mi umi INDISCHE MEI Jlyenda Met de krant op excursie HERMAN NYPELS' Vrijdag 8 Juli 1938 Tweede Blad ^UxddnleiiwJi Varen per Esona „Schietoveek" te Den Helder Burgerlijke Stand van Den Helder V Kledingmagazijnen DEN HELDER 3tifscoutant Voortreffelijk variété- werk van Faveur l/nnn KORTE ZEEREIZEN VUUl\ Midd Zee, Madeira, Noorwsgen ynnn alle buitenlandsche VUUR Spoorbiljetten Vischafslag Den Helder Hoofdpijn, indigestie en rheuma- tische pijnen Texelsch nieuws Verzet tegen de politie etc» Dc bootdienst Terschelling- Vlieland-Texcl-Den Helder Naar de Maan en Afrika Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA9 Eenstemmigheid tusschen Duitschland-Italë-Japan Voor Maandag a.s .nog een viertal plaatsen opengevallen. Maandag a.s. zullen we onze excursie naar Volendam, Marken, Monnikendam en Am sterdam maken. Het weer knapt met den dag op, zoodat we de beste verwachtingen hebben èn voor den autotocht en voor de beide boottochten. Over Schoorl, Bergen en Alkmaar, waar een bezoek wordt gebracht aan het rozarium, rijden we door den prach- tigen Schermer naar Volendam. Onze erva ring van den vorigen keer zal ons even lange? in het typische N.H. dorp doen verblijven, om rustiger de eigenaardige kleederdrachten te kunnen bewonderen en het binnenhuisje te bezichtigen. Ook zal men gelegenheid krijgen in Volendam, aan de haven, koffie t? drin ken en wie de rek tot half twee (diner in Amsterdam) wat lang vindt, neme een iboterham mee om in Volendam té nutti gen. Met een groote motorboot gaan we dan naar Marken om ook hier weer te genieten van den typischen bouw van de woningen op palen en van de weer geheel nadere kleerder- drachten. Ook in Marken nemen we wat lan ger den tijd en vandaar brengt de boot ons naar Monnikendam, waar de bussen gereèd staan om de reis naar Amsterdam te ver volgen. Na den maaltijd bij Heek, waaraan ruim de helft van de excursisten deelneemt, de ande ren zorgen voor eigen maaltijd, gaan we dan de rondvaart maken met een van de fraaiste motorbooten van de grootste Amsterdamsche rondvaart Maatschappij! En na afloop daar van via Haarlem, Bloemendaal, Bergen en Schoorl op huis aan, met de noodige plaatsen van aanleg onderweg. Door ziekte zijn eenige excursisten voor Maandag uitgevallen, waardoor een vier tal plaatsen opengekomen zijn. Wie dus teleurgesteld werd, omdat de eerste excur sie was volgeboekt, kan nog profiteeren en geve zich hedenmiddag aan ons kantoor op. In ons nummer van morgen vertellen we nog een en ander over dei tocht naar Loos- drecht op volgende week Donderdag, waar voor ook nog enkele plaatsen open zijn. Dat. beteekent: ver weg voor wei nig geld! Zooals men in enkele advertenites in dit nummer kan lezen, wordt morgen weer aan gevangen met den passagiersdienst der ESONA naar Amsterdam en gaarne wijzen wij er op, dat men door deze onderneming in staat gesteld wordt tegen een uitzonderlijk laag tarief de reis naar de hoofdstad des lands te mak.n. Ook voor de tusschenliggende plaatsen kan men uiteraard een kaartje nemen, doch waar heen mén ook gaat: steeds is daar een rus tige reis en... tegen verbluffend geringe kosten. Men moet zoo'n reisje maar eens meema ken of het z'n kennissen vragen, die het al eens eerder deden! U zult hooren dat men enthousiast is! Voor bijzonderheden leze men de reeds ge noemde advertenties. In een dezer dagen in gebouw „Irene" ge houden vergadering werd door het bestuur van de Schiet-vereeniging Den Helder beslo ten een „schiet-week" te organiseeren van 2530 Juli e.k. in „Musis Sacrum". Waar deze schietvereeniging gevormd is uit leden der B.V.L., kunnen wij een kundig geleide en georganiseerde schiet-week ver wachten. Burgemeester G. Ritmeester, Zijne Excel lentie vice-admiraal T. L. Kruys, en overste J. H. C. Bentz v. d. Berg, garnizoens-com- mandant, verklaarden zich spontaan bereid, in het eere-comité zitting te nemen. Wij ko men op deze gebeurtenis nader terug. van 7 Juli 1938. GETROUWD: J. Th. Raijman en A. C. P. de Langen Wendels. BEVALLEN: A. de Vriesde Vries, De heer J. Lok, commies ter Inspectie der Directe Belastingen alhier is met ingang van 1 Augustus a.s. overgeplaatst naar Nijmegen. Bijzonder voordeelige aanbiedingen wordt gaarne toegezonden Levering onder serieuse garantie ons oor gisteravond bij verscheidene bezoekers van verschillende kunne en leeftijd te luisteren gelegd, doch men was het unaniem eens dat Faveur een succes is. En daaraan heeft niet in de laatste plaats debet Jef de Winter's orkest dat zorgde voor een uitstekende begeleiding van de vele num mers. 1/nnD luchtreizen V UUï\ ook vanaf Texel REISBUREAU VELTHUIJS Agentschap K L M. Minder mooi. Een meneer kwam op het Hoofdbureau met een pak chocolade, dat door zijn kleinzoon op de kermis gewonnen was. Hij vermoedde dat de chocolade bedorven is. Hieromtrent zal de Alkmaarsche Keuringsdienst voor Waren in lichtingen hebben te verstrekken. KR HALF ONS Faveur is in den loop der jaren méér ge worden dan de naam van een Rotterdamsch artistenbureau. Het is een begrip geworden, het begrip van goede kleinkunst, gebracht in een combinatie die men doorgaans als ideaal kan beschouwen. Er is in al die jaren een gevleugeld ge zegde ontstaan: n.1. „Faveur stelt nooit teleur". Het ensemble hoeft echter maar éénmaal teleur te stellen en de reputatie is gebroken, iets wat echter gelukkig ook thans weer niet 't geval is. Integendeel... Faveur is dit keer interessanter, afwisselender geselecteerder dan ooit en de kleine ,800 bezoekers, die gister avond het Casino vulden, zullen evenzoovele propagandisten zijn voor dit zoo bij uitstek geslaagd feest van goed variété. De lezer zal bijzonderheden van ons eischen, maar hij houde ons ten goede, dat het on mogelijk is in kort bestek al de nummers de revue te laten passeeren. We zullen der halve volstaan met het geven van enkele op merkingen bij onderdeelen van dit lijvig program, die ons na het zien van dat alles invallen. En dan is daar in de eerste plaats nummer 4, „Les Quatres Femmes Rodrigo", 4 jonge vrouwen, die een ballet uitvoeren dat opmer kelijk van fantasie en plastiek genoemd mag worden. Meestal zijn deze balletten die als nummer in een ensemble gebracht worden van slechts weinig beteekenis, doch dit maakte een frappante uitzondering. Men lette eens op de uitbeelding van dat meesterlijke „Tout va trés bien, Madame la Marquise", op de gelaats-expressies en op de soepelheid van beweging. En op de Faust-Walz, waarin het rhythme stijgt tot de hoogte van een sym- phonie der beweging. Uitmuntend werk. Daarnaast... Coos en Polly Speenhof. Het is met name Coos, die hier op waardige wijze een traditie voortzet en op alleszins verdien stelijke wijze in het voetspoor zijns vaders treedt. Levensliedjes, gebracht op vlotte en pittige wijze en aardige woordspelingen. Een kort revue-tje der actualiteiten van alledag deed het opperbest en het was een ovatie, toen beide Speenhoven tenslotte verdwenen. Een eervolle entrée na 15 jaar in Den Helder! De „Royal Troupe" liet ons een aantal zonen van het Hemelsche rijk zien, die ver bluffende staaltjes van vinger-, hand- en voet- vlugheid te zien gaven. Enkele onderdeelen van hun nummer grenzen aan het ongeloof lijke en wat men waarneemt is feitelijk in strijd met de wetten die Moeder Natuur de menschheid cadeau gedaan heeft. Fred Houben is een meester-muzikant, even goed thuis op de saxofoon als de xylofoon en die tenslotte wonderlijke melodieën tooverde uit aan stuk ken leer opgehangen bellen. Zijn succes was, evenals dat van Carel Slier (de snel-schilder) zeer groot Ook de andere nummers waren alle in hun soort uitstekend, zoowel de koorddansers Col- lins and Ray, de Kentsch Brothers, de clowns en „tappers" Brook and Rosfield en de fiets- fenomenen Maurice and May Het laatste nummer werd zelfs een grandioze ovatie bereid Ziedaar... een Faveur-programma, waarvan men kan zeggen dat het „ouderwets" is in de gunstige beteekenis van het woord. We hebben REISBUREAU VELTHUIJS Agenisch. St. Mij. .Nederland". In 't Timorpark... Door de politie werd gisteren in het Timor park gevonden een gonjezak, gevuld met dameskleeding. Bovenkleeding wel te ver staan. Wie hierover inlichtingen kan verstrek ken gelieve zich ten Hoofdbureele te melden. REISBUREAU VELTHUIJS HR. MS. JOHAN MATJRITS VAX NASSAU. Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau, thans op convooidienst in de Straat van Gibraltar, zal in het najaar weer naar West-Indië ver trekken. Luitenant ter zee der le klasse P. Kronen berg, thans dienende aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen, is bestemd om voordien het bevel over dien bodem over te nemen van den tegenwoordigen commandant, luitenant ter zee le klasse jhr. G. A. Berg. HR. MS. „SUMATRA" OP DE THUISREIS. Hr. Ms. kruiser „Sumatra", onder bevel van den kapitein ter zee L. F. Klaassen, is gisteren te Gibraltar aangekomen. HR. MS. „NAUTILUS". Hr. Ms. „Nautilus is hedenmorgen in de haven gekomen en zal hier tot Dinsdagmorgen blijven. Den Helder, 7 Juli. 1938. Aangebracht door korders: Tongen per kg. 1.42—1.30 Slips 1.100.95 Tarbot 0.65 Schol le soort 7.005.50 Schol 2e soort 3.402.10 Schar 2.101.30 Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.35 Gekookte garnalen p. kg. 0.16 wnnP cheques, goedkoope V U V> 1\ marken, lires enz. t. o. Postbrug VELTHUIJS 35 MILLIOEN GASMASKERS VOOR DE ENGELSCHE BURGERBEYOKLING. In elf opslagplaatsen van het ministerie van binnenlandsche zaken zijn in totaal 35 millioen gasmaskers opgeborgen, welke bin nenkort ter beschikking zullen worden ge steld van plaatselijke autoriteiten. De gasmaskers zullen nooit verder dan 30 K.M. buiten het bereik van de gemeenten met 5000 of meer zielen worden opgeslagen. Al haar klachten in korten tijd verdwenen. „Vele jaren leed ik aan hoofdpijn, indigestie en rheumatische rugpijn, tot ik IV2 jaar ge leden er toe overging Kruschen Salts te gaan gebruiken. Reeds na eenige maanden be merkte ik een belangrijke verbetering, ter wijl nu al mijn klachten zoo goed als geheel zijn verdwenen. Ik ben in die 1 jaar een heel ander mensch geworden." Mej. W. D. te R. Deze dame koos het juiste middel om haar klachten te bestrijden. Kruschen Salts reinigt n.1. Uw lichaam van alle schadelijke stoffen, terwijl Uw afvoerorganen worden aange spoord tot betere en geregelde werking, waardoor U er van verzekerd zijt, dat zich geen afvalstoffen meer kunnen ophoopen en Uw klachten voorgoed verdwenen zijn. Kru schen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. (Adv.) Den 18en Juni j.1. hebben 5 jeugdige werk- looze vletterlieden, van 1627 jaar oud, woonachtig te Den Helder een bezoek ge bracht aan het Horntje op Texel en daar eenige strafbare feiten gepleegd. Eerst zijn ze de keet van de werkverschaffing in de Mok binnengedrongen, waar 2 pakken spijkers zijn ontvreemd, die later evenwel weer werden weggeworpen; daarna heeft het vijftal zich op verboden grond begeven, n.1. in de Geul, het geen door den vogelwachter Drijver werd waar genomen, die in samenwerking met den ge meente-veldwachter Duinker proces-verbaal wilde opmaken, daarbij namen de vletter lieden eeq, brutale houding aan en weigerden hun namen op te geven. Het nummer van de vlet, de H.D. 215 kon evenwel worden geno teerd, zoodat men zich in verbinding kon stel len met de politie te Den Helder, en deze bij aankomst te Den Helder de namen der over treders konden noteeren. Verder bleek, dat dezelfde personen zich reeds hadden bevonden op het terrein van de Vereen tot Behoud van Natuurmonumenten nabij Oudeschild en daar aan den Rijksveldwachter De Bliek en den gemeenteveldwachter Kalis verkeerde namen te hebben opgegeven. Gister zijn vier van de vijf vletterlieden op verzoek van den Burgemeester van Texel voorgeleid, en herkend door de vier genoemde veldwachters. De vijfde overtreder, vermoede lijk degene, die de spijkers had ontvreemd en tegen wien de gemeenteveldwachter Goënga procesverbaal had opgemaakt, durfde niet ter gemeente-secretarie te verschijnen, en bevond zich gisteravond waarschijnlijk in de Texel- sche duinen. Dit muisje zal nog wel een staartje hebben. GESLAAGD, Te Den Helder slaagde voor het toelatings examen tot de 3e klasse van het Lyceum Els Plomp en tot de 2e klasse Hanny Vlessing, beide leerlingen van de ULO-school te Den Burg. VIER TEGELIJK. De heer P. B., die gistermorgen met een voor de straten van den Burg wel wat al te breed opgeladen auto met hooi, den driesprong Hoogerstraat, Gravenstraat, Gasthuisstraat passeeren, vernielde daar vier rijwielen tegelijk, één van den landmeter, die daar ter plaatse werkzaam was, -en drie van de slagerij van de Fa. Pereboom, die daar in een rijwielrek waren geplaatst. Een leelijke schadepost! In bovenstaande bootdienst, opgenomen op de laatste pagina van onze zomerdienstrege ling, is een kleine wijziging gekomen. Het ver trek van Den Helder naar Texel is n.1. niet 10.15 u„ doch zal moeten plaats hebben met de Texelsche boot van 12.35 u„ terwijl de boot van Oudeschild vertrekt om 15.10 u. Men brenge deze wijziging even in het boekje aan. Wonderlijke belevenissen in de Prins Hendriklaan. Reeds meer dan vier dagen hebben wij thans kermis gevierd, maar bij het vele dat onze Feestweek bezit is het ontstellend zooveel als we missen. Vergeefs zochten wij dag-in, dag-uit naar den Boeienkoning, den man, die ijzeren staven als potlooden knapte, die zijn Enaks-biceps deed bibberen en rollen, en die twee zwaarlijvige cowboy's (real America) aan zijn slagtanden opheesch. We missen de dikke Juffrouw, die als de vleeschgeworden zwaarlijvigheid voor een tentje troonde en zelfs de vetsten onder ons deed voelen als kinderen... Waar bleef toch die onvergetelijke profes sor Henning, die zich door een bleeke juffrouw in trance deed wiegen om zich daarna 40 haak pennen in de strot te doen steken. Waar zijn ze...? En dat zijn juist de kermis-attracties, waar oud en jong zich verblijden kan om de wonde ren der wereld. Men mist ze. Gelukkig zijn er enkele andere attracties gekomen en hoewel ze als standplaats de Prins Hendriklaan toegewezen kregen neemt dat niets weg van het feit, dat er o.i. niets aar- digers, niets spannender, niets verbijstender is, dan juist deze twee spullen. En waarop zouden wij anders doelen dan op het tentje, waarin men de Reis naar de Maan maakt! Reeds vele jaren koesterden wij een onstuitbaar verlangen eens op deze gedoofde planeet rond te snuffelen en ziedaar... einde lijk de kans. We hebben een kaartje genomen, waarvan kwaadsprekers beweren dat het Vo- gelpiekkaartjes waren en ofschoon een meneer van het Bureau schor schreeuwende: ,,aan- reflectanten op dat moment die maanwaarts sluiten dames en heeren!" waren we de eenige togen. Via een luguber gangetje kwamen w(j in het inwendige van het spel en terzelfder tijd ving de Reis naar de Maan aan. Het was vol sensatie en zelden sloeg ons hart sneller dan bij het ondergaan dezer maan- sche ondervindingen. Door spiegels aan aan schouwden wij in het voorbijgaan alle ellende der laatste 5 jaar: we zagen als in een droom overstroomingen, wolkbreuken, epidemieën, branden, kortom, alles wat eens Pandora's doos over de hoofden van een onschuldige menschheid uitstortte. Inmiddels werd de lucht dun en met ontzaglijke vaart vlogen we maanwaarts, middelerwijl voorbij spiegels komend, waarin we wonderlijke gedrochten zaken. Kennelijk maanbewoners, dik en wan staltig, met kromme beenen en uitgerekte gezichten. Menschen met bierbuiken en oks hoofden en platvoeten en mopsneuzen. Het was precies zooals we ons altijd de maan voorgesteld hadden. Op de planeet aan gekomen voelden we een ijzige koude. Alle orkanen der gezamenlijke hemellichamen kwamen daar uit een machtige hemeltrechter geblazen en dat met name ten ongerieve der vrouwelijke maan-wandelaars, die druk werk hadden met de rokken vast te houden. De maan-mannen schenen dit hoogelijk amusant te vinden, daar ze de sfeer vulden met hysterisch gebrul dat zich wijd en zijd voort plantte door de Oneindigheid. Door een kier zagen we de aarde beneden ons. En op die aarde gewone menschen met een dubbeltje in de hand om óók deze raket-tocht te beleven. Dus maakten we ruim baan en zakten door de kier weer aard-waarts op de ordinaire Nieuwe- diepsche keinen. De aarde leek ons oneindig, vervelend en we besloten nog verscheidene malen deze tocht te maken. In Afrika. Minstens zoo interessant is het Kijkje in Afrika. We stonden er met «z'n vijftigen in het zaaltje, waar het heet was en klein, maar dat was slechts ter stimuleering van de tot het ondragelijke gestegen spanning. Er was een juffrouw in 't wit met roode beenkappen en een tropenhelm, waarvan ons, in verband met de kille temperatuur, de nood zakelijkheid ontging. Er was een neger be zittende een gegarandeerde zwartheid, ook in 't wit en een meneer die ons deed denken aan Livingstone. Door de tropenhelm en de jungle-broek. Toen kwam Afrika. Een negerin, zoo groot en sterk als een kerel. Met een imposante eeltontwikkeling. De neger gaf haar rood gloeiende ijzeren staven, waarmee ze verbluf fend voetwerk pleegde. Toen kwam de neger met een portie BZK pruimtabak en het ging naar binnen als was het kokspijs. Rauwe kip- penrijst, een schotel vol, schrokte deze Afri- kanerin naar binnen als was het Konijn's Nassi Goreng, terwijl daarbij super Afrikaan- sche klanken uitgestoten werden. Het hoogtepunt vormde de meneer, die zei dat hij uit Atjeh kwam en meester-sabelaar was. Hem werd door Livingstone een sabel in den vuist gestopt, waarmee hij deze zwarte Furie te lijf ging. Iemand achter ons zei, dat hij „louw sjoege" zou krijgen en dat was precies de spijker op z'n kop, want na een halve minuut werd de meester-sabelaar in een hoek gedrukt door de Zwarte Schoonheid. We hebben allemaal als gekken geapplaudi- seerd en den gevelden sabelaar bravo toege roepen. Dat kwam hém voor z'n ridderlijk heid wel toe. Toen was het afgeloopen en zijn we huis waarts gegaan. De juffrouw zagen we in een hoekje 5 ons negerit verorberen in verband niet de zoo juist gepleegde extra-prestatie, middelerwijl haar voeten warmend aan een stuk witgloeiend ijzer. Dat was haar testje... J! De landen, die een ideologischen strijd voeren in de wereld zoeken kracht bij elkaar. Duitschland is naar Italië gedreven, niet tegenstaande er toch vrij veel verschil was in opvatting en uitvoering van de politieke ideeën en gezamenlijk hebben zij zich achter Japan gesteld, die in het Oosten het dichtst bij de nationaal-socialistische ideeën komt, al is er dan ook nogal eenig verschil. De nazi-practijken heeft Japan wel. Op dezelfde wijze waarop Italië in Abessinië heeft huis gehouden, treedt Japan in China op en op dezelfde rechtelooze wijze waarop Duitsch land beslag heeft gelegd op Oostenrijk, heb ben zij Mantsjoekwo veroverd. Het verbond tusschen Duitschland, Italië en Japan houdt stand. Zoomin als de bezetting van Oostenrijk de spil heeft kunnen breken, al moet zij voor Italië een bittere pil geweest zijn om te slik ken, zoomin heeft de Duitsche steun aan China de vriendschap tusschen Berlijn en Tokio, welke gebaseerd is op het anti- Kominternverdrag, kunnen breken, schreef de N. R. Crt. in een beschouwing. Ook hier heeft het er een oogenblik drei gend uitgezien, doch Duitschland is voor de Japansche vertogen gezwicht en heeft de ge neraals, die met zooveel succes het Chineesche leger hebben georganiseerd en wier werk on getwijfeld veel tot de doeltreffendheid van het Chineesche verzet heeft bijgedragen, terugge roepen. Generaal von Falkenhausen moge voor zijn vertrek naar Duitschland het Chineesche volk nog een hart onder den riem hebben gestoken door zijn overtuiging uit te spreken, dat China, als iedere burger zijn plicht doet, de over winning zal behalen, aan de houding van de Duitsche regeering en het vriendschappelijke gebaar van Berlijn tegenover Tokio, doet uit niets af. Ook Italië heeft Japan een nieuw blijk van zijn gezindheid gegeven door het sluiten van een vriendschapsverdrag met den Japansch- Chineeschen vazalstaat Mantsjoekwo. Het blad meent, dat men voorloopig niet be hoeft te speculeeren, dat er verandering zal komen in den driehoek. Ook al verbeteren de betrekkingen in Europa, dan nog zullen de drie landen door ideologische banden bijeen worden gehouden. Hun naijver op de landen, welke beschikken over bepaalde grondstoffen, die zij noodig hebben, doch welker aankoop telkens een bres slaat in hun deviezen en daardoor da netelige financieele positie, waarin zij ver- keeren, helpt bestendigen, het feit, dat zij in geval van oorlog van deze dan juist zoo noodige grondstoffen kunnen worden afge sneden, zal hen steeds bijeenhouden. Al is hun structuur onderling ook ver schillend, alle drie streven zij naar een zekere mate van autarkie, welke hen minder van het buitenland afhankelijk maakt, en naar de verwerving van stre ken, welke hun datgene zal verschaffen, wat zij voor hun bestaan onontbeerlijk achten. Dit streven naar de autarkie dwingt ook Japan, dat nog altijd den schijn van een par lementair regeeringstelsel handhaafde, steeds verder op den weg naar een staatssocialisme volgens fascistisch, of nationaal-socialistisch model, wat het des te dierbaarder zal maken in de oogen van de machthebbers te Rome en Berlijn, voor wie dit stelsel een voorwaar de is tot het behoud van de macht, welke zij zichzelf hebben toegeëigend. lederen Dag, 35, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland", BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De weg naar Rio" en „Muziek voor Madame". Rialto, Spoorstraat half 8: „Moederlied" en „Swing High, Swing Low". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Jacht naar Carrière" en „Een dorps schandaal". Zondag en Woensdag. Badpaviljoen Huisduinen: Dansmuziek. Casino: Heden tot en met Zondag. Variété Faveur. Musis Sacrum: Van Zondag 3 Juli tot en met Zondag 10 Juli: Van Dijk's Volendammers. Kegelhuis: iederen dag: Russisch Ballet, de band van Abe Remmelson en Henny van Gelder. Centraal: The Black and White Band. De Toelast: Van Woensdag af: The Sonney Band. Hoogste temp. lucht gisteren 22.8 Laagste temp. lucht gisteren 16.2 Hoogwater (heden) 17.00 Laagwater (heden) 23.15 Hoogwater (morgen) 5.5018.10 Laagwater (morgen) 11.450.15 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 757.8 Temperatuur zeewater 16.6 Temperatuur lucht 16.9 Wind richting: Z.Z.W.; kracht 5 Licht op 9.50 u.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5