Het figuur Ingezonden /Legenda Voedt Uw huid 's nachts metPurol Maandag 12 September 1938 Tweede Blad if&utótueAiuLi „Snow White" op drift? Een bonte avond van de Ver. van Marine onder officieren Uitslag Gondelvaart Burgerlijke Stand van Den Helder H.R C maakt een beteren indruk Watervogels I- H.R.C. combinatie 6-3 Bezoek van de marine aan de cineac Langs dc straat In afwachting Concert Stedelijk Muziekcorps Een gezellig, vrooljjk verloop. De onder-officieren van de Kon. Marine zrjn niet achter gebleven om het veertig-jarig Jubileum van H. M. de Koningin op een alles zins feestelijke wijze te herdenken. Er was een programma samengesteld, dat klonk als een klok en de stemming, die Zaterdagavond in de nog steeds feestelijk versierde Casino-zaal heerschte liet niets te wenschen over. Het was de voorzitter, die de aanwezigen, in het bijzonder kolonel K. van Aller en Lt. ter Zee le kl. J. Tissot van Patot en de be sturen van. M.S.F., ,,Ons Belang" en de Oud- Onderofficieren, welkom heette. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de liefde voor het Huis van Oranje steeds mocht toenemen. Staande werd het Wilhelmus ge zongen en spontaan klonk het hoera-geroep ter eere van onze Koningin. Na een inleidend praatje van den conféren- cies Bartoes, die zich dezen avond heeft laten kennen als een beschaafd, prettig causeur, die met zijn vroolijke liedjes en geestige voor dracht een bijzonder gezellige sfeer weet te scheppen, vertoonden zich voor de oogen van het publiek een tweetal lustige vagebonden. Om de capriolen van dit tweetal is danig gelachen, de heeren Schiller en Jerome ver richtten op een geestige wijze een paar zeld zaam spannende evenwichtstoeren op ee.i hocgte van ongeveer 5 rr eter. Ook na de pauze in „Een wankele geschiedenis" bleek dit tweetal niet alleen over een lenig corpus de beschikking te hebben maar tevens over een behoorlijke dosis originaliteit in de opvoe ring van hun schetsen. Plet hartelijke ap plausje van het publiek was verdiend. Beppie Murray als cabarettière-voordracht- kunstenares heeft eveneens de noodige lau weren geoogst. Zij beschikt over een aardige stem en een prettige wijze van optreden. Voor een belangrijk deel was het aan haar te wij ten, dat de avond zoo in alle opzichten is ge slaagd. üit een goed verzorgd repertoire heeft zij diverse malen iets ten gehoore gebracht en wel zoo, dat het publiek de refreintjes uit volle borst meezong. Voor een aardige afwisseling zorgde de heer Bob Bleyenberg als Fantasio. Het publiek heeft van zijn oer-geestig optreden voor de volle 100 procent genoten. Op een geestige wijze bracht hij een viool-solo ten gehoore, immiteerde hij een opera-zanger en zangeres, trad hij als kozakkenkoor op en dat op zoo'n vermakelijke manier, dat men van het begin tot 't einde van zijn optreden heeft gegierd van het lachen. De wijze waarop men applau disseerde gaf duidelijk te kennen, dat men met dit nummer van het programma ten zeer ste ingenomen was. Het was Nico de Vrede, die met zijn hand schaduwbeelden het publiek vergastte op een ander soort amusement. De heer Vrede be schikt over een bijzondere handigheid om met zijn handen schaduwbeelden te vormen, die »van personen en dieren een uitstekende im- mitatie zijn. Heel vermakelijke staaltjes liet hij zien en we stonden verbaasd over de veel zijdigheid op dit gebied. En zoo werd dit ,,Non-stop"-programma af gewerkt. Vlot en rijk van afwisseling. Het publiek was zeer tevreden met dezen avond, die ook op een artistiek goed peil stond, voor al de aardige attentie van het bestuur om de dames op bonbons en de heeren op een sigaar te tracteeren, werd op prijs gesteld. Wij willen dit verslag echter niet besluiten, zonder een complimentje aan het adres van Cor Van Veen, die den geheelen avond op een uitstekende wijze als accompagnateur dienst heeft gedaan. Een gezellig bal, waarvan de leiding in handen berustte van den heer Schaap, besloot den feestavond, die voor het bestuur van de Ver. van Marine-Onderofficie ren een succes is geworden. Wij laten hieronder volgen de prijswinnaars van de gondelvaart, die op den Nationalen feestdag is gehouden Men heeft gemeend om voor een goede be oordeeling, het aantal prijzen in drie groepen te rangschikken, en wel: le. voor vaartuigen, waarbij de versiering en de verlichting een origineele gedachte ver tolkten, 2e. voor de vaartuigen, die het mooist ver sierd en verlicht waren en 3e. voor de mooist versierde en verlichte cano's. Zoo heeft de heer C. Bot, die op een bijzon dere wijze een groep, voorstellende H. M. de Koningin regeert met vaste hand over de elf provinciën en de overzeesche gewesten, heeft samengesteld, een eersten prijs gewonnen. Den tweeden prijs ontving de heer Roet- man, met zijn scheepje, voorstellende „oud redders" en de derde prijs de heer Kruyff met zijn groep „Ober Bayern". De vier prijzen in de tweede groep werden gewonnen door: le prijs J. Baas. 2e prijs J. KJpin. 3e prijs Van Dok. 4e prijs J. Rietveld. En van de cano's waren de gelukkigen, le prijs C. Koorn. 2e prijs Welberg—Koorn. De datum, waarop de diverse prijzen zullen worden uitgereikt zal nog nader bekend wor den gemaakt. van 10 Sept. 1938. BEVALLEN: M. de Jager—van Eu'sden, z. D.D.D. luirert de porita. doet de )euk bedaren, ver- Irtscht en aterkt de hutd- wee'aels Flacon» O 75 ct. f. 1.50 en L 2.50. Wrak ter hoogte van Egmond aan Zee geconstateerd. De driemastschoener „Snow White", is het schip, dat onder Panameesche vlag voer en einde van de vorige maand op den „Middelrug" gestrand is, is in den nacht van Donderdag op Vrijdag verdwenen. Men dacht eerst, dat het schip door de golven kapot was geslagen, maar een bericht dat ons gistermiddag be reikte, geeft een andere lezing van het geval. Een IJmuider trawler rapporteerde n.1. Za terdagmiddag, dat men ter hoogte van Eg- mond aan Zee, ongeveer 3\> mijl uit de kust een wrak had ontdekt. Het wrak was ongeveer 20 meter lang. N- dere bijzonderheden had men niet te weten kunnen komen. Niet uitgesloten moet worden geacht, dat de „Snow White", inplaats van door de golven te zijn verzwolgen, los is geslagen en naar het Zuiden is afgedreven en aldus een roemlooze laatste reis onderneemt. 3 i OPEHmAWUSEPJEMl Leeuwarden met 53 geslagen. HRC's laatste oefenwedstrijd, gespeeld tegen de Friesche le klasser Leeuwarden, is met 'n 53 zege voor de roodhemden geëindigd. Voor rust was de vertooning zeer aantrekkelijk en niet zonder spanning, terwijl de spelkwaliteit te loven viel. Aanvankelijk gaf het begin van de 2e helft hetzelfde spelbeeld, maar later werd de wedstrijd wat rommelig, eentonig. Een beetje over- en weergetrap, niet meer. Maar toch mogen we niet ontevreden zijn; het HRC- spel bood gunstige perspectieven. Er is een enkele zwakke plek, maar overigens heeft dit team voor zijn „auditorium" geen slechte beurt gemaakt. Het elftal bezit een handige middenvoor, die aardig dribbelen kan en zijn plaats wel verdient. Stolk was beter dan ooit, hij was weer de oude terrier. De backs, hoewel individueel goed, moeten echter meer voeling met elkaar houden. De Jong zwerft nog steeds, in zijn ijver loopt hij echter zijn nevenspelers nog wel eens in den weg. De heele voorlijn is overigens wel op elkaar ingesteld. Voor rust over het algemeen een over- en weergaand spel, geen der partijen was bepaald sterker hoewel Dijkshoorn het iets drukker had. Als na 10 min. spelen de L.-middenvoor er tusschenuit glipt, weet Dijkshoorn den bal uit diens oerhard schot toch nog te stoppen. On middellijk daarna staat de R-keeper te ver voor zijn doel opgesteld, zoodat, toen de rechtsbinnen hoog inschoot, hij geen gelegen heid kreeg den bal te stoppen. HRC dient onmiddellijk van repliek en binnen de minuut is de stand alweer gelijk. De H-keeper krijgt weer een lastigen bal te behandelen, hij krijgt geen gelegenheid ver genoeg weg te werken en de linksbuiten is het, die Leeuwarden de leiding hergeeft. Geen 2 minuten later is het 22, als Pirard in zeer lastige positie den bal keurig inschiet. Hierbij blijft het niet, want na 26 min. spelen namen de gasten voor de 3e maal de leiding, als na een schermutseling de rechtsbuiten het leder onhoudbaar inschiet. Er was een half uur gespeeld, toen de Jong van zijn middenvoor een opgelegde kans kreeg die deze schitterend benutte. Zoo werd het 3—3. De 2e helft begon met 'eenige gevaarlijke L-aanvallen, waarin de snelle rechtsbuiten, die moeilijk te houden was, een domineerende rol vervulde. Het spande wel een paar maal voor de R-veste, maar goals bleven uit. Het verdere verloop verliest dan aan bekoring. Na 35 min. spelen verlaat de keeper van L. door een blessure het veld, die door den grensrech ter vervangen wordt. Nauwelijks heeft de nieuwe keeper zich geïnstalleerd of hij ziet zich reeds gepasseerd. Dissel faalt tweemaal achtereen. Drie min. voor het einde is het Pirard die den bal nogmaals inschiet. Het einde komt alzoo met 53. Scheidsrechter Annyas deed het goed. Het terrein zag er keurig uit en de belang stelling was bevredigend. RECTIFICATIE KRUISWOORDRAADSEL. Onder „Verticaal" moet bijgevoegd worden: 86. Als 97 hor. Het is voor Watervogels wel een bijzonder geslaagde generale repetitie geworden door tegen een sterke H.R.C. combinatie een zoo sprekend resultaat te behalen. Men speelde weer zoo'n echte, vurige partij, maar in tegen stelling met verleden jaar, werd er nu tevens met de hersens gewerkt. Jammer was het, dat de rechtshalf een vrij ernstige blessure opliep, waardoor deze van verder spelen moest af zien. Het Watervogelselftal heeft belangrijke wijzigingen ondergaan. Zoo staat er een ge- heele nieuwe achterhoede n.1. Kubbe Jr. doel en Van Til en Looy als backs. Laatstgenoemde kon ons niet erg bekoren, en Been zal het hem zeer zeker verbeteren. In de middenlinie was Bosch verreweg de beste, zijn zwarte kop is overal te vinden. Het is goed gezien om Ger- ritse midvoor te zetten, een goed spelverdeeler met een zuiver schot. Hoewel de vleugels min der technisch zijn, vergoeden zij veel door hun snelheid, vooral Kubbe Sr. is steeds gevaarlijk met zijn rennen en de wijze waarop hij de zes de goal maakte, verdient extra vermelding. De binnenspelers waren niet erg in vorm, vooral Marsman miste eenige opgelegde kan sen. Over het geheel maakten de Watervogels een goeden indruk en de ploeg zal o.i. een ge ducht woordje gaan meespreken. Reeds in de eerste minuten liep Marsman een goed aan gegeven bal van Kubbe in de touwen. Vijf minuten later maakte de Vries voor H.R.C. gelijk (11). Zelfs nam H.R.C. de leiding, zij het dan door verkeerd terugspelen van rechts achter Looy, die den bal keihard in het doel schoot (12). Midvoor Gerritse wist echter na 25 min. weer de gelijkmaker te fabriceeren en nog voor de rust maakte dezelfde speler uit een penalty er 32 van. Hoewel H.R.C. ook na de rust be slist niet minder was, kon men toch maar geen doelpunten maken. Aan den anderen kant ging het beter, invaller Bontes maakte uit een mooien kopbal 42 en Gerritse verrichtte zoo waar de hattrick. Nog was de doelpuntenhon- ger niet gestild, want nu weer was het Kubbe die doelpuntte, zoodat het halve dozijn vol was. Eindelijk verkleinde Knol voor H.R.C. den ach terstand, zoodat het einde kwam met een ver diende 63-overwinning voor de Vogels. Scheidsrechter Freeke leidde weer uit stekend. Zaterdagmorgen tusschen 8 en 9 uur hebben 650 officieren, onder-officieren en manschap pen van het momenteel in de Amsterdamsche havens liggende vlooteskader, een bezoek ge bracht aan de Cineac op het Damrak. Voor hen is de volledige filmreportage van de plechtigheden en feestelijkheden in verband met het regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin vertoond. Uit den aard der zaak hadden de opnamen van de vlootrevue te Scheveningen en de te waterlating van de „Oranje" een bijzondere be langstelling. Daar het gewone programma werd vertoond, is ook Popey the Sailor op het doek verschenen en zoo onder broeders was zijn succes natuur lijk verzekerd. De geheele voorstelling viel bijzonder in den smaak en aan het slot werd hartelijk geap plaudisseerd. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door, Doe dit 1 of 2X per week Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. Een figuur heb ik geslagen en geen kleintje, integendeel, de betiteling met mod derfiguur is zelfs nog niet sterk genoeg. Nog kleurt het rood mijn kaken, nog prik kelen de zweetdruppeltjes mijn huid als ik er aan denk, hoewel het al geruimen tijd geleden is. Ik durf zelfs aan te nemen dat 't vergeten is, vandaar de moed er over te gaan schrij ve11- Het was op een Vrijdagavond, een avond, die met dikké letters in mijn annalen staat vermeld. Het bioscoop-programma had er nog al aanlokkelijk uitgezien en ik besloot door een bezoek aan het Rialto op een aan gename wijze den tijd door te brengen. Even een cigaret opsteken en dan bioscoop- waarts. Neen, toch maar liever even wachten met rooken, tot straks, wanneer ik me in een gemakkelijke logestoel zou hebben neerge vlijd. Het noodlot lachte om dit besluit. Als een mensch alles van te voren wist, wat zou er een massa ellende bespaard worden, wat zouden er een modderfiguren voorkomen wor den. Vijf minuten voor half acht liet ik me weg zakken in mijn zetel, mijn hand schoof auto matisch naar mijn pakje Engelsche en op mijn gemak nam ik de omgeving eens op. Rechts van me zat een eenigszins corpu lente dame van middelbaren leeftijd, achter me een paar kennissen, die ik met een joviaal gebaar groette. Ik voelde me verzoend met de geheele we reld. echt in m'n nopjes. De zaal was behoorlijk bezet en een gezel lig geroezemoes van stemmen klonk tot me door. Even m'n cigaret aansteken. De brandende lucifer nadert de tabak, dan een trek, diep zuig ik de rook op. Lekker, nog een trekje en dan plotseling dan gebeurt het. Een knal, vuur dat naar alle kanten vliegt en de cigaret is heenge gaan, een stukje, dat aan alle kanten ge havend is houd ik in m'n hand. De corpulente dame is met een gil van schrik overeind gevlogen, slaat met allebei haar handen verwoed de vonkjes van haar kleedij, het geroezemoes is verstomd, de heele zaal kijkt logewaarts, de kennissen zitten te brullen van het lachen, en ik... Kunt U zich een dergelijke situatie inden ken Alleen, moederziel alleen, naar een bioscoop te gaan en daar een plofcigaret te ontsteken. Het bloed vloog naar m'n hoofd, bonsde in m'n slapen, m'n handen voelden klam aan, ik mompelde een paar woorden van spijt over het gebeurde tot de doodsbleeke dame. Was ze voor sensatie naar de bioscoop gegaan, dan had ze sensatie, zelfs voor den aanvang van de film. Maar gewaardeerd werd 't niet, integendeel, resoluut staat ze op, werpt me een dolkblik toe en verhuist naar de andere zijde van de rij. Zoo mogelijk werd mijn hoofd nog rooder de zaal grinnikte en de kennissen gierden. Het licht in Rialto ging uit en ik kreeg gelegenheid me te herstellen. De een of andere grappenmaker had op kantoor het pakje cigaretten uit m'n zak gehaald en in drie ervan een dergelijk knal apparaat gestopt. Natuurlijk moest ik op het meest ongun stige oogenblik juist een cigaret met zoo'n instrument aansteken. Is het te verwonderen, dat mijn avond ver knoeid was. dat ik eenige maanden niet in Rialto durfde komen en nog vaak angstig voel aan mijn cigaret of er niets in zit? HR. MS. „TROMP" EN „SUMATRA" Vrijdag in de haven. Hr. Ms. „Tromp" zal waarschijnlijk Vrij dagmorgen om half twaalf in de haven ko men, Hr. Ms. ..Sumatra" wordt Vrijdagmid dag 6 uur verwacht. MUZIEKINSTRUMENTEN VOOR HR. MS. „TROMP". Hedenmorgen om 10.30 uur heeft de Ver- eeniging van Amsterdamsche en Rotterdam- sche zee-assuradeuren aan de bemanning van Hr. Ms. flottieljeleider „Tromp" een geschenk aangeboden, bestaande uit een aantal muziek- insturmenten voor een fanfarecorps en een jazz-band, als bewijs van appreciatie voor de door de bemanning bewezen diensten. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte Redactie, Met grote instemming heb ik kennis ge nomen van de mededeling in Uw editie van Zaterdag j.1., waarin U hebt aangetoond, dat de zich Nederlands noemende N.S.B. juist tijdens de jubileumfeesten niets heeft nage laten, zich te stellen tegenover de overigens onbestreden en boven elke twijfel verheven autoriteit van H.M. Koningin Wilhelmina. Terwijl het bewind der Koningin zijn hoogst bizonder karakter kon verkrijgen, doordat Zij veertig jaar lang boven elke partijschake ring het landsbelang heeft gediend, heeft de N.S.B., die voor haar persorganen het tele gram-adres „Waarheid" (sic) heeft ingesteld, speciaal in deze dagen van onverdeelde volks vreugde de hoofdpagina's van haar bladen gebruikt, d.w.z. misbruikt voor beschouwin gen, waarin naam en persoonlijkheid onzer hoogste Landsvrouwe in verband gebracht en in één adem genoemd zijn met intriges van binnenlandse en buitenlandse politiek. Toont dit op zichzelf reeds een volkomen gebrek aan zelfs minimale reverenti jegens het Huis Oranje, en deszelfs hoge vertegenwoordigers, van nog grotere onverschilligheid jegens de alom tot uiting komende gevoelens van daad werkelijke sympathie voor de regerende vor stin, geeft het ,,nationale"(!) dagblad blijk door de wijze, waarop het omspringt met de proclamatie, welke H.M. door de radio tot het Nederlandse volk heeft gericht. Terwijl im mers de zoo genoemde „demo-liberale pers" vrijwel zonder uitzondering aan deze rede de plaats toewees, die haar toekwam, n.1. op de eerste pagina, treft men haar zo klein mogelijk gedrukt in dit „nationale" dag blad" aan op blz. 8, ergens achterin de editie van 1 September j.1 Men"vraagt zich af, wat hiervan wel de reden mag zijn. Van een orgaan, dat immers slechts kan bestaan door aan anderen een tekort aan vaderlandsliefde te verwijten, had men toch mogen verwachten, dat het aan deze bij uitstek nationale aangelegenheid de aandacht had besteed, waarop zij - ook vol gens het N.S.B.-geschreeuw om vaderlands liefde - recht had. Er moet dus wel een oorzaak zijn, waarom het „Nazionale Tage- blatt" deze uitermate belangrijke uiting der Koningin zelf zo ongeveer heeft verdonkere maand! Deze oorzaak is intussen niet zeer moeilijk te ontdekken. „De grondslagen, waarop ons staatsbestel rust, en de hoogste en heiligste goederen die door de eeuwen heen het onver vreemdbaar eigendom van ons volk zijn ge weest" -- zo sprak H.M. „vormen een hechte bodem om de toekomst op te doen verrijzen. Niet behorend tot een omlijnde of afgesloten tijdkring, zijn zij evenzeer het erf deel dier jongeren gelijk zij dat geweest zijn van de opeenvolgende geslachten, die hun voorafgingen"!! Iemand, die zó spreekt, kan het is be- begrijpelijk bij een beweging als de N.S.B. geen genade vinden. Want die spreekt van vrijheid en onderlinge verdraagzaamheid als hoogste goederen van moraal en cultuur; die veroordeelt rassenstrijd en geloofsvervolging! En die veroordeelt daarmede tevens een groep lieden, die in zijn orgaan artikelen en uitingen verspreidt, van een allooi als men kan aan treffen in het pornografische schendblad van Hitiers persoonlijken vriend, Julius Streicher. Neen, de eerste pagina van het Nationale Dagblad van 1 September j.1. bevatte niet de rede van Koningin Wilhelmina tot Haar volk, doch enige laag bij de grondsche anti-Joodse uitbarstingen, die zeer sterk de indruk wek ken, regelrecht door Streicher aan het tele gramadres „Waarheid" te zijn afgezonden! De toespraak van de Konigin kon wel op blz. 8...! Van een beweging, welke zó vaderlands lievend is, dat zij het merendeel der Neder landers voor slampampers uitmaakt, had men toch iets anders verwacht. Hoogachtend, Drs. J. A. COLTOF, Amsterdam. CONFERENTIES VOOR NIET-KATHOLIEKEN. Het is een brandende vraag bij velen van onzen tijd, of er een God bestaat of niet, of er een leven na dit leven is of niet, en waar en op welke wijze men zijn kennis daaromtrent zal opdoen. Een prachtige gelegenheid doet zich nu voor, om hierover eenige zakelijke, vreedzame en boeiende redevoeringen te beluisteren. De bekende Pater Franciscaan, Wijnand Sluijs, uit het klooster te Nieuwe Niedorp (N.-H.), komt n.1. zes conferenties geven voor Niet-Katholieken in de Katholieke Kerk, Kerkgracht 62, alhier. De spreker staat bekend om zijn klare, lo gische, pittige uiteenzettingen. De conferenties worden gegeven op zes achtereenvolgende Woensdagen, en vangen aan op Woensdag 21 September a.s. De conferenties zijn gratis voor ieder toe gankelijk en worden opgeluisterd door orgel spel en schoone zang. Een ieder is van harte welkom. Men zie voor bizonderheden de advertentie in ons nummer van morgen. Er is een Zondag vol spanning voorbij en gelukkig is er nog geen noodlottige beslissing gevallen en bestaat er nog altijd kans, dat men tot een oplossing komt. Met groote belangstelling ziet Europa uit naar de redevoering, die Adolf Hitier, heden in den loop van den avond voor de radio zal uitspreken. naar de redevoering, die Adolf Hitier, heden- zich matigen, nu hij de positieve houding van Engeland en Frankrijk weet? Niemand weet zeker in welke richting Hitier zich zal uiten. Engeland is op alles voorbereid. Men weet zelfs mee te deelen, dat de Engelsche vloot gereed ligt, om bij eventueele onverwachte verrassing uit te varen. In ieder geval heeft Engeland duidelijke taal gesproken en dat was in de huidige situatie vooral noodig. De oor log van 1914 wordt in hoofdzaak nog geweten aan het feit, dat niemand zeker was van de verhouding in Europa. De Abessijnsche tra gedie heeft slechts plaats kunnen hebben, om dat de volkeren een te slappe houding aan namen. Duitschland heeft den Rijn kunnen bezetten, omdat het wist, dat Engeland niets zou doen en zoo is het gegaan met het Saar- gebied en met den brutalen overval op Oos tenrijk. De slappe houding van de mogend heden, in het bizonder van Engeland, maakte het den brutalen mogelijk, telkens verder te gaan met hun annexatie. Nu weet Duitschland echter waar het aan toe is als het de souvereiniteit van Tschechoslowakije aantast. Het ontketent daardoor een Europeeschen oorlog, die door geen enkele mogendheid gewonnen zal worden, doch alleen een verliespost beteekent. Verlies van onze „beschaving" en „cultuur", van alle waarden, die in de laatste eeuwen moeizaam zijn opgebouwd. God beware ons ervoor. De telegrammen, die we gisteren binnen kregen, spraken van pogingen van Hen- leinisten om een binnenlandsche revolutie te ontketenen. Of hier de bedoeling achter zat, dat Duitschland daarna de „helpende hand" zou kunnen bieden, om orde op zaken te stellen, weten we niet, maar het zou "niet voor het eerst zijn, dat een dergelijke tactiek wordt toegepast (Oostenrijk).. Hoe het zij, we hebben op het oogenblik nog vrede. Of het morgen ook nog zoo zal zijn, weten we niet, dat zal afhangen van wat Hitier hedenavond bekend maakt. Waarschijn lijk zal hij vandaag nog eerst kennis kunnen nemen van wat in de Britsche kabinetsraad, die hedenmorgen gehouden zou worden, be handeld is, en mogelijk zal dat nog van invloed zijn op zijn besluiten. Engeland neemt de zaak zeer ernstig op. Gisteren heeft men ongeveer den geheelen dag geconfereerd en dan moet de toestand wel zeer precair zijn. Laat ons hopen, dat Duitschland voor de consequenties van een agressieve daad terugdeinst. HAVEN VAN NIEUWEDIEP: Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Rotterdam het Ned. m.s. „Gesina Hen- drika". Aangekomen van Londen en vertrokken n Harlingen het Engelsche s.s. „Falcon", Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. lederen Dag, 35, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". BIOSCOPEN: Tivoïi-theater, Spoorstraat, half 8: „Tarzan's Vlucht" en „De Danseres van San Diego". Rialto, Spoorstraat half 8: ,,'t Begon in Parijs" en „Artisteningang". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Zwerfstertje" en „De Vrouw in 't Spel". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 763.6 Temperatuur zeewater 16.9 Temperatuur lucht 16.3 Wind; richting: W.N.W.; kracht 4. Licht op 7.53 Hoogste temp. lucht gisteren 17.0 Laagste temp. lucht gisteren 14.9 Hoogwater (heden) 21.50 Laagwater (heden) 16.00 Hoogwater (morgen) 9.3522.30 Laagwater (morgen) 9.0016.35 Dir. Joh. F. Pala. Vierde zomerconcert op Dinsdag 13 Sept. а.s.. aanvang 20.30 uur, in de muziektent Julianapark (behoudens pol. goedkeuring). Programma: 1. Groet aan 't Stedelijk Marach. Joh. F. Pala 2. Rose Marie. Ouv. de Opera Comique Sarn. Vlessing Naklanken feestweek. 3. Lippe Detmold-marsch L. Siede 4. Wij willen Holland houwen arr. 4a. Strijdzang der Geuzen (1570) A. J. Maas 5. Traumideale. Walzer J. Fucik Vliegers-Marsch Joh. F. Pala 7. My Regiment. Marsch. H. L. Blankenburg

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5