RaacU^e(leoceti Slquidci J Vrijdag 22 Juli 1938 Tweede Blad ^■tadinieiwxb Rein Boogaard wordt gehuldigd Het Gemeentebestuur op glibberig pad?Radio-praat en jasperikelen Den Helder krijgt een nieuwe school. De „algemeene" feestviering in September. Er is gewoon Krentenbrood en er is Krentenbrood van Krigee 30, 45 en 60 ct. Probeert U eens v. Galenstraat 71 Tsi. 399 Uitslag Overgangsexamen Hr. Ms, „Sumatra' na 11 jaar terug in het vaderland De Engelsch-Fransche eenheid Reist per „ESONA" De raadsvergadering van Maandag en Dinsdag geeft inderdaad wel stof tot na beschouwing. Er is over verschillende onderwerpen breedvoerig geboomd en al waren de komende raadsverkiezingen niet geheel vreemd aan de breedsprakigheid van de edelachtbare heeren waarom moesten leden van eenzelfde fractie over eenzelfde onderwerp zoo uitvoerig uitwei den?) er zijn toch inderdaad dingen ge zegd, die de behartiging waard zijn. We beginnen met het meest belangrijke van de onderwerpen, waarover niet minder dan drie uur volgepraat werd; de overname van de radio-centrale door het gemeentebestuur. Men weet 't uit ons raadsverslag, dat hiertoe in principe besloten werd met 11 tegen 7 stem men. Zooals we in den aanvang van ons ver slag reeds schreven, wil dit besluit nog geens zins zeggen, dat we met Januari gemeente lijke radio-distributie krijgen, omdat nog ver schillende wegen bewandeld moeten worden, voor het zoover is. Maar dat doet in dit geval niets terzake. Het besluit ligt er en dat is voor ons oorzaak, dat we nog een woord van critiek moeten laten hooren aan het adres van het College van B. en W. We hebben de vorige week in een beschou wing gewezen op het principieel verkeerde, dat de overheid zich op het terrein van het parti culier initiatief gaat begeven. Wij zijn in deze meening versterkt door de discussies, die in den Raadover dit onderwerp gevoerd zijn, want het College heeft niet weg kunnen rede neeren de meening, dat de opzet van deze over name winstbejag was. En dat is, Mr. Mulder wees daar terecht op, principieel verkeerd. Het gemeentebestuur is er om de gemeentenaren te dienen en niet om aan hen te verdienen. Het was dezelfde spreker, die wees op het speculatieve van ieder particulier be drijf en ook dat terrein moet voor het gemeentebestuur taboe zijn. Want dat speculatieve karakter zit zeer zeker in het radio-bedrijf en het is heelemaal niet onmogelijk, dat de twee of drie ton, die de concessionarissen voor hun bedrijf willlen hebben, over een jaar gedaald zijn tot een reëele waarde van één ton of minder. Ook al werd dit door de voorstanders be streden en zag men deze voorstelling als spo ken van de pers, de mogelijkheid bestaat. De techniek vordert en we staan in 1938 vijf jaar dichter bij de televisie dan in., 1933. De massa productie, ook van de radio-toestellen, heeft den prijs met vijftig procent doen dalen en als Philips niet het monopolie had, waren er mis schien al complete toestellen voor 25 gulden of minder in den handel. Dit zijn risico's, die het gemeentebestuur niet mag nemen. Wethouder Smits was de eenige, die zich aan de zijde van de tegenstanders van de gemeentelijke exploitatie stelde. Voor den burgemeester was dit even een bittere pil en hij stak zijn ontstemming dan ook niet onder stoelen of banken. De homogeniteit van het College tegenover' den Raad was daardoor ge broken. De wethouder kon de overname echter niet zien, ook niet na de uiteenzetting van zijn confrater Van der Vaart, als een voordeel voor de gemeente en stemde daarom tegen. Van eenigszins anderen aard was het voor stel tot het uitvoeren van leveranties door de gasfabriek van gastoestellen en gasverwar- mingsapparaten. Voor de gasinstallateurs op de publieke tribune was het minder aangenaam te hooren, dat men ter plaatse niet deskundig was, dat de toestellen te weinig gesorteerd en te hoog in prijs waren. Ook hier weer het principe van het in grijpen in het particulier initiatief, al was hier de opzet dan ook geen winstbejag, als bij het voorgaande. Toch verdient 't de zelfde veroordeeling. 't Is goed, dat de ge meente ingrijpt als er misbruik gemaakt wordt door particulieren van een of andere monopolistische positie, en als men door deze positie schade berokkent aan de ge meentenaren. Van hoogere prijzen van apparaten is hier geen sprake en als de gemeente meent, dat ze het publiek moet animeeren, om voor meer gasverbruik, de mogelijkheden daarvoor te toonen, accoord, maar laat men dan, evenals dat in de groote steden het geval is, 'n show room inrichten, doch laat de gasfabriek geen leverancier van gasapparaten en verwarmings installaties worden. Daarvoor kunnen onze particuliere installateurs heusch nog wel zor gen. Onze middenstand heeft het waarlijk niet zoo goed, dat ze de concurrentie van de gemeentebedrijven, die in dit gval geen winst behoeven te maken, er nog op den koop bij kan nemen. Trouwens, als de ge meente, over het algemeen genomen, zich op zakengebied gaat begeven, blijkt meestal, dat het een. scheepje van bijleg gen wordt. En daarop zijn we nu toch ook weer niet gesteld. ïntusschen werd het voorstel op verzoek van den heer Meijer (V.-D.) aangehouden en krij gen we dit gasluchtje in een volgende raads vergadering nog eens te genieten. In de raadsvergadering van Dinsdag werd in principe besloten tot den bouw van een nieuwe school, natuurlijk moet men van hoo- gerhand hiervoor nog toestemming krijgen; maar de kans is voor bijna honderd procent zeker, dat deze toestemming zal worden ver leend. De uitbreiding van onze stad en haar bevolking maakt dit noodzakelijk. In een op timistische bui sprak de burgemeester over een toekomstig inwoneraantal van 50.000. Dan komen we er met één school nog niet. De heer Uithol (nat. herstel), die tegen dit voorstel van B. en W. nogal hevig van leer trok, en met zes vel getikt folio, de bijlage bestreed, bleek vrij eenzijdig ingelicht en mocht zich gelukkig prijzen, dat het College zijn oor niet leende aan zijn voorstellen, want dat had een nadeeltje beteekend van tienduizenden gul dens. Het hoofd van de school, dat den natio naal hersteller zijn inlichtingen verstrekt had, kreeg van achter de groene tafel een veeg om z'n ooren. Wethouder De Boer was er erg ontstemd over. De school zal een opleidingsschool worden, omdat daarnaar een groote vraag is en zal waarschijnlijk gebouwd worden aan de Java- straat. Een vriendelijk en welgemeend compli ment werd gebracht aan het adres van den burgemeester als hoofd van de brandweer, die in de vergadering van Dinsdagavond het genoegen smaakte, dat hij de organi satie van de brandweer, zooals hij die wenschte, voltooid kreeg. Niet minder dan 14.000 gulden voteerde de Raad met breed gebaar en we zullen nu in het bezit komen van een pracht van een magyrus- ladder, trouwens het geheele materiaal van de brandweer mag als prima aange merkt worden en de organisatie zal, door de regelmatige oefening steeds beter worden. Aan de tweehoofdige leiding is meteen een eind gemaakt. Toen de uitvoering van de brandweer in hoofdzaak kwam in handen van de politie, was het vraagstuk van de opper- leiding een onuitgesproken probleem gewor den. Nu is de knoop doorgehakt en is de lei ding in handen gelegd van den directeur van gemeentewerken, den heer Dokter, die als technicus het meest bekwaam geacht moet worden bij de blussching. Aan hem zal het geheele apparaat van de brandweer onderge schikt zijn, zij het dat de burgemeester in hoogste instantie de verantwoordelijkheid draagt. Verheugend was de eenstemmigheid over de verhooging van het crediet voor de feestvie ring in September. Al verzocht de S.D.A.P., met het oog op den nood der tijden, de zuinig heid te betrachten, dat deed niets af aan de eensgezindheid van den Raad ten dezen op zichte. Het is verblijdend, dat we straks met elkaar zullen gedenken wat ons volk en vader land aan het Huis van Oranje te danken heeft. Hierbij zijn we allen één in dankbaarheid. Den Helder heeft nu zijn „Dorus Rijkers straat" gekregen en ieder goed Nieuwedieper zal het prettig vinden, dat op deze wijze den naam van den Koning der Zeeridders is vast gelegd voor het nageslacht en dat juist de straat waar „opa Rijkers" het grootste deel van zijn leven gesleten heeft, zijn naam zal dragen. Straks zullen vreemdelingen door de Dorus Rijkersstraat gaan en" voor de woning van den Zeeridder stilstaan en als ze daar aan zullen bellen, dan zal Dorus' eenigste dochter, Doortje, zeker gaarne de woning laten zien en 'e medailles en onderscheidingen van haar dapperen vader, die ze als reliquiën in haar woning heeft, met trots toonen. 25 jaar bestuurslid van den Centr. Bond van Transportarbeiders. Vandaag is de heer R. Boogaard, bij al zijn vrienden en kameraden bekend als Rein, 25 jaar bestuurslid van den Centralen Bond van Transportarbeiders. Daarin hebben zijn vele vrienden aanleiding gevonden om hun trouwen voorzitter en bondsmakker te huldigen. En dat is geen wonder! Want wie den naam van den transportarbeidersbond noemt, noem tden naam van Rein Boogaard. Die twee zijn tot één gegroeid. Jarenlang heeft Boogaard ge vochten voor de materieele behoeften van zijn kameraden. Hij stond altijd in de voorste ge lederen. Hij verdedigde hun belangen met al het temperament van zijn vurig karakter. Een wat ruwe bolster, maar een hart van goud voor de menschen aan wie hij zijn leven ver bond. Rein vocht in den bond voor zijn mannen, hij was de vraagbaak voor' velen. En altijd stond en staat zijn woning in de Schagen- straat epen. Hij kent zijn menschen, want' hij kwam immers zelf uit hun gelederen voort, kent de moeilijkheden van hun werk en de zorgen van hün gezinnen. Hij was de voor vechter van hun belangen in den gemeente raad. Wij hebben hem in onze beschouwingen wel eens verweten, dat hij vaak zijn hart meer liet spreken dan zijn rede, maar dat kwam dan, omdat hij den beroerden toestand kende van de menschen waarvoor hij streed en die hij hartstochtelijk kon verdedigen. En nu vanavond zullen de transportarbei ders- en zijn vele andere vrienden Rein daar voor in de bloemetjes gaan zetten in Casino. Er is een programma opgesteld dat klinkt als een klok, maar daarvan vertellen we nu nog niets. De mannen van den Centralen Bond zullen vanavond toonen, dat zij het werk van hun voorzitter en vriend Boogaard op hoogen prijs weten te stellen. In de raadsvergadering van Dinsdag werd afscheid van den niet ter vergadering aan wezigen heer Bregman genomen met een dankwoord van den burgemeester, voor wat hij in de twee jaar van zijn raadslidmaatschap in het belang van de gemeente gedaan heeft. Hij was een raadslid, dat niet aan den weg timmerde. De ledige plaats naast dr. Feenstra Kuiper zal in de eerstvolgende raadszitting bezet zijn door den heer Loesberg, die tot raadslid werd toegelaten. Maar eerst gaan we met zomerreces en dat mag wel, na de onfatsoenlijk lange vergade ringen van Maandag en Dinsdag. Geslaagd: Bij het laatst gehouden examen voor Radiokunde U.N.O. slaagde voor N 16a, de heer G. J. Sonnenberg. ROOKTE U REEDS „DIESCH-TABAK" De tabak, waarvan Uw vrouw zegt: „Steek nog een pijp aan." Uitsluitend: WORMHOUDT, Spoorstraat 12 Telefoon 380 15 en 22>/2 cent per half ons GEM. LYCEUM. Van klasse I naar H: M. H. v. Aller, H. S. Bottema, F. v. Engel, G. Franke, F. W. J. Koorn, K. C. M. Kra mers, M. G. Mulder, J. v. d. Plaat, F. J. Rey- nen, W. R. Slingerland, A. Steenmeyer, J. W. v. Vendéloo, N. Verwey, F. H. Walboom, J. F. Boendermaker, J. M. Bomhoff, M. H. de Bont, M. H. Boon, Chr. J. v. Dongen, Chr. A. Essers, C. J. Hellingman, G. M. Hoornsman, D. C. lest, A. Klaassen, G. Klein, K. v. d. Kommer, M. Lafèber, E. H. Maas, C. Th. Mahieu, E. v. Praag, J. Prins, G. v. d. Raay, G. Tiel, G. M. Veenhuizen. Voorwaardelijk toegelaten 1. Afgewezen 15. Van klasse II naar klasse III. J. Bakker, M. v. d. Ban, L. de Boer, G. H. v. Bolhuis, J. Graaff, J. de Graaf, J. H. v. d. Horst, N. Labruyere, C. C. v. Pienbroek, P. Raat, K. W. Reinink. L. Verkerk, D. Bak ker, G. Bussing, J. Drijfhout, H. P. Koning stem, M. Maas, J. Mulder, J. A. W. Oosten dorp, C. J. Smits. Afgewezen 13. GEM. LYCEUM. GYMNASIALE AFD. Van klasse III naar IV. K. M. v. Herwerden, L. v. Heyningen, J. E. Jansen, J. J. H. Koopman, W. v. d. Plaat, C. Remijn, S. S. Sinke, A. F. Tollenaar, A. M. Tollenaar. GEM. LYCEUM, AFD. H.B.S. A. Van klasse III naar IV. A. W. Bak, M. A. Bok, A. E. Boon, G. Broekman, M. E. de Draayer, S. A. C. Feen stra Kuiper, J. Gottmer, F. B. v. d. Heuvel, J. Hillerström, N. L. Hoebe, L. M. Kwast, H. v. Loo, S. Makelaar, J. S. Moorman, J. P. Ouwens, J. Pottinga, L. M. Robert, J. A. Smits, A. Valkhoff, R. Windsma. Afgewezen 3. Van klasse IV naar V. D. H. Abbenes, J. Baarda, A. C. Bouma, G. H. v. Heusden, C. H. Kingma. M. Klopper, P. K. Kootker, N. Prins, P. Scheltis, F. Sikkink, A. Tompot. Voorwaardelijk toegelaten 1. Herexamen 1. Afgewezen 5. KWEEKSCHOOL. Van klasse I naar II. M. Jonker, N. Kiljan, W. Kok, A. M. Kraai, W. Lastdrager, M. E. Rebel, J. Schoen, C. C. de Stigter. J. Sijsling, M. H. Veen, C. J. Vermeulen, H. Th. G. v. d. Water, J. Willem- se, A. C. Zuurmond, E. A. J. Zwierstra. Afgewezen geen. Van klasse II naar III. K. Beekenkamp, H. F. Brands, L. Broek huizen, M. C. M. den Dekker, A. Graaff, W. C. de Groot, A. J. Kesteloo, J. A. Kramer, H. J. Rebel, C. M. J. Sinke, Th. Strobel, L. Tim mermans, L. Uithol, B. Woudstra. Afgewezen geen. (Zie voor overgangsexamens R. H. B. S. pag. 1 van 3.) Rm yt ov~eAq£qxmri? Geniet dan nu fijn van je vacantie en wordt lid van H.Z.V. Inlichtingen: Hoofdgracht 18, na 6 uur. CHR. U.L.O.-SCHOOL. Geslaagd voor diploma A: A. Besterveld, J. Donker, Anny de Kok, Willy Leegwater, L. Marbus, P. Marsman, J. Rietmulder en Nita Rinsma. Voor diploma B: H. Smink. ft Enorme belangstelling aan de haven Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf. Elf zware kanonschoten dreunen over Den Helder Het zijn de begroetingsschoten van Hr. Ms. „Suniatra", die na een verblijf van 11 jaren in Ned. Oost Indië in het Vaderland is weergekeerd. Met evenzoovele saluutschoten antwoordt de batterij Wierhoofd bij wijze van welkom aan den vaderlandschen kruiser. Dan is het stil. Alleen het ratelen van den ankerketting aan boord van de Sumatra wordt gehoord. De kruiser ligt op de reede en wacht op het juiste getij om de haven te kunnen binnen- loopen. Het geduld van de bijkans 500 koppen aan boord wordt enkele uren op de proef gesteld, want eerst te ongeveer 8 uur zal de kruiser kunnen binnenvallen. ïntusschen hadden op het bericht van de aankomst van den kruiser honderden inwoners huis en haard ver laten, om zich naar de haven te spoeden. Ook hier was echter voorloopig „wachten" het parool. Steeds meerderen voegden zich in- tusschen bij hen, die de binnenkomst verbeid den. En naarmate het tijdstip 8 uur naderde, steeg de belangstelling tot een zelfs voor Den Helder ongekende hoogte. Zeker eenige duizen den waren present, velen zelfs per trein en auto van verre gekomenDe Stafmuziek was natuurlijk aanwezig en daar kwam vice- admiraal T. L. Kruis in gezelschap van zijn adjudant luit. ter zee le kl. B. J. Velderman, om van het moment van aankomst getuige te zijn. Ook eenige officieren van den Staf namen een plaats op het Wierhoofd in. En steeds dromden de menschen aan, er scheen geen einde aan te komen. Te acht uur zag het inderdaad „zwart van de menschen"! Duizen den waren aan de haven. De aankomst. Dan is het groote oogenblik daar! Langzaam nadert de 12-jarige kruiser, getrokken door de „Amsterdam" van bureau Wijsmuller den haveningang. Het leek wel of alle hens aan dek geroepen was, want langs de reeling en op de dekken stonden overal opvarenden. Eerst turend en turend of zij bekenden op den wal zagen immers de meesten van hen waren drie jaar en meer van huis geweest! dan stram in de houding, want de Vaderlandsche hymne weerklonk over het stille water. Het was een ontroerend moment, deze wederkeer. Daar gingen petten en mutsen in de hoogte, aan den wal zoowel als aan boord: drie hoera's voor H. M. de Koningin! En het publiek juichte mee en plotseling was er de vreugde van het wederzijds herkennen en wederzien. Menige traan werd weggepinkt, ook door den „ruwen" zeeman aan de railing bij het zien van zijn echt- genoote, moeder of kind. ïntusschen had de „Amsterdam" den reus geheel naar binnen gesleept, de menschenzee bewoog zich naar één centraal punt: naar den kruiser, waar het weldra een gedrang was van je welste. Naar schatting van de politie waren er 20.000 menschen. Nauwelijks was de verbinding met den wal, door middel van de loopbrug tot stand ge komen, of eenige monteurs van de Marine werf. onder leiding van baas Keijzer, brachten de electrische kabels, die de taak van de machines voor de lichtverzorging zouden over nemen aan en toen kwam de mededeeling, dat men aan boord mocht. Een run naar het schip. Het werd een run naar de loopbrug. Een stormaanval, die de politie en militairen niet konden tegenhouden. Menigeen heeft daar op den aanlegsteiger en op de loopbrug een be nauwd oogenblik meegemaakt. En toen was daar het weerzien. We zagen een moedertje, dat stil en nerveus haar jongen zocht. Daar was dat meisje, dat uit bundig haar broer om den hals vloog. Daar was een vrouw, wie de aandoening te machtig werd en die weggedragen moest worden. En daar was de blijde ontmoeting tusschen ver loofden, tusschen vaders en kinderen, die in die twee lange jaren van afwezigheid zooveel veranderd waren. De stroom van familieleden hield aan en er was bijna geen mogelijkheid om weer van boord te komen. Het was al laat op den avond, toen de drukte eenigszins luwde. Der kruiser voor den gewonen dienst. Naar men ons mededeelde zal de kruiser voorloopig in Holland in den gewonen dienst worden opgenomen, om, als de behoefte daar aan nog eens mocht komen te bestaan, weer naar Indië te vertrekken. Doch dit is nog niet zeker. In ihder geval blijft de kruiser, die onder bevel staat van kolonel L. F. Klaassen, gerui- men tijd in Holland. Aan boord bevond zich het oudste jaar van de adelborsten, van wie wij weten, dat zij zeer veel van deze reis opgestoken hebben en dat zij er spijt van hadden, dat zij alweer thuis zijn. Het was voor het eerst sinds de oorlogsjaren, dat een cursus adelborsten een dergelijke groote reis gemaakt heeft. Gistermiddag om 2 uur hadden' de thuis- varenden nog een groote verrassing door een ontmoeting van de Engelsche home-fleet, de de „Nelson", de „Rodney" e.a. kruisers en jagers. We hebben van de week in een overzicht geschreven over het wrijfpunt, dat de Europee- sche politiek heeft in Tsjecho Slowakije, dat een bedreiging vormt voor den Europeeschen vrede. Van belang is het daarom, dat de rem mende invloed van andere mogendheden, op eventueele experimenten van Duitschland, zoo groot mogelijk is. Een groote macht heeft En geland en Frankrijk gevormd tegenover Duitschland en gelukkig zijn beide landen, mede door het bezoek van het Engelsche vor stenpaar, nauwer weer aaneengesmeed. Dit is van te meer beteekenis, omdat er in de ver houding van beide landen een verslapping in getreden was, die op de buitenwereld van invloed kon zijn. In de laatste weken had men in Parijs niet meer dat vertrouwen in de Engelsche politiek, waarmede Frankrijk in eind April, tijdens het bezoek van de Fransche ministers aan Londen, was bezield. Met toenemende ongerustheid nam men waar, aldus de N.R.C. in een be schouwing, dat Chamberlain, bevreesd voor een Europee'schen oorlog, alles in het werk stelde om de relaties met Italië en Duitsch land te verbeteren, voordat het gevaarlijke oogenblik zou kunnen aanbreken, dat zulks door een definitieve breuk onmogelijk zou zijn geworden. Hoewel de Franschen in principe ook een dergelijke toenadering voorstonden, waren zij maar al te bevreesd, dat het zou kunnen schijnen alsof de verbetering van de betrek kingen van Engeland met de andere landen ten hunnen nadeele zou komen. Op twee punten raakte deze vrees directe Fransche belangen, n.1. dat Chamberlain er mee in zou stemmen het Engelsch-Italiaansche accoord in werking te doen treden zonder dat ten aanzien van Spanje een regeling getroffen en zonder dat tevoren tusschen Frankrijk en Italië een over eenkomst tot stand was gekomen. Het antwoord van Chamberlain heeft de vrees van Daladier weggenomen. Want ook de Engelsche minister-president weet maar al te goed, welke groote waarde de Fransch-Engelsche samenwerking heeft en welke groote kracht daarvan uitgaat op de kleinere landen in Oost- en Zuid- Oost Europa. Houdt men rekening met de innerlijke wei feling, welke tot voor eenige weken bestond, dan waardeert men de warme woorden, welke nu gesproken zijn, des te hooger. Dan begrijpt men ook, dat de zinsnede in het communiqué over de besprekingen van Halifax, Daladier en Bonnet, dat de volledige overeenstemming der opvattingen in April geconstateerd volledig gehandhaafd is, geen beleefdheidsphrase is, maar een feit van groote beteekenis met een diepen politieken achtergrond. Want dat wil bijv. zeggen, dat ook Enge land de Fransche ongerustheid over de toe komst van Spanje gaat deelen, dat ook Londen het standpunt inneemt, dat aan de voorwaarden van de inwerkingtreding van het verdrag met Italië niets gewijzigd kan worden en dat een Fransch-Italiaansche regeling onder de stilzwijgende voorwaar den hoort. Meer nog dan het sobere communiqué hebben de tafelredevoeringen de zeer groote innigheid,, welke Frankrijk en Engeland op dit oogenblik verbindt, gedemonstreerd. Deze vernieuwde eenheid kan niet anders dan gunstig zijn voor den alge- meenen toestand van Europa en daarom kunnen we er ons slechts over verheugen. naar Schoorl, Alkmaar, A'dam Nat. Hist. Museum, geopend: Woensdag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in de maand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 35 u. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. lederen Dag, 35, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De laatste der Mohicanen" en „De Cowboy Filmster". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Heks van Salem" en „Amor in Négl'gé" Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Het Jochie". Zondag en Woensdag. Badpaviljoen Huisduinen: Dansmuziek. Zondag. Casino: 3.30 uur en 8 uur Dansen. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Barometerstand Den Helder 762.2 Temperatuur zeewater 17.0 Temperatuur lucht 14.9 Wind; richting N.O., kracht 3. Licht op 9.35 Hoogste temp. lucht gisteren 16.8 Laagste temp. lucht gisteren 14.4 Hoogwater (heden) 15.5.5 Laagwater (heden) 22.15 Hoogwater (morgen) 5.00 17.35 Laagwater (morgen) 10.55 23.35 I

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5