Japan voert een z waren strijd Berlijn dreigt met afweergeschut Sudetenduitsche jeugd is boos Komt Ds. Niemöller vrij Jaap Kuiper smijt met zijn krachten Predikbeurten Alkmaarsche Kaasmarkt Geheimzinnige ziekte maakt slachtoffers Lord Runciman consulteert De „zuivering" in Rus^nd Nederlander in Zwitserland verongelukt Toch weer actie in Mandsjoekwo Duitsche burgerij en leger één Mexicaansche petroleum naar Duitschland Britsche oud-strijders bezoeken Duitschland Belgische trein grijpt Fransche auto Dc bevoegdheden der godsdienstonderwijzers Massale arrestatie in Indië Fransche Arbeidersleider door onderwijzers uitgefloten Uit onze omgeving KEEDOOGENLOOS ZIJN DE CHINEESCHE ONGEREGELDE TROEPEN. Zooals wij in onze dagelijksche berichtgeving over Japan's actie tegen China, meermalen doen uit komen, hebben de Japansche legers het meest te lijden van de Chinee- sche guerillabenden. Interessant is het wat generaal Tsjengtsjeng, de president van Hoepeh en directeur van de politieke zaken in de com missie voor militaire aangelegenhe den in verband hiermede over den oorlogstoestand schrijft. Aan het Kangsifront, zegt hij, zijn dc Ja pansche troepen er niet in geslaagd aan dit front ecnige vorderingen te maken in de afgeloopen week. Ofschoon zij herhaalde aanvallen richtten op Sjaho, een station ten Zuiden van Kiockiang, is de aanval telken male afgeslagen met zware verliezen. Tot dusverre bezetten dc Japanneezen nog steeds de lijn tusschen Kiockiang en Koeling, ter wijl de Chineezen een linie handhaven van Kopling tot Joeitsjang ten westen van Ki- oekiang. via Sjamocsjan,, een strategische heuvelachtige streek ten zuiden van Kioe- kiang. De Chineesche autoriteiten vertrou wen in staat te zullen zijn de Japanneezen jn bedwang te houden en zoodoende de Ja pansche pogingen op te rukken naar de steden van Woehan te verijdelen. Hoofdzakelijk zijn het de guerillatroepen die onverwachts opduiken en verdwijnen, de Japanners afmatten en ontmoedigen, zopdat zii vooral in Socryoean en Sjantocng niet in staat zijn zich op den duur te hand haven. Twee Japansche regimenten in den pan gehakt. Omtrent den oorlogstoestand in west Anh- wei verklaarde generaal Tsjentsjeng dat bij de gevechten om Soesoeng minstens twee Japansche regimenten in den pan zijn gehakt vóór de Chineezen de stad ontruimden. Op het oogenblik rukken de Japanneezen in westelijke richting op, met drie eenheden, waarvan de midden colonne reeds tegenge houden is in de buurt van Hoeangmei door de Chineesche troepen, die thans tegenaan vallen doen op Tsiensjan en Taihoe. Over den toestand in Honan zeide de generaal, dat in het Oosten der provincie weinig is gewijzigd. Dc Japansche troepen trachten langs de spoorlijn TaukauTsing- hoea, die naar West Honan loopt, westelijk op te rukken, hetgeen echter overal ver ijdeld is. Langs dezen spoorweg bevond zich de geheelo veertiende Japansche divisie en een deel der achttiende. Groote ofdeelingen Japanshe troepen trek ken in Noordelijke richting langs de spoor lijn PcipingHankau, gedurende de laat ste paar dagen.. Officieel excuus van Tsjecho-Slo- wakije heeft geen waarde. Aan het officieel excuus van de Tsjecho Slowaaksche regeering, naar aanleiding van het opnieuw verschijnen van twee Tsjechische vliegtuigen boven de Duitsche stad Glatz wordt in Berlijn weinig waar de gehecht. Berlijn reageert in de pers van gis terochtend op dit antwoord met een nieuwe campagne, waarbij in de commentaren gezegd wordt, dat het hier om een belachelijke uitvlucht gaat, welke door Duitschland niet kan worden aanvaard. Niet alleen de stad Glatz, maar ook de gcheele landelijke omgeving vlagde op dien bepaalden dag ter eere van de uit Brcslau teruggekeerde Duitsche tur ners en was dus vanuit de lucht als zoodanig duidelijk te herkennen. Aren verklaart verder in Berlijn aldus het Hsb. niet de minste waarde te hechten aan het officicele excuus en nog minder aan dc toezegging der bestraffing van de vliegers, daar bij vorige gelegenheden is gebleken dat zulke „straffen" op niets uitloopen. Nieuw is intusschen, dat de Duitsche regeering ditmaal door haar pers laat aankondigen, dat Duitschland. moch ten wederom Tsjechische vliegtuigen boven Duitsch grondgebied verschij nen, het niet meer bij protesten zal laten. maar. van het afweergeschut zal gebruik maken. Onbekende bacil, welke de dikke darm aantaste zou de veroorza ker zijn. In de afgcloopcn week heeft in dc Ver. Staten een geheimzinnige ziekte den dood van zes kinderen veroorzaakt, terwijl ver scheidene andere kinderen worden bedreigd. Dr. Gudakunst. commissaris van gezond heid in den staat Michigan. heeft alle gc- ^neeshoeren. die deze zieken hehhen behan deld, bijeengeroepen om de oorzaken vast te stellen. Het sMiiint. dat men te doen heeft met een onbekende bacil, welke de dikke darm aantast. De laboratoria, welke heiast waren met het instellen van een onderzoek, hebben tot nu toe nog niets kunnen vaststellen. Deelneming aan wereldjeugdcon gres niet toegestaan. In verband met het feit, dat aan de vertegenwoordigers der Sudeten Duitsche jeugdgemeenschap is me degedeeld. dat deze organisatie niet in aanmerking komt voor deelne ming aan het W'ereldjcugdcongres in New York. omdat de Sudeten Duitsche organisatie geen lid is van de commissie der Tsjechoslowaak- sche jeugd, heeft de leiding der Su deten Duitsche jeugdorganisatie aan den voorzitter dier commissie, Dr. Georg Kasparek, een schrijven ge zonden, waarin gezegd wordt, dat in deze uitschakeling een openlijk be wijs wordt gezien, dat hein de facto niets gelegen is aan een loyale sa menwerking. Onder zulke omstan digheden acht de Sudeten Duitsche organisatie het duidelijk, dat het on- vcrcenigbaar is met de eer en het aanzien der organisatie de samen werking voort te zetten, De arbeid van Runciman. Lord Runciman, de Engelsche bemiddelaar heeft thans reeds vijf uur met de Sudeten duitsche afgevaardigden geconfereerd. Behalve de Engelsche vertaling van hun memorandum hebben de Sudeten verschei dene van hun brochures in Engelsche ver taling aan Runciman en zijn helpers gege ven, o.a. de tekst van het ontwerp van het nationaliteitenstatuut en de juridische cri- tiek hierop. Ook heeft Runciman de Duitsche sociaal democraten ontvangen. De vereenigde Hongaarsche partijen heb ben voor Lord Runciman een memorandum opgesteld, waarin zij haar wenschen ken baar maken. Het bezoek van den Amerikaan- schen ambassadeur. De Amerikaansche ambassadeur te Ber lijn, Hugh Wilson, die een studiereis maakt in Tsjecho Slowakije, heeft den dag door gebracht in gezelschap van Wilbur Carr, den Amerikaanschen gezant te Praag. Wil son is een groot specialist in Duitsche kwes ties, waaromtrent hij zijn collega inlichtin gen verstrekte, terwijl Wilbur Carr van zijn kant Wilson omtrent den toestand in Tsje cho Slowakije op de hoogte bracht. Krofta en Benesj zullen Wilson heden ontvangen. Soepeler houding tegenover Belijdeniskerk. de Er zijn in den laatston tijd onderscheidene aanwijzingen geweest, die er op duiden, dat zich langzamerhand politieke instanties voor het lot van Ds. Niemöller zijn gaan interes seeren. Men spreekt sedert eenigen tijd in dit verhand van het kerkelijke ministerie, van het ministerie van buitenlandschc za ken, ja, zelfs van dc rijkskanselarij. Ofschoon officieel van een aan staand ontslag uit de „Schutzhaft", waarin zich Ds. Niemöller bevindt, niets of nog niets bekend is, houdt men nochtans vrij algemeen voor waarschijnlijk, dat hij binnen niet al te langen tijd op vrije voeten zal worden gesteld en wel op voor hem aannemelijke voorwaarden. Daar onder moet worden verstaan, dat hij niet zal worden gedwongen om „vrij willig" zijn werkzaamheden als ziel- verzorger en zijn functie van predi kant prijs te geven. Hij zal een verklaring geven, moeten aldus 'de N.R.Ct.. waarin hii belooft zich voortaan van alle staatsvijandelijke en staatsgevaarlijke activiteit te onthouden. Hiertegen zal Ds. Niemöller wel nauwelijks bezwaar kunnen hebben, want hij heeft zich steeds op het standpunt gesteld, dat zijn ac tiviteit noch aan den staat vijandig noch voor den staat gevaarlijk was. terwijl van andere zijde het standpunt werd ingenomen, dat zij mogelijk niet naar dc bedoeling, doch wol in het effect staatsgevaarlijk was. De regeering wil blijkbaar den strijd met de Beliideniskerk niet op de spits drijven, maar zij streeft naar een compromis en een vrijlating van Ds. Niemöller zou dus «geheel in de lijn van dat streven liggen. Weer nieuwe doodvonnissen. Vier technici en administrateurs van een mijn in het Don Bekken zijn ter dood ver oordeeld. Zij werden er van beschuldigd, te behooren tot een Trotzkistisch-Boecharinis- tische organisatie in het Donbekken en op last van den Fascistischen spionnagedienst in de mijn brand te hebben gesticht, ten gevolge waarvan een mijnwerker gedood en zestien vergiftigd werden. In een afgrond gestort. Naar wij vernemen is de aan het Ge meentelijk Ziekenhuis te 's-Gravenhage werkzame medicus dr. H. van Couwelaar. die met varanfie in Zwitserland vertoefde bij het hestijgen van dc Materhorn in een afgrond gestort en omgekomen, Bussische troepen graven loopgra ven op Mandsjoekwo gebied. Volgens de laatste berichten uit Tokio wordt in een officieel telegram aan het mi nisterie van oorlog gemeld dat gisteren Sov jet Russische troepen de grens van Mand sjoekwo zijn overgestoken en zijn begonnen loopgraven aan te leggen bij het dorp Ma Kien Sjang. ongeveer 20 kilometer ten Zui den van Soei Fen Ho in Mandsjoekwo. Bij de groote militaire oefeningen moeten alle burgers Intensief meewerkenl Zware lasten op de bevolking. Voor het eerst sedert de wederinvoering van dén algemciten dienstplicht in Duitsch land, 3Va jaar geleden, zullen bij de a.s. herfstmanocuvr.es reservisten in gesloten for matie aan de oefeningen deelnemen. Dc manoeuvres worden niet op groote schaal gehouden Hoe bescheiden dc manoeu vres ook zullen zijn, zij zullen toch volgens het militaire tijdschrift Deutsche Wchr de bevolking van de streken, waar zij worden gehouden, eenig idee geven van de werking van dq njeuwe wet voor dienst aan de Weer macht, welke op IS Juli is afgekondigd. De ze wet beschrijft de plichten van de burger bevolking tegenover troepen onc\er dienst en zij geeft den commandanten groote bevoegd heid voor inkwartiering en rec[uireèring. Het blad zegt, dat de manoeuvres alleen maar onder „echte" oorlogsomstandigheden uitge voerd kunnen worden, ais de soldaten den vollcdigen steun van de burgerbevolking on dervinden. De wagens en auto's welke noo- dig zijn voor de reservisten zullen moeten worden gerequircerd en de burgerbevolking zal eventueel ook op andere wijze moeten medewerken. Men erkent reeds, aldus de N. R. Ct., dat deze maatregelen zwaar zullen wegen, maar zij zullen niet overal tegelijk worden toege past. De manoeuvres zuilen, ook dat was reeds hekend, lang duren en op verschillen de tijden in verschillende doelen van Duitschland worden gehouden <AM' Protest tegen verhoogde uitvoer rechten. Vijf volgeladen petroleum tankschepen zijn vertrokken, drie uit Tampico en twee uit Puerto. Alle schepen zijn met verze gelde orders op weg naar Europa. Alge meen is men van oordeel, dat zij op weg zijn naar Duitschland. President Cardepqs heeft verder de wet onderteekend, waarbijeen uitvoerrecht wordt geheven van twaalf procent op alle export. De mijneigenaars hebben hiertegen geprotesteerd, alsook de arbeiderscoopera- ties, welke op het oogenblik een aantal on dernemingen leiden. Dezen hebben den pre sident medegedeeld, dat zij niet voort kun nen bestaan, wanneer zij geen subsidie ont vangen. Generaal Ian Hamilton hij Hitier. Generaal Ian Hamilton, de voorzitter van de afdeeling Schotland van het Britsche legioen, die met een delegatie van Britsche oud-strijders een bezoek aan Duitschland brengt, werd gisteravond door Hitier op diens bezitting bij Berchtesgaden ontvan gen. fijip Zes Franschen gedood op onbe- waakten overweg. De trein uit Duinkerken heeft op een paar honderd meter van de Belgische grens bij een spoorwegovergang een auto gegrepen met 6 inzittenden van wie vijf op slag werden ge dood. De zesde werd overgebracht naar het ziekenhuis te Veurne. Volgens „Belga" is ook de zesde persoon overleden. Alle slachtoffers zijn Franschen. Het ongeluk heeft zich voorgedaan op een onbewaakten overweg. Op de synode nadere regeling voorgesteld. De algemeene Nederlandsch Hervormde synode heeft zich bezig gehouden met de regeling van de bevoegdheden der gods dienstonderwijzers. Dr. W. H. Weeda uit Oostcrland (Z.)" rapporteerde met betrekking tot de wijzi ging van hoofdstuk 2 van het reglement op het godsdienstonderwijs, waarin de be voegdheden der godsdienstonderwijzers nauwkeuriger omschreven worden en be paald. dat zij in vacantic gemeenten alleen mogen voorgaan met uitdrukkelijke toe stemming van den praetor van den ring pn den betrokken kerkeraad. De commissie tolde volgens de Tel., eenparig voor deze wijzigingen definitief vast te stellen, maar orof. dr L. Haitioma uit Groningen achtte deze toch te ingrijpend, dan dat daarover 'iel eerst de kerk zal moeten worden ge mord. Na oenigo discussie werd met 13 6 stemmen besloten deze zaak opnieuw aan het oordeel der kerk te onderwerpen. Bij een verkiezing omgekocht Dezer dagen werd een 89-tal landbouwers van desa NVatoewalang, in het district Ngawi, door de politie aangehouden en ver volgens gevankelijk meegevoerd naar de veldpolitie-kampement van Ngawi en AVali koekoen. De aanleiding, welke tot deze massale aan houding heeft geleid, zou zijn gelegen in het vermoeden, dat deze 89 menschen ten tijde van een kortgeleden plaats gehad hebbende desahoofd-verkiezing direct of indirect door den verkozen candidaat zijn omgekocht, meldt de Loc. Naar verluidt, zou al dezen aangehouden menschen niet toegestaan zijn, om afscheid van hun gezin te nemen, zoodat sommigen genoodzaakt waren in summiere kleedij mee ee gaan. Thans is een dertigtal van deze personen die in het kampement der veldpolitie te Wa- likoekoen werden aangehouden, op vrije voe ten gesteld, aldus de N. R. Ct. De 50 andere aangehouden landbouwers bevinden zich nog in het veldpolitie-kampe ment te Ngawi. Jouhaux wachtte een uur voor hij zich verstaanbaar kon maken. Tijdens een bijeenkomst in Frankrijk van het nationaal congres van onderwijzers dat op het oogenblik te Nantes wordt gehou den, is Jouhaux, de secretaris generaal van het Fransche Vakverbond, die het woord moest voeren, met gefluit ontvangen. Toen het lawaai niet ophield, stelde de voorzit ter voor, de vergadering te schorsen, doch dc betoogers weigerden de zaal te verlaten. Pas na een uur kon Jouhaux spreken. Hij wees op de noodzakelijkheid van eenheid van ac tie der arbeidersklasse. Het is, zeide hij, de taak van C. G. T. (het vakverbond) deze ac tie te coördineeren, opdat alle eischen der arbeiders worden ingewilligd. ^wemmen HORTHY-WATERPOLOTOURNOOI 1939 IN NEDERLAND. Europeesche records van onze zwemsters erkend. Aan den vooravond van de Europeesche zwemkampioenschappen, welke heden in het Wemblev-zwemstadion te Londen zullen be ginnen, is een vergadering gehouden der Eu ropeesche Zwemliga. Voor Nederland is het belangrijkste besluit, dat de organisatie van het waterpolo-tournooi om den Horthy- bcker, aan hetwelk altijd de sterk ste landenploegen deelnemen, voor 1939 is toegewezen aan den Kon. Ned. Zwembond, die het te Amsterdam zal organiseeren. Op de vergadering werden voorts een groot aantal prestaties als Europeesch record er end. o.a. die van Rie van Veen op de 200 m. borstcrawl, van Cor Kint op de 200 m. rug slag en van Iet van Feggelen op de 400 m. rugslag. De Voorzitter van den K. N. Z. B. werd in het bestuur der Europeesche Zwemliga ge kozen. Wielk&nnen Fraaie prestatie in den wegwed strijd te Tongeren. Ongeveer veertien dagen geleden maakte onze wegrenner Jaap Kuiper een ernstigen val in het criterium van Vilvoorde. De ge volgen waren van dien aard, dat hij zich eenigen tijd onder de behandeling van een geneesheer moest stellen. Nu hij weer sedert enkele dagen aan wed strijden deelneemt, blijkt, dat hij nog niets aan kracht en strijdlust heeft ingeboet. In den zeer zwaren koers te Tongeren on derscheidde hij zich weer. Nadat hij zich aanvankelijk in de kopgroep van acht ren ners bevond, viel hij terug wegens banden- pech. De Noordhollander legde onmiddellijk een nieuwe tube om; zijn achterstand op do leiders bedroeg inmiddels drie minuten. In een wegwedstrijd een tamelijke" achter stand. Kuiper was echter geenszins ont moedigd, hij begon een verwoede jacht op de leiders en na een kilo meterslange pace kreeg hij weer aansluiting, vlak voor de kleine ron den te Tongeren. Maar dit was nog niet genoeg. Want nauwelijks was hij in gezel schap van de leiders, of hij demar-' reerde op zoo'n felle wijze, dat hij in minder dan geen tijd een voor sprong had van 200 M. Maar dat werd do kopgroep te har. Met vereende krachten haalde men den Juliana- dorper in en daarbij bleek duidelijk dat men tegen hem en den Vlaming Debacker ..in den slag zat". Ofschoon dat noodge dwongen was, namen de renners toen het besluit elkaar te steunen. In de groep trok Kuiper de sprint aan voor Debacker en deze slaagde er schitterend in om als eerste de finish te passceren. Jaap Kuiper zelf wist beslag te leggen op de vierde plaats. Zoo werd het nog een goede dag voor de renners, die men door innige samenwerking voor de laatste plaats in aanmerking wilde doen komen. Een vlieger, die niet opging! Vermelden wij te nslofte nog, dat Kuiper zich voor zes dagen heeft verbonden aan de wielerbaan ..De Schelde" te Bergen op Zoom. Hij zal daar zes avondwedstrijden rij den met Lou dc Groen, die destijds heeft deelgenomen aan de ronde van Catalonie, W1ER1NGEN DEN OEVER KERKDIENST Zondagmorgen, 10 uur, zal door Ds. Kas- ser van Sloten (Fr.) een lithurgische dienst gehouden worden in de Kapel alhier. Ds. Kasser vertoeft momenteel als geestelijk verzorger op Hr. Ms. „Buffel", welk schip momenteel in de werkhaven alhier ligt, HOOG BEZOEK Donderdagmiddag bracht de nieuwe vloot voogd Schout bij Nacht Jolles een bezoek op Hr. Ms. wachtschip „De Buffel" in de haven te Den Oever alhier. NIEUWE ONDERAVLIZERSWONING. Naar wij vernemen zal bij de school voor Chr. Nat. Onderwijs alhier een woning gebouwd worden voor het hoofd van die school. ZONDAG 7 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer, A. Smit. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef (Herv. Kerk), 's av. 7.30 n., Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de lieer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer H. Bakker. i Den Oever, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. De gemiddelde prijs was gisteren een halve gulden lager dan vorige week. Als hoogste marktprijs werd f 21.50 genoteerd. De handel was kalm, wat zijn oorzaak vindt in de warmte-periode, waarin wij op het oogenblik verkeeren. Mede hierdoor is het binnenlandsch verbruik ge ringer, hetgeen direct zijn invloed op de prijzen doet gelden. Voor goede consumptie-kaas werd 119besteed, terwijl voor export kaas ongeveer f 20.— tot f21.50 moest worden betaald. ALKMAAR, 5 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd: 43 stapels, zijnde 110.000 Kg.; Fabriekskaas kleine f 21.50, boerenkaas kleine f 20.idem com missie f 27.Handel matig. ALKMAAR, 5 Aug. Aardappelen 2—3.S0, aalbessen 12—20, andijvie 0.502.60, aonelen 716, augurken 1—6.50, bloemkool I 4—7, idem II 2—3.50, doperwten 37, druiven 2335, kropsla 2 6.20, komkommers 25, meloenen 1028, peren 716, prei 6.60, neterselie 24, perzi ken 2—9, postelein 0.10—0.18, rabarber 1— 4. roode kool 1—1.40, selderie 3—6.20 spi nazie 0.160.50. snijboonen 2.507, rlubb. spercieboonen 2.604, tuinboonen 3050, tomaten 2—3.60. nien 3.S0—6, wortelen 5— 11, zwarte bessen 30.—. f ALKMAAR, 5 Aug. 1038. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 106 H.I„ Gerst (nieuwe oogst) f .7 gerst chev. f 7.50— f 8; 50 H.L. Haver f 6.25—f 6.75 14 H.L, bonen, w.o.: bruine f 15f 20 en witte f 24; 28 HL. Karwijzaad f 18P 20.60 39 H.L. erwten, w.o.: nieuwe kleine groene f 10.50, nieuwe grauwe f 45 en nieuwe vale erwten >fw7Jr22t A"es Per kg. Totaal aanvoer 237 H.L. Handel goed/ WARMEXHUÏZEN, 5 'Aug. Eigenheimers 2.40-3, gele nep 5.—, gele drielingen 3.50, zilvernep 4.10—5.20, drie lingen 3.704.50, uien 1.50, witte kool 80 ct., slaboonon 6.506.60, bintjes 1.902. Aanvoer: 7975 Kg. aardappelen, 925 Kg. ge le nep. 175 Kg. gele uien, 1675 Kg. zilver- uien, 67.50 Kg. witte kool, 70 Kg. slaboo non, 1650 Kg. bintjes. op LANGENDIJK. 6 'Aug. t oAa e' aardaPPP'en: Scliotsche muizen f a /a Kroo,en f 2.102.20, eigenheimers inaa t- bI- dit0 f 2.50—2.80, drielingen f 2.20, 1000 Kg. uien f 4.60, driel. f 3.40. nep f 4.40 ~',\a 0 K,r- *ilveruien f 1.40, driel. f 4.30 --00- uep f 5.50, 500 Kg. peen f 2.50-2.70, i-U' Kg. spereiehoonen f 6.80—7.70, 30 Kg. snijboonen f 5.30-7.90. 325 Kg. kroten f 2.60 —2.90. 50000 Kg. roode kool f 1—1.20, 20000 K*. gele kool f 1—1.20, 980 Kg. bloemkool f '''40, 2e soort f 3.40—3.90, 5025 Kg. toma- oaa r f 4-50—4-90' R f 5. C f 4—4.40. CC f 4, 300 Kg. druiven: Alicant f 44.90— 46.30. Fran- kenthalers f 44.30. 22 meloenen f 22—25, 100 perziken f- 3.5010.90, 4000 Kg. pootaardap- pclcn 28—35 f 4.50— 4.60, 35—55 f 4.—. NOORDSCHARWOUDE. 6 Aug. Schotsehe, muizen f 2.60—3.50, grooten f 2.102.20, r. Duken f 1.80, Eigenheimers f 2.80, hl. dito f 2.202.60, driel. f 2.30, uien f 3.90.1.10, driel. f 3.103.40, gele nep f 4.80 —5.10. zilveruien f 1.30—1.80. driel. f 4.80— 5.60. zilvernep f 5—6.80. spercieboonen f .50 —8.50. kroten f 1.60-.3.10, roode kool f 1— I.io, witte kool f 0.80—0.90, gele kool f 1—

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 10