LONDEN WAAKT! Galavoorstelling opgeluisterd door Vorstelijk bezoek Landbouworganisaties moeten worden opgevoed Onderhandelingen met Sudefen Duifschers vlotten nog niet Een nieuw voorstel van Lord RUNCIMAN? Koningin en Haar Kinderen rijden door verlicht Amsterdam Ook andermans belangen op hef programma Indië geestdriftig over de Nationale film Zelfs een doode soldaat geeft aanstoot Spreeuwen bedreigen fruitoogst in West-Friesland Drukke besprekingen tusschen de Engelsche ministers. Cham- berlain onderbreekt zijn vacan- tie, Lord Haliiax vertrekt niet naar Genève. Ook in Praag is de regeering in volle actie. Tot laat in den avond was men gisteren op Downingstr. nummer tien, den zetel der Engelsche regcering, druk in de weer. Het feit dat Chamberlain zijn vacantie in Schot land heeft onderbroken en te Londen is te ruggekeerd, wijst op de ernst, waarmede En geland den toestand beschouwt. Sir John Simon, die er, naar het schijnt van vijf uur af was geweest, was om negen uur nog niet vertrokken. Wiedemann naar Londen? De thans algemeen heerschende meening dat het Tsjechoslowaaksche geschil tusschen Engeland en Duitschland op vredelievende dan wel op andere manier moet worden uitgevochten, vindt alweer bevestiging in het feit, dat Hitier mogelijk kapitein Wiede mann, zijn -vertrouweling, weer naar Lon den zal zenden. Halifax heeft zijn vertrek naar Genève uitgesteld. Het Britsche Kabinet zal Maan dag weer bijeenkomen. Alles wijst er dus op, dat de Engelsche regeerinz nauwgezet de situatie op den voet volgt en de verschillende leden daar toe voortdurend contact met elkaar houden. Fel manifest van de vakbonden. In een fel manifest hebben de Engelsche vakbonden onmiddellijk bijeenroeping van het parlement geëischt. In zeTen punten verwijten rle adressanten de regeering zwakheid en besluiteloosheid en verlangt dat deze „geen enkele twijfel laat in den geest der Duitsche regeering ten opzichte van het feit, dat Groot Rrit- tanje aan den kan van Frankrijk en Rus land zou staan om weerstand te bieden aan een aanval op Tsjechoslowakije. Benesj en Runciman confereeren. Lord Ruciman heeft gistermorgen een onderhoud met President Benesj gehad. Runciman is terug gekomen van zijn aanvankelijk besluit om naar aanleiding van het veelbesproken Tin es artikel, zijn functie neer te leggen- Onder voorzitterschap van president Be nesj is gisteren een kabinetszitting gehou den. Het met de regeering in nauwe relatie staande Tsjechische blad a-zet" meldt, dat de regeering besloten heeft, Vrijdag bijzon derheden mede te deelen over de onderhan- dlingen over de nationaliteitenkwestie en d reorganisatie van het openbaar bestuur. President Benesj zal volgens het blad Za terdag a.s. voor de radio over de ontwikke ling van den toestand spreken. Laat in den middag werd een bespre king gehouden tusschen minister-president Hodza en de Sudetenduitsche delegatie onder leidng van Kundt. Onderhandelingen stokken nog. Overigens schijnen de onderhandelingen met de Sudetenduitschers nog te stokken. Berichten omtrent hervatting noemt men voorbarig. De speciale Havas-correspondent te Neu renberg zegt, dat politieke kringen aldaar don toestand, die sinds Woensdag tusschen de Sudeten-Duitschers en de Praaesche re geering ontstaan is, aldus definieeren: „Men onderhandelt thans over een hervat ting der onderhandelingen." In dezelfde kringen is men, volgens ge noemden correspondent, van meening. dat wijl het contact niet verbroken is, er op 't oogenblik geen reden is, zich aan al te groot pessimisme over te geven. Niettemin, zoo zeggen zij, is de atmos feer verre van opgeklaard en men ziet vol strekt niet in, hoe er een toenadering zou kunnen tot stand komen tusschen de tegen gestelde zienswijzen. Een D.N.B.-bericht nit Praag komt echter met de opzienbarende mededeeling, dat voor het geval de jongste verrenaande toenadering van Praag toch nog op een misluk king zou uitloopen, Runciman nog een soort „achterdeurtje" zou heb ben. Een bureau, dat in nauwe betrek king met de Tsjechische regeering staat, meldt dat de missie-Runciman Maandag een vertrouwelijk docu ment aan het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft ge zonden. In dit document zouden o.a. de sultaten vervat zijn van de be sprekingen tusschen Runciman en Heinlein, verder het nieuwste plan der Tsjechoslowaaksche regeering en het ontwerp voor een bemiddelings voorstel van lord Runciman, dat be stemd is voor het geval het jongste regeeringsontwerp door de Sudeten duitsche partij van de hand zou wor den gewezen. Vernomen wordt, dat de schuldige politie-agenten aan de incidenten te Moranska Ostrawa door de Tsje chische regeering streng gestraft zullen worden. In verband met deze incidenten zijn de politieke ministers gisterochtend bij Benesj bijeengeroepen om den toestand te bestu- deeren en de maatregelen te overwegen, die noodig zija Reacties uit het Buitenland. In korte woorden gezegd is de reactie der buitenlandsche bladen aldus. In Polen wordt de stemming tegen Duitschland er niet be ter op. Verschillende Poolsche organisaties namen resoluties aan, waarin zij mededee len geen Duitsche provocaties te zullen dul den. Italië deelt het Duitsche standpunt in het geschil met Praag, maar heeft hoop op een vredelievende oplossing. De Fransche bladen geven over het algemeen als hun meening te kennen, dat thans de limiet bereikt is, waarbuiten de zaak een kwestie tusschen Duitschland en de mogendheden zou worden Het artikel van de Times is door vele an dere Engelsche bladen fel aangevallen. De Times zelf heeft zijn artikel gedeeltelijk een andere wending gegeven door mede te dee len dat van geweld geen sprake mag zijn en het alle lof heeft voor de pogingen van Lord Runciman. Verder schrijft de Times over het incident te Morawska Ostrawa: „De Sudetenduit schers spelen een spel onder bevelen om tijd te winnen. Het blad zegt te gelooven, dat de toestand niet hopeloos is en verklaart, dat de eenige oplossing, die door den moreelen zin der gehecle wereld in den ban is ge daan, een oplossing is, welke haar grond slag heeft in geweld of bedreiging met ge weld. Dit blijkt uit de verharding der opi nie in de gelieele wereld gedurende de laat ste paar weken". Groote betoogingen schers. der Duit- Gisteravond hebben 4000 Duitschers uit Praag en omgeving voor het meerendeel leden der Sudetenduitsche partij, betoogd. Zij riepen: „Een rijk, een volk, een leider" en eischten den terugkeer bij het rijk, een volksstemming en een actie tegen de Joden. De betoogers drongen vervolgens door tot een door de politie afgezette straat, waar het tot een botsing kwam met tegen standers. De politie heeft Ie orde spoedig hersteld. Om half negen was de rust weer gekeerd. SCHITTERING VAN AVONDTOILETTEN en UNIFORMEN IN DEN STADSSCHOUW BURG. - DE PRINSES DRAAGT DEN DIA DEEM, HAAR DOOR DE INDISCHE VOR STEN GESCHONKEN. De hoofdstedelijke gebeurtenissen van deze week, waaraan H. M. de Koningin door Haar aanwezigheid bijzonderen luister bijzet, rijen zich tot een climax van fees telijkheden. Gisteravond vormde het Leid- scheplein, in welks centrum de Stads schouwburg in vol licht straalde, het mid delpunt van de belangstelling. Precies te tien minuten over 8 arriveerde H. M. de Koningin, ver gezeld van Prinses Juliana en Prins Bernhard met gevolg voor den Westelijken ingang van den Stadsschouwburg in de Marnix- straat, om de gala-voorsfelling van „Le Donne Curiose" opgevoerd dooi de Wagner-vereeniging bij te wo nen. In de zaaL De smaakvol met bloemen versierde zaal was een uitgelezen gezelschap gezeten. A-an weerszijden van de Koninklijke loge, waar voor een bloemenbed in geel-oranje-lila be staande uit tagetus, chrysanten en orchi deeën was aangebracht, waren de minis ters en hun dames, de Indische vorsten met hun gevolg, voorts onder anderen de Com missaris der Koningin in Noordholland en mevrouw Röell, burgemeester en mevrouw de Vlugt en de leden van de huldigings commissie. Het was een bonte mengeling van kleurige toiletten en schitterende uniformen, van in het helle licht fonkelende siaraden tegen een achtergrond van gele en oranje bloemen, in houquetten verdeeld over de verschillende balcons. Aan beide zijden van het toonee! pronk ten hoogopgaande zuilen van oranje en gele chrysanten op een grond van groen. Te kwart over acht zwaaien de deuren van de Koningsloge open. Het stommen- geroes zwijgt. Allen verheffen zich en richten zich met het gelaat naar de Ko ninklijke loge. De Koningin, Prinses Julia na en Prins Bernhard betreden de loge. Het orkest heeft het Wilhelmus ingezet. De aanwezigen zingen staande het eerste cou plet mede. Het feestgewaad der Koninklijke Familie. De Koningin dankte met een vriendelijke buiging voor de ontvangst en nam Haar plaats in. H.M. was gekleed in een elegante robe van champagnekleurige kant op een zijden fond van dezelfde kleur. De Koningin droeg de sieraden, Haar aangeboden als nationaal huldeblijk. Naast de Koningin heeft Haar Dochter plaats genomen. Prinses Juliana droeg een chique pauwblauwzijden avondtoilet en het collier met diadeem, dat behoort tot het geschenk van de Indische vorsten. Prins Bernhard, die ter linkerzijde van H. M. was gezeten was gekleed in het ceremonieel tenue van ritmeester van de rijdende artillerie. Achter de Koninklijke Familie heeft het gevolg plaats genomen. De luchters doofden hun lichten en het doek spleet vaneen voor de opvoering van de muzikale comedie van Carlo Goldini's „Le Donne Curiose" (De Nieuwsgierige Vrouwtjes), met muziek van Wolf-Ferrari, een stuk spelend in de galante tijden der achttiende eeuw, waarin de vrouwen ook reeds nieuwsgierig waren naar de daden van hun echtgenooten buitenshuis... Het Prinselijk Paar bewoog tijdens de pauze ongedwongen tusschen Zijn gasten en onderhield Zich levendig met allen. Eerst te middernacht terug in het Paleis. Na afloop der galavoorstelling maakten Koningin, Prinses en Prins een rit door de verlichte stad. Alhoewel de route niet bekend was, had den de feestgangers uit de afzetting spoedig opgemaakt, wat er komende was, de binnen stad is vrijwel afgèsloten voor auto's, derhal ve kon afzetting alleen voor de koningin gelden. De Vorstelijke Personen werden al- lerwege luide toegejuicht. Eerst te middernacht bereikten de Konin klijke Familie en Haar gevolg het Paleis, waar een dichte menigte spontaan het Wil helmus aanhief en vaderlandsche liederen bleef zingen. DE AANSTAANDE LANDBOUWORDE- NING ZAL EEN NIEUWE SFEER VAN VERTROUWEN EISCHEN TUS SCHEN REGEERING EN ORGANISATIES. Drs. K. Bcrvoefs vat in „Economie" de tot nu toe bekende gegevens over de op handen zijnde Landbouvvordening samen in een beschouwing, waarin de schrijver de strekking van de nieuwe ordeningsplan nen, zr>oals hij die ziet, weergeeft." Bij de te verwachten veranderingen in Landhouw-Crisis-organisatie heeft men, al dus drs. Bervoets, twee strevingen te on derscheiden: 1. een directe en zoo spoedig mogelijke overdracht van de regelende en de uitvoe rende taak der centrale crisisinstanties. Deze hcrorganisatie steunt geheel op het doel der I.andbouwcrisiswetde instand houding van het boerenbedrijf; 2. een daaraan gepaard gaande voorbereiding tot een beroepsorde- ning, steunend op het subsidiari- teitsprincipe, waarbij ook rekening moet worden gehouden met andere beginselen, die boven het economi sche uitgaan, als rechtvaardige verdeeling van het maatschappelijk product, bestaans- en arbeidszeker- heid en andere sociaal-ethische eischen. Dit streven bouwt voort op de gedecentraliseerde crisisorgani satie, door wat in de crisismaatre gelen als tan blijvende waarde kan worden gekarakteriseerd, te handhaven en verder uit te bouwen tot een volledige bedrijfsorganisatie. Pas wanneer in dit streven een vaste lijn van organisatorische op bouw kan worden aangetoond, is de tijd rijp, om deze organisatievorm op te vangen in een op de toekomst gebaseerde, maar toch in concreto functie-bepalende Landbouw-Orde- ningswet. Dan pas heeft de Land- bouw-Crisiswet uitgediend. In hoeverre de Land'bouw-Crisiswet vol doende speling laat om dezen dubbelen op zet door te voeren, is een staatkundige en juridische kwestie. Veranderde verhoudingen. Een der voornaamste gevolgen van de decentralisatie zal de groote verandering zijn in de verhoudingen tusschen de eco nomische regeeringsleiding en de desbe treffende vakorganisaties in den landbouw. In plaats van de regeering, die de maat regelen vaststelde en pas bij de uitvoering daarvan de organisaties zooveel mogelijk inschakelde, zullen in de nabije toekomst de organisaties zelf de noodzakelijke maat regelen omtrent productiebeperking, richt prijsbepaling etc. moeten nemen èn deze uitvoeren. De regeering behoudt zich dan alleen het recht van veto op die maatrege len en een algemeen toezicht op de uit voering voor. Deze omschakeling van reguleerende en uitvoerende macht zal moeten genaard gaan met een groote verandering In de mentali teit, hoe de landbouworganisaties tegenover de regeering en tegenover hun leden staan. Zijn de organisaties tot op heden de spreek buizen van de meening hunner leden, dan zal de critiek dier leden hen zelf trefien. Maar vooral tot de regeeringsinstanties zul len de organisaties in een bijzondere ver houding van vertrouwen moeten staan. Vele maatregelen moeten immers op kor ten termijn worden genomen. Daarom is een verhouding tusschen hoogere en la gere instanties, zooals die b.v. bestaat tus schen Gedeputeerde Staten en Gemeente raad. hier niet op haar plaats. Hier moet van begin af aan. dat over een maatregel gedelibereerd wordt, steeds een nauw con tact met die hoogere instantie bestaan. In plaats dat de vakorganisatie, zooals het nu dikwijls is. de regeering van advies dient, zal de centrale leiding aan de vakorgani satie adviezen moeten verleenen. Een vertrouwensman van de re geering er bij. Dat kan geschieden doordat b.v. bij alle vergaderingen der betreffende organisatie een vertrouwensman van de regeering mede aanzit. Hierdoor kan de centrale instantie voortdurend op de hoogte blijven van alle opvattingen binnen de organisaties en kan deze vertrouwensman tevens de meenirag vertolken van de regepringsinstantic. Aldus zullen de genomen maatregelen steeds de neerslag kunnen bevatten van het overleg en zal een nadere goedkeuring van hoogerhand niet meer noodig zijn. Al leen om tegenwerking te voorkomen en bij conflicten zal dus de regeering zich het recht om repressief in te grijpen, moeten voorbehouden. Het centrale landbouwcrisisappa raat kan dan beperkt worden tot een controleerende afdeeling en een kleine adviseerende instantie, als centraal punt voor ruggespraak met de regeeringsafgevaardigden bij de vakorganisatie. Deze kleine ambte lijke centrale zal dus wel een zéér verantwoordelijke taak te vervullen hebben. Immers niet alleen zal deze centrale ge oriënteerd moeten zijn op landbouwgebied, maar zij zal bij haar preventieve controle door middel van haar luisterposten vooral voor het algemeen belang en de belangen der andere groepen, handel en nijverheid, als indirect helanghebbenden hebben te wa ken. Ook thans, nu de centrale instantie zelf nog de maatregelen voorschrijft, is dit noodzakelijk. Maar gezien de te vormen reorga nisatie als overgang is bedoeld naar een beroepsordening, zal deze land- bouw-crisiscentrale mede de func tie moeten hebben van opvoeder van de organisaties om met ander mans belangen en het algemeen be lang rekening te houden. Hoe moeilijk het Is. Vooral zoolang nog niet het geheele landbouwcrisis-aparaat is gedecentraliseerd, doch alleen nog slechts in enkele takken van den landbouw het nieuwe systeem is doorgevoerd, moet gewaakt worden tegen eenzijdige behartiging van 't groepsbelang. De veelsoortige organisatie maakt immers de werkwijze dubbel moeilijk. Heeft men immers al geen klachten over dit euvel gehoord hij de eenigste tak, waar de de centralisatie reeds is doorgevoerd, de con sumptiemei k voorziening? Óver de regeling van de ronsumptiemelkprijzen in de „aan- gejvezen" gebieden van Noord- en Zuid- Holland en Utrecht werd n.1. door de bak kers (indirect belanghebbenden!) geklaagd. Want door deze regelingen zou de brood prijs met a 1 ccii't verhoogd worden, zonder dat zij er in gekend zouden zijn en van eenig contact hiervover sprake was geweest. Onvoldoende contact met handel en nijverheid. Ook al is aan deze klacht reeds tegemoet gekomen, er is toch wel duidelijk uit geble ken, dat het contact met de medebelang hebbenden in handel en nijverheid, voor dat een landibouw-(crisis)maatregel wordt ge nomen, nog niet voldoende is. Daarom verdient het voorstel van de K. v. K. van Leiden en Rijnland alle aan dacht. Naast de decentraliseerende reorga nisatie van het landbouwcrisisapparaat, aldus het voorstel, moet aan handel, nij verheid en landbouw gelegenheid gegeven worden, om „Bureaux voor Controle en Advies" te stichten, die door de regeering als semi-officieel erkend, gevraagd of onge vraagd, de Landbouw-Centrale voorlichting door belanghebbenden kunnen geven. Of zou het geen consequentie van het systeem van vertrouwensman nen kunnen zijn, dat dergelijke vaste luisterposten van regeerings- zijde voor het geheele georganiseer de bedrijfsleven noodzakelijk zijn? Die verschillende contact commissarissen zullen dan onderling weer een nauw con tact moeten onderhouden, hetzij rechtsteeks of via een leidinggevende instantie, indien deze laatste vorm weer niet te ambtelijk wordt. Hieruit blijkt, dat de decentralisatie veel verder om zich heen kan grijpen, dan oogenschijnlijk is te voorzien. Gevaar voor misverstanden. Er blijft in elk geval, zoo lang de reorga nisatie niet is voltooid, een gevaar voor het ontstaan van wrijvingen en misverstanden, indien alle ook indirect betrokkenen bij prijs- en productieregelingen niet kunnen worden gehoord. Dit zou juist tegen het nieuwe systeem, dat op een vertrouwens sfeer berust, indruischen. Economische experimenten. De nieuwe periode, die thans voor de landbouwcrisiswetgeving begint, zal dus, vooral door haar tweeledi ge doelstelling, een tijdperk van economisch experimcntceren en pro- beeren voor den landbouw zün. Niet overal gelijktijdig zal deze decentra liseerende richting kunnen worden inge voerd; daarvoor zijn de problemen te veel zijdig en te ingewikkeld. Daar, waar de minste weerstand is, kan het eerst worden begonnen. De vertooning van de nationale film 40 Jaren in Indië gaat voort onder steeds toe nemende belangstelling. Overal worden de voorstellingen voorafgegaan door een toe spraak en gemeenschappelijk zingen van het Wilhelmus. Do drukte bij de vertooningen is, aldus de N.R.Ct., nog grooter dan die op den eersten avond, terwijl de geestdrift van het publiek niet minder is. Een nieuw punt van wrflving. Het Duitsche nieuwsbureau meldt, dat de politieke districtsautoriteiten te Jaegern- dorf niet willen toestaan, dat de lijkkist van den soldaat Alfred Knoll, die bij zijn op komst voor het vervullen van zijn militaire dienstplicht ëcn functie bij de Sudetenduit sche partij bekleedde en, naar verklaard wordt, door zelfmoord om het leven is ge komen, geopend wordt cn dat een Duitsche arts aanwezig is bij de lijkschouwing. Het lid der Runciman-missie, Sutton Pratt, heeft, naar verluidt, den wensch geuit, dat een Duitsche arts erbij gehaald wordt. De Sudetenduitsche partij heeft vertoo- gen gericht tot de autoriteiten te Praag, daar, volgons het D.N.B. de Duitsche bevol king te Jaegerdorf en omgeving erg opge wonden is en een nadere opheldering van het geval dringend noodzakelijk acht. Het steeds driester optreden der spreeuwen in de fruitaanplantingen leidt in West-Friesland tot een ware ramp. Alle mogelijke fruitsoorten, tot aan Goudreinetten toe, worden opgevreten en wel zóódanig, dat er hoornen zijn. waaraan niets meer te oogsten is! Bij de toch reeds bestaande schaarschte aan fruit veroorzaakt deze plaag voor dui zenden guldens schade, daar het fruit hoog in prijs is. Te Schellinkhout circuleert bij alle fruitkweekrs, aldus het Hsb„ een lijst ter teekening, welke gericht is aan B. en W„ om middelen te beramen welke kunnen leiden tot beëindiging dezer plaag. Door al len wordt adhaesie betuigd. De correspon dent van den Plantejjziektenkundigen Dienst heeft dezen Dienst om assistentie gevraagd. WIERINGEN. DEN OEVER. DE FLORAFEESTEN. De laatste avond. Daar de Flora- en Oranjefeesten gelijktij dig vielen zijn eerstgenoemde feesten een dag later gesloten dan anders gebruikelijk is. Woensdagavond hadden zich tot dat doel twee orkesten, nl. de Mandolineclub „Oost- Wieringen" en Oeversche Orkestvereen. in de bloementent opgesteld, die na elkander een verdienstelijk programma ten gehoore brachten. Na het muzikale gedeelte maakte de heer Koorn de bekroningen bekend van do diverse planten en bloemen, welke uit slag we reeds in ons blad van j.1. Maandag opnamen. Vervolgens werd overgegaan tot de trekking der verloting. Tot slot sprak de voorzitter van Flora, de heer C. Tijsen, nog een woord van dank aan allen, die hadden mogelijk gemaakt dat de Florafeestcn wederom op zoon uitsteken de wijze zijn geslaagd. ETALAGEWEDSTRIJD. Onze plaatsgenoot A. M. de Haan, electro- technisch bureau heeft met den etalagewed strijd met 32V2 punt een eersten prijs be haald. Daar alle prijswinnaars nog niet be kend zijn, kunnen wij niet melden of er aan den Oever nog meer gelukkigen zijn. IiELDERSCHE EIERVEILING, 8 Sopt. Aangevoerd: 18053 kipeieren: 55—57 Kg. 4.30—4.70, 58—60 Kg. 4.60—5, 61—63 Kg. 4.60 —5.20, 64—67 Kg. 4.90—5.40, kleine eieren 2.90^—3.50, 140 eendeneieren 3.203.90, per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 8 Scpt. Aangevoerd: 45.000 kipeieren: 58—60 Kg. 4.65-4.80, 60-62 Kg. 4.75—4.85. 62-65 Kg. 4.80—5.15. klein 3.10-4.10 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 8 Sopt. Schotsche muizen 3.30, snijboonen 4.10, eigenheimers 2.10—2.70, blauwe aardappe len 2.70, gele nep 5.105.50, uien 2.403.10, drielingen 2.102.30, grove 3.50, goedge keurde eerstelingen A 28-35 4.805.10, A 3o- 55 4.20, B 28-35 4.10—4.20, roode kool 1.50— 2.60, gele kool 3.704.20, witte kool 1-30""" 1.80, bintjes 22.20, slaboonen 1017./O. bieten 0.90—2.10. Aanvoer: 58.950 Kg. aard appelen, 2050 Kg. gele nep, 4150 Kg. uien, 8300 Kg. roode kool, 050 Kg. gele kool, 37.800 Kg. witte kool. 90 Kg. snijboonen, 4670 Kg. slaboonen, 200 Kg. bieten, 22.100 KS< goedgekeurde eerstelingen. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Sept. Schotsche muizen 2.70, grootcn 2.20, er' genheimers 2.502.80, drielingen 1-60, uien 2.60—3.60, drielingen 1.96—2.10, grove 3.20, gele nep 5.30—5.80, peen 3.70—4.10, kleine peen 0.90—1.10, sperciebooncn 11.1018.JO- Snijboonen 8.4015.50; groten 1.80®u> roode kool 1.80—3.50; 150000 kg. witte kool 1.20—1.50; gele kool 4—4.60 bloemgool 13.3" 15.80; dito 2e soort 4.408.10; tomalen A 4—4.50. B 4.10; C 4; CC 4.; druiven AU- cant 29.50—35.20 Frankenthalers 34—38.61. komkommers 1.303.20, meloenen 11 NOORDSCIIABWOUDE, 0 Sept. Aanvoer: 9400 Kg. aardappelen: Schot sche muizen 2.00, groolpn 2.20—2.30. r. du-1 ken 1.30, eigenh. 2.30, hl. dito 2.40-26". drielingen 1.30, Bevel. 2.10, Binfies 1.80. Kg. uien 2.102.80, drielingen 2.302.40, gr* 3.40, gele nep 5.70—5.80. n(1 750 kg. peen 3.80: kleine peen 1.70; 81' kg. spercieboonen 14.5018.90; 2400 ke. k,a* len 0.80—2.30; 3600 kg. roode kool 1.80—3. 71000 kg. witte kool 1.30-1.90; 6200 kg. Pelc kool 2.40—3.80.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6