VAN WILLIGEN De feestmiddag van de KX.M. De Koninklijke Delftsche aardewerkfabriek Joïsclcifnc Wandbord diam. 25 c m. Wandbord diam. 18 c m. KONINGSTRAAT 14 De Hoogstraat geeft een kindermiddag De postduivenparade Feestversiering „Emmastraat" Dc huldcbetooging aan H.M. de Koningin De feesten op Tuindorp )7laïine-êeücAten Vischafslag Den Helder J^xelich niéuw-Ó De heer S» Prins te Den Helder benoemd Rijwielbelasting-merk gestolen Posterend Zestig jaren getrouwd ^c&ee^aa^Me^c/Men UxydJkiZ De roodhemden nog niet op toeren Helder I—Frisia I 4-5 Voetbal zooals het niet moet vervaardigtin beperkte aanmaak wandborden ter herinnering aan het Regeeringsjubileum vaij H. M. de Koningin Schotel diam. 36 c m. ontworpen door den bekenden kun stenaar LEON SENF. Van deze schotel worden genummerde exemplaren verkrijgbaar gesteld, prijs f 50.00 Ontwerp J. VISSER, f 15.50 f 6.75 Vroegtijdig bestellen voorkomt teleurstelling Bestellingen worden gaarne opgenomen door Dinsdag, Nationale Feestdag, is onze zaak na 1 UUR GESLOTEN 'V' '-'.'v" - -rrr.-' Een middag met een prettig verloop. KanaalwegLoodsgracht hebben zich in deze feestweek niet onbetuigd gelaten. In tegendeel men heeft alles gedaan om op een prettige, aangename wijze, zonder dat een en kelen wanklank het geheel verstoorde, het ju bileum van H. M de Koningin te herdenkcn- Speciaal voor de kinderen zijn er diverse at tracties geweest. Zaterdagmiddag half drie was de opstelling voor versierde poppenwagens, autopeds, drie wielers en andere kindervoertuigen. Wij hebben een kijkje genomen bij de liefst 85 deelnemertjes en we hebben versteld ge staan van de fantasie der kleinen of moeten we soms spreken over de fantasie van papa. In ieder geval er vielen buitengewoon fraai opgetuigde kinderverhikels te bewonderen. Het zou veel to ver voeren om een beschrij ving te geven van ieder voertuig afzonderlijk, te meer daar we voor het -grootste gedeelte alweer vergeten zijn, hoe ze waren opgetuigd. De oranje-kleur had natuurlijk de overhand. Het was al Oranje, dat men zag. Een zeppe lin van liefst 6 meter lengte viel direct op, ijscowagens, het jacht van Piet Hein, geheel met vlaggetjes versierd, een zwaan enz. enz. waren aanwezig. Buitengewoon aardig waren de kinderen soms gecostumeerd. Er was ben verpleeg stertje, diverse boerinnetjes in Zeeuwsche en Friesche dracht en soms bijzonder geestige en origineele kleedij. Een eere-rondje werd over de beide grachten gemaakt, waarna bij Casino de prijzen werden uitgereikt. Het was een zware taak geweest voor de 9 dames jury-leden, maar zooals de heer Bregman ons verzekerde, zij hadden er zich uitstekend van gekweten. Nadat de kleintjes waren getracteerd op een glas Ranja en een reep chocolade, kregen Zij ieder nog een prijs bovendien, voorwaar geen kleinigheid. Hieronder laten wij volgen de namen van de eerste drie prijswinnaars. Poppenwagens le prijs Mientje Pruis, 2e pr. Greetje Roet- man, 3e pr. Elly Nelis. Autopeds: le prijs Henk Mulder, 2e pr. Wim Verste gen, 3e pr. Leo Mazairac. Diversen: le prjjs P. Bronder, 2e pr. H. M. W. Lame- ree. 3e pr. Mart van Os. Vermelden wij nog, dat ook de burgemees ter en mevr. Ritmeester van hun belangstel ling voor het werk der kleinen blijk gaven door op den Kanaalweg een kijkje te komen nemen. De wedstrijd Ringsteken op fietsen. Om vier uur had vervolgens plaats de wed strijd ringsteken, waaraan liefst 60 deel- nemers(sters) meededen. Er is op een spor tieve wjjze door de jongelui, waarvan de leeftijd tot 16 jaar bedroeg, gekampt. Het was de bedoeling om in den kortst mogelijken tijd de meeste ringen te bemachtigen. Geestige staaltjes van wielrijden kwamen voor. Luid weerklonken de aanmoedigingen van de belangstellenden en vooral bij de finish zat er spanning in den strijd. De namen van de vier prijswinnaars zijn: le priis A. Giinthert, 2e pr. D. Hoogeterp, 3e nr. C. Vink, 4e pr. T. Graaf. Het was de heer Bregman. de voorzitter van dit comité, die nog eenige woorden tot de jongelui sprak en het prettige verloop van dezen middag releveerde. Zeker is het, dat het KanaalwegLoods- gracht-comité met voldoening kan terugzien op dezen middag. CHEF MARINELtJCHTVAARTDIENST. Kapitein-luitenant ter zee J. W. G. van Hengel, onlangs gerenatrieerd als eerste offi cier aan boord Hr. Ms. „Sümatra", is tr~'emd om te worden benoemd tot eomman''" it va.n Hr. Ms. vliegkamp „De Koo;i", tevens ouls'-e vliegkampcommandant (chef M.L.D.). Een programma met vele attracties. Ook de Hoogstraat, die zich waar het de versiering betreft, van haar besten kant heeft laten kennen, had Zaterdagmiddag den kin deren een aardige verrassing bereid, dit gold tevens voor de jongelui uit de Koningsdwars straat. Diverse attracties als zakloopen, koekhap- pen, ringsteken met kruiwagens, hardloopen, blokjesrapen en nog veel meer moois stonden op het programma, waarvan de afwerking om 2.30 uur zou plaats vinden, vermeld. En het is een succes geworden. Niet alleen, dat de bewoners van beide straten hebben genoten van deze wedstrijden, maar de klein tjes zelf zullen dezen middag niet gauw ver geten. Wij hebben een bezoek gebracht op de plaats van het gebeuren en we hebben jon gens en meisjes in de koek met stroop zien happen, we hebben het ringsteken met krui wagens gezien, waar de deelnemer, zoo hij de ring in de wacht sleepte, een busje met water over het hoofd kreeg en we hebben van harte meegelachen, want het was werkelijk niet alleen voor de kleintjes een leuke middag. De bewoners leefden mee, in het aanmoedi gen der kleinen bleef niemand achter en de jool schaterde door de zonverlichte straat. Vooral het zakloopen bleek een geestige wed strijd te zijn. De jongens sprongen als bokken naar de finish en er waren er, die een op merkelijke handigheid hadden in dezen han dicapwedstrijd. De radio van de firma Garritsen speelde leuke melodietjes, die goed in de sfeer pasten. Vlot was het verloop van dezen middag en de wedstrijdleider, den heer Bakker, hield de touwtjes goed in handen. 's Avonds om zeven uur had de prijsuitrei king door Mevr. Ritmeester plaats, die precies op den vastgestelden tijd, vergezeld van haar dochter, ter plaatse verscheen. Het was door haar, zoo zei mevr. Rit meester, ten zeerste op prijs gesteld, dat men haar had verzocht om de prijzen uit te reiken. Met groot genoegen had zij dit verzoek van de Hoogstraat, die zich zoo in het bijzonder heeft onderscheiden met deze feesten, ge accepteerd. Hierna gaat de spreekster over tot het uit reiken van de 10 hoofdprijzen, waarvan wij de winnaars laten volgen. Wedstrijd met aardappel op lepel: Thea Schenk. Zakloopen: Gerrit van de Wal. Koekhappen: Jan Steeman en Nellie Kikkert Ringsteken met kruiwagen: Bale van Bey- nem en Henk van der Paal. Blokjes rapen: Aafje Kikkert. Tonnen hindernisloop: Cor Jansen. Hardloopen met hindernissen: Wiesje Hil- bloezem. Ringsteken met fiets: Greta Huber. Met enkele hartelijke woorden werden de prijzen overhandigd. Voorts kregen alle deelnemertjes (stertjes) een keurigen prijs, zoodat er geen kind in Hoogstraat of Koningdwarsstraat was, die niet gelukkig gemaakt werd. Een heel aar dig gebaar van het comité. Het was de heer Steeman, de voorzitter van het comité, die mevr. Ritmeester namens allen hartelijk dank zei voor haar bereidwil ligheid, de prijzen uit te reiken. Een driewerf hoera werd spontaan op onze burgemeestersvrouwe uitgebracht, besloten met een driewerf hoera op onze Koningin. Het Wilhelmus werd dan gespeeld en door allen meegezongen. Dit besloot dezen gezelligen kindermiddag, 's Avonds is voor de ouders een zeer genoege- lijken avond georganiseerd, waar veel ge lachen is en die in de beste harmonie verliep. Zooals wij reeds vorige week mededeelden is de postduivenparade, in verband met het geen doorgang vinden van den boomplantdag, verschoven naar Dinsdag, den Nationalen Feestdag, 's middags twee uur, onmiddellijk nadat de kranslegging heeft plaatsgehad bij het borstbeeld van wijlen Prins Hendrik op het Helden der Zeeplein. Van de zijde der leidingvan deze massale loslating ontvingen wij nog eenige bizonder- heden. Alle plaatselijke georganiseerde liefhebbers hebben voor deze parade spontaan hun mede werking toegezegd. Ruim 1000 vogels, waarvan de jongsten twee maanden en de oudsten twaalf jaren oud zijn, zullen hulde brengen aan het huis van Oranje en symboliseeren „Vrede en Vrijheid", twee begrippen, welke voor ons Nederlanders zooveel beteekenen. De duif he tsymbool van den Vrede en de loslating de Vrijheid. De parade der postduiven hééft plaats in drie groepen. De eerste loslating zijn de vogels, die dit jaar op 16 Juli hebben deelgenomen aan de feestwedvlucht van Orange, het stadje gele gen op 1000 km afstand van Den Helder in de Rhöne-vlakte aan den spoorlijn LyonMar- seille in het voormalige prinsdom Oranje, dus het stamland der Oranje's (groep van 27 vogels). De tweede loslating zijn de Bordeaux vliegers 1938, pl.m. 60 vogels. Deze hebben het afgeloopen seizoen, evenals de Oranje vliegers, ruim 4 k 5000 wedstrijd-kilometers afgelegd, waarvan alleen Bordeaux 1000 km afstand heeft. De derde loslating is de groote massa. Ongetwijfeld een interessant schouwspel, waarvan velen getuigen zullen z(jn: Men schrijft ons: Vrijdagavond was het in de Emmastraat een waar feest. In alle mogelijke potsierlijke figuren liepen de gecostumeerden rond en dansten vroolijk op de klanken van de muziek. Zaterdagmiddag was het een groot kinder feest. Vele spelen werden uitgevoerd. Het vermakelijkste was wel het koekhappen met stroop en het papeten. Het was een grap pig gezicht hoe de jongens hun best deden om hun bord pap naar binnen te werken. Mooie prijzen werden uitgereikt en recht vol daan gingen de kinderen naar huis. Heden is er een feestavond voor de volwas senen. De samenstelling van de groep uit N.-H. Noordpunt. De groep deelnemers uit Hollands Noord punt, die aan de huldebetooging op Dinsdag a.s. zullen deelnemen, bestaat uit totaal 92 personen. De deelnemende groepen komen uit de navol gende plaatsen: Den Helder, Anna Paulowna, Barsingerhorn, Callantsoog, Harenkarspel, St. Maarten, Nieuwe Niedorp, Oude' Niedorp, Schagen, Terschelling, Texel, Vlieland, Wie- ringen, Wieringerwaard, Winkel, Zijpe en Wie- ringermeer. Wat de deelnemende groepen betreft, deze zijn als volgt samengesteld: Veeteelt en zuivel; deelnemers hiervoor uit de gemeenten Zijpe, Winkel, Wieringerwaard Texel (schapen en vogels) den landbouw, waaronder het rietsnijdersbe- drijf; deelnemers hiervoor uit de gemeenten Wieringermeer, Barsingerhorn, Anna Pau lowna en Schagen (rietsnijders); bloembollenteelt: deelnemers hiervoor uit de gemeente Anna Paulowna; redders; deelnemers hiervoor uit de gemeenten Den Helder en Callantsoog; visschers; deelnemers hiervoor uit de gemeen ten Den Helder, en Wieringen; West-Friesche costumes; deelnemers hiervoor uit de gemeenten Winkel, Wieringerwaard, Wieringen en Nieuwe Niedorp. De redders, dragend de vlag van Den Helder en het vaandel van de Vereeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering", zijn de levende getuigen van den strijd met de zee (uit ge meenten Callantsoog, Den Helder en Terschel ling). Er zijn er een 10-tal. De visschers, dragen hun gereedschappen (netten, enz.), waarmede zij hun karig bestaan ontworstelen aan de zee. In hun midden staat „Neptunus", de zeegod. Door de polderjongens wordt de vreedzame strijd tegen het water uit gebeeld. Zij dragen een watermolen mede en zijn zelf met de spade, waterlaarzen, enz. ge wapend. Op het gewonnen land heerscht thans „Ceres", de godin van den landbouw, die thans verschijnt in een blauw kleed met gouden sik kel, omgeven door meisjes, dragend landbouw producten van het gewonnen oude en nieuwe land, en jongens met landbouwwerktuigen. De veelzijdigheid van de bodemopbrengst wordt verder uitgebeeld door een burrie met tuinbouwproducten en fruit. De zuivel en veeteelt volgen den landbouw op den voet (gemeenten Zijpe, Winkel, Wie ringerwaard en'Texel (vogels). Het wapen van Anna Paulowna, geheel uit bloemen vervaardigd, getuigt van de bloembol lencultuur in deze gemeente, genoemd naar wijlen Koningin Anna Paulowna, grootmoeder van H. M. de Koningin. Een groepje dragers en draagsters van oud- Westfriesche- (Winkel) en Wieringer costu mes (Wieringen besluit de groep). Tenslotte zij nog vermeld, dat door de groep zeeridders voor hun vertrek een krans gelegd wordt op het borstbeeld van Prins Hendrik op het Helden der Zëeplein. Zaterdagavond zijn de Oranjefeesten op Tuindorp, met de Tuinstraat als centrum, met groote vreugde door honderden Tuindorpers ge vierd, ondanks den regen, die later als ernstige spelbreker optrad. Het was aanvankelijk de H.R.C.O. die voor de noodige stemming zorgde, waarna het programma vervolgd werd met het concert van het tamboer- en pijperscorps „Steeds Hooger", onder leiding van den heer C. de Heer. Men was gezeten op een keurig podium en wij weten niet wie deze uitvoering meer op prijs steldehet dankbare publiek of de jongens. Het was een verrassing, dat bur gemeester Ritmeester en enkele leden van het Centr. Oranjebestuur een kijkje kwamen nemen. De eerste sprak zijn oprechte bewonde ring uit over datgene wat hier bereikt was. Onze populaire band „The Masterkeys", on der leiding van Louis van Loo werd hierna ern stig gehandicapt door Pluvius. Het programma werd daardoor slechts gedeeltelijk afgewerkt, wat zeer jammer was. De gevelwedstrijd. Deze wedstrijd was een groot succes. Ruim 40 gevels waren versierd en hieruit was het dat de jury, bestaande uit de heeren Maas, Groen en Plasmeyer een keuze moest doen. De uitslag luidt: lste prijs (week vrij wonen) Gerritse, Tuin straat 14. 2de prijs: Kortman, Brakkevcldweg 176. 3de prijs: Bouman, Dahliastraat 96. 4de prijs: Lastdrager, Tuinstraat 24. 5de prijs: Flens, Dahliastraat 5. Nog geruimen tijd hield tenslotte de H.R.C.O. ondanks den regen, de feest- en danslustigen bijeen en noodigde herhaaldelijk de laatste categorie uit voor het maken van de „100 meter borstcrawl" Bij beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse R. M. Crommelin, dienende bij het Kon. Insti tuut voor de marine te Willemsoord, 1 Sep tember ter beschikking gesteld. HR. MS. „TROMP" EN „SUMATRA" TE AMSTERDAM. Gisteren zijn in de hoofdstedelijke haven aan gekomen Hr. Ms. „Tromp", Hr. Ms. „Süma tra", de pantserboot „Brinio" en de onderzee- booten, mijnenleggers en mijnenvegers, die ter gelegenheid van het regeeringsjubileum gedurende de feestweek in de hoofdstad zul len blijven liggen. Al deze schepen hebben deelgenomen aan de vlootrevue te Scheveningen en kwamen achtereenvolgens te Amsterdam aan. De schepen staan onder commando van ka pitein ter zee L. A. C. M. Doorman. Aangebracht door Korders: Tongen per kg 1.28—1.10 Slips 0.98—0.80 Schol le soort per kist 6.104.00 Schol 2e soort 2.001.00 Schar 1.60—0.90 Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.35 Gekookte garnalen 0.15 GEM. HANDELSAYONDSSCHOOL. Aanvang der lessen. In een advertentie in dit nummer wordt medegedeeld, dat de aanvang der lessen plaats heeft Woensdag 7 Sept. a.s. Aangifte van nieuwe leerlingen is nog mogelijk. De heer S. Prins, deurwaarder alh;er, is als zoodanig overgeplaatst naar Den Helder. De heer Prins is geboren te De Knjjpe bij Heerenveen (in 1903) en werd, na eerst op verschillende kantoren te hebben gewerkt (o.a. te Amsterdam en 't laatst in de ge meente Schagen), op Texel benoemd onge veer 8 jaar geleden. Al spoedig werd het deurwaarderskantoor onder leiding van den heer Prins in onze gemeente zeer druk; ook nam de heer P. de leiding op maatschappelijk terrein weldra een belangrijke plaats in op Texel. O.m. nam hij 't secretariaat van de Tex. Algem. Middenstandsvereen. op zich en niet het minst is 't aan zijn arbeid te danken, dat deze vereen, thans zulk een groote rol speelt in de Texelsche samenleving. Later werd de vertrekkende Voorz. v. d. Algem. Tex. Oranje-vereen, en ook in deze functie heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt, tot voor weinige weken, toen hij als voorzitter moest aftreden in verband met waarneming van het deurwaarderskantoor te Den Helder. Hoewel velen het heengaan van den heer Prins uit deze gemeente zullen betreuren, is een felicitatie met deze benoeming, die zeer zeker promotie beteekent, hier op zijn plaats. Niettegenstaande onze gemeente er voor bekend staat, dat rijwielen, langs den weg geplaatst, vrij veilig zijn voor diefstal en men er in den zomer voortdurend tientallen onbe heerd aantreft, bleek dezer dagen nog eens, dat men met z.g. belastingplaatjes ook hier voorzichtig moet zijn, vooral bij den aanvang van een nieuw belastingjaar. Vrijdagavond is n.1. uit een steeg naast 't woonhuis van den heer P. W. in de Gravenstraat te Den Burg een damesfiets weggehaald, die men later in een andere steeg terugvond, doch men had het rijwielplaatje, dat er in een kokertje op gesoldeerd was, met vakkundige kennis af- gesloopt. Ook heeft zich een paar jaar geleden op de Groeneplaats een dergelijk geval voorgedaan. Opgepast dus. 40-JARIG JUBILEUM VAN DE KONINGIN. In de R.-K. Kerk te Den Burg zal morgen om 9 uur des morgens een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen ter ge legenheid van het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin. ORANJEFEEST. Nu de dagen naderen naar de jubileum feesten, zijn vele rappe handen bezig aan ver sieren van huizen. De eerepoorten zijn bijna allen gereed. Door vele buurtcommissies werd een eere poort gebouwd. Heden (Maandag 5 September) herdenkt het echtpaar H. NieuwenhuizenT. Lemstra, Julianastaat, Den Burg, den dag, waarop zij voor 60 jaren in het huwelijk zijn getreden. Beide oudjes zijn nog zeer kras, hoewel ze een zwaar en zorgvol leven achter den rug hebben. De heer Nieuwenhuizen is Zondag 88 jaren oud geworden en zijn echtgenoote telt 78 jaren. Hun gezin telde 8 kinderen, waar van reeds een tweetal is gestorven. Met handelen heeft de heer Nieuwenhuizen (in het kort genoemd Hein van Rens), het brood voor zijn gezin verdiend en het is nog slechts kort geleden, dat Hein langs de huizen liep met een karretje met garen, band en andere kleine artikelen, die bij de huis vrouwen van Texel steeds gretig aftrek vonden, hoewel Hein, als een echte koopman, steeds klaagde,, dat de zaken zoo slecht gingen. De kinderen van het echtpaar hebben over het algemeen een goed bestaan en daar door kunnen de oudjes nu een rustig leven leiden, wat ze wel hebben verdiend. Aan belangstelling zal het het diamanten bruidspaar stellig niet ontbreken, vanmiddag van 3 tot 5 uur is gelegenheid tot feliciteereh. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang, 3 Sept. te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Boskoop (th.), 1 Sept. van Callao. Pericles (u.)1 Sept. van Barbados. Ajax, 3 Sept. van Amsterdam. Berenice, 3 Sept. te Aarhus. Ceres, 2 Sept. te Izmir. Deucalion, 2 Sept. van Lissabon. Euterpe, 2 Sept. van Bordeaux. Fauna, 2 Sept. van Lissabon. Ganymedes, 2 Sept. 4 u. n.m. te Londen. Helder, 2 Sept. te Izmir. Iris, 2 Sept. van Danzig. Juno, 2 Sept. van Rotterdam. Luna, pass. 2 Sept. n.m. Gibraltar. Pluto, pass. 3 Sept. 1.30 uur KielHoltenau. Rhea, 2 Sept. van Livorno. Socrates, 1 Sept. van Arica. Theseus, 2 Sept. van Halmstad. Tiberius, 3 Sept. van Beijrouth. Titus, 2 Sept. 4 u. n.m. te Samos. Trajanus, 2 Sept. van Derindje. KON. PAKETVAART 5LAATSCHAPPIJ Tegelberg, 2 Sept. van Reunion. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (u.), 2 Sept. van Southampton Dempo (th.), 2 Sept. van Singapore. Garoet (th.), 2 Sept. te Londen. Kota Agoeng (th.), 3 Sept. te Marseill" Sibajak, 5 Sept. 4 u. n.m. te Southa'r.ii*- verwacht. Tapanoeli (th.), pass. 3 Sept. Sagres. HRCZeeburgia 25, Wederom is het HRC niet mogen gelukken om een friendly game te wimen. Weliswaar werd er beter gespeeld dan tegen Water graafsmeer, maar het is toch nog lang niet wat wij gewend zijn van de roodjes. Het spel wordt nog steeds te kort gehouden en de middenlinie blijft te veel achter. Ging Stoik eens een keer mee naar voren, direct was HRC in den aanval, maar toch verviel men maar weer steeds in de oude fout. Opvallend is het ook hoeveel maal men den bal op den doelverdediger terug speelt, dit kan straks wel eens noodlottig worden. Over het geheel was men al wel veel actiever dan tegen Wa tergraafsmeer, hoewel Buitenhuis er n:aac niet in kan komen. Selderbeek zal zijn vorm wel weer krijgen en ook de nieuweling da* Bruine speelde als rechtshalf niet onverdien stelijk. Aan de vijf doelpunten kon Dijkshoorn niets doen, wellicht kan hij eens wat beter plaatsen, want dat liet nogal wat te wenschen over! In de voorhoede was Sanders weer van de partij, hetgeen direct merkbaar was. Men zag weer die lange passes van links naar rechts en met wat geluk had men zeker meer succes gehad. De vechtlust ontbreekt er nog aan, hoewel het vriendschappelijk karakter daar ook niet vreemd aan is. Zeeburgia heeft een behoorlijk elftal en in tegenstelling met vroeger speelden de witten een frissche open partij. Steeds betrok men de actieve vleugels (vooral rechts) in het spei en een handige midvoor zorgde voor de noo dige schoten. Ook de doelverdediger is zijn plaats ten volle waard. De wedstrijd was een kwartier oud, toen de Amsterdammers reeds met 20 de leiding hadden. Het eerste doelpunt ontstond uit een penalty.Nog voor de rust wist de rechts-* buiten er 30 van te maken, alhoewel er aan dit doelpunt een luchtje zat. Na de thee kwam HRC er veel beter in, maar toch was het weer Zeeburgia dat door haar linksbui ten er 40 van maakte. Dit werd de roodjes te bar en inderdaad slaagden Sanders en do Jongh er in den achterstand op 24 te bren gen. Kort voor het einde werd het toch nog 25, waarna scheidsrechter Swart het einde aankondigde. De withemden zijn ons in hun voorlaatsten oefenwedstrijd tegen de Friesche gasten zeef tegengevallen. Wel telde het elftal van Zon dag eenige invallers, maar daar kan men de schuld niet aangeven, want de vaste kern ver mocht ook niet boven het middelmatige uit te* komen. Zoo kort voor het begin van de competitie is dat niet erg bemoedigend en er zullen nog wel verschillende wijzigingen aangebracht mogen worden, wil men het officieele voet balseizoen met een gerust hart kunnen in gaan. In de achterhoede rammelde het meerdere* malen, waarvan de goed-spelende Frisia-voor- hoede een dankbaar gebruik maakte. Dg Jongh vonden we hier wel de beste man. De middenlinie bracht het er niet veel be ter af. Kiessewetter, die ook zeer matig be gon, moest na een kwartier vervangen wor den door Kok. De jeugdige Teeckelenburg, die* de linkshalf-plaats bezette, verrichtte hier meermalen goed werk. Jammer was het, dat hij een bal in eigen doel trapte. Ondanks de vier doelpunten heeft de voor hoede niet kunnen voldoen. Deze zag er van 1. n. r. als volgt uit: Bijl, Gast, Burgers, Rot tier, Siersma. Rottier mag een aardige voetballer zijn, een speler voor 't eerste elftal is hij toch nog niet. Het groote gebrek bij allen was het slechte plaatsen. In de eerste helft brachten de withemden er niets van terecht en zonder eenige inspan ning scoorden de' gasten vier keer, n.1. door hun linksbuiten (2) en middenvoor (2), terwijl gast in deze periode voor het eenige tegen- punt zorgde. De ruststand was dus 14. Hierna ging het bij de gastheeren iets be ter, er zat nu tenminste „geest" in. Bijl zorg de voor het tweede doelpunt, waarna Teecke lenburg den stand op 25 bracht. In de laat ste drie minuten verkleinden Bijl en Siersma den achterstand tot 45, waarna scheids rechter Augusteijn voor het einde blies. Helder 2—Atlas 1 3—2. Zondagmorgen waren wij getuige van een demonstratie voetbal zooals het niet moet. Om te beginnen kwamen eenige heeren liefst een half uur te laat, zoodat de wedstrijd om half elf pas kon aanvangen. Beseffeh deze sportbeoefenaars dan niet dat een dergelijk optreden niet bevorderlijk is voor den club geest? Inderdaad het weer was niet mooi, maar het zal in den winter nog wel eens slechter worden Dan de wedstrijd zelf: Reeds in het begin bleek het, dat men het maar niet eens kon worden, steeds liep men te mopperen. Daar kwam nog bij, dat scheidsrechter Groen een zuiver doelpunt van Post annuleerde. Dit maakte de zaak niet beter en vooral G. Wjj- ker maakte het wel wat te bar, door herhaal delijk free-kick te maken. Een minuut of 20 na de rust staakte Groen den wedstrijd. Het is wel jammer, dat het zoover is gekomen, want over het algemeen was het een span nende strijd. Helder 2 heeft een goed elftal, vooral de Leurv. d. Bogaarde is goed in gespeeld. Heineken is een handige speler en met Hoeke en Voerman als rechtervleugel vormt dit vijftal een goecle linie. In dè halflinie zagen we Quant, Kok en De Loos; ook dit drietal begrijpt elkaar goed, hoewel de beide halves gerust even vurig als hun spil kunnen zijn. In de achterhoede za gen we Kenter onder de lat, en de wijze waar op hij eenige ballen stopte stempelt hem nog steeds als een prima keeper. Schotting had nog al eens met den gladden hal te kampen, linksback Brouwer kwam er steeds beter in. B(j Atlas zagen we den 35-jarigen Riede- man als linksbuiten en het bleek een ge duchte versterking! Er ging nu veel meer kracht van de voorhoede uit, temeer daar Ri°" deman nog over een behoorlijk schot be schikte. Er was hoegenaamd geen krachts verschil en om beurten verkeerden de doelen in gevaar. Atlas nam door Wijker de leiding, welke Hoebe weer teniet deed. Uit een corner wis Post echter weer voor A. te doelpunten. Nog voor de rust wist Helder binnen 2 minuten door Hcineke en de Leur den stand op 3 2 te brengen, waarmee ook het einde kwam.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6