ABDIJSIROOP Ingezonden pretuhbeumtr Uo&btkd tFcüetfiiLaaAtfoïicMen Hebt Gij het telkens op de luchtpijpen? AKKER's verstèrkte Nieuwe zaak in huishoudelijke artikelen Drie onderscheidingen Historische bijdrage Hedenmiddag Helder I-F. v. „Cleve" '63 H.R.C. I-Leeuwarden I Watervogels I-H.R,C.-combinatie neem dan bjj het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdysiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U hèt aangewezen middel is. Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde ..genees-cruyden" heelen, verzachten en versterken de ontstoken en gevoelige slijm vliezen van Uw ademhalings-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krachtig hoest-bedwingende stof: „codeïne" welke snel Uw verkoudheid doet „rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprik- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop ▼oor oud en jong ,,'s Werelds béste Hoest-siroop tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4 20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeligerhet gebruik. JEUGDDIENST LUTH. KERK. Zondag te 10.30 v.m. zal wederom een Jeugddienst gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. W. J. F. Meiners. Deze jeugddients zal geheel ingesteld zijn op het nieuw begonnen school- en werkjaar. In dezen dienst zal het Kerkkoor (Dir. K. Abbenes) zijn welwillende medewerking ver- leenen. Het gerestaureerde kerkorgel zal be speeld worden door de orgeliste mej. Aafje Kamp. Zie advertentie in dit blad van heden. VERLOTING BERGER KUNSTENAARS VER. TE' BERGEN N.-H. De uitslag der gehouden verloting is: le prjjs no. 181. 2e prijs no. 248. 3e prijs no. 92. 4e prijs no. 182. Van deze prijzen zijn drie in Den Helder gevallen. Den Helder is dus wel bij Vrouwe Fortuna ln de gratie. Ballon cadeau. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer vestigen wij de aandacht op de opening der zaak van den heer B. J. van Onna in huishoudelijke arti kelen, hedenmiddag te 2 uur. Het bedrijf is gevestigd in het perceel Van Galenstraat No. 82. Bij aankoop gedurende deze week krijgt men als openings-reclame een ballon cadeau. BELEEDIGING. Een bewoonster van de Vischstraat deed bij de politie aangifte, dat zij door een andere bewoonster dier straat was beleedigd. Eveneens deed aangifte een bewoonster van de Krugerstraat, die minder vleiend was be jegend door iemand uit de De Ruyterstraat. Voor bouwers aan de „Oranje". Na de te water lating van de „Oranje", heeft burgemeester dr. W. de Vlugt aan drie betrokkenen bij den bouw van het schip mede- deeling gedaan van het feit, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau te verleenen aan den hoofdcommandeur A. de Munnik, de zilveren medaille aan den ijzer- werkerscommandeur A. Romeyn en de bron zen medaille aan den plaatbuiger F. J. Bus man. .Over Den Helder en zjjn bevolking. Menschen, die van de zee leven, zijn altijd een prettig, jolig en rondborstig slag. Zij kennen het leven en weten het ook te genie ten. Zij willen en kunnen werken, maar we ten te reizen en daarvan te leeren. En dat is tevens de verklaring van den gezelligen geest die in onze gemeente, een verzameling van dergelijke rondborstige kerels, heerscht. „Helder", als ik vroeger zoo des avonds, Je donkere grachten ontweek, En je vele lage huisjes En je winkeltjes bekeek, En de regen viel bij stroomen, En de lucht was koud en grijs, Dan dacht ik wel eens bij mij zelve: Neen, je bent geen Paradijs. Wanneer thans het warme zonnetje Langs de buitenwijken strijkt, En je vroegere gedachte Voor een ander inzicht wijkt, En de wijde vergezichten Openwaaien, wonderschoon, Ja, dan ben ik toch gelukkig, Dat ik in Den Helder woon. „Helder", wanneer ik dan je menschen Zoo eens hoor en zoo eens zie, In hun werken en hun feesten In hun haat en sympathie, Wil 't me toch wel eens verbazen, Hoe een volk, dat rustig streeft, Dikwijls over vele vragen Zoo'n bezonken oordeel heeft. En dan weet ik, dat je menschen, In het kleine wel eens klein, Maar in 't groote sterk en eerlijk, Trouw en ordelievend zijn, En je voelt je daarom veilig. Zeemansgeest is recht en klaar, En het stemt je trots en dankbaar, Om te zijneen Heldenaar. K. F, O. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) DE INCONSEQUENTIES VAN DE S.D.A.P. Het laaiende enthousiasme in den lande, ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings- jubileum van H. M. de Koningin, heeft be wezen, dat Oranje een zeer voorname plaats inneemt in de harten van bijna ons geheele Volk. Dit Nationale feest echter, heeft voor velen toch nog een ander licht geworpen op een zeker deel van onze bevolking, n.1. de S.D.A.P. en de Arbeiders Jeugd-Centrale (A.J.C.). Juist dat gedeelte van onze stad- genooten heeft zich aan dit Nationale feest onttrokken. De Heldersche Jeugd was in Amsterdam vertegenwoordigd, maar de A.J.C. heeft zich bewust onthouden en waarom De verschillende motieven, waarom de A.J.C. niet wilde deelnemen aan de Nationale Jeugd- hulde, waren zwak en niet consequent. Op een gegeven moment gold het, omdat de Nationale Jeugdstorm deelnam aan deze hulde. Maar dat was in Den Helder toch niet het geval? Een afd. van den Nat. Jeugdstorm hebben we niet in Den Helder, dus was het onttrekken aan de hulde geheel ongemoti veerd en moedwillig. Het Augustus nummer van „Het Jonge Volk" gaf uitein delijk eenig licht in deze zaak, de ware reden van de afkeering der A.J.C. was daarin te lezen, n.1. het principieele republikeinsche standpunt. De A.J.C. is dus principieel anti- monarchaal en wilde dus met een Nat. Jeugd- hulde aan de Regeerende Vorstin niets te maken hebben. In verband daarmede is het Inconsequent te noemen het bericht in Het Volk van 5 Sept. j.1., waarin het H.B. van de A.J.C. aan Hare Majesteit zijn eer biedige gelukwenschen aanbiedt. (Er stond nog bij van „welgemeende geluk wenschen"!) Is het een of ander slechts een camouflagemiddel? Evenzoo is het in onze stad gesteld met Helders Fanfanrecorps. Ook zij hebben zich buiten de nationale ge meenschap gesteld door zich te onttrekken aan de Jubileumfeesten. Leest men echter de laatste alinea van een redactioneel artikel in Het Volk van 5 dezer, dat als volgt luidt: „Het is nu eenmaal zoo, dat het sterke sociaal-democratische volksdeel z ij n plaats in de Nederlandsche Natie heeft" dan is een dergelijke uitlating toch in strijd met de handelingen van de A.J.C. en Helders Fanfarecorps hier ter plaatse, want hier sluit men zich juist buiten de volksgemeenschap. Trouwens de handelingen van de S.D.A.P. ln het algemeen zijn zeer tegenstrijdig en in consequent, als men ziet in Rotterdam, waar de roode wethouder nationaal deed en natio naal sprak. De heer Albarda heeft zitting in het Huldigingscomité, roode raadsleden (niet in Den Helder) hebben hun opwachting bij H.M. de Koningin gemaakt tijdens de jubileum viering. En dan leest men daar tegenover de Motie tegen de „Nationale S.D.A.P.'ers", welke bij groote meerderheid op het Paaschcongres werd aangenomen: daar blijkt wel uit, dat er toch iets hapert aan de Nationale heroriën teering van de S.D.A.P. Daar was de meerder heid toch „republikeinsch". Het oranjerokje van de S.D.A.P. en A.J.C. is al te doorschijnend; laten de heeren liever duidelijke taal spreken, dat is waardiger. Men schaart zich weieens onder de Neder landsche vlag in de verkapte roode kiesver- eenigingen en men zingt daar zoonoodig ook het Volkslied, maar in feite ziet men liever de roode vlag en hoort men liever de „Internatio nale". Er zal nog heel veel moeten gebeuren, voordat het Nederlandsche Volk waarde zal hechten aan de Nationale heroriënteering van de S.D.A.P., want als er een Nationaal feest is, dan trekken zoowel de A.J.C. als Helders Fanfarecorps zich terug en sluiten zij zich buiten de Nationale gemeenschap. Dit zijn de inconsequenties van de S.D.A.P. Geachte Redactie, met dank voor de plaat sing, Hoogachtend, A. Uithol. Wij wijzen er nog even op, dat de voetbal wedstrijd Helder 1F.v. „Cleve" '63 heden middag gespeeld wordt, aanvang 5 uur. De Duitsche voetballers zijn bereids in onze stad gearriveerd en zullen spelen in de door ons reeds gepubliceerde samenstelling, dus o.a. met Hackfort als linksbinnen. Het Heider- elftal is alsvolgt samengesteld: Prins Schotting Evers Trap Kiesewetter Teeckelenburg Siersma Hóebe Gast Wieren Bijl Laatste oefenwedstrijd. Morgen speelt H.R.C. 1 den laatsten oefen wedstrijd voor den aanvang van het voetbal seizoen 1938'39. Als tegenstander zal de bekende Noordelijke eerste klasser Leeuwar den fungeeren, zoodat van een waardige tegenpartij gesproken kan worden, waarmede de roodjes in alle opzichten hun krachten kunnen meten. Velen zullen benieuwd zijn naar het verloop van deze „generale repe titie" en aan de hand daarvan een kans berekening voor Stolk c.s. in het nieuwe sei zoen gaan maken. Tot nu toe zijn geen daverende prestaties in friendly games ge leverd en hebben de roodjakken hun getrou wen nog geen al te hooge verwachtingen van zich doen koesteren. Wellicht dat het van morgenmiddag af anders zal zijn, als de spelers weer blijk zullen geven, dat zjj de kunst van verrassend en frisch spel nog ver staan. Het elftal, waarmede deze „generale" uitgevoerd zal worden, ziet er alsvolgt uit: Dijkshoorn Selderbeek Van Pelt Leavij Stolk Geervliet Heyblok Roomeyer Pirard De Jong Dissel In de morgenuren worden op het H.R.C.- terrein nog de volgende wedstrijden gespeeld: H.R.C.-comb.Atlas 3, aanvang 10 uur. H.R.C. comb.- -Atlas 2, aanvang 12 uur. itpp onjtovué'it CUiut-ïSMÏÏtif Watervogels 1 en een sterke H.R.C.-com- binatie benutten de laatste gelegenheid om in de morgenuren, aanvang 10 uur, een fiksch oefenpartijtje te spelen. Deze wedstrijd wordt op het Watervogels-terrein aan den Stroo- weg gespeeld. De H.R.C.-combinatie ziet er alsvolgt uit: Goudswaardt De Bruyne Dekker Post Van Dok Kok Knol Hartman De Vries Boonstra Snijders De volgende plaatsingen zijn gelast: met 12 September: de luitenant ter zee der le klasse W. H. Tetenburg bij het departement van de fensie; met 15 September: de luitenant ter zee der le klasse H. D. Lindner te Amsterdam en de officier van gezondheid der le klasse E. A. Hasselbach ter beschikking gesteld. Mutaties. De volgende zee-officieren, officieren van den Marine-stoomv. dienst en administratie, die dezen zomer als zoodanig zijn benoemd, zijn aangewezen voor diensten in Nederl.- Indië (zij zullen hunne bestemming volgen per m.s. „Sibajak", 21 September van Rotter dam) luit. ter zee 3e kl. E. H, van Rees, J. Doornbos, jhr. H. de Jonge van Ellemeet, A. van Sorge, J. G. Treffers, J. W. Schotel, J. J. van Delden, J. E. Gobée en R. M. Eibers; officier van den Marine-stoomv. dienst 3e kl. D. R. de Jong, J. van As, J. C. Stalknecht, N. G. J. W. van Marle, P. A. E. Veuger en B. C. Honing; officier v. administratie 3e kl. L. L. Rietdijk en N. J. Backers. De luit. ter zee 2e kl. C. Vos wordt 26 dezer overgeplaatst van Hr. Ms. „Wachtschip" te Willemsoord naar het Koninklijk Instituut voor de Marine aldaar, als officier van dienst bij die Inrichting. Bevordering. Met 1 Juli 1938: Sergt.-monteur J. van Steenwijk tot maj.- monteur. Met 1 Aug. 1938: Matrozen le kl, P. C. Boogaar en H. J. Schakel tot kwartiermeester. Korp.-macht. A. F. S. Wissekerke, P. Steen- aard, A. Nederhand, C. K. A. van Breda en P. de Jager tot sergt.-macht. Stokers-olieman H. Klijzing, W. Posthuma, H. Poelman, J. P. T. ter Bruggen van Beek, J.' de Haas en D. J. Sont, tot korp.-macht. Sergt.-schrijver R. Meinema tot maj.-schrij ver. Korp.-schrijver A. H. Teunissen tot Sergt.- schrijver. Met 20 Aug. 1938: Kwartiermeester G. P. Koning tot boots man. Met 31 Aug. 1938: Majoor-telgr. M. Kuiper tot oppertelegr. Sergt.-telegr. P. J. Zegers tot maj.-telegr. Korp.-telegr. J. P. Jacobs tot sergt.-telegr. Met 1 Sept. 1938: Sergt.-macht M. Daniëls tot maj.-macht. Korp.-macht L. Zwaaf tot sergt.-macht. Stoker-olieman D. Keijzer tot korp.-macht. Sergt.-maj. d. marns. B. Nijenhuis tot adj.- o.o. d. marns. Stokers 3e kl. bevorderd tot stokers 2e kl., 1 Juli 1938. A. H. van Alsté, W. P. C. Arts, T. G. Bogers, A. Freen, D. J. Freen, J. G. Gooijaarts, J. H. van der Goorbergh, K. Haan, H. J. van Hall, J. de Hart, A. K. Knoops, H. Koedijk, A. Lelie man, K. van der Meij, A. Molenaar, C. W. F. van der Pol, M. Sinke, T. Stapel, J. C. Taris, K. Vogelensang, I. de Vos, J. Vroom, F. E. Vrouwenfelder, P. J, Waij, E. J. Welbergen, H. G. Wijnants, J. A. Zettels. Stoker 3e kl. E. J. H. van Bavel tot 2e kl., 1 Augustus. Stokers 3e kl. J. A. van der Ende en A. J. Ras, tot 2e kl., 1 Sept. Matrozen 3e kl. M. Hillebrand, W. G. van Slobbe, P. J. 't Hart, bev. tot matrozen 2e kl., 1 Sept. Met ontslag uit den Zeedienst. Marinier le kl. H. Hazelhof, 31 Augustus. Thuisgevaren. Per m.s. „Chr. Huijgens" uit O.ï. n. Neder land teruggekeerd, 31 Aug. Serg. vlieger J. P. J. Bielfeldt, serg. vlieger J. F. Rijkhof, serg. maj. mar. C. Wijnands, korp. torpedom. M. J. van Dijke, Bootsman R. Veldman, kwartiermeester J. G. A. van Velpen, kwartiermeester L. W. Bravenboer. Aanwijzing thuisvaren. Per m.s. „Joh. v. Oldenbarnevelt" van Tg. Priok, 24 Aug. Korp. der mar. A. P. Overduin, J. Timmer man. Per m.s. „Dempo" van Tg. Priok, 31 Aug. Matroos le kl. J. Mulder en Gew. mar. 3e kl. G. Jonker. Overplaatsingen. Sergt.-monteur M. Staats van W.s. W.o. naar De Mok, 12 Oct. '38. Sergt-konstabel J. A. v. d. Hooven van W.s. W.o. naar Kaz. W.o., 2 Sept. '38. Sergt.-vltmkr. (H) F. K. J. J. Raadsheer van De Mok naar De Kooij, 5 Sept. '38. Sergt.-vltmkr. (H) M. J. Jurg, van De Koojj naar De Mok, 5 Sept. '38. Sergt.-machinist J. A. Boeije van v. Spejjk naar W.s. Vliss., 17 Sept. '38. Sergt.-vltihkr. (M) J. W. Hekel van De Koojj. Bevolen overplaatsing op 12 Sept. '38 naar de Marinekazerne te A'dam (K.L.M.) uitgesteld. NEDERLANDSCHE JUBILEUM-POSTZEGELS. Bij het j0-jarig regeeringsjubileum van Koningin Wilhelmina gaf de Ncderl. posterijen een jubileum-serie uit in de waarden van IY2 ct. (zwartbruin), 5 ct. oranjeen 12% ct. (donkerblauw). Naar aanleiding van het feit, dat het veertig jaar geleden is dat het radium ontdekt werd door de Fransche vrouwelijke dokter Madame Curie, lieten de Fransche posterijen deze postzegel ontwerpen, die madame Curie en haar echtgenoote toont. Sergt.-ziekenverplgr. C. Magielsen van W.s. Vliss. naar Hospitaal, 12 Sept. '38. Majoor-ziekenverplgr. G .den Hartog van Sumatra naar W.s. Vliss., 10 Sept. '38. Sergt-ziekenverplgr. A. Rokus van Kaz. A'dam naar Sumatra, 9 Sept. '38. Sergt.-ziekenverplgr. I. Verweij van Hospi taal naar Kaz. A'dam, 8 Sept. '38. Sergt. der mariniers J. H. van Beek van v. Speijk naar Kaz. W.o., 18 Oct. '38. Korpl.-bottelier J. Heijt van W.s. W.o. naar Kaz. W.o., 2 Sept. '38. Korpl.-konstabel C. Grootjans van W.s. W.o. naar Kaz. W.o., 17 Sept. '38. Korpl.-vltmkr. (M) C. Witteveen, van De Kooij naar De Mok, 3 Sept. '38. Kwartiermeester J. G. A. v. Velpen van W.s. W.o. naar O.Z.D., 29 Sept. '38. Korpl.-vltmkr. (M) H. J. van Gorkum van De Kooij naar De Mok, 12 Sept. '38. Korpl.-schrijver J. A. F. X. v. Vilsteren, v. Kaz. W.o. naar W.s. W.o., Bureau Intendant, 9 Sept. '38. Korpl.-schrijver P. Louwerse van W.s. W.o. naar Kaz. W.o. 9 Sept. Kwartiermeester H. T. Bos, Schorpioen. Bevolen overplaatsing op 9 Sept. '38 naar Hr. Ms. Gelderland ingetrokken Korpl.-schrijver J. L. Riemens van D. Aukes naar W.s. W.o., Bureau Personeel, 19 Sept. '38. Kwartiermeester A. Minderhoud van Schor pioen naar Gelderland, 10 Sept. '38. Korpl.-schrijver H. v. d. Born, van Sumatra naar W.s. W.o., 17 Sept. '38. Korpl.-machinist P. W. J. Falhaber van Brinio naar W.s. Vliss., 17 Sept. '38. Korpl.-machinist J. Christa, van W.s. Vliss. naar Brinio 17 Sept. '38. Korpl.-schrijver A. G. J. Wittenberg, van W.s. W.o. naar D. Aukes 17 Sept. '38. Korpl.-machinist M. Talens van Nautilus naar O.Z.D. 17 Sept. '38. Kopl.-machinist D. Kussendrager van O.Z.D. naar Nautilus 17 Sept. '38. Matroos 3e kl. J. Kluijfhout van W.s. W.o. naar Kaz. W.o. 2 Sept. '38. Matroos le kl. H. J. Rutten van W.s. W.o. naar Kaz. W.o. 2 Sept. '38. Konstabelsmaat J. W. Schram Kaz. W.o. 2 Sept. Aanwijzing om 21 Sept. '38 per m.s. „Siba jak" naar O.-I. te worden uitgezonden inge trokken. Marinier le kl. T. de Puit, Kaz. W.o. Be volen overpl. op 1 Sept. '38 naar H. Ms. Sumatra ingetrokken. Koksmaat L. Schroevers van W.s. Vliss. naar P. Florisz 3 Sept. '38. Matrozen le kl. K. A. J. Bouman, J. v. d. Pejjl, P. Driessen, J. H, v. d. Heuvel, H. v. d. Klein, P. Koppejan, A. Prins, L. F. Slopsma, allen van W.s. W.o. naar Kaz. W.o. 3 Sept. '38. Mariniers le kl. G. J. Versluis, K. Hoppen, J. van Gaaien, P. H. Leenen, L. Eland, B. J. Burgel, C. Geleijnse, P. de Vrind, J. H. Borg- meijer en C. Groeneveld, v. Afd. Marns. Rot- dam n. Kaz. W.o. 5-9-38. Matr. le kl. J. J. v. Iterson v. W.s. W.o. n. Kaz. W.o. 3-9-38. Matrozen le kl. A. J. v. Willigenburg en T. Peters v. W.s. W.o. n. v. Spejjk 8-9-38. Lichtmatroos C. van Vliet v. O.Z.D. n. Tromp 10-9-38. Schrijversmaat M. L. de Gorter v. W.s. W.o. Bureau personeel n. Sumatra 17-9-38. Marn. le kl. A. J. Brons v. Tromp n. W.s. W.o. Bureau Personeel 17-9-38. Matr. le kl. J. Rust v. W.s. W.o. n. Kaz. W.o. 10-9-38. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang 9 Sept. van Amsterdam. Mapia 9 Sept. van Amsterdam. Poelau Roebiah, t., 8 Sept. van Belawan. Salawati, t., 8 Sept. v. Colombo. Saleier 8 Sept. van Beira. RON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Agamemnon 8 Sept. te Rotterdam. Alkmaar, u., 3 Sept. v. Buenaventura. Ariadne 9 Sept. 'smidd. 12 u. 170 mijl Z.W. v. Ouessant. Aurora 7 Sept. v. Cadix. Ceres 8 Sept. van Bourgas. Colombia, t., 9 Sept. van Curaqao. Costa Rica, u., 7 Sept. v. Madeira. Crijnssen, t„ 8 Sept. 10 u. Azoren. Fauna 7 Sept. te Genua. Ganymedes 8 Sept. te Amsterdam. Hermes 8 Sept. van Amsterdam. Juno pass. 8 Sept. n.m. Gibraltar. Nereus 8 Sept. van Santander. Odysseus pass. 9 Sept. Holtenau. Oranje Nassau, u., 8 Sept. van Madeira. Orion 9 Sept. van Rotterdam. Orpheus 9 Sept. van Amsterdam. Pygmalion 8 Senf. te Istanboul. Rhea 8 Sept. te Catania. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)' Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur: Ds. H. A. Enklaar, Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 10 uur Ds. Veenhuizen. Heilig Avondmaal. 's Avonds 5.30 uur Ds. Tollenaar. Voortz. H.A. Dankzegging. Geref. Kerk (Kehoboth-Kerk). 's Morgens 9 uur Ds. Tollenaar, 's Morgens 10.45 uur Ds. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur Ds. Veenhuizen. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uut Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur Ds. W. J. F. Meiners, Jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's-Morgens 10 uur en 's-avonds half ze» Ds. P. Visser, van Apeldoorn. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Tuindorp. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heils. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomsfi Julianapark. 8 uur, Verlossingssamenkomst. Donderdagavond 8 uur, Heiligendienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdjjkstraat hoek Schagenstraat. Dienst. Ned. Herv. Gemeente. HUISDUINEN 's Morgens 9.30 uur Ds. M. van Wichen, Ned. Herv. Gemeente. JULIANADORP 's Morgens 11 uur Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's-Avonds 7.30 uur, de heer H. van Doorn, van Alkmaar. Socrates 7 Sept. van Chancay. Stuyvesant, t., 8 Sept. van Madeira. Titus 8 Sept. te Caphalonia. Triton 9 Sept. van Rotterdam. Ulysses 9 Sept. te Alexandrië. Vesta 8 Sept. te Amsterdam. Vulcanus 9 Sept. te Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, t., 8 Sept. van Bahia. Montferland 8 Sept. te Hamb. Salland 8 Sept. van Amsterdam. Waterland, t., 8 Sept. van Santos. Zaanland, u., 7 Sept. te B. Ayres. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain 8 Sept. v. Mahe. Bontekoe 8 Sept. v. Mauritius. Nieuw Zeeland 8 Sept. te Melbourne. Tegelberg 7 Sept. te L. Marqués. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk 8 Sept. te New York. Bilderdijk 7 Sept. v. Havana. Binnendijk 3 Sept. van Baltimore. Boschdijk 7 Sept. te Antw. Boschfontein 7 Sept. te Antwerpen. Breedijk pass. 9 Sept. Vlissingen. Burgerdijk pass. 8 Sept. Scilly. Leerdam 5 Sept. te Houston. Lochkatrine 8 Sept. te Cristobal. Lochmonar 6 Sept. 4 u. n.m. 38 m N.W. van Lands End. Nela 7 Sept. te Vancouver. Nieuw Amsterdam 6 Sept. van New York. Volendam 8 Sept. te New York. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, t., 8 Sept. van Dakar. Reggestroom 8 Sept. te Amsterdam. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak 6 Sept. van Hongkong. Tjikembang pass. 8 Sept. Gibraltar. Tjisadane 8 Sept. van Shanghai. Tjisalak 7 Sept. van Chinwangtao. SELVER-JAVA PACIFIC-LJJN. Bengalen 7 Sept. van Singapore. Djambi 3 Sept. van Seattle. Madoera 7 Sept. van Kaapstad. Manoeran 3 Sept. te Tacoma. Saleier 6 Sept. van Lour Marqués. Silberbeech 7 Sept. te Colombo. Soemba 6 Sept. van Belawan. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Glaucus 7 Sept. van Kaapstad. Kota Tjandi 7 Sept. te Batavia. Prometheus 8 Sept. v. Belawan. Singkep 5 Sept. van Batavia. Tanimbar 6 Sept. v. Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, u., 8 Sept. te Marseille. Buitenzorg, t„ pass. 8 Sept. Perim. Indrapoera 8 Sept. te Batavia. Kota Agoeng, t., 10 Sept. te Londen verw. Sitoebondo, t., 9 Sept. van Padang. (Holland—Afrika Lijn). Bloemfontein, t.. 8 Sept. van Zanzibar. Jagersfontein 9 Sept. 8 u. v.m. v. Breme Nijkerk. u., 7 Sept. van Dar-cs-Salaam. Springfontein 7 Sept. te Hamburg.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6