Na de wolkenkrabbers de Indianen! AMSTERDAM kon niet rondkomen Uit dc lucht gegrepen Opheffing vereeniging Centrale Tarwe-organisatie Voorverkiezingen in Amerika Bloembollenveiling vereen» „West-Friesland" te Bovenkarspel Een Noordhollander reist door Amerika Ned.-Indië bemoeit zich niet met de spelling Achterlijke vrouw aangereden Regeering moet helpen! Jongenskleeren werden gevonden Duifsche Joden naar Zwitserland Vischuitvoer steeg Twintig agenten rukten uit Nu het kanon buldert IX EEN TREIN VAN 400 METER LENGTE. Enkele dagen heb ik, op uitnoodi- ging van eenige vrienden, in New York vertoefd. Ik heb er genoten van alle sensaties, die men in deze wereldstad kan meemaken: het rij den in de ondergrondsehe, het gade slaan van het enorni-drukke ver keer, waarbij men verbaasd is, dat er niet nóg meer ongelukken gebeu ren, het bezichtigen van wolken krabbers, groote bruggen en reus achtige gebouwen; ik werd slachtof fer van de afmattende hitte, en zocht verkwikking in de luchtge- koelde bioscopen; ik winkelde en be zocht restaurants, kortom ik deed alles wat de vreemdeling doet, die in New York zijn bivak heeft opge slagen. In 's werelds grootste theater. Vooral het gebouw van bet Chryslercon- cern, dat 1046 voet hoog is en 77 verdiepin gen telt, maakte een overweldigenden in druk op me en ook een wandeling door Rockefeller Centrum beviel me bijzonder goed; wij bezochten daar Radio City en Mu- sic Hall, 's werelds grootste theater met 6200 zitplaatsen. Middenin het Rockefeller Centrum be vindt zich de Prometheus Fountain, geheel uit marnier vervaardigd. De fontein is in een geweldige kom geplaatst, welke als dancing dienst doet. 's Winters laat men deze kom vol water loopen en wordt de dansvloer een ijsvlak, een genot dus voor de schaatsenliefhebbers. Naar het Westen. Einde Juli vertrok ik op een avond'naar het Westen. De treinen zijn hier zeer ge riefelijk ingericht; men zit in gemakkelijke stoelen, die men door een handel kan ver stellen, indien men wil slapen of gemakke lijker zitten. Het is verboden in deze cou- pé's te rooken. Hoe verschilt het landschap, waar wij doorreden, van het Noordhollandsche! Langs het Erielake heuvels met hier en daar bebouwde akkers. Na Cleveland en Toledo zag men meer tarwevelden, soms zeer uit gestrekt. Het gewas is korter dan in Hol land, en maakt ook niet zoo'n besten indruk. Ook zag ik maisvelden de mais staat 10 c.M. hoog en doet denken aan koolakkers in Holland; ze staat op regel met groote onder linge afstanden. De grond lijkt zanderig. In Chlcago. Den volgenden dag om 1.45 kwam de trein in Chicago aan. Ik moest hier van station verwisselen en kreeg een kaart voor een taxi, die me naar het Union Station zou brengen. Daar vernam ik, dat de trein naar Port land om 11.15 zou vertrekken; ik had dus negen uren den tijd Dezen tijd heb ik benut om de stad te bezichtigen en den nieuwen stroomlijntrein van de Pennsyl- vanië Rairoad Cy. te bewonderen. Ik reisde vanaf Chicago met de Great Northern, een lange trein met 14 wagons van 30 meter en een loco motief van 35 meter lengte. Deze treinen zijn van rooksalons en wasch- gelegenheid voorzien. Wanneer de conducteur je kaartje gecon troleerd heelt, plakt hij een strookje papier aan de portierruit en wordt je verder niet met controle lastig gevallen. .Ik kocht mij een kussen om te slapen en den volgenden ochtend om 7 uur werd ik wakker. Met een paar medepassagiers begaf ik mij naar de dining-room en bestelde voor slechts 50 ct. een goed ontbijt. We passeerden St. Paul en Minniapolis. Op bijna alle stations ziet men een of meer graansilo's staan. Typische dorpen. De dorpen zijn typisch; soms bestaan ze uit een paar honderd van hout opgetrokken huizen, die door middel van grint- of as faltwegen in verbinding staan met meer in het binnenland liggende boerderijen en dor pen. We kwamen in Fargo. Men vindt hier groote akkers bezaaid met graan; tarwe is er niet veel, meest haver en mais, soms rogge en gerst, ook wel lucerne met vaak veel onkruid er door. Vele velden zien geel van de krodden (herik), wat men in de Be tuwe ook opmerkt. De gebouwen op de farms zijn niet groot en alle van hout. De landbouwmachines blijven veelal buiten staan, soms zelfs op het land, waar men juist met zaaien klaar is; dan kunnen de boeren in den herfst zóó weer beginnen. Hiér en daar is men nog aan het ploegen. Men maakt daarbij ge bruik van een tractor. Het zijn dezelfde soort vijf-, zes- of meerscharige ploegen, die men in de Wieringermeer ziet. De koeien zijn hier kleiner dan in Hol land en meestal roodbont. De paarden doen denken aan onze Oldenburgers. Nog een flink stuk voor den boeg. Om 6 uur arriveerden we in Grand Forks, dat is 753 mijl van Chicago; ik had nu onge veer 1/3 gedeelte van het traject Chicago Portland afgelegd. Het landschap werd nu vyeer iets heuvel achtiger. Om 9.39 waren we in Towner en nu ging ik weer slapen; het was de derde nacht die ik in den trein doorbracht. Den volgenden morgen was het prachtig weer en we reden nu de bergen tegemoet. We zetten de klokken een uur achteruit en hadden -nu „mountain-time". Hoe meer wij de bergen naderden, hoe meer koeiyi za gen wij loopen op de dorre, kale vlakten. In Shelby, dat 2700 voet hooger- ligt dan De heer D. C. Geerligs te Anna Paulowna heeft, na een reis van meer dan 5000 kilometer door het Amerikaansche landschap, Port land vanuit New York bereikt. De Noordhollander vergelijkt de velden en akkers in de Nieuwe Wereld met die van zijn vaderland; en vertelt ons op smakelijke wijze van zijn wederwaardigheden. Na zijn trips tusschen de wolkenkrabbers van New York, raakt hij verzeild tusschen cowboys en Indianen... Chicago, konden wij eindelijk de bergen onderscheiden. Hier aanschouwde ik de olie velden; de pijpleidingen en boortorens le verden een interessanten aanblik op. Vervolgens ging het langs de pleisterplaats der Blackfeet-India- nen; soms draafden er in de verte enkelen op hun paarden voorbij Groote kudden schapen en koppels paarden van 3040 stuks trokken de aandacht. De Mountains boden een onvergetelijk gezicht. De hooge met sneeuw bedekte toppen schitterden in het zonlicht. De trein gaat tusschen de rotsen natuur lijk langzamer; er is heel wat kracht voor noodig, om het 400 meter lange gevaarte omhoog te brengen, soms langs zeer scher pe bochten. We bereikten Glacier Park, een natuur reservaat en vacantieoord hoog in de ber gen. Hier verrijzen groote wouden tegen de hellingen. De trein stopte een kwartier en wederom zagen we de Blackfeet Indianen in hun schilderachtige kleederdracht, be nevens een groote groep cowboys. Watervallen. Voort ging het weer! Langs hoefijzer-vormige bochten, door tunnels, langs kleine rivier tjes, ontstaan uit het sneeuwwater, dat als kleine watervallen van de bergen stort; partijen hooge kaars rechte boomen „stoffeerden" de heu vels. Het is inderdaad een wonderschoone streek, een ideaal vacantie-oord. In de Kootenai-rivier, waar we langs reden, baant het water zich met groote snelheid een weg, soms afgewisseld door prachtige watervallen. Om 9.30 uur wachtte mij te Spokane, waar ik moest overstappen, een vrouwe lijke beambte op van de spoorwegen, die vanuit Chicago opdracht had gekregen om mij naar den volgenden trein te geleiden! De Great Northern ging door naar Seatlle. Eindelijk kwam ik na, vier nach ten en drie dagen reizen, in Port- land aan. De weg leidde langs de Columbia rivier, welke de grens vormt tusschen Oregon en Was hington. Ik had nu in totaal 3134 mijl of 5011 kilometer afgelegd, Portland is een stad van plusminus 300 duizend inwoners; zij ligt aan den voet der bergen en op den achtergrond vertoont zich de 11225 voet hooge Mount Hood, bij het ondergaan der zon geniet men hier van een schitterend vergezicht. De terugreis maak ik via San Francisco, Los Angelos, New Orleans en Washington. En nu neem ik voorloopig afscheid van mijn lezers. De volgende keer hoop ik iets te vertellen over het leven op de Amerikaansche boer derij en den oogsttijd, die juist is begon nen. De „Johan Maurits van Nassau" verleende geen assistentie Het departement van Defensie deelt mede, dat de commandant van Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau", na verzoek om inlichtingen heeft ge telegrafeerd, dat het bericht als zou het Nederlandsche oorlogsschip een Britsch passagiersschip in bescher ming genomen hebben tegen een ge wapende treiler van de strijdmach ten van Franco, volkomen uit de lucht gegrepen is. „Beslissing ligt uitsluitend bij de Nederlandsche regeering." De directeur van het departement van Onderwijs in Ned. Indië, dr. Idenburg, heeft gisteren in den Volksraad verklaard, dat de Indische regeering van meening is, dat een beslissing omtrent het spcllings- vraagstuk uitsluitend bij de Nederlandsche regeering ligt, aldus de N. R. Crt. Het is, aldus spr., moeilijk te zeggen, dat de spelling betrekking heeft op. Ned. Indië, daar het gaat om het belang van ieder die Nederlandsch schrijft, waarbij het gebied, waar men dit doet, niet van essentieelc beteekenis is. De Indische regeering meent het hare te hebben gedaan wanneer de in Indië naar voren gebrachte opmerkingen ter kennis worden gebracht van de bevoegde organen in Nederland. Den bestuurder treft geen schuld. Gistermiddag liep de dertigjarige onge huwde dochter van den landbouwer Braam te Laaghalerveen, gemeente Beilen, van het erf den verkeersweg op, juist op het oogen- blik dat oen personenauto, bestuurd door den heer U. D. R. te Hoogezand voorbijkwam. De vrouw, die cenigszins achterlijk is, werd ge grepen en tegen den weg gesmakt. Met een ernstige hoofdwonde werd zij opgenomen en naar het ziekenhuis te Assen gebracht, waar zij kort na aankomst is overleden. Den bestuurder van de auto treft geen schuld aan het ongeval. Het bestuur der Vereeniging Centrale Tar- we-Organisatie heeft het verslag uitgebracht door de met de liquidatie der vereeniging be laste stichting Nederlandsche Tarwe-Cen- trale, goedgekeurd. Daardoor is een einde, gekomen aan de werkzaamheden van genoemde vereeniging, zoodat zij heeft opgehouden te bestaan. ERNSTIGE VERGIFTIGING IN ITALIë. .Te Maresego in Istrio zijn elf personen in ernstigen toestand naar een ziekenhuis vervoerd nadat zij bedorven varkcnsvleesch hadden gegelen. Een vrouw is reeds in het ziekenhuis overleden. EN SLOOT ZIJN BEGROOTING DOOR VERMINDERING VAN HET VRIJE KAPI- TAAL VAN HET GRONDBEDRIJF. Uit de Amsterdamschc gemeente- bcgrooting voor 1939, welke zoo juist verschenen is, blijkt, dat. vol gens de ramingen voor dit jaar de ontvangsten fi.593.000 gulden min der zullen zijn dan de uitgaven. Voor genoemd bedrag zijn geen nor male dekkingsmiddelen aanwezig. Niettemin heeft men de begrooting sluitend weten te maken door den gemeenteraad voor te stellen ge noemd bedrag te vinden door ver mindering van het vrije kapitaal van het grondbedrijf, welke maatre gel bet gemeentebestuur slechts ziet als een middel tot overbrugging van een periode waarin bet bereiken van een normaal sluitend budget onmogelijk is. In den economisclien toestand is een te ruggang ingetreden. Het aantal ondersteun den wier steun voor een bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds in aanmerking komt, was in 1938 hooger dan in 1937. In zijn mondelinge toelichting ter pers conferentie verklaarde de wethouder der financiën, de heer Rustige, dat het zeer veel moeite heeft gekost om het niet uit de normale middelen te dekken bedrag tot het hierboven genoemde te beperken. Men kan tenslotte niet alles in een gemeente afbre ken, temeer waar men op het oogenblik afwacht wat het resultaat is van dc be moeiingen der regeering. die tenslotte met de zorgen voor het gehcele land zit. De regeering moet nagaan, of het land als geheel de lasten kan dragen, waarvoor men gesteld is. Is dit het geval, dan deugt de verdeeiing der middelen niet, en dient het belastingstelsel gewijzigd te worden, waar bij in de eerste plaats dan de verhouding tusschen Rijk en gemeente onder de loupe moet worden genomen. En kan het land de tegenwoordige lasten niet dragen, dan is het de taak der Regeering aan te geven hoever we terug moeten, maar dat behoort dan niet te gelden voor enkele groote ge meenten; doch dient na evenredigheid van toepassing te zijn op het gehecle land. Bij een beschouwing van het verstoorde finaneieele evenwicht, vergete men niet, dat het totaal bedrag van den landbouwcrisis- steun nog ongeveer 100 millioen gulden grooter is dan van den werkloozensteun. Verzwakking van het financieel beleid. Als is dus de gemeentebegrooting voor 1939 sluitend gemaakt, dit kon slechts ge beuren door verzwakking van het finan eieele beleid der gemeente en wethouder Rustige wees er dan ook met nadruk op, dat aan het uitpuften der finaneieele krach ten eens een einde moet komen, zoodat het wachten is op dc maatregel der Regeering, die bet den gemeenten mogelijk zal moeten maken, eens weer tot een normale begroo ting te komen. Lijk spoelde later aan Gisteravond omstreeks negen uur hebben twee jongens in de Radiostraat te Rotter dam eenige kleeren gevonden, namelijk een slipover, een borstrok en een onderbroek. D.e politie werd van de vondst op dc hoogte ge steld en is onmiddellijk bij diverse schip pers in de buurt gaan iniormeeren. Het bleek inderdaad, dat een schippersvrouw een jongen had zien zwemmen. Aan dreggen viel niet te denken, omdat het daar ter plaatse twaalf meter diep is en de kant bovendien nog vijf meter boog is. Des avonds om negen uur spoelde het lijk van den vermisten jongen aan, even ten zui den van de plek waar liet ongeluk gebeurd Steeds meer komen er over de de grenzen. De Basler Nationalzeitung meldt, dat vol gens inlichtingen afkomstig van de politie het aantal Joodsehe vluchtelingen uit Duitschland en Oostenrijk, dat Zwitserland zonder middelen van bestaan binnenkomt, toeneemt en thans wel 40 per dag bedraagt. De Gestapo zou bun wijzen, hoe zij over de grens moeten komen. Verheugende cijfers over 1937. Verschenen is het verslag over de vissche- rij gedurende het jaar 1937. (Verslagen en mededeelingen van de afdeeling Visscherijen no. 31). Evenals vorige jaren bevat het verslag een beknopt overzicht van de uitkomsten van de verschillende takken van visscherij. Verder maakt bet melding van hetgeen in 1937 van regeeringswego is geschied ter be vordering van de visscherij, alsmede van de in 1937 door de Rijksinstituten voor vissche- rijonderzoek en bet Nederlandsche vissche- rij-proefsfation verrichte werkzaamheden en onderzoekingen, terwijl ook eenige mede deelingen zijp opgenomen omtrent den dienst der Nederlandsche Haringcontrole. Het blijkt, dat de waarde van den totalen uitvoer van visrh en vissche- rijproducten, bij 1936 vergeleken, ruim 3.7 millioen gulden hooger was De in totaal uitgevoerde hoeveelheid was ruim 35.8 millioen kg. (bruto) grooter. Voor een groot deel was dit te danken aan de omstandigheid, dat de uitgevoerde hoeveelheid (bru to) en waarde van pekel- en sfeun- haring weder belangrijk hooger wa ren dan in liet vorige jaar, n.1. rond 17.363.000 kg.- (bruto) en rond f 1.530.000. Verbet"ring jn het trawlvissche- rijbedrijf. Verder vermeldt het verslag, dat de ver betering in het trawlvisscherijbedrijf, die aan het einde van 1936 merkbaar was. zich vooral in de eerste helft van 1937 heeft voortgezet en hoewel over het algemeen in de tweede helft van bet jaar 1937 de om standigheden weder ongunstiger werden en de finaneieele uitkomsten vooral in de laat ste maanden mede door de zwaar drukken de vaste lasten en de stijging der productie kosten (kolen, visseherijmateriaal, schecps- benoodigdbeden) onbevredigend waren, kon toch worden geconstateerd', dat bet jaar 1937 bij 1936 vergeleken een vooruitgang te zien gaf. De drijfnetvisschervloot op haring bracht rond 15 millioen kg. versehe haring aan, of bijna driemaal zooveel als in het vorige jaar. Van loonende uitkomsten voor het bedrijf was echter geen sprake. Ook voor de ver sehe haring waren de prijzen aanmerkelijk lager dan in het vorige jaar. IJsselmeer. De visscherij in het IJsselmeer bracht evenals die in de Waddenzee en het niet- nfgesloten gedeelte van de Zuiderzee gel delijk meer op dan in 1936. Totaal aanvoer. In 1937 zijn door Nederlandsche visschers hier te lande in totaal aangevoerd rond 256.086.790 kg. visrh. schaal- en weekdieren ter waarde van ruim f 20.856.000 tegen in 1936 rond. 226.493.300 kg. ter waarde van ruim f 17.841.000 (in deze cijfers zijn niet begrepen de vangsten der rivier- en binnen- visscherij. met uitzondering evenwel van de riviertrekvisschen en dc visch uit het IJsselmeer.) Bovendien werd door vreemde vaartui gen hier te lande aangevoerd (met inbegrip van den aanvoer door Poolsche drijfnetvis- schersvaartuigen) ruim 6.832.200 kg. visch ter waarde van rond f 614.500 tegen in 1936 rond 6.195.400 kg. ter waarde van rond f 611.900. Uitgevoerd werd in 1937 aan visch, schaal en weekdieren voor een waarde van ruim 15.8 millioen gulden tegen voor bijna 12.1 millioen gulden in 1936. Politiek van Roosevelt boekt successen, maar ook een rware nederlaag. Bij de democratische voorverkiezingen, die van groote binnenlandsch-politieke be teekenis zijn, is in den staat Ohio de door Roosevelt persoonlijk gesteunde bondsser nator Bulkley, een overtuigd voorstander van Roosevelt New-Dealpolitiek, met groote meerderheid van stemmen weder voor den senaat aangewezen. In Arkansas werd de eenige vrouwelijke senator, Hattie Carawav, een :!vrrig aanhangster van den New Deal, eveneens herkozen. Daarentegen heeft de New-Deal politiek in Idaho een zware neder laag geleden. Daar werd bondsse- nator Pope, die Roosevelts politiek onomwonden steunde, door den con gres-afgevaardigde Clark, die de New-Dealtpolitiek herhaaldelijk heeft bestreden, verslagen. Deze ne derlaag is temeer van beteekenis, daar Farley, de minister van P.T. T., en voorzitter van liet nationale democratische comité, onlangs in een verkiezingsrede de herkiezing van Pope als een der loyaalste voor vechters van Roosevelts program ma zonder voorbehoud heeft aan bevolen. Doch er was niets te doen! Gisteravond omstreeks tien uur is de Jan van Goyenkade en omgeving te Amster dam in opschudding gebracht door eenige politiemaatregelen van alarmeerenden aard. Op dat tijdstip verschenen namelijk per uitrukauto een twintigtal agenten van het bureau Overtoom, die een afzetting vorm den om het huizenblok .Tan van Goyenkade, Emmastraat, dc Lairessestraat en Valerius- plein. Bewoners waren namelijk opgewon den komen mededeelen dat zij in één der tuinen van genoemd blok eenige mannen hadden gezien, die zich daar op verdachte wijze ophielden. De politic heeft echter van indringers geen spoor kunnen vinden. Het schijnt, dat deze sleehls in de fantasie der omwonenden hebben bestaan. Want in werkelijkheid zouden, zoo beweren anderen, twee jongens bij wijze van tijdverdrijf in een vruchten- boom zijn geklommen. Deze voor stadskin deren inderdaad excentrieke bandelwij-ze heeft - dus niet nagelaten op veler verbeel dingskracht te werken. Wellicht beeft ook de warmte een woordje meegesproken. De politie is tenslotte onverrichlerzake inge* rukt. „Zich niet voorbereiden Is eea misdaad", zegt Mussolini. Naar uit Rome gemeld wordt heeft Mussolini in een toespraak tot de troepen, welke deel hebben genomen aan de manoeuvres o.a. gezegd, dat nu in zooveel deelen der wereld 't kanon buldert, het dwaasheid zou zijn zich waandenkbeelden te schep pen. Zich niet voorbereiden is een misdaad. Italië maakt zich geen il lusies en bereidt zich voor. De Duce verklaarde verder, dat de koning hem opgedragen had de soldaten zijn hulde over te brengen, welke zoowel de recruten als de reservisten ten volle hebben ver diend. Tijdens de manoeuvres hebben zij discipline en weerstandsvermogen getoond en een hooge mate van geoefendheid. Dit kon niet anders, want zij maken deel uit van een nieuwe jeugd. Evenals hun kameraden hebben zij een doel: de wapenen dragen om het vaderland te verdedigen." De groote drukte- na deze veiling van f en 10 Aug,- is hier voorbij. De vroege -tul pen zullen spoedig verminderen, terwijl de darwins ook al voor een zeer groot deel zijn aangevoerd. Dit is- maar goed ook, want verschillende soorten konden zich in prijs moeilijk handhaven, wat vooral bet geval was mot Gen. de Wet en Coul. Cardinal. Ook bij de late tulpen was het Rose Cop land, (iie weinig belangstelling had, zoodat dc prijs hiervan maar weinig boven rn.p. uitkwam. Van de gewone soorten darwins worden de beste partijen gekocht, terwijl de andere doordraaien, welk aantal groot is. Besteed werd voor: Artus 12 op 160; 10—11 95—100; l'Aurora 1011 100120; Brillant Star 12 op 210 310; 1112 205220; Courone d'or 12 op 210—230; 11—12 180—195; 10—11 130; Cou leur Cardinal 12 op 160—180; 11—12 135— 145; Cullinan 12 op 175; Crimson Queen 12 op 160175; Dillenburg 12 op 140—155; El eet ra 12 op 205—210; 11—12 135; 10-11 100—110; El Toreador 12 op 340; 1112 280 335; 10—11 160175; Flamingo 12 op 165; 11—12 135; Gen. de Wet 160—210; 11—12 loO—160; Gele Prins 12 op 160; Herm. Schlegel 12 op 160; Hobbema 12 op 165; 11 —12 140; Ibis 12 op 160—175; 11—12 135— 140; 1011 95100; Joost van den Vondel bont 12 op 160; 11—12 135; 10—11 105; I.adv Boreel 12 op 160170; La reine max 12 op 190—255; 11—12 140—150; 10—11 110 -115; Murillo 12 op 160—185; Mar. Niel 12 op 220 —250; 11—12 150—180; Mad. Gevers 12 op 265275; 1112 150180; van der Neer 13 op 105; 1112 135; Oranje Nassau 12 op 220 —255; 1112 150—160; Pink Beauty 12 op 330310; 11—12 300; Pr. van Oostenrijk 12 op 160; 11—12 135; Peach Blossom 12 op 16O-1S0; 10—11 110—120; Rijzende Zon 12 op 160; 11—12 110; Scarlet dnc 11—12 140— 150; Schlegel max 12 op 305; 11—12 215. Schoonoord 12 op 220; Titiaan 12 op~ 220* Tournesol r en g. 11—12 235; Trinmphator' iï °iP} i-n' A—12 Vermilloen Brillant }]~}i 159—165; Vuurbaak 12 op 285—315; 2805 Wit,c Valk 12 op 230—260; iL !r180; 10-11 129—140; Albino 12 op 200-260; 11-12 170-180; Aviatcur 12 ?P 159—165; Alberi 150—175; Ai-go 12 op oq°' o1-12 1^' Cfty van Haarlem 12 op jA? 1112 200; Carrara 12 op 160 190; 11 l„ 130140; Chcrbourg 12 op 430; rarncombe sanders 12 op 140—150; Fanta- s.v 12 op 160; 11—12 130—140; 1011 100; babioia 12 op 150; 11-12 115; Pres. Hoover m°P,.280; 11-12 23°: In8- Yp"°w 12 op 11-12 H°: 19-H 70; Ingl. Scarlet 12 ?P 119; Iving George V 12 op 160—195; 11— -0 135; 1011 105; Krelage's Triumph 12 op 160-165; 11-12 130-140; La tulipe 11 *A~.AP li0' Monlight 12 op 160—165; 11 i 1-n' 1011 ~5' ^lr- 12 op 165; io h'Mci1>i'beer 12 op 590; Olvmpiade °P 27 2T0' H—12 190; 10—11 10Ó; Pano rama 12 op 155; Rose Copland 12 op 140— !f' A1 2 110110: Rouwenhof 12 op A~~^95; 11—12 125: Stockholm 12 op 155: Vict. d Olivcira 12 op 146—145; 11—12 110—115; Vcrona 12 op 145; 11—12 115; Will. Copland 12 op 140—145; 11—12 110—115; J9—V 70—75; Will Pilt 12 op 140—145; 11— ,7 9-~129; Yellow Giant 12 op 140—155; J1—12 110120; Zwanenburg 12 op 1.75 11—12 1 40155; Alles per 100 stuks. Vele niet genoemde soorten uitsluitend tegen m. p.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6