Boerderij in Koegras prooi der vlammen Bijzondere order voor het Veldleger Hitier zal Henlein helpen Geen gifgas, maar rookgordijnen De Kringwedstrijd te Winkel Ingezonden Predikbeurten Japan zegt: AJtMeJtieJk Ha&Len Wouters bokst onbeslist tegen Eder Ook de bakkers in het geweer Postd.ver. „Hollands Noordpunt" Uit onze Omgeving Voor de wapenschouw in den Haag. In verband met de te houden wapenschouw op Maandag 29 Aug. heeft, zegt het Hsbl., de commandant van het veldleger, luitenant- generaal J. .1. G. baron van Voorst tot Voorst, onderstaande bijzondere order, welke morgen aan de troepen ter kennis wordt gebracht, gericht aan de troepen, welke aan deze schouw zullen deelnemen: „Ik vertrouw, dat een ieder die de eer zal hebben aan den voorbijmarsch der weer macht voor H. M. de Koningin ter gelegen heid van Iloogstderzelver veertigjarig rcgee- ringsjubileum deel te nemen of daarbij me dewerking te verleenen, er van zal zijn door drongen 1. dat hij als het ware persoonlijk een eer bewijs brengt aan de Koningin; 2. dat hij door het op uitstekende wijze ver vullen van zijn taak den naam en het aan zien van zijn corps hooghoudt; 3. dat door onbcrispelijken opmarsch, voor bijmarsch en afmarsch van alle deelnemen de corpsen op indrukwekkende wijze de al- gemeene saamhoorigheid tot uiting komt; 4. dat aldus de Koninklijke Weermacht in al haar geledingen bij dit gezamenlijk defi- leeren toont, dat zij vormt den waarborg voor onze vrijheid en onafhankelijkheid, en het sterke symbool der onafscheidelijke eenheid van Vorstin, vaderland en volk". (w.g.) Luit-generaal adj. in buiteng. dienst van H. M. de Koningin, commandar t van het veldleger, J. J. G. baron van yoorst tot Voorst.* De Duitsche regeering heeft officieel medegedeeld, dat zij steun „met alle - middelen" aan de Sudetenduitschers niet als een aanval zal beschouwen. Deze verklaring heeft zeer duidelijk tot doel om opstandige bewegingen in Tsjecho Slowakije te steunen. De internationale toestand is door deze Duitsche verklaring zeer ge spannen geworden en men acht het niet uitgesloten, dat incidenten zul len worden uitgelokt, welke Duitsch- land zal aangrijpen om naar de wa penen te grijpen, althans opstande lingen met oorlogstuig te helpen. De vrede hangt thans aan een zij den draad. Beschuldiging weerlegd. Ben oproep van mevrouw Soen-Jat- Sen. Een Chineosch legerbericht meldt, dat de Japanneezen bij een aanval op de Chinceschc stellingen te Tsjoe- gan en Tsjentsjiasjan weer gifgassen in den strijd gebracht hebben, met het gevolg, dat vele Chineesche sol daten om het leven gekomen zijn. De woordvoerder van het Japan- sclie ministerie van oorlog heeft te genover persvertegenwoordigers for meel verklaard, dat de Japansche troepen in China nooit gifgassen hebben gebruikt. Wel bedienen zij zich van rookgordijnen om de troe penbewegingen te verbergen. Juist de Chineezcn, aldus deze woord voerder, hebben zich herhaaldelijk bediend van gifgassen cn cholerabacillcn. De Japansche troepen hebben een gepant- serden trein buitgemaakt, waarin zich groo- te hoeveelheden gasgranaten van buiten- landsch maaksel bevon.den. Uit den strijd. De Japansche luchtmacht beeft verschil lende steden, zooals Nantsjang en Kianin Kiangsi gebombardeerd. Joeitsjeng in Zuid- Sjansi is door de Chineezen heroverd. De Japanneezen zeggen, dat hun troepen Kwanting in de provincie Anhwei hebben bezet. Een vrouw protesteert. Naar het Chineesche persbureau meldt, heeft mevrouw Soen-Jat-Sen, de weduwe van den stichter der Chineesche republiek,, er in een ra diotoespraak tot bet jeugdcongres te New York op aangedrongen, dat de groote mogendheden cn vooral Engeland en Amerika Japan niet langer grondstoffen zullen leveren. Zij zcide, dat Japan 30 procent van zijn grondstoffen betrekt uit Engeland en 32 pro cent uit de Vereenigde Staten. Indien deze landen niet meer zouden leveren, zou de Japansche aanval in enkele maanden tot mislukking gedoemd zijn. OLYMPISCHE SPELEN 1940 BEGINNEN OP 20 JULI. Op aanraden der meteorologen. Het Finsch Olympisch Comité heeft gis teren beèloten om het begin van de Olym pische Spelen 10-10 te Helsinki op 20 Juli vast te stellen. Deze datum werd gekozen op aanraden van de meteorologen, die voor dien tijd voor Finland de schoonste weersomstandigheden hebben voorspeld. DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN K.N.A.U. Zondag a.s. worden do districtskampioen schaptien voor Noordholland van de K.N.A. U. gehouden te Amsterdam op de Sintelbaan A. Blok Anna Paulowna) zal starten op de 100 en 200 nieter, terwijl J. van Ham (Wieringerwaard) zal uitkomen op de 1500 meter. Revanche van de Kampioen schappen. Hoewel de meeste belangstelling terecht uitgaat naar de verrich tingen van de groote ploeg inter nationals die het fraaie Natuurbad Winkel met een bezoek komen ver eeren, mag het programma van kring-wedstrijden wat vóór en na de demonstraties wordt verzwom- men, niet verwaarloosd wonden. Vooral niet waar deze wedstrijden als revanche van de kringkampioenschanoen Ie Anna Paulowna zijn te beschouwen en tevens de laatste zijn, die dit seizoen wor den verzwommen. Tet aantal inschrijvers bedraagt 59. Op de 100 Meter borstcrawl Heeren A liggen Van der Water, Sinke, Zuurmond en Van der Meer in één serie. We achten de kans niet gering dat Zuurmond en Van der Meer op de snelle Winkeler baan tot een nog betere prestatie dan in den Polder komen. De baanindeeling is nu n.1. zoo, dat ze elkaar op de laatste baan kun nen zien. wat in Anna Paulowna niet het geval was. F. Koning, de vijfde A-klasser, is in de snelste serie der heeren B-klassers ingedeeld, omdat er maar vier banen ziin. Met de tegenstanders v. d. Berg. Kom mer en Boonacker kan Koning even-wel toch een goede prestatie leveren. We ziin benieuwd of Boonacker zich opnieuw de beste der B-klasse toonf. On de 100 M. schoolslag T-Teeren klasse A heeft Wagenaar ziin titel te verdedigen. Wout Biick, die vorige week niet in con ditie was, achten we zijn grootste concur rent. Opnieuw is Frans Maijs van de partij om het duo Van der WaterWildenberg op de 100 M. schoolslag A te gangmaken. De dames schreven flink in op de 100 meter schoolslag. Dini van Os is o.i. zeker van een nieuwe overwinning. Ze is inge deeld in één serie met Jo v. d. Reijden en... de A-klassers Tini Stam en Maartje Forrer. Deze laatsten zullen dus niet op hun lauweren kunnen rusten en zullen hard moeten zwemmen om zich de B-kam- pinenen van het lijf te houden. We ontmoeten Rie Kout van I-I.TI.W. ook weer eens bij de inschrijvingen. Rie Goed hart en Nel Leek krijgen dus concurrentie voor de derde en vierde prijs. We betreuren het dat Nanny Goudsblom niets meer van zich laat hooren. Deze H.H. Waardsche was én op school slag èn op crawl een geduchte kracht. Het kringprogramma wordt met een tweetal estafettes besloten. Deze worden na de demonstraties van de internationals ver- zwommen. Op de 3X50 wisselslag Estafette dames strijden 4 ploegen, terwijl 5 ploegen heeren elkaar de zege op de 4X50 M. borstcrawl estafette betwisten. Het kringprogramma begint om 2 uur precies en niet, zooals in vorige adverten ties stond, om half drie! En blijft daardoor Europeesch kampioen in het weltergewicht. Onder groote belangstelling is gis teravond in het Sportpaleis te Ber lijn als hoofdgevecht van een inter nationaal boksprogramma een par tij over 15 ronden van drie minuten gebokst tusschen den Europeeschen kampioen in het weltergewicht Fe- lix Wouters (België) en den Duit- schen uitdager Gustav Eder. Na een prachtigen strijd eindigde dit gevecht onbeslist, waardoor de Belg in het bezit van zijn Europeeschen titel bleef. WOUTERS. Na den eersten gongslag ging Eder, die ll) jaar ouder is dan de 22-jarige Belg, er verwoed op los. De eerste twee ronden wa ren verre in het voordeel van Eder. In de derde en vierde ronde echter kwam de Belg pas los en toen was het uit met het over wicht van Eder. Steeds meer slonk de pun ten voorsprong van Eder. Wouters kreeg een blessure aan het linker- Eder aan het rechteroog. Het was een prach tig gevecht, zeer snel, technisch hoogstaand en heel fair. In de zevende ronde werd Wou ters nog sneller Er bleef Eder toen niet anders meer over, dan zijn tegenstander met directe linkschen en korte reclitschen op het lichaam te besto ken, maar Wouters verdedigde zich uitste kend. De uitspraak van de jury was tenslot te onbeslist, een uitslag, met welken Eder zich rijkelijk beloond mocht achten. Wouters bleet dus Europeesch kampioen. Oorzaak: de verhoogde monopo liehelling op graan. Het Centraal Bestuur van den Ne- derlandschen Bakkersbond heeft zich met een telegram tot den Mi nister van Economische Zaken ge wend, waarin het zijn groote teleur stelling uitspreekt over een nieuwe verhooging der monopolieheffing op tarwe en rogge, en waarvan de ge volgen voor de Nederlandsche hak kers niet te overzien zijn. Het dringt er op gronden van billijkheid ten zeerste op aan deze derde heffingsver- hooging van dit jaar, welke onvoorziene verliezen voor koopers van bloem en meel veroorzaakt, niet van toepassing te verkla ren op de voor 22 Augustus afgesloten voor koopcontracten, bovendien zijn er tal van hakkers, die hun voorkoop van vóór eerste heffingsverhooging in April j.1. nog niet heb ben afgenomen, en nu de gevolgen van die heffingsverhooging moeten dragen, terwijl door groote concurrentie de mogelijkheid op broodprijsverhooging is uitgesloten, en doet een ernstig beroep op den Minister in de toekomst rekening te houden met de belan gen der bakkerij en maatregelen te treffen om het geschokte evenwicht te herstellen. CALLANTSOOG HOOIBROEI OORZAAK. VERZEKERING DEKT DE SCHADE. DUIZENDEN KI LO'S HOOI TOT ASCH. Gisteravond omstreeks half zeven brak brand uit in de boerderij, be woond door den George W. Jim- mink, staande aan de Callants- oogervaart in den polder het Koe gras, onder de gemeente Callants- oog. De boerderij, eigendom van den heer Laman Trip en 2 vierkanten groot, is geheel verbrand. De vrouw van den heer J. was tiidens 't uitbreken van den brand in de woonkamer aan het strijken, terwijl de dochter des huizes bezig was haar koffer ie pakken. Zij zou den veleenden dag 'n vacantie- reisje gaan maken. De werkman kwam aan de deur om te waarschuwen dat er brand was; hij was met noe twee men- schen aan het melken vlak hii de hnerderii. De heer Jimmink zelf hield zich bozig met de eraanoogst en zat ver in het land op den znlfhinder, toen hij den brand be merkte. De heide vrouwen, die binnen wa ren begrepen het alarm van den knecht niet, totdat de dochter in de koestal keek, waar alles donker was van de rook. Haastig verlieten moeder en doch ter het huis, dat al zoo fel brand de, dat het dak kort daarna reeds omlaag stortte. Nu kregen de vlammen geheel vriï snel. De N.W. wind wakkerde de zaak nog wat aan en na sleehts een notrenblik was de brand al zeer hevig en be gonnen de muren in te vallen. Het vuur kon zijn honger stillen aan de duizenden kilo's hooi. er was 80.000 kg. rije in de kap opgetast waren. Het was één gloeiende vuurbol. •Spoedig na het uitbreken van den brand arriveerden de brandspuiten uit Callantsoog en Groote Koeten. De Bi i rgemeester. en de oolitie waren oogenblikkelijk op het terrein va'n de brand aanwezig. N'a eenigon tijd ar riveerde ook de TTeldersche politiebrand- weer, doch behoefde geen dienst te doen. De burgemeester van Den Helder, de Hoofd inspecteur van Politie, de heer Helder alsmede de heer Dokter, directeur van ge meentewerken aldaar waren eveneens aan wezig. 'n Groot aantal nieuwsgierigen sloeg het schouwspel gade. De brandweer beperkte zich met hlüsschen tot het nathouden van een belendende schuur, die behouden kon blijven. Gelukkig is de brand niet des nachts uitgebroken, de menschen zouden dan de verbrandingsdood niet ontgaan zijn. Het vuur sloeg zoo fel om zich heen dat de gewone uitgangen direct afgesneden waren. Nog uren bleef het branden, doch de mas sa brandend hooi verspreidde een ontzag lijke hitte. In een ongelooflijk korten tijd was er van de kapitale boerderij niet veel meer dan een smeulende massa over. De boerderij en de inboedel waren verze kerd. Niettemin is het voor de familie Jim mink een consternatie. Bij buren kon zij voorloopig worden ondergebracht. Om nog een reden is deze brand zeer jammer. Het betrof hier ook één van Ge weinige boerde rijen in deze streek, die door mooie hoornen omgeven was. De heer Jimmink vertelde ons nog dat hij op deze ramp geheel niet gerekend had. Er was eenige dagen geleden nog veel gespit, waardoor de temperatuur van het hooi flink was gezakt. Met de wedvlucht Marb^han, afst. 363 km. behoort het 2e gedeelte van on9 wedvlucht programma, dat der jonge duiven, weer tot het verleden. De volgende liefhebbers kwamen voor prij zen in aanmerking: A. Felkers le en 11e; van Steijn 2e en 8e; R. Mulder 3e en 4e; H. Rietveld 5e, 6e, 9e en 19e; J. Riemers 7e, 12e 14e, 15e, 17e en 18e; J. Peters 10e en 13e; F. Scholten 16e. Het kampioenschap jonge duiven 1938 be haalde de heer H. Rietve.met 488 punten, gevolgd door J. Riemers 3-59 pnt., R. Mulder 358, J. van Steijn 340, J. Zoon 333. F. Schol ten 328, J. Peters 298. F. Cup 266, A. Fel kers 259, Peute 166, Koe—er 153. Buis 146; de anderen allen minder al-s 100 punten. le Kampioensduif is de vogel van A. Fel kers, de 38 A 19720 met 90 pnt. De 2e de 38 A 19750 met 77 pnt. van R. Mulder; 3e de 38 A 20008 met 76 pnt van. J. Riemers. RIJK3LANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Onderwijs ln Landbouw en Vee teelt, Dit onderwijs heeft terecht een hoge vlucht genomen. Vroeger waren er soms nog vaders land- bouwer of -veehouder, die van de stelling uit gingen: mijn zoon hoeft niet meer te weten dan ik! Dat is anders geworden: elke boer zoekt voor zijn zoon of dochter een ontwikkeling, die kan bekwamen tot de strijd om 't be staan; onderwijs, dat is staat stelt het mo derne landbouwbedrijf in de juiste banen te leiden; kennis, die van de „boer" een zich gemakkeliijk bewegend en zo nodig een lei dinggevend mens maakt, om daardoor, juist als boer, één der belangrijkste functies in ons maatschappelijk leven te vervullen. En vandaar, dat zo velen onze Rijksland- bouwwinterschool te Schagen bezoeken, zo dat wij zelfs genoodzaakt zijn de cursus voor opleiding tot melkcontroleur tijdelijk stop te zetten. Een cursus van twee winterhalfjaren, ge geven door experts op het gebied van land bouw en veeteelt, leidt op tot een diploma, dat waarborg geeft voor een vrij brede en diepe kijk op dit vakterrein! ,De leerlingen dienen voor 1 Januari 1939 de leeftijd van 16 jaar bereikt te hebben en een toelatingsexamen af te leggen in Sep tember, waarna omstreeks 1 October de cur sus aanvangt. Het schoolgeld bedraagt 15 gulden per win terhalfjaar en het onderwijs omvat plant- en dierkunde, plantenteelt, veeteelt, natuur- en scheikunde, kennis van de grond on bemes tingsleer, zuivelbereiding, veevoeding, land bouwboekhouding en economie. Voor jongelui, die nog niet de vereiste leef tijd hebben bestaat een voorbereidende klas. die kosteloos is en toegang geeft zonder exa men tot de eerste klas, mits de resultaten goed zijn. Deze voorbereidende lessen vallen op Maandag en duren één winter. Programma's en verdere inlichtingen geeft de Directeur der Rijkslandbouwwinterschool te Schagen. Zie de Oproep voor leerlingen in dit num mer. De Rijkslandbouwconsulent v. N. H. Directeur der R. L. W. School, Ir. G. J. LIENESCH ANNA PAULOWNA AFSCHEID BURGEMEESTER LOVINK. De Raad komt Dinsdagmiddag in Veerburg in vergadering bijeen, ter behandeling van de navolgende agenda-punten: Verzoek om ontslag als ambte naar van den Burgerlijken Stand van den heer G. J. Lovink. Benoeming van een tijdelijk Wet houder in verhand met het bepaal de bij art. 96 der Gemeentewet. Afscheid van den Burgemeester. Oostpolderschool 50 jaar- Op 23 Aug. 1888, dus j.1. Donderdag 50 jaar geleden, werd, zooals een steen in het gebouw laat zien, door Albert Kaan Rz„ oud 11 jaar, Jan Coenraad Geerligs Cz., oud 11 jaar, Dirk Sleutel Pz., oud 10 jaar, Corne- lis Rezclman Dz., oud 9 jaar, Hen- drikus Cornelis Kooij Mz., oud 9 j., Arie Schenk Jz.. oud 7 jaar, Cornelis Koning Sz., oud 6 jaar en Paulus Jan Waiboer Jz., oud 3 jaar, den eersten steen gelegd van de school in den Oostpolder. Namen van welbekende inwoners van Polder en naaste omgeving vermeldt dus de steen cn de dragers van die namen had den wellicht dit jubileum van het instituut, dat zeker van grooten invloed op hun verder leven is geweest, niet ongemerkt laten voor hij gaan, ware het niet, dat er dezer dagen al zoo vee! feest was te vieren en te geden ken. Misschien grijpt men het volgend jaar wel do gelegenheid aan, de ingebruikname der school, die immers in 1889 viel, te her denken. Vanaf de stichting waren hoofd dezer school de heeren: Sasburg, van Gorkum, Raap, van Dijk en Hazeloop. WIERINGEN Flora en Oranjefeesten Daar dit jaar de Flora- en Oranjefeesten vrijwel gelijk vallen hebben de besturen der diverse vercenigingen besloten deze feesten gezamenlijk, althans aansluitend te geven. Het programma voor de komende dagen ziet er behoudens evcntueelc wijzigingen als volgt uit: Vrijdag 2 September inzenden der planten van de leden van Flora. Zaterdag 3 September 's middags twee uur officiecle opening waarna volksspelen zul len worden gehouden. Zondag 4 September des Middags windhondenrennen. Maandag 5 September des middags kinderspelen, uit gaande van het Oranie Comité voor alle kin deren van Oost-Wieringen. Des avonds uit voering van „Apollo" voor leden van „Flo ra" in de zaal van J. Lont. Behoudens mu ziek van „Apollo" zal opgevoerd worden een blijspel in drie bedrijven, getiteld „Geen cent in z'n zak". Dinsdag 6 September zullen diverse wa gens van Den Oever deelnemen aan den al- gemeenen optocht die over geheel Wieringen zal worden gehouden. Des avonds wordt in de zaal van den heer Lont wederom een uit voering gegeven uitgaande van het Oranje- Comité voor allen die hierin belangstellen Het muzikale gedeelte zal dien avond ver zorgd worden door de Mandolineclub „Oost Wieringen" en de „Oeversclte Orkest Ver- eeniging", terwijl wederom hetzelfde tooneel- stuk opgevoerd zal worden. De bloemententoonstelling zal evenals vo rige jaren wederom gehouden worden in de danstent van den heer Scheltus. erder zul len er nog enkele kermisattracties komen. Overbodig is het eigenlijk nog te vermelden dat de uitvoering die 6 September des avonds hij Lont wordt gehouden staat in het teeken van den grooten nationalen feestdag. Pech. Gistermorgen reed de landbouwer J. K. met twee achterelkander ge-bonden wagens bela den met graan in de Hofstraat, toen plotse ling een der voorwielen van den achtersten wagen het begaf, waardoor deze geheel om viel. Gelukkig waren geen personen in de nabijheid, zoodat dit ongeluk met een ka- potten wagen en wat werk goed afliep. Toestand visscherij niet rooskleu rig. Met de palingvisscherij op het IJselmee*' gaat het dit jaar niet bij uitstek. Gezien het groot aantal fuiken dat overal staat, zijn de vangsten betrekkelijk gering. Door de slechte vangst is de prijs dan ook vrij hoog. Liever hadden we maar wat meer paling voor wat lagere prijzen. Ook met de mossel visscherij ziet het er donker uit. Een groot gedeelte van de vloot ligt momenteel stil, iets wat we nog nimmer hier beleefd hehlven. Enkele visschers hebben nog wat werk. doch de besommingen zijn ook niet bepaald schitterend. Komt het pufverbod er door, dan zal deze visscherij wel spoedig wat opleven. Doch wanneer komt dit??? C. J. KROON t Onder buitengewoon groote belangstelling is gistermiddag vanuit de Ned. Herv. kerk alhier het stoffelijk overschot van de zoo tragisch om het leven gekomen jachtopzie ner, den heer C. J. Kroon, op de begraaf plaats te II.hoef ter aarde besteld. Om aan alle belangstellenden, familiele den, vrienden en kennissen plaats te bieden was het groote kerkgebouw te klein. Ds. v. Beek sprak de aanwezigen aan rl9 baar toe .terwijl aan het graf door verschil lende personen werd gesproken. Onder de talrijke aanwezigen merkten we op de col lega-jachtopzieners uit de Wieringcrmeer, zoomede de rijks- en gemeenteveldwachters. Ds. van Beek sprak een dankwoord na mens de familie voor de laatste eer den overledene bewezen. Dat hij ruste in vrede. Politie. Onbeheerd aangetroffen een heerenrijwiel. Verloren: een belastingplaatje. Inl. bij den gem. bode. ZONDAG 28 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Den Oever, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer Korndörffer. Doopsgezinde Gemeente. I-Iippolytushoef. vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Den Oever, nam. 4.30 uur, de heer O. Deen. ALKMAAR, 26 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 49 stapels, zijnde 95.000 Kg. Fabriekskaas kleine 22. Boerenkaas kleine 21.idem commissie f 26.50. Handel goed. ALKMAAR, 26 Aug. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 "lus, aan bod 7600 stuks, verkocht 6300 stuks, uriis f 2021, Commissie 4-0 plus, aanbod en verkocht 130 stuks, prijs f 21.Erl. Kruid aanbod 100 stuks. Totaal aanbod 7830 stuks, verkocht 6430 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 26 Aug. 1938. Aardappelen 2.403.20. andijvie 1—3, ap- nelen 5—15, augurken 210, bloemkool I 1525, idem TT 610. bieten 1.60—3.20. drui ven 1821, gele kool 3 60. groene kool 3.20 5.20. kropsla 1.205.20, knolselderie 3. komkommers 1—6.50, meloenen 826, pe ren 518, prei 2.60—3.60. peterselie 12, perziken 28, postelein 0.420.56. rabarber 1.50—4. radijs 1.30, roode kool 2.703. sel derie 0.501.20; spinazie 0.30—0.90 snijboo- non 1.202.95. dubbele spercieboonen 1.75 —3.40, tomaten 2.60—3.80 uien 2,60—4.20; wortelen 59. ALKMAAR. 26 Aug. 1938. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 235 H.L. Gerst f 7. idem rhev. f 7.75f 8; 171 H.L. Haver f 6.50f 6.75; 10 H.L. booncn, w.o.: bruine f 16. witte f 23f 24 en tuinboonen 17f 22.50 65 H.L. Karwijzaad f 15f 20; H.L. Diversen; 430 H.L, erwten w.o.; klei ne groene f 9.25f 9.35. groote groene f 20 -f 23; grauwe f 25f 32 en vale erwten f 12f 18.50. Alles per 100 kg. Totaal aan voer 9*13 H.T.. Handel matig WARMENHUTZF.N. 26 Augustus. Eigenheimers 2.50—2.70. roode knol 1.70, witte kool 1.20—1 30. slabnnnen 17.701R.30. BROEK OP LANGEND!JK, 27 Aug. Aanvoer 11000 kg. aardappelen: Sehotsche muizen 2.60—2.90; eigenheimers 2.60—3.10; hl. dito 2.703: 8500 kg. uien 33.60; drie- 'in-en 4—4.40; gele Nep 6.20—6.60 zilveruien 8 <n n -,0. 1500 Kg. spercieboonen f 13.20—21.20, 50 Kg snii hoon en f 10.90. 1500 Kg. kroten f 2 -2.70, 120.000 Kg. roode kool f 1 30—2 90, 10.000 Kg. witte kool f 0.80—2.10, 50.000 Kg. gele kool f 1.60—3.90. NOORDSC.HARWOIIDE, 27 Aug. Aanvoer 48000 kg. aardannelm Srhotsehe muizen 250^290; grooten 220—230; r. duken 170; eigenheimers 270280; hl. dito '50—280 drielingen 190—2. bintjes 220—230 bevelanders 210—220. 26400 kg. uien 250— '110; drielingen 240—330, grove 310 350; ge- 'e non ROfiO. 0600zilveniien f 1.10—1.30. driel. f 3.90—5 20, nep f 4—10.20. 850 Kg. kroten f 1—2.10, 8200 Kg roode kool f 1,30—2.10, 38200 Kg. witte kool f 1.20—1.80, 8000 Kg. gele kool f 2.20 -2.90. BOTERNOTEERING. De commissiennteering voor Nederland sche boter Is vastgesteld op f 0.78 per Kg.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7