Appelbroodjes WAT GEVEN ©S ©D©IC©PilNI? ILETTIÜGI^IIP" SEL SPIERPIJNEN in zijn arm genezen KLOOSTER BALSEM preirihbeurten VOOR B|t| COS KRIGEE, v. Galenstraat 71 De Heks van Salem De laatste der mohicanen t>r fCTC Avros T.T.-stortingsrace Burgerlijke Stand van Den Helder DANK ZIJ KLOOSTiRBALSEM 'n Pijn om razend te worden bil 't bewegen van den arm AKKERS ORIGINEEL re* INZAGE De Vierdaagsche Een snap-shot van Claudette Colbert uit de film „De Heks van Salem" (Rialto) ïliailo-JAeateA: De film „De Heks van Salem" is naar een historisch gegeven vervaardigd. En de regis seur Frank Lloyd is er in geslaagd op een meesterlijke wijze de verschrikkingsperiode, die de bewoners van het stadje Salem met doods angst vervulde, weer te geven. Buitengewoon realistisch zijn de diverse scènes verfilmd. De geschiedenis speelt in den 17en eeuw. In den tijd, dat men angstvallig aan het geloof in een heksenwereld vasthield. Uit wraak simu leert een klein kind, een meisje, dat zij door een vrouw is behekst. De vrouw wordt voor een rechtbank gebracht en tot een bekentenis gedwongen. En dan breekt een ware periode van ellende voor het stadje aan. Menschen die een wrok tegen elkaar hebben, beschuldigen elkaar van hekserij. Het eene na het andere slachtoffer wordt opge hangen. Tot men tenslotte tot inzicht komt en begint te begrijpen, dat deze waanzin zal leiden tot den ondergang van het geheele stadje. Het meisje bekent, dat zjj uit wraak gesimu leerd heeft en zoo is het einde van deze gruwe lijke geschiedenis daar. Het spel is uitstekend. De regisseur, die ten volle begrepen heeft, dat hij in een dergelijk verhaal niet met groffe sensatie aan moet komen, heeft de spanning weergegeven door de uitstekende verfilming van de meesterlijk ge speelde scènes. Claudette Colbert, die de hoofdrol vervult, is meer dan goed. De angst en ontzetting, die zich op haar gelaat weerspiegelen, wanneer zij beschuldigd wordt van hekserij, getuigen van een diep en natuurlijk aanvoelen van haar rol. Maar ook Fred Mac Murray, als de banne ling, op wiens hoofd een prijs staat van 1000 dollar, en die gezocht wordt voor hoogverraad, geeft een spel te zien, dat van begin tot eind boeiend is. Het is dan ook een film geworden, die in alle opzichten de sfeer heeft weergegeven van een echt oud stadje, waarvan de bewoners nog ge vangen zitten in den ban van het bijgeloof. De eerste film „Amor in Négligé" is van een geheel ander soort. Dit is een bijzonder geestig product met Géne Raymond en Wendy Barrie in de hoofdrollen. Een film met tal van komi sche momenten, die voor ruim een uur de zor gen van het leven op den achtergrond doen verdwijnen en het eene lachsalvo na het andere door de zaal doen daveren. In alle opzichten een programma dat af is. Jjx'-ofo-JAeateï: Vijftien jaar geleden hebben we tegen elkaar gezegd: de wild west film is oud. Die zal wel op haar laatste beenen loo- pen. We vonden het weliswaar allemaal enorm leuk, maar tenslotte was de ro mantiek toch iets voor menschen onder de 21 of voor hen, die de zes kruisjes gepasseerd waren. Dat was vijftien jaar geleden. Thans is het 1938 en beleeft men het feit, dat de wild-west nog even geliefd is als voor heen. Mogelijk zelfs geliefder. Nog steeds halen we onze harten op bij het zien van jagende mustangs over vlakke prairiën, we maken alle angsten van den held en den doodsstrijd van den onverlaat mee. We stampvoeten als de Held belaagd wordt en juichen als ten lange leste de Slechtaard z'n portie vergelding te slikken krijgt. We vinden het mooi en zullen het waar schijnlijk ook nog vele jaren mooi blijven vinden. Deze week draait in de Tivoli „De laatste der Mohicanen". Het lijkt ons een haast over bodige vraag hier te informeeren of we allen dezen vermaarden Mohicaan kennen. Natuur lijk. Persoonlijk hebben we het boek van den onvergetelijken Fenimore Cooper in vroeger dagen kapot gelezen, het staat nog, zij het met uitgerafelden band, tusschen werken van hoogere litteraire waarde, maar soms bekruipt een mensch den lust het weer op te nemen en al het schoons, het wreeds, het sensatio neels, wat daar eens een vlot ter pen zijnd Franschman voor het nageslacht neerschreef, Buitenl. Spoorbiljetten (met kortingen) Scheepspassages Luchtvaartbiljetten Goedkoope privéreizen Zwits. hotel plan reizen Reismarken, cheques, Vreemd geld Hotel- en treinreserveering t.o. Postbrug VELTHUIJS te herlezen. Voor hen, 4ie het boek niet meer lezen, of het kwijt geraakt zijn, of het alles nog eens wilde beleven, is daar thans de film. Een magnifieke film. Met Indianen (waarvan het meerendeel pure sang!), geroofde scalpen, ge zwaaide tomahaks, opgegraven tomahaks, gestolen vrouwen en elkaar in den afgrond smijtende Huronen. We maken het geheele verhaal nog eens mee. Dat spannend relaas van het eeuwig vechten van die wakkere Engelsche pioniers tegen de opstandige horden Huronen, van de dagelijksche schermutselingen en den uitein delijken grooten slag. En van het beleg van het fort en den dood van vele hoofdpersonen. Als men den aanvang van den film ziet, is men welicht geneigd te glimlachen, maar U zult eens zien hoe spoedig die glimlach ver dwijnt en ge U bezwijmelt aan dit .epos van roemruchte heldendaden, opofferingsgezind heid en militaire plicht. De dosis romantiek, die hier met kwistigen hand dooreengestrooid is, past volkomen in het kader en doet zelfs weldadig aan. I Sommigen zullen na het zien van dat alles opmerken: zoo erg kan het nooit geweest zijn, maar tot hen zouden wij de vraag willen stellen: was U erbij Zoo niet, aanvaardt het dan en beschouw het als den heldentijd van den Amerikaanschen pionier, den man die wij in onze jeugd vereerd hebben als géén ander! In het voorprogramma draait eveneens 'n wild west film, zij het van ander kaliber, doch die ongetwijfeld bij de liefhebbers van het genre (en dat zijn er niet weinigen) in den geest zal vallen. M Randolph Scott in „De laaste der Mohicanen". (Tivoli). U/Me fiioAcxmfi: »t Jochie" De „Witte" brengt deze week als voornaam ste rolprent de Fransche Nova-film ,,'t Jochie", waarover indertijd een aantal zeer gunstige beschouwingen in de internationale pers verschenen. Het betreft hier een uitermate geestige film, vervaardigd door den bekenden Leonide Moguy, die hier in Holland weinig bekendheid geniet, doch in Frankrijk over een alleszins gunstige reputatie beschikt. Het is een Fransche film geworden in de beste beteekenis van het woord. Geestig zon der een zweem van grofheid, veel vaart, en tenslotte datgene bezittend, wat men in Frankrijk „esprit' 'noemt. Het zou ons te ver voeren een overzicht van den inhoud te geven maar men kan er van verzekerd zijn eenige kostelijke kwartieren bij dit levenslustig blij spel te beleven. De hoofdrollen worden vertolkt door Lucien Baroux, Gabrielle Dorziat, Pauline Carton en Madeleine Robinson. ,,'t Jochie" zelf wordt vertolkt door „Philippe", een kleine Parijze- naar, die reeds eerder op het doek der scha duwen paradeerde. Voor wie tenslotte belang stelt in de merk waardige combinatie van elementen uit „La Maternelle", „Peenhaar" en „Acht meisjes in een boot" is „Le Mioche" ('t Jochie") een interessant experiment. „De Toelast" is een best café Kom maar, ge zijt tevree Pf)RTPET ATELIER JUU UOCR Van onderstaande lettergrepen moeten 16 woorden gevormd worden en onder elkander geplaatst. Wanneer de goede woorden gevonden zijn, vormen de eerste letters van boven naar be neden en de vijfde letters van beneden naar boven gelezen, een versregel van den dichter J. G. Bloem. a - aal - af - bes - bloe - den - do - do - do - dres - el - el - eu - fraat - ge - ge - gen - is - ken - la - la - le - ma - me - men - mun - ne - ni - nig - n(j - ra - ra - rij - ta - tend - tent - to - uit - um - ve - vel - ver - zant. Omschrijving: 1. Stof; 2. schade; 3. ambassadeur; 4. stad in Spanje; 5. mist; 6. bijzonder goed; 7. stad in Duitschland; 8. bijbelsche figuur; 9. ver weerd; 10. gebonden; 11. vrucht; 12. plaats in ons land; 13. plant; 14. rivier; 15. ver bergen; 16. ideaal verblijf. OPLOSSING RAADSEL VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. doortrapt; 8. nappa; 9. arme; 10. Lima; 11. naam; 13. L.st.; 16. ave; 17. Isar; 18. klas; 19. ze; 20. Aden; 21. ulema; 22. Adelboden; 24. risée; 26. leep; 27. li; 28. edel; 29. mist; 30. Don; 31. ter; 32. bakt; 33. Riga; 34. Midas; 35. élite; 36. Oostergoo. Verticaal: 1. dame; 2. opa; 3. op; 4. ransel; 5. raar; 6. arm; 7. tellen; 8. Nive; 10. laza ret. 12. aanblik; 14. Sam; 15. tsarina; 17. idee; 18. klep; 20. adel; 21. Udet; 22. Aserio; 23. oester; 25. idem; 27. loge; 29. mast; 30. dito; 32. bas; 33. Pio. De prijs werd ditmaal gewonnen door den heer: A. TABELING, Bassingracht 35. In Den Haag. De finale van de AVRO'S-Stortingsrace zal op 2 Augustus 1938 's avonds 8 uur in de Houtrusthal te 's-Gravenhage worden gehou den. Een uitgebreid Bont-programma is voor dien avond samengesteld en aan het einde daarvan zullen de hoofdprijzen worden toe gewezen. De luisteraars van Den Helder worden ook in de gelegenheid gesteld om dit Bonte-pro- gramma en belangrijke evenement in Den Haag bij te wonen. Het ligt in de bedoeling om bij voldoende deelname per luxe autobus op Dinsdag 2 Augustus a.s. naar Den Haag te vertrekken. Men vrage daarover spoedig inlichtingen bij den heer A. Uithol, Piet Hein- straat 26, Den Helder. Voorts zullen begin volgende week nadere bijzonderheden per advertentie worden bekend gemaakt. CANTATE „HERFSTGOUD Men verzoekt ons mede te deelen, dat, nu de voorbereidende repetities van de leerlin gen der scholen en van de volwassenen zijn beëindigd, een algemeene slotrepetitie zal plaats hebben op Dinsdag 26 Juli .a.s. in de Exercitieloods a. d. Buitenhaven. Een dringend beroep wordt op de dames en heeren gedaan zooveel mogelijk om 8 uur present te zijn. Het mag voor de kinderen niet laat wor den! Voor nadere bijzonderheden raadplege men de in dit blad geplaatste advertentie. 22 Juli 1938. GETROUWD: W. Kramer en C. Plas; J. vhn den Oever en G. Moen. BEVALLEN: N. de RuiterLooij, z. APOTHEKEN Van Maandag 25 Juli tot 1 Augustus wordt gen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg 65. Van Maandag 5 Juli tot 1 Augustus wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door de firma Rootlieb, Binnenhaven 16. D-e ua&in feiten en SicuUaiieën Raad, h-uudu-eAi en ptcyeAtendaadeïl Er is van de week slag gevoerd aan de Kerkgracht. In het vroed-huis, waar besloten werd de Heldersche Radio Centrale in principe over te nemen, tot vreugde van het College van B. en W. en droefenis van de huidige eigenaars. Hetgeen te begrijpen en te billijken is. Stel Uzelf maar eens in de plaats als U juist aan het verdienen toe bent en de overheid komt zeggen: „Pik ik heb je!Nee. sportief is het niet, en de-man-van-de-fietsen-bij-het-Postkan- toor die ook al bij sommige raadsleden in een zeker, niet nader te noemen, boekje staat, heeft het van de week ge zegd: „het is géén werk." Alsjeblieft. De spijker op z'n kop. Enfin, er is veel gepraat en veel ge schreven en nu is het vacantie. Nu zal men op warme zomeravonden meneer Van der Vaart heel bij het Dijkje niet meer hooren argumenteeren tot ver maak der jeugd en stichting der ouderen. Nu wordt alles weer pays en vree en gaan we samen lustig zomeren. Alle tweedracht is weer overbrugd, en we denken eerst in het najaar weer aan j de daverende dingen die ons deze dagen bezighielden. En zoo gaan we onzen zomerslaap j in. Er was nog kans op een klein vleugje opleving van de week. toen we i hoorden dat de N.S.B. aan het ver- j gaderen was, ergens op het Dijkje. Merkwaardig dicht bij de vroed-hal. - Zou dat wellicht symbolisch zijn?? Voor sommige opposanten zou het jam- met zijn, aangezien ook in de oppositie tegenwoordig de spoeling gauw dun wordt. Intusschen was er niets te be~ leven aan deze N.S.B.-vergadering. Een paar politiemannen waren heen- getogen, met revolvers op de borsten en ploertendooders tusschen boven- en onderbroek. Maar noch het een noch j het ander werd gebruikt, want de spreker van den avond, kameraad Meuldijk (niet te verwarren met Miel- dijk), hield zich kalm en was een gentleman every inch. Waaruit blijkt, dat en revolvers en ploertendooders in het volschoone Nieuwediep niet thuishooren. „De pijn begon tn mijn bovenarm en zette zich zoo voort tot tn mijn nek, soms zóó hevig, dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Geuione spierpijn, zeide men mij, maar ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen. Ten einde raad ben ik met Kloosterbalsem begonnen. De uitwer king is enorm qeweest. Na de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen verdwenen, dank z(j Klooster balsem, den grooten pijndooder." E. o. C. te A. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snijwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroeidoos 35 ct. Potten: ó2y2 ct. en 1.04 .Ji Luitenant ter zee der 2e klasse der Kon. Marine-reserve A. van Altena, is geplaatst a.b. van Hr. Ms. kruiser Sumatra. Hoofd-officier van gezondheid der 2e kl. der Kon. Marine P. de Mooij, is ter beschik king gesteld. Overplaatsingen. Majoor-machinist P. J. Deijl, van Z. 5 naar W.schip W.oord, 30 Juli '38 en van W.schip W.oord naar Nautilus, 6 Aug. '88. Onder in trekking der op 30 Juli bevolen overpl. naar van Speijk. Schipper J. C. Breedveld, van W.s. W.oord. Bevolen overpl. op 19 Aug. naar de Kaz.W.oord ingetrokken. Schipper K. Panis, van W.schip W.oord n. Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Sergt.-vliegt.mkr. (M) J. J. Lange, van de Mok naar Kaz. A.dam, 25 Juli '38. Kwartiermeester J. C. Breedveld, van W.s. W.oord naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Korpls.-konstabel R. A. G. Hermkens en J. H. L. Treffers, van W.s. W.oord naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Kwartiermeester A. van Schaik, van Van Speijk naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Korpl. d. marns. G. J. Langstraat, van W.s. Vlissingen naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Kwartiermeester G. J. Barneveld en D. L. van Reek, van W.schip Vlissingen naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38, Korpl. d. marns. W. B. Schlosser, van W.s. Vlissingen naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Korpl.-konstabel J. van Wier, van W.schip Vlissingen naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Lichtmatrozen J. Hortensius, C. E. Radius, C. van Toor, B. A. Metselaar en J. van Wijk, van Sumatra naar Kaz. A.dam, 26 Juli '381). Lichtmatrozen P. S. Bergers, J. Otten, G. van Tilborg en J. J. Vooijs, van Sumatra naar Kaz. A.dam, 26 Juli '38 2). Lichtmatrozen I. van Bochoven, P. T. Kint, W. J. te Loo en C. J. Touw, van Sumatra naar Kaz. A.dam, 26 Juli '38 3). Lichtmatrozen J. Regeling en L. van der Struis, van Sumatra naar Kaz. A.dam, 26 Juli '38 Lichtmatrozen H. T. de Jong, J. Kaak en G. Tigchelaar, van Sumatra naar Kaz. A.dam, 26 Juli '38 5). Lichtmatrozen H. Groeneveld, E. J. Kuijper en H. A. de Valk, van Sumatra naar Kaz. A.dam, 26 Juli '38 6). Onder intr. der op 17 Aug. '38. bevolen overpl. naar Hr. Ms. Tromp. 2) Onder intr. der op 9 Aug. '38 bevolen overpl. naar Hr. Ms. Schorpioen. 3) Onder intr. der op 26 Juli '38 bevolen overpl. naar Hr. Ms. Van Speijk. 4) Onder intr. der op 26 Juli '38 bevolen overpl. naar Kazerne W.oord. 5) Onder intr. der op 9 Aug. '38 bevolen overpl. naar den O.Z.D. 6) Onder intr. der op 9 Aug. '38 bevolen overpl. naar het vliegkamp de Mok. Majoor-vliegt.mkr, (M) P. J. Scheurleer, van de Mok naar Kaz. A.dam, K.L.M., 1 Sept. 1938. Sergt.-vliegt.mkr. (M) J. J. J. Martens, van de Mok naar Kaz. A.dam, K.L.M., 1 Sept. '38. Sergt.-vliegt.mkr. J. W. Hekel, van de Kooij naar Kaz. A.dam, K.L.M., 12 Sept. '38. Majoor-vliegt.mkr. (M) J. Kiljan, van Kaz. A.dam, K.L.M., naar de Mok, 10 Sept. '38. Sergt.-vliegt.rnkr. (M). A. H. Koster, van Kaz. A.dam, K.L.M., naar de Mok, 10 Sept. '38. Sergt.-torp.mkr. H. J. P. Sigon, van Schor pioen naar Afd. Marns. R.dam, 1 Sept. '38 en Sergt.-monteur B. G. Merck, van O.Z.D. naar Afd. Marns. R.dam, 27 Sept. '38, beiden op datum tewerkgesteld bij den bouw van de K XIX bij de N.V. Wilton-Feijenoord te Schie dam. Sergt.-monteur G. J. Gleuwink, van Sumatra naar Kaz. A.dam, 17 Sept. '38. Op datum te werkgesteld bij den bouw van den mijnenleg- ger Willem van der Zaan bij de Ned. Dokmij. te Amsterdam. Onder intr. der op 26 Juli '38 bevolen overpl. naar den O.Z.D. Sergt.-machinist C. Smit, van Sumatra naar Kaz. W.oord, 26 Juli '38. Onder intr. der op 26 Juli '38 bevolen overpl. naar Hr. Ms. Van Speijk. Schipper J. C. Breedveld, van W.s. W.oord naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Sergt. d. marn. J. Zwijgers, van de Kooij naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Sergt. d. marn. P. Verwoerd, van Kaz. A.dam naar Kaz. W.oord, 19 Aug. '38. Korpl.-hofm. B. Wouda, van Z. 5 naar de Kooij, 30 Juli '38. Onder intr. der op 30 Juli bevólen overpl. naar W.s. W.oord, evenzoo ook van de op 17 Aug. bevolen overpl. naar Hr. Ms. Tromp. Korpl.-hofmr. M. J. de Ketjzer, van de Kooij naar Tromp, 17 Aug. '38. Kwartiermr. J. A. van Tol, van W.s. W.oord naar de Kooij, 5 Sept. '38. Korpl.-macht. W. Overeem, van v. Speijk naar Gelderland, 5 Sept. '38. Korpl.-vliegt.mkr. (M) J. Bakker, van de Kooij naar Kaz. A.dam, K.L.M., 12 Sept. '38. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) 's Morgens 10.30 uur Ds. F. W. J. v. d. Poel. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 uur Ds. Tollenaar, 's Morgens 10.45 uur Ds. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur Ds. Veenhuizen. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur Ds. Veenhuizen. 's Middags 5.30 uur Ds. Tollenaar. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uurs den heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur Ds. W. J. F. Meiners. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Avonddienst 7 u.: Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Lang est raat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u.: Cand. W. Wesseldijk. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmiddag 4 uur, straatprediking, Molenplein. 'sAvonds 8 uur, samenkomst Leger des Heiis. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 8 uur n.m Verlossingssamenkomst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. S 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Ned. Herv. Gemeente. HUISDUINEN 's Avonds 7 uur Ds. M. van Wichen. Ned. Herv. Gemeente. JULIANADORP Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". des avonds 7.30 uur de heer H. J. Kraak van den Helder. Eindelijk is dan ?.s. Maandag het groote moment weer aangebroken, dat onze Helder sche Vierdaagsche loopers met den trein naar Nijmegen zullen vertrekken. Hun aantal is dit jaar grooter dan vorige maal. De „Jutter" zal er totaal 22 (n.1. 10 op de 55 km, 10 op de 40 km en 2 op de 30 km) en de „Zilvermeeuw" totaal 17 (n.1. 10 op de 55 km en 7 op de 40 km) aan de start brengen. (Zie de foto's). Verder zullen wederom eenige individueele loopers meegaan, o.m. de heeren G. Wit, J. Scherer, D. Heijblok, A. Geervliet en N. v. d. Poll. Ook de Marine zal zich wederom laten vertegenwoordigen door groepen van Hr. Ms. „Schorpioen", „Van Speijk", Vliegkamp „De Kooij" en de Adelborsten. Het spreekt haast van zelf, dat onze beste wenschen hen naar Nijmegen vergezellen. Wij hopen, dat ze ook tijdens de marschdagen goed wandelweer en veel plezier zullen heb ben. Een der deelnemers heeft zich bereid verklaard, ons dagelijks op de hoogte te houden van de gebeurtenissen in het Hel dersche kamp. wy zullen derhalve, ge lijk vorig jaar, wederom in staat zjjn iedere n avond per bulletin de extra nieuwtjes te publiceeren, terwijl voorts de volgende dagen een meer uit gebreid verslag van den afgeloopen dag- marsch zal volgen. Kwartiermr. M. Stroosnijder, van Medusa naar Kaz. W.oord, 30 Juli '38 en Kwartiermr. J. W. Zouteling, van Van Meer- lant naar Kaz.W.oord, 30 Juli '38, beiden onder intr. der op 30 Juli '38 bevolen overpl. naar Hr. Ms. W.s. W.oord. Korpl.-macht. J. de Vries, van Sumatra naar Kaz.' W.oord, 26 Juli '38. Onder intr. der op 26 Juli '38 bevolen overpl. naar Van Speijk. Korpl.-hofmr. J. Wissink, van Sumatra naar Kaz. W.oord, 26 Juli '38; en Korpls.-kok H. van Dijk en J. H. Funcke, van Sumatra naar Kaz. W.oord, 26 Juli '38; onder intr. der op 26 Juli '38 bevolen overpl. naar W.s. W.oord. FAILLISSEMENTEN. Opgeheven: Jelle Bosma, Den Helder. Telefoon 399 per stuk 8 ct. Heerlijk verfrisschend Probeert U ze eens Aanbevelend

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6