Turnfeest Hollands Noorderkwartier De bloem van onze jeugd als gast op Texel T oon v. Schendel winnaar van de 10e etappe W ielerbaan Wieringen Olympische spelen Feest van jeugd en volkskracht AMelLefc De internationale Engelsche athletiekkampioenschappen Uaet&at Niet minder dan een 800-tal turners en supporters werden Zondagmorgen met twee booten door T.E.S.O. van Den Helder naar Texel vervoerd. Daarbij kwam nog een speciale boot voor de gas ten uit Wieringen en niet te vergeten de Texelsche turners, die zich dezen dag zulke uitstekende gastheeren toonden. Bg aankomst te Oudeschild werden de deelnemers van het vaste land verwelkomd door de Texelsche gymnasten en al spoedig werd langs den hoogen weg met het prach tige uitzicht over het Marsdiep en langs de Jeugdherberg naar Den Burg gewandeld, waar men omstreeks elf uur op de Groene Plaats bijeen kwam. De „stem van de reus" van de fa. Vonk was hier opgesteld om de gasten te verzamelen en inlichtingen te ge ven over de kwartieren, ('s Middags verleen de de „stem" zijn dienst op het sportveld). Daarna vond omstreeks half een de officieele ontvangst ten Raadhuize plaats, waar burge meester Kamp, bijgestaan door de beide wet houders, de heeren Vlaming en Kager en den gemeente-secretaris, den heen Jonker, de be sturen der zeventien deelnemende vereenigin- gen welkom heette. De marsch door Den Burg Het liep tegen één uur toen de deelnemers Zich in de Wilhelminalaan opstelden. Met de muziek van Texelsch Fanfarecorps voorop toog men op marsch. Honderden badgasten kwamen naar Den Burg gestroomd om de kleurige stoet te zien voorbij marcheeren, terwijl vanzelfsprekend van de zijde der bur gerij ook groote belangstelling bestond. Toen de troep de Groene Plaats passeerde begon het juist te regenen, nadat het al eenige malen gedruppeld had. Helaas moes ten de regenjassen worden aangetrokken en verdwenen de fleurige turnpakjes onder de beschermende dekking. Er werd lustig door- geloopen en gevolgd door een groot escorte jeugdige Texelaars bereikte men het geluk kig drooge terrein van de Sportvereeniging „Texel", waar het veld werd rondgemar- cheerd. De opening. Het was een indrukwekkend gezicht, toen de deelnemende groepen achter hun vaandels, op commando van den heer Pennekamp, lei der der algemeene vrije oefeningen, onder de vroolijke tonen der muziek opmarcheerden tot voor de tribune en daarna een vaandel- groet brachten. De burgemeester aan het woord. Burgemeester Kamp opende op de hem eigen opgewekte wijze dit grootste sport- feest van het seizoen in Holland Noorder kwartier. Hij heette allen welkom namens het Ge meentebestuur, de S.V. „Texel", en Texel's Gymnastiek-V ereeniging. ,,U zult mij waarschijnlijk niet gelooven, dat het op Texel nog veel mooier is dan het u heden toeschijnt. Gij zijt geen te beklagen zangers, die stil moeten staan, doch als tur ners zult ge tijdens de oefeningen voort durend in beweging zijn. Zoo zult ge in staat zijn het slechtste weer te trotseeren. Kom nog een keer naar Texel, doch kom dan wan neer de zon schijnt en u zult, evenals van daag, welkom zijn op ons eiland". Met het oog op het weer, maakte Texel's eerste bur ger het zoo kort mogelijk. Een sportief ge baar tegenover de verkleumde gymnasten in hun dunne sportkleeding! Mr. Breebaart spreekt. Thans was het woord aan Mr. D. Bree- baard, de voorzitter van den Turnkring „Hol- land's Noorderkwartier", die een rede hield, waaraan wij het volgende ontleenen: Na een woord van welkom aan allen zegt spr.: In een van de circulaires aan de vereeni- gingen heeft onze secretaris dezen dag een hoogtijdag genoemd in het turnleven van ons kwartier en hg had gelijk. De toon, waarop zijn circulaires waren gesteld, was een af spiegeling van het enthousiasme, dat er in ons bestuur bestuur leefde. Geen oogenblik hebben wij geaarzeld om in te gaan op het voorstel van de plaatselijke vereeniging „Texel", om naar Texel te ko men; de moeilijkheden, aan een reis van een zoo groot gezelschap van niet minder dan 800 turners en turnliefhebbers en aan de ge- heele organisatie met al zijn beslommeringen, verbonden, hebben wij wél geteld, maar wij hebben- er niet tegen op gezien, zooals een sportvereeniging van jonge en zoo zij tot de veteranen behooren dan toch van jeug dige menschen betaamt. En wat u betreft, deelnemers; Gij z'jt hier gekomen om de eer van uw eigen vereeniging, van uw eigen plaats te verdediging en ik ben er van overtuigd, dat gij dat doen zult met sportieve opvattingen, maar bedenk, dat ge niet alleen lid zijt van uw eigen club, maar ook, dat ge lid zijt van „Holland Noorderkwartier, dat gij de eer van onzen geheelen kring dus hoog zult houden. Steeds triester werd het weer. steeds drei gender de lucht, toen met de afwerking van het programma begonnen werd. De jongens. Allêreerst het wedstrijdnummer voor de jongens waaraan deelnamen Pro Patria, Den Helder (le prijs) met wel zeer vrije staaf- oefenlngen; ZSC, Burgerbrug (3e prijs) en Texel (le prijs), welke laatste groep vooral een prima indruk maakte. Paardspringen. Tusschen het nummer „jongens" gaf Texel een mooie demonstratie paardspringen, wat dank zg de nattigheid voorwaar geen sine cure was en dan ook met een hartelijk applaus beloond werd. Tachtig kleine Texelaars. Nu kregen wg een demonstratie vrije oefe ningen van een tachtigtal adspiranten, jongens zoowel als meisjes, vem Texel te zien. De leider en leidster verdieen hiervoor alle lof. De meisjes. Onder leiding van dezelfde leidster, Mej. Annie Koorn, opende de meisjesgroep van Toxel thans op muziek wat een voordeel is tegenover hen die niet met muziek kunnen werken het wedstrijdnummer voor de meis jes en verwierf met een grooten puntenvoor- sprong den len prijs. Sportlust uit Julianadorp kreeg met 'n zware oefening den 3en prijs. Pro Patria, Den HeMer kwam met een opvallend nummer beenoefeningen. Met hun witte jurkjes waren de meisjes van P.P. een en al gratie. De stevige meiskes van Sparta (Winkel) gaven eveneens een goed nummer en ver wierven ock een 3den prijs. Voorts zagen we in dit nummer ZSC (Burgerbrug) en Wierin gen. De laatste groep met een knotsenoefe ning. Dames keurkorps. Bij den aanvang van het nummer Paard van het Dames l-.eurkorps H.N.K. kwam er plotseling stilte en in gespannen aandacht op de tribune. Ondanks de koude en de nattig heid (er was nog steeds een fijne motregen) werd het een pracht-,, nummer, waarin mej. Snooy, kampioene van Nederland met mej. Trien de Wit en mej. Blaauboer, een nog jong meisje opvielen. Heeren keurkorps. Het keurkorps H.N.K. heeren trok niet minder aandacht. De heer Moolenaar met zijn slanke gestalte liet vooral ook staaltjes per fect turnen 7,ien. Het is te begrijpen, dat deze turner binnenkort voor onze landskieuren zal uitkomen '*i Luxemburg als lid van het keur korps van het K.N.G.V. Wedstrijdnummer Heeren. Hieraan namen een tiental vereenigingen deel, met wel zeer uiteenloopende nummers. Een drietal eerste prijzen werden verleend, aan Z.S.C. (Burgerbrug), Texel en U.D.I. W.I.K, (Dirkshorn). Z.S.C., onder leiding van den heer Moole naar verwierf mt zijn keurige oefening het hoogste aantal punten. Texel voerde vrije oefeningen uit, begeleid door de muziek. U.D.I. onder leiding van den heer Keesman verwierf do le prijs met eenige prachtige „standen". Ook Sparta (Winkel) dat de 2e prijs kreeg trok hiermee de aandacht. Lycurgus (Scha- gën) veroverde een zeer verdiende 3e prgs met een moeilijke oefening. Wedstrijdnummer Dames. Met niet minder dan 15 deelnemende ver eenigingen was dit het groot te nummer van den middag. Trouwens: van het „zwakke" geslacht gesproken, was het aantal deelne mende dames zooals zoo vaak het geval is vele malen grooter dan dat van de heeren der schepping. Een zestal le prijzen toone aan, dat hier belangrijk werk 11 zien was. Pro Patria, D Helder een van e laatst optredende groepen had succes met een zéér gracieus hoepel-nummer, begeleid door muziek verwierf een 1ste p-ijs met het hoogste a ntal punten. Olympia Wier inger waard) bracht een nu .er eveneens met muziekbegeleiding, waarin mooie rondedansen voorkwamen (le prijs). Het nummer van Tavenu (H.Hugo- waard) was geheel rhythmisch op walsmuziek en verwierf eveneens een le prijs. De leider, de heer G. de Haan heeft onlangs met de West-Friesche vereeniging U.D.I. W.v.O. uit Hoorn met deze oorspronkelijke dans meegeda- aan '-et Internationale Dames Tournooi te Ostende van 1820 Juni, waai men een 3e prijs verwierf. De verdere -ijzen in dit nummer werden veroverd ('oor D.O.K.E.V., de stevige dames uit Anna Paulowna, door DOS uit Den Oever en door Wieringen; de beide laatsten vereeni gingen onder lc ïg van den heer Pennekamp Sparta (V inkel) verwierf met een goed knotsennummbr met haar dames in hun fan tastische Slavisch-aandoende pakjes een 2e prijs, evena's Texel (op muziek) en U.D.I. (Kolhorn). De derde prijzen vielen ten deel aan S.S.S. (Sint Maartensbrug), Westfries (Barsinger- horn) en aan HerculesHebe (Nieuwe Nie- dorp). De taak van de jury was hier niet gemak kelijk. Er waren prachtige groepen bg. Door het slechte weer moesten wij de num mers Brug van het dameskeurkorps H.N.K. en het Reknummer der heeren missen. Beide nummers moesten helaas vervallen. Slot. Voorzitter Breebaart bracht aan het slot van den welgeslaagden middag dank aan allen. Hij roemde de organisatoren, waaronder den heer Bakker als secretaris, den heer Sleutel als alg. leider en den heer Pennekamp als secretaris van de technische commissie. Voorts bracht hij dank aan de Overheid, aan de Pers, en niet te vergeten aan Texels Fanfarecorps. Hiermee was de middag ten einde en spoedde men zich naar warmer oorden om verder den avond ge- noegelgk door te brengen. Het diner. Burgemeester en mevrouw Kamp luisterden het diner in de fraaie zaal van hotel „de Oran jeboom" met hun tegenwoordigheid op, waarbij nog menige dronk werd uitgebracht. De eerste gold natuurlijk het Hoofd van ons volk, H. M. de Koningin en Haar Huis. Mr. Breebaart als voorzitter toonde zich ook hier een uitstekend gastheer. Marschwedstrijd: De uitslagen: 1. Texel te Texel met 63% punten: 2. D. O. K. E. V., Anna Paulowna, 611 i p.; 3. Tavenu, Heer-Hugowaard, 58p.; 4. Wieringen, Wie ringen, 58 p. Mr. A. W. Kamp, Texels burgervader die het Turnfeest opende. Wedstrijd Vereenigingsnummers (jongens): le prijs Pro Patria, Den Helder, met 24 p.; le pr. Texel, Texel met 23% p.; 3e pr. Z.S.G., Burgerbrug met 21 p. Wedstrijd Vereenigingsnummers meisjes) le prijs Texel, Texel met 26 p.; 2e pr. Pro Patria, Den Helder met 22 p.; 3e pr. Sportlust, Julianadorp met 21 p.; 3e pr. Sparta, Winkel met 20% p. Wedstrijd Vereenigingsnummers (heeren): le prijs Z.S.G., Burgerbrug met 26 p.; le pr. Texel, Texel met 24% p.; le pr. U.D.I. Wik, Dirkshorn met 24% p.; 2e pr. Sparta, Winkel met 23 p.; 3e pr. Lycurgus, Schagen met 21% punten. Wedstrijd Vereenigingsnummers (dames): le prijs Pro Patria, Den Helder met 27 p.; le pr. Olympia, Wieringerwaard met 26% p.; le pr. D.O.K.E.V., Anna Paulowna met 25% p.; le pr. D.O.S., Den Oever met 25 p.; le pr. Tavenu, Heer Hugowaard met 24% p.; le pr. Wieringen, Wieringen met 24 p.; 2e pr. Texel, Texel met 23 p.; 2e pr. U.D.I.Kolhorn met 22% p.; 2e pr. Sparta, Winkel met 22 p.; 3e pr. S.S.S.Sint Maartensbrug met 21% p.; 3e pr. Westfries, Barsingerhorn met 21 p.; 3e pr. Hercules-Hebe, Nieuwe Niedorp met 20% punten. Frécliaut wint de negende étappe Van Schendel zesde. Een van de moeilijkste gedeelten van de Ronde van Frankrijk, het bergmassief der Pyreneeën, is thans achter den rug. De 9e etappe, welke Zaterdag verreden werd van Luchon naar Perpigan, over een afstand van 260 K.M., heeft de renners door het laatste gedeelte van de sombere „cols" gebracht en hoewel ook op deze etappe de klamcapaSitei- ten der deelnemers gewicht in de schaal leg den, was dit toch niet zoodanig het geval als in de voorgaande etappe. De hoogste top, welke vandaag genomen moest worden, was de „Col du Portret" met een hoogte van 1074 m. Ook nu weer toonde de Italiaan Bartali zich de beste klimmer. Hij was het, die het eerst op den top van den Portret was, met 25 seconden voorsprong op den leider in het algemeen klassement, den Belg Ver-aecke. Maar winnaar van deze etappe werd Bar tali niet. De jonge Fransche renner Frechaut kwam het eerst over de eindstreep, na in den eindsprint den Italiaan Mollo te hebben ver slagen. Om kwart over negen vertrokken de ren ners vanmorgen. In een kalm gangetje ging het door het dal en toen begon de weg al spoedig te stijgen naar het voornaamste obstakel op deze etappe, den top van den Portret. Goasmat en Cosson, de beide jor.ge Fran- schen, namen de leiding bij deze bestijging, maar al spoedig moesten zij deze afstaan. Na ongeveer 10 K.M. begon het te regenen, het geen een groot nadeel was, want het zou nu nog meer dan anders een levensgevaarlijk karwei worden. Talrijke renners kregen lekke banden. Na korten tijd namen Mollo en Frechaut een voorsprong van eenige honderden meters. Zij werden ingehaald door Jaminet en gedrieën liepen de vluchtelingen uit, terwijl uit het pe- leton slechts enkele renners wegliepen om de achtervolging in te zetten. Onder deze bevond zich ook Anton van Schendel, die vandaag uitstekend reed. De vluchtelingen hadden echter al eenige minuten voorsprong genomen en hoewel Magne, Berrendero en Lolie een deel van den achterstand inhaalden en ook Van Schendel tezamen met den Franschman Yvon Marie op de ontvluchten inliepen, wisten deze drie zich toch aan den kop te handhaven. Mollo kwam het eerst de baan op, maar de duizenden toeschouwers zagen onmiddellijk daarop Frechaut verschijnen, die ten slotte zijn tegenstander in den sprint met een lengte versloeg. Onze landgenoot Van Schendel kwam ruim een minuut later als zesde binnen. Middel kamp kwam zeven minuten na Frechaut de baan op en eindigde als 53ste, terwijl Helle- mons eens half uur na Middelkamp als zeven tigste binnenkwam. In het algemeen klassement zgn de drie Nederlandsche rijders vooruitgegaan, maar voor Middelkamp en Hellemons is dit voor een groot deel te danken aan de vele uit vallers. die zich in het klassement nog voor hen bevonden. Van Schendel ging van de 57ste naar de 45ste plaats. Middelkamp schoof van de 53ste naar de 47ste plaats, ter- wjjl Hellemons een plaats vooruit gegaan is en thans als zeventigste geklasseerd staat. De uitslag van de étappe luidt: 1. Frechaut (Frankrijk) 7 u. 8 min. 15 sec. 2. Molle (Italië) in denzelfden tijd. 3. Magne (Frankrijk) 7 uur 9 min. 5 sec. 4. Berrendero (Spanje); 5. Lowie (België) denzelfden tgd; 6. Anton van Schendel (Nederland) 7 uur 10 min. 32 sec. 7. Marie (Frankrijk in denzelfden tgd. 8. Servadei (Italië) 7 uur 11 min. 2 sec. 9. Lauwers (België), 10 Bartali (Italië). 53. Middelkamp (Nederland) 7 uur 15 min. 14 sec. 70. Hellemons (Nederland) 7 uur 45 min. 44 sec. De derde Nederlandsche zege. De tiende étappe van de Ronde van Frankrgk heeft de derde Nederlandsche zege opgeleverd. Anton van Schendel heeft eenigen tgd noodig gehad om op volle toeren te komen, maar nu hg dat dan bereikt heeft, heeft hg getoond met de beste te kunnen wedijveren. In de bergétappe van Zaterdag werd hij reeds zesde en gisteren heeft hij zgn kans schoon gezien om een étappe van de Ronde van Frankrgk te winnen, de eerste van z(jn leven. Op het eerste gedeelte, dat 63 km lang was, bleven de renners voortdurend bijeen. In een flink tempo ging het over goede wegen, tot dat plotseling een rood-wit-blauwe trui naar voren schoot: Anton van Schendel. In een snellen wip had hg eenige meters voorsprong genomen en het duurde niet lang, of deze voorsprong bedroeg eenige honderden meters. Tot het einde toe hield onze landgenoot het tempo vol en als eerste kwam hij te Nar- bonne over de eindstreep met tien seconden voorsprong op zijn achtervolgers. Het tweede gedeelte van de étappe, naar Beziers, ging over een afstand van 27 km en was een rit tegen het horloge. De drager van de gele trui, Felicien Ver- Vaecke, bleek hier de snelste. Hij reed zeer snel en maakte een tijd van 39 min. 31 sec. De Nederlandsche renners deden het kalmer aan. Van Schendel spaarde zich kennelijk voor het nog volgende derde gedeelte en werd met een tijd van 43 min. 1 sec. op de 46ste plaats geklasseerd. Middelkamp deed het heel wat sneller. Met een tijd van 41 min. 11 sec. werd hij 16e. Ook Hellemons deed het sneller dan Van Schendel. Hij werd 36ste met 42 min. 34 sec. Tslotte moesten nog de 78 kilometer naar Montpellier afgelegd worden. En weer was Van Schendel hier voortdurend in de voorste gelederen te vinden. Vlak voor de aankomst zette hij nog een felle spurt in en kwam als eerste over de einstreep. Over de drie ge deelten tezamen werd één klassement opge maakt en hierin bezette Van Schendel de eerste plaats. De uitslag van de étappe luidt: 1. Anton van Schendel (Nederland) 4 uur 2 min. 32 sec.; 2. Magne (Frankrijk); 3 Lau wers (België)4. Meresch (Luxemburg)5. Marie (Frankrijk); 6. M. Clemens (Luxem burg), allen in denzelfden tijd; 16. Middel kamp (Nederland 4 uur 4 min. 10 sec.; 63. Hellemons (Nederland) 4 uur 7 min. 21 sec. Algemeen klassement: 1. Vervaecke (Bel gië) 62 uur 3 min. 28 sec.; 2. Bartali (Italië) 62 uur 4 min. 13 sec.; 3. Vissers (België) 62 uur 11 min. 14 sec.; 42. Van Schendel, 63 uur 0 min. 51 sec.; 45. Middelkamp, 63. 3 min. 27 sec.; 70. Hellemons, 64 uur 0 min. 0 sec. Landenklassement: 1. België, 186 uur 54 min. 55 sec.; 2. Frankrijk, 187' uur 15 min. 6 sec.; 3. Italië, 187 uur 31 min. 51 sec.; 4. Frankrijk B. 187 uur 40 min. 15 sec.; 5. LuxemburgZwitserland, 188 uur 5 min. 24 sec.; 6. Frankrijk C, 188 uur 18 min. 15 sec.; 7. Nederlan dSpanje, 188 uur 32 min. 59 sec.; 8. Duitschland, 189 uur 37 min. 52 sec. Nederland is dus 1 plaats opgeschoven. Zaterdagavond j.1. werden alhier op de baan de clubwedstrijden verreden, welke de vorige week verregend 2.ijn. Deze wedstrijden, die door niet veel publiek bezocht werden, stonden op een sportief hoog peil. Er is dezen avond schitterende strijd geleverd, vooral de koppel wedstrijd muntte uit door felle jachten. Het publiek was dan ook zeer enthousiast, het was voor allen een mooie en spannende avond. De uitslagen van de wedstrijden zijn als volgt: Sprint over drie ronden. le serie: 1. B. v. d. Voort, 13 sec., 2. J. Groot; 2e serie: 1. Pronk, 13 sec., 2. W. Frank. Persoonlijke achtervolging over 5 km. M. Deijkers startte op 0 meter, D. Veld op 100 meter. Hiervan werd D. Veld winnaar na 4 ronden rijden in een tijd van 1 min. 20 sec. Afvalrace. De renners die het langst in de baan bleven zijn in volgorde: D. Klink. Boerkool, J. Zand- voort, H. Meijer, Jb. Schippers, Wouters. Finale der sprintseries. Óm de eerste en tweede plaats: No. 1 B. v. de Voort, 13.1; No. 2 Pronk. Om de derde en vierde plaats: No. 1 Groot, 14.8; No. 2 Frank. Zoodat de totale uitslag dus is: 1. Van der Voort. 2. Pronk; 3. Groot; 4. Frank. Tgdraee over 1 ronde vliegende start. De tijd der deelnemers was: Pronk 12.5, v. d. Voort 12.9, Frank 13.2, Groot 13.9. Hierna zagen we een aardige klassement race van juniores. Hierin startten: Joop Hen- ning, Jan Henning, Ab Hegermans, Jan de Haan. Hollander en Stroomberg. le klassement: de I^aan, 3 pt„ Stroomberg, 2 pt., Joop Henning, 1 pt.; 2e klassement: de Haan, 3 pt.. Jan Henning, 2 pt., Joop Henning, 1 pt.; 3e klassement: de Haan, 3 pt., Jan Hen ning 2 pt., Joop Henning, 1 pt. Het waren vooral Jan en Joop Henning, die met deze race veel succes oogstten. Klassement race voor Nieuwelingen met 4 klassementen. le klassement: Ottenbros 3 pt., Stroet 2 pt., de Zeeuw 1 pt.2e klassement: Nierop 3 pt., de Zeeuw 2 pt., Zomerdijk 1 pt.; 3e klasse ment: Stroet 3 pt., Ottenbros 2 pt., Zomer dijk 1 pt. Totale uitslag: Ottenbros 7 pt„ Nierop 6 pt., Stroet 6 pt., de Zeeuw 3 pt., Zomerdijk 2 pt. Klassementrace over 40 ronden met 4 klas sementen. le klassement: Snoodijk 3 pt., Smit 2 pt., Pij nenburg 1 pt.; 2e klassement: D. Veld, 3 pt., Pijnenburg 2 pt., Smit 1 pt.; 3e klassement: D. Veld 3 pt.. Deijkers 2 pt„ Pijnenburg 1 pt.; 4e klassement: D. Veld 3 pt., Deijkers 2 pt., Pijnenburg 1 pt. Totaal: VekJ 9 pt., Pijnenburg 6 pt., Snoodijk 3 pt., en Smit en Deijkers ook beide 3 pt. Jachtrace over 25 ronden. Gestart werd door v. d. Voort op 0 meter, Groot op 100 meter. Pronk op 50 meter en Frank op 150 meter. Deze rit, die nu juist niet zoo mooi werd gereden, bracht tot uitslag, dat Pronk de eere ronde reed, no. 2. v. d. Voort; no. 3 Frank, ter wijl Groot na een vijftal ronden reeds werd ingehaald. Maar dan de hoofdschotel van den avond: Koppelwedstrgd over 60 km, d.i. 300 ronden, met 4 klassementen. Dadelijk na de start begint het jachten al, het is nu dit koppel dan weer dat, die een uit looppoging wagen, maar de jongens waren dezen avond aan elkaar gewaagd, ze hebben strijd laten zien, een mooie felle strijd. De uitslagen der klassementen is als volgt: le klassement: FrankGroot 3 pt.,Pijnen burgEvers 2 pt., Klinkv. d. Voort 1 pt.; 2e klassement: PijnenburgEvers 3 pt., Klink v. d. Voort 2 pt., FrankGroot 1 pt.; 3e klassement: FrankGroot 3 pt., Pijnenburg Evers 2 pt., Klink—v. d. Voort 1 pt.; 4e klas sement: FrankGroot 6 pt., Pijnenburg Evers, 4 pt., SchippersBoerkool 2 pt. De totale uitslag is: No. 1 Klinkv. d. Voort 4 punten. Op 2 ronden: FrankGroot met 13 punten. Op 3 ronden: Pijnenburg- Evers met 11 punten. Op 4 ronden: Schip pers—Boerkool met 2 punten. De tijd van deze 60 km was 1 uur 23 min. 20 sec. Met dezen phenomenalen wieleravond heeft de wielerclub „Wieringen" veel succes behaald. Wij twijfelen er dan ook niet aan dat bij een volgende soortgelijke avond de baan beter zal zijn bezet dan nu het geval was. De Engelsche Athletiekkampioenschappen zijn Zaterdag in het White City-Stadion te Londen geëindigd. Zooals wel te verwachten was won Osendarp de 100 yards; hij behaalde den titel in den tijd van 9.8 sec. Van Beveren zorgde voor een tweede Engelsch kampioen schap voor Nederland door de 220 yards te winnen in den uitstekenden tijd van 22.1 sec. Op de 100 yards won Osendarp eerst zijn serie zonder veel moeite in 9.9 sec. Ook van Beveren kwam op de 100 yards uit en won de vierde serie na spannenden strijd met enkele inches voorsprong in 10.1 sec. Op de 220 yards was Van Beveren duidelijk de meerdere van zijn tegenstanders. Met ruim een halven meter verschil kwam hij als eerste over d'e eindstreep in den zeer goeden tijd van 22.1 sec. Braser kwam op drie nummers uit, n.1. discuswerpen, kogel^tooten en 120 yards hor den. Op de 120 yards horden won onze land genoot zijn serie met een voet voorsprong in den tijd van 15 sec. In den eindstrijd eindigde hij tenslotte op de derde plaats. Winnaar werd hier de titelhouder Finlay, die met ruim 4 meter voorsprong als eerste over de eind streep ging! Met zijn prachtigen tijd, 14.3 sec., evenaarde hij het Britsche record. HET INTERNATIONAAL PROGRAMMA VAN NEDERLAND. Het programma der Interlandwedstrgden van Nederland voor het seizoen 1938/1939 ziet er als volgt uit: 23 October, Kopenhagen: DenemarkenNe derland. 11 December, Amsterdam of Rotterdam: NederlandDuitschland. 19 Maart, Antwerpen: BelgiëNederland. 23 April, Amsterdam of Rotterdam: Neder landBelgië. 7 Mei: ZwitserlandNederland. Officieel zijn deze data nog niet goedge keurd, maar ei bestaat goede kans, dat deze wedstrijden op genoemde dagen zullen plaats vinden. Het Brusselsche blad „Le Soir" publiceert een bericht uit Helsingfors, dat graaf de Baillet-Latour aan Krogius, Finsch lid van het I.O.C., een telegram heeft gezonden, waar in hem wordt medegedeeld, dat Finland zou worden aangewezen om de volgende spelen te organiseeren, indien Japan zich zou terugtrek ken. Krogius verklaarde in dit verband, dat Finland deze opdracht kon aanvaarden. Daar Japan definitief van de spelen heeft afgezien, mag men als zeker aannemen, dat de Olym pische Spelen in 1940 te Helsingfors worden gehouden. Het voorloopig Finsche organisatiecomité heeft reeds zgn eerste bijeenkomst gehouden. Besloten werd het voor driekwart gereed zijnde Stadion te Helsingfors af te bouwen en bovendien onmiddellijk met den bouw van het Olympisch dorp aan te vangen. Verder werd een begrooting opgesteld voor de in verband met het organiseeren der Spelen benoodigde gelden. Verder werd te Helsingfors bericht uit Lon den ontvangen, dat Engeland voor de Spelen van 1940 Helsingfors geen concurrentie aan zal doen.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6