Oe Japansche onder handelaars teruggekeerd Nederlandsch crediet aan Frankrijk Sudetenduifschers aanvaarden Britsche bemiddeling StopKijk uitLuister 's Ministers streven naar Zondagsrust Huisbazen zijn geen dieven De wijziging der Tabakswet Vakschool voor meisjes Chineezen bereiden tegenoffensief voor Heldendaad van nazi's Onze Oost Met een vijl vermoord Goed nieuws voor de winkeliers Inboorlingen werpen met steenen voor den Helder en omstreken Uit onze omgeving O Men verwacht thans algemeene regeling van het geschil met Rusland langs diplomatieken weg. Weer nieuwe incidenten. De beide onderhandelaars, die een week geleden door het Japansche commando naar den commandant van de Soyjetrussische grenstroepen waren gezonden om te spreken over de ontruiming van Tsjang Koe Feng en eerst door de Russen gevangen werden gehouden, zijn bij het Ja pansche commando teruggekeerd. De Japansche pers ziet hierin een bewijs voor een ontspanning van den toestand. De parlementairs hebben gerapporteerd geen enkel antwoord te hebben gekregen van den commandant der Russische troepen te (Novoikievsk. Kolonel Grehenidr, chef van de Gpoe, die de beide parlementairs teruggeleid de, verklaarde, dat hij alleen met de bege leiding belast was en niets wist omtrent een [verwacht antwoord, dat, naar hij hieraan toevoegde, waarschijnlijk langs diplomatie ken weg zal worden overhandigd. Een nieuw Incident. Volgens berichten in de dagbladen, af komstig uit de grensstreek der Possetbaai hebben de Russen gisteren tweemaal Mand- sjoerijsch gebied betreden. Sovjet-Russiche soldaten passeerden de grens ten Zuiden van Hocngtsjoen, doch werden teruggeslagen door de grenswach ten. Vervolgens drong een twintigtal infan teristen en dertig cavalleristen tot honderd meter door op Mandsjoerijsch grondgebied. Ook zij werden teruggedreven. Volgens nog niet bevestigde geruchten Eijn op 22 Juli 300 Russen slaags geraakt imet grenswachten van Mandsjoekwo. [Naar verluidt, hebben de Russen het dorp Yagloetste in brand gestoken en zijn zij later verdreven. Er is geen melding ge maakt van dooden of gewonden. De val van Kioe Kiang. Na de val van Kioe Kiang, hetgeen als een beslissende stap in de voorbereiding tot een' aanval op Hankau wordt beschouwd, zijn de Japansche troepen direct verder gerukt. Ten oosten van Sjanfoe in het grensge bied van de provincies Honan en Sjansi wor den sterke Chineesche troepen verzameld. Men veronderstelt, dat de Chineezen een te genoffensief voorbereiden om zooveel moge lijk Japansche troepen vast te houden. Japansche officieren ontslagen. Honderdvijltien officieren van het Japan- jsche leger, onder wie 37 luitenants-generaal, zijn gepensioeneerd. Een nieuw Chineesch centrum. De meest zuidwestelijk gelegen Chineesche provincie Yoennan, schijnt het centrum van de actie van Tsjang Kai Sjek te worden; voornamelijk op industrieel gebied. Ook wor den in deze provincie de troepen getraind. Sinds het uitbreken van den oorlog is lYoennan, een der bases van den weerstand geworden. De regeering van Yoennan wordt geleid door den vijftigjarigen gouverneur Yoenloeng, soldaat, en staatsman, die sinds 3928 de leiding heeft. Tevens is Yoenloeng commandant over het acht en dertigste le ger. Londen zou Duitschland en Tsje- choslowakije tot een niet-aan- valspact moeten bewegen. De Sudeten-Duitsche partij heeft gisteravond verklaard, dat.zij bereid is, de bemiddeling van lord Runci- man, den Britschen oud-minister van handel, te aanvaarden. Zij heeft een nota in dezen geest opgesteld voor den Britschen minister-president. 'Aannemende, dat Praag met deze proce dure accoord gaat, stelt men zich, volgens het Tsjcchoslowaaksche Tclegraaf-Agent- schap, te Londen de zaken als volgt voor: het geheel der kwestie zou besproken wor den door de Tsjcchoslowaaksche regeering met den Engelschcn raadsman en met de Sudetcn-Duitschers, ton einde de compromis- ontwerpen op te stellen, welke vervolgens aan het parlement zouden kunnen worden Voorgelegd. Londen zou aan Tsjechoslowakijc en Duitschland zijn bemiddeling aanbieden, ten einde deze landen te brengen fot afsluiting van een niet- aanvalspact. Tijdens de onderhandelingen zou Duitschland zich moeten onthouden van iedere interventie en iederen druk. Volgons de Tsjcchoslowaaksche pers ver klaart. men in Duitsche politieke kringen, dat Engeland, in overleg met Parijs, een groote verantwoordelijkheid op zich neemt. Waarschuwing op wegkruisin- gen in New York. De onbe waakte overwegen 'n brandend vraagstuk. In den staat New York voelt men het ge vaar der onbewaakte overwegen niet minder sterk aan den lijve dan bij ons. En men heeft daarvoor de even radicale als afdoende oplossing: het viaduct. Dat kost echter een macht van geld en het vraagstuk komt neer op vcrdeeling van kost. In 1928 waren er omstreeks 4000, thans nog 3400 wegkruisingen, waar hij het verkeer zich maar zelf moet beschermen door te kijken naar het hord: „Stop, Kijk uit, Luister." Se dert werden er 590 kruisingen op verschillende hoogte gebracht waar mede de gevaarlijkste overgangen zijn verdwenen, terwijl nog 125 plan nen ter uitvoering gereed liggen. De vertraging wordt alleen veroorzaakt door de vervaarlijke kosten. Sinds 1926 heeft de staat ruim 98 millioen aan deze verbe teringen besteed en men ziet, hoeveel er nog te doen valt. Gemeenten waren gul. Aanvankelijk wilde het lieelemaal niet, al dus de N. R. Ct. Na den burgeroorlog zijn overal de gemeenten gul geweest met het verleenen van concessies voor spoorwegen, waar men maar lust had. Later is de over strooming van auto's gekomen en dit dub bele verkeer liep tenslotte dwars dooreen. Te Syracure reden de treinen door de hoofd straat als waren het trams. Te New York doopte de volksmond een straat waar dc goederentrein der New York Cral door- heenliepen, „De Doodenlaan". Het aantal doodclijke ongelukken op spoorwegovergan gen steeg tot een onrustbarende hoogte. De overheid deed niets. De overheid stelde zich op het standpunt, dat de zaak alleen de spoorwegmaatschap pijen aanging en dat die de geheele kosten moesten dragen. Docli er werd een verge lijk getroffen, waarbij de plaatselijke over heid haar aansprakelijkheid voor een deel der kosten erkende. Naar het voorbeeld van Massachusetts werd nu wel een wet ingevoerd, waarbij het aandeel der sporen op 50 pet. werd bepaald, terwijl de Staat en de plaatselijke besturen de andere helft zouden bijdragen, wat dan in het. geheel 400 millioen moest opleveren, maar er was geen geld. Vervolgens kwam er een wet, welke aan de Staatsregeoring vergunde, voor dit doel 300 millioen dollar aan obligaties uit te geven, waaruit leeningen aan de spoorwe gen konden worden verstrekt ter -bekosti ging van hun aandeel in deze werken, doch de gemeenten hielden die leeningen tegen op grond van de overweging, dat 25 pet. nog te veel voor ben was. Toen is de wet gever zoo ver gegaan, dit aandeel op 1 pet. ie verlagen en onder deze omstandigheden komt er nu eindelijk voortgang in. Synode der Ned. Herv. Kerk zendt sympathiebetuiging aan Zijne Excellentie. In de zesde zitting van de Algemeene Sy node der Ned. Herv. Kerk werd gisteren een schrijven behandeld, afkomstig van de Ned. Chr. Geheelonthoudersverceniging, waarin verzocht werd een sympathiebetuiging te zenden naar den minister van Binnenland- sche Zaken, in verband met diens streven, de Zondagsrust strenger te handhaven. Het gaat hier voornamelijk om art. 3 der Zondagswet, volgens hetwelk herbergen tij dens de godsdienstoefeningen gesloten die nen te zijn. Dr. G. Oorthuys (Amsterdam) las zijn in stemmend rapport voor en adviseerde, in het belang, van het kerkelijke leven, het verzoek toe te staan. Aldus werd besloten. Ook eigenaren van minder goede woningen hebben een sociale taak. Woningbouwvereenigingen kijken te krap. BOND VAN HUISEIGENAREN VERGADERT. In zijn openingswoord ter gclegepheid van de tweedaagsche algemeene vergadering van den Nederlandschen bond van huis en grondeigenaren, te Groningen gehouden, zei- de de voorzitter, de heer S. Mook o.a., dat de hooge en verhoogde overheidslasten en tarieven op het onroerend goed drukkend nog steeds onveranderd bleven terwijl wei nig gunstige perspectieven tot eventucele verlaging vallen te ontdekken. Tengevolge van de sterke rentedaling van obligatielecningcn met de daaraan verhon den risico's voor koersverlies bij rentestij ging is in toenemende mate een sterke con currentie ontstaan op de hypotheekmarkt. Ondanks deze sterke concurrentie werkt een algemeene rentedaling voor bestaande posten slechts zeer traag en in talrijke ge vallen in het geheel niet door. Het valt niet te ontkennen, dat ten aan zien van de rente de houding van de meeste crediteuren, voornamelijk de parti culiere geldgevers, uiterst stroef is. De huiseigenaren en de open bare besturen. Vervolgens hield dc heer Mr. van Wi- cheren een interessant betoog over de rech ten van dc huiseigenaren tegenover open bare besturen bij aanschrijving tot verbe tering en onbewoonbaar verklaring van wo ningen. Ook marktkooplieden moeten tegen banderolleprijzen blijven verkoopen. In zijn memorie van antwoord in zake het wetsontwerp tot wijziging van de ta bakswet zegt minister de Wilde, dat het de bedoeling van dit ontwerp is, dat de tabaks wet slechts gewijzigd en aangevuld wordt om te komen tot een hetere handhaving van het verbod van verkoop van tabaksfa brikaten beneden den kleinhandelsprijs. Voorts wordt aan de memorie nog het volgende ontleend. Er bestaan bij den minister overwegende bezwaren een wijziging van den tweeden volzin van het eerste lid van artikel 16 der wet voor te stellen om mogelijk te maken, dat zij die den verkoop in het klein van sigaven buiten een lokaliteit uitoefenen ook andere dan stuksgewijs gezegelde siga ren verkoopen. Dat toegestaan is, buiten genoemd artikel om, scnoritas per verpak king gezegeld le verkoopen is een eisch van de practijk, omdat deze kleine sigaartjes niet stuksgewijs kunnen worden gezegeld. Het ligt niet in het voornemen van den •ministère den markthandelaars, die niet on der den banderolleprijs mogen verkoopen en dit toch gaarne zouden doen, faciliteiten 1e verleenen. Het komt den minister ten slotte gewcnscht voor er op te wijzen, dat het in artikel 45, derde lid, neergelegde verbod van het geven van gcscheilken niet als een incidenteele regeling van het cadeauverbod moet worden aangemerkt. Het is slechts een noodzakelij ke aanvulling van het in den kleinhandel opgelegde verbod van verkoopen beneden den kleinhandelsprijs. De fabrikant staat hier buiten en tot hem moet dat verbod dan ook niet worden uitgestrekt. Bij het ontwerpen van de nadere voor schriften noodig voor de uitvoering van ar tikel 45, derde lid, wil de minister gaarne nagaan of do mogelijkheid niet moet worden geopend om bij levering van groote hoeveel heden tabaksfabrikaten toe te staan, dat een zekere korting wordt verleend. „Schending van de Bankwet zegt de heer Rost van Tonnin gen. Naar aanleiding van de credietverleening van 35 millioen gulden door de firma Men- delssohn en Co. te Amsterdam aan den Franschcn staat, voor den duur van 1'A jaar, in verband waarmee de Nederlandsche Bank de wissels van dit crediet voor 1 jaar discoi)%bcJ heefI, .verklaard (.teryvijl iij be ginsel dezelfde begunstiging zou zijn ver leend voor het overblijvende halfjaar), heeft het Tweede Kamerlid Rost van Tonningen aan de ministers van Financiën cn van Buitcnlandsche Zaken gevraagd of de Ned. Bank op deze wijze niet in strijd heeft ge handeld met de Bankwet 1937. Wordt de liquiditeit der Ned. Bank op deze wijze niet geschaad? Daar de credieten voor de Fransche schat kist grootcndeels besteed worden voor de bewapening, merkt de heer Bost van Ton ningen op, dat dc financiering der Fran sche bewapening met Nederlandsch kapitaal indruischt tegen dc onzijdigheidspolitick en verzoekt* tenslotte maatregelen te nemen, opdat schending van de Bankwet 1937 voortaan worde verhinderd. Monument voor Schuschnigg's eerste vrouw vernield. Nazi's hebben het aan den weg van Linz naar Saizburg staande monument ter nage dachtenis aan Herma Schuschnigg, de eerste vrouw van den oud-bondskanselier, met dy namiet opgeblazen. Het monument stond op do plek, waar mevrouw Schuschnigg in 1935 bij een auto-ongeluk om het leven is ge komen. Volgens spr. eischt de rechtvaardig heid tegenover den eigenaar, die toch in onze moderne maatschappij nog niet vogelvrij en tot dief ver klaard is en het economisch belang van de gemeenschap, dat alleen in uiterste noodzaak waardeloosheid wordt uitgesproken. Indien een woning ongeschikt is voor bewoning, d.w.z. algemeen ongeschikt (dus niet voor een bepaald groot gezin of een tuberculeus gezin) is een vereischte, dat z.ij objectief beoordeeld ongeschikt is voor be woning. Niet mag zulks beoordeeld worden naar de vraag of een dergelijke woning wensche- 1 ijk is, of dat men die thans nog zou bouwen, evenmin mag zulks getoetst wor den aan thans geldende bouwverordeningen, daar men alsdan wel hoele woonwijken on bewoonbaar zou kunnen verklaren. Tevens is vereischte. dat zij door verbe tering niet weder in goeden staat is te brengen en beeft do wetgever opzettelijk vastgesteld, dat naar hot oordeel van den gemeenteraad een woning onbewoonbaar moet zijn, omdat zij een zuiver objectief criterium wenschte. Of als sociale maatregel de onbewoonbaar verklaring, die waarde heeft, welke de wet- eever beoogt, mag sterk worden betwijfeld, daar de ervaring leert dat een deel van verdreven bewoners bijna altijd door eigen pogingen een onderdak'vindt, en andere even slechte of slechts weinig betere wo ningen, hetgeen ook wel zijn oorzaak zal vinden in het feit, dat krotbewoners geen zeer geziene huurders zijn en dc woning bouwvereenigingen dit sysyteem nog in do hand werken door angstvallig bewoners, te weren, die haar niet voor 100 pet. aanstaan. Uit dit oogpunt bezien zal de eigenaar van minder goede woningen steeds een onmisbare sociale taak moeten cn kunnen blijven vervullen, besloot spr. Om aan verdenking van fraude te ontkomen... De beheerder van liet hulppostkan toor te Kedoengdjati in het Kendal- sche (Semarang) heeft zijn opvolger Soekarman vermoord, toen deze be zig was het beheer over te nemen. De dader Soekardjan bracht het slachtoffer een doodelijken slag met een vijl toe en verstopte daarop het lijk in een kuil, welke reeds te voren voor dit doel gegraven was. De moord had, naar de N.R. Ct. meldt, Vrijdagavond j.1. plaats cn Zaterdag ver moedde men door zijn niet aanwezig zijn, dat het slachtoffer er met de kas ad f800 van door wak. Later eerst rezen vermoedens dat er een moord gepleegd kon zijn. Ten slotte bekende de moordenaar. Toen een bediende van Soekarman ver klaarde, dat hij dezen had hoofen zeggen „hoe kan ik den dienst overnemen als het geld niet aanwezig is?" viel de moordenaar door de mand. Nader blijkt dat de beheerder van 't post kantoor reeds een kastekort had van ruim f300 en door het doen verdwijnen van zijn opvolger, de schuld op dezen wilde werpen. Het restant van het geld ad f460 is inmid dels gevonden. Het lijk is opgegraven. De moordenaar is in arrest gesteld. Als de Koningin jubileert, de winkels langer open. De minister van Economische Zaken heeft in verband met de viering van het regee- ringsjubileum van Hare Majesteit de Ko ningin burgemeester en wethouders van al le gemeenten gemachtigd, een al dan niet voorwaardelijke ontheffing te verleenen van het bepaalde in de winkelsluitingswet, ten aanzien van de werkdagen, waarop de vie ring van het jubileum in de verschillende gemeenten zal plaats hebben. De winkels zullen dus die dagen langer open mogen blijven dan tot 8 uur. APENSTREKEN VAN EEN AAP. Na Amsterdam en Wassenaar heeft thans Doetinchem zijn losgebroken aap. Het voort vluchtige dier was sedert een paar dagen eigendom van den heer Schinkel aldaar, zegt de N. R. Crt., maar zag spoedig kans de vriiheid te hernemen. Na eerst een rustigen dag op verschil lende daken te hebben doorgebracht heeft het gister een echte apenstreek uitgehaald door bij den heer Mogendorff het kippen hok open te maken en alle kippen er uit te jagen. Toen de situatie hem daar te be nauwd werd vluchtte het dier in de hoo rnen van de Plantsoenstraat waar nu reeds den gcheelen dag door een groote men- schenschaar gepost wordt. Ongeregeldheden te Casablanca. In den afgeloopcn nacht is te Casablanca (Algerije) een vijftiental Algerijnsche Spa- his slaags geraakt met inboorlingen. De re den hiervan is blijkbaar te zoeken in het feit, dat een van de inboorlingen eenige da gen geleden door een van de Spahis was be nadeeld. De strijd had een levendig karakter en dc soldaten losten enkele schoten, terwijl dc inboorlingen met steenen wierpen. De komst van de politie maakte een einde aan den strijd. Een vijftiental inboorlingen werd gewond, twee politiemannen werden licht gewond door steenworpen. Er is een onderzoek ingesteld. DUITSCHLAND BEREIDT WERELD VLUCHT VOOR. De Duitsche ambassade heeft het Ameri- kaansche staatsdepartement om toestem ming verzocht voor een landing in Alaska van een Duitsch vliegtuig, dat een vlucht om de wereld zal maken. 2-jarige voorbereidende cursus. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: J. D. Abbring, G. C. W. Bakker, M. de Beurs, A. M. C. Boer, M. R. de Boer, A. W. L. Bom- mezijn, T. Bos, C. H. Bijl, L. R. Coster, M. A. Dienaar. G. J. Fluiter, M. R. Gaemcrs, A. Geus, M. Geus, J. Gomes, M. Groot, G. Haagsma, C. M. v. d. Herik, A. v. d. Hert, J. Jasper, P. C. Jongepier, M. Kater, A. Klok, T. Koning stem, C. M. Ivootjer, W. Koofstra, W. Korens, S. C. Kramer, C. Krouwel, E._v. d. Kuyl, N. Labrujère, A. Lafebcr, M. de Lange, P. Lie- vense, .T. de Loos, H. Lugtenberg, N. M. v. Meenen, E. Möller, T. Pronk, .T. v. d. Rey- den, G. Riteco, G. la Rooy, A. C. Schaap, A. v. Straten, J. W. Swart, A. C. Sweep, H. E. Taffijn, W. Taffijn, A. P. Terol, K. Uitzen, T. Veen, 11. Visser, M. v. d. Vliet, H. de Vries, G. v. Willigen, C. v. Wijngaarden, M. Wul- lems, J. D. Zwart, Den Helder, G. v. d. Burg, A. C. Davids, N. Raven, D. Spigt, Breezand; M. Drijver, Texel, H. Kamst, B. Wor, Wie- ringen. Het getuigschrift verkregen: J. Bakker, T. Boers, E. Boerman. D. Bonselaar, T. Boon, P. C. v. d. Buuse, C. Dekker, A. Dol, C. Evers, S. J. Geluk, A. Grande, 1. M. van Haaien; A. Hendrikse, M. de Klerk, M. M. Kramer, M. II. Kroedcrs, J. Labrujirc, P. A. v. d. Linde, A. Maarsen, G. J. Mebius, A. S. v. Meer, M. M. v. Meer, S. A. Mocns, W. Moor, E. Nukoop, H. A. v. Pel, P. M. Rietmulder, A. J. Rooker, C. Rijkers, C. Thomas, J. C. Visser, J. F. Visser, A. G. M. de Waard, A. v. d. Werff, D. Wismeyer, Den Helder; A. Voorthuvsen, L. v. Zandwijk, Breezand; T. Dros, A. Griek, M. A. Uitgeest, Texel; A. v. d. Schaaf, S. J. v. Wijck, Wicringermeor .(Slootdorp), - - - - Opleiding Huisnaaister: Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar? C. v. d. Gulik, E. José, A. J. v. d. Kamp, G. M. Karsman, A. G. Lanser, D. Lemmens, M. Maat, R. Kileco, R. Koomeyer, J. Rooze, T. Smit, L. de Vlieger, G. J. v. Wouw, H. Zoutman, Den Helder, M. Eclrnan, A. W, Kees, Texel. Opleiding Hulp in de Huishouding: Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: J. J. Abbencs, A. I. Bos, J. Bosselaar, M. Hendriks, J. v. d. Kolk, M. C. Lagaay, A. Molijn, J. Polak, F. W. v. d. Putte, T. J. Slobbe, S. Timmer, G. de Wijn, J. J. Zander, Den Helder, B. Blankman, Hoogwoud, G. Keyser, T. P. Plaatsman, N. H. Smidt, C. Vlas, E. J. C. v. Zeylen, Texel, J. W. Jan sen, Wieringerwaard. POSTDUIVEN VEREENIGING V.O.P. Zondag j.1. hield bovengenoemde ver- eeniging haar 3e wedvlucht voor jonge dui ven vanaf St. Kathalijne Wave, afstand 211 km. In concours 229 vogels, welke werden gelost om 7 uur 5. De vogels hebben met mist of regen te kampen gehad, want Zondag avond waren vele vogels nog niet op hun hok. De eerste vogel werd geconstateerd om 10.49.48 en de laatste prijsvliegende duif om 11.39.16, Prijzen werden als volgt verdiend: P. Bontes le, 17e, 18e; P. Post 2e, 11e, 20e, 22e; H. v. der Giesen 3e, 15e, 16e; J. Buis 4e, 23e; D. Boon 5e; A. de Ruiter 6e; G. de Wit 7e, 10; M. de Boer 8e; H. de Vroome 9e; J. Bruin 12e, 14e) C. de Wit 13e; W. de Rui ter 14e;' J. Fillerup 21e; W. de Boer 24e; J. Giesbers 25e. A.s. Vrijdag inkorven Vilvoorde, 6 tot 8 u. 16 Juli werden de oude duiven gelost te Orange om 1 uur. Deze vogels hebben met erg slecht weer te kampen gehad; de eerste vogels bereikte zijn hok Maandagmorgen en de laatste prijsvliegeende duif Vrijdag. Prijzen werden verdiend door de volgende heeren: H. v. der Giesen le, 4e; A. Koorn 2e, 5e; W. de Boer 3e; J. de Ruiter 6e. Hiermede behaalde de heer v. der Giesen het kampioenschap met 210 punten. ANNA PAÜLOWNA Aanrijding. F. de V., „de kleine koopman", zooals hij zich zelf noemt, die niet al te scherp van gezicht is, had het ongeluk op den Kerkweg een meisje uit het woonwagenkamp met de fiets aan te rijden. Het kind viel achterover en sloeg met 't hoofd tegen den grond, waar door het een lichte hersenschudding be kwam. DE KERMIS. Zoo'n droge kermis (in de letterlijke be- teekenis dan) als dezen keer hebben we in jaren niet gehad. Nu eens geen koud guur weer en stroomende regen, die we zoo langzamerhand als bij do kermis behoorende gingen beschouwen. Het bezoek was daar door Zondag buitengewoon groot. In tegen stelling daarmee scheen ons echter de „stille Maandag" nu wel extra stil. Maar de bioscoop van De Jong en het gezelschap Faveur bij Slikker hadden ook op dien dag niet over gebrek aan belangstelling te klagen. De heer Slikker, die steeds tracht met de kermis iets goeds te brengen, had een ge lukkige keus gedaan met het engageeren van dit gezelschap en dus eer van z'n pogen. Dinsdag waren het vooral weer de dansge legenheden, die profiteerden van groote drukte. Dc stemming was overal genoeglijk; incidenten deden zich niet voor, alleen heeft de politie een paar van de auto's, die de kermisvierders uit Breezand aanvoerden, doch zonder taxi-vergunning reden, tijdelijk in beslag genomen. Benoeming. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Oc- ter 1938 benoemd tot Heemraad van den Anna Paulownapolder de heer J. Linden- bergh. alhier. PURMEREND, 26 Juli. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 70.000 Kg., handel goed, hoogste prijs f 21.50. 7 stapels kleine Boe renkaas f 20.50, 3 stapels volvette f 24.50. 1540 Kg. boter f 1.221.28 per kilo. Runderen, totaal 682 stuks: 335 vette koeien 6472 ct. per Kg., stug, 180 gelde koeien f 100205 per stuk, matig; 95 melk koeien f 220300 per stuk, matig; 72 stie» ren 5155 ct. per kilo, matig; 16 paarden f 80—190 per stuk, stug; 64 vette kalveren 3050 ct. per kilo, matig. Coöp. Centrale Eiervciling. Aanvoer;. 43.000 eendeieren f 2.103, 80.000 kipeieren: 6566 Kg. 3.753.80, 60—62 Kg. 3.45—3.65, 58—59 Kg. 3.45-3.55, 56-57 Kg. 3.45—3.50, 53—55 Kg. 3.35-3.40. WARMENHUIZEN, 26 Juli. Schotsche muizen f 2.503.50, id. grove 1.702.10, id. drielingen 2.502.90, eigenhei mers 2.704.20, zilvernep 8.608.90, drielin gen 5.206.80, uien 2.80. Aanvoer: 126.600 Kg. aardappelen, 1400 Kg. zilveruien. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juli. Aanvoer: 75.000 Kg. aardappelen: Schot sche muizen 2.30—3.20, grooten 1.60—1.90, eigenheimers 2.60—3.60, hl. dito 2.50—3.50, drielingen 1.40—2, hl. drielingen 2.10—2.60, kleine 0.901, 100 Kg. zilveruien, nep 8.60, 100 bos neen 4.105.90, 500 Kg. spercieboo- nen 13.30—16.10, 40 Kg. snijboonen 13.80, 800 Kg. rabarber 2. 45000 kg. roode kool f 1—1.80; 5300 kg. gele kool f 1.50—2.10; 380 kg. bloemkool f 8.00—0.30: dilo 2e soort f 4.60—4.70. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juli. Aanvoer; 66.700 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 2.303.30, grooten 1.802.30, eigen heimers 2.30—2.40, hl. dito 2.90—3.30, drie lingen 2.303, kleine 1.100 Kg. uien, ge le ner> 8.70, 375 Kg. zilveruien 3.60, drielin gen 6.50, zilvernep 8.50—9.20, 127 Kg. sper- rioboonen 1317, 440 Kg. tuinbooncn 2.40— 2.50. 2800 kg. roode kool f 1.20—1.70; 19900 kg. witte kool f 0.801; 300 kg. bloemkool f 8.40; 17500 poot aardappelen 2S—35 f 5— I 5.10; 3555 i 4.404.50,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3