Het euvel der schijnacten Cor Kint wint de 100 M. rugslag Kon. Ned. Zwembond bestaat 50 jaar Doode visch drijft ons land binnen Geen voorrang verleend Stans Scheffer derde op de 100 M. rugslag heeren Dofldersform boven Londen Runciman moet een wonderdoener zijn Dc Italiaansche rassenpolitiek Franco wordt bevoordeeld Hitier tegen den oorlog Predikbeurten Vlootschouw van jachten op het IJ Noodweer boven de Peel Eieren verduisterd Berlijn verwacht de „Condor" UUe£Aennai Van Vliet tweede achter Richter Geen Italianen naar Frankrijk Een net van spionnen in Amerika? Tsjang Kai Sjek roept iederen zoon van China op! Uit onze omgeving Ook de marine neemt deel. De Koninklijke Verbonden Neder landsche Watersportverenigingen zullen op 8 September, op weiken dag H. M. de Koningin do doopplechtig heid \an het motorschip „Oranje" zal verrichten, een vlootschouw hou den van jachten op het IJ. De vlootschouw, die volgens het Hdbld. zal bestaan uit bodems der Koninklijke Ma rine en uit zeil- en motorjachten, zal aan weerszijden van het vaarwater worden ge houden tusschen het Tolhuis in het zuiden en den golfbreker tegenover de houthaven in het noorden. Waarschijnlijk zullen de jachten ligplaats krijgen aan de noordoost zijde van het vaarwater. Hare Majesteit zal, geroeid in de koningssloep, op de heenreis aan één kant, op den terugtocht, aan de andere zijde, dicht langs de voor anker lig gende vloot varen. Een gevaar voor de Hollandsche wateren. Nadat, reeds Donderdag vele doode vis- Bchen de sluis van het Hollandsch-Duitsche gemaal in het Meertje te Nijmegen waren gepasseerd en de .Waal hadden bereikt, bleek de hoeveelheid van deze visch, die zich Vrij dagmorgen in de sluis bevond, zoo groot, dat de chef-machïhist van het stoomgemaal het niet voor zijn verantwoording wilde ne men. deze verderf aanhrengende massa in de Waal te loozen. Hij waarschuwde daarom den voorzitter van liet wateischap, die op zijn beurt den burgemeester in kennis van een en ander stelde. In overleg met den inspecteur voor de Volksgezondheid, dr. L. A. Veeger, werd besloten dè'Dienst van Gemeentereiniging np te dragen, de visch te veiAvijdecen .alvorens dg sluis te openen Karren 'vol doode visch werden opgehaald en naar het abattoir vervoerd om vernietigd te worden. Een partij is voor onder zoek in beslag enómen. Dr. Veeger, wien Het Vsb. inlichtingen omtrent de doodsoorzaak vroeg, kon daarom trent nog niets met zekerheid mededeelen. Er kunnep tal van oorzaken zijn. Het meest waarschijnlijke is. dat hier sprake is van vergiftiging. Een reden voor deze veronder stelling is het feit, dat ook reeds een tien tal groote doode ratten is komen aandrijven. Zoolang de doodsoorzaak nog niet bekend is, zal er voor gewaakt worden, dat geen doode of halfdoode visch de Waal bereikt. De Kon. Ned. Middenstandsbond wijst de Tweede Kamer op de die pere oorzaken. Een pleidooi om den kleineh man bij faillissement niet tot op het hemd uit te kleeden. Het Hoofdbestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond, heeft zich naar aanleiding van de indiening van het wetsontwerp tot aanvulling van art. 667 van het Burgerlijk Wetboek en wijziging van de artikelen 43 en 45 van de Faillissementswet (bestrij ding van het euvel der z.g. „schijn acten") met een adres gewend tot de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Verzocht werd bij de behan deling van dit ontwerp nader in te gaan op de diepliggende oorzaken van het zoo veelvuldig voorkomen dezer z.g. „schijnacten". Ongelijkheid tusschen N.V.'s en éénmansbedrijven? Adressant zegt in zijn toelichting o.a. dat de sociale onrechtvaardigheid tusschen N. V.'s en eenmansbedrijven er toe leidt dat bij kleine faillissementen, waar vaak ,na aftrek van de kosten voor curator en exe cutie toch reeds zoo bitter weinig resteert voor crediteuren van den failliet en diens gezin dn verkoop van lijfgoed en huis raad, na aftrek der kosten mede tengevolge van do gewoonlijk geringe opbrengst bij gedwongen verkoop, vaak geen en meestal slechts een zeer gering voordeel voor cre diteuren oplevert. Het Hoofdbestuur van den K.N.M.B. be pleit op grond daarvan eert wijziging in de faillissementswet, in dien zin, dat het meubilair aan het faillissementsbeslag zal zijn onttrokken, indien de aanschaffing daarvan uit het inkomen van den failliet heeft plaats gehad en. een bepaald maximum niet heeft overschreden. j De schijnacten. Tof het bereiken van hetzelfde doel, voor koming van het euvel der schijnacten door het wegnemen van de aanleiding daartoe en tevens tor verzachting van het leed, dat het faillissement van 'n éénmansbedrijf voor het gezin van den ondernemer daarvan brengt, sluit adressant zich ook aan bij het vermelde op blz. 4 in het voorloopig Verslag op het vierde Hoofdstuk (Justitie) van de Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938. waaruit blijkt, dat door verscheidene leden opnieuw gepleit werd voor een wijzi ging van de Faillissementswet ïn dier voe ge, dat een polis van een levensverzekering tot een bescheiden, door de wet te bepalen bedrag huiten het faillissement zal blijven. In dit verband wordt opgemerkt, dat het vanzelfsprekend voor de zekerheid in bet handelsverkeer van groot belang is, dat crediteuren precies weten, welk verhaal zij eventueel op hun debiteuren hebben. Deze overweging behoeft echter tegemoetkoming aan vorengenoemde wensehen niet in den weg te staan, aangezien na cventueele wets wijziging met een redelijken overganster mijn iedere credietgever rekening kan hou den met den nieuw- ingetreden toestand. Verscheidene varkens en talloo- ze bijen omgekomen. Donderdagavond heeft boven de Peel een hevig onweer gewoed, dat vooral het dorp Horst en omgeving heeft getroffen. In de verschillende gehuchten rond Horst is de bliksem in te velde staande oogstmijten ge slagen, waardoor zij in vlammen opgingen. Ook is de bliksem geslagen in een aantal stallen, waardoor verscheiden varkens en een schaap werden gedood. Bovendien zijn talrijke boomen door den bliksem getrof fen. Verscheidene bijenwolken, welke in korven op de Peel waren geplaatst en die waren uitgevlogen, zijn door regen en onweer vernietigd. WEER BRUILOFT IN DE FAMILIE VAN DEN EX-KEIZER. Het huwelijk wordt aangekondigd van Prinses Herzeleide van Pruisen, een doch ter van Prins Oscar, den vijfden zoon van den ex-keizer, en prins Karl Biron von Cur- land, zoon Van prins Gustaaf Pieter von Curland en mevrouw Fran^oise de Jan- court. Het huwelijk zal Dinsdag 16 Aug. worden voltrokken in de garnizoenskerk te Potsdam. De Prinses is 19 jaar en de Prins 31 jaar. Gisteravond om kwart voor negen is op het kruispunt LevendaalPlantsoen te Leiden de 20-jarige wielrijdster E. P. M. van V., die geen voorrang verleende aan 't verkeer van rechts, aangereden door den motorrijder J. de P. uit Zoeterwoude, Mej. de V. kwam met het hoofd op de straatsteenen terecht en liep vermoedelijk een schedelbasisfractuur op. Zij werd in ernstigen toestand naar het academisch ziekenhuis overgebracht en daar ter ver pleging opgenomen. Ernstige fraude bij veiling, te Amsterdam. Drie leden van het personeel bij de Gel- dersche eierveiling te Arnhem hebben zich aan ernstige fraude schuldig gemaakt. Zij wisten zich op een geraffineerde manier tienduizenden eieren onrechtmatig toe te eigenen en ten eigen bate te verkoopen. De drie oneerlijke mannen zijn gearres teerd. Negenduizend liter brandstof was voor de Oceaanvlucht noo- dig. Het „Condor" vliegtuig, dat, zci|Oals wij gisteren meldden, zonder -tus-i schenlanding van Berlijn naar New York is gevlogen, wordt morgen te Berlijn terug verwacht. In een onderhoud met den vertegenwoor diger van het D.N.B. te New York heeft de bestuurder van het „Condor" vliegtuig, Henke, verklaard, dat het toestel den tocht zonder moeilijkheden heeft doorstaan. Op het 6397- K.M. lange traject is 9000 liter brandstof verbruikt. Wedstrijden te Dresden. Gisteravond zijn te Dresden internationale wielerwedstrijden gehouden. Sprints, een tijdrit en een puntenwedstrijd leverden een overwinning op voor den Duitscher Rich ter, die met 10 pnt. den prijs der stad Bre- men won. Tweede werd van Vliet met 9 pnt., derde Gerardin met 8 pnt. en vierde Scherens met 3 pnt. In een wedstrijd achter motoren over 100 k.m. werd onze landgenoot Alkema goede vierde in een sterk bezet veld. DE EUROPEESCHE ZWEMKAMPIOEN- SCHAPPEN. De tweede plaats voor Iet van Feggelen. Nederland wint van Italië in waterpolo. De twee beste plaatsen voor Ne- derland op de 100 M. rugslag. voor dames. Cor Klnt heeft Nederland den twee den Europeeschen titel bezorgd. Op de 100 M. rugslag bewees zij momen teel de sterkste zwemster van Euro pa, men kan gerust zeggen, van de wereld te zijn. Tezamen met haar groote rivale, Iet van Feggelen, die de tweede plaats bezette, toonde zij aan een klasse boven de zwemsters uit andere landen te staan. Einde lijk hebben de Nederlandsche meis jes tijdens deze zwemkampioen- schappen dus voor een eerste en tweede plaats gezorgd. Maar zelfs in Uit nummer behoorden de Deensclie zwemsters tot onze sterkste tegen- Gistermiddag werd Londen opnieuw be zocht door een hevigen donderstorm, welke schade heeft aangericht aan tal van huizen en verschillende straten onder water heeft gezet. Ook andere plaatsen hebben eveneens schade geleden. In verschillende rieelen des lands zijn in het geheel drie personen dooi den bliksem gedood. <«5*,.;: Hij staat voor groote problemen. Runciman, dé Engelsche bemiddelaar in Tsjecho-Slowakije, zal spoedig hebben inge zien, zeggen- de Poolsche bladen, dat naast het Sudctenduitsche probleem nog een Slo- waaksch, Hongaarsch en Poolsch probleem bestaat._Hij_ heeft spoedig begrepen, dat ook nog een uitgebreid probleem van wijziging van den opbouw van Tsjechoslowakije be staat. De'Engelsche lord moet het wonder verrichten, bruggen te slaan tusschen lijn recht tegenover elkaar staande opvattingen. De kansen op succes van zijn missie zijn dan ook niet groot. Inmiddels gaat Runciman met zijn arbeid verder. Hij heeft o.a. afgevaardigden van dc Hongaarsche minderheden ontvangen. Dc Tsjechische rcgcering zelve zal de onderhan delingen op 17 Augustus met de Sudeten- Duitschers voortzetten. Dan zal de partij haar meening ten aanzien van de regee- ringsvoorstellen uiteenzetten. Dc voorstellen der regeering en het Sudctenduitsche memo randum zullen tezamen den grondslag der besprekingen vormen. Nog een Engelsch staatsman in Praag. Lord Allen of Hurwood, lid van de En gelsche labourpartij, is in Londen aange komen. Het bezoek is van particulieren aard. Ge zien dé perSóonlijkhcid van Lord Allen ech ter hechten politieke kringen een zeker be lang aan zijn'komst. Grondslagen ontvouwd. De secretaris der Italiaansche fascistische partij heeft de grondslagen ontvouwd voor de politiek vap Italië op het gebied van de rassenpolitiek. Hij zette uiteen, dat de werkzaamheden van het instituut voor het ras zich in het bijzonder zullen moeten richten op de volgende vraagstukken: 1. De bepaling der bijzondere en duur zame eigenschappen van het Italiaansche pas, sinds den Ilomeinschen tijd; 2. Het vaststellen van. het standpunt inzake de voortzetting en ontwikkeling der actie van het regiem bij de verdediging van het ras; 3. De p-'euwe aspecten en het nieuwe be lang van dit ,projileem na de verovering van het rijk; 4. Het begrip voor het ras- vraagstuk als. functie van de geestelijke autarchie dei- natie en 5. Het vraagstuk der Jóden op de wereld en in Italië. Toerisme geboycot. De door de Fransche regeering af gekondigde maatregelen, welke be stemd zijn het aantal Fransche toe risten naar Italië te doen verminde ren en die genomen zijn in antwoord op de hinderpalen, welke te Rome in don weg worden gelegd aan Ila- lianen, die zich naar Frankrijk wil len begeven, hebben Oen groote ver rassing gewekt in de openbare mee ning. In officieuze kringen daarentegen kwa men zij niet onverwacht. Reeds begin Aug. was vernomen, dat alle aanvragen om pas poorten voor Frankrijk zonder formeel ge weigerd te worden, terzijde werden gelegd. Tal van toeristen hebben ontmoedigd hun aanvragen laten loopen. Anderen, zwich- standsters. Want zoowel de derde als de vierde plaats werd dóór een Deensche inge nomen. zij het ook. met flinken achterstand op de Nederlandsche meisjes. De uitslag was; 1. en Europeesth kampioene: Cor Kint (Nederland) 1 min. 15 sec.; 2. Iet van Feg gelen, (Nederland)' '1 min. 15,9 séc.; 3. mej. Petersen (Denemarken) 1 min. 17 sec.; 4. mej. Brunnstroeni ïladscn (Denemarken) 1 min. 18.4 sec. 5. mej. Groenland (Enge land) 1 min. 22.41 sec. 6. mej. Yate (Enge land) 1 min. 22,8 sec. Een uitstekend resultaat behaalde ook Stans Scheffer, door op de 100 Meter rugslag voor heeren de derde plaats te bezetten. De beide Duit- schers Schlauch en Nueske lagen steeds vooraan, onbedreigd. Vooral Schlauch zwom schitterend en won met ruim verschil. De tweede Nederlander, Van Schouwen lag voortdurend in de achterhoede. Hij kon het straffe tempo niet bijhouden en eindig de op de laatste plaats. De uitslag luiden: 1. en Europeesch kamp. Schlauch (Ptiitschl) 1 min. 9 sec.; 2. Nueske (Duitschland) 1 min. 10.8 sec.; 3 en 4. Scheffer (Nederland) pp Longvcl (Hongarije) beiden 1 min. 12 sec.; 5. Taylor (Engeland) 1 min. 12,4 sec.; 6. Van Schouwen (Nederland) 1 min. 13 sec. Het torenspringen voor dames werd gewonnen door de Deensche spring- ster, mej. Beeken. Tweede werd de Zweed- sche mej. Nirling, derde mej. Heinze (Dl.) In de tweede serie van de 1500 Meter borstcrawl heeren zwom de Nederlandsche kampioen Sam Moolenaar. Hij lag vanaf het begin op de vierde pla/its en behield deze lot het ein de en werd dus voor de finale uitgescha keld. tend voor de suggesties, welke hun werden gedaan, gingen naar andere landen," waar voor zij snel een paspoort kregen. Overigens hebben zekere bladen deze wijze van handelen aanbevolen. Zij schreven ook, dat het toerisme naar zekere landen moest worden ontraden. Desondanks werden tal van collectieve reizen naar Frankrijk georganiseerd ter ge legenheid van de feesten van 15 Augustus en ook met het oog op de voordeden van den wisselkoers en het betrekkelijk goed- koope leven in Frankrijk. Deze collectieve paspoorten waren reeds toegestaan, toen zij als plotselingen maatre gel werden ingetrokken. Het was duidelijk, aldus Havas, dat de Fransche regeering niet kon nalaten re torsiemaatregelen te nemen, die in Italiaan sche officieele kringen voorzien schijnen te zijn geweest. Toch werd de openbare meening getrof fen door de plotselinge onthulling van een malaise, welke tot nu toe slechts merk baar was in de herhaalde aanvallen van dc Italiaansche pers op Frankrijk, al dan niet humoristisch, hetzij dat zij zich meester maakte van de kleinste incidenten. Hetzij dat zij er behagen in had overdreven voor stellingen te maken van vliegtuigongeluk ken in Frankrijk. Scherpe woorden in het Lager huis. De Labour-afgevaardigde Attlee heeft in scherpe bewoordingen stelling genomen te gen de politiek van de Engelsche regeering. Hij zcide in die verklaring: „Ik ben er van overtuigd, dat het Lagerhuis nooit ge dacht had, dat het onderzoek naar de ver antwoordelijkheid voor de bombardementen op Britsche schepen alleen op het door Franco beheerschte gebied en op grond van getuigenissen van slechts een partij ten uitvoer gelegd zou worden. Het feit, dat de regeering dergelijke voorstellen aan de rec- ders wil voorleggen, bewijst, dat zij geheel onverschillig is voor de Britsche belangen, wanneer die in conflict kómen met de be langen van generaal Franco. Telkens wordt Franco bevoordeeld en; zooals reeds vaak gezegd is, het is duide lijk, dat de regeering, in plaats van het evenwicht tusschen de partijen ie handha ven, voortdurend de opstandelingen begun stigt". De nationaal-socialisten zouden bedenkelijk actief zijn. Voor de congrescommissie van onderzoek naar de niet-Amerikaansche activiteit van de German American Settlement League, een naiionaal-socialistische organisatie, wel ke op Long Island (New York) een kamp heeft ingericht, heeft do journalist John Mgtcalfe een verklaring afgelegd. YTetcalfe had zich onder een andere naam bij de organisatie aangesloten en voor dc commissie' een onderzoek in te stellen. Hij zeide, dat het doel was een uitgebreid net van spionnen in de Vereenigde Staten te organiseeren en een efficiënt werkende or ganisatie voor sabotage tot ontwikkeling te brengen. Metcalfe schatte het aantal leden van den boncl op 25000. Het meerendeel van het Duitsche volk er voor? De Britsche pers over de militaire maatregelen In Duitschland. De „Manchester Guardian" schrijft over de berichten over militaire maatregelen in Duitschland, welke door de regecringen van Frankrijk en Engeland worden ontvangen, dat niets er op wijst, dat Duitschland een algemecne mobilisatie zou voor bereiden. Het is niet te ontkennen, dat een groot deel van het volk voor een op- Waterpolo. Het Nederlandsche zevental heeft gister middag tegen Italië gespeeld en gewon nen. Men zal echter niet kunnen beweren, dat onze landgenooten het cadeau gekre gen hebben. Integendeel, tot in de laatste minuut voor het einde was het nog onze ker, wie er winnen zou. Pas een minuut voor het einde wist Stam door eén hard en zuiver schot den Italiaanschen doelman te passeeren en daardoor den stand op 43 te brengen. Hierdoor steeg Nederland tevens een plaats op de ranglijst en bezet nu de vierde plaats. Duitschland won van Frankrijk met 53, terwijl België van Hongarije .verloor. De stand was 1—4. Nederland moet vandaag nog tegen Frank rijk uitkomen en kan de vierde plaats be houden door te winnen of gelijk te spelen. Een bloeiend bestaan. Op 14 Augustus van het jaar 1888 werd te Utrecht de Nederlandsche Zwembond opge richt. Morgen, Zondag, bestaat de thans Ko ninklijke Nederlandsche Zwembond dus vijf tig jaar, een mijlpaal in dc zoo rijke historie van dezen sportbond. Op 17 September zal het jubileum op be scheiden wijze worden herdacht. Het ligt in de bedoeling een gedenkboek uit te geven. De K.N.Z.B. telt titans 200 afdeelingen met totaal 20.000 leden, en is een bloeiend lichaam, dat groote bedragen ten koste kan leggen aan de opleiding van de Nederland sche wedstrijdzwemsters en -zwemmers. treden van het leger is, doch men hééft' geen bewijs, dat dit deel "de overwinning zal behalen. Zooals steeds ligt de eindbeslissing bij Adolf Hitlcr en deze heeft zich nooit uitgesproken ten gunste van den oorlog. Het blad keert zich verder fel tegen de heftige campagne in de Duitsche pers tegen Tsjecho Slowakije. Men weet zeer goed, dat deze belcedigingen officieel geinspireerd zijn en dat de beschuldigingen, welke in de Duitsche pers zijn geuit, van allen grond ontbloot zijn. Eens zullen allen weer vereenlqd zijn. In een boodschao aan de Chineesche bur gerbevolking der door de Japanneezen be zette gebieden, aldus meldt het Chineesche tclegraafagentschap, heeft Tsjang Kai Sjek de verzekering gegeven, dat China den oor log winnen zal. Door een politiek van bedwelmende mid delen en slavernij wil Japan niet alleen Chi na veroveren, maar tegelijk het Chi neesche ras uitroeien. In Mandsjoerije en overal, waar hun invloed zich uitbreidt, be vorderen dc Japanneezen den verkoop van opium, heroine, morfine en andere giftige narcotica. „Nooit, aldus de boodschap, is er meer opzettelijke poging gedaan door een land om de gezondheid van de bevolking van een ander land te ondermijnen." Tsjang Kai Sjek roept iederen waren zoon, iedere dochter van China op de Japannee zen af te matten achter het front. China is als één groot gezin, het duldt geen ontle ding, al verkeeren thans vele Chineezen buiten de bescherming der nationale Chi neesche regeering en van het nationale le ger. Eens echter zullen allen weer ver- eenigd zijn en die dag is niet meer ver af. W1ER1NUEH Politie, Onbeheerd aangetroffen: een damesrijwiel. Verloren: ecnige zakdoeken, een kinder- o.verall en een belastingplaatje. Inl. bij des gemeentebode. Het afscheid van de N.J.V.'ers aan boord van het wachtschip Hr. Ms. „Buffel". Den Oever heeft Vrijdagavond op recht hartelijke wijze afscheid van de jongelieden genomen, die veertien dagen lang verblijf hebben gehouden aan boord van Hr. Ms, wachtschip „De Buffel", gelegen in de werk- haven alhier. Om ruim 8 uur ging de har monie „Apollo", onder leiding van haar Di recteur, den heer v. Glabbeek, onder de, tonen van een vroolijkc marsch naar de haven. Eerst kregen we een plechtig ge deelte, n.1. de vlaggenparade. Na enkele sig nalen v. d. hoornblazers, werd de driekleur onder de tonen.van het „Wilhelmus" naar be neden gehaald. Mede door het prachtige weer hadden honderden inwoners van Den Oever zich naar de haven begeven om deze plechtigheid bij te wonen, Daarna een paar vroolijkc marschen en eer men er aait dacht was het uur van scheiden daar. Nadat de laatste tonen van de muziek wa ren weggestorven, werd door den heer Doorn; een hartelijk woord van dank en afscheid ge sproken aan de harmonie „Apollo" en dn burgerij van Den Oever namens dc N.J.V.'ers, Hierna begaven de leden van „Apollo" zich' naar de cantine, waar allen een consumptie; werd aangeboden. En op deze wijze heeft Don Oever op recht prettige wijze afscheid genomen van ongeveer honderd vijftig jon gelieden die we volgend jaar een weerzien,) toeroepen. ZONDAG 14 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, vm. 10.15 u., Ds. Vorstman; Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van) Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, geen dienst. Evangelisatie. Breczand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heet; O. Deen. De" Oever, nam. 4.30 uur, de heer O. Deen, NOOR DSCIIARWO UDE13 Aug. Schotsche muizen 2.502.80, grooten 2— 2.50, r. duken 1.601.80, eigenheimers 2.70— 2.90, bl. dito 2.20—2.60, drielingen 2.20—2.30, uien 4.304.90, drielingen 3.904.è0, gelei uien 6.10—6.80. zilveruicn 11.60; drielingen 45.70 zil- vernep 2.705.80 sperciebooncn 4.108.40; kroten 0.802.60; roode kool 1—1.10; witte kool 0.80; gele kool 1—1.30 BROEK OP LANGENDIJK, 13 Aug. Schotsche muizen 2.802.90, grooten 1.90 —2.10, r. duken 2.20—2.80, eigenh. 2.50—2.90 drielingen 2.20, uien 3.204.50, zilveruieni 5.70 spercieboonen 67.30, snijboonen 7.30— 7.80. 55000 kg. roode kool 11.50 tomaten A 4.304.50; B 4.60—5.10; C 4; CC 4; druiven! Alicant 35.8039.10 Frankenthalers 44.40, meloenen 25 cent. ALKMAAR, 12 Aug. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 5930 stuks, verkocht 4830 stuks, prijs f 1921, Ed. Kruid, aanbod 200 stuks. To taal aanbod 6130 stuks, verkocht 4830 st, Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 12 Aug. Op de heden gehouden graanmarkt warert aanvoer en prijzen als volgt: 45 H.L. gerst (nieuw winier) f 7 en chev. f 6.85—8; 26 H.L. haver f 6.25; 4 H.L. boonen, w.o. brui ne 1617 en citroen 15; 67 H.L. karvvijzaad IS—20.50; 145 HL erwten, w.o.: kleine groene 9.40, grauwe 4445 en vale erwten 12—21.50 Totaal 287 H.L.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 10