Indië wil een zelfstandig luchtvaartbedrijf Klink achteruitgeschoven Ingezonden Nieuwe tanks voor het Indische leger Alpen - tragiek Marktberichten Uen Koning Lcopold's komst Willem Vogt heden vijftig jaar Karimata-mcnschcn tevreden Uit onze omgeving De kampioenen toch naar Winkel REGEERING VINDT GEEN AANLEI DING VOOR INSMELTING VAN DE K.N.I.L..M. IN DE K.L.M. Vliegtuigen verzekeren orde en veiligheid. De regeeringsgemachtigdc voor liet Indi sche departement van Verkeer en Water staat. deelde naar de N.R.Ct. meldt, in den Volksraad namens de regeering het volgende mede: Inderdaad is het een feit, dat, waar de re geering in de Memorie van Antwoord meen de te moeten volstaan met de mededecling, dat de onderhandelingen omtrent de wijze, waarop de K.L.M. aan de Australië-verbin- ding zal deelnemen en omtrent hare verhou ding tot de K.N.I.L.M. nog niet zijn geëin digd, de minister van koloniën ongeveer 1e- zelfder tijd aan de Tweede Kamer blijkbaar reeds eenige aanwijzingen heeft gegeven om trent enkele bedoelingen, welke hierbij voor zitten. Indien de bedoelingen, waarvan de minister van Koloniën heeft doen blijken, inderdaad worden verwezen lijkt, kan de deelneming van de K.L.M. aan de Australië-lijn, welke lijn voorshands als verliesgevend zal moeten worden beschouwd voor Indië uit een financieel oogpunt voorloo- pig niet anders dan gunstig zijn- Immers ligt het in de bedoeling, dat elke maatschappij haar eigen uitga gaven betaalt, en dat de inkomsten zullen worden verdeeld in verhou ding van de aantallen door elk der maatschappijen op deze lijn bevlo gen kilometers. Dit beteekent practisch', dat de helft van het te verwachten exploitatietekort door de K.L.M. zal worden gedragen. Het feit, dat de Australië-lijn ook voor de gfoot-Nederlandsche luchtvaart in zijn geheel van groote beteèkenis moet worden geacht, is aanleiding geweest tot de combinatie K.L.MK.N.I.L.M., met dien verstande, dat de directie van don dienst zal worden uit geoefend door de K.N.I.L.M. Nog is de verhouding van de K.L.M. tot de K.N.I.L.M. ter sprake gebracht, waarbij de kwestie van eventueele insmelting van laatst genoemde maatschappij in eerstge noemde is aangeroerd. Met de ge achte leden erkent de regeering de wenschelijkheid van een krachtig, zelfstandig Indisch luchtvaartbedrijf en zij acht derhalve voor een insmel ting, als zoo juist bedoeld, geen aan leiding aanwezig. Voordeelen voor de Inheemsche bevolking. Als enkele direct aanwijsbare voor deelen van de luchtvaart ten bate van de inheemsche bevolking wil spr. noemen de mogelijkheid tot snelle kartcering uit de lucht ten behoeve v. exploitatie en kolonisatie de intensivecring van het. bestuur en de daarmede gepaard gaande ver zekering van orde, rust en veiligheid, de mogelijkheid tot het verleenen van snelle hulp bij epidemieën. De regeering acht dan ook de uitgaven, welke onvermijdelijk zijn om de burger luchtvaart op breeder basis te stellen, vol komen verantwoord. De bestemming der uit Nederland verwachle reserve-officieren. Naar het A.I.D. vermeldt, zullen voor de proefafdeeling voor vecht- wagens in Ned. Indië, een groot aan tal nieuwe tanks worden aangeschaft De bestelling zal dezer dagen uit gaan en hopelijk binnen niet te lang, zullen de nieuwe tanks arriveeren. Wij vernemen voorts dat binnenkort de tanks voor het eerst zullen deelnemen aan oefeningen, waarbij zij in grooter verband, haar taak te velde zullen verrichten. Reorganisatie afd. mitrailleurs en infanteriegeschut. Naar hetzelfde blad verder verneemt, zul len in 1939 de vier afdeelingen mitrailleurs en infanteriegeschut, welke zijn toegevoegd aan de vier regimenten te Batavia, Ban- doeng, Magelang, en Malang, worden opge heven en vervangen door mitrailleur-com pagnieën. Aan elk bataljon zal dan een mitrailleurscompagnie, bestaande uit twee secties en elke sectie weer uit drie brigades .van 2 stukken, worden toegevoegd. Momenteel beschikken de infanterie-ba- taljons slechts over een peleton van 6 stuk ken. In verband met deze reorganisatie, welke de gevechtswnarde van het bataljon sterk verhoogt, zullen verschillende verbouwin gen en bijbouwingen van de bestaande batal jons-kampementen plaats hebben met het oog op de legering van deze mitrailleur compagnieën. Het ligt in de bedoeling voor de cncadrccring van de nieuw op te richten mitrailleur compagnieën o.m. te bestemmen de uit Nederland ver wachte reserve-officieren der infan terie. Naar men weet komen er 15 infanterie-of- ficieren, 15 artillerie-officieren en 5 officie ren der genie, die allen uiterlijk in Sept, hier te lande worden verwacht. Datum vastgesteld. Het officieele bezoek, dat Koning Leopold aan H. M. de Koningin zal brengen, is, naar het Hdbld. meldt, op 21 November a.s. vast gesteld. Het programma van dit verblijf is nog niet vastgesteld. De A.V.R.O.-stichter onttrekt zich aan alle hulde. Willem Vogt, de stichter van de Avro, wordt heden 'vijftig jaar. Willem Vogt behoort, aldus de Tel., tot de gelukkigen, die op een betrekkelijk jeugd* gen leeftijd de vruchten van hun begaafd heden, van hun werkkracht mogen aan schouwen. Het bereiken van den vijftigsten verjaar dag had aanleiding kunnen geven tot een hulde aan Willem Vogt, ware het niet, dat de jarige gemeend heeft door het onderne men van een buitenlandsche reis zich aan die hulde te moeten onttrekken. Een besluit, dat zijn medewerkers eerbiedigen, al betreu ren zij het, hem juist op dezen dag niet de hand te kunnen drukken. Een goede nacht. Nog steeds op de goede plaats. Aan boord van de „Karimata" is men over de resultaten van den afgeloopen nacht best tevreden. Nog steeds stoot de bagger molen op het stuk wrak, dat gisterochtend hij de grens van het afgepaalde gebied is getroffen. Vannacht werden opgehaald ongeveer honderd koperen spijkers, acht Spaansche matten, een aantal koperen muntjes, eenige ballasthrnodcn, een koperen plaat en dan natuurlijk veel wrakhout. Zandinstortineen van eenige beteckenis hebben zich niet voorgedaan. Er is weer hoop en vertrouwen! Per 1000 bergbeklimmers veron gelukt er één! Sinds Januari zijn er dit jaar in de Alpen 72 ongelukken voorgevallen met bergklim- mers, waarbij 87 personen om het leven zijn gekomen: 68 mannen, 16 vrouwen en 3 gid sen. Lawines kostten 23 menschen 't leven, 43 menschen vielen, 11 kwamen om in stor men. Niet minder dan 23 der verongelukten waren op ski's. Het is nu mode bergen op ski's te beklim men, ondanks de waarschuwingen daartegen, welke vrijwel eiken dag in de kranten of over de radio worden herhaald, aldus het Hdbld. Van 72 verongelukten waren er 67 zon der gids, wat weer duidelijk bewijst, dat het verkeerd is zonder gids tochten te maken, een gewoonte die echter blijft toenemen, het zij wegens economische redenen, hetzij om dat de klimmers „vrij" willen zijn. Indien men rekening houdt met het. aantal klim mers in de Alpen 200 a 250 duizend per jaar is het aantal ongelukken toch niet onrustbarend: nauwelijks een per mille. ANNA PAULOWNA Jeugdhulde 6 September. Onder voorzitterschap van burgemeester Lovink kwamen de vertegenwoordigers van de Jeugdvereenigingen gisteravond opnieuw ten raadhuize samen. Waar er een aantal afgevaardigden voor het eerst aanwezig was, zette voorzitter nogmaals in grove trekken de gang van zaken op 6 September a.s. uiteen, en stelde daarop de gelegenheid open om tot definitieve samenstelling van de deputatie, die de gemeen-tevlag naar Amsterdam moet brengen, te geraken. Na eenige discussie werd deze afvaar diging als volgt samengesteld: voor de R. K. vereenigingen P. J. Huijbens, Grasweg; voor de Geref. cn Orth. Protestanten K. D. Sas, Zwarteweg; voor de Vrijzinnigen: Mej. Chr. J. Waiboer, Veenveg en den chauffeur J. L. Th. Groneman, Molenvaart, die de deputatie zal rijden met de daartoe wel willend door burgemeester Lovink afge stane auto. Pastoor v. d. Eem gaf op des voorzitters verzoek een uiteenzetting van de wijze, waarop hij zich de plaatselijke Jeugdhulde had gedacht. De heer H. Jonker Hz. kon zich, mede namens enkele vereenigingen, die hij daarover had gepolst, met het plan van Zijn Eerwaarde grootendeels vereeni gen. Spr. wilde na de optocht met vaan dels en vlaggen vanaf de Dricbruggen tot de Kleinesluis en na de plechtigheid hij het raadhuis (circa 2 uur) naar het Sport terrein laten afmarcheeren zoo de heer Slikker dit weer welwillend wilde afstaan om daar den middag op nader aan te geven wijze door te brengen. Voor de pre cieze regeling bepleitte spr. een kleine com missie uit de jeugd zelf, versterkt met een paar atlvisrorcndc hoofdcomitóleden. De voorzitter wilde deze commissie uit de Jeugd echter niet nu reeds doen verkiezen, doch op een volgende vergadering, waar alle vereenigingen dan met één afgevaar digde vertegenwoordigd zouden zijn. Aldus werd besloten. Dinsdag 23 Augustus zal die veragdering dan bijeenkomen. De te kiezen jeugdcommissie zal met de heeren G. C. van Balen Blanken en C. van der Linden als hoofdcomité-Iedcn worden versterkt, terwijl Pastoor Van der Eem zich bereid verklaarde als artistiek leider van de Jeugdhulde op te treden. Daar de Burgemeester nu aan de Jeugd hulde verder niet meer mede werkt, zegde de heer Jonker hem tenslotte namens de vergadering dank voor zijn voorbereidende werkzaamheden en zijn leiding. Hierna sluiting. Lysol ingeslikt. Een tweejarig kind van den heer St. K. aan de Spoorbuurt wist in een onbewaakt oogenblik een kastje te openen, waaruit het een fleschjc lysol bemachtigde en dit aan don mond zette. Hoewel het kind slechts één slok heeft genomen, verbrandde het dc keel hevig. De buurman van Nuland heeft de ongelukkige kleine onmiddellijk naar het ziekenhuis te Alkmaar gebracht. De harddraverij. Het bestuur van „Sportlust" zat het aan vankelijk niet mee met de inschrijvingen voor do Zondag te houden kortebaandrave- rij, doch gisteren in Zaandam wist men nog heel wat eigenaars te bewegen naar den Polder te komen. De navolgende 17 paarden zijn thans in geschreven: Grettch H, Diamant Bleu, Zola, Maya Toddington, Pinkerton, Sisterbond (2e in Zaandam), Aura V (kampioen van N.H.); Uilenspiegel, Fatima, Quita, Rosé Morgan, Bettv Worthv, Glossy Silk, Y Ker nei, Ylidizoon, Welkom, Xantippe. Alles bij elkaar een fraaie, sterke bezetting. W1EMNGEM Burgerlijke stand 30 Juli t.m. 11 Augustus 1938. Geboren: Nan Gerard, z. v. J. C. Halfweeg en G. Heijblok; Hendrik Steven, z. v. F. Vriezema en G. Buntjer; Machiel, z. v. F. Knik en J. H. Schreuders. Ondertrouwd: J. v. d. Vijver en A. Smit, Gehuwd: Gcene. Overleden: (te Alkmaar): H. Veenekamp, 47 jaar, echtgenoot van G. Wagenaar. Loterij. Vergunning is verleend aan de Wielerclub „Wieringen" tot het aanleggen en houden van een loterij. Uitgegeven zullen worden 3000 loten a 10 cent. Idem, aan dc ver. Flora te Den Oever voor 1000 loten a 25 cent. Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedroeg in deze gemeente eind Juli 69, hiervan waren er 00 te werk gesteld in de werkverschaffing in de Wieringermeer. De bevolking stabiel. Na een flinke teruggang vooral in de maanden Februari en April is het inwoner tal weer zoodanig toegenomen dat het op 1 Augustus 1.1. precies gelijk was aan het bevolkingscijfer op 1 Junuari, n.1. 5937. Bouwvergunningen. Douwvcrgunning is verleend aan den heer J. Tijsen Jz. Jr. tot het oprichten van een woonhuis aan de Zwinstraat; aan den heer Joh. Baijs tot het oprichten van een woonhuis aan den Slingerweg. LOOP DER BEVOLKING JULI 1938. Ingekomen: Mw. L. A. Louwerse de Roo uit Vrouwenpolder; Mw. B. v. d. Wijk Bauman uit Nederhemert; M. Bosma uit Slootdorp; F. P. Roelans uit Vogelwaarde; P. Cnossen uit Workupi; C. J. v. d. Maale e. e. uit Wicringerwerf; J. C. Halfweeg e.e. uit Barsingerhom; Mw. E. A. Dekker uit Alkmaar; W D. Jagtenbcrg uit Wamel; Mw. A. Rijn uit Grootebrook; F. v. Buel cn ge zin uil Kapellc; J. Brandsma uit Sijbc- karspcl; A. Visser cn gezin int Botterdam; J. Aikema en gezin uit Barslngcrhorn. Vertrokken: D. Dain en gezin nr. Eelde; Mw. A. v. d. Zwaag nr. Ermclo; A. de Boer nr. Franeker: C. II. W. van Rossuin dc Chaftrl en gezin nr. Ned. Oost Indië; D. de Rijke en gezin nr. Vcnraij; G. II. Reis en gezin nr. Anna Paulowna; J. de Keijzer e.e. nr. Gorinchem; G. Hoekstra nr. Zijpe; Mw. T. Klare nr. Hansweert; P. Nicrop Groot nr. Alkmaar; II. Ileggelaar nr. Dieren; A. Bosman en gezin nr. Heems kerk; Mw. C. P. Elinga nr. ,Urk; Mw.. L, Bergsma nr. Den Helder: A. Oedzes nr. Twisk; J. P. Visser nr. Schagen; W. H. <F. K. Keijzer nr. Amsterdam; C. Balder e.e. nr. Wieringermeer; Mw. G. v. Dijk nr. Sche- veningen. DEN OEVER DIEFSTAL Van den visschor C. Tijsen Jbz. werd dezer dagen een nieuw stuk touw uit diens schip gestolen. Van den dader geen spoor. ZEEKAMP N.J.V. Naar wij vernemen zullen dc jongclioden die bijna veertien dagen op Hr. Ms. wacht schip „De Buffel" hebben verblijf gehouden, Zaterdag a.s. wederom vertrekken. Het schip zal a.s. Maandag weer naar den Hel der vervoerd worden. DE EERSTE SLACHTOFFERS. Dezer dagen werd er aan Den Oever we derom ijverig gecontroleerd of de diverse fietsers wel van hun beruchte plaatje voor zien waren. Dit bleek evenwel niet het ge val te zijn. Verschillenden liepen tegen de lamp cn moesten boete betalen. EIERVEILING SCHAGEN, 11 Aug. Aangevoerd: 50.000 kipeieren5658 Kg. 3.55—3.80, 58—60 kg. 3—70—3.95, 60—62 kg. 3.854, 6265 Kg. 44.40, per 100 stuks. IIELDERSCHE EIERVEILING, 11 Aug. Aangevoerd: 20180 kipeieren: 5557 Kg. 3.50—3.80, 58—GO Kg. 3.50—4, 61—63 Kg. 3.80 —4.30, 6470 Kg. 3.90—4.40, kleine eieren 23, per 100 stuks. NOORDSCIIARVÖUDE, 12 Aug. Schotschc muizen 2.30—3.10, grooten 2.10 —2.20, r. duken 1.60—1.80, eigenheimers 2.50 —2.80, bl. dito 2.30—2.70, drielingen 1.80- 2.30, uien 4.70—4.80, drielingen 4.10—4.50. Gele nep G.306.80; zilveruien 1.50; drie lingen 4.407; zilvernep 2.90G.lOj spcrcic- boonen 4.408.10, kroten 0.802.50; roode kool 1.witte kool 0.800.90 BROEK OP LANGENDIJK, 12 Aug. Aanvoer: 25000 Kg..aardappelen: Schotsche muizen 2.50—3.10, eigenheimers 2.S0—2.90, bl. dito 2.302.60, drielingen 2.40—2.50, 4675 Kg, uien 3.40— 4.10, drielingen 4.20, grove 3.—, gele nep 4—5.40, 350 Kg. zilveruien, drielingen 5.10, zilvernep 6. 2560 kg. spercieboonen 47.20; 200 kg. snijboonen 4—7.90; 1425 kg. kroten 2.50 2.6Ó; 49 duizend kg. roode kool 11.20; 18 duizend kg. witte kool 0.801.—9500 kg. gele kool 11.10; 220 kg. bloemkool 88.80; dito 2e soort 44.40 Een grove onbillijkheid. Zeer geachte Redactie, Wij hebben in Noordholland met name op Wieringen, een uiterst bescheiden wiel renner. Hij woont bij zijn ouders in een woonwagen en is op zijn zachtst uitgedrukt een arme jongen. Niet alleen dat hij be scheiden is, doch buitendien een buitenge woon goed renner. Er zijn dan ook gelukkig op Wieringen menschen, die zich het lot van dezen sportman aangetrokken hebben en hem trachten te steunen op allerlei wij zen. De naam van dit jongmensch?? Detrne Klink. Zooals U bekend zal zijn, bestaan er o.a. achtervolgingswedstrijden (de z.g. pour- suite). Ieder jaar wordt dit uiterst zware nummer in de kampioonschapswcdstrijrlcn opgenomen. Er wordt dan met zijn tweeën gereden. De een start op 0 Meter, de tegen stander op de helft van de baan b.v. op 250 M. Tegelijkertijd gaan ze van start, en rijden nu 5 K.M. lang op maximum-snelheid Het kan gebeuren dat de een den ander geheel passeert, doch dit is bij first-class- renners zeldzaam; de uitslag bestaat dan ook in een verschil met zooveel meters. Het ligt voor dc hand dat een dergelijk nummer veel van de zenuwen en krachten van den renner eischt. Pijnenburg heeft driemaal de kampioenstrui gewonnen. Toen kwam Slaafs in 1937. Van alle Ne- dcrlandsche achtervolgers bleven er 4 in de finale: Pijnenburg, Slaafs, Pellenaars en dc Wieringer Klink. Toen werd Klink no. 4, hetgeen op zich zelf al een goede pres tatie is, wanneer men alleen maar eens kijkt wat voor prima materiaal (uiterst licht) deze beroepsrenners bezitten. De pers schrok er even van vorig jaar, maar verder hield men hem op den achtergrond. Klink ging door. doch kreeg geen contractei)... om tegen voornoemde groote renners te star ten. Waarom niet?? De manager der groo ten. "remier zakenman als hij is, wilde de risico niet loopon dat zijn handelsobjecten een waardevermindering zouden ondergaan, door eens van Klink te moeten verliezen. Want de namen Pijnenburg, Slaafs en Pellenaars staan immers te goed aange schreven. 1938 kwam en wederom schreef Klink in als Prof., deelnemer aan de poursuite. Hij reed zijn series geweldig goed; cn wie ble ven er over in dc finale? Niet Frans Slaals, kamnioen 1937, neen: Geuit Schulte, Gioe- newegen, Den Pijn en Klink. Gerrit Schulte, waar de groote. pers enthousiast van was. De Telegraaf voorspelde hem een overwinning in „wereldrecord-tijd". Weg Pijnenburg, Groenewcgcn cn Klink. Maar bij de finale hoorde men afroepen: Klink tegen Schulte. Een ieder en ook wij dachten; nu Klink, daar ga je. En wat ge schiedde er; Klink reed met gemak de groote Tour-de-Francc-rcnner eraf. Groene- wegen verloor van Pijnenburg. In den eind- wedstrijd moest Klink dus tegen den groo ten Pijn. Was dit een schande, dat Klink met een 70 meter verschil van een derge lijk renner met wereldreputatie verloor cn dus evengoed nog no. 2 van Nederland werd? Neen. Nu zou noen zeggen: Zie zoo Klink: je kunt met den Pijn meedoen aan de wereldkampioenschappen, welke dit jaar in óns land verreden worden. Maar wat lezen wij in de Telegraaf: Schulte, Slaats, Pellenaars en den Pijn gaan naar dc we reldkampioenschappen poursuite. De we gen zijn voor Klink nog onbereikbaar; is het wonder dat hem de tranen in de oogen schoten bij zoo'n bericht? Klink versloeg Pijnenburg immers met glans Maandagavond j.1. op de baan te Zwolle tijdens de revanche? En er zal een tijd komen, dat Klink altijd zal winnen, want wie heeft de Pijn na zoo'n rit van zijn fiets zien stappen? Die zal gedacht hebben, die man gaat vallen: hij is schoon op. Maar de hoeren van de N.W.U. stonden zelf in het Stadion paf, dat Klink „van dc fiets afstapte zooals hij erop geklommen was". Een gezonde Hollandsche jongen, normale kost, en geen „snelheidsmiddel tjes" gebruikende, hetgeen voor een renner zeer slecht, is. Han Hollander zei voor de microfoon, dat Klink z.i. de eenigste ver rassing van dezen Zondagmiddag was. Geachte heer Redacteur, deze grove on- billïikheid. Klink met opzet op den achter grond te schuiven, zult U ais groot dag blad waarschijnlijk ook niet kunnen toe staan. U behoeft mij niet te gelooven, maar wat schreef Georgc Hogewkamp in de Sportecho van 10 Aug. 1938: „Gisteravond zaten we midden in het kampioensgesprek We prezen het rijden van den Wieringer Klink, die in zijn serie van Schijndel klopte en Zondag in de halve finale van het kampioenschap-achtervolging ook Schulte. Jan Pijnenburg klopte hem in de finale cn toonde daarbij weer in grooten vorm te zijn, ook door zijn tijd, die 6.30.6 bedroeg. Maar Klink is weer fraai naar voren gekomen bij dc kampioenschapi>cn." Ik hoop van harte, dat men betreffende Klink eens op dc bres wil springen. Niet alleen Dctme Klink, maar vooral wieier Noordholland zou men daarmeo verplich ten. Bij voorbaat mijn wclgcmecnden dank. Hoogachtend, Wieringen. p. DE GRAAF. $w-&nmen Op 28 Aagustus. Nadat het plan om een aantal van Nederland's beste zwemmers en zwemsters naar Winkel te krijgen, schipbreuk dreigde te leiden, om dat aanvankelijk 21 Augustus daar voor was gekozen en de K-N.Z.B. op grond van het feit dat de kring kampioenschappen op dien dag te Anna Paulowna worden gehouden, geen toestemming kon verleenen, is het den heer G. Nobel, naar wij ver nemen, gelukt een en ander nu 28 Augustus te doen plaats vinden. Reeds, langen tijd liep dc actieve leiding van Winkel's Natuurbad niet het voornemen ronc( qm een deputatie zeer sterke zwem mers én zwemsters naar Winkel te krijgen. Men hield het daarbij op Zondag 21 Augus tus aan en verwierf zich zelfs de persoon lijke toezegging van een aantal onzer zwern- kampioenen, doch verloor uit het oog, dat de K.N.Z.B. in deze een aantal organisato rische bezwaren zou kunnen opperen. Op 21 Aug. verzwemt hef Oude Veer te Anna Pau lowna n.1. de reeds in Mei vastgestelde kringkampioenschappen. Dreigde het ver dienstelijke voornemen van Winkel dus ge heel vast te loopen, de heer Nobel is er in geslaagd in een onderhoud met de Techn. Commissie van den K.N.Z.B. de wedstrijden toch doorgang te doen vinden en wel op Zondag 28 Aug. De Techn. Commissie droeg de organisatie echter aan het Kringbestuur op. Dit zal nu met instemming van de T. C. een programma samenstellen, waarop, be halve de wedstrijdnummers, demonstraties en polomatch van de Bondsploeg, 'n vier- oi vijftal nummers prijzen voor de zwem mers van den kring Noordelijk Noord Hol land. L ITL'I STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt, 10 Aug. v. Algiers. Joh. v. Oldenbarnevelt, 11 Aug. te Batavia. Poelau Bras, 11 Aug. te Marseille. Salabangka, 11 Aug. v. Amsterdam, Tarakan, 10 Aug. te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 10 Aug. v. Algiers. Atlas, 9 Aug. te New York. Aurora, 11 Aug. te Genua. Barneveld, 10 Aug. v. Curagao. Colombia, 10 Aug. v. Madeira. Fauna, pass. 11 Aug. Finisterre. Helder, 11 Aug. te Amsterdam. Hermes, 10 Aug. v. Progresso. Iris, 11 Aug. v. Amsterdam. Juno, pass. 10 Aug. Gibraltar. Oberon, 10 Aug. te Bourgas. Pygmalion, 10 Aug. v. Hamburg. Rhea, 11 Aug. v. Amsterdam. Saturnus, 11 Aug. te Catania. Stella, 11 Aug. te Istanboul. Trajanus, 11 Aug. v. Tanger. Venus, 10 Aug. v. Amsterdam. Vulcanus, 10 Aug. v. Triest. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, 10 Augustus te B. Ayres. Westland, 9 Aug. te Hamburg. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Adrastus, 5 Aug. te New York. Kota Inten, 10 Aug. te Boston. Palembang, pass. 11 Aug. Mauritius. Simaloer, 11 Agu. v. Sabang. Singkep, IC Aug. te Singapore. Tabinta, 8 Aug. te Quebec. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 10 Aug. v. Rio Janelro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, 7 Aug. te Bintang. Dempo, 11 Aug. v. Colombo. Indrapoera, 11 Aug. te Southampton. Kedoe, 11 Aug. te Rotterdam. Kertosono, 11 Aug. v. Brunshausen. Kota Nopan, 11 Augustus v. Port Said. Kota Penang, 11 Aug. te Rotterdam. HOLLANDAMERIKA LIJN. Beemsterdjjk, 10 Aug. te Londen. Damsterdijk, 11 Aug. te Liverpool. Lochavon, 10 Aug. v. Londen. Maasdam, 10 Aug. te New York. Nieuw Amsterdam, pass. 10 Aug. Kaap Race. Rotterdam, 10 Aug. v. South. Statendam, 12 Aug. te Plymouth verwacht. Tiradentes, 10 Aug. te New York. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 9 Aug. te L. Marqués. Sipora, 10 Aug. te Belawan. HOLLAND—VVEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 11 Aug. v. Dakar. STOOMVAART ftnj OCEAAN. Ajax, 11 Aug. .te Marseille. Menestheus, 10 Aug. te Hongkong. JAVACHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak, 9 Aug. te Shanghai. Tjisadane 10 Aug. v. Macassar. Tjisaroea, 9 Aug. te Hongkong. SILVER-JAVA PAGTFIC-LIJN. Hoegh SUverlight, 9 Aug. v. Bombay. Saparoea, 10 Aug. v. Calcutta. Silverguava. 9 Aug. v. Batavia. Silverpalm, 10 Aug. te Durban. Silverwillow, 9 Aug. te Batavia. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MM. (HollandAfrika Lfln). Springfontein, 11 Aug. te Amsterdam. (Holland—Oost-Azië Ljjn), Gaasterkerk, 11 Aug. te Rotterdam. Meerkerk, 10 Aug. v. P. Said. Serooskerk, 11 Aug. v. Hongkong. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 11 Aug. 1938. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Engelsche s.s. „Leeu warden".

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3