Woensdagsche Mijmerij De strijdmethoden der dictatuur Postvlucbten op Iadië De distributie van blikvleesch Auto na botsing in brand Schoolbrand te Amsterdam Wachtmeester der marechaussee vrijgesproken Bewoners van Nieuw Guinea bang voor vliegtuigen Roekelooze kinderen vonden den dood Grijsaard met knipmes gestoken Rijwielmerken vanaf morgen verkrijgbaar TOUR DE FRANCE Hellemons thans 2 uur cn een kwartier achter Fréchaut winnaar Toelating kippenfokkers Geen verrassingen meer. Gelooft u m(j, de journalistiek ontwik kelt zich ln een héél verkeerde richting: Voor verrassingen heeft blijkbaar niemand respect meer. De oorzaak is: de angst dat iemand anders vóór zal zijn. Redevoeringen, wor den, nog vóór ze gehouden zijn, aan de journalisten ter hand gesteld en meer dan eens ook, rog vóór ze gehouden zjjn, bij ongeluk in de krant gezet, want een onge luk zit in een klein hoekje. Praat me er maar niet vanik heb er zelf eens een figuur mee geslagen dat ik niet licht zal vergetenEen bevriend raadslid in een groote gemeente had mij tijdens een mid dagzitting van den gemeenteraad een rede toevertrouwd, die hij „straks" zou houden. Ik gaf de rede naar de zetterij door en schreef door en schreef erop: „Niet plaat sen vóór ik instructie geef." Het werd 5 uur, en de vergadering werd geschorst alvorens hij het woord nog had gekregen. Om zeven uur haalde ik het avondblad uit de bus, en dacht dat ik het besterven zou: de heele rede stond er in. Toen 's avonds de ongelukkige zijn rede eindelijk mocht houden, las de heele raad haar uit dé krant mee, en één der leden was zoo flauw, nu en dan te roepen: „Dat stéét er niet!" Dien dag verloor ik mijn vertrouwen in de onfeilbaarheid van zetterijen, mijn repu tatie als betrouwbaar verslaggever en bovendien een goede relatie. Ik heb geen van drieën ooit teruggekregen. En nu was dat nog maar een ongeluk hoe vaak echter wordt iemands plelzier vergald doordat iets wat een verrassing voor hem moest blijven, ruw-weg en op zettelijk wordt verraden? Wanneer je als kind je verlanglijstje, voor je verjaardag opmaakte, kon je er zeker van zijn, dat vader en moeder zoowel als de ooms en tantes de grootste geheimzinnigheid in acht namen, totdat de groote dag gekomen was. Zelfs het cadeau voor vader en moe der wordt door de kinderen geheim gehou den. Groote menschen willen ook wel eens aangenaam verrast worden; ze zijn op dat gebied heusch niet verwend. En nu is mijn grief tegen de collega's, dat ze daar zoo weinig rekening mee houden. Als mijnheer A. gaat jubileeren, kan hij al vooraf in de krant lezen wie er in zijn huldigingscomité zit en wat ze hem zullen DRIE NEDERLANDERS IN BELGIë OMGEKOMEN. Nabij Braine-Ie-Comte op den weg in hei bosch van Salmon-Sart, op de grens van de provincies Hainaut en Brabant is een Ne- derlandsche auto, die op weg was van Pa rijs naar den Haag, verongelukt. De wagen sloeg over den kop en van de vier inzittenden zijn drie om het leven ge komen, doordat de auto in brand vloog. De vierde kon zich redden. Bij het ongeval zijn omgekomen de 62-ja- rige D. van den Bergh, koopman te Sche- vaningen, en zijn 64-jarige echtgenoote me vrouw A. van den Bergh-Meerloo. Het der de slachtofler is mevr. E. Joels, 57 jaar oud. Gered is alleen de heer M. Joels, lid van den gemeenteraad van Den Haag. De lijken der slachtoffers zijn naar het lijkenhuis vervoerd. „De sociaal-democratie Is be schaafd geworden". In zijn jongste brochure over den volken bond constateert jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer, aldus de Msb., dat hij geen bewonderaar is van de dictatuur, al erkent hij, dat deze voor bepaalde landen ook wel nuttige effecten heeft gehad. Dan gaat de oud-gezant aldus voort: „Bij deze erkenning van het nut dat cfe dictatoriale regeering voor beide genoem de landen heeft opgeleverd wenschen wij vast te stellen, dat wij de invoering van een dergelijke rogeermethode voor ons land noodlottig zouden achten. Wij zijn, zooals wij schreven, geen bewonderaars daarvan. Wij zijn dat nooit geweest. En indien wij er ooitvoorkeur voor hadden gehad, dan zouden de propagandisten van dezen regeeringsvorm in ons land ons daarvan grondig hebben genezen. Meer dan dertig jaren geleden kwamen wij in ons parlement wel eens op tegen den verruwenden in vloed, die van de toenmalige sociaal democratische strijdmethoden op ons volk moest uitgaan. De sociaal-democratie is sedert dien beschaafd geworden, zooals het past aan een partij, die bereid is haar leiders in het regccringskas- teel te doen plaats nemen. Nu gaan de bewonderaars der dictatuur de door de sociaal-democratie in de jeugd hunner partij toegepaste strijdmethoden aanvaarden niet alleen, zij gaan die tot het uiterste doorvoeren en overtreffen. Zij gaan zelfs ophitsen tegen de belijders van een bepaalden godsdienst. Mannen, die men ja ren lang kon rekenen onder de meest be schaafde in den lande, toonen, eenmaal ingeënt met het virus hunner partij, niet terug te deinzen voor het uitstorten van schimp en smaad over hun politieke te genstanders. De vergroving en verwildering van de politieke zeden, die hiervan reeds ruimschoots te constateeren valt, nemen zij gaarne voor hun rekening. Wdj zouden het n ramp voor ons land achten, indien der gelijke mannen niet het bewind zouden worden belast." „vereeren". Wèg de verrassing! Als Franco een offensief voorbereidt in Estremudura, of generaal Nagasaki aan den Jangtse Kiang, kun je er zeker van zijn, dat het subiet door de pers verraden wordt en de aardigheid is er af. Maar het ergste wordt er toch wel ge zondigd met het bezoek van het Engelsche koningspaar aan Parijs. Een koning is ook maar een mensch, en dacht u, dat die niet graag verrast werd? Welnu, is er nog wel iets,, dat voor de gasten een verrassing kan zijn? Toen ik Zondag de krant las, kon ik mijn oogen niet gelooven. De „Daily Telegraph" heeft nu letterlijk alles verraden! Bah, wat 'n kerels. Hoe de tuin van den Quai d'Orsay waar de gasten zullen wonen verlicht wordt; hoeveel fonteinen er zullen spuiten, hoe de lampjes verborgen zijn in de geraniumbed en rosaria; hoe de kamers van het vorsten paar zijn ingericht, welke schilderijen en gobelins er zullen hangen, hoe de kleuren van het behang zijn, welke uitzichten de erkers van hun salons bieden en warempel ook welke cadeaux ze zullen krijgen. Wat 'n spelbrekers! Er zal een gouden sigarettenkoker zijn voor den koning, een eetservies voor de koningin (als ze maar niet al 'n eetservies heeft!), ja, de klikspanen van de „Daily Telegraph" vertellen zelfs wat de prinsesjes ontvangen: prinses Elizabeth een collectie boeken, Margaret Rose speelgoed en een miniatuur bloemen winkel. En dan krijgen ze van mevrouw Bonnet nog twee poppen, voor stellende „Frankrijk" en „Marianne". Ik vertel het nu maar na, anders js er een ander blad dat het éérder navertelt Ik wil hopen, dat de „Daily Telegraph" nu niet ook nog de redevoeringen in han den krijgt, die de staatshoofden aan het banket zullen afstekep, want dan vraagt men zich af, of het nog wel noodig is, dat de koning overkomt. Dan zou het bezoek, dat nu. al voor de gasten geen enkele ver rassing meer kan brengen, ook voor de krantenlezers alle aardigheid hebben ver loren. En de vijfhonderd extra verslag gevers die naar Parijs gaan, zullen dan kunnen volstaan met één telegram van één zin: „Het koninklijk bezoek heeft plaats gehad; na hetgeen wij erover heb ben bericht, valt er niets meer over mee te deelen." Zolderruimte, welke diende als opslagplaats voor tooneeldecors, uitgebrand. De Amsterdamsche - brandweer werd gisterenmiddag tegen twee tftVr Van velé- kanten- gewaarschuwd, dat er dikke rookwolken opstegen uit' de zolderverdieping van het groote gebduw der Eerste Openbare Han delsschool aan het Raamplein. Ook de conciërge van de school, die zich op dat moment aan de achterzijde van het schoolgebouw bevond, had de rook waar genomen, doch hij verkeerde aanvankelijk in de veronderstelling, dat deze afkomstig was van één der fabrieksschoorsteenen in de omgeving. Toen echter luid geknetter en het springen van vensterruiten volgden, stelde hij onmiddellijk den brandmelder, die op hot plein staat, in werking. Het bleek dat de rechtervleugel van de boven de tweede verdieping gelegen zolder, die enorme afmetingen heeft, in vlammen ge huld was. Deze zolder is sinds vele jaren in huur bij den Stadsschouwburg en diende voor het opbergen van oude tooneeldécors en requisieten, welke zelden of nooit meer gebruikt werden. Het vuur vond in deze licht brandbare voorwerpen gretig voedsel en in minder dan geen tijd stond de ge- heele ruimte in lichter l^iie. De brandweer tastte het vuur, dat gemak kelijk kon worden bereikt, met twee stralen waarvan één over den Magirusladdcr, aan. En de roode gloed was dan ook snel ver dwenen. De zolder is volkomen uitgebrand. Behalve de requisieten ging ook de schöol- vlag verloren. Eigendommen van de school van eenige waarde waren niet op den zol der aanwezig. De beneden liggende lesloka len kregen geen schade. Wél werd het dak op verscheidene plaatsen gehavend. De brand is vermoedelijk ontstaan als gevolg van loodgieterswerkzaamheden, die in den loop van den ochtend waren voltooid. Maandagmiddag liep de achtjarige F. de Vries op de Emmakade te Leeuwarden ach ter een bespannen voertuig, ondanks de waarschuwingen van den voerman. Jocn de wagen op een kruispunt van wegen was gekomen rende de jongen plotseling achter de wagen vandaan. Hij kwam in aanra king met een zwaar beladen vrachtauto uit tegenovergestelde richting, viel en werd overreden. In het stadsziekenhuis is hij aan de bekomen ernstige verwondingen overle den. Onder turfwagen. Het vijfjarig zoontje van den arbeider H. Zwiers te Schoonhoven is onder een turfwagen geraakt, waarbij een der wielen het knaapje over het hoofd ging. De dood trad vrijwel onmiddellijk in. Het ventje probeerde achter op den met een paard bespannen wagen te klimmen, doch viel er af met liet vermelde noodlot tige gevolg. VAN OVERTREDING ART. 248 BIS WETB. VAN STRAFRECHT Het hoog militair gerechtshof te 's Gravenhage heeft gister in hoo- ger beroep den wachtmeester der marechaussee A. van der W. uit Terneuzen, vroeger in Oss gestat tionneerd, die wegens overtreding van art. 248 bis Wetboek van Straf recht terecht heeft gestaan, vrijge sproken. De Krijgsraad te 's-Hertogenbosch had dezelfde uitspraaak gegeven, doch daarbij de zaak verwezen nar de tot straffen, be voegden commandeerenden officier en stel de beklaagde, die tot de behandeling der zaak irt* voorarrest heeft gezeten, onmiddel lijk in vrijheid. De auditeur-militair bij dit college, die drie maanden gevangenisstraf had gevor derd, teekende van dit vrijsprekend vonnis hooger beroep aan en gister had de behan deling voor het Hoog Militair Gerechtshof plaats. President was mr. W. A. J. M. Fick, advocaat-fiscaal, mr. A. Brants. Er werden drie getuigen gehoord, waar van éérij een opperwachtmeester der mare chaussee te Terneuzen, a décharge. Raads man 'van 'beklaagde was mr. E. van Zin- nicq Bergmann te 's Hertogenbosch. De •behandeling, welke met gesloten deu ren geschiedde, duurde ruim twee uren en in den namiddag deed het Hof uitspraak en sprak deri wachtmeester vrij. De dader liet zijn slachtoffer bloedend op straat liggen. In den vorigen nacht zag een agent van politie nabij het Begijnehof te Haarlem een bejaarden man op straat liggen, die hevig bloedde uit een wonde in dé linkerzijde. De agent waarschuwde den ongevallen- dienst, die den man verbond en hem naar het Diaconessenhuis liet overbrengen. AS' V: Daar bleek, dat de gewonde met een mes in de linkerzijde was gestoken, waarbij- het darmbeen was geraakt. Voorts kwam vast te staan, dat de man, een 69-jarige inwo ner van Santpoort, 's-avonds een bezoek had gebracht aan een 26-jarigen bewoner vani"het Begijnehof. Na het gebruik van ettelijke glazen bier kregen de mannen höögioopënde ruzie, welke op straat wera uitgevochten. De gastheer stak daarbij zijn bejaarden tegenstander met een mes en keerde daarop in zijn woning terug zonder verder naar zijn slachtoffer om te zien. Dezé zakte, na nog een eindje geloopen te hebben, tengevolge van bloedverlies ineen. Gelukkig werd hij kort daarop door den agent gevonden. De dader is in zijn woning gearresteerd en in het politiebureau opgesloten. Een groot knipmes, waarmede hij heeft gesto ken, is in beslag genomen. De toestand van den gewonde is ernstig doch niet levensgevaarlijk. De vorderingen der Amerikaansch i\ederlandsc)ie expeditie. De Archbold-expeditie in Nieuw Guinea maakt thans dagelijks verkenningsvluchten. Men ontdekte aldus de N.R.Crt., een dicht bevolkte, tot nog toe onbekende, hoogvlakte ten Noord-Oosten van het Habbema-ineer. Tusschen het Sentanimeer en de Idenburg- rivier is een sporadische bevolking aange troffen. In sommige streken was de bevol king beangst toen zij voor het eerst een vliegtuig zag. Men meldde zich hij den bestuursassis- tent en vroeg, of er wellicht belasting moest worden betaald. Op 29 Juni is de eerste mi litaire afdeeling naar de Idenburg-rivier getrokken. Op 15 Juli is het vliegtuig van rle expeditie, voor de eerste maal bij het Habbemameer gedaald. 18 Juli begon men met 't overbrengen van de Nederl. afdee ling naar de Idenburg-rivier. Op 3 Juli, een uur voor middernacht, is het politie- vaartuig „Bantam" op een rif geloopen. Daar het radiotoestel defect was, kreeg men eerst op 6 Juli te Hollandia bericht van de stranding. Den dag daarop heeft het vliegtuig van de expeditie levensmidde len overgebracht en de passagiers van het vaartuig afgehaald. Op 16 Juli1 is de „Ban tam" door een K.P.M.-stoomer vlotgebracht. IN EEN BOONTJE GESTIKT. Droevig ongeval te Nieuw-Leusen. Het driejarig dochtertje van den rietdek ker Geers te Nieuw-Leusen heeft een boon tje in de luchtpijp gekregen. Het kind kreeg het zeer benauwd en werd naar het R.K. Ziekenhuis te Zwolle ge bracht, waar bleek, dat het boontje in één der longen zat. Men heeft nog een gedeelte van het boontje weten te verwijderen, het kind is evenwel overleden. Met ingang van 21 Juli 1938 zul len op de kantoren der posterijen de rijwielbelastingmerken voor het be lastingjaar 1938—1939 (1 Augustus 1938 t.m. 31 Juli 1939) verkrijgbaar zijn. De Minister van Financiën heeft bepaald, dat gedurende het tijdvak van 1 tot en met 8 Augustus 1938 geen boete zal zijn verbeurd we gens het op den openbaren weg be rijden van een rijwiel, zonder voor zien te zijn van het vereischte be- lastingmerk. Boemeltempo in de twaalfde étappe Middelkamp en van Schendel handhaven zich. De 12de étappe van dé ronde van Frankrijk leidde van Marseille over Toulón naar Cannes, door het Este- relgebergte over een totaal afstand van 199-K.M. In een broeiende warm te werd deze étappe gereden en dit was wél èen der voornaamste oorza ken, dat er zoo weinig uitlooppogin gen werden gedaan. De temperatuur was er niet naar om buitengewone inspanningen te verrichten, \velke wellicht slechts enkele minuten winst zouden kunnen opleveren. Daar kwam nog bij, dat de strijd eigen lijk reeds gestreden is in deze tour. Slechts de hoogst gcklasseerden vijf in deze ronde, hebben nog een kans voor de zege. De ove rigen hebben reeds zoo'n grooten achter stand geboekt, dat er wonderen zouden moeten gebeuren, wil een van hen nog een kansje krijgen. En indien men bedenkt, dat nr. zes in do algcmecne rangschikking, Gia- nello, toch nog ruim een kwartier achter stand op den drager van de gele trui heeft dan is het duidelijk, dat er slechts nog van een duel tusschen Vervaecke cn Bar- tali sprake is. Beide renners hebben hun knechten, beide groepen bewaken elkaar angstig en alleen Cosson, de best geklas seerde Franschman zou misschen nog voor een verrassing kunnen zorgen. De Alpen zullen dit moeten uitwijzen. Er werd in het eerste gedeelte van de étappe kalm gereden. Eerst vijf tig k.m. voor Cannes trokken Fré chaut cn Cosson er tusschen uit. Zij wisten hun voorsprong te behou den, doch enkele andere renners als Yvon Mnrie, Leducq en Vicini trokken met do beide vluchtelingen mee, zoodat in een groep van tien renners de beslissing te Cannes in 'de sprint moest volgen. Fréchaut werd eerste in G uur 35 min. 26 sec. Middelkamp bezette een heel 12* ETAPPE I9JUU I9BKM. CONTROLEPLAATSEN goede veertiende plaats met ruim drie minuten achterstand op den winnaar, Fréchaut. Van Schendel kwam in een groote groep te Can nes aan. In dit peleton bevonden zich ook Vervaecke, Bartdli en Magne. Vissers kwam met vertraging te Cannes aan, zoodat deze zijn derde plaats in de rangschikking is kwijtgeraakt. Hellemons werd 56ste met bijna een half uur achter stand op Fréchaut. In de algemeene rang schikking is onze landgenoot, thans 2 uur cn een kwartier achter op Vervaecke. Hij bezet de laatste plaats. Middelkamp cn van Schendel hebben hun plaats in het klassement behouden. Heide, de Duitsche wegrenner en de Belg Meulenberg vielen uit. De aankomst te Cannes vond veel later plaats, dan volgens de tabel was vastge steld. Dit werd veroorzaakt door het boe meltempo gedurende driekwart der étappe. Algemeen klassement. De rangschikking in het algemeen klasse ment is nu: 1. Vervaecke, totaaltijd 75 uur 43 min. 43 sec. 2. Bartali 75 uur 46 min. 28 sec. 3. Cosson 75 uur 52 min. 28 sec. 4. M. CIcmens 75 uur 54 min. 38 sec. 5. Vissers 75 uur 55 min. 17 sec. 6. Gianello, 75 uur 59 min. 42 sec. 33e. Middelkamp, 76 uur 34 min. 25 sec. 35e. van Schendel, 76 uur 36 min. 28 sec. 67é. Hellemons 77 uur 55 min. 53 sec. In het landenklassement, bezet België de eerste plaats met een tijd van 227 uur, 39 min. en 19 sec. voor Frankrijk A met 227 uur, 58 min. en 12 sec. Zevende is de Ne- derlandsch-Spaansche ploeg (229 uur, 8 min. 25 sec.) Gier i terugreis) Wielewaa' (heenreis) Buizerd (terugreis) Pelikaan (heenreis) Valk (terugreis) Nandoe (heenreis) 7ertrek van Athene 19 Juli Singap. 19 Juli Jodhp. 19 Juli Jodhp. 19 Juli Band. 19 Juli A'dam 19 Juli Aankanut te '.Vdam 19 Juli Band. 19 Juli Basra 19 Juli Rang. 19 Juli Medan 19 Juli Athene 19 Juli MINISTER ACHT BEMIDDE LING VAN SLAGERS EN GROS- SIERS GEWENSCHT. Zooals wij reeds mededeelden, zal per 28 Aug. een aanvang worden gemaakt met. de beschikbaarstelling van rundvleesch in blik voor de werkloozen. In de desbetreffende circulaire van den minister aan de gemeentebesturen deelt Zijne Excellentie mede, dat thans in een 40-tal vleeschconservcnbedrijven in den lande een hoeveelheid rundvleesch in blik vervaardigd wordt. Voorraad varkensgehakt onvol doende. I Aangezien echter de nog aanwezige voor raad varkensgehakt in blik waarschijnlijk niet geheel toereikend zal zijn om aan alle aanvragen ter verkrijging van dit artikel tot en met 27 Augustus a.s. te voldoen, zal in dat geval op de ingediende aanvragen van sommige gemeenten, instede van var kensgehakt in blik voor het geheel bestelde kwantum of een gedeelte daarvan rund vleesch in blik op de voor dit artikel vast gestelde voorwaarden worden geleverd, ten zij op de aanvraagformulieren uitdrukke lijk wordt vermeld, dat géén rundvleesch in blik wordt verlangd. Deze voorwaarden en de voor distributie van dit artikel geldende regeling zijn in hoofdzaak gelijk aan de bij voorgaande cir culaires ten aanzien van de distributie van varkensgehakt in blik vastgestelde bepa lingen. I i Prijzen. a. De inkoopsprijs van rundvleesch in blik, bestemd ter distributie aan werkloo zen (en daarmede gelijkgestelden) bedraagt voor de gemeente, alwaar de distributie plaats vindt door bemiddeling van de sla gers (en c.q. grossiers) of indien althans de beschikbare marge tusschen in- en ver koopsprijs geheel of ten dccle aan den han del wordt uitgekeerd, 3-4 cent per bus, en die van het rundvleesch in blik, bestemd ter distributie aan ondersteunden volgens de Armenwet (of daarmede gelijkgestelden) onder gelijke omstandigheden 35 cent per bus. b. De inkoopsprijs van rundvleesch in blik bedraagt voor de gemeenten, alwaar de distributie rechtstreeks van gemeentewege geschiedt, althans zonder dat de beschikba re marge tusschen in- en verkoopsprijs ge heel of ten deele aan den handel wordt uit gekeerd. 36 cent per bus. In geval sub a behoort aan de ingescha kelde slagers de uniform vastgestelde ver goeding van 234 cent per bus te worden uitgekeerd en resteert derhalve voor de ge meente tot dekking van kosten van admini stratie etc. zooveel maal 1 cent als bussen aan werkloozen (en daarmede gelijkgestel den) worden verkocht. Indien ook de gros siers als zoodanig mede bij de distributie worden ingeschakeld, bedraagt de vergoe ding voor de slagers 2 cent per bus en die voor de grossiers 34 cent per bus. Hoewel in beginsel de marge op hoven- aangeduide wijze moet worden verdeeld, kan worden goedgekeurd dat desgewensclit de beschikbare mafge, waar deze 334 cent per bus bedraagt, in haar geheel aan de ingeschakelde slagers (en c.q. grossiers) wordt toegekend. In dit geval worde, zoo ook de grossier als zoodanig mede is ingeschakeld, aan den slager 3 cent per bus en aan den grossier cent per bus uitgekeerd. In het geval sub b bedraagt de marge voor de gemeente V/2 cent per bus. De vastgestelde prijs waartegen het rund vleesch in blik aan de betrokken consumen ten moet worden verkocht, bedraagt in alle gevallen 37% cent per bus. Aan „alleenwonenden" en gezinnen tot en met 4 personen kan een bus, aan grootere gezinnen kunnen twee bussen per week wor den verstrekt. De Minister acht het gewcnscht bij de distributie van het rundvleesch in blik de slagers en c.q. grossiers in te schakelen en wel met verkrijg baarstelling van het product in den winkel van den distribuant. Tot distributie rechtstreeks van gemeen tewege ware naar zijn meening slechts over te gaan, wanneer gebleken is dat de han del hetzij onwillig, hetzij niet in staat is de distributie volgens de gestelde regelen te doen plaats vinden. Wijziging van de vereischten. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is een wijziging in voorbereiding van de ver eischten voor toelating tot de groep ,,'oK- kers" van de Ncderlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te Beekbergen. Het ligt nl. in de bedoeling voor te schrijven, dat 'voortaan op de bedrijven, die voor toe lating als kippenfokkerij in aanmerking willen komen, de uitloopgelegcnheid ten minste 15 M2 (thans is deze bepaald op 10 M2) per volwassen dier zal moeten zijn. Tot deze verhooging zal worden overge gaan, omdat een ruime uitloopgelegenheid het op peil houden van den gezondheidstoe stand van den stapel zeer bevordert.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2