Madtnieiuwi Koop eerst een andere tandpasta en lietst de duurste die er De Zeeridders gaan op stap: Donderdag 30 Juni 1938 Tweede Blad Viering Verjaardag Prins Bernhard Kon. Marinekapel Hoe groot is het aantal belangstellende Nedei> landers voor de Marine? Burgerlijke Stand van Den Helder Uitslag Stella Maris loterij Kantongerecht Zitting van Dinsdag j.1, (vervolg) Kampioenswedstrijden Luchtvaartfeest Schiphol De deelnemers van onze tweedaagsche Vervoer naar alle plaatsen per „ESONA" I en daarna Ivorol (volgens nieuw recept, oranje verpakking met blauwe band). U kunt dan zelf waarnemen, hoe Ivorol in kwaliteit, in smaak, in frischheid, in blank- en witmakend en ook in schuimend vermogen, thans alle overtreft. Zeer zuinig in gebruik. Geeft 50°/0 besparing. Tube 25 ct. Groote tube 40 ct. Extra groote tube 60 ct. Gisteren heeft Prins Bernhard ver jaard en ook Den Helder heeft, zij het op bescheiden wijze, deze gebeurtenis herdacht. Hoewel er, had het weer ten slotte maar een weinig meegeholpen, on getwijfeld druk gevlagd zou zijn, de Zuid westerstorm zorgde voor een leelijke han dicap, zoodat alleen diegenen, d'e het blijkbaar niet kon schelen of hun dun doek de kans liep roemloos onder te gaan, de nationale kleuren uitstaken. En dat waren er, gezien de omstandigheden, toch nog heel wat! Overigens was het, met name in de mid daguren, druk in de stad. Daar was in de eerste plaats de geheele Nieuwediepsche schooljeugd, die vrijaf gekregen had en waarvan de jongste categorie dit vrijaf zijn kenbaar maakte door de bekende drukte. Wat de Marine betreft, hiervoor was het om half twaalf vastwerken en es middags en 's avonds viel er een meer dan normale marine-inval in de stad te constateeren. Jam mer, ook voor onze braniekragen, dat Pluvius dermate roet in het eten gegooid heeft. In de haven lagen de schepen met top- vlag en geus te dobberen alsof ze op de ree lagen en zelfs de 21 schoten, die Hr. hls. „Gelderland" om 12 uur loste, waren door den Zuidwester storm in de stad zoo goed als onhoorbaar. Een van de hoogtepunten van den dag was wel de marsch door de stad. Ver scheidene honderden marinemannen, voor afgegaan door de Koninklijke Marine Kapel, marcheerden door de straten en hier werd den storm dusdanig kamp gegeven, dat hij geen schijn van kans had. De marschen en vaderlandsche liederen-potpourri's daverden door de stad en oud en jong kwam aan de deuren staan om het iltijd weer martiale schouwspel van een marcheerend deel der Nederlandsche marine te aanschouwen. En zich te verheugen over het enthousiasme van de blazers, die zich niets, maar dan ook niets, aantrokken van den storm, die de klanken als het ware uit hun instrumenten wegrukten! Zij tenslotte nog vermeld, dat ook de Ma rinewerf van 1 uur 's middags af geen dienst had en ook het gemeentepersoneel van een vrijen middag profiteerde. Concert Winnubst. Gisterenavond van half tien tot half elf heeft „Winnubst" in de muziektent een con cert gegeven, dat gezien het minder gunstige weer nog zeer veel belangstelling trok. Vermelden wc tenslotte nog, dat de heer Dito op verschillende uren het carillon be speelde, waarvan de naaste omgeving in het bizonder geprofiteerd heeft. Kapelmeester L. H. F. Leistikow Concert voor de Marineclub van 8 u. tot 10 u. op 30 Juni 1938. Programma 1. Marsch Militair L. H. F. Leistikow 2. Ouv. Captain Trafalgar Sélim 3. Le Trésor Valse Joh. Strauss 4. a. La Parade des Soldats de Bois Jessel b. Vojacek 5. Fant. Samson et Dalila Pauze 6. Marche Du Heros 7. Ballet le Source 8. Potp. Wiener Extrablatter 9. Finale Bayer St. Saëns Nicholls Delibes Kliment Wijzigingen voorbehouden. Een nationale actie. Het comité „Onze Marine" heeft een natio nale actie ingezet ter vaststelling van een zoo groot mogelijk aantal personen uit alle krin gen van ons volk, die op daadwerkelijke wijze uiting willen geven aan belangstelling voor de marine in het algemeen en het personeel der marine in het bijzonder. Hoe groot is dit aantal belangstellende Nederlanders voor de Marine? Ettelijke duizenden ongetwijfeld. Doch hoe dit tot uiting te brengen, te regi- streeren en in zeer origineelen vorm vast te legen Iedereen, die aan het comité „Onze Marine" postbus 6, Den Helder, giro 42883, een bijdrage zendt men kan dit doen in postzegels van enkele centen, per postwissel of per giio^ ontvangt een kaartje waarop handteekening kan worden geplaatst en aan het comité teruggezonden. Deze kaartjes verwacht wordt, dat dui zenden hiervoor hun medewerking zullen ver- leenen worden in een album verzameld en deze van een opdracht voorzien, aangeboden aan den commandant van Hr. Ms. „Tromp als dit schip in Augustus in dienst gesteld zal worden Verzocht zal worden dit album eer lang een plaatsje te geven in het historisch scheepvaart-museum, waardoor dus ook voor het nageslacht op duidelijke wijze zal blijken hoe groot de belangstelling voor de Marine was. Van de ingekomen gelden zal een nationaal geschenk worden aangekocht voor Hr. Ms. Tromp" zoo mogelijk in den geest als des tijds bij 'de indienststelling van den kruiser "DOm^reynth'ethaanfal belangstellenden voor de Marinekon men in het verleden slecht;^ssen. Deze actie van het comité „Onze Marine zal verrassende cijfers kunnen geven. Prachtig resultaat van onzen eersten oproep Gaan de Blauwe Zeeridders dezen zomer op reis? Ziedaar, de vraag die wij gisteren stel den. Een vraag met een vraagteeken en een uitroepteeken. Want waar wij het eenerzijds betreurden, dat de roemruchte Nieuwedieper garde voor het eerst sedert vele jaren de jaarlijksche trip door een deel van Nederland zou moeten missen, anderzijds hebben wij vertrouwen gesteld in de welwillendheid van onze stadge- nooten, waaronder er, dat weten we met absolute zekerheid, velen zijn, die bereid gevonden worden in hun beurs te tasten om de mannen van Moed, Volharding en Zelfopoffering, enkele vreugdevolle uren te bezorgen. En zie, wij hebben in deze blijkbaar niet misgerekend. Er blijken inderdaad in Den Hel der menschen gevonden te worden die iets voor de garde overhebben. Menschen, die op hun beurt iets willen doen voor het zéér vele, dat in vroeger jaren door de zeeridders verricht is. Het stemt dankbaar en het geeft moed voor de toekomst. Wat de ingekomen giften betreft, qualita- tief zijn ze gering, doch quantitatief gezien mogen wij lang niet ontevreden zijn. Integen deel, als er nog enkele gulle gevers gevonden worden, die zich op de zelfde wijze van hun naastenplicht wenschen te kwijten, zijn we al spoedig aan het bedrag toe, dat de ridders een reis garandeert. Zooals we reeds schreven, een persoon, die er prijs op stelt zijn naam niet aan de openbaarheid prijs te geven, ^phonk het prachtige bedrag van f 50.Een onzer meest vooraanstaande burgers bleef niet achter. Deze belde ons op en verzocht voor hem een bedrag van f 25 te willen notee- ren. Een andere stadgenoot, van wien we weten dat de belangen der garde hem zeer na aan het hart gelegen zijn, volgde met f 65.welk bedrag door diverse personen in den lande is samengebracht. Hei is niet uitgesloten dat deze bron nog even blijft vloeien. De directie der Hel- dersclie Courant deponeerde f 10. Zooals men ziet, in totaal is er reeds in enkele uren een zeer behoorlijk bedrag te saamgebracht. Voldoende is het echter nog niet en derhalve doen wij thans een beroep op allen, zoo spoedig mogelijk hun penningske te offeren. We verwachten natuurlijk niet van iederen bedragen van guldens. Ook kwar tjes en dubbeltjes zijn meer dan welkom, om dat ze tezamen het benoodigde kapitaaltje zullen vormen. Zooals men weet kan men zijn gift be zorgen aan de loketten van onze krant, iederen dag van 8 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds. De lijst ter inteekening ligt klaar. Wie volgt BEVALLEN: C. J. Lutter-van Dierendonck, z.; R. DuifKoster, d. OVERLEDEN: Wed. J. W. Ramler, geb. M. C. Molenaar, 79 jaar. Wie wint de 6000-gulden prijs? De trommel met het vraagteeken. Gisteravond in den R.K. Volksbond aan de Molengracht. Een chaos van braniekragen en „liedcn- met-de-burger-pet". Oud en jong. Arm en rijk, kortom, praktisch iedere schakeering van Katholiek Den Helder, was opgetrok ken, teneinde getuige te zijn van de trek king der groote landelijke keuze-loterij, welke georganiseerd is ten bate van het K.K. Militairen Tehuis in het Julianapark, het Stella Marishuis. Loterq-sfeer Er hing een sfeer, die men niet anders kan kwalificeeren dan „loterij-sfeer". Dat wil zeg gen: het was prachtig blauw van den rook, er was een geluidinstallatie (van den heer van Os) die alle wijzen kweelde tusschen „Violetta" en „Einmal am Rhein", er Werd veel gepraat en nog meer gelachen en voorts hing daar die werkwaardige stemming, die men niet onder woorden kan brengen, doch die nu eenmaal iedere „sweepstakc" aanver want is. De trommel! Op het tooneel stond de trommel. En wat voor 'n trommel! Een bakbeest, een monster-trommel. Een gigantesk apparaat, dat kon draaien om z'n eigen as en waarin ze zaten de 100.000 loten. 100.000 opgerolde lootjes. Je kon ze zien door het cellofaan venster tje; maagdelijk wit, en onbereikbaar. Op één ervan zou de eerste prijs vallen ter waarde van 6000 Hollandsche guldens. Blaffende honden kosten geld. Blaffende honden bijten niet, maar ze kun nen wel geld kosten. Althans de hond van C. S. waarover de buren zich beklaagden, om dat het beest nachtrumoer pleegde, f 5 of 2 dagen. Hij had geen vergunning noodig. Volgde wederom een aangehouden zaak en wel die tegen den man, die reeds de vorige maal verteld had, dat hij bekeurd was we gens het bouwen van een schuurtje, omreden dat hij dit zonder vergunning deed. Hij meende echter dat niet h ij die vergunning moest hebben, en het was volgens hem mijn heer Van der Vaart geweest, die dat ver teld had. Zoodoende paradeerde onze finan- cieele wethouder voor enkele momenten voor Justitia's tribune, teneinde in een woord-duel met den Abmtenaar er op te wijzen, dat hij in dezen volkomen vrij-uit ging. De kwestie was vrij verward, zoodat het maar gelukkig was dat verd. er met een klein strafje af kwam: 2.of 1 dag. 80 in de bocht! In Slootdorp en omgeving schijnen nog al wat verkeers-zondaars te huizen. Tenminste er waren er diversen van dit gilde gistermid dag present. In dit geval betrof het J. V., die in de bocht een snelheid bereikte van 80 kilometers en daardoor het verkeer in niet geringe mate in gevaar bracht. Ondanks het feit dat er geen ongeluk gepasseerd was vorderde de kantonrechter de niet malsche straf van f 40.boete of 10 dagen brommen. Het gebeurde op de Mosterdbrug. D. S. kwam met z'n auto de Mosterdbrug afrijden, terwijl op hetzelfde moment van den kant van de Hoofdgracht en in de richting van het Postkantoor een andere auto aan kwam. S. was dus verplicht voorrang te geven Hij vertelt echter dat de andere man, een zekere J. B. uit Zandvoort, met een flinke vaart voorbij kwam snorren, iets wat de be treffende Zandvoortenaar nu juist ontkent. Hij noemde zelfs een getal: 25 kilometer. Ook had deze er niet aan gedacht om te stoppen, daar De geestelijke vader van de loterij: Majoor Bangert. De trommel zag er ongenaakbaar uit. Niet vanwege den majoor der rijksveldwacht, die er in alle statie naast troonde, niet vanwege den commissaris van politie, en ook niet van wege de politieagenten, rechercheurs en notaris met paladijnen. Maar vanwege het bloedroode zegel dat het buikige gevaarte afsloot voor iedere poging om invloed op de trekking te hebben. Behalve het bloedroode zegel was er een karmijnrood vraagteeken opgeschilderd en ook dat suggereerde nog eens extra de spanning, welke zich reeds een half uur voor de trek king manifesteerde. Majoor Bangert: Het was vlootaalrnoezenier, majoor H. J. Bangert, de man die zoo bijzonder veel gedaan heeft om deze loterij tot een succes te maken, die even. het woord nam, en daarbij zijn harte- lijken dank richtte tot allen, die deze loterij hebben helpen slagen. Hij wees er daarbij op. dat men concurrentie gehad had van de andere landelijke loterij, die voor de „Actie voor God" welke 2 ton opgebracht heeft en waardoor logischerwijze Katholiek Nederland 2 ton aimer geworden was. Van de 100.000 Stella Maris-loten zijn er echter nog 55.000 verkocht en hoewel spr. hoopt, dat er menig prijsje onder de te trekken 108 loten zullen zijn, aan den anderen kant zal het hem niet spijten, als er wat hangen blijft (in dit ver band zij opgemerkt, dat ook de niet verkochte loten meegetrokken werden). Het ceremonieel. Het is hierna de notaris, de heer S. J. J. Luyckx uit Hoorn, de leider der trekking, die hartelijke woorden richt aan het adres van majoor Bangert en vervolgens met het trek- kingsceremonieel begint. Er wordt een leer ling-torpedomaker uit de zaal gehaald en eveneens een aardige jongedame, waarvan de eerste steeds het lotnummer, en de laatste den prijs zal trekken. Met applaus komen beide ten tooneele. En als ze hun namen onder de akte gezet hebben, en de trommel met het vraagteeken en het thans verbroken bloedroode zegel nog eens duchtig geschud is, wordt aangevangen met de trekking en krijgen de tot koorts hoogte gestegen gemoederen gelegenheid tot eenige verlichting de weg z.i. vrij was en hij van de veronderstel ling uitging dat de ander in ieder geval zou wachten tot hij gepasseerd was. f 6 of 2 dagen De man van de Mosterdbrug neemt deze uit spraak echter niet en teekent hooger beroep aan. Overtreding Winkelwet. A. V. de V. heeft een bezoek van de politie gehad op Zaterdagavond. Het bleek dat er nog enkele bedienden aan het werk waren, doch volgens verd. was dit alleen opruimen. De zaak was -reeds gesloten en het personeel wachtte even op den baas die naar den barbier gegaan was. Er werd lang en breed over gediscuseerd met als happy end: 1 Gulden of 1 dag. Dat kon er mee door. Over een vrjjen morgen. Een werkster van den heer A. C. had ver zuimd de politie telefonisch er van in kennis te stellen dat ze haar vrijen morgen naar een andere datum verschoof. Nu kwam een agent de zaak binnenstappen en maakte procesver baal op tegen den eigenaar. Deze putte zich uit in argumenten om z'n onschuld te bewijzen hetwelk niet wegnam dat de kantonrechter f 10 subs. 2 dagen eischte. Botnetjes in het IJselmeer uitgezet. Vervolgens verschenen enkele visschers uit Hoorn, gedupeerden door de drooglegging. Het eerste tweetal had botnetjes uitgezet teneinde iets aan den karigen steun die zij ontvangen toe te voegen. Helaas, het geschiedde in den tijd dat het visschen verboden was. De vis schers hangen een droevig beeld op en meenen volkomen eerlijk gehandeld te hebben. Ook een tweetal anderen staan voor hetzelfde feit terecht. Er wordt hier met kennelijke clemen tie rechtgesproken: K. B. en K. B. ieder 5 gul den of 2 d., en P. H. en S. K. 4 gulden of 2 dagen. De netten worden teruggegeven. In hooger sfeeren. R. K. heeft e enstuk in de kraag gehad, en is deswegen door een agent opgebracht. Nu staat hij te vertellen dat er niks loos was, en dat hij volkomen recht-op geloopen had. Wat overigens niemand geloofde. 3 Dagen cellulair. Juffrouw de R. fietste zonder plaatje, f 1 of 1 dag. J. v. N. reed de Breestraat in en dat in de verkeerde richting, f 5 of 2 dagen. Ook Nieuwediep heeft verkeersbarbaren. H. J. komt getuigen tegen den niet aan wezige J. E. B. Hij wandelde op het Konings plein, toen op een gegeven moment B. per auto aangeraced kwam. Van de Loodsgracht komende nam hij bij de vluchtheuvel in razen de vaart de bocht, passeerde links en schoot als een bliksemstraal de Koningstraat in. Daar moesten ongelukken van komen en J. haastte zich een agent in de arm te nemen. Juist toen deze enkele inlichtingen opschreef kwam de duivelsjager al weer aan op den Kanaalweg Dat was enkele minuten later, f 30 of 10 dagen terwijl het rijbewijs voor een half jaar inge trokken wordt. ÏÏUxhmeJfóAicJhlen, Eerste-luitenant der mariniers J. S. Rops, gedetacheerd bij het depót Koninklijke Mare chaussee te Apeldoorn, zal 1 Juli a.s. worden gedetacheerd onder de bevelen van den districtcommandant van dat wapen te Zutphen. Luitenant ter zee der 2e klasse L. Brouwer zal weldra zijn studiën in de Japansche taal aan de rijksuniversiteit te Leiden aangevangen, voortzetten in Japan. Per m.s. Dempo, dat op 29 dezer te Marseille en 5 Juli te Rotterdam verwacht wordt, reizen hoofdofficier van gezondheid der le klasse der Kon. Marine P. de Mooij en kapitein der infan terie van het Kon. Ned. Indische leger N. Touwen. Op 30 Juni a.s. zal officier van den marine stoomvaartdienst der 2e kLsse F. J. de Hoop worden geplaatst te Vlissingen bij de Konink lijke Maatschappij De Schelde. Bij Kon. besluit van 27 Juni is: le. met den datum van dit besluit, bevorderd tot luit. ter zee 2de klasse bij de Kon. marine reserve luitenant ter zee der 3e klasse bij die reserve F. J. Ages; 2e. met ingang van 1 Juli bevorderd tot officier-vlieger der 1ste klasse officier-vlieger der 2e klasse W. van Prooijen. Oost-In dië. Geplaatst bij de Marinekazerne „Oedjong" de kapitein-luitenant ter zee P. Koenraad ver wacht uit Nederland. Vergund om naar Nederland terug te keeren aan den luitenant ter zee der 2e klasse T. M. der Kon. Marine in athletiek en zwemmen. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". Men schrijft ons: De commissie van het TBC-fonds „Draagt elkanders lasten", afd. van het C.N.V. heeft voor Zaterdag a.s. een speldjesdag georgani seerd. Zij vraagt voor dit werk aller mede werking, opdat de collecte in alle opzichten slagen mag en zij met blijdschap door mogen gaan om zonnestralen en levensvreugde te bezorgen in die gezinnen, welke door deze vreeselijke ziekte zijn aangetast. Dames en heeren die mede willen werken om op dien dag met speldjes te loopen, ge lieven zich op te geven. Vrijdag van 79 uur, Evangelisatiegebouw, Palmstraat en dagelijks le Vronostraat 75 en Torenstraat 30. Meer dan .200 deelnemers. Hedenmorgen zijn de jaarlijksche kam pioenswedstrijden der Koninklijke Marine in athletiek en zwemmen begonnen. De belang stelling voor deze wedstrijd mag zeer be vredigend genoemd worden, daar zich meer dan 200 marinemenschen officieren, onder officieren zoowel als minderen als deel nemer hebben laten inschrijven. Zooals elk jaar worden de belangrijkste finales ook nu op een Zaterdagmiddag verwerkt, n.1. op 2 Juli a.s., van des middags 1 uur 15 af. Dezo finales zijn achtereenvolgens: finale 400 me ter, finale hoogspringen met aanloop, finale discuswerpen, kogelstooten en speerwerpen, finale 100 meter en finale 4 X 100 meter estafette. Tusschen deze finales door zal een demonstratie hordenloop en polsstokhoog springen gegeven worden. Behalve om persoonlijke prij„„i zal het dit jaar ook weer gaan om den door den Com mandant der Marine in 1937 beschikbaar ge stelden beker voor het schip of de inrichting, dat (welke) de beste prestatie bij deze wed strijden heeft behaald. Deze beker werd het vorig jaar door de ploeg van het Koninklijk Instituut der Marine gewonnen. Voorts is weer de bepaling van kracht, dat de kampioenstitel met den kampioensprijs slechts dan aan den eersten prijswinnaar wordt toegekend, als hij voldoet aan een ze keren minimumeisch. De prijsuitreiking zal plaats hebben dade lijk na alfoop van de Zaterdagmiddagwed strijden, terwijl als wedstrijdleider de kapitein der mariniers W. J. van Rhijn zal fungeeren. De Marine Vliegdienst zal medewerken aan het 2-daagsch luchtvaartfeest op Schiphol ter gelegenheid van den Nationalen Feestdag op 6 September a.s. De uitslag. Hier laten wij den uitslag volgen, waar bij zij opgemerkt, dat de eerste prijs bestaat uit een keuze van een reis per K.L.M. naar Indië met een verblijf in Insulinde, een auto, een landhuis of een motor vaartuig, en wel ter waarde van 6.000, De 2e prijs heeft een waarde van 2.000, en de 3e van 1.000. De dan volgende 5 prijzen zijn ieder ter waarde van 100, terwijl de rest een waarde van 5 bezit. De uitslag luidt als volgt: 6 e m 6 c e e n O e e> e 6 e O e tn c :E? fk O J PU 3 f (u 3 'F Cu 3 1. 70776; 28. 99050; 55. 25556; 82. 13796; 2. 1214; 29. 90281; 56. 35323; 83. 42504; 3. 43035: 30. 30176; 57. 42079; 84. 81237; 4. 89436; 31. 93862; 58. 35361; 85. 72448: 5. 58080; 32. 99873; 59. 31323; 86. 45503; 6. 12971; 33. 84361; 60. 86542; 87. 31568; 7. 31677; 34. 84176; 61. 27945; 88. 67704; 8. 37585: 35. 25930; 62. 8312; 89. 93982; 9. 69587; 36. 76041; 63. 20505; 90. 59135; 10. 74021; 37. 10614; 64. 83397; 91. 42168; 11. 85312; 38. 68396; 65. 25426; 92. 64555; 12. 42279; 39. 6220; 66. 63557; 93. 7983; 13. 96925; 40. 31432: 67. 12883; 94. 60243; 14. 240; 41. 76608; 68. 11136: 95. 3462; 15. 61002; 42. 20648; 69. 16522; 96. 26742; 16. 78922; 43. 8462; 70. 87435; 97. 4238; 17. 42733; 44. 63477; 71. 68585; 98. 15922: 18. 22544; 45. 60508; 72. 95870; 99. 78360, 19. 75426; 46. 75741: 73. 30469: 100. 63755; 20. 84026; 47. 71830; 74. 50657; 101. 41898: 21. 83404 48. 94278: 75. 78809; 102. 57967; 22. 47084; 49. 80366: 76. 48867: 103. 67842; 23. 19161: 50. 55250: 77. 78514; 104. 86999: 24. 32643; 51. 97242: 78. 97707; 105. 77749: 25. 28748; 52. 8296; 79. 82799; 106. 16055; 26. 46739; 53. 25553; 80. 65882; 107. 12247; 27. 58752; 54. 5140; 81. 53050; 108. 244. De foto's liggen op kantoor gereed. Wij deelen den deelnemers van onze laatste tweedaagsche mee, dat de foto's in 't Oranje woud genomen en besteld, op kantoor gereed liggen en tegen betaling van 20 cent per stuk afgehaald kunnen worden. POLITIEPOST IN ZEE GEDREVEN. Dat heeft de storm op z'n geweten! Gister nacht had op een gegeven moment de Zuid wester een dusdanige kracht, dat de hulp politiepost op het Huisduiner strand, ter hoogte van de eerste kazemat bij Kijkduin, even voorbij de consumptietent van Jonkmans,, het ontgelden moest. De zee was hoog opge komen en al spoedig dobberde het pandje op de woedende baren... In den morgen is nog gered wat te redden viel. doch goeddeels was de post reeds aan de vernietiging prijsgegeven. ACHTERLICHT MISERE. Een bewoonster van de 2e Vroonstraat deed bij de politie klacht, dat een knaap haar rijwielachterlicht vernield had. MUSEUM „DE KOP VAN ND. HOLLAND". In een advertentie in dit nummer wordt bekend gemaakt, dat gedurende de maand Juli, het museum „De Kop van Nd. Holland", Westgracht 80 eiken werkdag van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur geopend zal zijn. KIEZERSLIJSTEN KAMER VAN KOOPHANDEL. Van 1 tot en met 14 Juli 1938 ligt ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Alge- meene Zaken, ter inzage een uittreksel van de voorloopig vastgestelde lijsten van kiezers (afdeeling Grootbedrijf en afdeeling Klein bedrijf) voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar. Deze lijsten bevatten de namen van degenen, die 1 Juli 1938 gedurende minstens één jaar in het door genoemde Kamer gehouden Han delsregister voorkwamen en dus gemachtigd zijn dit jaar hun stem uit te brengen bij ver kiezing van één of meer leden van genoemde Kamer.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5