IVOROL Groot aantal economische diefstallen bij de Marine ■ia vewuikkeByk! Ayenda Donderdag 21 Juli 1938 Tweede Blad Concert Kon. Marinekapel 2e Zomerconcert Burgerlijke Stand van Den Helder Reist per „ESONA" De Kerk van Huisduinen Ongeluk bij de Mok Met de Zeeridders naar Marken en Volendam De lont bij 't Europeesche kruitvat BEN JE GESLAAGD?? Diefstal in 't openbaar. Het eerste geval, dat gisterenmiddag voor den Zeekrijgsraad behandeld werd, was een geval van diefstal van gebrande, gemalen koffie, vermengd met suiker, die de kwartier meester B. K., ten nadeele van het rijk had gestolen. Verdachte verdedigde zich met de meenmg te verkondigen, dat hij dacht, dat de koffie geen waarde had en dat hij de diefstal „in het mer water omgeworpen had. De president van den krijgsraad, Mr. Arn. Veldman, attendeerde er K. op, dat die open baarheid niet zoo erg opvallend was geweest, want dat hij ervoor ging staan, toen hij den zak vulde. De fiskaal, de officier van admin. Ie kl. Mr. Van Driel, kwalificeerde het delict dan ook als diefstal, want al was het oogmerk ook niet verwezenlijkt, omdat de man betrapt was, het delict van diefstal was wel voltooid. Hij eischte een gevangenisstraf van 3 weken. Mr. Prins, de aan verdachte toegevoegde verdediger, vindt de straf voor een zoo gerin gen diefstal wel wat zwaar en geeft in over weging, gezien de uitstekende conduitelijst van verdachte, een voorwaardelijke straf op te leggen. De krijgsraad veroordeelde den man tot 3 weken gevangenisstraf, onvoorwaardelijk. Mishandeling. Een marinier le kl. had op de Bassingracht een zekere mej. V. tegen het linkerdijbeen ge trapt, omdat ze over den bezem van zijn vrouw gevallen was en tengevolge daarvan een em mer water omgekorpen had. De fiscaal wees er in zijn requisitoir op, dat tegen de fam. V. door de buurtbewoners een ware terreur wordt uitgeoefend, tengevolge van jaloezie. V. is afgekeurd en gepension- neerd door de Marine, terwijl hij nu 't baantje van brugwachter vervuld. Dat steekt de buurt bewoners blijkbaar, temeer waar de man se rieus in zijn plichtsopvatting is en optreedt tegen het vandalisme van de jeugd in die buurt. Eisch: 15 gulden boete of 10 dagen hech tenis. Mr. Prins refereert zich aan het oordeel van den krijgsraad. De krijgsraad veroordeelt den man overeen komstig den eisch. Weer geen zuivere koffie. Een geval, dat wel zeer veel overeenkomt met het eerste van deze zitting was dat van den zeemilicien-kok L. de J., een jongen, die overigens een zeer sympathieken indruk maakte. In het tijdperk van 1 November '37 30 Mei 1938 had hij een hoeveelheid gebrande koffieboonen zich wederrechtelijk toegeëigend. Verdachte wist zelf niet waarom hij het deed. Zes keer, bekende hij, had hij dezen dief stal gepleegd. De fiscaal wilde bij de strafmaat rekening houden met het feit, dat De J. door zijn com mandant reeds krijgstuchtelijk gestraft was, maar blijkbaar had dit niet voldoende gehol pen, zoodat hij nu een gevangenisstraf eigchte van 20 dagen. Verdediger was de luit. ter zee 2e kl. baron Mackay, die de levensomstandigheden van de zen jongen man schetste. Hij komt uit een gunstig gezin en ook op zijn gedrag valt ver der niets aan te merken. Hij is in dienst ge weest bij de Mij. „Nederland" en ook daar heeft men hem als betrouwbaar aangemerkt. Zoodra de jongen in dienst kwam is hij echter zijn evenwicht kwijt geraakt en inplaats, dat hij zijn ouders kon steunen, moest hij door hen gesteund worden. Dat ziet verdediger als de oorzaak van den diefstal. Hij heeft zijn ouders wat willen schenken. Hij verzoekt uiterste clementie te betoonen en een voorw. straf toe te passen. Verdachte zit op de beklaagdenbank te snik ken. De fiscaal verwijt den ouders, dat ze hadden moeten weten, dat het geen zuivere koffie was met die koffie. Hij persisteert bij zijn eisch. De krijgsraad veroordeelt den jongeman tenslotte tot 1 maand voorwaardelijke gevan genisstraf, met een proeftijd van 2 jaren. Ha, daar is een horloge, of Hé, daar is een horloge! De matroos 3e klas H. C. R., dienende bij Hr. Ms. vliegkamp „De Kooij", had begin Mei een polshorloge gestolen. Verdachte verklaarde het gevonden te hebben in een openstaand kastje, dat leeg was. Hij had niet het plan gehad het zich toe te eigenen, doch de fiscaal nam dit niet zoo voetstoots aan, al wilde hij het geval dan ook kwalificeeren als verduistering en niet als diefstal. Hij eischte een maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Mr. Prins is het met den fiscaal eens, dat hier geen sprake is van diefstal, maar van verduistering, want verdachte heeft niet ge zegd, toen hij het horloge vond: „Ha, daar is een horloge, maar hé, daar ligt een horloge." Hij ontkent evenwel niet, dat het feit ernstig is, doch vraagt desniettemin een geldboete of Kapelm. L. H. F. Leistikow. Concert voor de Marineclub van 810 uur op 21 Juli 1938. Programma. 1. Marsch Militair 2. Ouv. Capitaine Trafalgar 3. Parfums Troublants 4. a. Pousse Pousse b. Amina. Leistikow. Sélim. Garciau. Fevrier. Lincke. 5. Petite Suite Rhené—Baton, a. Prelude, b. Larghetto, d. Scherzo. c. Marche. Pauze. 6. Die Moldau. Smétana. 7. Fant. Samsonet Dalila St. Saëns. 8. Fin. Wijzigingen voorbehouden. een voorwaardelijke gevangenisstraf, gezien den persoon van beklaagde. In zijn repliek wijst de fiscaal er nog eens op, dat diefstal onder kameraden een zeer ernstig feit is en verdediger zou er verwon derd over zijn als hij wist hoeveel economische diefstallen er bij de Marine plaats hebben. De krijgsraad veroordeelde den man tot 3 weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Nog een geval van diefstal. De milicien J. G. v. V. had uit het kastje van een collega een portemonnaie gestolen met een inhoud van 50 cent, omdat hij naar huis wilde en geen voldoende reisgeld had. Het werd een duur uitstapje, want de fiscaal veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van 1 maand. Verdachte werd verdedigd door den officier v. admin. 2e kl. H. A. Westerouen v. Meeteren, die het leven van dezen jongen belichtte en op grond van zijn gunstig verleden op een voorw. straf aandrong. „Geef hem een kans en leg hem een voorw. straf op", zoo vroeg pleiter. De krijgsraad veroordeelde v. V. tot 1 maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Vulpenhouder gestolen of gevonden? De zeemilicien B. A. v. S. had in Mei van dit jaar een vulpenhouder weggenomen van N. K. Hoewel verdachte vertelde, dat hij den vulpen houder gevonden had op den weg naar De Kooij, en verzuimd had van zijn vondst aan gifte te doen, vond de fiscaal hierin geen aan leiding eenige consideratie met den jongeman te gebruiken en eischte 1 maand gevangenis straf, onvoorwaardelijk. De verdediger, mr. Prins, dringt ernstig aan op een voorw. straf. De krijgsraad veroordeelde v. S. tot 3 weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. IMishande'ing. De mar. le kl. G. v. G., dienende in de Marinierskazerne te Rotterdam, had zich te Utrecht wel zeer onhebbelijk aangesteld, torn hij de vrouw van zekeren v. H. verzocht naar huis te brengen. De man van deze vrouw had v. G. te kennen gegeven dat het zijn vrouw was en dat hij zich diende te verwijderen. V. G. die echter dien avond nogal wat aan Bacchus geofferd had, was ontstemd over de wijze waarop v. H. hem weg wilde hebben en gaf den man een zoodanigen slag in het gezicht, dat zijn bril van zijn neus vloog en aan stukken viel. De fiscaal gelooft, dat bekl., die vrij véél gedronken had, uit wraak heeft gehandeld. Hij wilde de schade niet vergoeden. ,")e fiscaal eischt veroordeeling tot een geldboete van 30 gld. of 10 dg. hechtenis, met een proeftijd van 1 jaar en betaling van de schadevergoe ding binnen 1 maand. Mr. Mulder gelooft dat de eisch van den fiscaal paedagogisch juist is, maar het wil er bij pleiter niet in, dat v. G. alleen een agres sieve daad heeft verricht. Het heele geval wijst er op, dat v. H. een agressieven toon heeft aan geslagen tegen den marinier, toen deze zich niet direct verwijderde. De krijgsraad veroordeelde den marinier tot 15 gld. boete of 10 dagen hechtenis. Een zielig geval. De laatste zaak van deze rol was tegen den zeemilic. stoker D. M. v. T., dienende aan boord van Hr. Ms. Wachtschip, die een baadje had weggenomen, waarschijnlijk om er eens mooi uit te zien en meer kans te maken bij de r. eisjes. Het geval werd wel zeer verzwaard, toen uit de conduite lijst van verdachte bleek, dat hij 15 Juli j.1. zich weer aan een vergrijp had schuldig gemaakt, door met den jekker van ee ander te willen passagieren. De fiscaal eischte dan ook een gevangenis straf van 6 weken, met aftrek van de voor- loopige hechtenis en ontslag uit den militairen dienst, zonder ontzegging van de bevoegdheid om weer bij de militaire macht te kunnen dienen. Mr. Mulder schetste in een uitvoerig en sympathiek pleidooi de moeilijke levensom- DE DAG DER „HOOFDLOOZEV'. In de serie, die propaganda moet maken voor de binnenlandsche landbouwproducten, gaf Bulgarije twee nieuwe waarden van 30 en 50 Stotinki uit. Ieder der beide zegels verscheen in verschillende kleuren: 30 St. geelbruin en roodbruin, 50 St. zwartblauw en zwart. De postzegels van 30 St. hebben betrekking op den Bulgaarschen korenbouw en die van 50 St. op den eierhandel. TANDPASTA standigheden van dezen jongen, die reeds op 3-jarigen leeftijd door zijn ouders was ver laten en in tehuizen was groot gebracht. De verdediger belichtte zeer scherp het karakter van den delinquent en wees op de t'.ak, die de autoriteiten hadden de verant woordelijkheid van dezen jongen te doen ont plooien. Pleiter is niet tegen de onvoorw. gevangenis straf. Dat kan voor dezen jongen zeer heil zaam zijn, maar hij verzoekt den jengen niet uit den dienst te ontslaan. Mr. Mulder smaakte het genoegen, dat v. T. niet ontslagen werd uit den militairen dienst en dat hij werd veroordeeld tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 6 weken. FANFARECORPS. Morgen, Vrijdag, geeft het „Helders Fanfare corps haar 2e Zomerconcert. Progr amm a: 1. Salut au Drapeau (marsch) J. de Wolf 2. Myriam (ouverture) E. Gaudefroi 3. Am Meerestrande (Valse de Concert) Max Fischer 4. Volle Wind (marsch) Onbekend 5. Fréres D'Armes (Polka voor 2 Pistons) A. Corbin Solisten zijn de heeren W. Witmer en P. Bijl. 6. Milanesse (ouverture) Jos Bauman 7. Per Aspera ad Astra arr. par G. Corroyer Célèbre marsche de E. Urbach. BEVALLEN: H. P. Versteegvan Kralin gen, z. OVERLEDEN: A. Koorn, m., 45 j.; H. A. M. Lambregtse, m„ 17 maanden. ONDERTROUWD: J. H. van der Linde en J. L. Mooij; K. Vermeulen en J. Visser; K. de Klerk en J. Slot; J. Tijsen en O. Teitsma; C. Kiesling en C. Rump. EEN NETTE KOSTGANGER. Gisteren werd een persoon aangehouden verdacht van diefstal van een koffer en werk pak, die toebehoorden aan de menschen, bij wie hij inwoonde. Na verhoor, waarbij hij be kende zich aan de euveldaad te hebben schul dig gemaakt, is hij op vrije voeten gesteld. OP TRANSPORT. Een persoon, die nog eenige dagen logies op Rijks kosten te goed had, is naar Alkmaar overgebracht. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsche s.s. „Falcon". naar Schoorl, Alkmaar, A'dam Wij stellen ons voor over de situatie van de stad Den Helder en het tegenwoordige aorp Huisduinen een afzonderlijke bijdrage te ge ven; de gegevens daarvoor moeten worden gehaald uit een groot aantal oudere geschrif ten, die hier en daar met elkaar in strijd zijn. In de navolgende bijdrage volgt echter eerst iets over de kerken in deze beide ge- lüfr deze materie een bijzondere invloed op de be volking uitoefenden. Men moet dan de ker ken te Huisduinen geheel op zichzelf be schouwen, geheel los van de kerken in Den Helder. Te Huisduinen dan had men sinds onheu gelijke tijden een kerk, die eenige honderden meters verder in het Marsdiep stond, ten tijde van pl.m. 1500, toen het Marsdiep nog een moeras was. Op een oude kaart van 1571 staat deze kerk geteekend. Door stormvloeden en over stroomingen werd „dezen dyck ingeleyt in 1666" en moest ook de kerk verplaatst wor den en wel meer naar. het Oosten. Meerdere dijken werden in datzelfde jaar aangelegd, die echter van zoodanigen aard waren, dat zij door de stormen bezweken, met het gevolg, dat de kerk wederom moest worden ver plaatst en weer een paar honderd meter bin nenwaarts en wel op de plaats waar ze nu op het oogenblik (1938) zich nog bevindt. Toen de kerk daar kwam was het een hou ten gebouwtje, samengesteld uit hout, dat door de Groenlandsche walvischvaarders, te Huisduinen in grooten getale woonachtig, op hunne zeereizen werd medegenomen. In dit houten kerkje werd een orgeltje geplaatst; een geschenk van Dieuwertje Pieters, te Huisduinen woonachtig, in het jaar 1672. Voor deze schenkster is na haar overlijden op het kerkhof te Huisduinen een steenen grafpaal geplaatst, waarop een orgel is af gebeeld met het jaartal 1672. Die grafpaal bevindt zich er thans nog en wel in het vak, aangeduid door de letter R. Het houten kerkje was bouwvallig, zoodat er met harden wind niet in gepredikt mocht worden. Dat orgeltje is bij den inval der En- gelschen en Russen in 1799 geheel vernield, terwijl er van het bouwvallige kerkje na dezen oorlogstoestand niet veel over was ge bleven. Een nieuw steenen kerkje verrees op de zelfde plaats en van dezelfde grootte; met eenige vernieuwingen, echter geen wijzigin gen, bestaat het thahs in dezelfde gedaante. Tot zoover over de kerk te Huisduinen. In een volgend artikel over de kerken der Ned. Herv. Gemeente te Den Helder. K. F. O. Hedenmorgen 7 uur heeft op den steiger bij „De Mok", waar men bezig is met het leggen van zinkstukken, een ernstig ongeluk plaats gevonden. Er werkman kwam te val len en liep daarbij een gebroken been, diverse schaafwonden en een scheur in de hersenpan op. In vrij ernstigen toestand is hij door de raceboot van het vliegkamp „De Mok" naar het Marine-hospitaal vervoerd. Dwars door bekend en onbekend Noord-Holland. Dankbaarheid en joiyt. Gisteren heeft de tocht van „Moed, Volhar ding, Zelfopoffering" plaats gevonden, de tocht naar Marken en Volendam en zoo ooit, dan is deze kruistocht, dwars door de schoone Noord-Hollandsche dreven, met als voornaam ste pleisterplaatsen Marken en Volendam, een succes geworden voor de organisatoren. De ridders, zoowel de alleroudste als de jon gere generatie, hebben hun hart weer eens duchtig aan natuurschoon, afwisseling en goede gaven kunnen ophalen en toen men om streeks 11 uur in Nieuwediep weergekeerd was, was men het unaniem eens, dat het zonde en jammer geweest zou zijn, indien deze klas sieke trip geen doorgang gevonden had. We waren dan met ons 130-en ongeveer. Waaronder een deputatie van een man of 15 van Callantsoog en één van Texel. Burgemees ter Reehorst was op het laatste oogenblik ver hinderd geweest, doch had een vertegenwoor diger gezonden. Van het Heldersche gemeen tebestuur was aanwezig wethouder W. de Boer, van wien ieder weet, dat hij onze blauwe ridders een goed hart toedraagt. En zoo vertrok men in de imposante rij auto's en de bus van Van der Wijst, zingend en sigaartjes-rookend, en het schoone weer besprekend, dat dien dag op komst was. Niet te warm en niet te koel. Net goed! Men verwachte van ons geen gedetailleerd verslag van deze excursie. Daarvoor is er te veel gebeurd, daarvoor waren de vroolijke in- termezzi te veelvuldig. Volstaan we dus met hier en daar een greep. Voor men het wist werd aangelegd bij hotel Spaander in Volendam, waar brood ge geten werd. De meesten weten waarschijnlijk niet, dat Spaander internationaal vermaard is. Dat hier enkele maanden geleden nog minister Eden, de Britsche vredes-apostel, enkele dagen doorbracht en dat het gastenboek gevuld is met de namen van de grooten der aarde; van afgezette vorsten tot filmspelers toe. De con sumptie was er prima, terwijl de gezelligheid eveneens te roemen viel. Enkelen nuttigden inmiddels Hollandsche Nieuwe en zilver aal, zoodat men gesterkt scheeps ging op de beide booten van schipper Kes, de „Jonge Jacob" en de „Zwaluw", en daarmede Marken- waarts toog. Een kort tochtje maar, doch waarop men belangrijke dingen te weten kwam van de Markers en Volendammenaren door Kes, die een soort loopend nieuwsblad is. Voor we het wisten werd dan ook gearriveerd op het eiland van Sijtje Boes en daar bleek, dat men ver wacht werd, dank zij de medewerking van de Waterlander, die in haar kolommen gezorgd had, dat de ridders verwacht werden. Heel Marken stond te kijken naar de medailles van Janus Kuiper, de Bijlen, de Beenen en de Jan Sturken. De jongste Markertjes rukten ze bijkans van de zwart lakensche borsten onzer helden en waren maar nauw in toom te hou den. Het gevaar was namelijk niet denkbeel dig, dat de ridderschaar geplunderd werd, op dat de zilveren en gouden tropheeën een plaatsje in de schatkamertjes van dit merk waardige eiland zouden vinden... Marken beviel best. Overal werd geneusd, tot in de l^prk toe en een machtig aantal foto's gemaakt. In 10 minuten was „Moed, Volhar ding" tot eerelid der Marker damesclub ge promoveerd! Om een uur of 5 waren we weer terug in Volendam en alvorens men bij Spaander het middagmaal gebruikte, was het wethouder De Boer, die hier een kort woord sprak. In suggestieve bewoording schilderde de heer De Boer do daden, eens verricht door de mannen van „Moed. Volharding, Zelfopoffe ring". Daden, die het nageslacht nog steeds met den grootstcn eerbied vervullen en waar voor het dankbaar is. Is het wonder, dat men ook trotsch is, juist in Den Helder zoovele van zulke dappere kerels te hebben? En dat men hun zoo gaarne dezen eenen dag in het jaar gunt? Namens het gemeentebestuur brengt de heer De Boer hulde aan allen, die eens hun leven voor den medemensch in de waagschaal stelden en wenscht het bestuur geluk met de organisatie van dezen dag. Jan van Dok, de voorzitter, antwoordt op deze woorden. Hij dankt den wethouder voor het gesprokene, den burgemeester voor alles wat deze deed om den tocht doorgang te doen vinden en den heer Egner voor diens vele be moeiingen. Hierna laafde men zich aan een overvloe- digen maaltijd, waar niemand iets op aan te merken kon hebben, zelfs de verwendsten niet, en zoodoende vertrok men met dikke buiken en zeer tevreden via Edam en Purmerend naar de Zaanstreek. In Castricum werd gestopt bij hotel Broksma, en vandaar ging het naar de Schoorlsche „Roode Leeuw". Het was hier, dat afscheid genomen werd. Nog eens werden alle vroolijke herinneringen van dien dag opgehaald. Nog eens lachte men over het vele merkwaardige, dat men gezien had en ook wel gedaan had (en dan denken wij bijv. aan diverse verkleedpartijen,... en aan die heeren, die plotseling jarig bleken te zijn of 50 jaar getrouwd...). We mogen dit verslag echter niet besluiten zonder een woord van dank aan de autobezit ters. Zonder hun hulp is deze tocht niet moge lijk en op hen rekenen we ook weer voor... '39. We vlassen er nu al op! Dank ook voor de 150 pakjes tabak, gekregen door bemiddeling van den heer M. de Groot, grossierderij alhier, van Van Nellen, aan de chocoladereepen van De Gruyter, aan de sigaren van diverse winke liers etcetera. En ook danken we de beide zusters Roosendaal en Pruntink en de heeren van de Transportcolonne van het Roode Kruis, n.1. Willemsen en Ritsma. Zij allen hebben hun deel bijgedragen! En ook op hen rekenen wjj de volgende maal! Er is in de wereld altijd een of ander wrijf punt, dat tot onaangenaamheden leiden kan. Op het oogenblik is het gevaarlijkste punt voor de verstoring van de vrede het Tsjecho Slowaaksche vraagstuk. De geruchten van Duitschen kant over gewapende bewegingen aan de Tsjechische grens kunnen met bepaalden opzet gelanceerd zijn. Straks wordt er misschien een onver wacht optreden van Duitschland mee gemoti veerd. De toestand in Oost-Europa levert op het oogenblik groote zorg en dat de Fransch- politieke besprekingen tijdens het Engelsche koningsbezoek aan Parijs, zullen worden ge voerd, wijst o.m. op den ernst van den toe stand. Officieel wordt bekend gemaakt, dat Hali- fax, tijdens zijn aanwezigheid te Parijs, Bonnet van de bespreking, die hij Maandag morgen met den specialen gevolmachtigde van Hitier, Wiedemann, gevoerd heeft, op de hoogte wil brengen. De Msbd. schreef daarover o.m.: De inhoud van deze bespreking is nog steeds geheim, maar men neemt algemeen aan, dat Wiedemann een officieele mede- deeling van Hitier zelf betreffende de Duitsch-Tsjechische spanning heeft over handigd. Bovendien hebben het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken en de Quai d'Orsay tijdens de laatste weken vele verontrustende berichten ontvangen over het tot het uiterste opgevoerde tempo der Duitsche luchtbewape- ning en den bouw van den vestinggordel aan de FranschItaliaansche grens. Ook de stilstand van de Engelsch-Italiaan- sche en Fransch-Italiaansche besprekingen zou onderwerp zijn der besprekingen tusschen Halifax en zijn Franschen collega. De officieele aankondiging, dat Halifax te Parijs Bonnet op de hoogte wil brengen van zijn Maandag met Wiedemann gevoerde be sprekingen, ontneemt een groot deel van haar waarde aan de op haar beurt officieele tegen spraak van het „D. N. B.", waarin gesproken wordt van een „volledig particulier oponthoud te Londen". Al kan ook de „D.N.B."-lezing worden aanvaard, dat Wiedemann hoegenaamd geen aanbod van een viermogendhedenpact aan lord Halifax heeft overgebracht. Het is inderdaad een open geheim zoo zegt de Times, dat de Britsche regeering op een oplossing van de kwestie Tsjecho Slowakije wacht, alvorens de vooruitzichten voor een hervatting der Engelsch-Duitsche onderhan delingen als verbeterd kunnen gelden. Van den anderen kant heerscht er te Londen groote verbazing en teleurstelling over den aard der Sudeten-Duitsche eischen, die zelfs veel verder gaan, dan de origineele eischen, door Henlein te Karlsbad geformuleerd. De heer Wiedemann is intusschen naar Duitschland teruggevlogen om rapport uit te brengen, terwijl van Engelsche zijde een rap port over het onderhoud overhandigd is aan den heer Roger Cambon van de Fransehe ambassade te Londen. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. lederen Dag, 35, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland", BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8; „De Goede Aarde". Rialto, Spoorstraat half 8: „Het meisje in de Taxi" en „Wachten met Afdrukken". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Avontuur in Manhattan" en „Het geluk kigste Huwelijk". Zondag en Woensdag. Badpaviljoen Huisduinen: Dansmuziek. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 763.0 Temperatuur zeewater 17.6 Temperatuur lucht 16.5 Wind: richting N.N.W. kracht 1 Licht op 9.38 Hoogste temp. lucht gisteren 18.4 Laagste temp. lucht gisteren 15.7 Hoogwater (heden) 13.25 Laagwater (heden) 20.05 Hoogwater (morgen) 2.2014.40 Laagwater (morgen) 8.1021.00 GESLAAGD. De heer J. Groen, alhier, leer ling van het Instituut „Mercurius", slaagde voor het examen Boekhouden der Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. GESLAAGD: Gisteren (20 Juli) slaagde te Haarlem voor examen Hoofdacte onze plaats- genoote mej. Leny Kordes. Geniet dan nu fyn van je vacantie en wordt lid van de H. Z. V. Inlichtingen: Hoofdgracht 18, na 6 uur. OPENBARE U.L.O.-SCHOOL. Geslaagd voor diploma A: Marie den Baas, Corrie Bakker, Dora de Boer, Willy Flens, Marie de Groot, Nel Kager, Frida Kalis, Eelje Kalt, Mary Kloosterman, Jo Kuiper, Jeanne Nijhoff, Teako de Boer, Jo van Brederode, Jacob Breed, Jacob Bijster, Wim van der Hoek, Daan Kaan, Cor van der Laan, Jan Schotmans, I Piet Spruit, Ko Zegel en Bauke Zon. Voor diploma B: Piet Christiani, Rinus Roze- mond en Frans Verfaille.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5