Overplaatsingen? Fa. C. Kiesewetter fe, preöihbpurten /lyenda Het voetbalseizoen nadert met rassche schreden Breed tloorn Uitslag verloting S.:orivereeniging „Atlas' Verhuist dan met Spoor gracht 1 - Telefoon 249 Vakkundig. Concurreerend. Vraagt prijsopgaaf. Philips nieuwe serie 1938-1939 Vischafslag Den Helder Speldjesdag Centraal Genoodschap Dc firma Schcltis breidt uit Burgerlijke Stand Uit het politierapport De Staf rukt uit! een installateur een installateur twee maar voor centrale verwarming is er maar één Historische bijdrage Reist per „ESONA39 Nederlandsch fabrikaat demon stratie in de Jubileumweek Het aantal oefenwedstrijden neemt steeds toe Morgen over drie weken vangt het nieuwe voetbalseizoen aan en hg die dat niet wist zou dat wel gemerkt hebben aan het toenemende aantal oefenwedstrijden. De zomertraining is nu practisch voorbg: de laatste weken voor de competitie wor den gebruikt om de resultaten van die training eens aan de praktijk te toetsen en om de puntjes op de i samenstelling van de elftallen! te zetten. Voor zoover een club nog niet in actie geweest is, komt zg dat morgen zeker: niet alleen hier en in de directe omgeving maar ook in het geheele land. Beginnen morgen niet de jaarlijksche tour- nooien als dat om den AR.O.L.-beker (Am sterdam), Zilveren Bal (Rotterdam, waar dit jaar voor het eerst K.F.C. aan deelneemt), Groninger Dagbladbeker, en de kleinere tour- nooien van R.C.H., Quick (Nijmegen) Hier in Den Helder moeten wij het zonder zoo'n interessante ouverture stellen, hetgeen meni- gen voetballiefhebber zal spijten. Bij ons gaan de clubs op eigen houtje een paar oefenwed strijden spelen om op deze wijze geheel „start klaar" te geraken Misschien staat het volgend jaar een derbestuurderen van een onzer clubs op om de kwestie van een tournooi of i.d. eens bij de ooren te vatten... Morgen komt zoowat de geheele Heldersche voetbalgemeenéchap in touw. Voor zoover de publieke belangstelling al geheel en al ont waakt is, zal zij zich wel vrijwel bepalen tot het gaan zien van den wedstrgd: Helder XFriesland 1. Een derde tegen een eerste klasser: géén partij zal men oordeelen. Toch verloor die zelfde derde klasser vorige week Zaterdag slechts met 12 van de eerste klasser. En nu het terrein van den strijd naar hier verlegd is, moet ernstig met de mogelijkheid rekening gehouden worden, dat... de derde klasser revanche haalt. Edoch, dat zal niet zoo eenvou dig gaan, ook al wijl de Friezen met hun com petitie-ploeg ten velde verschijnen. Het wordt echter de derde uitstekende oefening voor Helder, dat 18 September heusch niet zal kun nen beweren, dat het onvoorbereid aan de start komt. Ten overvloede komt immers Zaterdag 10 September a.s. ook nog de Duit- sche le klasser Sportclub Kleve '63 op bezoek. Helder is nog steeds met het elftal aan het experimenteeren en zal morgen als volgt ver schijnen: Prins (ex-H.R.C.) Smit Teeckelenburg Trap Kiesewetter Quant Voerman Rottier Burger Gast Wieren Om 10 uur wordt op het zelfde terrein ge speeld: Helder-combinatieAtlas II. H.R.C. 1 naar Hoorn Ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum organiseert Hollandia morgen een tournooi, waaraan behalve door haar zelf ook deelge nomen wordt door H.R.C. 1, De Kennemers en West Frisia 1. De loting heeft bepaald, dat H.R.C. eerst tegen De Kennemers in het veld moet. Een oude bekende, waartegen oppassen altijd de boodschap geweest is en... nog wel zai zijn H.R.C. speelt in deze samenstelling: Dijkshoorn Buitenhuis Leavy Kok Stolk Stins Sanders Roomeyer Pirans de Jong Dissel Op Texel wordt eveneens geoefend en wel tusschen Texel 1 en H.R.C. 2 Evenmin als bg vorige gelegenheiden zullen de partgen elkaar weinig toegeven. Het elftal van H.R.C. 2 is: Goudswaardt Siersma Dekker Post Dijkshoorn v. d. Berg Hartman de Vries Boonstra Sngders Knol De nieuwe vierde klasser in actie Nu Atlas officieel tot den K.N.V.B. is toe getreden, is menigeen natuurlijk benieuwd, wat deze ploeg in het hoogere milieu zal gaan presteeren. Vorige week werd op Texel een niet onverdienstelijk gelijk spel tegen de club van Dapper behaald, morgen gaan de Atlan- ters bij H.R.C. 3 op bezoek, waarbij men dus de gelegenheid heeft te gaan constateeren of Atlas al dan niet een rol van beteekenis zal gaan spelen. Aan de sparring partner zal het heusch niet liggen als de zwartwitten zich niet ten volle zullen ontplooien. Hier is n.1. het H.R.C.-elftal: Looy Bromlewe Hes Sanders Geervliet Weydert de Graaf de Schipper Bakker v. Kralingen Vinkê Aanvang 10 uur. Uit het Watervogels-kamp deelt men ons tenslotte mede. dat voor mor gen op het programma staat de friendly-game Watervogels IIHelder III, aanvang 10 uur. TrekkingsHjst. e e e O O c e O e 03 o' e 03 f CU d 4J 2 03 c jj .3 -*-> a f b O 5 1 623 25 1297 49 1907 73 545 2 277 26 1815 50 1140 74 1541 3 899 27 292 51 34 75 756 4 182 28 1853 52 1518 76 496 5 1009 29 622 53 1938 77 1975 6 1519 30 1937 54 1684 78 481 7 912 31 641 55 422 79 1279 8 587 32 824 56 566 80 842 9 1902 33 869 57 1575 81 1723 10 1215 34 1732 58 1665 82 1511 11 1154 35 1475 59 915 83 121 12 253 36 1748 60 1471 84 558 13 1623 37 746 61 754 85 973 14 1543 38 985 62 1703 86 1525 15 1275 39 734 63 1480 87 1397 16 1995 40 1465 64 128 88 1825 17 1184 41 440 65 229 89 1621 18 57 42 613 66 339 90 1752 19 1469 43 375 67 1041 91 456 20 1177 44 1406 68 1958 92 1692 21 230 45 1284 69 564 22 124 46 23 70 1648 23 1546 47 1345 71 1450 24 1924 48 484 72 1887 De prijzen kunnen worden afgehaald bij den heer W. van Baar. Molenstraat 121. Prijzen, die binnen een maand niet zijn af gehaald, vervallen aan de vereeniging. Het Bestuur. Wereld-deelen melden zich aan!! De Firma P. A. de Zeeuw, (erkende Philips Service), Wetstraat No. 67, heeft de nieuwe serie Philips App. ontvangen. Dit jaar brengt Philips 10 toestellen uit. Zij biedt de mogelijk heid door den aether naar alle deelen van de wereld te reizen. Deze serie bevat een kortegolfontvangst, gelijk aan de weergave der Omroepzenders, waarnaar men gewend is te luisteren. Daardoor worden aan de programma's, die men gewoonlijk ontvangt, tallooze zeer inte ressante toegevoegd en kan men door het ge heele aethergebied op ontdekkingsreis gaan. Noord- en Zuid-Amerikaansche en Aziati sche stations klinken even helder in de huis kamer als de Europeesche zenders, die U al jaar en dag beluistert. Behalve deze eigenschappen bezitten de toe stellen, zoowel wat het uiterlijk als het radio- technisch gedeelte betreft,, alle denkbare ver fijningen. De toestellen zijn stuk voor stuk meesterwerken van de moderne radiotechniek. Druk-knopaf stemming. Door de drukknopafstemming krijgen de radio-apparaten een tot dusver niet gekend bedieningscomfort. De luisteraar behoeft in het geheel niet meer aan een afstemknop te draaien of op een schaal te kijken; het eenige wat hg te doen heeft, is den knop, die den naam draagt van het station van zijn keuze, in te drukken. Al naar het aantal toetsen, dat zijn toestel rijk is', kan de luisteraar een keuze maken uit de stations, die hij het liefste be luistert. De instelling van de toetsen op de gewenSch- te stations is uiterst eenvoudig. De toetsen worden ingesteld naar eigen voorkeur, verdere stations kunnen normaal ingesteld worden. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van de firma Rootlieb. Binnenhaven. Van Maandag 29 Augustus tot 5 September wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. Den Helder, 26 Augustus 1938. Aangebracht door korders: Tongen „per kg 1.58—1.37 Slips 1.02—0.85 Schol le soort per kist 9.007.50 Schol 2e soort 3.102.00 Schar 2.70—1.75 Aangebracht door garnalenvisschers: Gekookte garnalen per kg 0.15 Ten behoeve van de uitzending op medisch advies van zwakke kin deren naar de koloniehuizen. Het Gemeentebestuur heeft ons verlof ge geven op Zaterdag, 3 September, (Vrgdag, 2 September, voor Israël, ingezetenen) dus midden in den tijd van opgewekt leven ter gelegenheid van de Jubileumfeesten, U allen want wie zal zich daaraan willen onttrek ken te tooien met het embleem van onze vereeniging ten bate van het zwakke kind. Het aantal kleinen, dat onze hulp telken jare vraagt, is steeds groot, maar onze middelen laten slechts toe de allerergsten te helpen en zelfs dat soms niet eens. Ten deele komt dat door de verkeerde meening, dat het even goed gaan zal, al draagt men z'n kleine offer niet bg op 't altaar der barmhartigheid, of beter in de collectebusjes van onze vereeniging. Hoe meer regelmatig gegeven wordt, hoe grooter de kans voor zeovele kleinen om er bovenop te komen, terwgl zij anders dreigen te verkommeren, 't Geld moest binnenstroo men! Maar ook hebben we daarbij hulp noo- dig van haar (hen), die gaarne mee willen helpen om dit resultaat te bereiken. Dus van collectrices en collectanten van minstens 16 jaar, die onze speldjes tegen geld weten te ruilen en zoo mogelijk zelfs, waar de kans gunstig is, toezegging tot jaarlijksche bijdra gen weten te incasseeren. De oogst hangt af èn van het groote aantal hulpen, èn van de meerdere of mindere mate van toewijding om succes te boeken. Opgave van hulp wordt gaarne ingewacht vóór Woensdag, 31 Augustus bij H. J. Ma- rinus, Ruyghweg 21, of T. van Heusden, Pol derweg 60. Of uiterlijk op Vrijdag 2 September, tus schen 5 en 6 uur n.m., aan het Algem. Mi- lit. Thuis, Spoorstraat, waar op dien tijd de bussen en kussens met speldjes door ons gaarne aan de aangeboden helpsters en hel pers zullen worden afgedragen. (Zie voorts de betreffende advertentie in een volgend blad.) Het Bestuur v. d. Afd. Den Helder C. G. Het is ongeveer vijf jaar geleden, dat de fir ma Scheltis, Keizerstraat 111, zijn zaak in Radiotoestellen, stofzuigers en lampen opende. En in die vijf jaar heeft de firma zich een naam verzekerd, die een zeer goeden klank in Den Helder en omstreken geniet. Het is dan ook niet te verwonderen, dat men om expansie redenen er een perceel heeft bijgenomen en dit op een keurige wijze als toonzaal heeft inge richt. Keizerstraat 115, het vroegere pakhuis van de firma Korver is gemetamorfoseerd in een pand, dat geheel in het kader van dat gedeelte van de Keizerstraat past. Een buitengewoon ruime en fraaie étalage ruimte is ontstaan, waar links van den ruimen ingang de modernste radiotoestellen Philips en N.S.F. staan uitgestald, terwijl zich rechts de afdeeling electrische artikelen bevinden, ke'u- rige leeslampjes vallen er o.a. te bewonderen. De toonzaal zelf geeft een ruime keuze in lampen, waarvan vooral de fraaie uitvoering van de kappen opvallen. Een uitstekende sor teering in waschmachines van diverse ver scheidenheid besluit het tentoongestelde. Door haar grooten voorraad van het nieuw ste op het gebied van radio-artikelen en waar de firma verder in handelt, zal zij aan iedere smaak van haar cliënten kunnen voldoen. Het perceel werd gebouwd door den aan nemer-architect Schraa uit de 2e Vroonstraat en geschilderd door de firma Stam uit de Sluis dijkstraat. van 26 Aug. 1938. BEVALLEN. E. G. Wendel—Komen, z. ONDERTROUWD: A. H. Waterland en C. W. Schnatmeier. NIET MEER DAN TWEE NAAST ELKAAR Gisteren zijn er diverse wielrijders bekeurd, omdat zij met zijn drieën naast elkaar fietsten. Neen, dit is nu eens geen lofzang op onze onvolprezen Stafmuziek vande Marine, maar met den Staf bedoelen wij ditmaal de Staf- trompetters van de Landmacht. Want ook de Landmacht-troepen van ons Garnizoen hebben tegenwoordig hun Staf! Voorafgegaan door de hoornblazers trokken de troepen ons voorbij. Gingen zij soms parade-exerceeren om straks op 31 Augustus bij de groote wapenschouw op het Helden der Zeeplein een goed figuur te slaan? Wij weten het niet, maar in ieder geval deed het ons (van de oude lichting van 1904) en vele oud-soldaten goed, deze traditioneele tonen weer eens langs den weg te hooren schal len. Want hebben wij allen indertijd niet achter zulke tetterende hoorn-piepers gemarcheerd, zij het dan toen in een andere uniform, want wij waren donker-blauw gejast en licht-blauw gebroekt? En als wij dat bekende geluid dan weer eens hooren, zgn wij toch net als een oud afgedankt cavaleriepaard, dat bij zulk trompet geschal ook nog weer eens de ooren spitst; óók ons oude soldaten-hart gaat dan een tikje sneller kloppen, en je gaat vanzelf weer fier en recht-op loopen. Keurig gericht liepen de Staf-hoornblazers voor den troep en zg bliezen dat het een lust was om te hooren. Zij tetterden en schetterden, en zij bliezen hunne wangen bol! En al die oude, over-bekende, soldaten liederen kregen wij, oud-miliciens, te hooren, o.a.: De vierde compie die poetst niet graag, En daarom is-sie zoo vet op z'n kraag, De vierde compie en die poetst niet graag, En daarom is-sie zoo vet! En de weeklacht, dat die elf maanden zoo bar lang duren, en dan het voor de soldaterij eigenlek wel wat kinderachtige lied van: Hupsa Janneke, Stroop in 't kanneke, Laat er je poppetjes dansen, enz. Verder hadden zij op hun repertoire: De af deeling, die geroepen wordt, staat de derde in 't Bataljon, Drie is de naam van de Compie, geroepen op dit signaal! Het schoone lied van Vrouw Frikke hebben wij hen echter niet hooren blazen. En overal waar zij langs den weg kwamen, werden /leuren en vensters open gerukt en kwam het publiek te voorschijn om den Staf, die weldra omzwermd was door een massa kinderen-met-vacantie, te hooren. Hoe komt die Landmacht nu zoo ineens aan dien Staf? Wel, dat is tegenwoordig vrij een voudig, want er is geen stad of geen boeren- dorpje, en er is zelfs geen gehuchtje meer, of het heeft zijn eigen fanfare-korps en bij al die miliciens zijn er altijd wel, die op een trompet kunnen blazen. Dus er is keuze genoeg! Het werd trouwens ook wel tijd, dat er eens wat meer leven bij die landmacht kwam. Want hoe ging dat vroeger bij parade's? Van den Ka- naalweg kwamen de marine-troepen met hun stafmuziek en hunne tamboers en pijpers, alles slaand, blazend en pijpend, alles één en al leven, en dan kwam daar van de Dijkstraat, uit het fort Erfprins, die landmacht zoo maar stilletjes aanmarcheeren, en daarbij gèèn muziek, gèèn hoornblazers, zelfs niet één enkele tamboer. Is het wonder, dat die jongens van de landmacht dan niet zoo kranig leken te marcheeren Maar dat gaat nu anders worden! Straks, op 31 Augustus, op Koninginnedag, zullen die troepen, die er töcft al zoo krijgshaftig uitzien met hun stalen helm op het hoofd, bij aankomst op het parade-terrein, met hun Staf blazend en tetterend voorop, op de maat van hün mu ziek, de met ijzer beslagen schoenen stevig op de straat klappen, zóó, dat het een lust zal zijn om te zien en te hooren! Wat zullen die soldaten, met hun staal van boven en hun ijzer van onderen (het zgn zoo eigenlijk loopende bliksemafleiders), wat zullen die landmachttroepen met hun eigen Staf nu mooi parade maken! Over de Oud-Katholieke Gemeente te Den Helder, eertijds te Huis duinen. Ook deze gemeente bestond oorspronkelijk te Huisduinen. In Den Helder echter ook al en wel in de Langestraat waar reeds in het jaar 1672 een houten kerkje stond, dat in 1835 afgebroken is en er een nieuw voor in de plaats kwam (dat is uus de tegenwoordige Oud-katholieke kerk). Hier volyt een oude oorkonde: „Tot in 1799 stond te Huisduinen een oud „Kerkgebouw van deze gemeente. Het was „gebouwd in Gothischen stijl, benevens een „pastorie, waarin zich een groote zaal met „hooge boogvensters bevond. Dit kerkge bouw was waarschijnlijk afkomstig uit de „Middeleeuwen, toen het kerkelijk nog onder „den Abt van Egmond stond. Tot in het „jaar 1799 werd in hetzelve om de veertien „dagen godsdienst-oefening gehouden en de „Pastoors waren toen nog voor beide ste- „den: Huisduinen en Den Helder. „Bij de landing der Engelschen en Russen „in Augustus 1799 is dit gebouw door hen „gebruikt als hospitaal en zoodanig door hen „gehavend, dat het in 1800 voor afbraak is „verkocht geworden ter slooping. (Hiermee was dus dit kerkgenootschap te Huisdui nen verdwenen). „Te Den Helder echter bestaat een kerk „dezer gemeente, genaamd Bisschoppelijke „Clerezie, ook wel in de wandeling „genaamd de Jansenisten, geheel uit „liefdegiften opgebouwd. Het was een „houten gebouw, ue kapiteins, die leden „der kerk waren én op de Oostzee voer- „ren, kochten daar het hout en brachten het „vrachtvrij aan den wal. De voerlieden „brachten het kosteloos op de bestemde „plaats en de timmerlieden en metselaars „bouwden het op tegen een kleine loonver- „goeding. Hun Christelijke zin en eenvoudige „zeden gedoogden niet, dat hunne namen „voor de nakomelingschap bewaard werden. Dit houten kerkje werd in het jaar 1835 af gebroken en er kwam een steenen kerkje voor in de plaats in 1837, vandaar dat men er on langs het 100-jarig bestaan van heeft gevierd. Tot voor eenige jaren was mij bekend, dat er te Huisduinen nog een stukje tuingrond bestond ten name van deze Bisschoppelijke Clerezie. Het ligt aan de zijde naar den Vuur toren toe. Of dat nog zoo is, is.mij op het oogenblik niet bekend. Men zou dat op h(,t Kadaster kunnen onderzoeken. Het is niet onwaarschijnlijk, dat daar het bovenvermelde groote Kerkgebouw heeft gestaan. Helaas zijn door de verwoesting bij den voornoemden inval in 1799 ook alle archiefstukken verdwenen en zal het dus moeilijk zijn na te slaan. De naamlijst van de Oud- Roomsche Pastoors sedert het jaar 1667 luidt als volgt: Adriani, alhier overleden. Joannes Pies, vertrokken naar Kudelsteert en aldaar overleden. Cornelis Brouwer .alhier overleden. Joannes Stens, vertrokken naar Keulen en aldaar overleden. Elias Sweers, alhier overleden. Joannes Heikam, begraven op het Torps-kerk- hof in het Koegras. Godefridus Verheul, vertrokken naar Utrecht en aldaar overleden. Wilhelmus van Vianen, vertrokken naar? Petrus Willebrordus Willemsen, alhier over leden en begraven te Huisduinen. (Diens graf steen vindt men op het Kerkhof, alhier, n.1. op de Algemeene Begraafplaats en wel rechts bij den ingang in het vak R.) Stephanus Wallaart, overleden te Westzaan. Christoforus Hanke, vertrokken naar Mo- ravië en aldaar overleden. Gerardus de Jager, vertrokken naar Utrecht en aldaar overleden. Joannes Bon, vertrok naar Haarlem, alwaar hij tot Bisschop werd verkozen en in die waar digheid de kerk. te Den Helder op 26 Novem ber 1837 heeft ingewijd. Joannes Smal, vertrokken naar Amsterdam en te Krommenie overleden. Martinus Glasbergen, vertrokken naar Amsterdam en aldaar overleden. Nicolaas van Hessen, vertrokken naar West zaan en aldaar overleden. Cornelis Harderwijk, alhier gekomen in 1829 en vertrokken in 1849. J. H. de Jamaer, vertrokken in 1860 naar? C. Diependaal. werd in 1874 benoemd tot Aartsbisschop, heeft echter voor die waar digheid bedankt en bleef hier werkzaam. Op dat oogenblik bestond het aantal lidmaten uit 268 personen. Na dien tijd kwamen achtereenvolgens: H. P. Dievenbach, van 1875 tot 1885. P. J. Jans van 15 Augustus 1885 tot 1931. Th. Mooleman van 1931 tot 1937. J. A. J. van Zanten, van 1937 tot heden. K. F. O. naar Schoo'rl, Alkmaar, A'dam Retour 0.55 0.65 1.10 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)' Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur Ds. F. W. J. v. d. Poel. Geref. Kerk. (Jullanapark). 's Morgens 9 uur: Ds. A. B. W. M. Kok van Zaamslag. 's Morgens 10.45 uur: Ds. A. B. W. M. Kok van Zaamslag. 's Avonds 5.30 u.: Ds. Veenhuizen. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur Ds. Veenhuizen. 's Avands 5.30 uur: Ds. A. B. W. M. Kok van Zaamslag. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur de heer A. Kaptijn van Rotterdam. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur Ds. W. J. F. Meiners. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur Ds. L J. Wesseldijk, Huis ter Heide. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Tuindorp. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heils. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomst Julianapark. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeento Sluisdjjkstraat hoek Schagenstraat. Dienst. Ned. Herv. Gemeente. huisduinen 's Morgens 9.30 uur Ds. M. van Wichen. Ned. Herv. Gemeente. julianadorp 's.Morgens 11 uur Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's Avonds 7.30 uurï de heer A. Donker van Zaandijk. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. lederen Dag, 35, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De Draaikolk des Levens" en .Woestijn goud". Rialto, Spoorstraat half 8: „Paljas" en „Zeeschuimers". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Paris" en „Een stormachtig huwelijk". Zondag 28 Augustus. „Casino": Dansavond 8 uur. Dinsdag 30 Augustus. „Casino": Chr. Oranje-vereeniging. Uitvoe* ring. Woensdag 31 Augustus. „Casino": Koninginnenachtfeest; Bal. 8 uur. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 763.7 Temperatuur zewatcr 17.5 Temperatuur lucht 16.7 Wind; richting: N.N.W., kracht: 4 Licht op 8.29 Hoogste temp. lucht gisteren 18.6 Laagste temp. lucht gisteren 15.8 Hoogwater (heden) 22.10 Laagwater (heden) 17.05 Hoogwater (morgen) 10.0022.45 Laagwater (morgen) 3.5516.45 Radiorede van Minister Steenberghe. Maandagavond, 29 Augustus, tusschen 7 u. 45 en 8 uur, zal de Minister van Economische Zaken voor de drie Nederlandsche zenders een inleidend woord spreken voor dc Neder- landsch Fabrikaat-demonstratie, welke van 30 Augustus tot 10 September a.s. wordt ge houden. Deze actie, waaraan etalagewedstrijden zgn verbonden, is het resultaat van een nauwe samenwerking van de Vereeniging „Neder- landsch Fabrikaat" met het georganiseerd winkelbedrijf. Zij wordt in een teer groot aantal, door het geheele land verspreide, plaatsen, waaronder ook de onze, gehouden. Alleen al voor zoover blijkt uit bij de Ver eeniging „Nederlandsch Fabrikaat" binnenge komen berichten, zullen in dat tijdvak in 12.000 etalages de Nederlandsche producten worden gepropageerd.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6