mr m HEEMAF motor! Brief voor Indië ©J Sport IN DIT BLAD ADVERTEERT Oud Katholieke kerk Etat-Major Hr- Ms. „Sumatra" Burgerlijke Stand van Den Helder Geen consideratie £&fi tyjudlthijz.... de ideale verkooper! t/nfiP alle buitenlandsche VUUrt Spoorbiljetten Texelsch nieuws Schoolvoetbal HEEMAF STOFZUIGER uw stofzuiger en de electrische trein beide een Oost Indië Indië in San Francisco Openbare Leeszaal Vischafslag Den Helder Nationale Vijfkamp Verliest wederom haar geestelijke. Met ingang van 1 October zal pastoor J. A. J. van Zanten, Oud Katholiek pastoor te Den Helder, overgeplaatst worden naar Egmond aan Zee, één van de grootste gemeen ten der Oud-Katholieken. Hij stond daar reeds eerder als kapelaan. Zijn plaats zal worden in genomen door den Z.Eerw. Heer H. J. Verhey, pastoor te Zaandam en Krommenie. Deze werd geboren te Rotterdam, 14 Januari 1887. Zijn priesterwijding ontving hij op 2 Augustus 1914. Hij is sinds 1 Juli 192T pastoor te Zaandam en van 1 Juli 1931 te Krommenie. Met Hr. Ms. kruiser „Sumatra", welke bodem onder bevel van den kapitein ter zee L. F. Klaassen op 22 dezer uit Ned.-Indië te Nieuwediep wordt verwacht, zullen de vol gende officieren thuis varen: kapitein-luite nant ter zee J. W. G. van Hengel (1ste off.), luit ter zee le kl. J. F. W. Nuboer, W. H. Tetenburg, C. Hendrikse en J. A. Rauws, idem der 2e kl. A. C. Lunbeck, F. T. J. Jans sen, H. Kolf, W. J. de Vries, F. L. Capel, P. Joosse, M. J. M. de Gorter en B. C. Ma- hieu; officier van den marine-stoomvaart- dienst le kl J. van Rugge (hoofd machine kamer), en S. P. Visser; idem der 2e kl. H. F. W. Varenkamp, M. C. Schol, C. A. J. v. Wijngaarden, L. J. Keukens, J. A. Bokkes en V. H. baron van Lawik; officier van gezond heid 2e kl. J. C. van Epen en officier van adm. le kl. T .Schaper. Voorts keeren met de „Sumatra" van Co lombo naar Nederland terug de volgende ser geant-adelborsten van* het oudste studiejaar, die de reis derwaarts met Hr. Ms. „Java" hebben medegemaakt: W. A. de Looze, J. A. Beuzekom, B. ter Brake, J. J. van Delden, J. Doorenbos, J. E. Gobee, A. J. de Graaff, J. van Hemert, jhr. H. de Jonge van Elle- meet, J. C. K. Leaksma, J. A. Sillevis, W. J. v. Trigt, P. Bussemaker, H. G. Jorissen, E. H. van Rees, A. van Sorge, T. Vermeijden, J. G. Treffers, R. M. Eibers, J. W. Schotel, A. F. Eibers, J. van As, D. R. de Jong, P. A. E. Veuger, L. Prinsen, J. C. Stalknecht, J. W. Wolters, B. C. Honig, H. J. M. de Jong, N. G. J. W. v. Marle en B. P. A. Wamelink. van 5 Juli 1938. BEVALLEN: T. Snel—Zondervan, d.; C. JimminkPluister, z.; E. J. F. M. Schreuder— Keiler, d.; A. RendenKarssen, z. Vergoeding art. 101 L.O. wet 1920 Heldersche Schoolvereeniging over 1934 (nadere verekening). Overeenkomstig een voorstel van B. en W. besloot de Raad in zijn vergadering van 27 April 1937 de vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, waarop over het jaar 1934 de besturen der onder scheidene bijzondere schoolvereenigingen in deze gemeente aanspraak konden maken, vast te stellen op de in dat voorstel genoem de bedragen, waarbij het bedrag voor de Heldersche Schoolvereeniging werd vastgfc steld op nihil, terwijl door deze vereenigin. in de kas der gemeente moest worden terug gestort, hetgeen de schoolgelden meer had den opgebracht dan de vergoeding bedroeg, waarop, op grond van het gemiddeld aantal leerlingen over genoemd jaar, aanspraak zou kunnen worden gemaakt. Als gemiddeld aan tal leerlingen was door het schoolbestuur bij de ingediende aanvraag opgegeven 21014. Thans wendt dit bestuur zich bij schrij ven van 11 Juni 1938 tot het Qollege met de mededeeling, dat gebleken is, dat bedoeld aantal moest zijn 222. Wat dit aantal bij .de berekening der vergoeding in aanmerking genomen, dan was het bedrag daarvan dus hooger geweest en had derhalve minder be hoeven te worden teruggestort in de ge meentekas. Het schoolbestuur verzoekt thans dit nadeelig verschil, ten bedrage van 124,785, terug te mogen ontvangen. B. en W. merken met betrekking tot dit verzoek op, dat van bovenbedoeld besluit door de betrokken schoolbesturen bij Gedepu teerde Staten dezer provincie in beroep kon worden gegaan binnen dertig vrije dagen na dagteekening van het raadsbesluit (27 April 1937). B. en W. hebben alle schoolbesturen, dus ook het bestuur van de Heldersche Schoolvereeniging, hierop gewezen in het schrijven, waarbij het College mededeeling deed van het door den raad genomen besluit. Van de gelegenheid om in beroep te gaan is door het schoolbestuur geen gebruik ge maakt. Op grond van deze omstandigheid komt het B. en W. voor, dat er geen aanleiding bestaat om voormeld bedrag van 124,785 terug te betalen; rechtsns kan het schoolbestuur daarop geen aanspraak maken en billijkheidsoverwegingen kent de lager Onderwijswet 1920 niet. B en W. stellen den raad dan ook voor op het bovenbedoelde verzoek afwijzend te be schikken. In de Draaimolen. Gistermiddag bevond zich in de draaimolen op het Stationsplein een juffrouw, die zich klaarblijkelijk niet in evenwicht kon houden en deswegen zandruiter werd. Het bleek, dat een spataar gesprongen was, zoodat op het "oofdbureau perste huln verricht werd. REISBUREAU VELTHUIJS Betaald. Een persoon werd aangehouden die nog voor een zeker bedrag in het krijt stond. De man betaalde en kon daarna gaan. wnnn KORTE ZEEREIZEN VUUri Midd Zes,Madeira,Noorwegen REISBUREAU VELT HUIJS Agentsch. St. Mij. „Aederland". De nieuwe electri- sche treinen hebben Heemaf motoren, omdat ze in de oude treinen uitmuntend hebben voldaan. De motor van den Heemaf Stofzuiger is even solide en volkomen storing- vrij. De eenige stof zuigermotor met constant toerental. Laat U demonstree- ren, hoe belangrijk dit is! Verkrijgbaar bij: A. HILDERING, Spoorstraat 88 hoek Palmstraat, Tel. 449 Aanrijding. Gisteravond kwamen op het Koningsplein eën tweetal vrachtauto's met elkander in botsing, waardoor ze beide beschadigd wer den. Vermoedelijk was de oorzaak gelegen in het feit, dat de ruimte momenteel aldaar niet al tegroot is Onderling zal men echter de schade regelen. l/nnO LUCHTREIZEN VUUl\ 0ok vanaf Texel REISBUREAU VELTHUIJS Agentschap K L.M. DE „SOEMBA" WEER IN DIENST. Den Hen Juli zal Hr. Ms. kanonneerboot „Soemba", die geruimen tijd onbemand aan den wal ligt, weer in de vaart komen. Com mandant is de luitenant ter zee der eerste klasse Wichers. Het aantal onbemande sche pen wordt geleidelijk kleiner, hetgeen een bewijs is, dat de personeelsmoeilijkheden aan het minderen zijn. VflflD cheques, goedkoope VUUri marken, lires enz. Postbrug VELTHUIJS REISBUREAU t. o. De Indische regeering heeft besloten officieel deel te nemen aan de wereldtentoonstelling in San Francisco, die van 18 Februari tot 2 Dec. 1929 aldaar zal worden gehouden. Binnenkort is de benoeming van een eere- en een werk comité te verwachten. Verschillende belanghebbenden hebben zich reeds bereid verklaard mede te werken. In verband met het karakter van den ten toonstelling zal bijzondere aandacht worden geschonken aan verkeer en toerisme in Indië. Verder zal worden getracht een zoo goed mogelijk beeld te geven van Indië, inzonder heid van het onderwijs, de gezondheidszorg, enz. De waarborg voor goud is: de keur; De waarborg voor goed amusement is: In de maand Juni werd de leeszaal bezocht door 1184 mannen en 43 vrouwen, totaal 1227 personen. Er werden uitgeleend 937 studieboeken, 1759 romans en 1223 jeugdboeken, totaal 3919 banden. Lijst van nieuwe aanwinsten, Juli 1938. Romans: Brand, M.: De dag grenst aan de nacht...; Kraanv. d. Burg, Gera: Bran dende harten; Kramer, Diet: Karakters en gebeurtenissen; Mitchell, Margaret: Vuur over land; Mitchell, Margaret: Als een vlam in de storm; Mitchell, Margaret: Het zaad ontkiemt. Buitenlands che Romans; Estau- nie, E.: Un simple; Gilbert M.: Le Joug; Glaeser, E,. Das Gut im Elsass; Linklater, E.: Juan in America; Morand, P.; Bouddha vivant; Passos, J. des.; The big money; Ro- mains, J.: Mort de quelqu'un. Studiewerken: Bach, J. A.: Com plete handleiding voor den beginnenden vlie ger; Bachem, E.: Die Praxis des Leistungs- Segelfligens; Bartels, A.: Kanarieteelt; Dib- betz, G. C.: Leerboek der theoretische me chanica; Fallentin, M. C.: Onder vier oogen; Hartog, A. H. de: De beteekenis van de Oxford-beweging; Jungeling, H. J. D. Erd- man Schmidt: Hondenvrienden; Kraan, E. D.: De Buchman-beweging; Long, W. J.: Dieren in de wildernis; Meyboom, F.: De aanstaan de moeder en haar Kindje; Noorduyn, C. L. W.: Handleiding v. 1*. kweeken van... kana rievogels; Ringk, J.: Cilinder- en zuigerslij- tage; Swierstra, N. T. S.: De vaderlandsche geschiedenis in een notedop; Werff, W. J. v. d.: Onze katten. Handwerkboeken: Brei- en haak- boek, Durable, dl. 2; Haken, Nu ook, dl. 2; Kleintjes, Onze; Modellen, Beyer, voor groot en klein; Pullover, Kleider, Jacken; Sport- modellen, leithen, voor zomer en winter; Steek voor steek: 16 voorjaars- en zomer- modellen; Steek voor steek: nieuwste voor jaars- en zomermodelen; Taschentuch, Das; Wolmode, Neveda. Vlissingen, 1 Juli 1938. Beste kerel, Het had misschien nog lange geduurd aleer ik je zou geschreven hebben, ware het niet dat ik kortgeleden iemand zoo baroe uit Indië sprak, die me verzekerde dat mijn brieven aan jou steeds gelezen werden daar in het zonnige land. Welaan, als dat zoo is, dan wil ik ook niet te lang in gebreke blij ven. Ook merkte ik dat de „Vlissingsche Courant" mijn brieven weieens overneemt, blijkbaar heeft ook de Vlissingsche marine interesse en, waar uit den aard mijner plaat sing deze brief vanuit en over Vlissingen geschreven zal zijn, wil ik ook die lezers niet langer laten wachten. Ik hoorde tot nog toe tot de Nieuwediep- sche marine en daarom is het Vlissingen van vroeger m(j niet bekend. Als ik dus over deze marinestad want dat is het zoo langza merhand met die geweldig groote opleidin gen moet schrijven, kan ik geen vergelij king maken met hoe het vroeger was. De „Brabant" wij kennen het schip nog uit onzen instituuttijd in den millioenen- hoek ziet er uit om door een ringetje te halen. Net een groot jacht. Het schip bergt op het oogenblik 450 man opleiding, geënka- dreerd door ongeveer 100 man kader. Je kunt je dus voorstellen dat wanneer het passagieren geblazen is, Vlissingens straten bezaaid zijn met marinemenschen. De „Udur", een kanonneerboot „zaliger" achter de „Bra bant", levert logies aan een deel van het vaste personeel. Aan de pontons In de buiten haven liggen een divisie van 4 nieuwe mij nenvegers kortgeleden onder commando gekomen van de luitenant ter zee le kl. van Straelen voorts de „Brinio", „Douwe Aukes" en „Hydra". En nu in den zomertijd komen daar dikwijls de mijnenleggers „Me dusa" en „v. Meeilandt" bij. Een heele drukte dus. Voeg je hier dan noe bij de aan- en af vaart van de Zeeland-booVn, het bootje naar Terneuzen en de Breskens ferry boot, en een tegenwoordig vrij levendig havenbedrijf in de Vlissingsche zeehaven, dan kun je begrijpen, dat er hier in de zomeravonden heel wat te zien is, hetgeen ook nogal wat menschen dezen kant oplokt. Dikwijls zie je autobussen met vacantiegsngers bij de sluizen stoppen om dat marine gedoe gade te slaan, ja onder nemende touringcar-eigenaars leiden hun pas sagiers hier over den steiger rond. We hebben hier een tijdlang heerlijk zomer weer gehad. Nu, zooveel weet je nog wel van Vlissingen, dat er dan van schrijven niet veel komt. Het is na vast werken van „zonnen" aan het strand en 's avonds onder het genot van een biertje en een goede sigjaar bij een muziekje in Brittannia. Het seizoen is ge opend, dus spelen we dan zoo'n beetje badgast De kranen van „de Schelde" steken nog steeds boven het stadsbeeld uit. De in dok staande Poolsche onderzeeboot „Orzel" is een vreemd soortig monument midden in de stad. Hotel „Noordzeeboulevard" fungeert 's Maandags middags als „Marineclub", maar verder mis ik deze instelling uit Den Helder hier wel erg. Nu de „Falga" uit de Ijjst der jachten is ontvallen, is het zeilen hier voorloopig voor ons ook afgeloopen, maar zooals ik reeds schreef Vlissingen in den zomer biedt genoeg vertier. De zomer zet de Marine-menschen ook weer aan het sporten. Allerwege is het oefenen voor de „Vierdaagsche". Deze week waren de schietwedstrijden in Den Helder en nemen de sportwedstrijden van Zeemacht ook weer een aanvang. De volgende week zijn de zeilwed strijden van de Kon. Mar. jachtclub in Den Helder. Luitenant ter zee van Duim bij de vorige wedstrijden in Kiel fokkenist op ons marine starjacht zeilt ditmaal zelf. Het zal luitenant ter zee Poortmrn die nu in Indië zit wel aan het hart gaat. dat hij ditmaal niet mee kan doen. Enfin hij moet maar zorgen dat er een starjacht in Indië komt dan kan hq oefenen en van daaruit naar de Olympiade in Japan gaan, als het zoover is. Piet er is nog veel meer te vertellen maar dat bewaar ik tot een volgende brief. Voor ditmaal genoeg. Onder zeer groote belangstelling is gister avond op het Sportterrein te Den Burg de beslisssingswedstrijd in de Texelsche School- wedstrijden gespeeld tusschen de O.L. School A. den Burg en de R.K. school en verdiend gewonnen met 31 door eerstgenoemde school, 't Was aanvankelijk een spannende match, die gelijk opging. Eerst had de R.K.- school de leiding met 10. Later wist Jan Pijl, die een extra bewaking ondervond gelijk te maken. Voor de rust nam ook nog de O.L.- school de leiding. Terwijl Jan Pijl, tenslotte ook nog met een prachtigen omhaal de lei ding aan zijn club wist te geven. Na afloop van de match voerde eerst namens het comité, dat de wedstrijden had georganiseerd, de heer Riteco, het woord; daarna reikte burgemeester Kamp, namens het gemeentebestuur aan het winnende elftal de- wiselbeker over, die althans dit jaar een plaatsje zal krijgen in de O.L.-school te den Burg. Aan al de 22 deelnemers en de reserven werden verder herinneringsmedailles uitge reikt. De eindstand der competitie is thans als volgt: O.L.S. A 6 6 0 0 59—5 12 R.K.S. 6 5 0 1 38—2 10 Chr. School 6 4 0 2 29—32 8 O.L.S. B 6 2 1 3 4—37 5 Oosterend 6 2 0 4 1413 4 Oudeschild 6 1 0 5 350 2 De Koog 6 0 1 5 3—24 1 HARTVERLAMMING OP DE FIETS GEKREGEN. De heer A. v. d. Werf, uit Eierland viel gisteravond op den Koogerweg bij den Burg, terwijl hij juist nog iemand groette van zijn rijwiel. Voorbijgangers trachtte hem weder op de been te helpen, doch het bleek, dat zijn bewustzijn was geweken. Een spoedig ter plaatse zijnde geneesheer constateerde dood door hartverlamming. f CONVRAETBRIDCJE 5 Juli. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 1.281.10 Slips. 0.98—0.90 Schol le soort p. kist 9.007.75 Schol 2e soort 4.002.90 Schar 2.201.40 Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.30 Gekookte garnalen p, kg 0.16 (Nadruk verboden). Henk. Amersfoort, 5 Juli 1938. Hedenmorgen werd in de gymnastiekzaal der Rijschool de Nationale Vijfkamp voort gezet met het degenschermen. Er werd ge schermd onder auspiciën van den Kon Ned. Amateurs Schermbond; de wedstrijd stond onder leiding van Lt. Kol. der Inf. van het K.N.I.L. Eenhoorn, welke werd bijgestaan door eenige Hoofdsecondanten, de heeren Mont- foort, van Wieringen, Kooien en de Jager. Er werd om 1 touchee getrokken, terwijl tevens de techniek en de stijl werden beoor deeld voor de minimum eischen voor het vaardigheidsdiploma en kruis. Tot onze groote vreugde konden wij constateeren, dat er dit jaar een niet geringe vooruitgang viel te be speuren in techniek. Toch moesten nog enkele deelnemers worden afgekeurd. Bij de groep Officieren met paardrijden, waar uiteraard steeds de meeste belangstel ling voor bestaat was ook de spanning het grootst, doordat de lt. der Artillerie D. W. van den Bosch op het laatst nog enkele par tijen verloor en daardoor gelijk kwam te staan met de lt. der Art. M. P. Feith. Bovendien bleek toevallig de onderlinge partij tusschen deze twee nog in het vat te zitten. Deze werd na groote spaninng door van den Bosch ge wonnen, waardoor Feith nog moest bareeren met v. Hellenberg Hubar, welke barrage door Feith werd gewonnen, die daarmede tweede werd. In de groep handgranaatwerpen der Of ficieren blonk de Marine uit, doordat lt. ter zee v. d. Valk Bouman en Braat 1ste en tweede werden, de laatste na barrage met v. Soest. Lt. ter zee Braat staat er thans nog prachtig voor en Is nog totaal, met gisteren mee, 1. De totaal uitslag van het schermen in de verschilende groepen luidt als volgt: Officieren met paardrijden: Van den Bosch, Feith, V. Hellenberg Hubar, Bakker Schut, Klop, Graaf Baron de Vos van Steenwijk, Serré, v. d. Mey, de Bruyn, de Vries, Locker de Bruine, Stam. Onderofficieren: Pasma, Quick, Nieuwenhuys, Baas, Jorna, Bouterse, v. Baaien, Brouwer, Sala Officieren met handgranaatwerpen: v. d. Valk Bouman, Braat, v. Soest, Corne- lissen, Mes, v. Huizen, Schouwenaar. Onderofficieren Van Daalen, Nederveen, Aarts, Bonga, Sneyers, Groenenberg, Procee Joziasse, Sneyers Sr., v. Montfoort, Ornee, de Held, Zeeman, 's-Gravendijk. Heden zal op de schietbanen Leusderheide het nummer pistoolschieten op 25 m. worden verwerkt. WEDSTRIJDEN TE OSLO. In den eindstrijd om het Europeesch Kam pioenschap Contract-Bridge, waarin, zooals reeds werd medegedeeld, ook Nederland zich wist te plaatsen .moesten de 4 concurrenten tegen elkander 64 spellen spelen. De winstpuntenberekening was dezelfde als in de voorronden, met Ji of minder van het aantal gespeelde spellen verschil in match- punten bleef de strijd onbeslist en kreeg elk 2 punten; van tot een gelijk aantal match- punten als gespeelde spellen verschil kreeg da winner 3 punten en de verliezer 1 punt, terwijl bij een grooter verschil aan matchpunten dan. gespeelde spellen de resp. punten 40 waren. Ip de eerste ronde kampte Nederland tegen Hongarije en Engeland tegen Noorwegen 1. Door met 40 van Hongarije te verliezen, was Nederland vrijwel meteen uitgeschakeld voor de eerste plaats. Noorwegen 1 won van En geland met 31. In de 2de ronde bracht Nederland het er tegen Engeland veel beteraf door met 40 te winnen, terwijl Hongarije zich met een 31 overwinning op Noorwegen 1 moest tevreden stellen, waardoor echter de eerste plaats voor Hongarije wel zoo goed als zeker was. In de laatste ronde moesten Nederland en Noorwegen 1 om de 2de en 3de plaats kam pen; Nederland kon zich niet handhaven en verloor met 13, terwijl Hongarije en Enge land de punten door een onbeslisten wedstrijd konden deelen. De einduitslag luidt: 1. Hongarije met 9 winstpunten; 2. Noorwegen 1 met 7 winstpunten; 3. Nederland met 5 winstpunten en 4. Engeland met 3 winstpunten. In het troost-toernooi van de nit in de finale geplaatste teams wist Zweden een spre kende overwinning te behalen met 17 winst punten vóór Duitschland en Denemarken, die elk 11 punten verzamelden. Opvallend slecht is het resultaat van het sterke Oostenrijksche team, dat verleden jaar het wereldkampioenschap van het Culbert'son- team won. Het eindigde in het troost-toernooi met slechts 8 winstpunten. De damestoernooi, waaraan door Nederland niet werd deelgenomen, werd door Denemar ken gewonnen met 10 punten vóór Zweden met 9 en Noorwegen en Engeland met elk 8 punten. bereikt alle gezinnen van alle gezindten. HOLLAND—A.IERXKA LIJN. Beemsterdijk, 3 Juli te Sydney. Bilderdijk, 4 Juli Scilly gepass. Breedijk, 5 Juli van Rotterdam. Dinteldijk, 1 Juli te Los Angeles. Lochmonar, 4 Juli v. Southampton. ROTTERDAMSCHE LOYD. Baloeran, 5 Juli v. Tanger. Buitenzorg, 5 Juli v. Vlissingen. Dempo, 5 Juli te Rotterdam. Sibajak, 5 Juli v. Tanger. Sitoebondo, pass. 4 Juli Finisterre. Soekaboemi, 5 Juli te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antenor, 3 Juli te Singapore. Eurymedon, 3 Juli nabij Land's End. Laomedon, 5 Juli te Rotterdam. Memnon, 5 Juli v. Aden. Peisander, 5 Juli v. Amsterdam. Rhesus, 4 Juli v. Port Said. Polydorus, 5 Juli te Amsterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bengkalis, 5 Juli te Amsterdam. Chr. Huygens, 5 Juli te P. Said. Tabian, 5 Juli te Sabang. Tarakan, 4 Juli v. Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, pass. 4 Juli Ouessant. Amazone, 3 Juli te New York. Aurora, 4 Juli v. Livorno. Breda, 4 Juli v. Curagao. Crynssen, 5 Juli te Amsterdam. Deucalion, 5 Juli te Genua. Dido, 2 Juli van Curagao. Fauna, 4 Juli v. Cadiz Helder, 2 Juli v. Arica. Iris, 4 Juli te Kopenhagen. Juno, 4 Juli v. Thessaloniki. Mars, 5 Juli v. Alexandrië. Odysseus, 4 Juli v. Odense. Plato, 2 Juli v. Curagao. Pluto, 5 Juli .te Amsterdam. Simon Bolivar, 5 Juli te Amsterdam. Ulysses, 5 Juli te Bourgas. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Barendsz, 3 Juli v. Port Natal. Houtman, pass. 4 Juli Kaap Roca. Nieuw Zeeland, 4 Juli te Sydney. Ruys, 4 Juli v. Réunion. Sawahloento, 2 Juli te Saigon. Swartenhondt, pass. 1 Juli' Thursday Isles. Tegelberg, 4 Juli v. Mombassa. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, pass. 5 Juli Fern. Noronha. Alwaki, 3 Juli v. Montevideo. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Manoeran, 2 Juli v. Penang. Modjokerto, 5 Juli te Kaapstal. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, 5 Juli v. Santos. Salland, 4 Juli te Rio Janeiro. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 5 Juli v. Bordeaux. Reggestroom 4 Juli te Havre. JAVA—CHINAJAPAN LIJN. Tjibadak, 30 Juni te Hongkong. Tjileboet, 3 Juli te Batavia. Tjinegara, 4 Juli te Shanghai.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6