad te Willemsoord uit den militairen dienst is ontslagen. Het Hol heeft in deze zaak heden uit spraak gedaan en den marine-officier ver oordeeld tot een geldboete van f 1000. subsidiair een hechtenis van een maand. dc minister mededeelen, hoeveel Nederland- sche reserve-officieren en vaandrigs of kor netten voor Indië zullen worden aangeno men, alsmede hoe groot het aantal kort- verhand-vliegers is en zal worden? Heeft dit laatste instituut een tijdelijk dan wel een permanent karakter? Ook omtrent het tekort aan militie, waar van in de volksraadsstukken sprake is, wer den nadere inlichtingen gevraagd. Naar aanleidng van de verklaring van den regeeringsgemachtigde in den Volks raad, dat er een plan tot reorganisatie van het leger bestaat, werd gevraagd, hoeveel tijd en hoeveel geld met deze reorganisatie gemoeid zal zijn. Kan de minister, zoo vroeg men voorts, nadere inlichtingen ver schaffen omtrent de strekking van dit plan? Tegen de behandeling van het wetsont werp betreffende het departement van ma rine had men vrijwel algemeen overwe gend bezwaar. Daarin is verwerkt de uit komst van de te wijzigen verdeeling van de kosten der vloot in de Tndische wateren. Over den inhoud van deze nieuwe re geling en over de beginselen, waarvan daar hij wordt uitgegaan, laat de Memorie van Toelichting zich evenwel niet uit. Integen deel; de minister kondigt aan, dat deze aangelegenheid meer in den breede be sproken zal worden in de memorie van toelichting betreffende het spoedig in te dienen wetsontwerp tot wijziging van Hoofdstuk XII voor 1938. De behandeling van het thans aan de orde zijnde wetsontwerp, waarin feitelijk over de verdeeling van de vlootkosten wordt beslist, dient dus, naar men meen de, niet aan de behandeling van het aan gekondigde ontwerp vooraf te gaan. Men zou daarom den minister in overweging willen geven, de intrekking van dit wets ontwerp te bevorderen; zou de minister hiertoe niet bereid zijn, dan zou men te gen de behandeling van dit wetsontwerp voorloopig bezwaar maken. Sommige leden vroegen, of in de memo rie van toelichting de financieele conse- uuenties van de nieuwe vlootkostenverdee- ling voor de Indische begrooting voor 1938 wel volledig zijn weergeveven. Vele schepen liggen droog. Gevolg van den Zuid-Wester storm. Beurdvaarders kunnen niet binnenkomen. Ten gevolge van den Zuid-Wester storm is het water in het buiten-Y en in het IJsel- meer gedaald tot 1.95 m—A.P., ongeveer 1.80 m. beneden het normale peil. Te zes uur vanochtend werd het schut ten in de Oranjesluizen gestaakt. Zoodra de wind zal gaan liggen, zal het schutten ver moedelijk onmiddellijk worden hervat. Een dertig- tot veertigtal schepen lag van ochtend geheel droog, evenals vele fuiken van visschers. De schepen van vaste scheep vaartlijnen, zooals de passagiersdienst Lem merZwolle, konden niet binnenkomen en ook vele beurtvaarders moesten voor de sluizen blijven liggen, zoodat in deze diensten aanzienlijke vertraging is ont staan. Uaei&at DE INDIËRS ZWOEGDEN WEER TEVERGEEFS. Matig Haagsche ploeg wint met 20. Bertus de Harder onder vindt nog last van zijn blessure. Het was na het spel, dat het Indische elf tal j.1. Zondag op den Olympischen dag heeft laten zien, wel te verwachten, dat deze ploeg het ook tegen een goede Haagsche combina tie zou moeten afleggen. En dat is dan ook gebeurd, zij het met betrekkelijk kleine cij fers, als gevolg van het feit, dat het Haag sche elftal ver beneden zijn krachten speel de. Het was als geheel een wedstrijd, waar in weinig fraai voetbal te genieten viel. De Indische ploeg deed wederom haar uiterste best een zoo gunstig mogelijk resultaat te behalen, doch opnieuw bleek haar voorhoede ten ecnenmale niet in staat doelpunten te fabriceeren, hoewel deze zich dik wijls aardige kansen wist te schep pen. Doch ook In de Haagsche ploeg rammelde het geducht, omdat de spelers niet met het heilige vuur te willen winnen bezield wa ren. Ze geloofden het wel zoo'n beetje, waar bij nog kwam, dat onze nationale linksbui ten Bertus de Harder zich nog zichtbaar moest sparen, als gevolg van zijn blessure. Daardoor ging er van de linkervleugel van V.U.C. minder uit, dan we ervan gewend zijn. en dat drukte zijn stempel op het ge- heele voorhoedespel. Ook van Vliet als rechtsbuiten was maar matig op dreef. Ditmars en Colthoff wisselden goede en minder goede momenten af. De middenli nie was als geheel niet slecht, al werd deze minder, toen Bool wegens een blessure ver vangen moest worden door Bommelee. De achterhoede heeft, met Dommers als uit blinker goed gespeeld. Bij dc Indische ploeg klopte het samen spel zoo nu en dan vrij aardig, doch de voorhoede bleef volkomen schotloos. De ver vanging van den doelman Bing Mo Heng door van Beusekom bleek een aanmerkelij ke verbetering. In de eerste helft is Indië zeker niet min der in den aanval geweest, dan de Hage naars, en van beide zijden liet de afwerking der aanvallen veel te wenschen over. Na de rust nam den Haag het initiatief vrijwel ge heel in handen, maar toch duurde het nog 22 minuten voor en aleer Ditmars van DHC er in slaagde, een keurig aangegeven bal van B. de Harder in een doelpunt om te zetten (10). Vijf minuten later maakte dezelfde spe ler er met een vrij tam schot, dat door een been van richting veranderde, 20 van, en daarmede was het pleit beslecht. Wel heeft de Indische ploeg daarna nog alles er op gezet, om den achterstand te verkleinen, doch het lukte niet, en kansloos verloor het vertegenwoordigend Indische elftal van den Haag met 20. 'ANNA PAULOWNA EEN PLEISTER OP DE WONDE BIJ HET VISCHVERBOD. Naar we vernemen heeft de H.S.V. on langs, dus reeds vóór de uitspraak in de vischkwestie, die we gisteren in ons blad vermeldden, een besluit genomen, dat we beschouwen kunnen als een pleister op de wonde voor een groep van hen die zich door het hengelverbod getroffen achten. Wie lid is van de Heldersche hengelaars- vereeniging in natuurlijk de echte liefheb ber. Hij neemt deel aan de wedstrijden, krijgt het bondsblad, woont de feestelijke jaarvergadering bij, enz. De contributie die daarvoor en voor het pachten van visch- water betaald moet worden kan natuurlijk niet zoo heel laag zijn, en wordt dan ook veelal 1c hoog gevonden, door de menschen hier, die wel eens willen hengelen, maar daar toch niet zooveel voor over hebben en ook geen prijs stellen op alle rechten, die zij als lid van de Heldersche vereeniging zouden hebben. Men heeft naar het schijnt in Den Hel der beseft, dat 't toch wel hard is voor hen, die 't water voor de deur hebben, dat zij nu niet meer een hengeltje mogen inleggen omdat zij daar geen f 5 of f 6 per jaar voor over hebben of dit bedrag niet kunnen missen. Die personen nu, die aan een der verboden vischwateren wonen, zoo hoorden we, kunnen tegen betaling van 10 ct. per persoon van de H.S.V. een bewijsje beko men, dat hun verlof geeft in liet water, waaraan hun woning is gelegen, te mogen visschen maar dan ook alleen in dat wa- KORT VERHAAL Door W. VERHOEVEN. Hij was doodop. De grens moest nu dicht bij zijn, hoogstens een half uur loopen. Als hij daar eenmaal over was, zou voorloopig het ergste geleden zijn. In Duitschland zou hij niet gezocht worden, want het vermoe den lag voor de hand, dat hij over de Bel gische grens gevlucht was. Die lag dichter bij de plaats, waar hij, in een oogenblik van vertwijfeling, ingebroken had. De buit was niet groot geweest, en hij was bijna op hce- terdaad betrapt. Bij zijn overhaaste vlucht had hij zijn hoed achtergelaten. Met zijn naam erin! De kranten hadden zich vroolijk gemaakt over het geval; een amateur-inbre ker had men hem genoemd. Dat was het juiste woord. Nooit had hij gedacht tot iets dergelijks te zullen komen. Dat hij zijn positie vespeeld had door mis lukte speculaties, de kas aangesproken en ten einde raad valschheid in geschrifte had ccpleegd, was al erg genoeg. De fatale gang van zaken. Maar een inbreker? Wat zou het einde zijn? De schemering begon te vallen en hij kon niet verder. Het weinige geld, dat hij had buitgemaakt, had hij niet durven uitgeven in Nederland, bang, dat men hem herken nen zou. Nu was hij uitgeput van honger en dorst. Een doffe berusting kwam over hem. Als hij dienavond de grens niet haalde, kon hij een schuilplaats vinden in het kreupel hout langs den weg. Hij ging op den berm zitten en strekte zich uit in het gras. Daar viel hij in slaap. Toen hij wakker werd, was het zoo goed als donker. Een man in uniform stond over hem heen gebogen. Hij voelde, dat hij aan den arm geschud werd. Heidaar, word wakker, ik geloof, dat we elkaar kennen. Er klonk spot in die woorden. Bergsma stond op, trillend op zijn beenen. Hij keek den marechaussee aan. Nooit gezien, natuur lijk. In de stad ziet men bijna nooit 'n mare chaussee. Mekaar kennen? vroeg hij. Hoe bedoelt u dat? Ik ben hier nooit geweest. Best mogelijk. Laat eens zien Een me ter zeventig, mager, smalle schouders, blond haar, blauwe oogen, litteeken op de linker wang klopt als een bus. Je moet mee. Goed, zei hij, ik zal niet veel last geven, maar ik kan bijna niet meer, laten we lang zaam loopen. Haast je maar niet, klonk het gemoedelijk. Wat in het vat is, verzuurt niet. Loop maar voor me uit, hoogstens een kwartiertje. Bergsma strompelde voort, maar na en kele minuten gaf hij het op. Hij zonk uitge put op het gras neer. Ik wil wel, stamelde hij, maar ik ben op. Vanaf vanmorgen niets gegeten. De mare chaussee boog zich over hem heen. Kunsten? vroeg hij. Nee, voel m'n pols maar, hoe akelig. Zeg, 'k ben geen dokter! Maar je ziet er miserabel uit. Toch moet je mee, want het wordt zoo knapies laat. Hou je maar vast aan m'n arm. Hij trok Bergsma overeind. Vooruit, kerel, hou er den moed maar in. Ze waren eenige minuten voortgegaan, toen de marechaussee stilhield. Ga weer even zitten, zei hij, ik heb wat voor je. Dat zal je opknappen. Uit een bin nenzak haalde hij een pakje en nam het pa pier er af. Bergsma snoof begcerig den geur op Geldersche worst! Pas cadeau gcliad, voor de kinderen, zei de man, terwijl hij een homp afsneed en aan Bergsma toereikte. Nou kikker je weer gauw op, hernam hij, bemoedigend, naar Bergsma kijkend, die at als een wolf. Binnen enkele minuten zetten zij hun weg voort. Wel bedankt, hoor, zei Bergsma; ik kon werkelijk niet meer. Zij waren nu in een bocht van den weg, weerszijden met dicht kreupelhout om zoomd. Het geluid van een motor, dat zij al eenigen tijd gehoord hadden, kwam vlug nader, achter hen. Kom opzij, zei de marechaussee, 't Is hier gevaarlijk. Ze rijden zoo over je heen. Hij greep Bergsma bij den arm te laat. Het volgende oogenblik raasde de auto door den bocht, schoot over den berm en greep beiden. Bergsma lag een oogenblik versuft. Toen kwam hij bij en rees overeind. De marechaus see lag eenige meters verder, bewegingloos. Vluchten! De kans was schoon! Dit was de eenige gedachte, die Bergsma plotseling inviel. Hij wendde zich af en deed eenige stappen terug, naar de grens. Op den weg lag een pakje de rest van de worst Bergsma bukte en raapte het op. Binnen eenige oogenblikken had hij den in houd verslonden. Toen stond hij plotseling stil. Was de man er erg aan toe? Misschien wel dood! Of mogelijk nog te redden? Even weifelde hij. De grens lag dichtbij en hij had weer kracht genoeg om haar te halen. Maar die man Hij keerde terug naar de onheilsplek. De marechaussee lag onbeweeglijk. Een zware hoofdwond Na eenige minuten was het bloeden ge stelpt door het noodverband dat hij met zijn zakdoek gemaakt had. Maar de man bleef bewusteloos. Hersenschudding, dacht Bergs ma. Hij mag hier niet blijven liggen. Voor zijn geest zag hij de consternatie in het ge zin van den ongelukkige, die niet thuis kwam. En tegelijkertijd glimlachte hij bit ter: dc kinderen zouden nooit te weten ko men, dat hun vader het cadeautje dat hij voor hen had meegebracht, aan hem, den arrestant gegeven had. Een deel, de rest was gestolen! Dief, inbreker! dacht hij. En, als hij vluchtte, mogelijk moreel ook een moorde naar! Hij sloeg den weg naar het dorp in. Op den politiepost zouden ze hem, tien tegen één, herkennen. Maar hij had geen keus. ter en niet van 1 Juni, maar van 1 Juli af, en tot en met 31 December. Voor een goede controle moet dat bewijs ook van een pas foto voorzien worden van den persoon, voor wien het wordt aangevraagd. Het is dus strikt persoonlijk en voor meerdere le den uit een gezin zijn ook meerdere bewijs jes noodig. WIERINGEh UITSLAG VERLOTING. De hoofdprijs van de verloting der Gel- tenfokvereeniging is gevallen op lot no. 127. De winnaar van den prijs is evenwel nog niet bekend. Schoolfeest. Het is nog vroeg in den morgen als heel wat kinderneusjes tegen de ruiten worden platgedrukt, om te zien of het wel mooi weer is. Ja, het schoolfeest is voor velen nog de dag van het jaar. Nu het viel met het weer nogal mee, toen gisteren de oudste kinderen van de O. L. school te Hippolytushoef op reis gingen. Er stond een flinke bries, maar als 's morgens om half zeven de autobussen afrijden is de zon er zelfs bij. De reis ging over Alkmaar naar Amsterdam, waar Artis is bezocht. Nu daar is heel wat te zien en de meisjes en jongens waren vól belangstelling. Vooral, zij die voor het eerst daar kwamen, hadden oogen te kort. Na dit bezoek is een rondvaart gemaakt door de stadsgrachten en over het IJ. De sterke wind was een halve storm gewor den. Maar geen nood. De golven brachten meer vermaak dan leed. Na deze rond vaart werd de terugreis begonnen, maar die voerde niet rechtstreeks naar huis. Men ging over Bergen en daar werden duin en speeltuin opgezocht. Nu, dat was nog een attractie op zich zelf. Maar aan alles komt nu eenmaal een einde en ten slotte reed men dan ook de duinen langs naar huis. Tegen 8 uur kwamen allen be houden in het dorp aan, waar vele ouders en belangstellenden reeds op de kinderen wachtten. Het was weer een heerlijke dag geweest. AANBESTEDING. Dinsdagmorgen werd ten verzoeke van den heer Nanning Kaan alhier in hotel Centraal aanbesteed 't bouwen van 'n pak huis met kantoor te Middenmeer, onder ar chitectuur van den heer Peters. De uitslag was: Jb. Kingma, M.-Mcer f 5559. Van Oeveren, M.-Meer 5573.— Gebr. Boersen, Wieringen 5625. Jac. Smit, Wieringen 5663.— Dekker Lont, Wieringen 5670.— J. C. Klein, Wieringen 5700. Gunning aangehouden. POSTDUIVENVEREENIGING V. O. P. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar 6e en laatste Vitesse-vlucht. Vanaf St. Diziëz. Er waren slechts 50 vogels in con cours, welke werden gelost om 5 uur 30 min. met noorden wind. De eerste vogel bereikte zijn hok om 1 uur 7 minuten en de 10e of laatste prijsvliegende duif om 1 uur 31 min. Prijzen werden als volgt verdiend: P. Post le; M. de Boer 2e; Giesen 3e, 4e, 7e, 9e; O. Boon 5e, A. Koonr 6e, J. de Ruiter 8e en J. Bontes 10e. Hierdoor behaalde de heer Giesen het Vitesse kampioenschap met 301 punten en kampioens duif met 68 punten, M. de Boer 82 punten kampioen doffer. Dinsdag 28 Juni oude duiven St. Etienne, 830 K.M. Woensdag inkorven jonge duiven v. 122 uur. J.1. Zondag 26 Juni hield bovengenoemde Vreeeniging een concours vanaf Ohatcaureux, afstand 730 km, waarvoor waren ingemand 50 duiven, welke v.m. 5.5 4uur in vrijheid wer-, den gesteld met Westenwind, waardoor de le vogel nog een snelheid behaalde van 1091 me ter per minuut, of ruim 65 km per uur. De eerste vogel arriveerde om 4.53.54 de eind streep. De gelukkige winnaars waren dezen keer: A. de Wolf 1, 2; C. Bruin 3. 5, 6, 8, 17; L. Bak 4, 14, 16; W. v. Leeuwen 7, 9; Th. F. J. Goosen Snz. 10 met een no. voor de fiets; P. Ham 11; P. Ramler 12; Duinker 13, 15. Er resten ons nog 2 oude duiven-vluchten en wel Limoger en Bordeaux. Ook de jonge duivenvluchten zijn weder begonnen met pl.m. 200 stuks. PURMEREND, 28 Juni 1938. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 75.000 k.g. Handel goed. Kaas: Kleine boeren 10 part. 21.50; Vol vette 2 part. 24; Boter 1508 1.181.30; Run deren totaal 407 stuks. 195 Vette koeien 63 —72 stug; 108 Gelde koeien 110—200 matig; 55 melkkoeien 200300 matig; 39 stieren 5256 p. kilo matig; 17 Paarden 100210 stug 40 vette kalveren 3050 p. kilo matig; 384 nuchtere kalveren voor de slacht 5— 12 p. sluk vlug; Nuchtere kalveren voor de fok 1118 vlug; 127 vette varkens voor de slacht 5052 vlug: 33 magere varkens 28 40 matig; 292 biggen 1522 matig; 657 scha pen 1527 matig; 29 bokken 3—13 matig; 543 lammeren 7—12 matig; kipeicren 325— 375; N. H. Blauwen 67M—72D; eendeieren 265; oude kippen en hanen 35—45: jonge hanen 40, uitzonderingsprijs 4252; konij nen 50150; eenden 20—50; duiven 20—40 per paar: Aanvoer 80.000 eendeneieren 2.65 2.80; 75.000 kippeneieren 6566 3.603.65; R3—64 kg. 3.45—3.60 60—62 kg. 3.35—3.50; 58—59 kg. 3.30—3.40; 56—57 kg. 3.25—3.30. WARMENHUIZEN, 28 Juni. Schotsche muizen f 88.90. id. grove f 8.208.40, id. drielingen f 5.206.60, idem kriel f 2—2.60. Aanvoer: 53.100 Kg. aardap pelen. NOORDSCHARWOUDE, 20 Juni. 200.000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen 8.309.20, bonkon 8.30—8.60 kriel 2.80. drielingen 4.10—6, zilvernep 13.20, 100 bos rabarber 0.60—2.40, bloemkool 4.50. BROEK OP LANGENDIJK. 29 Juni. Aanvoer: 380.000 Kg. aardappelen: Schot sche muizen 8.20—9.20, kriel 1.60—3.40. drie lingen 4.40—6, 200 stuks bloemkool f 3.40. De veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3