ROOK TRiUMPH 'N TRIOMF VAN SMAAK 'N TRIOMF IN PRIJS! ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM k prebihbeurtm Hoeveel belangstellenden zijn er voor de Marine? Burgerlijke Stand van Den Helder Het gebeurde in de Koningstraat Cantate „Herfstgoud Nutsspaarbank te Den Helder Nieuwe Schoenhandel op de Zuidstraat DE VELLEN HINGEN ERBIJ AKKER'S Vischafslag Den Helder De Nationale Vijfkamp 2),e uf&tfc in Jjeiten en JxmtaAieën Eischen voor Harmonische Lichaamsontwikkeling Deze vraag stelt het comité „Onze Marine" aan het Nederlandsche volk, met de bedoeling het resultaat er van te overhandigen in een met handteekeningen verzamelde album aan den Commandant van Hr. Ms. „Tromp", als dit nieuwe schip voor de Koninklijke Marine in Augustus a.s. in dienst gesteld zal worden De belangstelling voor de Marine komt op de meest juiste wijze tot uiting door het stellen van een daad. Iedereen, die aan zijn belangstelling voor de Marine uiting wil geven, wordt verzocht een bijdrage te zenden men kan volstaan met enkele centen of aanvullen tot tientallen guldens aan het comité „Onze Marine' giro 42883, Den Helder, met vermelding „voor Hr. Ms. „Tromp" Men ontvangt dan een kaartje, waarop een handteekening kan worden geplaatst. Dit geldt zoowel personen als vereenigingen. Deze kaartjes worden in een album ver zameld en aangeboden bij de indienststelling van de „Tromp", terwijl van de ingekomen gelden een geschenk geplaatst zal worden, dat mede ten goede zal kunnen komen aan alle opvarenden. Het comité „Onze Marine" hoopt, dat er op deze wijze duizenden handteekeningen bijeen zullen komen. van 8 Juli 1938. GETROUWD: G. J. Ph. Dieterich en Z. C. Eybinck. BEVALLEN: G. Bakker—Wit, d.; J. C. de WitTimmer, z.; A. Sandersevan Os, z.; M. M. Ras—Kost, d. Het gebeurde in de Koningstraat, om het precies te zeggen ter hoogte van de horlogerie Bauhuis. Daar reed, naar men zegt, aan den verkeer den kant van den weg, een orgel. Een kermis- orgel. Waaruit luide en lieflijk de klanken stroomden van oude liedjes, die we al 10 jaar geleden gezongen hebben. Het ging alles goed totdat een luxe auto naderde uit de richting Postbrug. Deze hield den goeden kant, maar op een gegeven mo ment ontdekten voorbijgangers, dat er iets niet in den haak was. Beide vehikels, het luxe en het ordinaire, zaten elkaar in de wielen (letterlijk) en de gevolgen waren niet gering. Toen men namelijk de schade ging opne men, bleek, dat het rechterspatbord van het luxe rijtuig een deuk opgeloopen had, doch wat belangrijk erger was... het orgel kon niet meer spelen. Dat alles had echter in der mirme geregeld kunnen worden, waren ook de beide orgel- kindeken, die achterop hun bivak opgeslagen hadden, niet gewond geraakt, zij het niet in ernstige mate. Nu veroorzaakte dat alles een geducht ge krakeel en velen der juist-passeerenden maak ten een oploopje mede, zooals men 't niet ge kruider had kunnen beleven. Men verzoekt ons mede te deelen, dat op Maandagavond a.s. (11 Juli) de repetitie zal worden gehouden in het gebouw van den R.K. Volksbond aan de Molengracht en wel: voor de Dames: 8.15—9.15; voor de Heeren: 9,1510.15. Rekening houdend met het feit, dat de leerlingen der verschillende scholen in Augus tus met vacantie zullen zijn, is het noodzake lijk, dat de algemeene repetitie met gemengd koor, kinderkoor nog deze maand zal moeten plaats hebben. In verband hiermede wordt trouwe en alge meene opkomst van de Dames en Heeren be leefd en dringend verzocht. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Juni 1938. Op spaarbankboekjes werd in den loop der maand Juni ingelegd 213.273,50 en terugbe taald 204.941,23, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 8.332,27. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.277.994,14. In de maand Juni werden 66 nieuwe boekjes uitgereikt; het aantal in omloop zijnde boekjes steeg hiermede tot 11.620. Onder deze nieuw uitgereikte boekjes zijn begrepen 12 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging der spaarbusjes in den loop der maand leverde een bedrag van 2.682,67 aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes bedraagt thans 2300. Hedenmiddag opent in he tperceel Zuid straat No. 26 de heer P. Pastoor een schoen- handel, welke luistert naar den naar „Mo dern". Het betreft hier rjn bedrijf, dat een zeer gunstigen indruk maakt, hetwelk zoowel nieuw schoenwerk levert als voor alle moge lijke soort reparaties zorgt. Zoowel schoenen voor dames, heeren als kindeben kan men hier aanschaffen. Men werkt daarbij met de modernste machines. De zaak zelf (voorheen café) werd, wat het interieur betreft, geheel verbouwd en maakt als schoenenzaak thans een prettigen indruk. Zij hierbij nog vermeld, dat ieder kooper gedurende de eerste week een aardige sur prise ontvangt. Dank zij KLOOSTERBALSEM komt zijn hand weer goed in orde „'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. V kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." A/eor. H. Fr. te S-G. ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrUfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroeidoos 35 ct. Potten: 62y2 ct. en 1.04 Den Helder, 8 Juli 1938. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.441.32 Slips 1.201.10 Schol le soort per kist 7.005.75 Schol 2e soort 3.502.10 Schar 2.201.40 Door garnalenvisschers: Levende garnalen 1.35 per lit. •.vrtfqf'ii'iii 1 1 o-' Marine favoriet bjj handgranaat- werpen. Lt. Hellenberg Hubar wint de Olympische Vijfkamp met 1 punt voorsprong op Lt. D. W. van den Bosch. Bij het Handgranaatwerpen wint onze Marine, Lt. ter zee Braat, gevolgd door Lt. ter zee v. d. Valk Bouman. Het einde van de zeer sportieven en zwaren strijd is bereikt. Gistermorgen werd het laat ste nummer, de veldloop, onder vrij gunstige omstandigheden verwerkt. Precies 9 uur verzamelden alle deelnemers zich nabij de schietbanen op de Leusderheide aan den rand van het prachtige Treekerbosch, aan den start van het 4000 m. lange parcours. Reeds waren de tijdopnemers van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie, onder welks auspiciën deze veldloop werd ge houden, aanwezig. De te volgen weg was zeer duidelijk uitge vlagd en liep door hoog dennenhout, over het z.g. Hazenwater, langs de Berkenweg terug naar een punt dicht bij den start, alwaar het eindpunt was uitgevlagd. Van alle nummers is dit wel het meest ver moeiende. Ten einde een indruk te krijgen van de gemaakte tijden heeft de Hellas looper Van den Berg zich bereid verklaard het par cours te loopen, hij maakte een tijd van 14.24 minuten. Te kwart over 9 starte de eerste deelnenier, de overigen met 1 minuut tusschenruimte. Wederom bleek in de groep Paardrijden Officieren de beste tijden gemaakt te worden. Zoo was b.v. no. 8 van deze groep gelijk aan no. 1 van de groep Officieren met handgra naatwerpen. De beste tijd werd gemaakt door Lt. Serre in de groep Paardrijden met een tijd van 15.7 min. In deze groep heeft tot het laatste oogen- blik de groote spanning bestaan. Zou Van den Bosch het houden of zou Hubar hem er uit loopen. Nadat de tijden waren vergeleken bleek dat er inderdaad twee officieren zich tusschen hen hadden in weten te plaatsen, zoodat daarmede Lt. Van Hellenberg Hubar den beker op Van den Bosch veroverde. In de groep Officieren met Handgra naatwerpen bleek onze Marine favoriet te zjjn. Zij hebben een mooi resultaat be reikt: Lt. ter zee Braat werd eerste, direct gevolgd door zjjn Marine-collega v. d. Valk Bouman. Hopeijjk zal dit weder om voor vele anderen van onze Marine een aanleiding zjjn zich ook aan den Vjjf- karap te gaan wijden, om zoodoende de goede naam van Van Rijn en Van Geen in de toekomst eer aan te doen. Echter zullen zjj toch met betere cijfers te voor schijn moeten komen, want wjj herinneren even aan den zwemtyd van Van Rijn, zijnde ongeveer goed 5 min. terwijl dit maal onze Marine op 6.30 ongeveer bleef. De uitslag van de veldloop luidt: Serre, Graaf, v. Hellenberg Hubar, Feith, Locker de Bruyne, Van den Bosch, Stam, Klop, v. d. Mey, de Bruyn, Bakker Schut, de Vries. Onderofficieren met paardrijden: Pasma, Chr. G. van Balen, J. Quik, Nieuwenhuis, Brouwer, Sala, Bouterse, Baas. Officieren met handgranaatwerpen: Mes, van Soest, van Huizen, Braat, van der Valk Bouman, Jochim van Nootdorp, Schouwenaar, Cornelissen. Onderofficieren met handgranaatwerpen: H. J. J. Sneyers, van Montfoort, 's Gravedijk, Joziasse, de Held, Ornee, Aarts, Nederveen, Zeeman, Procee, van Daalen, Bonga, Groenen- berg, H. A. J. Sneyders De einduitslag werd in de verschillende af- deelingen: Officieren met paardrijden: van Hellenberg Hubar, van den Bosch, Feith, Serré, Stam, Graaf, Klop, van der Mey, de Bruyn, Bakker Schut, de Vries. Officieren met handgranaatwerpen: Braat, van der Valk, Bouman, van Soest, Mes, Cor- HB 29 DE MARINE-MUZIEK KOMT! Maandag en Dinsdag a.s. is de marinestaf muziek te Amsterdam. De commandant der maritieme middelen te Amsterdam heeft het gemeentebestuur op Maandagavond een open baar concert aangeboden, dat zal worden ge geven op den Dam van 20 tot 22 uur. nelissen, van Huizen, Jochim van Noordorp, Schouwenaar. Onderofficieren met paardrijden: Pasma, van Baaien, Quik, Nieuwenhuis, Brouwer, Bouterse, Baas, Sala. Onderofficeren imet handgranaatwerpen: H. J. J. Snyers, Joziasse, van Daalen, Neder veen, Aarts, Groenenberg, Procee, Ornee, Bonga, de Held, van Montfoort, 's-Gravedijk, Zeeman en H. A. J. Sneyers. De prijsuitreiking: Des middags om 15 uur vond in de museum zaal der Rijschool de uitdeeling der prijzen plaats. De voorziter der Vijfkampcommissie de heer J. van Steeden legde extra den nadruk op het groote feit, waar het hier eigenlijk om ging n.1. het behalen van de minimum eischen. 44 deelnemers hebben dezen strijd gestreden maar het is nog te weinig en waar waren de onderofficieren van de Marine. De korpsprijs is dit jaar naar de politie- troepen gegaan, met de sergeanten Procee en van Daalen als vertegenwoordigers. Bij de overige groepen waren te weinig (dus minder dan 3) korpsen vertegenwoordigd, zoodat de korpswedstrijd verviel. £e^eA^e\iMeti GEORGANISEERD OVERLEG. De samenstelling van de bijzondere Com missie voor Georganiseerd Overleg voor de ambtenaren, werkzaam bij de onder het Dep van Defensie ressorteerende diensten en in stellingen o.a. de Rijkswerf) heeft eenige wijziging ondergaan. In deze Commissie heb ben thans o.m. zitting: Jhr. T. M. van Such telen van de Haare, luit. ter zee der le kl. inspecteur in algemeenen dienst van het Loodswezen enz.; H. P. Kottman, Admini strateur bij de Rijkswerf; en als plaatsver vangende leden: B. Kruys, kapitein ter zee directeur van het Loodswezen enz.; A. J. J M. van Gessel, Chef van den Magazijnsdienst bij de Rijkswerf; J. van Zwijndrecht, Zuid straat 60 te Den Helder; en L. van Loo, Ka naalweg 63 te Den Helder. GEEN VRIJE GENEESKUNIDGE BEHANDELING TIJDENS VERLOF. Militairen, die tijdens hun verlof in een plaats, niet als Garnizoensplaats aange wezen, ziek worden, hebben géén aan spraak op geneeskundige verzorging voor Rijksrekening. ö.u-fi Piel c&eilte. atteA iwlP<Au.t\makeri Al het andere, dat reeds week-in, week-uit om behandeling krijt, valt in 't niet bij de Kermis, welk grandioos feest deze week zijn poliepenarmen over deze uitgeperste stad heeft uitgestrekt en dat er in geslaagd is heel wat moeizaam vergaarde penningen uit de zakken der argeloozen te slaan. We zeggen dit niet met leedwezen of spijt. Ten slotte is het een oude waarheid, dat het geld rollen moet en of de wijze, waarop er gerold wordt, nu niet direct die is, welke het meeste mate- rieele en moreele effect sorteert het rolt. Niets is meer geëigend tot het maken van studiën der menschelijke inborst dan de kermis. Hier toch aanschouwt men de menschheid. ontdaan van iedere confectie. Hier mag alles, hier mag men dwaas doen zonder dat het reputatie schadelijk is, en hier mag men geld over den balk gooien, zonder dat Uw schuld- eischer er iets van zal durven zeggen. Er is veel genoten dezer dagen tus schen den Kruisweg en het Wester- kerkje. En zij, die heelemaal niet kermisgezind zijn. gingen tóch naar Casino, teneinde aldaar enkele uren te Snip- en Snappen. Het was hoogst iverkwaardig, dat hiervoor een ontzag lijke belangstelling bleek te bestaan en eindelijk beseft men dan ook. dat het slechts kleinkunst is, die den heden- daagsche mensch nog trekt. Gewone en hoogere kunst komen niet meer aan bod in Nieuwediep. Ze hebben voorgoed afgedaan. Dat alles heeft natuurlijk, naast de j zonzijde, ook een schaduwzijde. En dan doelen we in de eerste plaats op ons plaatselijk leger melk- en groenten- boeren die de eerstvolgende week leelijk op een houtje kunnen bijten en i zich het vuur uit de sloffen loopen, om de hun van rechtswege toekomende penningen binnen te krijgen. Heel wat mannelijke stadgenooten hebben het verscheidene dagen moeten doen met enkel een flesch karnemelk- i sche pap, omdat het anders niet moge- lijk ware Snip-en-Snap-, of Faveur- waarts te gaan. En heel wat verkeeringen zijn ten doode opgeschreven, omdat de jongen niet voldoende afschoof of dat het meisje te veel-eischend was. En dan zijn er nog veel meer schaduw- zijden, van het woonwagenkamp af tot j de tentjes, die niet in de goede route liggen en waarvan de eigenaars 22 van j de 24 daguren gebruiken om hun gal j over de Overheid en derzelver besluiten uit te storten. Maar het is n o g Kermis en waarom zullen wij ons laten verleiden tot het j gooien met roet in 't eten bij zooveel oprechte vreugd'. Eenmaal in de auto-tjes en alle zorgen van dit ondermaansche zijn verdwenen, j Dat wil zeggen: voor den duur der rit. En die duurt precies twee en een halve minuut. Starten en finish inbe- j grepen. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Houtman, 8 Juli te R'dam. Maetsuycker, 5 Juli te Soerabaja. Sawahloento, 6 Juli v. Saigon. Rantaupandjang, 7 Juli te Mauritius. Tegelberg, 7 Juli van Mahe. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak, 6 Juli te Hongkong. Tjinegara, 7 Juli van Shanghai. Tjisaroea, 5 Juli v. Hongkong. JAVA—NEW-YORK-LIJN. City of Kimberley, 6 Juli te Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar, 6 Juli v. Singapore. Kota Gede, 7 Juli v. Marseille. Kota Pinang (th.)8 Juli van Port Sald. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 7 Juli te R'dam. Alhena, 7 Juli te R'dam. Alwaki, 7 Juli te Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax, 6 Juli van Kobe. Antenor, 8 Juli te Penang. Autolycus, 7 Juli te Shanghai. Jiomed, 6 Juli te Santos. Peisander, pass. 7 Juli Lizard. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan de Witt, 7 Juli v. Genua. Poelau Laut, 8 Juli te A'dam. Soemba, 8 Juli v. Suez. Tajandoen, 7 Juli v. Colombo. Tarakan (th.), 7 Juli van Sabang. KON. HOLL. LLOYD. Waterland, 8 Juli te A'dam. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Agamemnon, pass. 8 Juli v.m. Gibraltar. Ajax, pass. 8 Juli KielHoltenau. Bacchus, 6 Juli van New York. Boskoop (u.), 8 Juli ,s midd. 12 u. 140 m(jl Z.O. van Santa Maria. Deucalion, 7 Juli van Genua. Costa Rica, 7 Juli te Barbados. Fauna, 8 Juli v.m. 11 u. 50 mijl Z.W. van Ouessant. Hebe, 7 Juli te Calamata. Helder (th.), 6 Juli te Valparaiso. Hermes (u.), 8 Juli v.m. 6 u. 30 mijl Z. van Sint Michaels. Juno, 8 Juli te Instanboul. Mars, 7 Juli v. Tel Aviv. Pluto, 7 Juli v. Amsterdam. Nereus, 7 Juli van Bilbao. Oberon, 7 Juli te Londen. Orion, pass. 8 Juli v.m. Gibraltar. Orpheus, 8 Juli te Aa.rhus. Stella, 8 Juli van Setubal. Socrates, 7 Juli te Hamburg. Titus 8 Juli te Amsterdam. Venus, 7 Juli te Lissabon. Vulcanus, 7 Juli te Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, 6 Juli 12 u. 530 m. W. v. Scilly. Blommersdijk, 7 Juli 12 u. 56 m. n.m. 330 m W.Z.W. van Land's End. Breedijk, pass. 7 Juli Dungeness. Damsterdijk, 7 Juli te Portland (O.). Delftdjjk, 7 Juli te Londen. Edam, 7 Juli te Norfolk. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverlight, 6 Jli van Colombo. Kota Baroe, 7 Juli van Lour. Marqués.' Madoera, 5 Juli van Vancouver. Silverbeech, 5 Juli van Vancouver. (Holland—Oost-Azië Lijn) Zuiderkerk (u.), 7 Juli te Genua, Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)] Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur: Ds. H. A. Enklaar, Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 u.: Cand. Y. Feenstra. 's Morgens 10.45 u.: Cand. Y. Feenstra. 's Avonds 5.30 uur Ds. Tollenaar. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur. Ds. Tollenaar, 's Avonds 5.30 u.: Cand. Y. Feenstra. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 'a Morgens 10 uur en 's middags 5 uuÉ de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur Ds. W. J. F. Meinera. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur' DS. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u.: Cand. W. Wesseldtfk. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmiddag 4 uur, straatprediking„ Molenplein. 'sAvonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 7.30 uur vim. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 8 uur n.m Verlossingssamenkomst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Ned. Herv. Gemeente. HUISDUINEN 'a Avonds 7 uur Ds. M. van Wichen. Ned. Herv. Gemeente. JULI AN ADORE Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 'sAvonds 7.30 uur, de heer I. Kuiper, van Bilthoven. Uit het voorgaand artikel is reeds gebleken, dat de eischen zijn samengesteld door een Commissie van volkomen deskundigen, in overleg met het N.O.C. en met het Rijkscol lege voor de Lichamelijke Opvoeding. Men i3 uitgegaan van de gedachte, dat het wensche- lijk is, dat men zich zooveel mogelijk voor deze eischen kan bekwamen zonder hulp van een oefenmeester en zonder dat men zich al te veel materiaal behoeft aan te schaffen. Bovendien heeft men er rekening mee ge houden, de eischen zoo te stellen, dat van alle spiergroepen een gelijke inspanning en pres tatie wordt gevraagd. Nu zou de H.L.O. zeer zeker te kort schie ten in het verrichten van haar taak, indien zij meende, dat iedereen, die r.an de eischen vol daan en het diploma verworven heeft, nu ver der op zijn lauweren kan gaan rusten. Het is juist de bedoeling om elkeen te brengen tot regelmatig oefenen, opdat het verkregen ont wikkelingspeil behouden blijft. Daarom heeft de Vereeniging het diploma en het onder- scheidingsteeken in verschillende graden in gesteld, Wanneer men den eersten keer slaagt behaalt men het diploma van den 4den graad en het daarbij behoorend bronzen onderschei- dingsteeken. Indien men echter telken jare de proeven opnieuw aflegt, kan men stijgen in de waardeering der Vereeniging, totdat men tenslotte de hoogste onderscheiding hef et verkregen: het diploma lsten graad en het gouden insigne met lauwerkrans. De eischen, welke tot nu toe gelden, bene vens de toelichtingen hierop, worden steeds gaarne verstrekt door den secretaris van het plaatselijk werk-comité, den heer H. Last drager, Tuinstraat 24. Slotwoord: Bij aandachtige lezing van de geplaatste artikelen, hopen wij dat U een indruk hebt gekregen van datgene wat met het streven der H. L. O, samenhangt. De praktijk zelf kunt U slechts ondervin den. Met nadruk willen wij nogmaals tot U zeggen: Laat U niet door valsche schaamte weerhouden van een gang naar het sportveld. Gaat daar zelf oefenen, toont dat het U niet aan zelfvertrouwen ontbreekt, geeft Uw lichaam wat het zoo noode ontbeert: den prikkel tot een goede harmonische ontwikke ling. Mogen deze artikelen er toe hebben bijge dragen, dat ieder Nederlander zich tooien kan met ons insigne! H. LASTDRAGER, VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ, (HollandAfrika Ljjn). Boschfontein (th.), 7 Juli te Mombassa. Bloemfontein, 6 Juli v. Bremen. Meliskerk, 8 Juli v. Hamburg. Springfontein, 7 Juli v. Kaapstad- I

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6