C£MDSW©©GIPIpyZIIL BOUGLIONE Ingezonden Een De 4 gebroeders BOUGLIONE Jlieuwe Üfttóten Uit het politie-rapport Pensioenwet voor officieren der Kon. Marinereserve Visscherij proefstation de ideale verkooper! iexelsch nieuws Lepelaars te Den Burg Schoolreisje R. K. School Predikbeurten Seizoen OPRUIMING bij GUNTHERT Bezoekt LUNAPARK „de Bedriegertjes" PERMANENT WAVE HET SMAAKT TOCH BETER bij COR BIJL 1 VAN DER LEE COEBERGH heerlijk - gezond pittig en niet koppig j WIJNHANDEL OP TRAN SPORT. In Sittard werd hedenmorgen door de politie een manspersoon aangehouden, die verdacht is van het opgeven van een valschen naam ter gelegenheid van een proces-verbaal gedurende de kermis alhier van verleden jaar. Hij is op transport gesteld en zal hedenmiddag wel arnveeren. BINNENBRANDJE. Gistermiddag werd aan het politiebureau kennis gegeven van het feit, dat er brand was uitgebroken in het perceel Emmastraat no. 88 Het bleek, dat het ernstiger had kunnen zijn Door het optrekken van de pit in een petro leumstel was de verf bij de kachel gaan bla deren, terwijl een schoorsteenkleedje vlam vatte. Door de buren was reeds met emmers water dit begin van brand gebluscht. AANRIJDING. Gisteravond reden een tweetal auto's, een groentenauto en de ander een reclame-vehikel van circus Bouglione, op de kruising Java- straatVan Galenstraat tegen elkaar op. De oorzaak zal waarschijnlijk te zoeken zijn in het niet verleenen van voorrang. De luitenant ter zee le kl. J. Beckering Vin- ckers, thans ter beschikking, is aangewezen voor diensten in Nederlandsch-Indië, waartoe hij zijn bestemming zal volgen per m.s. „Mar- nix van St. Aldegonde", dat 24 Augustus van Amsterdam zal vertrekken. De officier van gezondheid 2e kl. C. Mets, is bestemd voor plaatsing aan boord van Hr. Ms. „Johan Maurits v. Nassau", dienst doende in de Spaansche wateren. Hij zal daartoe 3 Augustus per m.s. „Johan de Witt" zijn bestemming vol gen naar de Straat van Gibraltar. Overplaatsingen. Matrozen le kl. N. Bakker, H. Bos, F. den Dunnen, J. van Dijk, L. van Eijk, I. F. Faber, E. J. Jansen, A. M. N. v. d. Kaaij, W. Kolen brander, R. Kooistra, A. C. C. Kranenburg, M. Lips, A. Marinus, J. Moleman, J. van Renssen E. Rooker, R. S. Vlieger, J. J. Westerbeek, J G. de Zwarte en J. A. Meulenberg, van Ws. W.o. naar Sumatra, 1 September. Matrozen le kl. J. van Aperen, A. Braam, L. Bouwer, D. van Dam, K. Goud, W. G. Kandel, G. J. Klabbers, J. J. W. Klumper, J. Rust, H. L. Schaaij, H. Sperling, W. Steenbergen, C. W. Struijk, M. Thiebau, S. Wielhouwer en H. Veld kamp van Ws. W.o. naar Sumatra, 1 Sept. Lichtmatrozen J. W. Adriaanse, L. Andreé, J. C. Assink, J. Bakker, J. Bakuwel, M. J. Pelt, Z. Besterveld, S. H. P. Blokker, P. J. Blom, J. van Blijdenstein, M. Boelhouwer, F. Born, J. van Boven, J. Breed, A. Breepoel, C. G. J. Brekelmans, S. Bremer, J. Breij, H. v. d. Broek, N. Buitenhuis, A. M. Dalstra, P. Dekker, J. Deij, P. v. d. Deijssel, C. Ditzel, G. Donker, J. Duif, J. van Dijk, J. W. v. d. Elshout, A. van Enk, J. J. van Gaaien, H. C. Gazendam, S. Ger- rits, G. M. Goossens, R. v. d. Goot, W. Gossink, T. T. Groenendaal, F. L. J. Veerman, N. C. Verhelst, P. H. Verheul, M. J. H. de Vreede, J. v. Wageningen, J. M. Wantzing, M. de Wek ker, P. v. d. Werff, M. Wetter, R. Wiersma, W. J. Wingelaar, T. A. Zandbergen, F. W. A. Zeeuwe, W. Zwart, S. de Haan, I. Hamelink, J. J. Henneman, J. Hoekveen, W. Holtkamp, J. Homan, H. M. Hozee, R. A. van Hulst, A. H. Janssen, J. Jobse, A. W. de Jong, J. de Jong, J. C. Klein, J. Knoop, W. F. Kok, A, Koster, P. C. Koster, C. J. Kru(jk, L. Laan, H. de Lan ge, L. Langeweg, M. P. van Leuzen, G. L. P. Lippens, C. Mes, F. Metman, J. Molegraaf, H. H. Moonen, A. J. Muelink, J. W. Niemann, B. Nieuwenhuizen, J. C. van Ojik, P. Ploeger, G, J. Oldenhof, M. Olivier, M. C. Onderdijk, W. A. Rekourt, A. de Ridder, A. Ridderhof, D. Rood, J. Schippers, J. v. d. Schlelj, J. A. Schra- vesande, J. H. Slnke, M. J. Speek, C. Stam, D. van Straten, T. Teekamp, J. A. van Termeij, A. Teunisse. F. Thevis, J. K. Thoen, A. M. Trausel, T. v. d. Tweel en L. Vader van Ws. Vlissingen naar Sumatra 1 September. Aanwijzing thuisvaren. Korpl.-hofmeester A. Hendriks, 20 Juli per m.s. „Baloeran" van Tg, Priok. Sergt.-monteur J. Stins, 10 Aug. per m.s. „Sibajak" van Tg. Priok. Korpls.-telegrafist, J. Zuurveld en H. H. Hage, 12 Aug. per m.s. „Baloeran" van Tg. Priok. Majoor-machinist J. Eekhart, 12 Aug. per m.s. „Baloeran" van Tg. Priok. Majoor-monteur A. W. Kroon, matrozen le kl. A. H. Vermaning en B. H. Wiedeler, korpl.- telegrafist W. Smit, korpl.-schrijver D. Slui mer, 26 Aug. per m.s. „Chr. Hujjgens" van Tg. Priok, Schipper H. van der Meer, bootsman K. Rog, sergt.-torpedomaker A. Kats, kwartiermeesters J. A. van Dalen, J. H. Krauwel, B, G. Vermeu len, C. de Leeuw en D. Midavaine, matroos le kl. A. R. Peperkamp, korpl.-vliegtulgmaker (H) C. de Groot, 2 Sept. per m.s. „Sibajak" van Tg. Priok. Majoor-ziekenverpl. C. Koningstein, sergt.- zlekenverpl. J. N. v. d. Bijl, 16 Sept. per m.s. „J. v. Oldenbarnevelt" van Tg. Priok. OOST INDIfi. Bevorderd: met ingang van 7 Mei 1938 tot luitenant tér zeé der 2de klasse bij de Konink lijke Marine-Reserve, de luitenants ter 2ee der 3de kl. bij de reserve A. Feberwee en P. C. J. Clignett; tot officier van den marine-stoom vaartdienst der 2de kl. bij de Koninklijke Marine-Reserve de officier van den Mai stoomvaartdienst der 3de klasse bij de reserve J. Verfürden. Vergund: om naar Nederland terug te keeren aan den hoofdofficier van administratie der 2de klasse H. P. Verschuur. Benoemd: met ingang van 7 Juli 1938 tot luitenant ter see der 3de klasse bij de Konink lijke Marine-Reserve, de militie-sergeanten zeewaarnemers G. A. Schuts. W. M. A. van Rossum. W. J. Ritte, G. R. Woudstra en W. R. Landman: overgeplaatst van Hr. Ms. Soera- baja naar de marinekazerne Goebeng de lste luitenant der mariniers O. Wilhelmv Damsté; van de marinekazerne Goebeng naar Hr. Ms. Soerabaja de lste luitenant mariniers J. G. M. Nass. Ingediend is een ontwerp voor een Pen Bioenwet voor officieren der Koninklijke Marinereserve, die zich ter aanvulling van een bij de Konninklijke Marine bestaand tekort aan beroepsofficieren krachtens een daar toe door hen gesloten vrijwillige verbintenis voor onbepaalden tijd in actieven dienst be vinden, alsmede voor hun weduwen en weezen Aan de memorie van toelichting wordt het volgende ontleend: Ter aanvulling van een bij de Koninklijke Marine nog gedurende een aantal jaren te verwachten tekort aan beroepsofficieren ligt het in de bedoeling, een aantal officieren der Koninklijke Marinereserve met een vrijwillig verband voor onbepaalden tijd in actieven dienst te doen komen, zoowel voor den dienst heir te lande als in de overzeesche gewesten Tot het sluiten van een vrijwillige verbinte nis, als vorenbedoeld, zullen onder meer wor den toegelatA reserve-officieren, die thans een betrekking bekleden bij hier te lande gevestig de groote stoomvaartmaatschappijen. Aangezien belanghebbenden feitelijk op den zelfden voet als de beroepsofficieren der zee macht zullen komen te dienen, wordt het temeer daar zij in hun nieuwen werkkring een volledige dagtaak zullen vinden en uit dien hoofde bezoldiging zullen genieten alsof zij tot het beroeps-personeel behoorden wensche lijk geacht, de voor de beroepsofficieren der zeemacht en hun weduwen en weezen op pen sioengebied geldende bepalingen mede van toe passing te doen zijn op deze reserveofficieren en hun nabestaanden. Het voorgestelde in de artikelen 1 en 5 van het hierbij aangeboden ontwerp van wet heeft deze strekking, Intusschen zal het noodig zijn, voor de hier- bedoelde categorie van officieren der Konink lijke Marinereserve, die tijdens den geheelen duur van hun vrijwillig verband bij het reserve- personeel in actieven dienst zullen zijn, eenige bijzondere bepalingen te treffen, in hoofdzaak voor wat aangaat den diensttijdeisch, waaraan zal moeten worden voldaan voor het verkrijgen van pensioenrecht ter zake van langdurigen dienst en voor het verkrijgen van recht op ver hooging van pensioen uit hoofde van verblijf in actieven dienst van het Rijk tusschen de keer kringen. Eerstbedoelde tijd zal worden gesteld op 35 dienstjaren. Aangezien bij een werkelijken dienst van minder dan veertig jaren aan beroepsofficie ren een verhooging van pensioen wordt ver leend onder meer over het tijdvak, waarmede tengevolge van dubbeltelling van diensttijd wegens verblijf in actieven dienst van het Rijk tusschen de keerkringen een voor pensioen gel dige diensttijd van veertig jaren wordt over schreden, is het naar het oordeel van de re geering logisch deze gunstige bepaling mede toe te passen ten aanzien van de hierbespro- ken categorie van, reserve-officieren, met dien verstande, dat aan hen deze verhooging onder meer zal worden toegekend over het tijdvak, waarmede tengevolge van vorenbedoelde dub beltelling een voor pensioen geldige diensttijd van "veertig jaren wordt overschreden. SLUITING POLIKLINIEK. Van 1 tot en met 17 Augustus a.s. zal de tandheelkundige polikliniek van het Marine- Hospitaal gesloten zijn. (Bulten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte Redactie, In verband met Uw onderschrift op mijn ,Ingezonden" van 25 dezer, verzoek ik U beleefd mij nogmaals eenige plaatsruimte te willen verleenen voor het onderstaande. NOGMAALS EENZIJDIGE VOORLICHTING! Het doet mij werkelijk genoegen, dat U tot de erkenning komt, dat differentiatie in het belang van het onderwijs is. Maar ter zake. U beticht mij, dat ik onbe kend ben met de huidige leerlingenschaal, maar ik heb toch aan de hand van hêt voor komende op bladz. 845 van de Wet op het L.O. zeer duidelijk aangetoond hoeveel leer lingen noodig zijn voor een school van 6, zoo wel als een van 12 klassen om de leerlingen voor rekening van het Rijk te brengen. Ik wil trachten het U nog eens duidelijk te maken. Door het grondgetal van 186 aan te houden (noodig voor 5 leerkrachten) komt men automatisch aan het aantal leerkrach ten, n.1. 186 X X 50. Het getal 186 geeft dus 5 leerkrachten, terwijl voor elke vol gende leerkracht 50 leerlingen noodig zijn. Overigens verwijs ik U naar bladzijde 845 van de Wet op het L.O. Voorts meen ik in Uw onderschrift te kun nen lezen, dat U werkelijk meent, dat het publiek zoo naïef is om te gelooven, dat een Commissie, bestaande uit personen, die op onderwijsgebied bevoegd zijn tot oordeelen, als door mij in mijn eerste „ingezonden" ge noemd, een dergelijk- advies, n.1. het vormen van een groote school, zouden hebben ge geven uitsluitend en alleen om een hoofd van een school een zeer klein financieel Voor deeltje te bezorgen? Het is te dwaas om daaraan te denken. Bij de commissie heeft voorgezeten alleen het belang van het onder wijs te dienen. Overigens is het mij voorgevallen, dat U als ondeskundige op onderwijsgebied, evenals ik het technische gedeelte van mijn voorstel omtrent de 12-klasslge school niet kan weerleggen, omdat ik in goed gezel schap was. Ik meen hieraan nog te moeten toevoegen, dat het geenszins in mijn bedoe ling lag, om meerdere groote scholen te vor men, doch met school 8 slechts een proef te nemen, evenals dat in Amsterdam thans en met succes wordt gedaan. Geachte Redactie, ik dank U ten tweede male voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, A. UITHOL. Den Helder, 28 Juli 1938. Wij zullen het raadslid Uithol niet volgen in zijn methode om de zaak waar het om gaat op zijpaden te voeren. Wij hebben dan ook zijn uitvoerig ingezonden stuk hier en daar bekort om tot de zaak zelf te komen en niet te vervallen in bijkomstigheden, die met het voorstel U. voor een twaalfklassige School niets te maken hebben. De heer U. begint dan te conatateeren, dat hij verheugd is. dat wij tot de erkenning gekomen zijn, dat differentiatie in het be- belang van het onderwijs is. Maar noch m ons raadsoverzicht, noch op eenige andere plaats hebben we dat voordeel ontkend. Trou wens, ook de wethouder van Onderwijs, die het raadslid Uithol van repliek diende, heeft het feit aangetast. Maar daarover ging onze critiek niet, de heer Uithol weet dat evenzeer. Het ging hier om het feit, dat de heer Uithol, die altijd in de voorste gelederen staat, als er een dub beltje op de gemeentefinanciën bezuinigd kan worden, hier met een voorstel kwam, dat de gemeente tienduizenden guldens zou kunnen kosten. We herhalen nog eens. dat de heer U. de consequenties van zijn voorstel niet gewe ten heeft en toen de wethouder van onderwijs hem daar in de raadsvergadering op wees, was de heer U., in letterlijken zin van het woord, met „stomheid geslagen". Hij had op dat moment geen enkel tegenargument, geen enkele interruptie. En dat zegt ook wel iets, gezien de mentaliteit van het raadslid U.! Nu tracht hij zijn standpunt te verdedigen en dat is niet verstandig, omdat het niet te verdedigen is. Het geval van Amsterdam gaat voor onze gemeente zeker niet op, om dat de situatie daar geheel anders, veel gun stiger is. Hieronder nog eenige cijfers om aan te toonen, dat de „groote school" nadeeiig is voor de gemeentefinanciën. Bij de huidige leerlingenschool krijgt de gemeente vergoed: van 1 tot 40 leerlingen, 1 leerkracht: 41 80 2 leerkrachten; 81 130 3 131 185 4 en vervolgens voor iedere 50 leerlingen 1 leer kracht. Dit zijn cijfers, die voor zichzelf spre ken. Men ziet er duidelijk uit, dat hoe groo- ter de school, hoe grooter het gemiddelde wordt om een leerkracht vrij te krijgen. Is het bij een 6-klassige school 39'/j, bij een 12-kl. bedraagt het 44-7,. W\j voelen ons verplicht nog even terug te komen op het geval betreffende het finan- cieele voordeel, dat een schoolhoofd door de stichting van deze grootere school zou hebben. Ook dit was een punt, dat de heer U. dank baar aangegrepen heeft om ons in eerste in stantie aan te vallen, terwijl hem bekend had kunnen zijn, dat het bezoek van het school hoofd aan verschillende raadsleden, niets met z(jn voorstel voor een 12 klassige school te maken had. Een en ander heeft nu verwar rend gewerkt en wij zullen daarom vandaag weer niet op dit punt ingaan. Red. Held. Crt. De samenwerking met Den Helder. In de dezer dagen gehouden jaarlijksche vergadering van het Nederl. Visscherij-Proef- station, gevestigd te Utrecht, is het jaarver slag van dit station en van het daaraan ver bonden proefstation en laboratorium voor materialen-onderzoek uitgebracht. De samenwerking met de rijksinstituten voor visscherij-onderzoek, met name in Den Helder voor chemisch, microbiologisch en hydrografisch visscherij-onderzoek, is in het verslagjaar aanmerkelijk verbeterd. Tot ver dere aangename samenwerking en voor een effectieve toepassing der door de regeering gewenschte gebiedsafbakening van het proef station ten behoeve van het instituut in Den Helder is, schrijft men, geen bepaalde sub- sidieering door het rijk dringend noodzakelijk. Voorts heeft het bestuur gemeend te mogen wijzen op de omstandigheid, dat de visscherij- belangen, die door het visscherij-proefstation worden gediend, als: de kwestie der verduur zaming van het kostbare nettenmateriaal, de contróle op de kwaliteit der aan te schaffen visscherij-benoodigdheden enz. van primor diale beteekenis zijn en, tot op het oogenblik althans, ver uitgaan boven de visscherij-belan- gen, die bij de vischconserven-industrie be trokken zijn. Horizontaal: 1. Indien. 4. manuscripten. 7. Groente. 8. Smal stuk hout. 10. Ringvormig koraaleiland. 12. Jong konijntje. 14. Galerijen in R.K. kerken. 17. Waterkant. 18. Incasseeren. 19. Engelsche middagmaaltijd, 21. Keukengerei. 22. Lastdieren. 23. Pond sterling. 24. Bergketen ln Rusland. 26. Artikel. 27. Stad in Algiers. 30. Kloosterzuster. 31. Gele wortel. 33. Strak kijken. 35. Residentie en stad op Celebes. 37. Raar. 38. Lor, 39. Rechtvleugelig insect. 43. Waarheidlievend. 46. Hij die eet. 47. Bloeiwijze. 49. Stam w.w. lezen (s vervangen door z). 50. Kraakbeenvisch. 52. Alle dingen. 54. Vrouwennaam uit den Bijbel. 57. Hinder. 58. Nakomelingen. 59. Instrument om te schellen. 60. Europeesche staat 61. Eerste letter greep v. e. be kend schaaldier 62. Plaatsje aan den Rijn. 65. Niet schomme lend. 68. Slaapziekte. 69. Lsge vrouwestem. 70. Zoolganger. 71. Gcde alleen zij de ccr. 72. Iep. Vertikaal: 1. Llcnaamsdeel. 2. Steltlooper. 3. Engelsche titel. 4. Javaansche titel, 5. Op een hoop leg- gen. 6. Muzieknoot 7. Korte overjas. 8. Weefsel van vlas. 9. Pepervogel. 11. Een der z.g.n. Randstaten. 12. Broekklep. 13. Vier klinkers. 15. Geluid v. e. ont ploffing. 16. Omlaag. 17. Vliesvleugelig in sect zonder de e. 20. Onscheidbaar voorvoegsel (bet. vóór). 25. Kleedingstuk. 28. Vuurpijl. 29. Inboorling v. Afrika. 31. Universiteits bediende. 32. Goudmunt v. 10 in N.-Amerika. 33. Voetbedekking voor mannen. 34. Troefkaart. 35. Vermoeid. 36. Eveneens. 40. Schikken, orde nen. 41. Band onder den kin. 42. Vestibule. 44. Rente-opleverend. 45. Soort ijzererts. 47. Havenstad a, d. Elbe. 48. Verzoekschrift. 50. Zeehond. 51. Voorzetsel. 52. Werktuig om touw op te win» den (le en laatste letter vervallen). 53.Heilige. 55. Telwoord. 56. Afk. v. Anna. 63. Waarmee de boschgrond vaak bedekt is. 64. Komische film vondst. 66. Stad in Filmland. 67. Afk. v. Iemand OPLOSSING LETTERGREEPRAADSEL. Laken Averij Afgezant Toledo Nevel Uitmuntend Dresden Ismaël Tanig Latent Aalbes Nijmegen Geranium Eufraat Verbloemen Eldorado. Laat nu dit lange verlangen geduld zijn. De prijs werd gewonnen door den Heer: H. J. WOERING, Jan in 't Veltstraat 151. Dezer dagen werden op het midden van den dag lepelaars waargenomen in de onmiddel lijke nabijheid van het dorp Den Burg. De vogels zaten rustig bij een vijvertje en schenen in het geheel niet schuw te zijn. Onder leiding van het onderwijzend per soneel maakten gisteren de oudste kinderen van de R.K.-school te Den Burg een school reisje naar Amsterdam. Met de eerste boot vertrok men des morgens naar Den Helder. Vandaar reisde men per auto-bus. Eerst werd een bezoek gebracht aan Wieringen en het Monument op den Afsluitdijk. Daarna ging de tocht door den Wieringermeerpolder naar Medemblik waar o.m. een wandeling werd gemaakt naar het Kasteel Radboud. Van Medemblik vertrok men naar Alkmaar, waar een bezoek werd gebracht aan de Kaasmarkt en vandaar naar Amsterdam. Na een rondrit door de stad werd een bezoek gebracht aan „Artis". Op den terugtocht werd Haarlem bezocht en reisde men over Velsen (Velserpont) langs den Rijksstraatweg naar Alkmaar en langs •het Noord-Hollandschkanaal naar Den Helder. Met de laatste boot keerde het gezelschap, hoogst voldaan over dit heerlijk tochtje naar Texel terug. Het grootste circus ter wereld Voor de eerste maal in Nederiand. De Fransche Barnum. DE 4 GEBROEDERS Exploitanten der drie grootste circussen van Europa: Le Cirque d'Hiver te Parijs, Le Cirque Royal te Brussel, en het grootste reizende Circus ter Wereld. te Den Helder, terrein Javastraat Vrijdsg 5, Zaterdag 6, Zondag 7 Aug eiken avond 815 uur. Zaterdag- en Zondag middag om 2.15 uur groote Kinder en Familievoorstelling. EEN NIEUWE SENSATIE! Het grootste Circus van Europa arriveert in onze stad 1 «orrfsf U Cirvu, BOUGLIONB. de Fransche BARNUM. gezien hebt. weet U niet wat het beftckenthet grootste circus y&n Europe. Het circus dat U de mooiste voorstellingen biedt, dat U nog nooit vertoonde attracties geeft, alles tot in de puntjes verzorgd. Dc 4 GEBROEDERS BOUGLIONE, de Koningen van het Circus zijn alom beroemd en békend. ZIJ alleen zijn in staat, dank tij dé modèrnSte middelen, om dag in dag int met een karavaan van 200 transportwagens door Nederland te reizen. Een prestatie zoo enorm dat Barnum ze zou benijden. Altijd er op uit om het publiek te behagen, zijn de Gebroeders Bouglione. vakmenschen als ze zijn van Vader op Zoon. erin geslaagd dc hand te leggen op de weest sensationeele attracties, nog nimmer vertoond of gezien in Nederland. Hun menagerie, geheel vernieuwd wilde beesten zijn alleen mooi in de kracht vêfi hun leven en verrijkt met de mooiste exemplaren uit dè Aziatische én Afri- kaansche wildernissen. Speciale jachten werden voor Circus Bouglione georganiseerdbezichtigt den buit in hun menagerieën. Dc paarden, de trots van ieder circus, allen edèl rrt vurig, zyn wat men noemr Raspaarden Ras dat tot uiting komt in de verfijnde dressuur en de socpèle bewegingen. Gezien het enorme succes van het glansnummer „DE PAREL VAN BENGALEN" het sprookjesachtige schouwspel, vertoond te Parijs en Brussel, steeds uoor uitverkochte zalen, meenden dc Gebroeders Bouglione kosten noch moeite te moeten sparen om ook dit schouwspel aan het Neder- landsche publiek te toonen. Zij ti/n er in geslaagd. Öok U moet dit zien. Na de 300ste uitvoering te Parijs in het Cirque d'Hiver en te Brusièl in het Cirque Routl noa steeds het SUCCES NUMMER. 9 ATTENTIE! ATTENTIE! Het wereldcircus Bouglione strooit niet zooals andere circussen met reductie- kaarten doch heeft zljo prijzen zoo gesteld dat iedereen dit interessante schouwspel kan bijwonen ATTENTIE! ATTENTIE! Alléén zitplaatsen. Prijzen v.af f O.SO Impressarlo FRANS MIKKENIE. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u. Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. A. W. Kok. Waal, v.m. 10 u. de heer Jac. Kortenhoeve. Herdenking 25 jaar bestaan v. d. H. St. Vereen, te De Waal. Den Hoorn, v.m. 11.15 u. Ds. Visser, Maandcollecte. De Cocksdorp, v.m. 10,30 u. Ds. Salrn. Zuid-Eierland, n.m. 4 u. Ds. Salm. Ou deschild, v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft. De Koog, v.m. de heer W. C. Luuring. Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 u. Dr. Vis. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. E. C. B. Kok. Geref. Kerk. Den Burg, (geb. Fanfare), v.m. 10 uur, Preeklezen, n.m. 7.30 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10 uur Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u. Preeklezen. Leger des Heils. Zaterdagavond 8 uur, Straatzang, Den Burg. Zondagmorgen, 7 uur. Bidstond. Zondagmorgen 10 uur, Heiligingsamenkomst. Zondagmiddag 3.30 u., Openluchtsamenkomst. Oost. Zondagavond, 8 uur Verlossingssamenkomst. VACANTIE tot 20 Augustus. GRÊ GREUTER, Costumiëre. Klaas Duitstraat 28. Ziet de etalage - Koningstraat le BERGEN, aan den BERG ER WEG. Geheel nieuwe attractie. Vrij entree verplichte consumptie, De Directie. Compleet 2 gld. Twee dames gelijk 3.50 Meisjes ben. 14 jaar 1.50 Oliebehandeling en garantie. Bespreken per briefkaart of mondeling gewenscht. C'. J. BrpeuwcrRljkenberg Keizerstraat 44, Den Helder. van

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6