12+1 Uitzending naar Oost-Indië Nederland begaan met Franco begint harder op te schieten Niet Hitlert maar Goering is de baas! Grammens vrijgelaten hef lot der vluchtelingen Zondag redevoering van Hitier De Nationale Vijfkamp Sfeun aan de bollenculfuur Onze visschers niet meer naar Ierland Uit onze omgeving Boternoteering De boterheffing DUS [3AKKERTJES"' jvoor 12 stuivers <fl (Vervolg van gisteren.) Oppertorpedomakers. J. G. Kiqjper; L. L. Ellerman; J. C. Mees ters; A. Benning; J. Dijkstra. Majoors-torpedomaker. J. Steenaard; A. W. Jongman; H. J. v. d. Weterink; T. J. Kruidenier; H. v. d. Berg; C. H. ten Boden; L. GroenhuijzenL. Harpe; P. Zeegers; P. Bremer; R. Heuvelink; D. A. C. de Maagd; J. Swint; W. J. Rijntjes; J. C. Brou wer; K. van 't Veld; E. Doornebos; K. Blans- jaar; J. L. Verhoek; A. W. H. van Bladel; K. Leeuwestein; H. van der Linden; G. Kruger. Sergeanten-torpedomaker. M. Janssen; T. Staal; J. Lenstra; C. Smit; T. van den Berge; J. Hager; J. H. van Baste- laar; J. Huig; D. Horsman; J. Nadort; G. Sont; F. A. D. Wendel; W. J. R. Gommers; G. Tukker; H. J. P. Sigon; W. van der Tuin; M. P. de Kam; E. A. Herlaar; A. Spoel; N. J. Ravesloot; G. Timmens; H. W. Baars; J. Oder- kerk; P. W. Bom; J. C. Mosterdijk; E. J. v. d. Markt; R. M. A. van Kralingen; J. van Kapel; C. L. Timmermans; G. C. Clemenkowff; H. D. Witsiers; F A. van dei Valk: H. Henning; W. Komijn; P. J. Nagelkerke; W. K. M. Westra; A. Geelen; T. W. F. Auer; C. Darphorn; G. Linning; P. Dal; P. Blokker. Opper- en Majoors-vliegtuigmkr. (M.). Majoors P. J. Scheurleer; J. P. H. J. Beijer; P. H. Ouwerkerk; J. A. Giezen; H. J. van Voorst; opper J. Beunder; majoor C. P. Tromp; opper H. G. Möller; majoors A. van Meenen; E. Noordink; opper J. van Gorkpm; majoors W. N. C. Zomerdijk; J. Kiljan. Sergeanten-vliegtuigmaker (M.). R. Vegter; B. Arends; J. J. Lange; W. J. de Boer; W. A. Slingerland; S. J. Koens; H. Krui- zinga; P. J. Bosdijk; G. A. Dijkstra; A. Rieger; C. Rinderman; H. van Es; J. F. van den Berg; D. C. Hoogerdijk; J. J. J. Martens; J. Grama; R. Wijngaarden; J. van Ommen; J. Otter; C. van Vliet; F. W. Ouwerling; W. Jamoel; D. G. F. Bovendorp; A. H. Koster; H. J. Sporken; I. H. Theewis; P. Meijlink; J. van Houte; C. J. •de Wilde; J. W. Hekel; J. C. J. Gesink; L. J. M. Potjes; H. J. P. Wolfgang; H. H. Jamoel; P. F. A. van de Berg; J. Sijmons; W. F. J. Roomer; J. W. Piers. Opper- en Majoors-vliegtuigmkr. (H.). Majoors J. H. te Boekhorst; D. Piket; A. Admiraal; D. Schraa; C. Baas; opper G. P. Koens; majoors H. Mozess; F. J. Keijzer. Sergeanten-vliegtuigmaker (H.). L. P. Wage; H. van de Geer; C. P. Ver meulen; P. N. van der Hoeve; G. Kraaijen- brink; J. van den Beidt; K. Tol; M. J. Jurg; A. J. Rus; E. G. Duin; F. K. J. J. Raadsheer; R. van Brummelen; G. M. Kerkhof;'B. Zwart; D. Meijer; J. Kampman; J. Houtzager. Majoors-vliegtuigmaker (B,). F. C. Eerhard. Sergeanten-vliegtuigmaker (B.). S. Hoomans; K. J. Mallee; G. Jongh. Majoors- en sergeanten-bottelier. Majoor H. J. Terol; sergts. E. de Boer; C. Hofman; W. M. Vlasveld; J. P. Killan; S. la Rooij; majoor B. A. de Rek; sergts. M. van de Dijk; G. J. Struijk; majoor P. Boot; sergt. A. H. Spits; majoors J. W. Roomer; W. H. de Longte; sergts. J. Koppenol; J. P. Dronkers; J. C. de Geus; A. Visser; J. H. Mooser; majoor C. Senten; sergts. J. P. Sap; H. J. C. Keule- mans; J. Bouw; P. Kee; P. Schaap; majoor M. J. v. d. Veld; sergts. W. Muste; W. de Jong. Opper-, majoors en sergeanten-ziekenver pleger. Majoor H. C. Lauwhoff; sergts. J. van der Hoeven; A. van Drimmelen; J. de Roode; opper G. J. Kurvers; sergts. F. W. Tirion; M. J. Schop; A. van Beek; L. P. D. de Winter; J. Luidinga; J. A. F. Brand; majoor A. Leenhou wers; sergt. J. F. Willemse; majoor J. P. v. d. Hoek; sergts. K. Stijl; N. H. F. Schumacher; C. Magielsen; IJ. Durand; majoor F W. Net ten; sergts. H. H. J. Plukkel; N. Kruik; A. Rokus; H. Maathuis; opper J. van den Berg; sergts. A. Tol; N. E. J. Steelink; majoors J. de Haas; P. J. Swielble; A. Kalf; opper W. Sanders; majoors G. J. M. Hessen; J. G. de Meijer; sergts. S. H. de Valk; J. M. Kuitems; majoor H. Dirkzwager; sergts. I. VerweQ; A. Meertens; majoor J. Kaasenbrood. Opperschrjjvers. H. Vos; P. C. Alblas; W. C. Bedorf. Majoors-schrijver. J. Overgaauw; J. Burger; A. van der Hei den; R. J. Koelman; J. Peetoom; R. Hollenga; C. B. Brouwer; L. Goedhart; P. Smits; S. Janse; J. A. Gitz; H. van Dijk; J. van der Jagt; R. Oudheusden; C. Vermaat. Sergeanten-schrijver. J. Blommert; C. W. Haak; P. Thijsse; H. J. Kroeders; F. J. A. Schevenhoven; J. P. F. Broier; M. Hartog; M. Tavenier: P. J. G. de Graaf: J. de Vries; P. Geertae; W. C. Helsdin- gen: W. Messink; W. Frangoise; A. Leelie; R. J. Kortleve; R. Meinema; C. T. Heres; J. van Leeuwen; A. Bakker; A. van Houten; D. de Jong; K. Luijendijk; A. M. van Vegchel; J. A. Verboom; A. W. Kriele; C. J. Wassenaar; C. Vermeule; D. B. Gajjkema; W. de Valk; C. J. van Donk; D. Maarsen; A. Velt; R. W. Klop; G. Kuchler; J. G. T. Engelberts. Sergeanten-hofmeester. L. E. J. Veeninga; A. C. W. van der Ent; A. A. Steer; W. G. C. van Grunderbeek; J. H. Salfischberger; R. Nienhuis; J. v. d. Berg; H. W. van Hoek; A. A. Jongepier; W. van Hall; C. de Haas; R. A. de Vries; J. Sinke; W. F. Hennink; B. van der Put; E. van der Kloot; A. P. C. Bannink. Sergeanten-kok. C. van Os; J. Polak; L. P. van Veen; J. de Smit; G. Boot; H. Lamsma; W. P. L. Wouters; M. J. Mensert; H. Stellingwerf; G. M. Menijn; P. J. Kampman; S. J. de Vries; B. Berends; P. N. Goosen; H. Hulmer; L. Lacroix; H. E. Pijl; W. Wolf; P. W. d'Hulst; G. F. Geistdör- fer; J. C. Heeren; J. Bak; J. G. Laukens; C. Rood; F. Nikkel; M. Ouwerkerk; W. de Rijcke; J. B. Roels; J. Rouffaer; G. J. Streeder G. Donkervliet; J. L. F. Oolbekkink. Onderofficieren-vlieger. Majoor konstabel J. A. Remmerswaal; Korpl. vltmkr. (M) M. J. T. van Vorselen, Schipper A. Brans; Sergt. vltmkr. (H) Daniels; id. J. H. Lokman; Sergt. monteur J. T. de Vries; Majoor-konstabel A. Feenstra; Sergt. Vltmkr. (M) J. W. Herter; id. W. A. de Bruijn, id. L. A. Mens; Sergt. Telegrafist W. C. de Wit; Sergt. Vltmkr. (M) J. H. Roozendaal; id. J. Berkhout; Segt. Monteur A. E. Olie; Sergt. Vltmkr. (M) J. M. Zeeg.rs; Sergt. Monteur M. A. Ardewijn; Sergt. Vlieger A. de Knegt. Adj.O.O. der Mariniers, A. Touw, W. de Bru(jn. Sergt.-majoor der mariniers. E. Elsendoorn, G. P. Liefheid, E. de Vries, W. Bolderdijk, J. B. C. Ruiter, B. Nijenhuis, A. J. Vlaswinkel, R. van Campen, A. Voss, J. W. H. Jore, C. Overweg, W Rijken, J. Kunst, J. Ales, Z. Straver, A. C. C. Kamhoot, J. C. Maas. Sergeanten der mariniers. C. G. M. Abbenhuis, H. Phielix, J. Kerkhof, J. H. Kramers, B. Schop, J. J. van Hall, A. H. Krisman, H. van Amersfoort, C. Koens, A. J. Loojjsen, E. H. Huiskens, L. van Hoek, S. van de Vreede, J. W. Geurts, H. Mars, L. J. van Golde, I. M. Mersie, P. J. C. Geraerdts, P. Sinke, P. van de Vrede, J. B. Heideveld. J. H. Smeink, J. D. de Goede, D. van den Blink, J. Boonstra, H. P. Ambaum, H. A. Filius, J. Dour- lein, P. Brans, T. Meert, G. J. van Pelt, H. P. van Etteger, J. J. Willems, H. J. Jongen, J. Zwijgers, J. H. van Beek, S. Mulder, C. J. J. van Espen, J. Mud, R. Stam, A. J. Gigengack, R. Dellebeke, W. G. M. Gooren, J. H. Krom- jong, C. A. Lement, J. J. A. van der Neut, Th. C. Karstanje, P. Ver woerd, J. Hoeve, M. H. Godding, P. C. Goebert, J. C. Sinke. Amersfoort 7 Juli. Ook het vierde onderdeel, het 300 m zwem men vrije slag, is heden hier verwerkt. Des morgens om ongeveer half tien ver zamelden alle deelnemers zich in het Soester Natuurbad, waar volgens het programma de wedstrijd verzwommen zou worden. Aangezien de Vijfkampcommissie zeer be sluiteloos bleef ten aanzien van het feit of het water in dit bad al of niet te koud was voor dezen wedstrijd, werd gewacht op de komst van de Officials van den Koninklijken Neder- landschen Zwembond onder welks leiding de wedstrijd stond. Na aankomst van dezen vond allereerst een zeer langdurig onderhoud plaats met de Vijf kampcommissie, die hier wel wilde zwemmen. Er werd druk getemperatuurd, opgebeld naar Pesies bad te Amersfoort en weer getempera tuurd en eindelijk besloten den wedstrijd in dit laatste bad te houden, aangezien de tem peratuur hier ten minste geen 14 doch 17 graden was. Te ongeveer 11.15 uur startte de eerste groep van vier deelnemers. Over het algemeen valt er bij de officieren een verbetering in het zwemmen waar te nemen, voornamelijk doordat jonge krachten zich komen aanmelden en de jeugd zwemt nu eenmaal veel beter, gezien het goede onder wijs aan verschillende scholen en vereenigin- gen. Bij de onderofficieren is het nog steeds slecht, alhoewel ook hier meer jonge krachten komen opduiken; zij waren echter bijna allen zeer slecht getraind. In de groep Officieren met handgranaat- werpen deed onze Marine het zeer goed. Lt. ter zee Braat zette er al dadelijk een zeer goede crawl in. Helaas gaf ook hij blijk on voldoende getraind te zijn, na 100 m. moest hij overgaan tot een slechte zijslag, waar mede hy overigens verder de eerste plaats in zijn groep bezetten. Lt. ter zee v. d. Valk Bouman werd tweede. Helaas moest in deze groep de Lt. van de Politietroepen Cornelissen den strijd staken wegens kramp. Lt. ter zee Braat. die met dezen officier om de eerste plaats vocht in het totaal klasse ment, kan nu ons inziens de beker niet meer ontgaan. De beste tijden werden gemaakt in de groep Officieren met paardrijden, waar Lt. Stam, een jonge Artillerieofficier kampte met Lt. Sterre. Lt. Stam werd hier eerste. De strijd in deze belangrijke groep blijft nog steeds gaan tusschen Lt. der Artillerie D. W. van den Bosch en Lt. v. Hellenberg Hubar. Alhoe wel niets met zekerheid is te zeggen, ge- looven wij dat van den Bosch een harde dob ber aan dezen jongen snellen officier zal hebben. De gehcele uitslag van heden luidt; Officieren met paardrijden: Stam. Sterre, De Bruyn, Feith, v. Hellen berg Hubar. van den Bosch. v. d. Mey, Klop, Locker de Bruyne, Graaf, Bakker Schut, en de Vries. Onderofficieren. Pasma, van Baaien. Ouick, Nieuwenhuys, Sala. Bouterse. Brouwer. Baas. Officieren met handgranaatwerpen: Braat, v. d. Valk Bouman, Mes, v. Huizen, Jochim van Nootdorp, van Soest, Schouwe- naar, Cornelissen. Onderofficieren Groenenberg, van Daalen. Sneyers Jr., Joziasse, Aarts. 's-Gravendijk, Procee, Ornee, Zeeman. Bonga, Nederveen, van Montfoort, Sneyers Sr. llUindetdjioAjt Naar wjj vernemen is in de Zaterdag j.1. gehouden vergadering te Amsterdam v. d. Nd. Hollandschen Wandelsport Bond, met alge- meene stemmen tot bestuurslid dier Bond ge kozen, de heer H. J. A. Lucker, alhier. Tevens is hij benoemd tot voorzitter der Pers- en Pro paganda Commissie voor den „kop van Noord- Holland". GROOTE JUBILEUM WANDELTOCHT. Naar wjj reeds eerder hadden medegedeeld, bestonden er ernstige plannen om ten tijde van de te houden „Feestweek" ter gelegenheid van het a.s. Regeeringsjubileum van Hare Majesteit de l oningin, een groote Jubileum- Wandeltocht te organiseeren. Thans kunnen wij mededeelen, dat deze wandeltocht inderdaad weer zal worden gehouden en wel op 6 Sep tember a.s. Vooraf zal namens alle deelnemers een krans worden gelegd b\j het borstbeeld van Z. K. H. Prins Hendrik. Als bijzonderheid kan nog worden medege deeld, dat op een nader te bepalen gedeelte van het parcours elke vereeniging zal worden beoordeeld naar den besten algemeenen indruk. Hiervoor zullen extra prjjzen beschikbaar ge steld worden. (Burger-, militaire- en jeugd- vereenigingen worden afzonderlijk beoordeeld.) Op veler verzoek zullen thans alle jeugd verenigingen en daarmee gelijk te stellen vereenigingen, een ander parcours bewandelen. Het laatste gedeelte zal echter wederom ge zamenlijk afgelegd worden. In verband met de organisatie enz. wordt voor 15 Augustus a.s. opgaaf verzocht van de deelnemende vereenigingen en individuee- len. (Voor adressen zie de raambiljetten.) Verdere bijzonderheden worden steeds gaarne verstrekt door den secretaris der wandel commissie, den Heer H. Lastdrager, Tuin straat 24. Zijn troepen naderen Sagunto. - Ongerustheid onder Britsche reeders. Het communiqué van het ministerie van landsverdediging meldt, dat in de omge ving van Villavieja verwoed wordt gevoch ten. De regeeringstroepen veroverden heu vel 221, die de rechtschen daarop herover den, om na een tegenaanval weder te wor den teruggedreven. Uit dit bericht blijkt, dat de rechtschen Sagunto steeds meer naderen, en dat de verovering van Burriana voor de Franco- troepen vooral daarom belangrijk is ge weest, omdat hun den weg voor de opmarsch naar Sagunto gemakkelijker is gemaakt. In het legerbericht van het rechtsche hoofdkwartier wordt van het front van Castellon gemeld, dat in den sector van Ta- les het dorp Veo werd veroverd. In den sector van Ariana werden een belangrijke heuvel ten zuiden van den Puntalberg en het kasteel van Villavieja bezet. Britsche reeders ongerust. Het comité van Britsche reeders, wier schepen op Spanje varen, publiceert een ver klaring, waarin erop gewezen wordt, dat steeds meer handel met het rechtsche Span je voorbehouden blijft aan Duitsche en Ita- liaansche ondernemingen. In de verklaring wordt verder nog ge zegd; „Indien de daden van zeerooverij, bestaande uit het bombardeeren van Brit sche schepen in de Spaansche wateren, voortduren, zal een precedent geschapen zijn. dat de Britsche regeering zal beletten, onze handel met het Verre Oosten, die nog veel belangrijker is, te beschermen". Boycot van de Noorsche scheep vaart? De eigenaar van het Spaansche s.s. „Guernica", dat door de Spaansche regee ring in beslag genomen was, heeft bij de aankomst van het schip in de Noorsche haven Tromsoe bij het hooggerechtshof epn proces aanhangig gemaakt en verlangd, dat men het schip zal beletten te vertrek ken. Het hof heeft gisteren uitspraak ge daan en het verzoek afgewezen, als motief aanvoerend, dat de kwestie, wien het schip behoort, niet door een Noorsche rechtbank kan worden uitgemaakt. De uitspraak werd hier met groote be langstelling tegemoet gezien, daar volgens tot dusver evenwel nog niet bevestigde be richten de rechtsche Spaansche autoriteiten met boycot van de Noorsche scheepvaart dreigen, indien het schip wordt toegestaan te vertrekken. Hitier slechts de decoratieve fi guur en Goering de werkelijke leider in Duitschland? De positie van Goering in de Duitsche re geering blijkt uit een brief, welke aan hem is gericht door Rudolf Hess, den permanen ten plaatsvervanger van den Fuehrer als leider van de partij, welke brief is gepubli ceerd in het officieele orgaan van leger en luchtmacht. Hess verzoekt Goering hierin de ministers mede te deelen. dat de natio- naal-socialistische partij een einde wil ma ken aan de woorden „werkgevers en werk nemers". en deze wil vervangen door „hoofd der onderneming en gezellen (Gefolgschaft)' aangezien de oude benaming te veel riekt naar den klassestrijd. Het belang van deze medcdeeling ligt vooral in het feit, dat Goering wordt ver zocht de overige ministers hiermede in kennis te stellen. Hieruit blijkt, dat Goering zonder officieel de titel van rijkskanselier of leider van de regeering te dragen, prac- tisch de functie van dit ambt vervult. Hitier wordt Zaterdag a-s. te München verwacht. Men denkt, dat hij Zondag een groote redevoering zal houden. Henlein be vindt zich thans te Berlijn. Spaak dringt op stipte naleving der taalwetten aan. Florimond Grammens, die, zooals wij elders in dit blad melden, wederom veroor deeld is wegens het overschilderen van Fransche opschriften, is gistermiddag, naar het Hsb. bericht, in vrijheid gesteld. Waarschijnlijk is de Belgische Justitie tot dezen maatregel overgegaan, om vrijving met de Grammens beweging te voorkomen. In dit licht moeten ook gezien worden de zoo juist door minister-president Spaak aan de gouverneurs der provincies en aan de centrale besturen gezonden circulaire, waarin op stipte naleving van de taalwet ten op straffe van sanctie, wordt aange drongen. 21 verplichte binnenlandsche korting. De door telers en handelaars in bloem bollen in het binnenland op de verkoopnota's te gedogen korting is vastgesteld op 21 van de prijzen, welke vorig jaar door het bollenvak aan den minister zijn voorgesteld als basisprijzen voor oogst-1938 en die nu tevens zullen gelden als minimumprijzen in het binnenland, aldus het Hsbld. Men hoopt op deze wijze door de 24 korting de geldmiddelen van het bloem- bollen-surplusfonds voldoende te stijven, om het te verwachten teveel van den nieuwen oogst te kunnen opkoopen tegen de officieele uitbetalingsprijzen. Naar het Hdbld. verneemt, heeft de ïer- sche regeering het voornemen binnenkort over te gaan tot een verbod voor het markten in Iersche havens van visschersschepen, wel ke niet zijn ingeschreven in Ierland of Groot- Brittannië. Van officieele zijde wordt dan ook aange raden, om eventueele moeilijkheden te voor komen, den aanvoer van visch met Neder- landsche schepen in Iersche havens vóór 12 dezer te beëindigen. De IJmuider stoomtrei- ler „Amstelstroom," welke gedurende drie maanden in de Iersche wateren heeft ge- vischt en de vangsten te Dublin aan de markt bracht, is inmiddels in de thuishaven teruggekeerd Het is evenwel niet bekend, of dit thuisvaren in verband staat met dit verbod. Nog een paar Nederlandsche treilers oefenen sedert geruimen tijd dit bedrijf al daar uit en zullen ongetwijfeld ook spoedig huiswaarts keeren. Ons standpunt ter conferentie te Evian. „Nederland kan voor de vluch telingen niet meer doen dan het reeds deed," zeide Mr. W. C. Beu- cker Andrae, de Nederlandsche ge delegeerde, die aan de besprekingen op de conferentie over het vluchte lingenvraagstuk te Evian, deelneemt. „Ons land zal voor de vluchtelingen voornamelijk doorgangsland zijn." Diep bewogen door de tragiek van het •Toodsche vraagstuk in het algemeen in deze dagen en in het bijzonder door het tragische lot der vluchtelingen uit Duitschland en van hen, die Duitschland zouden willen verlaten, diep bewogen ook door de angst wekkende zedelijke toestanden, die daar voor de .Toodsche kinderen in het leven zijn geroepen, heeft de Nederlandsche re geering met sympathie het iniatief van president Roosevelt begroet, te trachten een oplossing van het vraagstuk te vinden door de organisatie van de emigratie der vluchtelingen zoo ging spr. aldus hét Hsb. voort. Spr. wees er op, dat zich in Ne derland nog altijd 24.000 a 25.000 vluchtelingen bevinden, een groot cijfèr bij een bevolking van nog geen 9 millioen. De dichtheid der bevolking, die de Nederlandsche regeering er reeds toe bewogen heeft, de emi gratie van eigen landgenooten te bevorderen en de zeer groote werk loosheid van gemiddeld 400.000 per sonen hebben de Nederlandsche re geering tot haar groote leedwezen sedert eenigen tijd belet het voort duren van den vluchtelingenstroom toe te staan. Nederland zal zich overigens met alle technische voorstellen vereenigen. Uit de mededeelingen der andere gedele geerden bleek voorts, dat Australië aan niet-Britsche onderdanen geen voorkeurs rechten kan verleenen en de opnemingsca paciteit in Canada gering is. De Amerikaan Myron Taylor wordt tot voorzitter der conferentie benoemd? Joden wenden zich tot Evian. Het executieve comité van het Joodsche wereldcongres heeft de conferentie van Evi an een memorandum doen toekomen, waar in gevraagd wordt, dat de conferentie zal protesteeren tegen de Jodenvervolging in Duitschland, dat zij haar werkzaamheden zal uitstrekken tot den toestand van ge vluchte Joden uit Oost Europa, dat zij de mogelijkheid zal bestudeeren van een Jood sche landbouwkolonisatie en dat de door de conferentie in te stellen organismen zich in verbinding stellen met de Duitsche regee ring ten einde te bewerkstelligen, dat de uitgewekenen hun bezittingen kunnen me- denemen. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: J. van der Bij van Wierin- gerwaard; mej. T. Berkenpas van Wierin- •gerwaard; Th. Meijer van Heiloo; L. Al kemade van Schagen; P. J. Commandeur van Limmen. Vetrokken: K. Jongsma en gez. naar Fer- werderadcel; P. Zekveld naar Vlagtwedde; mej. E. de Jong naar Zijpe. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Amelia Henrina, doch ter van C. P. Weijers en P. Spreeuw; Jo- hannes Antonius, zoon van A. Menheere en A. J. van der Voort; Adrianus Johan- nes, zoon van A. S. Kroon en A. M. M. v. d. Berg; Nicolaas Franciscus, zoon van P. C. Duineveld en I. M. Bemelman; Petrus Gerardus, zoon van J. N. van der Plas en C. Schabbing; Apolonia Maria, dochter van P. J. Langelaan en E. S. M. van Schie; Antonius Jozef, zoon van klem; Petronella Hendrika, dochter van L. Kortekaas en A. C. Romijn. Getrouwd: J. van der Bij en Jac. Heili genberg; C. van Eeten en A. de Greef. Overleden: P. de Graaf, oud 69 jaar. Politie. Gevonden: rijwielplaatje. Verloren: regenjas, deur van vrachtauto. Aan komen vliegen: postduif. WIERINGEN Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer N. Omis Sz. slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het Esperanto-diploma A. WIELERBAAN NIEUWS Voor de wielersportmenschen staat weer een mooie avond te wachten. Morgenavond,worden er op de wielerbaan alhier goede wedstrijden verreden, waaraan bekende renners deelnemen. Men raadple ge hiervoor de advertentie in dit blad. Autotocht ouden van dagen. De oorspronkelijk vastgestelde datum der ouden van dagen-tocht kan door omstan digheden niet gehandhaafd blijven. De tocht zal nu niet op Woensdag 13 Juli, maar op Donderdag 14 Juli plaats hebben. Zoaols reeds vermeld, gaat de tocht dit jaar naar Schiphol en wel vanaf Ilippolytushoef, naar Den Oever, door de Wieringermeer, over het „oude land' door Heerhiurowaard naar Alkmaar. Vandaar naar Haarlem, waar het middagmaal gebruikt zal worden. Daarna gaat het naar Schiphol, waar tevens de thee zal worden gebruikt. De terugreis gaat over Hembrug, Alkmaar. Het vertrek is bepaald op 8 uur 's mor gens en men hoopt ongeveer halfnegen des avonds weer thuis te komen. We zullen hopen, dat het dien dag mooi 'weer is! DEN OEVER. Auto-ongeval. Gistermorgen vroeg is wederom een auto door de boomen van de brug van de uitwa teringssluizen gereden. De auto en chauffeur kwamen er zonder kleerscheuren af. De auto was eigendom van den Stanfriesdienst te Friesland. Hoeveel malen is er nu al niet een auto door deze boomen gereden? Ze lee- ren het nooit! Diefstal. In verband met de kuilvisscherij op het IJselmeer, leggen diverse visschers hun schepen 's nachts in de haven bij de schut sluis. Het schijnt niet vertrouwd te zijn dat men hier havent, want diverse visschers hebben weer moeten constateeren, dat paling uit hun bun gestolen wordt. Ook had men van een der visschers zijn motor onklaar gemaakt door de samengeperste lucht weg te laten loopen. Het wordt hoog tijd dat aan een en ander eens paal en perk gesteld wordt. HE LD E R R C. H F, ETERVEILING, 7 Juli. Aangevoerd: 20540 kipoieron: 52—54 Kg. 3.—, 55—57 Kg. 3.20—3.60, 58—60 Kg. 3.40— 3.90, 61—63 Kg. 3.50—4, 64—70 Kg. 3.70-4, 100 eondeioren f 3.—. per 100 stuks. EIERVEILTNG SCHAGEN, 7 Juli. Aangevoerd: 55.000 kipeieren: 56—58 Kg. f3.65—3.80, 58—60 Kg. 3.70—3.80, 60—62 Kg. 3-703.85, 6265 Kg. 3.S04.20, per 100 st. WARMENHUTZEN, 7 Juli. Schotsche muizen 4.80610, id. grove 4.40 5.20. id. drielingen 4 305.50. eigenheimers 9.30. Aanvoer: 115.400 Ke. aardappelen. BRORK OP T 4NGF.ND1JK. 8 Juli. 350.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 44.90 bl. dito 7.108, drielingen 2.604.30 kleine 1.602.10, 100 Kg. zilveruien S.SO. 50 Kg. snij boon en f 27.20mogi 200 Kg. rha- barber f 2.10—2.20. 50 st. komkommers f 3.20. NOORDSCHARWOCDE. 8 Juli. Schotsche muizen 45, grooten 41.20. hl. dito 7—7.70, drielingen 2.60—3.90, kleine 1— 2.20. Zilvernep f 8.10—9.40, Tuinboonen f 3.40. De commissienoteering voor Nederland sche boter is gisteren vastgesteld op 78 cent per kg. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is behoudens tusseivm- tijdsche wijziging, voor de week van 7 tot 14 Juli vastgesteld op 50 cent per Kg. Een koker "AKKERTJES" van 12 stuivers bevat tegenwoordig 13 "AKKERTJES". Voordeelem U heelt er één extra. En U heeft ze dan altijd in huis bij nacht en ontij, bij plotseling opkomende Hoofdpijnen, Kies- lC pijn, Migraine, Rneumalische 1 pijnen, Kou, Griep en Koorts Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. m Per koker met glazen buis van 13

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6