prebihhüumn KRUISWOORDPUIZl Tijdschriften Texelsch nieuws Raad Texel Winkeliers opgepast Op drie plaatsen brand Wedstrijden Ongeval op vliegveld „De Vlijt" Nogmaals U.D.I. Burgerlijke Stand Ingekomen personen Vertrokken personen BvzfcJkeAfiAt&uuj, Bij beschikking van den minister van Defen sie is de luitenant ter zee 2e klasse bü de Kon. Marine-reserve J. F. G. Haentjes 18 Augustus 1938 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Tromp". Aangenomen voor den zeedienst. 18 Juli 1938 marinier 3e kl. J. G. Niemans. Bevordering. 1 Juli 1938 tot stoker 2e kl. de stokers 3e kl J. Kok, H, J. van Drie, J. H. Kram, G. van Pelft, J. Douwes, W. Crucq en B. C. de Koningh. 1 Augustus tot matroos 2e kl. de matroos 8e kl. A. Jonk. Tot stoker 2e kl. de stokers 3e kl. H. Brouwer en J. H. Huijbers. Met ontslag uit den zeedienst: 20 Juli, lichtmatroos A. H. B. Kokshoorn. 26 Juli, lichtmatroos H. J. J. Pijpers. 1 Augustus sergt. timmerman J. de Boer. 1 Augustus seinersmaat J. Landman. 1 Augustus marinier le kl. A. van Doornik. 1 Augustus marinier 3e kl. M. A. van Luijk. 5 Augustus, marinier le kl. W. Lijs. 16 Augustus opper-schipper J. Quist. 16 Augustus, korpl. hofm. P. v. Proosdij. 20 Augustus matroos le kl. J. Dekker. 3 Sept., matroos 2e kl. R. v. der Schaaf. 19 September korpl. mach. J. H. Verseput. i Overplaatsingen. L.o. vlieger O. Noë van de Kooij naar de Mok, 25 Juli. Datum overpl. naar M. K. W.oord op 30 Juli gewijzigd in 8 Augustus. Marinier le kl. H. Maaswinkel, van Gelder land, datum overpl. zie boven. Sergt. vlgtm. (M) J. M. Zeegers van de Kooij naar de Mok, 25 Juli. Marinier le kl. C. Vermeulen van Sumatra naar W'schip Vlissingen. 26 Juli. Onder in trekking bevolen overpl. op 26 Juli naar de M.K. W.oord. Majoor-torpmr. K. Leeuwestein, Schornp. naar O.Z.D. 14 Augustus. Sergt. torpmr. A. Spoel van O.Z.D. naar Schorpn., 14 Aug. Sergt. mach. A. C. Brasser van v. Speijk naar W.s. Vlissing., 20 Aug. Sergt. macht. J. Geertse van Hydra naar van Speijk, 25 Aug. Bootsman J. G. Rozendal van W.s. Vliss. naar Sumatra, 1 September. Bootsman W. W. H. Peeters van O.Z.D. n. Sumatra, 1 September. Bootsman H. M. Tebbes van O.Z.D. Overpl. op 1 Sept. naar „Sumatra" ingetrokken. Kwartiermeester H. F. van Stee, van W.s. Vliss. naar Sumatra, 1 Sept. Kwartiermeester T. Heeres, van W.s. Vliss. naar Sumatra, 1 Sept. Korpl. konstabel T. M. J. H. Meertens van W.s. Vliss. naar Sumatra, 1 Sept. Korpls der marns. A. van Berk, H. C.A. Knaap, H. C. Maan van W.s. Vliss. naar Sumatra, 1 Sept. Matroos le kl. H. J. de Visser van O.Z.D. naar Sumatra 1 Sept. Korpl. macht. W. Overeem, v. Speijk. Over plaatsing naar Gelderland op 5 Sept. inge trokken. Bootsman S. Brockbernd, O.Z.D. Bestem ming om 21 September naar O.I. te worden uitgezonden, ingetrokken. Sergt. vlgtm. (M) C. Rinderman van de Mok naar M.K. Amsterdam. Tewerkgesteld bij de K.L.M. Majoor vlgtm (M) A. van Meenen van de Kooij naar M.K. A'dam. Tewerkgesteld bij de K.L.M. Sergt. geschutm. C. Moerbeek van afd. Mars. naar M.K. A'dam, 5 Aug. Sergt. vlgtm (M) S. J. Koens, M.K. A'dam. Aangewezen op 19 Aug. per „Kertosono" naar O.I. te vertrekken. Korpl. mach. H. J. Klaasen, van de Mok naar Gelderland, 5 Sept. Korpl. mach. J. M. H. Schouten van Van Speijk naar de Mok, 5 Sept. Korpl. J. Bakker. Van Speijk. Bevolen over plaatsing naar Afd. Marns. R'darn op 8 Sept. gewijzigd in 17 September. Stoker Olieman W. Rietbergen van Sumatra naar J. v. Gelder, 20 Aug. Stoker Olieman N. de Vries van J. v. Gelder naar Sumatra, 22 Aug. Matroos le kl. H. E. Cornelissen van Sumatra naar O.Z.D., 20 Aug. Matroos M. Franssen van Gelderland naar W.s. W.o., 8 Aug. Hofmeestersmaat G. Krap M.K. W.oord. Datum overpl. naar Hms. Nautilus gewijzigd van 25 Aug. in 23 Aug. Hofmeestersmaat C. J. Opzitter. Nautilus. Alsvoren naar M.K. W.oord. Lichtmatroos J. H. Sinke. W.s. Vliss. Be volen overpl. naar Sumatra op 1 September ingetrokken. Matroos le kl. P. Dellebeke. W.s. Vliss. Be volen overpl. naar v. Speijk op 1 Augustus ingetrokken. Marinier le kl. L. Hermsen van M.K. W.o. naar v. Speijk 25 Aug. Marinier le kl. C. Makkes, van v. Speijk naar M.K. W.oord, 29 Aug. Morks Magazjjn. Juli-nummer. Uitg. Fa, C. Morks Cz. Dordrecht. In de rubriek „Persoonlijkheden" bespreekt H. G. Cannegieter Mr. N.S. Corry Tendeloo, waarbij een serie bijzonder aardige foto's werd opgenomen. Wouter Hutschenruyter schrijft over Muziek-Torenklokken, terwijl een tweetal zeer schoone gedichten van Joannes Redingius dit nummer sieren. Overigens vervolgt men het tooneelstuk „Des Duivels Prentenboek" van A. den Hertog. Een goed nummer, waarin de inhoud op het bekende niveau staat. Onze Aarde. Juli-nummer. Uitg. Van Holkema en Warendorf NV te Amsterdam. Julio Voador schrijft over „Per vliegboot van Uruguay naar Brazilië en de illustraties die de redactie daarin opneemt zijn werkelq'k buitengewoon. Ook die bij de schets „Bosch exploitatie in Polen" van J. J. L. van Hengel, terwijl voorts een artikel geschreven werd door Martin Zehden over „Zwitsersche bad plaatsen". Verscheidene andere tyjdragen com pieteeren dit interessant Juli-nummer. Zondag 7 Augustus 1938. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u. de heer J. Korten- hoeven, uit Heemstede. Oosterend, n.m. 3 u. Ds. A. W. Kok. D e W a a 1, v.m. 10 u. Ds. v. t. Hooft, Maand- collecte. Den Hoorn, v.m. 10.30 u. Ds. Kok. De Cocksdorp, v.m. 10 u. Ds. Salm. D e K o o g, v.m. 10 u. de heer W. C. Luuring. Oudes'child, n.m. 7.30 u. Ds. Kok. Doopsgezonde Gemeente. De Waal, v.m. 10 u. Dr. Vis. Geref. Kerk. D e n B u r g geb. Fanfare)v.m. 10 u. Cand. Wouda, n.m. 7.30 u. Ds. De Jager. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. De Jager, van Zutfen., n.m. 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10 uur en n.m. 3 uur Ds. E. B. Kok. Leger des Heils. Zaterdagavond 8 uur, straatzang, Den Burg. Zondagmorgen 7 uur, Bidstond.' Zondagmorgen 10 u., Heiligingssamenkomst Zondagmiddag 3.30 uur, Openluchtsamen komst, Den Hoorn. Zondagavond 8 uur, Verlossingssamenkomst. Zondagmorgen 9 uur, Handleiding. Zondagmiddag 12.30 uur, Compagniesamen komst. Hedenmiddag, te 2 uur, vergadert de Raad der gemeente Texel. De agenda vermeldt: Notulen. Ingekomen stukken. Mededeelingen. Ontslag-aanvrage van Mej. P. J. van den Berg als onderwijzeres aan de o.l. school te Zuid-Eierland. Goedkeuring rekening Algemeen Weeshuis over 1937. Idem Algemeen Armbestuur over 1937. Vaststelling verlies- en winstrekening en balans per 31 December 1937 van de N.V. Texelsche Electriciteitsmaatschappij. Regeling vergoeding straatverlichting. Tarief electriciteitsafname voor winkels, enz. Uitvoering in werkverschaffing redding- bootslag. Idem verbetering Eendragtsdijk. Tegemoetkomingen ter zake van het bezoe ken van onderwijsinrichtingen te Den Helder door leerlingen uit Texel. Conversie van geldleeningen. Naar men ons mededeelt stélt de wet op de Winkelsluiting niet de gelegenheid open, dat de winkels in onze gemeente langer geopend zijn dan 8 uur des avonds, met uitzondering van zaken, waarin brood en beschuit wordt verkocht. Tot heden meende men, dat in het seizoen de zaken langer mochten worden opengesteld. Na Maandag zal aan de Winkelsluitingswet even wel streng de hand worden gehouden, en moeten alle zaken, waarin geen brood en be schuit verkocht worden na 8 uur gesloten zijn, Men zij dus gewaarschuwd! GEVONDEN 1 portemonnaie, 1 bril, 1 vulpotlood, 1 knal- pijp. 1 kussensloop, 2 fototoestellen, 1 arm bandje, 1 blaüwe broek, 1 duimstok, 1 ged. v. e. regulateur v. motorfiets, 1 hoedendoos met inhoud, 1 sleutel. Zoo goed als geen schade. Het langdurig onweder, dat gisterenavond boven onze gemeente heeft gewoed, heeft op drie plaatsen brand veroorzaakt, zonder even wel schade van eenige beteekenis te veroor zaken. Van Den Burg uit werd de felste brand waargenomen, in de richting van de woning van den heer Klumpert achter in de Westen. Plotseling ging evenwel deze brand uit. Later bleek, dat daar brand in de duinen was ont staan, die tengevolge van de aanhoudende droogte in een minimum van tijd over vrij groote oppervlakte vuur vatte; een 5-tal ar beiders uit de omgeving wist echter door snel ingrijpen het vuur te blusschen en erger te voorkomen. Een flink aantal bijenkorven, die in dq nabijheid stonden, werden niet door het vuur aangetast. Eveneens kon men in de richting Den Hoorn een brand waarnemen. Dit bleek een partij afbraak te zijn en een klampje stroo, dat zich in de nabijheid bevond van de in aanbouw zijnde boerenplaats van den heer Commandeur bij Den Hoorn. De bliksem was in het stroo geslagen. De nieuwe boerderij bekwam niet de minste schade. De heer Commandeur noemde de schade, door den afbraak-brand ontstaan, niet noemenswaard. De brandspuit van Den Hoorn was direct ter plaatse, terwijl later de motorspuit van Den Burg arriveerde. Burge meester Kamp en de heer W. H. Lap (als brandmeester) kwamen even de situatie op nemen. Een derde brand, die door het hemelvuur werd veroorzaakt, ontstond in de duinen nabü 't Horntje. Daar evenwel woedde de duinbrand minder ernstig dan achter de Westen; ook daar werd geen schade veroorzaakt. Op Zondag 28 Aug. a.s. zullen des middags te 2 uur op het S.V. „Texel"-sportterrein te Den Burg wedstrijden worden gehouden voor de Athletiekkampioenschappen van Texel. Eerst zullen worden gehouden wedstrijden voor heeren boven 16 jaar in 100 meter hard- loopen, hoogspringen met aanloop, 4 X 100 m estafette, 1500 m hardloopen en afvalwedloop. Hierna wordt een voetbalwedstrijd gespeeld Texel 1—HRC 2. Vervolgens worden wedstrüden gehouden voor jongens tot 15 jaar in: 80 m hardloopen, 4 x 50 m estafette, hoogspringen met aanloop en verspringen. De deelname is uitsluitend voor inwoners van Texel. Alleen aan den Afvalwedloop mo gen niet-Texelaars deelnemen. Schriftelijke opgaven voor deelneming wor den ingewacht voor 25 Augustus a.s., bij den heer H. Kievits, Weststraat 1, Den Burg. De toegangsprijs voor het bijwonen van deze wedstrijden is gesteld op 30 cent per persoon, kinderen 10 cent. Gisterenmiddag geraakte bij het landen (vermoedelük door gladheid van het veld) een vliegtuig van Soesterberg op 't vliegveld „De Vlijt" in een sloot. De twee inzittenden bekwa men geen letsel, doch het vliegtuig werd nog al beschadigd, o.a. aan het landingstoestel. De vliegmachine is gedemonteerd. Ondanks de hitte was gisteravond de groote zaal van den heer Pen, waar voor de badgas ten, op verzoek van V.V.V. „Texel", nog eens door de Rederijkerskamer U.D.I. het blijspel ,,'n Wespennest" werd gegeven, zoo goed als geheel bezet. Ook nu weder sprak de heer W. H. Lap als voorzitter van V.V.V. een openings woord. De opvoering slaagde ook nu uit stekend en het bal liet aan gezelligheid niets te wenschen over. van 30 Juli5 Augustus 1938. GEBOREN: Maria Cornelia, d. v. F. Witte en A. C. Witte; Leendert Cornelis, z, v. J. de Veij en M. Tjjws; Simon Hendrik, z. v. D. Witte en A. H. Gomes. Philip Briedé, r.k., van Apeldoorn Asselsche straat 257 naar de Koog 20a. Gijsbert Hofman, herv. g., van Kampen Wagemakerstraat 9 naar Kerkstraat 18 Oos terend. Jan Zuidema, geref. k., van Duitschland naar De Cocksdorp 161. Dirk Cornelis Dros, van Groningen Parkstr. 134 naar Eierland 85. Pietje Smit, r.k., van Tilburg Bredasche. Weg 291 naar Warmoesstraat 33 Den Burg. Albertus Jan Ravé, geref. k., van Amersfoort Utrechtsche Weg 247 naar De Cocksdorp 30. Gerrit Broes en familie, van Hoorn Drie- boomlaan 232 naar Westerweg 16 Den Burg. Catharina Cornelia Dijt, r.k., van Kooger straat 13 Den Burg naar Wieringen Ooster- klof 25. Anna B. J. Giersberg, r.k., van Molenstraat 18 Den Burg naar Rotterdam Bergschelaan 239 C. Simon Bakker Cz. en familie, Herv. G„ van Kerkstraat 2 Oosterend naar Velsen-IJmuiden. BOUWVERGUNNINGEN. N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing, Den Burg, verplaatsen van een schuurtje. De revolutie van Mijnheer Stol- p e r s w a a r d, door Melis Stoke. Uitgave Bigot en van Rossum, N.V. Amsterdam. De heer Stolperswaard, een deftig en acht baar man, heeft zich in den loop van zijn huwe lijk geheel aangepast en zich neergelegd bij de oppervlakkige en frivole levensopvatting van zijn vrouw, voor wie het gezelschap met al zijn onbeduidendheid en oppervlakkigheid een hemel op aarde schijnt. Een zwaren slag op zijn hoofd hem over komen bij een klein ongeval schijnt niet alleen zijn schedel licht gewonu te hebben, maar ook aan den loop van zijn denken een andere richting gegeven te hebben. Zijn sluimerende gevoelens van humaniteit en 'rechtschapen heid ontwaken en besturen van n af aan zijn denken en handelen. Dit is natuurlijk een bron van zeer ernstige conflicten met z'n vrouw en haar coterie, welke gewoonlijk van komischen aard zijn, maar tenslotte min of meer het dramatische benaderen. Door al die conflicten echter worden de oogen van zijn vrouw geopend voor het onbeduidende en ziel- looze van haar levenswijze en gaat van nu af hun huwelijksleven in gezonde, harmo nische richting. De beschrijving van de verschillende per sonen en de gekke, soms onmogelijk situaties waarin zij soms komen te verkeeren worden op de, voor Melis Stoke karakteristieke wijze beschreven en de lezer van dit boek smaakt eenige uren van werkelijk genieten door de gezonde humor van dit boek. Wat mankeert de Wereld?, door G. K. Chesterton. Uitgeverq „De Toorts", Heemstede. Ingenaaid 2.50, gebonden 3.25. De vraag, welke als titel voor dit boek is genomen, wordt door den schrijver zelf be antwoord, waar hij zegt dat „haar groote gebrek juist bestaat in de moderne ketterij, „die de menschejijke ziel veranderen wil om „zich aan te passen aan de toestanden, in „plaats van de menschelijke toestanden te „veranderen om zich aan te passen aan de „menschelijke ziel". De maatschappij en de menschen, het gezin en de leden ervan neemt hij onder de loupe en ontleedt hen, als t ware. Zijn diagnose is kernachtig en vol sprankelende humor, hoewel onder die humor een groote ernst blijkt te schuilen. Om dat te bereiken verandert of verfraait hij het wezen der dingen niet, maar bekijkt, of beter gezegd, belicht ze van een geheel apart, bij zonder standpunt. Daarbij is hij niet zuining met de meest dolle en gewaagde vergelijkingen die toch niet mank gaan, maar het behande lende onderwerp of persoon in zijn juiste proporties schilderen. Op elke bladzijde stuit men op rake aphorismen en zonder eenige moeite zou daar een echte bloemlezing van samengesteld kunnen worden. Het boek is onderverdeeld in een groot aantal korte hoofdstukken, elk met een titel en alleen reeds de lezing van die titels doet de lezer verlangen, kennis te nemen van den inhoud. En deze kennisname wordt een waar genot. De Boom des Levens. Roman door Tore Hav. N.V. van Loghum Slaterus Uit geversmij., Arnhem. Een zeer bijzonder boek, behandelende het liefdes- en sexueele probleem en hetgeen men de revolutie der nieuwe moraliteit zou kun nen noemen of, zooals de hoofdpersoon van het boek het noemt, de „Götterdammerung" welke wij nu beleven en na welken de moge- Horizontaal: grond 1. Verdeeling v. in perceelen. 10. Eirond. 11. Vlug en levendig. 13. Deel v. e. servies. 15. Jong takje. 17. Kneep. 19. Muzieknoot. 20. Onscheidbaar voor voegsel. 21. Muzieknoot. 22. Stad in Lancashire. 26. Pool der aardas. 30. Schrikgodin. 31. PI. uit den Sp. bur geroorlog. 32. Emeritus. 33. Streeling. 36. Niet malsch. 38. Meisjesnaam 39. O.I. slingerplant. 40. Palmriet. 44. Poolsche provincie. 47. Gisting. Vertikaal: (afk.) 1. Heen en weer 2. En andere(n) 3. Advies. 4. Klas. 5. Vergif. 6. Maangestalte. 7. Russische tsaren- naam. 8. Nederl. kolonie. 9. Pers. Voornaamw. 10. Regenmeter. 12. Station a.n. begin v. e. lijn. 14. Mohammedaansch priester. 15. Bewoner van Zuid Europa. 16. Russisch dictator. 18. Gelijk. 23. Op den dag van. 24 Uitroep om aan te sporen. 25 Spil. 27. Scheikundig sym bool. 28. Om te beda >ken. 29. Rokdragend bol gewas. 34. Broeder v. Moze' 37. Z;j> ïvier van de Donau. 39. Afsluiting. 41. Voegwoord. 42. Voorzetsel 43. Na middag. 44. Vauer. 4.5. Muziekno t. 46. Riviertje, water. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL. Horizontaal: 1. Als; 4. MSS, 7. Prei, 8. Lat. 10. Atol, 12. Lamprei, 14. Oksalen, 17. Wal, 18. Innen, 19. Tea, 21. Steelpan, 22. Kameelen, 23. P.st., 24. Oeral, 26. Art., 27. Oran, 30. Non, 31. Peen, 33. Staren, 35. Menado, 37. Gek, 38. Vod, 39. Krekel, 43. Eerlijk, 46. Eter, 47. Aar, 49. Leez, 50. Rog, 52. Alles, 54. Eva, 57. Overlast, 58. Kinderen, 59. Bel, 60. Polen. 61. Oes, 62. Remagen. 65. Stabiel, 68. Nona, 69. Alt, 70. Beer, 71. S.D.G., 72. Olm. Verticaal: 1. Arm. 2. Lepelaar, 3. Sir, 4. Mas, 5. Stape len, 6. Sol, 7. Paletot, 8. Linnen, 9. Toekan, 11. Letland, 12. Lats, 13. e, i, a, o, 15. Knal, 16. neer, 17. Wsp., 20. Ant-, 25. Rok, 28. Raket, 29. Neger, 31. Pedel, 32. Eagle, 33. sok, 34. Nel, 35. Moe, 36. Ook, 40. Regelen, 41. Keelband, 42. Hal, 44. Rendabel, 45. IJzer- roer, 47. Altona, 48. Rekest, 50. Rob, 51. Over, 52. Aspe(haspel), 53. Sint, 55. Veel 56. Ans, 63. Mos, 64. Gag, 66. Abo, 67. iem. De prgs werd gewonnen door den heer J. VISSER, Hoogstraat 23, Den Helder. De 2e prijs f 1.welke wü ander beschik baar stellen, wanneer er meer dan 100 oplos sers zijn, konden wü om die reden niet uit reiken. Echter hebben wü gemeend, die prijs ditmaal te bestemmen voor den heer G. Schmidt, Laan 34, als belooning voor de zeer bijzondere samenstelling van zijn oplossingen Het is een waar genoegen zijn soms zeer fraaie calligraphische inzendingen elke week weer te ontvangen. CORRESPONDENTIE. Nogmaals en met nadruk moeten wü er op wijzen dat ingezonden oplossingen die na Don derdagmiddag 12 uur ontvangen worden, niet mede kunnen dingen naar den prys. lükheid bestaat, dat de individueele mensch in steeds sterker mate aangewezen wordt op een leven uit eigen instinct en eigen persoon- lijke verantwoordelijkheid. In hun strijd met deze problemen zien de handelende personen voorloopig geen uitkomst en dit geldt zoowel voor de ouderen, die, of de oude, beproefde moraal als de eenige juiste blüven beschouwen, of zich eerlijk vertrouwd trachten te maken met de nieuwe ideeën, als voor de jon; eren, die deze nieuwe moraal tot in de uiterste consequentie in toepassing brengen. Wat in dezen strijd een practische opvoe ding en tactvolle vóórlichting kunnen bewer ken, toont de figuur van Qivind, een jonge man, midden in het moderne leven en met een open oog voor de onvrijheid en gedwon genheid van veleer, aar die toch het expe rimenteeren met de sexualiteit, waarop som migen der andere figuren zich met de volle borst op toeleggen, verwerpt. Het verhaal wordt op meerdere plaatsen c derbroken om bladzijden uit het dagboek van den hoofdpersoon in te lasschen, in welke bladzijden de plaatsgehad hebbende gebeurte nissen nog eens nader belicht en ontleed worden. Hoe men ook over de „nieuwe moraal" moge denken, „de Boom des Levens" is een boeiend werk en de moeüijke stof is er met gevoel en humaniteit in behandeld. Peggy ontdekt nieuws, door Emma Bugbee. Uitgave Hollandia-drukkerij N.V., Baarn. Prijs ingenaaid 1.90, geb. 2.50. Een onopgesmukte en vlotte beschrijving van de ervaringen, welke een aankomende journaliste ten deel vallen bij haar pogingen, opgenomen te worden den staf van vaste medewerkers aan een dagblad en, wanneer haar dat gelukt is, eenige belangrijke gebeur tenissen, van welke zij de primeur voor haar blad kar) bemachtigen, zoodat zij haar pas verworven functie meer consolideerde. Het voor en tegen, de „ups" en „downs" van den journalistieken werkkrin worden door de schrijfster duidelijk in 't licht gesteld en het heele boek draagt het stempel van ge schreven te zqn door iemand van ervaring en •routine op journalistiek gebied. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan de Witt, u„ 5 Aug. v. Southampton. Johan v. Oldenbarnevelt, u„ 4 Aug. te Colombo. J. P. Coen, toeristenvaart, 5 Aug. te Teneriffe. Mapia, t., 5 Aug. v. Port Soedan. Marnix v. St. Aldegonde, t„ 5 Aug. v. Algiers. Poelau Bras, t., 4 Aug. te Suez. Poelau Roebiah, u., 4 Aug. v. Belawan. Tarakan, 5 Aug. te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Achilles, 4 Aug. v. Santander. Agamemnon, 4 Aug. te Candia. Ariadne, 5 Aug. v. Rotterdam. Ajax, pass. 5 Aug. Holtenau. Baarn, u„ 4 Aug. v. Ponta Delgada. Barneveld, t., 3 Aug. v. Palta. Berenice, pass. 5 Aug. v.m. 8 u. Ouessant. Boskoop, u., 3 Aug. te Callao. Breda, t., 3 Aug. v. Talcahuano. Colombia, 5 Aug. v. Amsterdam. Cottica, u., 4 Aug. v. Funchal. Deucalion, pass. 5 Aug. v.m. 11 uur Ouessant. Fauna, 5 Aug. te Marseille. Hermes, 4 Aug. te Progreso. Nereus, 4 Aug. v. Vigo. Orpheus, 5 Aug. te Amsterdam. Pluto, 5 Aug. v. Amsterdam. Saturnus, 4 Aug. v. Susak. Simon Bolivar, u„ 3 Aug. te Kingston (Ja). Stella, 4 Aug. te Piraeus. Tiberius, 5 Aug. te Amsterdam. Titus, pass. 5 Aug. Gibraltar. Trajanus, 4 Aug. v. Amsterdam. Trajanus, 5 Aug. v. Rotterdam. Triton, 4 Aug. v. Tel Aviv. Ulysses, 4 Aug. te Hamburg. Vesta, 5 Aug. te Thessaloniki. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, 5 Aug. te Amsterdam. Salland, t., 4 Aug. v. Bahia. HOLLAND—AMERIKA LIJN Dinteldijk, 4 Aug. v. Liverpool. Leerdam, 4 Aug. v. Rotterdam. Leerdam, 5 Aug. te Antwerpen. Narenta, 3 Aug. v. Tacoma. Nebraska, 3 Aug. te San Francisco. Rotterdam, 4 Aug. te Rotterdam ('s avonds 10 u. 5 binnen). Volendam, toeristenvaart, 4 Aug. nam. te Gran- vin, 5 Aug. te Stavanger. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, t„ 2 Aug. v. Cape Coart. Maaskerk, t., 3 Aug. v. Takoradi. Reggestroom, u., 4 Aug. v. Lagos. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak, 3 Aug. te Hongkong. Tjikandi, 5 Aug. te Amsterdam. Tjisadane, 4 Aug. te Manilla. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN Silverpine, 4 Aug. te Port Natal. Tosari, 5 Aug. te Singapore. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Kota Radja, t., pass. 4 Aug. Point de Galle. Kota Tjandi, pass. 5 Aug. St. Vincent. Rhexenor, 3 Aug. v. Durban. Simaloer, 3 Aug. te Singapore. Tabinta, 3 Aug. te Boston. Tapanoelie, t., pass. 4 Aug. Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, t., 10 Aug. v.m. 6 u. te Marseille verwacht. Tapanoeli, t., pass. 5 Aug. Sagres. Kola Nopan, u., 5 Aug. te Genua. Kertosono, 4 Aug. te Hamburg. Kota Radja, t., pass. 4 Aug. Gibraltar. Tapanoeli, t., pass. 4 Aug. Gibraltar. STOOMVAART MIJ OCEAAN Diomed, 2 Aug. v. Port Said. Hector, 5 Aug. te Penang. Laomedon, 5 Aug. te Penang. Polydorus, 4 Aug. te Amsterdam. Stentor, 4 Aug. te Liverpaal. KON. PAKETV.AART MAATSCH V Boissevain, 3 Aug. v. Mauritius. Bontekoe, 4 Aug. v. Singapore. Ruys, 4 Aug. te Mombassa. Swartenhondt, 4 Aug. te Sydney. VEREENIGDE NED. SCHEEPVA I. (HollandAfrika Lün). Boschfontcin, 5 Aug. v. Rotterdam. Meliskerk, u., 4 Aug. v. Kaapstad. Randfontein, t., 4 Aug. v. Dar-es-Salaam,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7