De Lucernedrogerij ïi=in de Wieringermeer Jubileumpostzegels Predikbeurten lAOO^tóe^c/^en Het Lutine-goud naar Amsterdam Wedstrijden bij F. M» Men begrijpt Duitschland nog steeds niet - - Dc ruilverkavelingswet Terugkomst van de Koningin Hawaii Clipper vermist Uit onze omgeving Een bedrijf als een Zwitsersch uurwerk! STOOMVAART MIJ. NEDERLAND paulau Laut, u., 28 Juli v. Genua. Salabangka, 29 Juli te Hamburg. Tarakan, t., v. Marseille. kon. ned. stoomboot maatschappij Aurora, 29 Juli te Rotterdam. Bodegraven, 28 Juli v. Amsterdam.' Colombia, 28 Juli naar Fjkrland (toeristenv.). Cottica, 29 Juli v. Amsterdam. Crijnssen, u... 28 Juli te Madeira Hebe, 28 Juli te Hamburg. Iris, 28 Juli v. Amsterdam. Nereus, 28 Juli v. Santander. Odysseus, pass. 29 Juli Holtenau. Pericles, t., 28 Juli San Miguel. gepass. Saturnus, 28 Juli v. Triëst. Socrates 28 Juli te Curagao. Stella, 29 Juli v. Tanger. Trajanus, 29 Juli te Amsterdam. Tltus, 29 Juli te Rotterdam. Ulysses, pass. 28 Juli Finisterre. Van Rensselaer, t., 28 Juli Madeira. Vesta, 28 Juli v. Piraeus. Vulcanus, 28 Juli v. Gibraltar. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Sawahloento, 28 Juli te Mauritius. Ruys, 28 Juli v. Mauritius. KON. HOLL. LLOYD. Salland, t., 26 Juli te Santos. Waterland, 28 Juli v. Amsterdam. Westland, t., 3 Aug. v.m. 6 u. te IJmuiden verwacht. HOLLANDAMERIKA LIJN. Breeddijk, 28 Juli te Tampico. Damsterdijk, 27 Juli Cristobal. Delftdijk, 27 Juli te Cristobal. Edam, 29 Juli te Rotterdam. Narenta, 26 Juli te Vancouver. Nela, 27 Juli v. Londen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 29 Juli te Amsterdam. JAVA—NEW- YORK-LIJN. Glaucus, 27 Juli te New Orleans. Palembang, 28 Juli v. Singapore. Tabian, 27 Juli v. Sabang. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Modjokerto, 27 Juli v. Mombassa. Saleier, 28 Juli v. New Orleans. Silverwillow, 28 Juli v. Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar, t., 28 Juli v. Singapore. Kedoe, t., pass 28 Juli nam. 1 u. Sagres. Kota Gede, 28 Juli te Bremen. Kota Pinang, 28 Juli te Bremen. Kota Radja, t., 29 Juli v. Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, t., 28 Juli v. Victoria. Alwaki, t., pass. 28 Juli Madeira. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Autolycus, 28 Juli v. Colombo. Memnon, 28 Juli v. Rotterdam. Polyphemus, 28 Juli v. Sabang. Stentor, 27 Juli te Londen. EMZETCO LIJN. Jonge Johanna, pass. 28 Juli Quessant. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak 27 Juli v. Batavia. Tjisadané, 28 Juli v. Shanghai. Tjisalak, 26 Juli te Hongkong. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ (HollandAfrika Lijn). Bloemfontein, 29 Juli te IJmuiden. Boschfontein, t., 28 Juli v. Tanger.. Heemskerk, t., 28 Juli v. Zanzibar. Jagersfontein, u., 28 Juli, te L. Marqués. Nljkerk, 27 Juli te Hamburg. (HollandOost-Azië Lijn) Grootekerk, 29 Juli v. Rotterdam. Meerkerk, t., 28 Juli v. Colombo. Serooskerk, t., 28 Juli te Kobe, Zuiderkerk, u., 28 Juli v. Singapore. (HollandAustralië Ljjii). Aaagtekerk, u., 28 Juli v. Aleppy. Enggano, u., 28 Juli te Adelaide. Marken, t., 29 Juli te Antwerpen. Veilig opgeborgen. Het door de Karimata opgebaggerde staaf je goud van de Lutine is naar Amsterdam overgebracht. Voorloopig zal het gedepo neerd worden in de brandkast van de firma Langeveld Schroder aldaar. De onderlinge wedstrijden vingen Donder dagavond aan met 100 m borstcrawl en Schoolslag heeren en 50 m idem dames. Het water was wat ruw, hetgeen de tijden na- deelig beïnvloedde. Jo v. d. Reyden maakte op de 50 m crawl 41.5 sec., terwijl ook de 50 m schoolslag door haar werd gewonnen in 48 sec. Net Borst was hier 2e in 48.8 sec. Bij de heeren was meer spanning, ook door grootere deelname. De uitslag luidde: 1. Hartingsveld 1 min. 19.64; 2. W. v. d. Bogaerde, 1 min. 19.8; 3. Jan Baarda 1 min. 20.3.4; 4. C. v. d. Berg 1 min. 20.6 sec. Het slechte water in aanmerking genomen heeft F.M. thans dus 4 zwemmers, welke de grens der A-klassers (ruim 18 sec.) aardig benaderen. Op de 100 m schoolslag wist Wil denberg 2ijn suprematie te handhaven in den t(jd van 1 min. 33.4. Gisteravond werden estafettes verzwom- men. 6 X 50 m borstcrawl heeren leverden de tijden 3 min. 31.5 en 3 min. 37 op, Ook de 3 X 50 m wisselslag en de 4 X 50 m school slag leverden aardige nummertjes op. Zaterdagmiddag zijn er wedstrijden voor jongens en meisjes, terwijl Zondagmorgen de Brands-beker (200 m vrije slag heeren) en de Vries-beker (100 m schoolslag dames wor den verzwommen (aanvang half elf). Dan zullen ook de proeven van vaardigheid kun nen worden afgelegd, waarvoor men zich bij de badmeesters van F.M. kan opgeven. Indien zulks mogelijk is, zal een ploeg Amsterdammers Zondagavond een zwem tocht naar Texel ondernemen en 's mid dags tegen F.M. een polowedstrijd spe len. Het zijn leden van de zwemvereni ging „Dolfijn". Beeltenis van H. M. de Koningin. Ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zullen door Nederland en de overzeesche gebiedsdeelen her denkingspostzegels worden uitgege ven, alle met hetzelfde beeld. De zegels, door den kunstenaar Pijke Ivoch ontworpen, dragen de beeltenis van H. M. de Koningin, naar een onlangs ver vaardigd portret. Boven het portret zijn de jaartallen 1898 —1938 aangebracht, terwijl links de naam „Wilhelmina" en rechts het woord „Ne derland" resp. „Nederlandsch-Indië", Suri name" of „Curagao" staat afgedrukt. On der de beeltenis is de waarde aangegeven. De nieuwe postzegels zullen verkrijgbaar zijn van 30 Augustus tot en met 15 Oct. a.s., hun geldigheidsduur loopt tot 31 Dec. 1939. Zij zijn uitgevoerd in rotogravure en hebben een beeldgrootte van 21 X 28V2 m.m. Voor Nederland zijn de zegels verkrijg baar in de volgende waarden en kleuren: 1% cent: zwartgrijs*, 5 cent: oranje en 12Y2 cent: blauw; voor Nederlandsch-Indië 2 cent: paars; 10 cent: rood; 15 cent: blauw en 20 cent: oranje; voor Suriname: 2 cent: paars 7y2 cent: oranje en 15 cent: blauw en voor Curagao li/2 cent: paars; 6 cent; oranje en 15 cent; blauw. Gelukkig heeft het vrienden. Goebbels spreekt. Hitler, de incarnatie van het Duitsche Rijk. Gisteravond heeft minister Goebbels te Breslau (Duitschland) een rede gehouden waarin hij zeide dat Duitschland een zware econom. en politieke strijd om het bestaan voert. De democratische buitenwereld kan en wil ook dikwijls Duitschland niet hegrij pen. Deze buitenwereld is zelfs bereid Eu ropa in den bloedigsten oorlog te verwik kelen, wanneer daarmede in Duitschland het nationaal-socialisme kon worden ver nietigd, doch zij komt met haar plan te laat. Goebbels laakte in scherpe bewoor dingen de anti.-Duitsche leugencampagne in een zeker deel van de buitenlandsche pers. Hij somde in het kort op, wat de nationaal- socialistische regeering tot stand gebracht heeft. Duitschland, zeide hij, heeft thans weer vrienden in de wereld en staat niet alleen. Goebbels besloot met hulde en dank te brengen aan Adolf Hitler, „voor alle Volksduitschers de incarnatie van het Duit sche rijk en het Duitsche volk." Bij Kon. Besluit is bepaald, dat dc Ruiiverkavellngswet op 1 Augus tus a.s. in werking zal treden. Van officieele zijde meldt men ons, dat H. M. de Koningin Dinsdag 2 Augustus a.s. in den voormiddag van haar verblijf in het buitenland in de residentie zal te- rugkeeren. H.M. zal haar intrek nemen in den Ruigenhoek. Zes passagiers en bemanning van negen personen ran boord. ...De vlicgboot van de Pan American Aairways „Hawaiï ICipper", welke met zes passagiers en een bemanning van negen personen op weg was van Guam-eiland in den Stillen Oceaan naar Manilla, een afstand van 1000 mijl, is verscheidene uren over tijd. Do bevelhebber over de Amcrikaanschc vloot in de Chinesche wateren, heeft het departement van marine er van in kennis gesteld, dat hij aan alle beschikbare sche pen bevel heeft begeven te zoeken naar hte vermiste vliegtuig, den Hawaiï Clipper. De laatste berichten van den clipper werden om 4 uur 09 Greenwichtijd ontvangen, mel dende, dat de Clipper zuidelijk cirgelde om een tropischcn storm en tegenwind te ont gaan. WIERINGEN NIEUWS VAN DE WIELERBAAN. Kermis-Maandag 1 Aug. a.s. zullen weder om interessante wielerwedstrijden plaats vinden op de Wieringer Wielerbaan. De beste renners zullen starten. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. DE KERMIS Een oud gebruik: slullcn eten. Met prachtig zomerweer is de jaarlijk- sche kermis Donderdagmiddag begonnen: Hoewel het, der traditiegetrouw, op dezen eersten dag nog stil was, heerschtc cr toch reeds een gezellige stemming. Natuurlijk waren de aapjeskoelsiers ook weer op het appél, zoodat men rijdend van de eene dancing naar de andere kon komen. Ver der ontbraken ook dc draaiorgels en har- monika's alsmede de liedjeszangers en ook de apen e.d. niet. Hebben we goed ge teld, dan staan er in ons woonwagenkamp thans 24 wagens. En dan als oud- gebruik zien we in de bakkerswinkels de „Wieringen Tullen", een broodje, vierkant, even hooger als het wel bekende cadetje, hetwelk warm met ham of i.d. behoort gegeten te worden. Deze tul len worden alleen tijdens de kermis ge bakken, en zijn om twaalf uur gaar, dan is het in de bakkerswinkels een drukte van belang. Een ieder wil wanne trillen eten. De een gaat met een emmertje, een andere haalt ze in een doek, alles maar om ze zoo lang mogelijk warm te houden. Vroeger werd op den eersten kermisdag aan alle ingezetenen door den burgemeester in de groote kerk. een warme tul uitge reikt; deze uitdocling, waaraan door een ieder, rijk of arm, oud of jong. werd deel genomen werd door de gemeente bekostigd. In dien tijd werd door don hakker, als zijn tullen klaar waren, dit hekend gemaakt: hij ging dan voor zijn huis op een hoorn blazen van: „De tullen benne klaar." En dan kwamen de gegadigden van alle kan ten opdagen om hun kcrmismaal in ont vangst te kunnen nemen. In den tijd. toen fietsen en auto's hun in tree nog niet gedaan hadden gingen b.v. de bewoners van enkele hij elkaar staande boerderijen gezamenlijk met Paard en wa gen naar 't dorp. terwijl dan boter en ham in een trommel werd meegenomen. Dc hak ker. die dan zorgde zijn kamer ontruimd te hebben, ontving hier de menschen, en dan gingen de tullen pit do oven zoo op de tafel. Na dit eetfestijn bleef men dan meestal op 't dorp, waar natuurlijk meteen gezellig kermis gehouden werd. Dit is allemaal veel veranderd maar Wieringen blijft zijn Tullen met kermis behouden! De dag vari gisteren blonk ook weer uit door schitterend weer, en daar dit nu een maal voor goed kermis vieren een voorname factor is, konden de bezoekers van de vele attractie's volop genieten. Politie. Verloren: een gouden damesring. Gevonden: eeen groene ceintuur. Inlichtingen bij den Gemeente-Bode. ANNA PAULOXVNA Over den R.K. Landdag, die hier 15 Augus tus in de Spoorbuurt wordt gehouden, ver nemen we verder, dat wegens z'n vertrok naar Indië, niet Pater Bor. de Grecve een spreekbeurt zal vervullen, doch kapelaan E. Pronk van de St. Laurentius-parochie te Alkmaar. HET ARBEIDSGESCHIL IN DEN LANDBOUW. GEEN RESULTAAT BEREIKT. De besprekingen tusschen de werk gevers en vertegenwoordigers van de arbeidersorganisaties over het loon- conllict in den landbouw, welke Vrij dag in „Veerburg" werden gehouden en onder leiding stonden van den Rijksbemiddelaar den heer J. J. G. S. Falkena, burgemeester van Heeren veen, hebben niet tot een resultaat geleid. De discussies waren soms van zeer heiligen aard. De partijen bleken niet tot elkander te brengen te zijn. De rijksarbiter zal waarschijnlijk over cenigen tijd zelfstandig uitspraak doen. ALKMAAR, 29 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 46 stapels, zijnde 11S.OOO Kg.: I'abriekskaas kleine f22, Roerenkaas kleine f 20.50, idem commissie f 20.50, per 50 Kg. ALKMAAR, 29 Juli. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 8 HL voer tarwe 7.50; 153 HL gerst (nieuwe winter- gerst 2e s.) 5.50—0.40 en hev. 77..>0; 133 HL haver 0.35—6.00; 12 HL booncn. w.o.: bruine 1520 en citroen 1215; 5 HL erw ten: kleine groene 11.50, groote groene 10 en rauwe erwten 30. Totaal aanvoer 313 HL Alles per 100 Kg. Handel stug ALKMAAR, 29 Juli. Aardappelen 2—3.00, aardbeien 2902, aal hessen 014, andijvie 0.803.80, appelen 5 9, bloemkool I 5—8, idem II 24, bieten 1.00—3.50, aele kool 3.60, groene kool 1—2, kropsla O.'KI3.00, komkommers 24.50, peterselie 12, perziken 38, nostelein 0.10 —0.25, peulen 3—6, rabarber 1.50—3, radijs 0.50—2, roode kool 11.40, selderie 1.50 3, spinazie 0.100.98. snijhoonen 3—8, dub bele spercieboonen 3.505.50, tuinboonen 3055, tomaten 23.50, uien 6.wortelen 410, zwarte bessen 3034. ALKMAAR, 29 Juli. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aanbod en verkocht 5160 stuks, mlddenprijs 19.50 20. hoogste prijs 21.Commisie 40 plus aanbod en verkocht 100 stuks, prijs f 21. Ed. Kruid, aanbod en verkocht 180 stuks, prijs f 21.—. Totaal aanbod 5410 stuks, ver kocht 5440 stuks. Aanwezig 1 fabriek. WARMENHUTZEN 29 Juli Schotsche muizen f 22.80; id. grove f 1.70 —2.20; id. drielingen f 1.90—3; Eigenheimers f 2.50—2.80; zilvernep f 6.20—0.70; id. drie lingen f 5.30; witte kool f 0.S0; aanvoer: 24.500 kg. aardappelen; 973 kg. zilveruien; 4.300 kg. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. 30 Juli. Schotsche muizen f 1.80—2.30, grooten f 1.G01.90, eigenheimers f2.G03.10, drie lingen fl2.30, kleine f0.70, uien, drielin gen f 0.200.50, zilvernep f5.008.00. sper cieboonen f99.20, tuinboonen f2.20, toma ten A f44.10, B f 7.7C)17. C f4, druiven: Alicant f4141.80, Frankenthalers f40.10 42. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juli. Schotsche muizen f22.90, grooten fl.80—- 2.16, R. duken fl.80, eigenheimers f2.20 2.30, hl. dito f22.10 drielingen f2.402.70, uien f4.80—5, drielingen f5.400. gele liep f6.707 70. zilveruien fl.801.90, drielin gen f3.80—4.60. zilvernep f 4.50—7.20, spercie boonen fO.f'O—7.90, kroten fl3.30, roode kool f 1—1.20 gele kool fl170, witte kool f 0.80— 1, bloemkool f 11De veiling duurt voort. ZONDAG 31 JULI 1938. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, vm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Wieringen. geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef. geen dienst. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Zooals men in de exportslage rijen te Chicago het varken in de machines ziet stoppen en de blikjes er uit ziet rollen, zoo ziet men hier in korten tijd de ruwe lucerneklaver tot een zachte groene massa, een kostelijk vee voer worden. Voor wie 's nachts den wijden, don keren Wieringcrmeei'polder moet doorkruisen: 't, is géén boerderij die in brand staat, dat vuur, dat de u plotseling aan den horizon ziet oplaai en, ziet verminderen en weer opko men dan trekt de machinist van de Lucernedrogerij van liet Cen traal Bureau" de deur van zijn oven open, en pookt zijn vuur eens extra op, dan jagen do vonken door de hoogo schoorstecnen, dan ver licht het rosse schijnsel den zoom van het nieuwe land Rusteloos Werken de arbeiders voort, wagen na wagen met frissche lucerneklaver wordt verwerkt tot een kostelijk eindproduct, het Lucerncmeol, waar aan men bij de samenstelling van och- tendvoer, mengvocr, enz. enz. om zijn lichtvcrteerbaarhcid en hoog eiwit gehalte zoo een groote waarde hecht. Het is het cenige bedrijf op dit gebied in Nederland, deze drogerij van het Centraal Bureau uit het Landbouwcoinité, kortweg gezegd „Centraal Bureau" te Rotterdam en,.. hoewel het nog zeer kort „draait", kan het reeds nu lang niet aan alle vraag voldoen, ondanks zijn productie van 1300 zak per week, ondanks het feit, dat van Maandag morgen acht tot 's Zaterdagsmiddags vier uur, in drieploegcnstelse onafgebroken wordt gewerkt. Het heeft ons niet verwonderd dat te hooren, immers ook als leek ziet men, dat 't Noderlandsclic product, o;n het nu niet ;11 te chauvinistisch uit te drukken, minstens zoo goed is als 1101 buitcnlHmlsche, bijv. liet Ar- gentijnsche en bij berdudeering van de analysés blijkt het al héél duidelijk... De heer Smit, de energieke bedrijfsleider, is dan ook niet weinig trotsch op zijn „spul", dat hoven verwachting reeds thans loopt als een Zwitsersch uurwerk en zonder cenige stagnatie uur in uur uit op volle ca paciteit werkt. De moijstcranalyse van het eindproduct is gemiddeld als volgt: 18.19% verteerbaar eiwit, 14—13 ascli, 22—23 ruwe cclstof en 50 vocht; een resultaat waarover men dubbel en dwars tevreden kan zijn. „Komen de berekeningen van profes sor Sjollema zooals men weet de onlangs afgetreden lioogleeraar, die zich bijzonder voor deze inrichting heeft geïnteresseerd ongeveer uit", vroegen wij. „Als gemiddelde wel", vertelde ons de heer Smit, „al zijn er voeren, welke zoowel naar de boogie, als naai' de laagte in kwaliteit en kwantiteit, voor wat betreft verhouding ruw materiaal en eindproduct, veel verschillen. De berekening van professor Sjollema, dal van 1400 Ivo. Lucerne 350 Ivo. meel zon ko men, is ook vrijwel juist. Toch is hot eigen aardig, vervolgde onze vriendelijke gastheer, dat de praktijk in vele opzichten de theorie weer omver heeft geworpen. M'n werklieden en ik weten nu precies, als do capaciteit dreigt te verminderen, waar de fout zit, in een oogenblik is die verholpen en we draaien weer lustig verder." „Martelen doen we niet meer", alles loopt vlot en geregeld. Alleen kunnen we nog één zaak verbeteren, de begintoevoer, en ook dat komt Voor elkaar, wij krijgen nog een Jacobsladder met breeden transport hand en een nieuwe hakselmachine. Dan wordt do toevoer automatisch geregeld, do machine is steeds vol, waardoor zc het beste en vlugste werkt. „liet zal natuurlijk tiog wel verschillen, klaver of klaver", vroegen we Dat doet het zeker, zei de Heer Smit. Een goed beginproduct is voor ons van heel veel waarde. Is het door broei te droog, dan is 't geel en is er te veel eiwitverlles, is het nat, dan moeten we te veel stoken om liet vocht te doen verdampen cti steenkool kost ook geld. Ook kan het nog voor komen dat er veel zand in dc klaver zit, door mols- iioopen, of doordat de maainiachine fe diep gesneden heeft, maar met zand en ook met taaie .stoppels weten we wel weg. Gaat U maar mee, dan kunt U zelf zien. Het bedrijf bezichtigd. En toen hebben we dit moderne bedrijf RAPPE HANDEN ZORGEN DAT DE ONVERZADIGBARE HAKSEL- MOLEN ZIJN DEEL KRIJGT. dat zooals men weet gebouwd is onder Kol- horn aan den rand van den W.-meerpolder, van a tot z bekeken. We zijn langs kleine laddertjes boog naar boven geklommen, we hebben het haksel zijn duizelingwekkenden gang door wijde buizen zrer, maken, opge jaagd door ventilators, die men met recht cyclonen noemt, we hebben als bij een vleeschmachine in de exportslagerijen In Chicago als 't ware het varken erin zien stop pen en de blikjes eruit zien komen. Het gaat eigenlijk... heel eenvoudig! Zooveel mogelijk verwerkt men het pro duct versch van 't land, gaat dit niet, dan wordt wat niet direct door de machines kan worden opgenomen, tijdelijk, en zoo kort mogelijk, los gespreid op groote zei len. De lucerne wordt allereerst gestort in den baksel molen, en gedeponeerd op een plaat, waaronder een ruimte is geconstrueerd, wel ke tot op een temperatuur van 600—800 gra den Fahrenheit wordt verwarmd. Een ven tilator met groot zuigvermogen de cy cloon brengt bet haksel door verwarmde buizen naar boven. Het fijne haksel gaat di rect verder, de nog grove gedeelten, de stop pels, gaan den weg terug, langs een andere buis, ondergaan nogmaals en nogmaals dezelfde bewerking, net zoolang tot ook dit gedeelte zóó licht geworden is, dat het verder kan worden geblazen, en liet tenslotte met de hoeveelheid welke direct geschikt voor verder bewerking was, één ge heel vormt. De aanvoer wordt geregeld door een schuiftoevoer, geleidelijk via een buizensy- sleem verlaagt men de temperatuur van hét halfmateriaal, dat tenslotte in de koelmachine lereelil komt. Een transportschroef brengt het naar den z.g. hamermolen, waar 't fijn wordt gemalen, een exhauster-systeem leidt het meel naar den stofopvanger, welke het reinigt, en dan stroomt het eindproduct oen fraai groen getinte, zachte, poeder- vormige massa in de 40 Kilo's zakken. De groote trailers staan al klaar en do tot meel geworden lucenifc kan haar laatste reis beginnen, naar de. magen van de koeien, de varkens en de biggen. Om te zorgen dat onze melk, ons biefstukje of ons carhonaadje er niet slechter van worden. Een wonderlijke reis Betuigen wij tenslotte onzen dank aan de directie van het Centraal Bureau en aan zijn bedrijfsleider, den heer Smit, die ons in staat stelden onze lezers iets over dit in teressante bedrijf te vertellen!

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7