Ik zoek werk voor m'n zoon VlootscSiouw te Saerabaja Wij lazen voor U De Koningin rijdt door de jordaan Even naar Prinses Beatrix! Brieven uit Zuid-Afrika Handenarbeid heeft hier meer kans van slagen dan een administratieve baan Op zoek naar een lagere school Wrakstukken van vliegtuig opgevischt Uit de Pers van heden Nederland vliegt Dc gevaarlijke eendeneieren Voor f 2000*— aan sieraden ontvreemd De zedenmisdrijven fe Oss Brakpan, Juli 1938. Zooals ik-in mijn vorige brief schreef, had ik mij weer met vrouw en kinderen hereenigd en was wat blij mijn beenen weer eens onder eigen tafel te kunnen steken en alle onaange naamheden van boarding houses e.d. achter den rug te hebben, want het mag soms goed treffen, de kost en zindelijkheid, die men in Holland heeft is hier ver te zoeken. Ik vergast mij natuurlijk aan de echte Hol- landsche pot en praat ook weer eens behoor lijk Hollandsch. Wij hebben onze meubelen gekocht, de zaak gezellig aangekleed en de schilderijen uit Hol land opgehangen (waarvan alle glazen zijn gebroken tijdens de reis). Men gaat blijkbaar niet al te zachtzinnig met de bagage om. Mijn vrouw vindt de meubelen erg duur en rekent ieder pond op negen gulden, doch ik raad haar ook mijn verdiensten in guldens om te rekenen en dan heb ik ongeveer 70.per week en kan dus wel wat meer betalen dan in Holland. Dit is echter de gewoonte van iederen Hol-» lander, die hier pas is, om in eigen gelds waarde om te rekenen. Dan krijgt men een verkeerd beeld, evenals met de taal; je kunt sommige Engelsche woorden onmogelijk om- Zetten in Hollandsche, al weet men nog zoo goed wat het beteekent. Wij hebben een enorm groot erf om het huis, wat men hier de „yard" noemt; de vo rige bewoner hield kippen, duiven en kal koenen en teelde eenige groenten en aard appelen, maar ik begin er niet aan, want je bent nooit zeker, dat je lang op één plek blijft. Men reist en trekt hier of verhuist veel meer en gemakkelijker dan in Holland. Met werk zoeken en dergelijke ziet men niet op tien tallen mijlen en wordt het wat ver, dan treljt men maar weer verder met hutje en mudje. Ik begeef mij dan ook meestal per auto of trein naar mijn werk en men komt nimmer in het middaguur thuis om te éten. Mijn zoon, de oudste, welke de Handels school heeft bezocht in Holland, heeft het zeer moeilijk om een betrekking te krijgen, die hem past. Hij kon geen plaatsing op kantoor krijgen, omdat hij niet tweetalig is. Hij heeft Engelsch geleer* doch in de practijk valt dat erg tegen en tevens lijkt de kantoorkruk hem ook niet erg. Onze huiseigenaar is hoofd van een school eu.ik begeef mij dus aan het begin der nrjiand naar hem met de huur en tevens met de'hoop van hem wat wijzer te worden omtrent de kansen van mijn zoon, daar hij ook in den stadsraad zitting heeft. Doch hij blijkt weinig spraakzaam en kijkt mij dikwijls onbegrijpend aan. Hij is beter in Engelsch dan in Afrikaansoh tot antwoorden in staat, wat mij van een hoofdonderwijzer tegenvalt. Het meeste wat hij zegt is: ,beg your par don", wat zooveel beteekend als: „wat zegt U? Ja zegt hij, het sal darom maar baie swaar wees een job vir jou seun te vind, maar hij kan mos nog wat naar die skool gaan en dan die twee talen goed optil, dat sal baie beter wees vir een plek vir hom te krij. Toen is m'n jongen naar den Jeugdraad ge gaan, welke ik na veel vragen en onderzoeken eindelijk vond, want een Afrikaan behoef je meestal niet veel te vragen; öf hij beg'rijpt je niet, öf .hij weet het heelemaal niet. Hij kwam al vlug tot de ontdekking dat ook daar niet veel hoop was, want er zaten 30 jongens die hem vertelden, dat zij al heel lang waren ingeschreven en zich iedere week moesten melden om dan weer onverrichter zake naar huis terug te keeren. Hij werd ook ingeschreven, op het moment was er niets voor hem te krijgen, doch men zou hem noteeren voor eventueele aanvragen van patroons of instellingen. Wij maken voorts kennis inet een Hollander, die bij een firma als electriciën werkzaam is in Johannesburg en die de verlichting op farms verzorgt, radio- en filmtoestellen plaatst en filmvertooningen op school geeft. Na ongeveer 8 weken hier zonder betrek king en zonder vrienden of kennissen te heb ben rondgedoold komt voor hem de blijde tijding van dien Hollandschen vriend, dat hij zich bij den Direceur moet melden van de Educational and commercial filmservice te Johannesburg voor een betrekking. Hij krijgt daar werk en begint voor 1 pond in de week; doch hij heeft veel vrij logies en eten, daar hij veel met de auto op reis is, ver het land in. Soms is hij dan 2 3 weken van huis weg. Hij ziet zoodoende veel van het land en in zijn vrijen tijd op farms gaat hij mee jagen, paardrijden enz. Hij vertelde ons veel bij zijn thuiskomst van apen, bokken, jakhalzen en kaffers in natuurstaat, die wij hier nooit zien. Hij gaat soms door slecht begaanbare stre ken en dan worden zij door 15 of 20 kaffers weer op begaanbare wegen getrokken. Er is hier nog enorm veel woeste grond en gebergten en men moet voor zulke tochten een sterke auto hebben. Somtijds zijn ze geheel den weg kwijt en moeten weer mijlen terug. Het valt eerst niet mee onzen zoon zoo maar af te geven in vreemde handen en in een vreemd land, doch het blijkt al spoedig, dat hij in goede handen is en wij zijn blij dat hij een bezigheid heeft. Daarbij doet hij ondervinding op, doch het zal den lezer duidelijk zijn, dat voor een bui tenlander handenarbeid hier de beste kansen geeft, want indien men een vak kent is men gauwer aangepast dan in de taal of schrijf wijze. Na ongeveer 3 maanden werkzaam geweest te zijn. wordt hij door oneenigheid en ontbin ding van de firma met het grootste gedeelte van het personeel ontslagen, doch krijgt spoe dig weer een andere betrekking door een Schotschen kennis van ons. Na eenigen tijd is een nieuwe vennootschap ontstaan en kan hij weer op zijn oude plaats terug komen, ditmaal voor 2 pond in de week. Hij blijft nu meer bij de zaak en reist op een „weekly ticket"; komt dus eiken avond thuis, doch deze treinkaart kost hem 7 shilling 9 pence en dat moet er dus weer af. De Direc teur belooft hem in verband hiermede spoedig een verhooging van 10 shillings, welke hij nu ook pas geleden heeft ontvangen. Nu moest voor mijn jongsten zoon, die het 7de leerjaar in Holland had meegemaakt nog wat gevonden worden. Hij was op dat moment 13 jaar en te jong voor de ambachtsschool en moest dus weer op school. Na onderzoek bleek ons, dat wij hem niet op de Engelsche school konden geplaatst krij gen, daar er gevraagd wordt wat in het gezin wordt gesproken. Is dit Engelsch, zoo kan hij op de Engelsche school, doch is dit overwegend Afrikaansch of Hollandsch dan is daarvoor de Afrikaansche school de aangewezen plaats. Wij hadden hem liever op de Engelsche school, doch dit blijkt niet mogelijk te zijn. Na een onderhoud met het hoofd der school wordt hij daar dus ingeschreven en geplaatst. Schoolgeld behoefde niet te worden betaald, doch nu hij na 1 jaar in Standaard 8 is ge plaatst, de z.g. „hoëre school of high school (in Hollandsch hoogere school) moet daar 10 per jaar voor betaald worden en moeten zij de schooluniform dragen, wat meestal een gekleurd jasje en pet beteekent, groen of bruin gestreept met een wapen op de jas ge borduurd, welke verschillend zijn naar gelang de soort van school. Hij leert daar ook Engelsch, doch Afri kaansch is het hoofdvak; men maakt zich om het Engelsch niet zoo druk. Er bestaat altijd nog een soort wrijving tus- schen de echte Afrikanen en Engelschen. Dat kan men op de scholen goed waarnemen. Het bevalt hem goed op de school en hij is er na eenige moeilijkheden al spoedig thuis. Hij heeft als Hollander natuurlijk eerst aller belangstelling en nieuwsgierigheid te verduren, doch het nieuwtje is er spoedig af. Er wordt hier op de scholen ook veel aan sport gedaan, boxen, voetballen, cricket, enz. Van 8 tot 2 uur duurt de schooltijd en hij komt dus niet thuis in het middaguur; ook al vanwege de groote afstanden die velen af moeten leggen. Ook krijgt hij onderricht in houtbewerking en het hanteeren van gereedschappen; hij leert zelfs houtdraaien e.d. Over het algemeen staat overigens het onderwijs niet op zoo'n hoog peil als in Hol land en zijn de scholen niet zoo mooi. Met uitzondering dan van „The Technical Colleges". Ook heeft men hier veel gesplitste méisjes- en jongensscholen; dan staat er het opschrift „seuns" of „meisies" op den gevel aangegeven. Heeft men het over zoo'n jongen, dan zegt men „seuntjee", of meisje wordt met „meisie- kind" aangeduid. Zijn de meisjes wat ouder, van bakvisch- leeftijd en verder ongetrouwd, dan noemt men hen „nooiens", worden zij wat ouder dan wordt het „ou nooi", wat voor ons eerst erg vreemd klinkt. Laatst ging ik eens op bezoek bij de hoofd onderwijzer om te informeeren waarom mijn zoon niet vlugger op school met zijn Engelsch opschoot. Eerst kwam het dochtertje voor dat mij in het Engelsch aansprak en antwoordde, waarna ik den hoofdonderwijzer kreeg en deze mij vertelde, dat Afrikaansch veel wenschelijker voor mijn zoon was en hij het Engelsch later op de ambachtsschool of in het dagelijksch leven wel zou leeren... Zoo is het ook in de winkels; het is een tweetalig land, doch er wordt meestal En gelsch gesproken; probeert men voor het ge mak het Afrikaansch, dan wordt er gauw een winkelbediende of meisje geroepen die die taal beter machtig zijn. Met Engelsch kun je altijd terecht, wat met Afrikaansch lang niet altijd het geval is. J. v. W. De oude banden blijken niet ver broken te zijn. De oude trouw van de Amster- damsche Jordaan heeft zich op nieuw gemanifesteerd, toen de Ko ningin gistermorgen een rijtoer door de Willemstraat en omge ving maakte. Stapvoets reed de Landsvrouwe door de feestelijk versierde buurt. De straat was dicht gestroomd met on- vervalschte Jordaners, die hun volle ge moed ontlaadden, toen de blauwe caleclie met de Koningin voorbij rolde. Uit de breede ramen puilden de menschen die het juichen en wuiven niet moede wer den. Buigend en naar alle kanten terugwui- vend beantwoorde de Koningin deze in drukwekkende recht uit het hart komende begroeting. Het gebouw van de vereeniging „Tot heil des volks" baadde in volle verlichtings- pracht en een groep kinderen zong het Wilhelmus. Ook de B i n n en-ora nj es tra at kon geen mensch meer bevatten en een zelfde geestdrift als in de Willemstraat ma nifesteerde zich hier. Op de Haarlemmerstraat beierden de klokken van de posthoorn een groot. Over den Haarlemmerdijk, langs Prins Hendrik kade en Damrak werd de Dam om kwart over twaalf bereikt. Het was een nieuwe glorietocht. Prinses Juliana vertoeft enkele uren te Soest dijk. Van de gelegenheid, welke het of- ficieele programma der feestelijkhe den daartoe biedt, heeft Prinses Ju liana gistermorgen, terwijl Prins Bernhard een bezoek aan de N.V. Nederlandsche vliegtuigfabriek Fok ker bracht, gebruik gemaakt om zich even er van te overtuigen hoe de kleine Prinses Beatrix, die buiten bet feestgewoel rustig ten paleize Soestdijk is gebleven, het maakt. Des morgens vroeg vertrok de Prinses per auto naar Soestdijk, waar zij eenige uren ten Paleize verbleef, waarna zij de kleine Prinses, die het uitstekend maakte, weer aan de goede zorgen van jonkvrouw Feith toevertrouwde. Kort na twaalf uur, tijdig om het noen maal ten paleize te Amsterdam te gebrui ken, keerde Prinses Juliana terug in de hoofdstad. Demonstratie met de T 5 voor den Prins. Bij zijn bezoek aan de Fokkerfabrieken schonk Z.K.H. speciabl veel aandacht aan de afdeeling metaalbouw met haar vele moderne werktuigen, welke afdeeling al leen reeds aan 400 man werk verschaft. Bij het vertrek gaf de heer Meinecke een demonstratie'met de T 5. Vangst van Hollandsche botter. Gisterochtend is de botter U.K. 66 IJmui- den binnengekomen, nadat deze nabij Noord wijk een hoogteroer en een staartstuk van een vliegtuig had opgevischt, vermoedelijk van Engelsche nationaliteit. De wrakstuk ken zijn door de politie van boord gehaald en geborgen. De commandant ontvangt een hooge Fransche onderscheiding. Feesten als in 't moederland... Een grootsch nummer van de feestvie ring in Indië, is de vlootschouw geweest, die te Soerabaja gehouden werd. Het was een schitterende demonstratie van rustige kracht der Koninklijke Marine in de Indische wateren," en de nieuwe Ma rine-vliegtuigen, welke tegen den klauwen hemel rondcirkelden, droegen bij tot inboeze ming van ontzag voor de Marine. Ook van buiten Soerabaja hadden zich velen opgemaakt om den vlootschouw te zien, zoodat hotels stampvol waren, en geen voertuig meer beschikbaar was. De commandant der zeemacht inspecteer de de schepen die in twee linies waren ge formeerd, n.1. de Hr. Ms. „de Ruyter", Hr. Ms. „de Java", twee torpedobootjagers, twee kanonneerbooten, het opleidingsschip „Soe rabaja", vijf mijnen leggers 6 onderzeeërs en twee schepen de gouvernementsmarine. De plechtigheid werd besloten met een imposant défilé, dat begeleid ging aan het joelen der bemanningen van alle eenheden, aan dek opgesteld, bij het passeeren van het gouvernementsvaartuig „Rigel" waarop zich de commandant der zeemacht bevond, alsmede zijn gast, de Fransche vice-admi- raal Bigot. Later had aan boord van de „La- motte Piquet" een bijzondere plech tigheid plaats, de uitreiking van de onderscheiding als commandeur in het legioen van eer aan den com mandant der zeemacht Vice-admi- raal Fenverda, van officier in die orde aan kolonel Vreede en van rid der aan den luitenant ter zee 1ste klasse Krips. De uitreiking geschied de door vice-admiraal Bigot, temid den van Fransche matrozen, die het geweer presenteerden. De vlootschouw was door heel Indië door de radio te volgen. In Batavia, vertelt de N.R.Crt., volgen de feestelijkheden elkaar in snel tempo op. De Inheemsche volksspe len vormen een groote attractie. Het is als DE S.D.A.P. en ORANJE. Oranje-hysterie. De N.S.B. is nog steeds van meening, dat de Oranjemantel, welke de S.D.A.P.leiders hebben aangetrokken, al te doorschijnend is en ziet nog steeds daaronder het vuurroode wambuis uit den tijd van Pieler Jelles. Onder den titel: „Oranjehysterie" schrijft het Nat.- Dagbl. o.a.: Wanneer het geval niet zoo weerzinwek kend was, wanneer hier niet een schandelijk spel werd gespeeld met hooge dingen, waar van de heeren in het diepst van hun hart geen aasje weerklank voelen, dan zou men er om kunnen schaterlachen. Maar dan misschien nog meer, om de rest van het zaakje, de demo-liberale kliek, die in volle onoprechtheid voorgeeft deze oranjeliefde, dit oranje-angstgehuil voor zoeten koek op te nemen. Dien zou deze marxistische oran je-oppor! uneincn eens zien, wanneer er geen nationaal-socialisme en geen fascisme be stonden. Laat men zich het bchagclijke handengewrijf over het schandaal der Ze ven Provinciën toch eens herinneren! In gemeenteraden worden door S.D.A.P. leden vaak goocheltoeren verricht, om de oranje-liefde en vooral de vaderlandsliefde goed te praten en te verklaren voor hun iet wat verbaasde volgelingen en toehoorders. En elders in bet zelfde nummer lezen wij nog: De verwoesters van bet volk zijn voor de N'.S.B. in het Paleis gevlucht, maar zoo waar als er een N'.S.B. bestaat, wij halen ze er weer uit, als liet kan door de deur, maar desnoods door de ramen! Een ander geluid. Het dagblad van Noordbrahant en Zee land wijdt eveneens een artikel aan de so ciaaldemocratische positie bij het regeerings- iubileum, de partij, die, zooals het blad schrijft, twintig jaar geleden ons land ge lukkig wilde maken met een revolutie te gen de monarchie. Er is intusschen dan toch wel iets ver anderd. Van socialistische zijde heeft men meer oog gekregen voor de waarde der Oranje-monarchie voor ons volk, vervolgt het, en dit is vooral gegroeid door het con- stateeren van het feit, dat onze monarchie, geboren uit den strijd om de vrijheid van het Nederlandsche volk, waarborgen biedt voor de vrijheden van onderdanen. Socialistische raadsleden hebben thans hun opwachting bij de Koningin gemaakt tijdens de Jubileumviering. Het is verleidelijk om in deze omstandig heden met eenig soort van leedvermaak op te merken, dat de Nederlandsche republi keinen, die de socialisten de laatste halve eeuw zijn geweest, geleidelijk aan gedwon gen worden om de zegenrijke waarde van ons Koningshuis in te zien en dankbaar te erkennen, maar in stede daarvan willen wij óns verheugen in den terugkeer van het gezinsbesef bij leden der S.D.A.P., die, even als het Huis van Oranje, tot de groote fa milie van de Nederlandsche natie bchoo- ren. Wel een andere toon dan het N.S.B.-or- gaan! I/ÏONOPOLIEHEFFING OP GRANEN. Wij lezen in de c.h. „Nederlander": Wat zeer de aandacht getrokken heeft, is het felle verzet tegen het door de Regeering gevolgde systeem, dat is opgelaaid bij den graanhandel. Wij hebben don indruk, dat hiermede, bij de vorhooging der beffingen in het begin van Augustus onvoldoende rekening is ge houden en dat de gevolgen voor den graan handel zeer ernstig zijn. Dit vloeit voort uit de overeenkomst die de betrokkenen moeten aangaan met de Akkerbouw Centrale, waar bij zii de keuze hebben tusschen: a. De risico van een eventueele verboo ging of verlaging der heffing zelf te dra gen. b. Dezp zooveel mogelijk te beperkAn dooi de verplichting te aanvaarden eventueele verhoogingen, ook over voorhanden zijnde voorraden, bij te betalen. Wie nu volgens b. gemeend hebben zoo weinig mogelijk risico te moeten aanvaarden zijn door de verhooging, die begin Augustus werd toegepast, zeer gedupeerd. Dit geldt in het bijzonder van hen, die over groote voorraden rogge of gerst beschikken, omdat deze producten op de binnenlandsche markt zeer onvolledig op de verhooging gereageerd hebben. Hoewel hiervoor verschillende oorzaken zijn aan te wijzen, schuilt een zeer belang rijke factor in het verbroken evenwicht in de heffingsbedragen. Op rogge en gerst, en de andere granen, waarvan vooral de mais als voedergraan verreweg de belangrijkste is. Dit verloop kon niemand voorzien. Wij zijn dan ook van meening, aldus de Ned. dat de Regeering tegenover de recht matige grieven van de betrokkenen niet zonder meer een afwijzende houding mag aannemen. Wedloop In bekentenissen. Onder dezen titel becritiseert Het Volk de Aricrparagraphen. Generaal Milch, aldus lezen wij, was het is reeds een oud ver haal de wanhoop nabij, toen hij, als zoon van een Arische vrouw en een Joodschen man, zijn toekomst verwoest zag door de Aricrparagraphen. Toon de nood het hoogst was, was ook de redding nabij: zijn moeder legde, met een verwijzing naar het „N'ordi- sche" uiterlijk van haar zoon, een bekente nis af: de vader van generaal Milch was niet de Jood, waarmee zij was getrouwd, rriaar een Ariër, waarmee zij echtbreuk had gepleegd. Al was het. bewijsmateriaal wel licht voor bestrijding vatbaar, het werd voor goede munt aanvaard en de toekomst van generaal Milch was gered. Wat moeder liefde al niet vermag! Tiet geval-Milch werd sindsdien een schoolvoorbeeld van de nieuwe toestanden in Duitschland en toep de voormalige Oos tenrijkers zich overnacht zagen omgetoo- verd tot „groot-Duitschers," had menigeen onder hen zijn lesje geleerd. Het regende bekentenissen van echtbreuk zoo weet de „Sozialistische Warte" te melden. Er moesten regelen worden gesteld, boe deze zaken voortaan zouden zijn af te handelen, wilde men niet in een vloed van verklarin gen en stukken verdrinken Waanzin brengt altijd weer verder gaan de waanzin .voort! besluit Het Volk, TWEELINGEN-PARADE. De deelnemers aan het Tweelingen-congres te Chicago vat ten het Amerikaansch op. Zij paradeeren paarsgewijs voor een groot publiek, dat op speciaal opgerichte tribunes heeft plaats genomen. in Holland: concerten, bals, illuminatie, en een feestvierende menigte, die langs de stra ten trekt. Het beeld van de hoofdstad weerspiegelt de voortgezette feestviering der overige dee- len van den archipel, waarvan gedetailleerde bijzonderheden een zeer omvangrijke plaats ruimte in beslag zouden nemen. Het vliegtuig speelt thans een groote rol. De resultaten welke gedurende Augustus op het binnenlandsch luchtnet behaald wer den, geven duidelijk blijk van de rol, welke het vliegtuig zoowel in het handels- als in het toeristenverkeer speelt. Zoo passeerden op het vliegveld Haamste de ruim 2000 passagiers, tegen 1202 in Au gustus 1937. Van den dienst Amsterdam—Leeuwarden Groningen werd gebruik gemaakt door 2364 passagiers tegenover 237 in 1937, aange zien in 1937 Leeuwarden niet werd aange daan, moet de groote stijging van het ver voer op deze lijn toegeschreven worden aan de inschakeling van dat station, hoewel ook Groningen alléén een groote sturing boek te, n.1. van 237 in 1937 tot 1010 in '1938. Het vervoer naar en van Texel vermeer derde met niet minder dan circa 55% d.w. z. van 1531 passagiers tot 2371 passagiers. Ook Eindhoven kreeg zijn deel, van en naar dit station reisden in Augustus 692 (v. jr. 273) passagiers. Twee Koninklijke Besluiten in werking getreden. Naar aanleiding van ziektegevallen als gevolg van het gebruik van rauwe eenden eieren, zijn eenige Koninklijke Besluiten uit gevaardigd en in werking getreden ter voorkoming van het gebruik van eenden eieren voor consumptie. Gebleken is n.1. dat sommige leggende eenden met paratvphus zijn besmet. Het K. B. van 11 Juni 1937 bevat het verbod van gebruik van eendeneieren bij de bereiding van consumptie- of roomijs, terwijl een twee tal Koninklijke Besluiten, gedateerd 13 Ju ni 1938, het verbod van het gebruik van de ze eieren als grondstof van voedingsartike- lcn geheel verbieden en het voorschrift dat de eieren voorzien moeten zijn van een stempel „eendenei, 10 minuten koken", be vatten. De besluiten laten ontheffing, na beoor deeling door den directeur van den Waren- keuringsdienst, open. Tijdens uitstedigheid van de bewoonster hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de woning van mej. H. aan de van der Woerstraat te Den Haag. De diefstal werd eerst ontdekt, toen mej. IL thuis kwam. De inbrekers klommen aan de achterzijde van de woning over verschillende muurtjes en bereikten zoo een balcon. Daar verbra ken zij de spanjoletsluiting van de badka merdeur op de eerste étage, welke op het balcon uitkomt en ten slotte forceerden zij nog een glas-in-loodruitje van de badkamer. Zoo verschaften zij zich toegang tot de wo ning, welke doorzocht werd. De buit was niet gering, want ontvreemd werden een geheel met briljanten bezette platina-armband een een platina ring met saffier, welke een gezamenlijke waarde hebben van f 2000. De zaak van den industrieel id hooger beroep. Maandag 26 September a.s. zal voor bel gerechtshof te Den Bosch in hooger beroep worden behandeld de strafzaak tegen den industrieel M. van Z. uit Oss, die wegens zedenmisdrijven door dc Bossche rechtbank is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf Als verdediger zal optreden mr. P- Zin- nicq Bergniann.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8