/Iq^nda Maandag 18 Juli 1938 Tweede Blad Kampioensfeest der S.V. Houdt Donderdagavond 28 Juli vrij „Atlas' De Ridder-reis naar Volendam en Marken Uitslag verloting „Streven naar Befcer" Burgerlijke Stand van Den Helder Succes van O* K* K* te Stompetoren Vischafslag Den Helder Aanvullingsagenda Gemeenteraad Reist per ,,ESONA" wnnp K0RTE ZEEREIZEN VUUIt Mldd Zee, Madeira, Noorwegen Onze Marine in Kiel Geslaagd Concours der Heldersche Hengelaars Filmavond, ten bate van het Alge meen Oranje-Comité. Dank zij me dewerking van den heer Van Twisk. Het zijn nog slechts luttele weken, die ons •cheiden van het in geheel den lande grootsch opgezette Oranje-feest en de verwachting is gewettigd, dat ook Den Helder bij het demon- streeren van zijn vreugde over dit jubileum niet ten achter zal blijven. Achter de schermen is men thans overal bezig plannen uit te broeden, buurtcomité's zijn reeds avond aan avond in touw met het in scène zetten van programma's, maar ook het Algemeen Oranje Comité, dat het eigen lijke plaatselijke feest zal verzorgen, is met man en macht bezig aan de voorbereidende werkzaamheden. De plannen, die dit Comité heeft, kosten geld en uit den aard der zaak kan de kas een dergelijk, met groote kosten gepaard gaand stadsfeest, niet bekostigen. Vandaar dat men een plan uitgedacht heeft, waardoor men hoopt de benoodigde financiën binnen te krijgen. Men heeft zich tot den heer P. v. Twisk gewend ën in een bespreking kwam vast te staan, dat deze wederom bereid gevon den werd op Donderdag 28 Juli a.s. zijn beide grootste theaters hier ter stede, Tivoli en Rialto, voor dit sympathieke doel af te staan. Op dien avond zal in beide theaters een programma afgedraaid worden, waarvoor de heer Van Twisk persoonlijk borg staat, dat het in zal slaan. En gezien vorige gele genheden, kan het publiek rekenen op een filmavond, die klinkt als een klok. Hoewel wij nog niet in staat zijn de namen der films te publiceeren, kan reeds thans ge zegd worden, dat ze geschikt zullen zijn voor jong en oud, arm en rijk. Ook voor diegenen, die nu niet direct tot het bioscoop-bezoekend publiek behooien De baten var beide voorstellingen draagt de heer Van Twisk bruto af aan het Comité en daar beide theaters natuurlijk tot de laatste plaats uitverkocht zullen zijn, is te verwach ten, dat de heer Van Twisk een aardig be drag aan zijn penningmeester kan overhan digen. Wy adviseeren iedereen dus reeds thans: houdt den avond van den 28sten Juli vrij, opdat ge in de gelegenheid zult zyn een filmprogramma te aanschouwen voor een entree, die ieder betalen kan. Want de kosten zyn slechts... 40 en 25 cent. Zoo spoedig mogeiyk zullen nadere bij zonderheden, dezen avond betreffende, volgen. FRISSCHE MORGEN-NIEUWS. Indien het weer het toelaat en de zee niet al te groote onstuimigheid aan den dag legt, zullen hedenavond om 8 uur de ploegen van „Frissche Morgen" en „Ham" (Krommenie) elkaar in den competitiewedstrijd ontmoeten. Van 28 tot en met 31 Juli zullen de jaarlijk- sche onderlinge wedstrijden van de „Frissche Morgen" worden gehouden. Voor de tweede maal worden de wisselbekers (de Brandt- en de Vries-bekers) verzwommen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN. Bios BoysZwaluwen 22, (gestaakt wegens regen). brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. Zooals wij bereids mededeelden, wordt a.s. Woensdag de reis der Blauwe Zeeridders naar Volendam en Marken gemaakt en men zal het met ons eens zijn, dat het er alles veelbelovend uitziet. Het programma, zooals wij dat opnamen, heeft nog een aanvulling noodig. Door den atadsbeiaardier, Tj. Joh. Dito, zal namelijk op het klokkenspel van het Monument voor het Nederlandsche Reddingswezen van 8 tot 9 uur 's morgens, dus bij het vertrek, een concert gegeven worden. De garde wordt dus met toepasselijke mu ziek uitgeluid. Voorts vernemen wij, dat wethouder De Boer als vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur de reis zal meemaken. Zaterdagavond vierde „Atlas" in Casino haar kampioensfeest. Dit naar aanleiding van het feit, dat het a.s. seizoen in de K.N.V.B. ge speeld zal worden. Deze club toch besloot het vorig seizoen met een dubbel kampioenschap, n.1. dat van de le klasse D der N.H.V.B. en dat van de promotiecompetitie! Dus was er alles zins reden deze verrichting te herdenken met een feestelijke samenkomst. Weliswaar mis schien om gegronde redenen had de „fuif" wel wat laat plaats, maar aan de stemming heeft dit allerminst afbreuk gedaan. De niet onaardig verlichte Casino-zaal was niet vol, verre van dat, maar de intimiteit en gezellig heid werd er niet weinig door verhoogd. Het was reeds half negen toen de voorzitter der vereeniging het woord nam. Allereerst sprak hij een woord van welkom aan de ver tegenwoordigers van diverse Sportverenigin gen e.a., nl. vertegenwoordigers van den N. H. V. B„ Heldersche Scheidsrechtervereeniging, Medische Sportkeuring, H.R.C. en Watervogels. Schriftelijke felicitaties, vergezeld van bloe men, waren ingekomen van de H.F.C. „Hel der", Heldersche Boys, Succes en van den gérant van het Christelijk Geheelonthouders koffiehuis, Spoorgracht. De voorzitter vervolgde daarna met den levensloop van Atlas in het kort te releveeren. Hij herdacht hierbij het vele werk verricht door een der oprichters, wijlen den heer H. Beijer. Besprak vooral de twee afgeloopen seizoenen en hoopte, dat Atlas in groei en kracht moge blijven toenemen. Hij besloot met de mededee- ling, dat het Bestuur er in geslaagd was be slag te leggen op het terrein waarop vroeger „Helder" haar domein had. Hij verwachtte, dat hierdoor het bezoek aan de wedstrijden zou toenemen, daar men nu meer in het centrum gevestigd is en ook omdat de club een stapje hooger geklommen is. Met een krachtige op wekking om lid of donateur van „Atlas" te worden, besloot de praeses zijn inleidend woord. Nu werd de gelegenheid opengesteld de kam pioenen te complimenteeren, waarvan door een zestal personen werd gebruik gemaakt. Het waren de heeren Ketel, namens den N.H.V.B.; Thijsen (H.R.C.)Watervogels; Winter Med. Sportkeuring); Annyas (Heldersche Scheids- rechtervereen.) en Duijze (Zaandam). De meeste toespraken waren vergezeld van een bloemenhulde. De eerste spreker wees vooral op het be haalde dubbele kampioenschap en waarschuw de de club dat het vooral in de lagere afdee- lingen van den K.N.V.B. zwaar spelen is. De heer Thijssen kwam er met kracht tegen op als zou zijn vereeniging tegen de kleine clubs niet sympathiek staan. Integendeel, waar wij helpen kunnen of van advies dienen, zijn wij steeds bereid. H.R.C. zelf is voortgekomen en groot geworden uit hetzelfde milieu waaruit „Atlas" afkomstig is. De heer Annijas gewaagde van de prettige samenwerking welke er bestaat tusschen zijn vereeniging en „Atlas". De rest van den avond was gewijd aan het meer feestelijke gedeelte. We zagen het kam pioenselftal, gestoken in fonkelnieuwe shirts, ten tooneele verschijnen. Drie jonge dames zon gen voor hen en voor het publiek, het „Kam pioenslied" op een populaire melodie, waarvan het refrein weldra uit volle borst medegezon gen werd. Onze plaatselijke „zanger van het levenslied", begeleid door een accordeon, hoor den wij in zijn repertoire. Het orkestje zorgde door het geven van echte „schlagers", dat de vroolijke stemming steeds levendig bleef. Zang en muziek, tooneel en voordracht, het was een bonte afwisseling, waarin elk nummer de meest spontane waardeering genoot. De „Band" van Kramer en Seegers zorgde telkens voor een zeer gewilde afwisseling. Het streven naar beter van de Konijnenfok- veeniging is waar het hun verloting betreft in alle opzichten bewaarheid geworden. Werden het vorige jaar van de 2000 loten slechts 1550 aan den man gebracht, nu werden alle 3000 loten verkocht. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de voorzitter, de heer De Wit, in zijn openings woord zijn volle tevredenheid met dit feit uit sprak. De baten zijn tenslotte bestemd voor de op 1, 2, 3 en 4 Dec. a.s. te houden tentoon stelling en deze kan natuurlijk dan slechts slagen, wanneer men er financieel goed byzit. Hieronder laten we volgen den uitslag van het trekken der loten, zooals deze Zaterdag middag in de bovenzaal van het Militair Tehuis werd bepaa1'1. 0 e tn :s CU 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 958 1396 1490 416 1758 503 2741 1238 2762 2909 o c w (U 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 1283 2160 2363 2106 98 1635 1230 2494 1559 1207 o e m '■s Pu 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 c S 596 1801 2074 536 97 622 2440 458 350 1917 %IS( van 16 Juli 1938. BEVALLEN: C. SlikkerZwaan, d. A. LastdragerPape, z. OVERLEDEN: H. de Kok, .(m), 69 jaar; T. Kooij—Kreijger, 61 jaar; J. J. Verschiere, (m), 3 weken; C. Sanders, (m), 34 jaar. De prijzen 1, 2 en 3 bestonden respectieve lijk uit een dressoir, een rijwiel en een klok. In een kort woord bedankte de voorzitter hen, die een prijs beschikbaar hadden gesteld. Tot 1 Sept. a.s. kunnen de prijzen afgehaald worden bij den secretaris der vereeniging, den heer D. J. Kortman, Brakkeveldweg 176. pen dames; 3e pr.: estafette heeren; 4e pr.: marschwedstrijden. Door de slechte weersomstandigheid moesten verschillende nummers worden afgelast. Bij de gisteren te Stompetoren gehouden kringwedstrijden van den Alkmaarschen Turn kring, wist de gymnastiekvereeniging O.K.K. het volgende mooie resultaat te behalen: le prijs: vrije oefeningen meisjesadspiranten; le pr.: knotsoefeningen dames; le pr. vrije oefeningen heeren; le pr.: groepen meisjesad spiranten; le pr.: groepen heeren; 2e pr.: groe- RECTIFICATIE. In de courant van Zaterdag j.1. kwam een bericht voor dat onze stadgenooten B. F. Ver- faille, M. A. Rozemond, P. Christiani en J. Breed te Alkmaar geslaagd waren voor het Mulo-examen diploma A, dit moet zijn diploma B. VERGADERING MELKHANDEL Wij vestigen de aandacht van Melkslijters advertentie in dit nummer betreffende een vergadering op heden, 18 Juli. Aangebracht door korders: Tongen p. kg Slips Tarbot Schhl le soort kist Schol 2e soort Schar Door garnalenvisschers: Levende garnalen Gekookte garnalen 1.72—1.48 1.10—0.90 0.80 8.50—6.00 4.10—2.00 2.70—2.10 p. lit 1.20 kg 0.15 DIE WINKELSLUITINGSWET. Gisteren kwam een van de winkeliers weer in aanraking met de wet op de winkelsluiting. De Aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad op hedenavond luidt als volgt: Mededeelingen. Ingekomen is een schrijven van het lid van den Raad J. Bregman, houdende bericht, dat hij bedankt als lid van den Gemeenteraad van Den Helder. Naar aanleiding hiervan is ontvangen een brief van den Voorzitter van het Centraal Stembureau, houdende mededeeling. dat tot lid van den Raad in de vacature-Bregman is benoemd verklaard de heer E. Loesberg. Ingekomen stukken. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de besluiten van 21 Juni j.1. tot vaststelling van: 1. den eersten staat van af- en overschrij ving, de begrooting dienst 1937 van Ge meentewerken; 2. de eerste wijzigingsbegrooting van het Grondbedrijf, dienst 1937 3. de eerste wijzigingsbegrooting van het electriciteitsbedrijf, dienst 1937 4. de eerste wijzigingsbegrooting van de gasfabriek, dienst 1937; 5. de eerste wijzigingsbegrooting van Ge meentewerken, dienst 1937 6. de achtste en negende wiizigingsbegroo- ting der gemeente, dienst 1937; tot verlaging van het rentepercentage van de leening, oorspronkelijk groot 100.000. tot het aangaan van een geldleening, groot 200.000.—; tot het aangaan van een geldleening. groot 140.000.—. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). Grondbedrijf. Voorstel tot klasse-indeeling van den grond op den hoek Boerhaavestraat. Middenweg en Hector Treubstraat (De Ton). Benoeming. Benoeming van den heer H. J. H. Steen- meijer tot leeraar aan het gemeentelijk lyceum. KLASSE-INDEELING WEILAND „DE TON". B. en W. schrijven aan den Raad: In Uw vergadering van 2 Juli 1935 hebt U zich vereenigd met het voorstel no. 59 van dat jaar tot klasse-indeeling van gronden aan den Brakkeveldweg en de Boerhaavestraat, echter met dien verstande, dat het weiland, bekend onder den naam van „De Ton", bui ten die indeeling zou vallen. Daarmede werd beoogd de mogelijkheid open te laten voor dezen grond een hoogeren prijs te vragen dan dien. geldende voor den le klassegrond. Nu is kort geleden door U besloten op bo venbedoelden grond een nieuw gebouw voor den gemeentelijken geneeskundigen- en ge zondheidsdienst te stichten, waardoor de noodzakelijkheid om den grond in een klasse in te deelen weder naar voren is gekomen. Wel is het mogelijk voorloopig alleen den voor dit gebouw te gebruiken grond in te deelen en met de prijsbepaling van den overi gen grond te wachten, totdat de bebouwing daarvan aan de orde is, doch wij achten het beter, dat thans ten aanzien van het geheele heele perceel een beslissing wordt genomen, te meer omdat die bebouwing waarschijnlijk wel binnen niet te langen tijd tot stand komt. De directeur van gemeentewerken stelt voor den grond onder te brengen in de le klasse, behoudens een vrij geringe opper- vlakkte aan de Hector Treubstraat, welke hij in de 2e klasse ingedeeld zou wenschen te zien. een en ander voor zooveel een diepte van 25 M„ gemeten vanaf de straatgrens. be treft. De daarachter gelegen straat van 5 M. komt dan. vanzelfsprekend, tot de 3e klasse te behooren. De rest ware te rekenen tot kerngrond. Met deze indeeling kunnen wij ons vereeni gen. Ook de commissie van bijstand voor het grondbedrijf heeft daartegen geen bezwaar. naar Schoorl, Alkmaar, A'dam ÏÏlaAin^AeAiMen CANDIDATEN VOOR DE MARINE. Van de 49 candidaten, die zich in Indië hadden opgegeven voor de 10 plaatsen, welke dit jaar op het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord zijn opengesteld voor de in Indië verblijvende jongelui, die Neder landers zijn of Nederlandsch onderdaan en behooren tot de groep der Inlanders of die der vreemde Oosterlingen, zijn na de physieke keuring 13 Gegadigden overgebleven. Dezen jtfjn onderworpen aan een schifting, waarna 9 candidaten voor de aanneming ge schikt zijn geacht. DE „JOHAN MAURITS VAN NASSAU" NAAR GIBRALTAR. Hr. Ms. kanonneerboot „Johan Maurits wn Nassau", onder bevel van luitenant ter zee le kl. jhr. G. A. Berg, is Zaterdag van Casa- blanca.naar Gibraltar vertrokken. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd om den 21sten September 1938 per m.s. „Siba- jak" naar Oost-Indië te worden uitgezonden. Bootslieden G. M. Hoogendoorn, A. J. M. v. d. Vorst en S. Brockbernd. Majoor-konstabel R. H. Stijger. Sergt.-konstabel F. W. Kegge. Majoor-machinisten J. Huisman en M. H. de Bont. Sergt.-machinisten N. J. P. L. M. Snijder en P. Vader. Sergt.-monteurs C. H. Kemmer en A. W. Kramers. Sergt.-vliegtuigm. (B) S. Hoomans. Sergt.-ziekenverpl. J. v. der Hoeven. Sergt. der mariniers J. H. Kramers en S. Mulder. Kwartiermeesters J. Berrevoets, W. H. Flenterie en I. J. Betzema. Korpl.-machinisten A. F. S. Wissekerke, A. v. den Berg, M. F. Poortvliet, M. de Koster en A. F. Veersma. Stokers-olieman F. v. den Hoek, J. P. v. der Wal, H. Klijzing, W. Posthuma, J. H. But en J. P. T. ter Bruggen van Beek. Stoker 2e kl. R. de Vos. Stokers le kl. H. Geerdink, A. A. Reijgwart en L. J. v. Walraven. Korpl-vliegtuigm. (M) M. J. T. v. Vorse- len, A. Klanderman, J. J. Visser, D. Zijlstra en A. J. de Ruijter. Hofmeestersmaat C. J. Opzitter. Korpl.-kok H. C. van Schaick. Monteursmaat W. C. Engelhart. Lichtmatrozen I.V. R. E. Bodaan, F. Brad- wolf, J. Brink, A. de la Combé, J. C. A. Doeve, G. Hoogendoorn, M. E. Jansen, C. N. Keijer, A. G. Kramer, G. V. Lotman, D. B. Mos, D. Mout, H. de Munnik, L. Oltmans, E. G. L. J. Paap, M. F. Pirs.'.n, D. N. Portier, A. L. Roe- lofs, W. Rijschroeff, C. Sjjbesma, M. J. J. Wijnberg, J. W. van Zanten. EEN RUIT VAN „BELLEVUE" VIEL ALS SLACHTOFFER. Een tweetal personen, die vannacht nu niet zoo erg vriendschappelijk tegenover elkander stonden, duwden elkaar zoo heftig, dat een door een ruit van „Bellevue" terecht kwam. De politie had den dader spoedig te pakken en de kosten zullen dan ook voor dit heerschap zijn rekening komen. \inriD a"e buitenlandsche VUUl\ Spoorbiljetten REISBUREAU VELTHUIJS GEVAARLIJKE HOND. Een dame deed aangifte, dat zij Zaterdag morgen door een hond in haar mantel is ge beten, met het gevolg, dat deze werd be schadigd. \/nnP luchtreizen VUUrt ook vanaf Texel REISBUREAU VELTHUIJS Agentschap K L M. EEN ZWERVERTJE TERUGGEBRACHT. Een minderjarig jongmensch uit Den Helder afkomstig, werd zwervende in Den Haag aan getroffen en op transport gesteld naar het ouderlijk huis. REISBUREAU VELTHUIJS Agentsch. St. Mij. „Nederland". DAT KOST HEM DUBBELTJES. Een jongmensch, die uit baldadigheid een ruit van de school voor bijzonder onderwijs in pikte, werd op heeterdaad betrapt. VndP cheques, goedkoope VUUIt marken, lires enz. t. o. Poelbrug VELTHUIJS Gisteren heeft ter hoogte van de pontonbrug een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's, waarbij een der auto's totaal werd ver nield. Een wan de inzittenden liep een wond aan zijn knie op. Persoonlijke ongelukken kwamen verder niet voor. Het ongeval is te wijten aan het feit, dat de chauffeur van een personenauto, die uit de richting Alkmaar kwam en naar Den Helder toe reed, dacht, dat de auto. die van Friesland kwam en in de richting Alkmaar zou rijden, niet tijdig over kon steken. De eerste auto haalde dan scherp naar links uit, met het gevolg, dat hij juist met flinke vaart op de uit Friesland komende auto reed. Deze, een wagen uit België afkomstig, werd totaal vernield, terwijl een der inzittenden een wond aan de knie opliep. De andere auto werd licht beschadigd. Proces-verbaal werd opge maakt. B(j de te Amsterdam op 22 en 28 Juni j.jl. gehouden examens van de Federatie van Handels- en Kantoorbediendenvereenigingen j.1. gehouden examens van de Federatie van den onze stadgenoot de heer J. G. Kottman. feilen 14 Juli 1938. Ongetwijfeld is de hedenmiddag gezeilde wedstrijd om den Hindenburg Bokal de span nendste geweest. De lichte bries, welke aanvankelijk kracht 3 was, maakte, dat geen der zeilers moeilijk heden rr^t zijn schip had en de start was dan ook een gesloten. De Engelschen en Hollan ders ontliepen het groote gedrang bij het startschip door er voor langs naar den start te zeilen. Een gewaagde manoeuvre, die de Engelschen mislukte, doch de Hollanders de mooiste start deed hebben. Het eerste kruis- vak hadden zij goed bekeken en als eerste kwamen zij rond de eerste boei, echter dicht op de hielen gevolgd door Italië, Engeland ea Duitschland. Met veel moeite zagen de Hol landers nog kans om de twee halvewindsche vakken voor te blijven en ook de andere ton rondden zij nog als eersten. Het groote kruisrak werd met wisselend succes afgelegd. De wind was nog afgeflauwd en er kwamen hier en daar windstille plekken voor. Het gevolg was, dat Holland, dat als leidend team zijn achtervolgers niet mocht laten gaan, een beduidende achterstand kreeg. Door het over een andere boeg te gooien, konden zij dit verlies snel inhalen. De Fran- schen waren hun wel is waar halverwege reeds een flink stuk voor, maar het eind resultaat was, dat de vierde boei gerond werd in de volgorde: Duitschland, Holland, Engeland, Frankrijk, Italië. Het nu volgend voor den wind vak werd beslissend voor de tweede plaats. Iedere slag deed de achterste booten op de voorste in- loopen en dit heeft den Hollanders het plaats gekost. De Engelschen haalden wederom een gevaarlijke manoeuvre uit. De Hollanders hielden de Fjranschen vast, maar ditmaal hadden de Engelschen succes. Als derden rondden de Hollanders de laat ste boei, niet meer losgelaten door de Engel schen. Hiervan maakten de Franschen snel en doelmatig gebruik, door zich op de derde plaats te stellen. De lichte Engelsche beman ning was te veel de zwaardere Hollanders in het voordeel, dan dat zij deze nog konden winnen. Het einresultaat werd als volgt: 1. Duitsch land, totaal 44 punten; 2. Engeland, 14.1 p.; 3. Frankrijk, 8.6 p.; 4. Holland, 12.3 p.; 5. Italië, 18.7 p.; 6. Zweden, 7.5 p.7. Estland, 7.0 p.; 8. Polen, 4.6 p.; 9. Roemenië, 4.8 p.; 10. Denemarken, 4.7 p.; 11. Turkije, 3.4 p. De dames maken een goede beurt. Zaterdag en Zondag heeft een concours van onze plaatselgke Henngelsportveree- niging in de Kromme Tocht plaats gevon den en wederom kan gezegd worden, dat dit tournooi geslaagd is. De vangsten wa ren zeer behoorlyk en met name de dames hebben zich eervol van hun taak gekweten. Zoo langzamerhand gaan deze een niet onbelangryk onderdeel van de H.S.V. vormen. Gisterenavond had in het Algem. Militairen Tehuis de prijsuitreiking plaats. Ook thans weer was daar een tafel, die gebukt ging onder de prijzen, waarbij er verscheidene wa ren, die er zeer begeerlijk uitzagen. Wat de uitslag betreft, Zaterdag was ge vischt met 35 hengelaars, die in totaal 412 stuks baarzen en voorns verschalkten. Zondag was het aantal deelnemers 67, doch het resultaat 246. Een belangrijk verschil dus. De eerste drie prijswinnaars waren: 1. P. Smit met 33. 2. D. den Brasem met 32. 3. J. Blok met 25. Wat de dames betreft, hierbij was Mevr. v. d. Velde ongeslagen kampioen met 42 stuks. De heer Bakker richtte een hartelijk woord tot de prijswinnaars, dach sprak er even z'n verwondering over uit, dat er nog altijd sport- visschers blijken te zijn, die het meer om de prijzen dan om de sport te doen is. Hij hoopte, dat dezen van de dwalingen huns weegs terug zullen kómen en ook het hunne er toe zullen bijdragen den goeden naam der vereeniging to verstevigen. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. lederen Dag, 35, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Gebrandmerkt" en „Duister Shanghai". Rialto, Spoorstraat half 8: „Het meisje in de Taxi" en „Wachten met Afdrukken". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Avontuur in Manhattan" en „Het geluk kigste Huwelijk". Zondag en Woensdag. Badpaviljoen Huisduinen: Dansmuziek. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 765.9 Temperatuur zeewater 16.3 Temperatuur lucht 13.6 Wind, richting: W.ZAV. Kracht: 4. Licht op 9.31 u. Hoogste temp. lucht gisteren 15.4 Laagste temp. lucht gisteren 12.5 Hoogwater (heden) 23.45 u. Laagwater (heden) 17.50 u. Hoogwater (morgen) 11.40 u.0.25 u. Laagwter (morgen) 5.84 u.10.25 u.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5