Alkmaar zegeviert Schandaal in Den Haag Muggendans begint Japan heeft weer nieuwe plannen Door de golven meeges'eurd De oplichter voortvluchtig Onze Oost Uitbreiding K N.I.L.M.-vloot De Sultan van Deli naar Holland K.L.M. vrachtdicnst op Londen Groene zwermen over het IJsselmeer Wil Hitier een luchtvloot- verdrag sluiten? Onrust in Britsch-Indië De regeering dwingt Warmenhuizen tot verkoop van zijn gasfabriek den oever. De boterheffing Boternoteering Vijf Nederlandsche leeraren bij het gymnasiaal en middelbaar onderwijs ver trokken Donderdag naar Ned. Indië, uitgezonden door de vereeniging .Jan Pieterszoon Coen". V I.n r.de heeren W. Heys, Nijmegen; ir. P. van Steen- wijk, Haarlem; dr. J. Sebus, Utrecht; dr. F. Brouwer, Amsterdam en K. Bou- ma, den Helder FAMILIE DOOR A.S. SCHOON ZOON OP GERAFFINEERDE WIJZE BEDROGEN. Op een ongelooflijk geraffineerde manier heeft een vrijgezel van onge veer 30 jaar, die Voorgaf van Leeu wen te heetcn een Haagsch meisje en haar familie opgelicht. Hij vertelde het meisje, met wie hij tijdens een zanguitvoering kennis maakte, dat hij een prachtige betrekking bekleedde als re chercheur bij de Haagsche zedenpolitie. Het paartje nam zich voor spoedig in het huwe lijk te treden; een woning werd gehuurd in de Bloemenbuurt. en meubeltjes besteld tot een bedrag van f 1400,De huiseigenaar zag echter niets van de huur en dagvaard de daarop den heer van Leeuwen. Deze wist de dagvaarding voor zijn aanstaande bruid geheim te houden en vertelde haar, dat de hoofdcommissaris bezwaar had gemaakt te gen bet betrekken van een huis in de Bloe menbuurt, want daar zouden n.1. veel ver dachte vrouwen wonen. Kr werd nu naar ccn woning in de Vrees wijkstraat omgezien. Inmiddels had hij het razend druk met het schrijven van processenver- baal, waarmee hij zich des avonds in do woning van het meisje uren lang bezighield. (Later bleek, dat hij die processen-verbaal overschreef uit een politic-leerboek). Hij vertelde voorts, zijn salaris nog niet ontvangen te hebben, want de kassier, die hem zijn salaris moest uitbetalen, was met vacantm en had den sleutel van de kas mee genomen! Hij had een professor noodig. Op zekeren dag kwam de jonge man met een zwaar verband om zijn linkerhand bij zijn a.s. schoonfami lie en vertelde dat hij bij de aan houding van een man, met dezen in gevecht was gekomen en hevig ver wond was. Slechts prof. Terpstra uit Groningen zou hem kunnen helpen. Hij wist van de familie een voorschot voor hef consult en de reis los te krijgen, doch eenige dagen later bleek dat een Leidsch professor hem nóg beter zou kunnen behandelen. Voor do vele tic- zoeken aan de sleutelstad verkreeg hij op dezelfde manier de gewenschte contanten. Na een poosje verdween het verband èn... dc hand bleek inderdaad geheel genezen! Goedkoop anthraciet. Op een andere keer kwam van Leeuwen met de mededecling. dat hij een goedkoon partijtje anthraciet kon bemachtigen, ook daarvoor ontbrak hem echter het geld en de familie betaalde ook nu weer... Kerst nadat de oplichter voor een gefingeerde dienstreis weer reisgeld had los weten te krijgen en de belas tingpenningen van zijn a.s. schoon moeder niet naar het postkantoor bleek te hebben gebracht, mengde men de politie in de zaak. Inmiddels was het gezin voor f1500.— op gelicht. Dat de bruiloft niet doorging, be hoeft geen betoog... Alles bekend. L. liep in den val en bekende len officier van justitie zijn misdaden; echter wist hij ook de beambten van het Huis van Be waring waar hij aldra werd ingesloten, om den tuin te leiden. Hü stimuleerde n.1. ziek te en werd naar het gemeentelijke zieken huis getransporteerd. In den nacht van Dinsdag op V/oensdag meldde de portier van het ziekenhuis de vermissing van den oatient in casu, die er, nekleed in blauwen broek en witten borst rok, van door bleek te zijn gegaan. Thans is men den vluchteling nog zoe kende... Twee Lockheeds naar Batavia. Op 4 Augustus worden, naar de N. R. Ct. meldt, te Batavia twee Lockheed-toestelien voor de K.N.I.L.M. verwacht. Deze toestellen die uit Amerika komen, zullen daar ter ste de worden gemonteerd. Ter bijwoning van het Regee- ringsjubileum. De Sultan van Deli, die op 18 Juni uit Bc- lawan met de „Johan de Witt" scheep is ge gaan om hier te lande liet regeeringsjubi- leum van H.M. dc Koningin mede te maken, op 7 Juli te Genua is aangekomen en van daar naar Parijs is gereisd, wordt Maandag 1 Augustus met de Etoile du Nord, die om 17.34 aan liet Hollandsche Spoorstation aan komt, te 's-Gravenhago verwacht. REDACTEUR GEARRESTEERD. Te Semarang is, naar de N. R. Ct. meldt, na een huiszoeking waarbij verschillende stukken in beslag werden genomen, de re dacteur van het Japansch-Maleisclie dag blad „Sinar Sclatan" gearresteerd. Naar het ïlsb. verneemt bestaan er plan nen hij de K.L.M. om aanvang October a.s. een specialen wachtdienst op Londen te openen. Deze plannen zouden reeds in een ver gevorderd stadium verkeeren. Ilct ligt in de bedoeling één keer daags met een Dou- glas D.C. ii de vracht naar Londen te ver voeren. INSECTEN ZIJN KLEINER DAN VROEGER. Men schrijft ons uit Schelling- woude: Met het mooie weer heeft langs den Waterlandschen Zeedijk en het IJselmeer de muggenplaag weer haar intrede gedaan. Ditmaal zijn de insecten echter kleiner dan vroeger en groen van kleur. Bovendien komen zij niet hij Oostenwind, doch uitsluitend bij de zwoele westenwind, die de insecten in groote zwermen over den dijk op den rijweg drijft. In de middaguren en tegen den avond ondervindt men de grootste last. De muggen vormen boven den weg en den dijk dikke wolken en maken liet verblijf bier verre van aangenaam. Ook automobilisten klagen. De wielrijders, wier aantal in dezen va- cantietijd zeer grool is moeten zich be schermen om den mond en de oogen niet vol te krijgen. Ook de automobilisten kla gen over dc massa's muggen, die tegen den voorruit en de radiator vliegen. Op het IJsselmeer vinden de vis- schers nabij hun fuiken en netten op het water groote hoeveelheden larven, die. als de zon maar enkele uren heeft geschenen, zich tot vol wassen dieren ontwikkelen. Zwer men muggen vliegen dan dra in de richting van den dijk. Verleden jaar kon men bij het verzoeten de water groote hoeveelheden muggen op het water vinden. Thans is dit niet het ge val, men treft uitsluitend larven aan. Je Monnikendam is de muggenplaag ge ringer. Wel is waar zijn zij hinderlijk voor de wielrijders .doch de last is niet zoo groot als op den Waterlandschen Zeedijk. De werkelijke plaag beperkt zich blijkbaar tot het weggedeelte tusschen Schcllingwou- de en Monnikendam. Na den val van Kioe Kiang. - De Fransche priester gevonden. Nu Kioe Kiang gevallen is, schijnen de Japanners de oogen gericht te hebben op het spoorwegstadje Te- han, halverwege tusschen Kioe Kiang en Nantsjang. Chineesche berichten melden, dat de Ja- pansche troepen zuidwestelijk zijn opgerukt uit Koetang en zich thans in zuidelijke rich ting naar Nankang begeven ten westen van het Pojangmeer, klaarblijkelijk met dc be doeling van Nankang naar Tchan op te ruk ken. Nankang. dat eens een bevolking van 90.000 zielen had, is thans piactisch leeg. daar bijna de geheele bevolking' is gevlucht voor de herhaalde luchtbombardementen. Het Chineesche hoofdkwartier meldt, dat zware versterkingen naar Telian worden gedirigeerd om een mogelijken opinarsch der Japanneezen langs den spoorweg naar Nantsjang tegen te houden. Nu Chineesche versterkingen westelijk van Kioekiang zijn aangekomen, is men in militaire klingen van mecning. dat een westelijke opmarscli langs den zuidelijken Jantse-oever moeilijk zal zijn voor de Japanneezen. Inmiddels hebben volgens een bericht uit Tokio, de Japansche troepen de Chineesche stellingen ten zuiden van de Jangtse tus schen Hoekau en Kioekiang bezet en de for ten aan de samenvloeiing van het Poyang- meer en de Jangtse ingenomen. In deze for ten zijn vierhonderd Chineezen gesneuveld. In een officieel Japansch communiqué wordt medegedeeld, dat de Chineesche stel lingen op den zuidelijken oever van de Yangtse tusschen Hoekoe en Kioekiang ver nield zijn door de Japansche troepen, die gisteravond de forten van Sétzesjan en Hoesjan hebben bezet. Vierhonderd Chinee zen werden tijdens de aanvallen op de forten gevangen genomen. Men was te liet lot van den Jacquinot, die Hij is thans zich in goede een Japannees r.abij Kobc. Hij ftoussel" naar De verdwenen priester, Tokio ernstig ongerust over Franschen geestelijke, Pater vermist werd. teruggevonden. Hij bevond gezondheid ten huize van aan het strand van Tarumi zal vanavond met de „Fclix Sjanghai vertrekken. Twee generaals terecht gesteld? Het gerucht gaat, dat twee generaals van liet roode leger in het verre oosten te rechtgesteld, n.1. generaal Lcvandowski, on dercommandant van het roode leger in de kustprovincie en generaal Gailit, comman dant van het Siberische legerdistrict. Gene raal Rabin, ondercommandant van de luchtvloot, zou de hand aan zchzelf hebben geslagen uit vrees eveneens bij de zuivering te worden betrokken. Een tweede bezoek van Wiede- mann ontkend. Hoewel in Duitsche officieele kringen het aangekondigde tweede bezoek van Hitiers adjudant, kapitei Wiedemann aan Cham- berlain wordt ontkend, zijn er eenige tecke- ncn die er op wijzen dat Hitier nieuwe plan nen heeft. Volgens dc „Evcning Standaard" zou Hit- Ier bereid zijn over een verdrag inzake be perking van do bewapening in de lucht te spreken, indien de Britsche regeering tot zulk een bespreking het initiatief zou ne men. Dit zou de boodschap zijn, die kapitein Wiedemann of ccn ander bij zijn volgend bezoek aan minister Chamberlain zou heb ben over te brengen, aldus het Vsb. Een Mohammedaan beleedigde het Boedhisme. In Bangoon hebben zich ernstige ongere geldheden voorgedaan, welke zijn ontstaan doordat een Mohammedaan oen boek had uitgegeven, waarin het Boedhisme werd be- leedigd. Tijdens de ongeregeldheden werd een politieman gedood, een Europeesch po- itieofficier en zeven inlandsche politicman nen, alsmede 23 Indiërs gewond. Een deta chement van bet Yorkshire lichte infanterie- egiment herstelde de orde en bleef don ge- heelen nacht op wacht in dc betrokken wijk, gewapend met mitrailleurs. Op het oogenblik staat bet geheele zaken leven stil en bevindt zich niemand meer op straat. VOORHISTORISCHE URN GEVONDEN Dezer dagen heeft dc Li-jarige W. Sou- tdijk te Apeldoorn 'n interessante vondst gedaan. Toon hij met ccn vriendje in het bij oudheidkundigen en natuurvrienden wel bekende Ivootwijkerzand ronddwaalde, op zoek naar restanten uit praehistorische pe rioden, welke in deze stuifzanden veel Be vonden worden, had hij het geluk een urntje te ontdekken. De gebrekkige techniek en bet ontbreken van eenig ornament wettigen de veronderstelling, dat liet urntje tijdens de primitieve cultuur van de aller vroegste bewoners der Veluwe, ontstaan en begraven is. De kleur is donker grijsbruin, bij zwart af. Vlak bij bet. urntje werden nog enkele resten van verbrande beenderen gevonden. Geneesheer en zijn dienstbode te Katwijk aan Zee verdronken. Gistermiddag zij-< hij het baden in zee te Katwijk aan Zee de 33-jarige geneesheer W Mosselman uit Appingedam en zijn 20 jarige dienstbode, mej. C. Smit, verdronken. Het ongeluk is door niemand bemerkt, zoo dat niet na te gaan is hoe de beide perso nen om bet loven zijn gekomen. Niettemin beeft de politie vermoedens, dat oe slachtoffers een slag van een golf hebben gekregen de zee was zeer woelig en vervolgens zijn medcgosleurd. Dokter Mosselman, die enkele dagen gele den te Katwijk aan zee is aangekomen om hier gedurende een weck zijn vacantie door te brengen, stond als een goed zwemmer be kend. Tegen half vijf, toen zich niemand meer in zee bevond en de kleercn der beide slachtoffers nog steeds op bet strand lagen, kreeg men vermoedens, dat er een ongeluk moest zijn gebeurd. Enkele badgasten stel den de politie van een en ander in kennis, waarop deze ging dreggen, hetgeen uiter aard geen resultaat opleverde. Tegen acht uur is liet stoffelijk overschot van den ge neesheer aan bet strand te Xoordwijk aan zee aangespoeld. WARMENHUIZEN Door tusschenkomst van Gedepu teerde Stalen van Noordholland heb ben de ministers van Binnenland- sche Zaken en van Finantiën aan het gemeentebestuur van Warmen huizen bericht, dat geen rijkssteun in de kosten van de gemeentehuis houding zal worden verleend, «van neer niet op zeer korten termijn de gasfabriek aan Alkmaar zal worden overgedragen. Opnieuw zal de Raad, die, zooals men zich zal herinneren met i tegen 3 stemmen het voorstel tot overdracht verwierp, zich heb ben uit te spreken. Spreken zal trouwens vermoedelijk weinig baten, het rijk stelt de heeren thans eenvoudig voor een voldongen feit. In ieder geval heeft het raadslid Roozendaal thans zijn zin, de zaak komt weer ter tafel, en het besluit om nogmaals op spoed aan te dringen, ongeacht de ailoop, behoeft niet meer te worden uitgevoerd. Met groote be langstelling mag thans het verder verloop van deze zaak, waarin het rijksgezag het plaatselijke gezag opzij schuift, tegemoet worden gezien. Deze houding van de regeering is natuur lijk ook van belang voor andere gemeenten, die een „verzoek" van Alkmaar krijgen om het gasbedrijf over te nemen. Natuurlijk heeft de regeering de sterkste troeven in handen tegenover noodlijdende gemeenten, maar toch de arm van Den Haag reikt ver en het kon wel eens zijn, dat de regcering op het thans ingeslagen pad voortgaat en trachten zal ook gemeen ten welke nog niet zóó van het Rijk aihan- kelijk zijn, als Warmenhuizen tot toegeven te dwingen. Overigens zal het van belang zijn te we ten of Den Haag zich ook zal bemoeien met de condities waarop de overname zal plaats heüben. Immers, het bezwaar van Warmen huizen is ook, dat Alkmaar te kort wil be talen. Wellicht kan de regeering hier dan die diensten bewijzen, noodig om voor War menhuizen een beter resultaat te bereiken, dan door onderbandelen mogelijk bleek. JULIANADORP. Verloting Oudercommissie. De Oudercommissie van de O. L. School I alhier had een verloting op touw gezet tot stichting van een fonds voor bijzondere be langen van deze school. De trekking hier van had Woensdagavond plaats. Alle loten waren toen nog niet geplaatst. Ongeveer kwart voor negen stelde de Harmonie „Kunstzin" zich in de muziektent in het plantsoentje op en gaf daar achtereenvol gens een viertal nummers ten beste. Onder wijl was er wel wat publiek toegeloopen, in hoofdzaak de jeugd. In de zaal van het café Prins Hendrik" werden de instrumenten nogmaals gehanteerd en daarna sprak de heer N. Hoornsman liet openingswoord. De resteerende loten werden verkocht en daar na volgde de trekking voor de 51 prijzen. Op no. 292 viel de hoofdprijs, een dressoir. Tenslotte sloot de heer I. J. Schroevers met een dankwoord de bijeenkomst. ANNA PAULOWNA Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergunning aan C J. van den Berg Jz.. voor den bouw van een woonhuis met garage aan de Zand- vaart. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Mej. E. Paardekooper van Utrecht; mej. J. Revers van Schagen; mej. P. Way van Schagen; P. A. Tiel en gez. van Zijpe; J. Stoop en echtg. van Zijpe; mej. G. Jimmink van Den Helder; mej. V. Bakker van Zijpe; H. L. Bleeker van I^euwarden; G. II. Reis en gez. van Wie- ringen; J. Molenaar van Wageningen; mej. C. Appelman uit Uitgeest; F. Broers en gez. van Vlaglwedde. Vertrokken: B. Hummel en gez. naar Zaandam; P. Koslor naar Hoorn; C. van Eeten en cchlg.. naar Den Helder; mej. M. Wurm naar Tollenstein (Dl.), mej. K. Otzelberger naar Grafenwöht (Dl.); II. Bakker-de Boer naar Zijpe. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gcrrit, zoon van J. Sloothaal en G. Halfweg. Maria Alida, dochter van A. C. Verbruggen en G. Jonker. Wilhelmus Theo- dorus, zoon van P. W. Alkemade en M. G. van Kooten. Gerritje Maria Catharina, doch ter van W. M. Oudshoorn en A. M. Visser. Nicolaas, zoon van F. Novak en M. de Best Comelia. dochter van W. Duijzer en J. Plag- meijer. Hendrikus Jan, zoon van P. Gcrrits en A. Knik. Cornelis, zoon van C Kooij en R. Minkema; Joannes Cornelius Carolus en Everdina Joanna Maria, zoon en dochter van M. J. Kolster en C. Chr. M. van Emmerik. Klazina Johanna Agatha, dochter van G. P. Philipsen en A. M. M. Tuin. Petronella Jo hanna, dochter van D. Angevare en J. W. van Gijlswijk. Ondertrouwd: H. Rinncr en T. Kos. J. Jor- na en I. M. Bakker. Getrouwd: J. N. Bakker en h. de Boer. Overleden: A. E. M. Neuvel, oud 33 j. Politie, Gevonden: Damesportemonnaie, manteL tje, taschje. Verloren: Rijwielplaatje, overjas, heeren- portemonnaie, zakboekje. Aan komen loopen: foxterrier. i t VIERINGEN Uitstapje, Woensdag maakte de Ned. Ger. Jongens- en Meisjcsvereeniging alhier een tocht naar Bergen, om daar een meeting hij te wonen. Er waren 20 deelnemers, welke 's morgens reeds te half acht vertrokken per autobus. Over Kamperduin en Schoorl bereikte men. dc plaats van bestemming. Om half drie begon de meeting met het zingen van 2 coupletten van het bondslied der Jong. Vereeniging. Spreker Ds. Overduin van Kampen, had als onderwerp: „De om gekeerde wereld llij bracht hierin tot uiting hoe de wereld zich in dwaasheid, van goed afkeert, er langzaam een chaos ontstaat, en hoe door het geloof in Christus de mensch zijn roeping in plicht kan ver vullen. In de pauze hield Ds. Boeijinga uit Haan lom de aanwezigen op humoristische wijze bezig. De meeting werd heropend met het zin-* gen van twee coupletten van het meisjes bondslied en het Wilhelmus. Als tweede spreker trad op Ds. Vrinhof uit Haarlem, met het onderwerp „Persoon of ambt". In aansluiting op den vorigen spreker liet hij zien, hoe met verloochening van onze eigen persoon. Christus voorop gesteld moet wor den. Eerst Christus, dan wij. zoo alleen kun nen wij ons ambt vervullen. De goed bezochte veigadcring werd be sloten met Gez. 180, vs. 1 en 3. Hierna werd nog volop genoten van het rijke natuur schoon, waarna de bus weer huiswaarts keerde, en de passagiers te middernacht be houden en wel op Wieringen aankwamen. Het was een leerzame en tevens genot volle dag voor de meisjes en jongens ge weest. Geslaagd, Voor het examen handelskennis 1. o, slaagde te Den Haag R. Jofriet, alhier. „Apollo" naar Kolhorn. Zondag 7 Augustus a.s. zal de muziek- vereeniging „De Eendracht" te Kolhorn haar 20-jarig bestaan vieren. Dit vierde lustrum zal feestelijk herdacht worden. Den Oever gebracht. Het groote vaartuig lo" nog twee muziekverecnigingen, die al len onder leiding van den heer v. Glab- beek staan. Wil het weer medewerken, dan zal het Zondag 7 Augustus een gezel lige drukte te Kolhorn zijn. „De Buffel" gearriveerd. Gistermorgen is het marinevaartuig „De Buffel" door een tweetal sleepbooten te Hieraan zullen medewrken behalve „Apol- heeft ligplaats gekozen in de werkhaven ongeveer ter hoogte van het MUZ-magazijn. Tot en met 13 Augustus zal het vaartuig bewoond worden door leden van het Na tionaal Jongeren Verbond. In dit tijdvak zullen hier ongeveer een vierhonderd jon gens gevestigd worden. Maandag a.s. ko men de eerste gasten. Het begint hier aan Den Oever zoo langza merhand traditie te worden dat diverse vis- schers gedurende de kermisweek met hun familie per schip uitgaan. Men gaat dan op zijn gemak de mooiste deelen van ons land bewonderen en men reist betrekkelijk goed koop daar men „kok en kooi" bij zich heeft. Gistermorgen verlieten dan ook weer diver se vaartuigen de haven om van een fijne va cantie te genieten. I-IELDEBSCHE EIERVEILING, 28 Juli. Aangevoerd: 20325 kipeieren: 5254 Kg, 3-3.40. 55—57 Kg. 3.50—3.80, 58-60 Kg. 3.60 —3.90, 61—03 Kg. 3.60—4, 64—70 Kg. 4—4.40, 100 eendeieren 33.40 per 100 stuks. SCHAGEN, 28 Juli 1938. Aangevoerd 50.000 kipeicren; 5658 3.4(1 —3.45; 58—60 kg. 3.45—3.55; 60—62 kg. 3.50 —3.70; 62—65 kg. 3.55—4.00. WARMENHUIZEN, 28 Juli 1938. Schotsche Muizen 23.10; id. grove 1.90 2.20; id. drielingen 2.502.90; Eigenheimers 23.10; Gele Ires 1.90; zilvernep 8.609.20 id. drielingen f 66.30; id. uien 2.70; roode kool 11.30; witte kool 0.80. Aanvoer 97125 kg. aardappelen; 125 kg. Ires; 1900 kg. zil veruien; 3000 kg. roode kool; 4200 kg. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juli. Aanvoer: 80.000 Kg. aardappelen: Schot sche muizen 1.802.80, grooten 1.902.50, eigenheimers 2.502.90, bl. dito 2.603.20, drielingen 1.402.70, 325 Kg. uien 2.30— 2.70 drielingen 6.80, gele nep 7.608.10, 10000 Kg. zilveruion: drielingen 6.806.90, zilvernep 7.S010.50, 080 bos peen 4.305.10, 600 Kg. spercieboonen 11.7012.10, 20 Kg. snijboonen 11.7012.30, 10000 bor rabarber, 1.101.40, kroten 2.roode kool 11.50, gele kool 1.302, komkommers 2—2.90, per ziken 39 ct. per stuk, 410 stuks bloem kool 7.709.20, 2e soort 3.504. NOORDSCHARWOUDE, 29 Juli. 93500 kg aardappelen schotsche muizen 23; grooten 1802; eigenheimers 250— bl. dito 260310; drielingen 240280; 2500 kg. uien 460; drielingen 5406 gele nep 170810 16700 kg. zilveruien 250330 driclin gen570640 zilvernep 5608.60 300 kg. spercieboonen 10.4011.14 tuinboonen 10.40 —11.10. tuinboonen 1.802.50. 150 kr. kroten 3.00, 2000 Kg. roode kool 1—1.20, 7700 Kg. witte okol 0.S0—1.10. ..Aii Onveranderd. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het bedrag van de heffing en de steunuitkee- ring op boter, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 28 Juli tot 4 Augustus is vastgesteld op 50 cent per kg. (onveranderd). De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 78 cent per kg.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8