gesloten! „TEMPO" Kelk en Ztrnting, Yïlciiuxe&eAidhten Texelsch nieuws De Zuiderzee werken Ingekomen personen Vischafslag Den Helder Uitvoering voor de badgasten Défilé van Zee- en Landmacht Elcctrisch voortgestuwde schepen £en ^uftiZcvïLó? bij COR BIJL MAANDAG 25 en DINSDAG 26 JULI WEGENS VACANTIE 2 DAGEN BRUSSEL EN ANTWERPEN Een klein geheim, dat U van iederen dag genieten laat Eau de Cologne NEDERLANDSCH FA BRIKAA T. De laatste wedstrijd Uaet&ah Voetballende scheidsrechters Bij Kon. Besluit is aan den gepensionneer- den vice-admiraal C. J. E. Brutel de la Rivière vergunning verleend tot het aannemen van het ordeteeken van grootofficier der orde van de kroon van Italië, hem geschonken door Z.M. den koning van Italië; zijn benoemd tot officier van gezondheid der 2e klasse bij de koninklijke marine de heeren A. Bakkes, J. P. J. Versteeg en L. T. Rhemrev U.L.O.-EXAMENS. Aanbesteding. Vanwege de Zuiderzeewerken is gisteren aanbesteed: het maken van een 1000 meter lang gedeelte van den meerdijk van den noord- oostelijken polder, aansluitende tegen den zui delijken leidam van het Zwolsche diep. Laagste inschryfster was de fa. Plas. Wiers, Pranger en Roele, te Edam, met 239.000. VOOK DE RIDDERREIS. Wjj ontvingen gisteren nog een gift van 1.— van K. voor de reis met de zeeridders. N. van DamNollkuper, van Amsterdam naar Lombokstraat 2. Chr. van Ham, bankwerker, van Apeldoorn naar Van Galenstraat 111. B. Huisman, matroos K.M., van Amsterdam naar Emmastraat 20. J. M. Logger, luit. ter zee, van Vlissingen naar Singel 38. C. M. E. WolffColijn, van Amsterdam naar Joubertstraat 31. J. A. Plas, van Haarlem naar Ruijghweg 72. KI. Hibma, kapper, van Medemblik naar Koningdwarsstraat 49. G. Leeuw, notaris, van Blokker naar Helden der Zeeplein 3. Gerritje Ankersmit, van Blokker naar Hel den der Zeeplein 3. Willemina Regina Wijers, van Blokker naar Helden der Zeeplein 3. Trijntje Roberti, leerl.-verpleegster, van Am sterdam naar Dijkstraat 21. G. Donkervliet, sergt.-kok, van Soerabaja naar Ooievaarstraat 137. H. P. DrechslerBossink, van Amsterdam naar Laan 80. A. M. GoedhartTielaman, van Soerabaja naar Brakkeveldweg 30. J. M. Labruijère, sergt.-ziekenverpl., van Soerabaja naar Ooievaarstraat 135. M. E. LoonBroerse, van Soerabaja naar Goudsbloemstraat 38. Jansje Noorda, kapster, van Amsterdam naar Herzogstraat 11. M. TapNoorda, van Friedrichshafen naar Herzogstraat 11. A. J. Vorstman, maj.-schrijver, van Soera baja naar Sternstraat 13. S. Zijp, schipper, van Soerabaja naar Violen straat 60. Trijntje Agema, van 's-Hage naar Joubert straat 15. D. van der Breggen, van Amsterdam, Beurs straat 7 naar Keizersgracht 128. Annigje Koster, van Meppel naar Tuin straat 27. J. van Marle—Figge, van Hasselt naar Bo- thastraat 50. D. J. Ott, slager, van Grootebroek naar Mid denstraat 118. J. Plaatsman, arbeider N.S., van 's-Graven- hage naar Joubertstraat 15. N. L. Willemsen, metaalbewerker, van Am sterdam naar Piet Heinstraat 16. S. G. C. Delnoijele Mahieuvan Amster dam naar Emmastraat 76. H. P. Kanters, vol. gem.-pol., van Nieuwer- Amstel naar Niasstraat 25. J. Otten, zuivelbewerker, van Weststelling werf naar Parkstraat 5. A. Zwertbroek, electricien, van Velsen naar Badhuisstraat 9. Grietje Cornelia Roep, dienstbode, van Zijpe ('t Zand) naar Schoolweg 78. N. Th. Konijn, van Amsterdam naar Spoor straat 98. Hendrika Alida Bolk, van Soerabaja naar Singel 25. J. F. T. van DrielEnste, van Bergen N.-H. naar Bloemstraat 27. G. CompasBruin, van Alkmaar naar 2e Wilhelminadwarsstraat 6. H. Kuijper, stucadoor, van Velsen naar St. Bossestraat 34. R. J. P. Maathuis, filiaalhouder, van 's-Hage naar Vijzelstraat 115. L. Sallem, van Alkmaar naar Boerhaave- straat 53. O. Schenk, mach.-bankwerker, van Alkmaar naar Joubertstraat 38. M. van der SluisHollenberg, van Velsen naar Stakm. Bossestraat 34. J. P. Hogeveen, van Schagen naar Bassin gracht 34. M. W. S. ObbesHaak, huishoudster, van Schagen naar Bassingracht 34. J. L. H. van Beers, meterijker instrument maker W.- en L.-Bedrijven, van 's-Hertogen- bosch naar H. Treubstraat 4. N. Huijsman, radiocontroleur, van Nijmegen naar Breewaterstraat 40. P. Lakemond, melkslijter, van Callantsoog naar Molenstraat 70. A. A. UipkesWicherts, van Amsterdam naar Middenstraat 54. G. van Hoven, scheepmaker R.W., van Rot terdam naar Ruijghweg 269. Gertruda Revers, dienstbode, van Schagen naar Brakkeveldweg 156. J. B. Tap, van Amsterdam naar Herzog straat 11. L. T. M. van der Linde, telegr.maat, van Amsterdam naar Breestraat 39. B. J. Tap, van Amsterdam naar Herzog straat 11. DEN HELDER, 21 Juli. Aangebracht door Korders: Tongen per kg Slips Tarbot Schol le soort per kist Schol 2e soort Schar Wijting Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit Gekookte garnalen per kg 1.46—1.30 1.15—0.90 0.75—0.70 8.50—6.50 4.10—3.00 2.70—2.00 1.70 1.20 0.15 Gisteren slaagde te Alkmaar voor het U.L.O diploma A, de leerlingen van de U.L.O. school te Den Burg: Mart. Langeveld, De Koog; P. List, Koogerweg en Marius Roeper. De uitslag van het U.L.O. examen is voor de U.L.O. school te Den Burg dit jaar weer bui tengewoon gunstig geweest. Van de 7 leerlin gen, die dit examen hebben gedaan zijn er 6 geslaagd, doch degene, die niet slaagde heeft examen gedaan zonder dat het Hoofd der U.L.O. school, de heer Jouwersma, hiertoe toe stemming heeft gegeven. Op Donderdag 28 Juli a s. zal in Pen's Schouwburgzaal te Den Burg een uitvoering gegeven worden door de Rederijkerskamer U.D.I. van Den Burg, die uitsluitend toegan kelijk zal zijn voor de gasten, die op Texel lo- geeren, in pensions, kamphuizen, hotels, ehz., en ook voor degenen, die bij Texelaars logee- ren, terwijl ook de Texelaars, bij wie de laat- sten logeeren toegang zullen hebben. Opge voerd zal worden, het blijspel in drie bedrijven „Een Wespennest". Na afloop zal bal worden gehouden. Ter gelegenheid van het 40-jarig Regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin zal op 29 Augustus te Den Haag een groot défilé van land- en zeemacht worden gehouden. Daartoe gemachtigd door den Minister van Defensie heeft de commandant van het veldleger, be houdens definitieve goedkeuring van H. M. de Koningin, bepaald, dat aan het défilé zullen deelnemen o.a. de Koloniale Reserve met 200 man, de Koninklijke Marine met 800 man, waaronder adelborsten, matrozen, mariniers, de Marinekapel en een halve compagnie adelbor sten voor de eerewacht, 20 bataljons infanterie met de vier divisie-commandanten, de acht in- fanterie-brigade-commandanten en de regi- ments- en bataljonscommandanten, allen met hun staven (adjudanten) en bereden, de vaan dels der niet ingedeelde regimenten met regi mentscommandanten en vaandel wachten, de Koninklijke Militaire Kapel en het muziekcorps van het eerste regiment infanterie, drie batal jons van het regiment genietroepen met het vrijwillig muziekcorps en het corps pontonniers en torpedisten, het geheel tot een regiment ge formeerd. Voorts de K.M.A. met 225 man, de school voor reserve-officieren der infanterie met 140 man, de school voor dienstplichtige officieren der artillerie met 200 man en het kaderbataljon met 400 man, allen onder bevel van den gouverneur der K.M.A. Het défilé wordt gehouden op het nieuwe ge deelte van de Van Alkemadelaan te 's Gra- venhage, gelegen tusschen den Waaldorperweg en Pompstation en zal van 2 uur des namid dags tot ongeveer 3 uur duren. Het défilé wordt besloten met een paradevlucht van vlieg tuigen van de Koninklijke Marine. Op de plaats waar H. M. de Koningin zich zal ophouden, zal een podium met baldakijn worden opgeslagen. Voorts zal een niet-over- dekte tribune worden gebouwd voor militaire en burgerlijke autoriteiten. Tot het brengen van de voorgeschreven eer bewijzen bij aankomst en vertrek van H. M. de Koningin zullen zijn opgesteld tegenover het defileerpunt als eerewacht een halve compagnie adelborsten, bestaande uit vaandelwacht, vaan del en twee sectiën van 30 hoofden en een halve compagnie cadetten op dezelfde wijze samen gesteld en de Koninklijke Militaire Kapel. Alle deelnemende regimenten en korpsen, die een vaandel (standaard) voeren, brengen dit uit. Van de niet ingedeelde regimenten infante rie worden de vaandels uitgebracht, waarbij aanwezig de regimentscommandant met adju dant (beiden onbereden) en een vaandelwacht. De Koloniale reserve, de Kon. Marine marchee- ren met achten. De cavalerie in gelederen van acht ruiters, de wielrijders in gelederen van zes. Volgens de scheepsbouwers hebben de elec- trisch voortgestuwde schepen wel voordeelen, maar de bouwkosten zijn hoog, de machines hebben een groot gewicht en er is een groot verlies bij het overbrengen van beweging; bovendien is het moeilijk bekwaam personeel te vinden. In Engeland is hieromtrent weinig gepubliceerd en niet geëxperimenteerd, wat wel in Duitschland is gedaan. Men begon daar later dan in Engeland en Amerika met deugdelijke en zorgvuldige onderzoekingen en de goede resultaten, bereikt met het electrisch voortbewogen schip „Wuppertal", zijn aanlei ding geweest tot het officieel publiceeren, met toestemming van het Rijk, van alle bijzonder heden dienaangaande. De resultaten met de „Wuppertal" waren zóó bevredigend, dat voor de Hamburg-Amarika Lijn thans elf schepen op stapel staan met electrische voortstuwing. Hiervan krijgen er acht Dieselmotoren en drie turbines. Ook de Nord Deutsche Lloyd, die tot nog toe steeds vrachtschepen met diesel-motoren in de vaart had, is nu van plan schepen met electrische voortstuwing te laten bouwen. Nóch door meerdere gewicht, nóch door hoogere bouwkosten varen deze schepen min der economisch dan schepen die op andere wijze worden voortgestuwd; de nadeelen wor den meer dan gecompenseerd door de voor deelen. Vergeleken met een motorschip is de laadruimte grooter, daar de machinekamer veel kleiner is en een tunnel in de achter ruimen ontbreekt. De Diesel-motoren voor de aandrijving van de generators zijn veel klei ner en maken veel meer omwentelingen dan Diesel-motoren, welke direct op de schroefas werken, aldus oordeel het „Nautical Magazin". Een advertentie in de Heldersche Courant werkt als een breekijzer a a Zij breekt zelfs hermetisch i gesloten beurzen open! Is er binnenkort een Jubilaris onder familie of vrienden Het zal hem of haar dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken.wanneerU 'n FAMILIEBERICHT plaatst in de Heldersche Courant C20 cent per regel) Ondertrouwd: JOHANNES TIJSEN en OUKJE TEITSMA. Huwelijksvoltrekking D.V. Vrij dag 5 Aug. a.s., v.m. 11 uur. Kerkelijke bevestiging nam. 3 uur in de Geref. Kerk, Julis.na- park. Polderweg 37, Den Helder, Vlamingstr. 52 20 Ju 1938. Thuis: Zaterdag 23 Juli 79 uur, Vlamingstraat 52. Thuis: Zaterdag 30 Juli 79 uur, Polderweg 37. Toekomstig adres: Zuideinde 206, Landsmeer. Ondertrouwd: C. RIESLING en C. RUMP Den Helder, 20 Juli 1938. Molenstraat 9. Huwelijksvoltrekking 5 Aug. a.s. Ondertrouwd: C. VERMEULEN en J. VISSER. Wageningen, Veerweg 22 Den Helder, le Vroonstraat 84 20 Juli 1938. Huwelijksvoltrekking 5 Aug. a.s. Voor de vele blijken van deel neming, betoond bij het over lijden van onzen geliefden Zoon en Broeder MARTINUS KRAMER, in leven macanicien bij de N. L. S., betuigen wij onzen iiarteiyken dank aan Familie, Vrienden, Buren en Kennissen. In het bijzonder aan de Zus ters van de St. Lidwina Stich ting, voor de zorgvuldige ver pleging aan hem besteed. Uit aller naam: M. KRAMER, Artilleriestraat 5. HET SMAAKT TOCH BETER DE PERSINRICHTING WESTSTRAAT 104 TELEF. 615 IS Vacantiereis naar Amsterdam en Artis. A.s. Donderdag 28 Juli, per persoon 1.75, entrée Artis in begrepen. Garage MOORMAN. Bewijs van deelname: Brakkeveldweg 64. Tel. 470. Vertrek 31 Jul> 6 uur v m. over Rotterdam naar Antwerpen, bezoek aan de Scheldetunnel, na diner door naar Brussel. 2e dag rondtour door Brussel en Laeken, vertrek terug 6 un..m, Prijs per persoon f 12.50, met geheele verzorging. Garage MOORMAN, Brakkeveldweg 69, Telefoon 470 Ieder mensch kent die uren op den dag, waarop plotse ling alle energie lijkt weg te ebben, waarop men eensklaps lusteloos en „zwaar" schijnt te worden. Ga toch echt ge nieten van eiken dagvan alle dagen, die het jaar telt! Leer de opwekking kennen, die er schuilt in 'n flacon Eau de Cologne Boldoot. De fitheid, die 'n paar druppels U schenken. Den levenslust, de nieuwe energie Vermoeidheid en lusteloos heid; ze vervliegen met een paar druppels Eau de Cologne Boldoot! Impériale vanaf 25 ets. Véritable vanaf 20 ets. Grcote verrassingen. (Van een specialen medewerker.) De laatste wedstrijd om de Hindenburg Erinnerungs Bokal heeft door de zeer wisse lende wind groote verrassingen opgeleverd. De start was in afwachting van naderende rimpels op het water een kwartier uitgesteld. De schepen lagen alle aan hun plaats ge hecht naast het startschip. De wind bleef flauw, vèrd\ -een plaatselijk geheel en draaide van tyd tot tijd 4 streken. Holland, dat met Engeland bij de eerste ton achteraan lag, bij de tweede ton nummer laatst werd, kon op het groote kruisvak een voordeelige slag maken en lag al op de derde plaats, toen de wind plotseling draaide en afflauwde. Nu moest Holland nog met de zesde plaats genoegen nemen. Het laatste voor de wind vak gaf wederom een verlies van drie plaatsen, zoodat Holland ditmaal bijna gelijk met Duitschland Turkije als No. 9 eindigde. De Franschen zeilden een prachtigen wedstrijd, doch moesten op het laatst de meerderheid erkennen van de Italia nen, de lichtweerzeilers bij uitnemendheid. Door de zeer goede positie van de Franschen verloren de Hollanders nu hun 4e plaatst in het totaal-klassement en moesten met een goede vijfde genoegen nemen. De einduitslag luidt als volgt: 1. Duitschland (1-1-1-1-7) 45,57 punt 2. Italië (2-2-2-5-1) 29.70 >1 3. Engeland (5-4-3-2-4) 16,87 1» 4. Frankrijk (0-5-4-3-2-) 14,12 II 5. Holland (3-3-5-4-9) 13,51 II 6. Zweden (4-7-8-6-5) 9,72 1» 7. Estland (6-6-6-7-6) 8,89 li 8. Polen (7-0-7-8-3) 8.18 >i 9. Roemenië (9-8-11-9-10) 5,91 it 10. Denemarken (8-10-10-10-11) 5,67 11. Turkije (0-9-9-11-8) 4,81 >i Copie eerst gisteren ontvangen. Zondag a.s. zal de Heldersche Scheidsrech- tersvereeniging deelnemen aan het Zaansche Scheidsrechterstournooi, die gehouden wordt op het terrein van „Zilvermeeuwen" te Zaan dam. Deelnemers hieraan zijn Den Helder, Drech- terland, Alkmaar en Zaanstreek. De loting heeft 1 Juli plaatsgevonden met het volgende resultaat: 10 uur: Alkmaar—Zaanstreek. 11.15 uur: DrechterlandHelder. 12.30 uur: Zaanstreek IIAlkmaar II. De eerste prfjs is een wisselbeker. De N.H.V.B. stelde een medaille disponibel, tevens een mooi schildje van Wijnands en Van Rensen. De prijsuitreiking vindt plaats in Café-Rest. „De nieuwe Karseboom" te Amsterdam. I IT DE GEBOORTEACTEN SCHRAPPEN. Onder het bewind der linkschen ions het in Spanje gewoonte geworden om bij het inschrij ven der kinderen in de geboorteacte aan den gewonen voornaam een naam van een bekend bolsjewiek toe te voegen. De minister van justitie uit Franco's regeering heeft thans ge last, dat al deze bolsjewistische namen uit de geboortearten geschrapt moeten worden. Op de top van de wereld. De Rus sische Noordpool-expeditie 19371938, door L. Brondman. Uitgave Scheltens Giltay te Amsterdam. Vele duizenden hebben voor kort de be schrijvingen in de pers gevolgd van de reis der vier Russische geleeren op een ijsschots van de Noordpool af tot de Oostkust van Groenland. Voor die allen niet alleen, maar voor een ieder, die heldenmoed en wilskracht weet te waardeeren, zal de verschijning van „Op de Top van de Wereld" een welkome ge legenheid zijn om alle bijzonderheden van dien titanen-tocht nog eens mede te maken. Het boek werd geschreven door een mede werker van de „Pravda", die met een der vier groote vliegtuigen het transport van de ex peditie naar de pool meemaakte. De lezer krijgt een gedetailleerd verslag door een ooggetuige, terwijl de tocht op de ijsschots beschreven wordt aan de hand van het dagboek der vier poolreizigers. Er blijkt, dat alleen reeds het vervoeren van de expe ditie met vliegtuigen op zich zelf een gewel dige prestatie was. Men stelle zich voor vliegtuigen van zeer groote afmetingen, met vier motoren, daarbij belast met een gewicht van 20 23 ton en waarmee men niet alleen een zeer gevaarlijke reis maakte, maar bo vendien landde op een Ijsschots. En dat alles geschiedde op zoodanig perfecte wijze, dat het transport in volkomen ongeschonden toe stand op de pool landde. Zakelijk gehouden, maar voor den opmerk- zamen lezer niet minder boeiend, is het ver slag van den drijftocht naar het Zuiden. De groote gevaren worden wel aangeduid, maar meer ook niet. Hoofdzaak is- verslag van den verrichten arbeid, die onder alle omstandig heden (en meestal zeer ongunstige) werd gedaan en waaraan de deelnemers al hun tijd wijdden. In de reeks van beschrijvingen van Noord pooltochten neemt dit relaas een zeer belang rijke plaats in, en waar de expeditie beschikte over het beste en modernste materiaal was de uitslag voor de wetenschap bij dezen tocht van buitengewoon groote waarde. Een boek, dat een epos geworden is van hel denmoed en wetenschappelijke pioniersarbeid. En dat geschreven werd op uitermate boeiende wijze. De cyclus van de vrouw in ver band met het huwelijksleven door Dr. J. Satnuels, 's Gravenhage bij Naeff, 1938 „Dit boek is voor de vrouw geschreven en zal haar een handleiding en raadgever zijn bij alle belangrijke vraagstukken, die met het cyclus (periode)-leven samenhangen", aldus schrijver in zijn voorwoord. Het is dus diens bedoeling dat de doorsnee-gehuwde vrouw uit dit boek de wijsheid put, die zij noodig heeft om volgens de door den chr. uitgevonden methode zich zelf voortdurend te observeeren. Zij zal daartoe een toestel moeten aanschaffen cyclograaf genaamd en met dit apparaat (een spectroscoop )het bloed moeten bekijken dat aanwezig is in een door een aan het instrument bevestigd klemmetje afgeknepen deel van het zwemvlies tusschen haar duim en wijsvinger, zij zal daarbij aanteekening moeten houden van haar dagelijksche bevinding en uit de door haar vervaardigde kromme lijn, door Schr, cyclogram genoemd, zal zy conclusies moeten trekken over stoornissen van hare periode, door dat cyclogram geopenbaard, vooral over het optreden der allerbelangrijkste dier stoor nissen welker aanwezigheid zij aldus binnen zeer korten tijd veel korter dan zulks met de tegenwoordige middelen mogelijk is, zal kun nen vaststellen. Als door contróle van anderen alies waar blijkt, wat Dr. Samuels hieromtrent mededeelt clan zullen wij binnen kort ongetwijfeld een Nobelprijswinner te meer in ons midden heb ben! Het lijkt echter dat het beter ware geweest om, alvorens deze vrucht van eigen overpeinzing en onderzoek aan „de vrouw over te geven en ook meer overeenkomstig da wetenschappelijke gewoonten de zeker inte ressante beschouwingen binnen het kader van de wetenschappelijke tijdschriften te houden, vooral ook waar dit boek, toch werkelijk veel te geleerd is voor de „vrouw" in het algemeen en er allerlei vreemde termen in gebruikt worden, waarvan het „de vrouw" zoo zal dui zelen, dat haar de moed zal ontbreken om ge- geregeld door haar spectroscoop te kijken, een verrichting, die wij haar, met alle respect voor onze huismoeders toch al niet, zelfs zon der duizeligheid, zouden durven toevertrouwen Dr. v. H. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Joh. v. Oldenbarnevelt (u.), 19 Juli v. Algiers. Mapia (th.), 19 Juli te Belawan. Tajandoen, t., 19 Juli v. Port Said. KON. NED. STOOMBOOT MAAfSCHAPPI.?. Achilles, 20 Juli v. Amsterdam. Astrea, 19 Juli te New York. Aurora, 21 Juli te Amsterdam. Bennekom (th.), 18 Juli te Callao. Bodegraven, 19 Juli te Liverpool. Colombia, 20 Juli v. Amsterdam n. Noorwegen (toeristenvaart). Costa Rica (u.)t 18 Juli te Kingston. Hebe, pass. 19 Juli Ouessant. Helder (th.), 17 Juli te Balboa. Merope, 20 Juli v. Amsterdam. Orion, 19 Juli van Thessaloniki. Orpheus, 19 Juli van Odense. Perseus, 20 Juli v. Amsterdam. Pericles, 17 Juli te Balboa. Tiberius, pass. 20 Juli Gibraltar. Venus, 19 Juli van Livorno. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 19 Juli van Kohsichang. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (u.), 20 Juli van Las Palmas. Montferland, u., 20 Juli te Santos. Westland (th.), 19 Juli van Bahia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, 19 Juli te Londen. Narenta, 18 Juli te Los Angelos. Statendam, 16 Juli van Boston. HOLLAND—WEST-AFR1KA LIJN. Amstelkerk, 20 Juli te Amsterdam. Maaskerk, 18 Juli van Port Bouet. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Manoera, 18 Juli te Ilo Ilo. Modjokerto, 19 Juli te Lour. Marqués. Saparoea, 18 Juli van Penang. Silverbelle, 16 Juli te Los Angelos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, 20 Juli van Batavia. Dempo, 20 Juli v. Rotterdam. Indrapoera (th.), 20 Juli te Marseille. Kedoe, t„ 20 Juli v. Port Said. Kota Gede, 20 Juli te Hamburg. Kota Pinang, t., pass. 20 Juli v.m. 11 u. v. Ouessant. Sitoebondo, 20 Juli te Rotterdam (bunkeren). Soekaboemi (u.), 19 Juli te Marseille. STOOMVAART ivnj. OCEAAN. Ajax, 20 Juli van Singapore. Antenor, 20 Juli v. Aden. Autolycus, 19 Juli van Singapore. Hector, 19 Juli van Kobe. Peisander, 20 Juli v. Rotterdam. Promotheus, 18 Juli te Port Said. Steentor, 17 Juli van Port Said. Theseus, 20 Juli v. Amsterdam.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6