SCHUDT UW LEVER WAKKER Texelsch nieuws Ha, Ha, De heer Leistikow eervol onderscheiden De komst der Fransche Barnums De schietweek uitstekend geslaagd Inschrijving Handelsregister Burgerlijke Stand van Den Helder Reist per „ESONA" Een menschenredder is heen gegaan Marktberichte» Marktoverzicht Ingekomen personen Vertrokken personen De Koog Cocksdorp feilen De Hollandweek Vischafslag IJmuiden Onderhandsche verkoop op Tiengemeten ^xihze4)[maAB^lcMen Groote waardeering voor de Marinekapel bjj de Vierdaagsche. Zooals men in onze Vierdaagsche-flitsen ge lezen zal hebben, was het weer de Koninklijke Marinekapel, die onder leiding van kapelmees ter Leistikow, zorgde voor een zeer op prijs gestelde muzikale medewerking. En gezien Tiet enthousiasme, waarmede de marine-klan ken door het groote publiek herhaaldelijk ont vangen werden, mag geconcludeerd worden, dat de populariteit van dit korps ook in den lande nog steeds in opgaande lijn is. Aan waardeering heeft het dus gedurende deze dagen niet ontbroken, ook niet voor de kranige leiding van den heer Leistikow, die Vrijdag te Nijmegen persoonlijk door den bur gemeester dezer stad, den heer J. A. J. Stein- weg, bij de prijsuitreiking aan de tippelaars, gehuldigd werd. Tal van autoriteiten wensch- ten den heer Leistikow geluk, o.m. de Chef van den Marinestaf, vice-admiraal Fürstner. De onderscheiding, aan deze huldiging verbon den, bleek te zijn de eere-medaille der stad Nijmegen, welke slechts bij hooge uitzonde ring toegekend wordt. Het was te Wijchen, dat de burgemeester de geheele kapel toesprak, terwijl na het gegeven concert een lunch aangeboden werd. Te Arn hem werd men tenslotte gehuldigd door het meentebestuur en dat van de V.V.V., terwijl het publiek de kapel in de bloemetjes zette. Staaltje van organisatietalent. Nog enkele dagen, en circus Bouglione, het bedrijf dat sedert vele jaren beschikt over een wereldnaam, zal zijn tenten in Den Helder openen. Circus Bouglione zal, wij hebben het reeds eerder geschreven, Vrijdag, Zaterdag en Zon dag a.s. voorstellingen geven en als wij ons niet sterk vergissen wordt hier iets buiten gewoon goeds gegeven. Gelezen tenminste de zeer gunstige perscommentaren. De intocht zal, uit den aard der zaak, voor half Den Helder natuurlijk wel weer een evenement worden. Men komt met niet minder dan 200 transportwagens en met een zeer groot aantal dieren. Hieronder be vinden zich raspaarden, tijgers, leeuwen en olifanten. Deze optocht belooft iets te worden, wat men voorheen in Den Helder nog niet be leefd heeft, zoodat wij gaarne adviseeren bij deze incomste van de Fransche Barnums (zooals de eerenaam van dit circus in Frankrijk is) aanwezig te zijn. Men kan het min of meer als een gratis voorstelling be schouwen. Voorts vernemen wij, dat de tent plaats zou bieden aan 12.000 personen, terwijl het geheele circusbedrijf, zooals het op de Javastraat achter het Singel zal ver rijzen, te vergelijken is met een stadje op zich zelf. Wij hebben Zaterdagavond, den laatsten avond van de Heldersche Schietweek, een kijkje ge nomen in het „Musis Sacrum". En de ijver, waarmee deze ontegenzeggelijk mooie sport ook dezen avond nog werd beoefend, was onverflauwd. De schoten knalden zonder onderbreking door de zaal en cTë schutters, den arm gesteund op de knie, tuurden scherp naar het doelwit. Mooie, resultaten werden door enkelen ge boekt. Een serie van 57 of 58 punten kwam zelfs nog wel eens voor en de voorzitter van de Heldersche schietvereeniging was dan ook niet alleen tevreden met de meer dan goede deelneming, maar eveneens met de bereikte resultaten. Dat er nog zooveel goede schut ters in Den Helder waren had hij niet gedacht. Ongeveer 14000 schoten zijn er deze week gelost en dat wil nog wel wat zeggen. 14000 kogels verlieten den loop van het geweer om in of naast het doel terecht te komen. Zaterdagmiddag waren diverse vereenigin- gen van buiten gekomen om hun kunnen in schieten te demonstreeren. Ook het Heldersche politiecorps was vertegenwoordigd en gezien het feit, dat zij in geweerschieten nooit oefe nen zijn de resultaten, die zij boekten, zeker verdienstelijk te noemen. Hieronder laten we volgen het totaal aantal punten dat diverse corpsen en groepen wisten te behalen. Hoorn 275 pt. B.V.L. Den Helder, 2e corps, 274 pt. B.V.L. Den Helder, le corps, 269 pt. B.V.L. Alkmaar 267 pt. Egmond aan Zee 256 pt. Politie Den Helder I 254 pt. Schagen II 251 pt. Politie Den Helder II 242 pt. Schagen I 239 pt. Marine-Hospitaal 205 pt. In onze courant publiceerden we reeds de dagprijswinnaars van de geluksbaan tot en met Woensdag. Hieronder volgen de winnaars vanaf Don derdag: ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER"S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eiscnt Carters Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. U.75. Donderdag: Van Poelwijk, een bonbonnière. Vrijdag: Klap, fruitmand. Zaterdag: Van Strijen, een bon van Kapé ter waarde van 3. De schietweek behoort weer tot het ver leden. Maar zooals de voorzitter ons mede deelde, het zal niet voor het laatst zijn dat een dergelijke strijd in Den Helder wordt gestreden. Integendeel, men heeft reeds plan nen gemaakt om voor het volgend jaar in herhaling te vervallen, wat voor ditmaal een goede gewoonte zal zijn. Eveneens heeft de schietvereeniging het plan om haar statuten aldus te wijzigen, dat ook zij, die niet in den militairen dienst zijn geweest of bij de B.V.L. zijn aangesloten, lid kunnen worden van de vereeniging. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen, zoodra deze wijziging een feit is geworden, als lid toetreden. Over ongeveer drie weken zullen voorts de uitslagen van den schietwedstrijd bekend ge maakt worden. We komen hierop t.z.t. nog terug. 26 Juli tot 2 Augustus 1938. Nieuwe Zaken: Den Helder: Fa. Noppert Oordt, Hoogstraat 110, aan nemersbedrijf. Fa. Gebrs. de Waard, Jan in 't Veltstraat 109, aannemersbedrijf, enz. N. J. Kiljan, Zwaanstraat 11, smederij. Wijzigingen: Den Helder: Klaas Bak, Weezenstraat 22, groenten- winkel; overgegaan aan G. W. Bekebrede. van 1 Augustus 1938. BEVALLEN: M. G. Geurts-^van den Brink, z., J. EelmanProvilij, d., M. E. v. d. Plas van Pel, z., Th. PaansSteilberg, d., C. P. VisserLooij, d., F. de Boer—Post, z., J. E. G. van ZwedenBastiaans, z., D. Smeding Dam, d. naar Schoort, Alkmaar, A'dam TERSCHELLING, 1 Aug. Een van de bekendste menschenredders in Neder land is In den afgeloopen nacht te Ooster end op 87-jarigen leeftyd overleden. Het is Aike P. Smit, oudschipper van de roei- reddingboot „Oosterend", een man, aan vvlen 77 menschen van verschillende nationaliteit het leven danken. Ongeveer 75 jaar heeft hij op deze wijze in dienst van de menschheid gewerkt en zijn naam is ver buiten het eiland verspreid. Aldus de Tel. Aike Smit is dood. Hij wa3 over het geheele eiland een zeer gezien en algemeen geachte persoonlijkheid, die aar, den naam van de Noord-Zuidhollandsche Reddingmaatschappij een zeer bijzonderen klank verleende. Hij was de redder van Terschelling. Als er iets bijzon ders op de kust te doen was, dan kon men er op rekenen, dat Aike present was. Nooit deed men tevergeefs een beroep op zijn menschlie- vendheid en zijn kennis en ervaring van de groote gevaren bij storm op de Boschplaat en het Bornrif waren afgemeen erkend. Tot op zijn 87 ste jaar was hij een stoere, breede kerel, met een sterken kop op de vier kante schouders. Ruim een dozijn groote, levensgevaarlijke reddingen heeft hij als schipper geleid, ontel baar vele tochten naar in nood verkeerende schepen. Zestig jaar geleden trok hij in een vliegenden storm er op uit naar de .Johanna" een visschersvaartuig. waarvan hij vijf op varenden binnen de reddingboot haalde. Van toen af volgde de eene gevaarlijke tocht na den anderen. Later kreeg hij het commando over zijn boot. Bij den ondergang van de „Chico" in 1896, redde Aike twaalf man het leven. Hij ont snapte zelf ternauwernood aan den dood. Zijn kwaadste tocht moet geweest zijn de laatste redding, die hij voor zijn afscheid als schipper meemaakte. Dat was de hulp aan het in nood verkeerende Duitsche schip „Ellen Larsen" in 1925. Deze Duitscher zat op de Boschplaat en de zee was zoo hoog, dat de reddingboot over het schip heensloeg. Eén zeeman werd door Smit gered, maar in dien zelfden noodlotsnacht is een van zijn zoons verongelukt, die met nog twaalf man met een loodsschoener op zee was, welke boot met pian en muis verging. Dit is de groote tragiek geweest in het leven van een man, die zoovelen had gered. Aike kreeg zijn onderscheiding n.1. benoe ming tot broeder in den Nederlandschen Leeuw. H. M. de Koningin heeft meermalen Haar bewondering voor dezen grooten men schenredder geuit. Behalve deze hooge onder scheiding, waaraan een jaargeld verbonden is, ontving Smit ook de gouden medaille van de reddingmaatschappij, en verscheiden andere medailles. Hij had ook een toelage van het Dorus Rijkersfond, zoodat zijn oude dag niet veel materieele zorgen gekend heeft. De Fransche minister van Marine, Campinchi, bracht dezer dagen een bezoek aan de vloot- basis en de werven van Brest. Daarbij maakte de minister voor het eerst van de gelegenheid gebruik een cruise met een onderzeeboot te maken. Op de foto hierboven ziet men de minis ter aan boord van den kruiser „Provence", welke hij, met diverse andere vlootonderdeelen, bezichtigde. Veemarkt Maandag 1 Augustus 1938. 2 Paarden I' 180350; 4 vette Kalveren f 4060; 8 nuchtere Kalveren f 812; 89 Schapen f 16—20; 204 Lammeren f 811; 60 Kippen f 5075. Eierenveiling Maandag 1 Augustus 1938. Aangevoerd: 53746 Eieren. 58—62 kg per 100 f 3.50—3.70; 62—64 kg per 100 f 3.60—3.75; 66—70 kg per 100 f 3.80 —4.10; 50—56 kg per 100 f 3.10—3.50. De handel aan de markt van Maandag had niet zulk een vlot verloop als vorige week, vooral de handel in oude schapen verliep trekkende, de prijzen waren dan ook f 1.50 per stuk minder. Oude schapen brachten ongeveer f 16 op, vette pl.m. f 20, gelde schapen f 18 f 19. Ook de lammerenprijzen waren iets min der, betaald werd f 8 tot f 11 per stuk. Groot rundvee werd niet aangevoerd, de nuch tere kalveren' golden gemiddeld f 10 per stuk, vette kalveren f 40 tot f 60. Verder werden twee paarden aangevoerd, prijzen f 180 tot f 350. Voor oude kippen was de hoogste prijs f 0.75. Aan, de eierenveiling bleven, prijzen ge heel gelijk aan die van vorige week. Wolhandel was er op de markt van heden niet. Bernard Arkenius van Wieringermeer (Middenmeer) naar Zuid-Eierland. Elisabeth Vlaar, R.K., van Heerhugowaard Middenweg H54 naar Den Hoorn 6. Hinderkien Nieboer, Ned. H. G. .dienstbode, van Portugaal naar Cocksdorp 19. Frederik Cornelis Albertus van der Bosch, arbeider, R.K., van Sassenheim Tylloosstraat 37 naar de Cocksdorp, Lentevreugd. Maarten Bruin, Ned. Herv. G., bedrijfsleider bij P. V. Hoorn, van Binnenhaven 3, Den Helder naar Hoofdweg Eierland. Tjakina Noor, van Beerta naar Hoofdweg Eierland. Grenthe Kroone, teekenares dagblad van Amsterdam, Leidsche Plein 13 .naar Oude- schild 3. Jan Frederik Slager, Ger. G., van Amster dam, Gr. Kattenburgerstraat 19 naar De Mok. Johannes van der Tol, R.K., van Amster dam Gr. Kattenburgerstraat 19 naar De Mok. Jacoba Ochquee, Herv. G., van Alkmaar, Fidsen 51 naar Groeneplaats 11, Den Burg. E. A. L. Visser geb. Plettes, Herv. G. van 's-Gravenhage, Valkenboschlaan 269 naar Warmoesstraat, Den Burg. Elisabeth Bruin Herv. G., van 's-Graven- hage naar Waalderstraat, DenBurg. Elis van 't Hoofd, Herv. G., van Leiden, Jan v. Goyenkade 19 naar De Waal. Hendrika Westerhuis, Ger. K., van Bierum naar Koogerstraat, Den Burg. Evert Breeuwer, Her. G., van Wormerveer, Riouwstraat 10 naar De Cocksdorp Molen laan 7. Ds. Gerrit Moen en familie van Den Hoorn 85 naar Nieuwleusen. Zaterdagmiddag half 3 zal te De Koog een oefentocht worden gemaakt met de Redding boot. waarna een strandfeest zal worden ge houden. BOERDERIJ IN BRAND. Hedenmorgen wordt ons van de Cocksdorp gemeld, dat te ongeveer kwart voor acht de boerderij „Fortuin" van de Gebr. van Andel in brand geraakt is. Hoewel bijzonderheden nog ontbreken ver moedt men dat de hofstede of zwaar bescha digd, of geheel door het vuur verwoest is. j) In de Duitsche pers wordt een com- promisgroet voorgesteld, die althans een der vraagstukken in Tsjechoslowakije kan oplossen. Het voorstel is afkomstig van een lid der Sudetenduitsche partij en behelst, dat alle burgers van Tsjecho- slowakije als groet zullen aanvaarden de roep „H. H." („Ha Ha"). Voor de Duit- schers, die daarop gesteld zijn, zal dit kunnen beteekenen „Heil Hitlcr", voor de Sudctenduitschers „Heil Henlein", voor de Tsjechen „Heil Hodza" en voor de Slowaken „Heil Hlinka". In Voorgiftklasse B wint de „Astrea". Welk een verschil bij Zondag, deze derde dag van de Holland week. Nu ook nog wel zomer, maar een mooi noordoostelijk briesje zorgde voor afkoeling. Nu geen spiegelgladde waterplas, maar een dikwijls heftig bewogen oppervlak van IJsselmeer en Buiten IJ. Er liepen knappe golven, die meer wind sugge reerden dan er in werkelijkheid stond, want het briesje had nog allerminst storm-allures, hoewel het later op den middag ging krimpen en wat meer ging doorzetten. Het werd in ieder geval een zeer mooie zeildag, met veel aardige en spannende races, aldus het H.bl. De strijd in de drakenklasse. In de Drakenklasse was Heinen goed op tijd weg, maar na het kruisrak lag de Jan maat op de vierde plaats, achter Van Benthem van den Bergh, Hofkes en Keegstra. Op het bezeilde deel van de baan won Heinen een plaats, maar in den wind naar Uitdam tijdens de tweede ronde nam hij de leiding, toen Van Benthem van den Bergh de fout maakte om te dikwijls ree te gaan en te korte slagen te maken. Hij werd blijkbaar een beetje ner veus onder de voortdurende bedreiging van Heinen. Eerlijkheidshalve zij gezegd, dat de Cavalier een gescheurde fok kreeg, maar toen had Heinen, van den Bergh al „afgeslacht". Voor de verrassing op ht IJsselmeer heeft De Vries Lentsch gezorgd door Monde achter zich te laten. Die twee hebben eigenlijk een eigen wedstrijdje gevaren, want de rest lag een straat achter. In de regenboogklasse ging het voornamelijk tusschen van Staveren en De Vries. Aanvankelijk behoorde ook Bos tot de kopgroep maar hij zakte later af en Maas werd toen derde. De groote schepen zijn blijkbaar ook bij de „Koninklijke' van het programma vèr- dwenen. In de Voorgiftklasse B ver schenen maar twee jachten aan den start. Moolenburgh won met de Astrea. Tarbot, per kg 0.94 0.84 Tong, idem 1.46 1.15 Griet, per 50 kg 32.— 16.— Groote schol, idem 27.— Middel Schol, idem 19.— Zetschol, idem 20.— 14.— Kleine Schol, idem 15.— 4.60 Schar, idem 6.50 Poon, idem 2.10 1.60 Groote Schelvisch, idem 23.— 16.— Middel Schelvisch, idem 17.— 13.— Kleinmiddel Schelvisch, idem 11.50 6.70 Kleine Schelvisch, idem 6.40 4.— Kabeljauw, per 125 kg 40.— 9.— Groote Gul, per 50 kg 5.50 3.30 Kleine Gul, idem 2.80 1.30 Wijting, idem 4. 2.50 Makreel, idem 6.20 2.10 Haring, idem 2.30 1.50 Heilbot, per kg 1.26 1.13 Leng, per stuk 0.85 0.32 Koolvisch, idem 0.27 0.12 Kleinmiddel Hake, per 50 kg 9.50 Kleine Hake, idem 5.50 Steurharing, per kantje 5.90 5.30 DE AANVOER VAN PEKEL- EN STEURHARING. Binnenkort een verbod van het z.g. jagen verwacht. Naar wordt gemeld, zal binnenkort een be paling kunnen worden tegemoet gezien, dat de aanvoer van pekel- en steurharing slechts is toegestaan met dezelfde schepen, aan boord waarvan de haring ies verwerkt. Het z.g. jagen zal daarmee verboden zijn. Vermoedelijk zal deze maatregel omstreeks 9 Augustus a.s. in werking treden. Uit financieel oogpunt voordeelig voor den Staat. In de memorie ,'an Antwoord aan de Twee de Kamer inzake het wetsontwerp houdende goedkeuring van den onderhandschen verkoop van de voormalige quarantaineplaats en ma rineinrichting op net eiland Tiengemeten aan de N.V. Maatschappij tot Exploitati van On roerende goederen „Eiland de Tiengemeten", gevestigd te 's-Gravenhage, deelt de minister het volgende mede. Uit financieel oogpunt moet de verkoop van de voormalige quarantaineplaats en marine- inrichting op het eiland Tiengemeten voordee lig voor den staat geacht worden. In verband met de afgelegen ligging en de hooge onder- li Iskosten van dijken, steenglooiingen, sluizen, duikers en aanlegplaatsen hebben ge raadpleegde deskundigen de objectieve ver koopwaarde van het onroerend goed op nihil geschat. De deskundigen hebben bovendien de waarde vastgesteld, welke het onroe. md goed speciaal voor de adspirantkoopster moet bezit ten. Deze waarde is lager dan de koopprijs, welke kon worden bedongen. Ofschoon de staat zal worden ontheven van de verplichting tot instandhouding van de oeververdediging, is in de artikelen 7 en 8. van de overeenkomst van koop en verkoop een zoo danige bevoegdheid voorbehouden, dat, indien dit in het algemeen belang noodzakelijk mocht zijn, vanwege den staat de noodige werkzaam heden kunnen worden verricht. Het staat thans niet vast, dat het onroerend goed nog eens voor defensieve doeleinden zal kunnen worden aangewend. Dat dit evenwel binnenkort geenszins tot de onmogelijkheden behoort, moet in algemeenen zin worden toe gegeven. Doch dit is een gevolg van de sterk gewijzigde omstandigheden, welke zijn ingetre den sedert enkele jaren geleden werd besloten de gronden aan hun bestemming ten dienst van 's lands verdediging te onttrekken en be zwaarlijk konden worden voorzien, toen des tijds het besluit om tot verkoop onder voorbe houd van wettelijke goedkeuring over te gaan, werd genomen. De minister acht zich intusschen uit hoofde van de gesloten overeenkomst verplicht de wettelijke goedkeuring te vragen. De beslis sing wordt echter aan het oordeel van de leden van de Tweede Kamer overgelaten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena, u., 1 Aug. te Londen. Salabangka, 31 Juli te Bremen. Tajandoen, t.. 1 Aug, te Havre. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 31 Juli te Piraeus. Ajax, 31 Juli te Amsterdam. Berennice, 30 Juli v. Algiers. Colombia, (toeristenv.) 1 Aug. te Hamburg. Cottica, u., 30 Juli v. Dover. Deucalion, 31 Juli v. Gibraltar. Fauna, 31 Juli te Livorno. Hebe, 1 Aug. te Amsterdam. Iris, 31 Juli te Gdynia. Juno, 31 Juli te Piraeus. Mars. 29 Juli v. Calamta. Nereus, 31 Juli te Oporto. Oberon 31 Juli te Piraeus. Odysseus, 1 Aug. v. Odense. Orion, 31 Juli te Istanbul. Pericles, t., 1 Aug v. Plymouth. Perseus, pass. 1 Aug Brunsbüttelkoog. Pluto, pass. 31 Juli Brunsbüttelkoog. Theseus, pass. 31 Juli Holtenau. Tiberius, 1 Aug. te Hamburg. Ulysses, 30 Juli te Amsterdam. Venus, 30 Juli v. Marseille. Vesta, 1 Aug. te Istanbul. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, t„ 30 Juli v. Amsterdam. Salland, t., 30 Juli v. Santos. HOLLAND—AMERIKA LIJN Bilderdijk, 29 Juli v. Chester. Boschdijk, 30 Juli v. N. Orleans. Burgerdijk 30 Juli v. Havana. Delftdijk, 28 Juli v. Balbao. Dinteldijk, 1 Aug. te Liverpool. Rotterdam( toeristenv.) 30 Juli te Kopen hagen. Spaarndam, 30 Juli v. New York. Volendam (toeristenv.) 31 Juli te Narvik. HOLLAND—WEST-AFR1KA LIJN. Reggestroom, u., 30 Juli v. Port Bouet. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet, t., 1 Aug. v. Padang. Kedoe, t., pass. 31 Juli Oüessant. Kota Nopon, u., pass. 1 Aug. Finisterre. Slamat ft.) 3 Aug. te Rotterdam verwacht. Soekaboemi, u„ pass. 30 Juli Perim. Tapanoeli, t., pass. 31 Juli K. del Armi. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, t., 30 Juli v. Bahia. c STOOMVAART MIJ OCEAAN, Antenor, pass. 31 Juli Gibraltar. Hector, 31 Juli te Singapore. Memnon, 29 Juli te Hamburg. Maron, pass. 1 Aug. Bevezier. EMZETCO LIJN. Jonge Johanna, pass. 31 Juli Leixoes. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Tabinta 30 Juli v. New York. (HollandAfrika LQn). Bloemfontein, u., 30 Juli v. Dover. Boschfontein, t., pass 31 Juli v.m. 10 uur Oüessant. Meliskerk, u„ 31 Juli te Kaapstad. Nijkerk, 31 Juli te Amsterdam. Randfontein, u., 31 Juli te Mombassa. Springfontein, t., 30 Juli te Duinkerken. (HollandAustralië Lijn). Marken, t., 30 Juli v. Antwerpen. (HollandBr.-Indië Lijn). Streefkerk, 31 Juli v. Rotterdam. Sommige adverteerders zitten uren j op een pakkende tekst te „broeden". Verspil geen tijd: laat ONS U voorlichten. 2 Het kost niets extra!:

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6