Agenda Groote toevloed van sollicitanten voor de Marine 15.000.- VOOR Binnenkomst Hr. Ms. Sumatra Vrijdag 22 Juli 1938 Tweede Blad Het aanbod overtreft verre de vraag £tadinieuuju} Wat Tivoli en Rialto Donderdag zullenbrengen Tijdens Uw vacantie elders scheppen anderen er behagen in mij op te zoeken in Artis. Zorgt voor mijn ouden dag en koopt omgaand 'n Artislot. Prijzen ter gezamelijke waarde van Onze laatste excursie Schoolzwemwedstrijden Vergadering «Onze vloot" Langs de Straat Late Kermis Ondragelijke pijnen bij nat weer Opening van het clubge bouw der Oranje Garde Reist per „ESONA" Aanbesteding Hr. Ms. Sumatra zal heden avond 8 uur in onze haven komen Buitenhaven voor t verkeer afgesloten Beiaardconcert Burgerlijke Stand van Den Helder Moeilijk selectie-werk voor het Cen traal Bureau voor aanneming van personeel voor de Marine. „Centraal Bureau voor aanneming van personeel voor de marine", zoo staat er met groote zwarte letters vermeld op het witte bord, dat de gevel van het pand Jan Pietrsz. Coenstraat 49 te 's-Graven- hage siert. Het staat er zoo simpel, dat niemand kan bevroeden welke een moei lijk en omvangrijk werk er verricht wordt achter de majestueuze deur, die toegang geeft tot het statige huis, waar vroeger wellicht vooraanstaande regeeringsper- sonen geresideerd hebben. Want moeilijk en omvangrijk is het werk, dat hier verricht wordt, inderdaad. Het aan tal jongelieden, dat dienst wil nemen bij de Koninklijke Marine overtreft de vraag verre, zoodat een zeer scherpe selectie moet worden toegepast, een arbeid, waarmede voor een belangrijk deel de kapitein ter zee b. d. J. F. Remijnse is belast. „Het is nog niet zoo lang geleden, dat men de meening scheen toegedaan, bij de marine altijd nog wel terechL te kunnen als men nergens anders voor deugde", zoo zeide de heer Remijnse ons. Jan en alleman solliciteer de, meestal zonder eenige kans van slagen. Men kwam met de zonderlingste argumenten. Sommigen, die zichzelf voor bijzonder slim hielden, wisten mede te deelen, dat volgens onze Grondwet een staatsbetrekking voor iederen Nederlander open staat, maar zij ver liezen daarbij uit het oog, dat slechts de beste gekozen zal worden, indien er voor één plaats meer dan één sollicitant is. Der gelijke jongelui houd ik altijd voor oogen, dat volgens de grondwet iedere Nederlander gou verneur-generaal kan worden, maar dat uit eindelijk slechts één deze eer te beurt valt. In den laatsten tijd is er in het gehalte der sollicitanten gelukkig veel verbetering ge komen. Dit bracht echter tevens met zich, dat onze taak moeilijker werd, omdat bij de selectie nu niet meer sprake was van ge schikt of ongeschikt, maar van geschikt of geschikter. Allen hebben een gelijke kans. Een gradueering in de geschiktheid voeren wij echter niet door. Alle sollicitanten wor den in de eerste plaats aan een geneeskun dige keuring onderworpen. Deze keuring is zeer streng, veel strenger b.v. dan de militie keuring. Zoo zijn brillendragers al bij voor baat uitgeschakeld en ook jongelui die kleu renblind zijn, kunnen we bij de marine, waar van de oogen zoo buitengewoon veel gevergd wordt, niet gebruiken. Bovendien wordt er een minimum-lichaamslengte van 1.55 meter geëischt. Behalve de geneeskundige is er ook een geestelijke keuring, welke door mij persoonlijk wordt verricht. Ik kijk daarbij in de eerste plaats of de sollicitant een mentaliteit heeft, die zich aanpast bij het wezen der marine, waarbij ook afkomst en milieu een belangrijke rol spelen. Tevens wordt eenige ontwikkeling, Stort 1.— (bulten Amster dam te verhoogen met porto kosten) op postrek. 321 500 of koopt Artis-Reddingsloten bij alle banken in het land, of te Amsterdam bij N.V. Hema, de Bijenkorf, Gebr. Gerzon, Vroom Dreesmann, enz. Goedzek. b. besl. Min. r. Just. 2e afd. A. No. 1193 d.d. 2-3-38. 60.000 loten. Wederverk.: Fa. I. Sajet, Ruyschstraat 117, Amsterdam-O. meer nog een normaal bevattingsvermogen geëischt. Nadat op deze wijze reeds meer dan de helft der sollicitanten is afgevallen krijgen de overigen allen een gelijke kans. Zij worden op een lijst geplaatst en komen allen aan de beurt, tenzij zij intusschen de leeftijdsgrens van 19 jaar hebben overschreden. Hoe groot de belangstelling voor de marine is kan ik het best illustreeren met de cijfers van vraag en aanbod voor dit jaar. Op het oogenblik bevat mijn lijst van gegadigden voor een aanstelling als lichtmatroos 1760 namen. Hiervan kun nen er in September a.s. 110 geplaatst worden! Dit is ook de reden, waarom er geen pro paganda gemaakt wordt voor het dienstnemen bij de marine, zulks in tegendeel met de Koloniale Reserve. Slechts een zeer klein per centage van de sollicitanten kan geplaatst worden. Dit heeft echter het groote voor deel, dat slechts het puikje van het puikje een kans krijgt. Het gevolg is, dat het aanzien der Marine in de laatste jaren zeer gestegen is, terwijl het nagenoeg nimmer voorkomt, dat iemand, nadat hij eenmaal dienst geno men heeft, ongeschikt blijkt te zijn. Integen deel is de toestand zoo, dat de meesten een rang behalen. De arbeid van den heer Remijnse en zijn staf is niet eenvoudig. De tijdsomstandig heden brengen mede, dat het aantal sollicitan ten steeds grooter wordt en vooral nu het ge halte der Marine zooveel verbeterd is, neemt ook het,aantal gegadigden, speciaal uit de marinesteden Den Helder. Vlissingen, Rotter dam en Amsterdam, gestatig toe. Zorgvuldig worden hun antecedenten in de J. P. Coen straat te Den Haag bestudeerd. Velen worden gewogen en te licht bevonden, maar zij, die tenslotte slagen, mogen zich dit tot een eer aanrekenen, en hierbij varen zoowel de jonge lui zelf als de Koninklijke Marine wel. Een programma, dat klinkt als een klok. Zooals men ongetwijfeld in z'n notitie boekje genoteerd zal hebben wordt a.s. Donderdagavond zoowel in het TIVOLI- als RIALTO-theater een filmprogramma gegeven, waarvan de bruto baten ten goede komen van het Algemeen Oranje Comité. In ons eerste artikeltje daarover wezen wij er op, dat het de heer van Twisk was, die zich garant stelde voor het brengen van een programma, waar oud noch jong, iets op af te dingen zou hebben. En zie... onze verwachtingen zijn niet beschaamd. Integendeel, wij vernemen thans dat in de Tivoli gedraaid zal worden de super lachfilm van Stan Laurel en Oliver Hardy: „De Pech vogel", terwijl daarop volgt de werkelijk komische vaderlandsche film „De Jantjes". Van geheel ander kaliber is het Rialto- menu. Dat biedt de veelbesproken en door de geheele wereldpers uitermate gunstig ont vangen film „De Kleine Madonna", welke film kortelings vervaardigd werd naar het vermaarde boek van Hervey Allan van den zelfden naam. „De Kleine Madonna" is een film, die men ziet en waarover men nog geruimen tijd na praat. Populair gezegd: in de Tivoli wordt ge lachen (en hoe...!) terwijl liefhebbers van 'n uitstekend gespeeld stuk tragiek zich naar Rialto kunnen begeven. Inderdaad: voor elck wat wils. Maar nogmaals: houdt reeds nu deze Donderdagavond vrij, want spoediger dan ge vermoedt zal men vernemen: uitverkocht! En dat zou U dubbel en dwars spijten. Onder groote belangstelling van het pu bliek zijn gisteravond de zwemwedstrijden gehouden tusschen de leerlingen der scholen voor voortgezet onderwijs in deze gemeente. Verzwommen werd 3 X 50 m wisselslag estafette.Voor de meisjes was een fraaie wis selbeker beschikbaar gesteld door den heer Van de Witte, terwijl de heer Van Vendeloo een wisselbeker voor de jongens had uitge loofd. Ingeschreven was door de Openbare ULO- school, R.H.B.S. en Lyceum met een meisjes- ploeg en door de Kweekschool, Ambacht school en Lyceum met een jongensploeg. De uitslag was als volgt: Meisjes. I. R.H.B.S., 2 m. 29.6 sec.; II. Lyceum 2 m in. 34.2 sec.; III. Openbare U.L.O.-school 2 m. 40,6 sec. Jongens. I. Kweekschool 1 m. 52 sec. II. Ambachtschool 2 m. 10.6 sec. (De ploeg van het Lyceum werd gedisqualificeerd.) Na afloop der wedstrijden werden de prij zen door den voorzitter, den heer J. W. van Vendeloo, uitgereikt. Hij bracht in het bij zonder dank aan den heer Van de Witte en gewaagde voorts van den sportieven geest, die de wedstrijden had gekenmerkt. Spreker hoopte, dat deze estafettes tot in lengte van dagen verzwommen mochten worden. Rest ons nog te vermelden, dat een zwem- demonstratie 200 m schoolslag werd gegeven door den heer Frans Mays, oud-leerling van den heer C. W. Boonen, tegen een drietal van H.Z.V.'s beste dames en 1 heer van F. M. De heer Mays won dezen strijd op fraaie wijze in den tijd van 2 m. 56,2 sec. Voorwaar een pracht prestatie. Gisteren hebben we de laatste van onze zomer(voorjaars)-excursies gehouden. Met twee bussen vertrokken we om kwart over zeven van de Koningstraat voor den tocht naar de Loosdrechtsche Plassen. Hoewel de lucht vrij somber bleef, is het toch vrijwel den geheelen dag droog geweest. Er was dan ook een prettige stemming, zoowel in de bussen als aan boord en toen de zestig excursisten gisterenavond om kwart over elf de stad binnenkwamen, was men voldaan over hetgeen men gezien en genoten had. Wij nemen hierbij afscheid van de deel nemers aan onze tochten van dezen zomer. Het waren er weer eenige honderden en voor velen van onze stadgenooten staat een uit stapje met de Heldersche Crt. op het vaste programma van hun zomerreisjes. De twee- daagsche tochten hebben ons geleerd, dat ook een uitstapje van meer dan één dag uit en thuis in den smaak valt en naar alle waar schijnlijkheid zullen we binnenkort met plan nen komen voor een spaarkas, zoodat men vrij ongemerkt voor deze uitstapjes van meerdere dagen zal kunnen sparen. De groep deelnemers wordt jaarlijks groo ter en de wensch tot „een vierdaagsche" is dezen zomer meermalen geuit. Onder verwijzing naar de desbetref fende advertentie vestigen wij de aan dacht op de ledenvergadering van „Onze Vloot", welke Dinsdagavond a.s. in het Kegelhuis gehouden zal worden. Het bestuur zal gaarne zien dat deze vergadering zich in ruime belangstelling- der leden mag verheugen, aangezien o.a. ter tafel zal komen een bespreking over de mogelijkheid dat leden van „Onze Vloot" bij de a.s. Vlootrevue op 3 Sep tember gebruik kunnen maken van een extra trein tegen verlaagd tarief. Waartoe jeugd-liefde in staat is! Zondag 10 Juli was de laatste kermisdag voor Den Helder, maar als U nu meent, dat de kermis ook voor goed afgeloopen is dit jaar, hebt u het leelijk mis, want in bijna alle straten en op alle pleinen van Den Helder is nu een soort jeugd-kermis ontstaan. Een na- aperij van de echte kermis! Men vindt er jongens en meisjes met draaiborden en sjoel bakken; er staan werptenten; waaraan wel- is-waar de tent ontbreekt, doch waar wél geworpen kan worden; en de tent denkt men met de noodige jeugdige fantasie, er dan wel bij! En er zijn zelfs auto-tjes; zij krossen kris-kras over den weg en botsen net zoo heerlijk tegen elkaar, als wij dat op de echte kermis de groote menschen in de auto-tjes zagen doen. Toevallig komt ook nog juist het draaiorgel in de buurt en zoodra dit begint te spelen, is de kermis volmaakt. Al het jeugdig publiek en ook de jonge spullebazen brullen uit volle borst met het orgel mee: „Ik soek een meissie, wie dur-reft het mit mijn aan, enz." Bij één der werp-spullen staat een jongetje dat met open mond aandachtig naar de om ver gegooide en over de straat rollende bus jes kijkt. Een zak suiker ligt achter hem op straat, en twee centen houdt hij krampachtig in z'n hand geklemd. Naast hem staat een meisje; ook zij is één en al aandacht voor het kermis-gebeuren, en je kunt het beiden aanzien, dat zij ook wel eens zouden willen gooien. Maar daarvoor zijn knikkers noodig voor betaling aan den spullebaas. en knik kers hebben zij niet. Die zijn bij één der jongens wel te koop. maar daar is een cent I voor noodig. Het meisje fluistert iets tegen 1 den jongen; zij wijst op de centen ,die hij in z'n hand heeft, en zegt dan: „Ik zou ook wel es willen gooien!" En, zonder het nog zoo recht te beseffen, ondergaat hij, zoo jong als hij is, reeds nu het: „Ce que la femme veut, Dieu veut!", want, volstond hij eerst alleen maar met te k ij k e n naar de werperij nu aarzelt hij geen moment meer, hij wisselt één cent in voor knikkers, en laat, als een royale kermis-galant, het meisje verscheide ne keeren met den bal werpen. En juist op het moment, als de gekochte knikkers op zijn en hij reeds aanstalten maakt zijn tweede cent in knikkers om te gaan zetten en zoo zijn heele kapitaal terwille van de vrouw te gaan verbrassen, gilt ergens uit de buurt 'n hooge vrouwenstem: „Jaapie, waar sit je, waar blijf je mit me suiker?" En Jaapie pakt fluks zijn zak met suiker op, hij laat zoowel de kermis als zijn meisje in den steek, en holt op een draf naar huis. En, of schoon de huisdeur direct dicht geslagen wordt, hooren wij haar zeggen: „Hei je daar nou van terug, van zoo'n snot-aap. wéé*- een cent verloren bij het boodschappen-doen!" Buitenl. Spoorbitjetfen (met kortingen) Scheepspassages Lucht vaart biljetten Goedkoope privéreizen Zwits. hotelplanreizen Reismarken, cheques, Vreemd geld Hotel- en treinreserveerlng t.o. Postbrug VELTHUIJS Rheumatische pijnen door ztfn heele lichaam. De heer N. M. werd jarenlang gekweld door rheumatiek; vooral bij nat weer leed hij het meest. Maar dat is nu allemaal voorbij dank zij Kruschen. Hij schrijft ons: „Ik leed jarenlang aan rheumatiek. Bij nat of vochtig weer hield de pijn geen oogenblik op en was niet te beschrijven. Het is in en kele ledematen begonnen, maar het duurde niet lang of de pijn zat door mijn heele lichaam. Toen ik Kruschen Salts begon te nemen, bemerkte ik, dat het mij meer goed deed dan eenig ander middel, wat ik daar voor had geprobeerd en thans ben ik geheel bevrijd van mijn pijnen, zelfs bij nat weer. Ik kan Kruschen Salts van harte aanbevelen aan ieder, die aan rheumatiek lijdt". Rheumatische pijnen zijn meestal een ge volg van overmaat van urinezuur in het lichaam. Twee van de zes zouten in Kruschen Salts lossen het urinezuur op, terwijl andere bestanddeelen der natuur op krachtige wijze wijze helpen, dit langs de natuurlijke kanalen te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende dro gisten. (Adv.) Gisterenavond heeft de Oranje Garde offi cieel een eigen clubgebouw gekregen. En toen we het oude Wachthuisje van den autobus dienst op de Weststraat betraden, hebben we even verbaasd gestaan over de metamorfose, die het heeft ondergaan. Van een krot, waar men bang was om op de wankele banken te gaan zitten is het een frisch lokaal geworden, een lokaal, dat de jeugd in alle opzichten zal voldoen en waar het mogelijk is een prettige sfeer te scheppen. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de voorzitter van de Oranje Garde zijn volle tevredenheid uitsprak met dit lokaal. De bloe men op de tafel, de Oranje vlaggen in de hoe ken en het Oranje doek met de leuze der Garde, 't Was en 't is en 't blijft Oranje, ze verhoogden de sfeer in sterke mate. De heer Moen heette allen hartelijk welkom. In het bijzonder den raad van toezicht, die bestond uit Ds. Tollenaar, de commissaris van Politie, de heer Van der Hoeven, de heer De Jong, de heer Van Dalen en de heer Graafland. Bericht van verhindering was ingekomen van den Burgemeester en den directeur der Rijks werf. In het kort geeft de spreker dan een stukje geschiedenis, dat voorafging aan de opening. Het blijkt, dat het heel wat voeten in de aarde heeft gehad voor het zoo ver was. In het bij zonder dankt spreker den heer De Jong voor het vele werk door hem verricht en eveneens spreekt hij een woord van dank tot de jon gens en meisjes, die met zooveel enthousiasme het gebouwtje hebben herschapen in dit ge zellig lokaal. Ds. Tollenaar opent het gebouw. Het is dan Ds. Tollenaar, die de plechtigheid van de opening verricht. Hij vindt het een prettige gedachte, de gardisten het welkom toe te roepen in hun eigen lokaal, 't Was, zoo zeide hij, een verrassing om te zien, hoe dit gebouw is omgetooverd in een clublokaal. Een Hollander is geen zigeuner, geen zwerver, maar hij heeft graag iets eigens en dat heeft de Oranje Garde tot nu toe niet gehad. Iets wat het interne leven van de Garde heeft ge drukt. Hij hoopt, dat dit clublokaal zal dienen om de crisis van de jeugd der Garde te boven te komen. Toen onze voorvaderen, de watergeuzen, den Briel hadden ingenomen, hadden ze ook iet3 eigens gekregen en dit is de stoot ge weest, dat geheel Holland pas goed den strijd tegen de Spanjaarden heeft doorgezet. Ik hoop, zoo zegt Ds. Tollenaar, dat het jullie mag gaan als deze Geuzen, dat jullie vanuit dit clublokaal de geheele Heldersche jeugd zult veroveren voor de Oranje Garde. Wij als raad van toezicht hopen, dat dit clublokaal de aanleiding mag zijn tot een op bloei van het interne leven der Oranje Garde en dat de liefde voor het Vaderland en het Huis van Oranje er dieper door mag worden. Ik verklaar nu dit gebouw voor geopend en hoop, dat het mag dienen jullie sterker en steviger te maken. Hopman Van Zweden geeft na deze opening het sein tot zingen van het Clublied der Garde. De heer De Jong aan het woord. Het is hierna, dat de heer De Jong nog en kele woorden spreekt. Hij vertelt, dat het groote moeilijkheden met zich bracht om dit gebouw van het Rijk te huren. Het moest liefst over het Departement van Waterstaat, van Financiën en van Defensie loopen. De spreker eindigt tenslotte met de leuze van de Garde. Hierna wordt staande het Wilhelmus ge zongen. Hopman Van Zweden spreekt dan nog en kele woorden tot de aan zijn leiding toever trouwd jongens en meisjes en wijst er vooral op, dat er nu weer een sterk motief is om de Oranje Garde door het vergrooten van het ledental krachtiger te maken. Een driewerf „Leve de Koningin!" volgde hierop. Een feestelijke rongang door de stad besloot dan deze opening. Vermelden wij nog, dat door de leden van de Garde een tafelkleed aangeboden is. naar Schoorl, Alkmaar, A'dam Door den architect C. Kleiman werd gister morgen onderhands aanbesteed: Het afbreken van de bestaande bebouwing aan den Parallelweg no. 75, hoek Sluisdijk straat en het ter plaatse bouwen van een winkel met bakkerij en woonhuis. Ingeschreven werd als volgt: M. C. v. d. Plas f 8220 J. Steeman 8115 L. Plaatsman 8098 J- Kan 7990 J. P. van Os 7939 p- Tuin 7825 C. Goes 7725 G. J. dc Wit 7445 De Commissaris van Politie maakt bekend, dat in verband met de drukte, die vanavond met het binnenkomen van de Sumatra, ver wacht wordt, het gedeelte van de Buitenha ven tusschen Zeedoksluis en Wierhoofd voor het verkeer per rijwiel en auto afgesloten zal zijn. Klokkenspel Monument Nederlandsch Red dingwezen, te geven op hedenavond, van 8 u tot 9 u., door den stadsbeiaardier Tj. Joh. Dito. Programma: 1. „Het hutje bij de zee" 2. „Praeludium" 3. a. „De Waldhoorn" b. „Te voet" c. „In het woud" 4. „Solvejgs' Lied J. R. Thomas Boëly F. Silcher J. J. Viotta Onbekend E. Grieg 5. a. „Am Brunnen vor den Tore" Franz Schubert b. „Sommer's letzte Rose" Onbekend c. „Afscheid" Onbekend 6. „Fragmenten uit de Opera Wilhelm Teil" G. Rossinl 7. „An der Schonen Blauen Donau" Joh. Straus ONDERTROUWD: W. M. Huissoon en G. C. Luider. GETROUWD: W. Krijns en M. H. Hollan der; C. van Leeuwen en C. B. de Heer; K. Perk en A. Bijlsma. Bij beschikking van den minister van de fensie is luitenant ter zee der le kl. J. M. Logger 22 Juli geplaatst aan boord van Hr. Ms. Sumatra. Tijdelijk geplaatst bij de 8ste afdeeling van het departement der marine, de luitenant ter zee der 2e kl. L. Brouwer, verwacht uit Neder land. Geplaatst bij het marine vliegkamp te Moro- krembangan, de officier-vlieger der le kl. K. J. A. Meester, de officier-vliger der 2e kl. W. van Prooyen en de officieren-vlieger der 3e kl. J. H. Libourel, J. C. Petschi, J. C. Sillevis en G. F. Venema; bij de marinekazerne Oedjong de luitenants ter zee der le kl. bij de Kon. Mar. Reserve D. J. Kommer en S. Dobbenga; aan boord van Hr. Ms. Flores de luitenant ter zee der le kl. bij de Kon. Mar. Res. P. F. M. van de Lint; aan boord van Hr. Ms. Willebrord Snellius de luitenant ter zee der 2e kl. H. Rob, allen verwacht uit Nederland. Overgeplaatst van de marinekazerne Oed jong naar het departement der marine de lui tenant ter zee der le kl. B. Hessing; van de marinekazerne Oedjong naar Hr. Ms. Soera- baja de luitenant ter zee der 2e kl. A. van Strien; van Hr. Ms. Flores naar de marine kazerne Oedjong de luitenant ter zee der le kl. jhr. F. E. de Koek; van Hr. Ms. Flores naar de marinekazerne Oedjong de luitenant ter zee der 2e kl. D. J. van Doorninck Azn.; van Hr. Ms. De Ruyter naar Hr. Ms. Flores de luite nant ter zee der 3e kl. I. J. van den Bosch. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. Iederen Dag, 35, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De laatste der Mohicanen" en „De Cowboy Filmster". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Heks van Salem" en „Amor in Négligé" Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Het Jochie". Zondag en Woensdag. Badpaviljoen Huisduinen: Dansmuziek. Zondag. Casino: 3.30 uur en 8 uur Dansen. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 763.9 Tem|>eratuur zeewater 17.0 Temperatuur lucht 11.7 Wind richting: N.O.; kracht: 1 Licht op 9.38 u. Hoogste temp. lucht gisteren 18.4 Laagste temp. lucht gisteren 13.4 Hoogwater (heden) 14.40 u. Laagwater (heden) 21.00 u. Hoogwater (morgen) 3.35 u. 15.55 u. Laagwater (morgen) 9.20 tl. 22.15 u. Bij het Woensdag te Arnhem gehouden examen van het Xederl. Technicum, l'.B.N'.A. slaagde onze oud-stadgenoot S. Bosma Jr. voor het diploma electro-techniscli opzichter. GESLAAGD. Bjj het op 27 Juni j.I. gehouden examen Engelsche Handelscorrespondentie van de Vereeniging van Leeraren in dc Handels wetenschappen slaagde onze stadgenoot, de heer G. Boon. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer J. v. d. Struys, slaagde te Amsterdam voor het diploma Rechtskundig Adviseur. Hij hoopt den lóen Augustus op te treden b(j het Gerecht te 's-Hertogenbosch.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5