De Alkmaarsche tweede klassers startklaar Indeeling adspiranten N.RV.B. Voetbalmenu Duitsch bezoek bij Helder en W*waard Alcmaria, weer vol goeden moed, komt met vrijwel „oude bekenden" uit De benjamins hebben vooralsnog geen hoogere aspiraties Schagen I-W, Frisia II 2-1 Zilveren bal voor A.D.O* De competitie begonnen Slavia wint den Mitropa-beker AMeliel Trekvogels winnen de Prins Hendrik-beker Nieuw wereldrecord hoogspringen dames „Cleve" 63 bleef ongeslagen voor a.s. Zondag £jJicJhtu^aahl Leegstra verbetert het Ned. hoogterecord Au£omo&LtLlm& Groote prijs van Italië voor Nuvolari K/ie&ewtm UW ADVERTENTIE. BEREIKT ALLE KRINGEN Zy KOMT ZOOWEL OP ...GE E EN...ALS OP. BE ANQ£R£ TAFEL Zondag a.s. zal Koning Voetbal zyn geheele Nederlandsche weermacht in het strijdperk roepen. Dan begint de traditio- neele wedloop om het kampioenschap, een race, waarin het alleruiterste wordt ver langd en waarin de strijders zich hebben te geven „till the bitter end", willen ze een kans hebben de hoogste eer deel achtig te worden. Intusschen zgn de vacanties voor onze voet ballers reeds lang en breed afgeloopen. Er wordt weer ernstig getraind en ook hebben de diverse elftalcommissies zich reeds het hoofd gebroken om de sterkste ploegen samen te stellen, die straks de clubkleuren hebben te verdedigen. De voorloopige resultaten daarvan zijn thans bekend en zoo kunnen we meedeelen, dat de Alkmaarsche withemden zullen verschijnen in de formatie: Keuris Maassen Koning Rootring De Grand Helderman v. d. Pol Van Wieringen Gerritse Keppel Hamstra Oppervlakkig bekeken zou men zeggen: een goede ploeg. Het meeste hoofdbreken werd veroorzaakt door het ontbreken van een rechts-back. Maassen, die daarvoor wer uitverkoren, is een jeugdige doch stevige spelr, kersversch uit de juniores. Zelfs heeft hij, als we ons niet vergissen, in het vorige seizoen nog gespeeld bij de adspiranten, waar hij in den regel het plechtanker van de achterhoede placht te zijn. Hij speelde mee in enkele oefenwedstrijden van het eerste, waar hij goed voldeed en we zullen thans dus zijn evoluties in de compe titie van het eerste kunnen volgen. Alle andere spelers zijn oude bekenden. Keuris en Koning hebben hun sporen reeds verdiend, evenals De Grand en Rootring uit de middenlinie. De laatste, een in Alkmaar graag geziene, watervlugge speler, werd des tijds geblesseerd, doch schijnt thans volkomen genezen. Hetgeen stellig voor Alcmaria een verbetering beteekent. Helderman, een jeug dig speler, werd het vorige jaar opgesteld, was soms uitstekend, dan weer zwak. We zijn benieuwd te weten of hij zijn plaats waard zal blijken te zijn. In de voorhoede vinden we alleen oude be kenden. Keppel werd in den loop van het vorige jaar vervangen door Schaper, die thans weer voor den stellig meer geroutineer- den, doch soms wat lakschen clubgenoot het veld heeft moeten ruimen. Alles bijeen worden de witte kleuren verdedigd door èen ploeg, die er mag zijn en, die het er naar we verwachten, behoor lijk af zal brengen. Of Alcmaria er dit jaar in zal slagen de hoogste lauweren te veroveren? Mogelijk is het zeer zeker, maar het moet wat meezitten. Naar men ons meedeelde, is de ploeg voornemens er hard voor te vechten. Indien dit laatste geschiedt, lijkt 'n goede plaats verzekerd. Helaas waren „vechten" en „Alcmaria" heel dikwijls volkomen verschillende be grippen. De benjamins. Daarnaast hebben we de benjamins in de tweede klasse, de Alkmaarsche Boys. Men heeft zich er lang beraden over de opstelling van het eerste, waarbij tenslotte het volgen de elftal uit de bus is gekomen: v. d. Horst Th. Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden De Groot Schenke A. Pater Goudsblom De Grand Zooals men ziet, keeren ook hier talrijke oude getrouwen terug. Doelman, backs en half-backs verdedigden ook het vorig seizoen de rood-witte eer. In de derde klasse vorm den ze een safe geheel en we twijfelen er niet aan of ze zullen ook in de tweede klasse voldoen. Hoewel we toch wel even benieuwd zijn naar hun prestaties in deze hoogere af- deeling. De meeste moeilijkheden gaf de voorhoede. Goudsbloem, de uiterst gevaarlijke rechtsbui ten, was natuurlijk zeker van zijn plaats. In tusschen moest om te beginnen voor Mulders een andere speler worden gevonden. Te dien einde verhuisde De Grand weer naar zijn eigenlijke plaats. Deze speler is een uitgespro ken linksbuiten en de zwakheid, welke zijn spel het vorige seizoen zoo dikwijls ken merkte, was misschien te wijten aan het her haaldelijk verwisselen met Mulders, die wel zeer tactisch was, doch die er moeite mee had een wedstrijd uit te spelen. Als linksbinnen werd voorts gekozen A. Pater, een jongeman van 17 jaar, die in de proefwedstrijden goed moet hebben voldaan. De rechtsbinnen De Groot werd gedurende de promotiewedstrij den opgesteld voor Kwadijk, zoodat hij reeds eenige routine bezit. De midvoor Schenke ten slotte is weer opgesteld. Hij bezit weliswaar een hard schot, weet dit echter zelden aan te wenden. Naar we vernemen zijn enkele andere krachten als center-voor geprobeerd, doch men kwam ten slotte op Schenke terug. Zoo staan dus ook elf rood-wit geblokten gereed om, wanneer aanstonds het startschot of liever het referee-fluitje voor den eersten wedstrijd tegen HRC zal hebben weerklonken, van leer te trekken. Naar ons van bestuurszijde werd mee gedeeld, beginnen de Boys niet met kam pioensaspiraties. De spelers zijn voor nemens hun best te doen, doch men wil in deze nieuwe omgeving en doordrongen als men is van de kracht der huidige tegenstanders, eerst eens rustig het ter rein verkennen. Gevallen als we het. vorige jaar met DWV beleefden, zijn zeldzaamheden en de Alkmaarsche Boys zullen, naar onzen zegsman, genoegen nemen met een goede plaats op de rang lijst. lil den kop van Noord-Holland. Op een jl. Zaterdag te Alkmaar gehouden Vergadering van het bestuur van den N.-H. V.B. met afgevaardigden der vereenigingen HRC, Helder, Schagen, BKC, Succes, Bergen, Schoorl, Almaria Victrix en Alkmaarsche Boys is 'n beslissing genomen omtrent de in deeling der adspiranten-elftallen uit ons dis trict. Na besprekingen, bij welke het uiterst moeilijk was, alle hoofden in één zak te krijgen, werd een afdeeling van de volgen de samenstelling geformeerd: H.R.C. A, Helder A, HRC B, Helder B, BKC A, Oudesluis A, JVC A en Atlas A. Schagen A werd ingedeeld hij de C-elf- tallen van HRC en Helder en het zal dus tegen elftallen spelen, waarmede het weinig in kracht verschilt. Of Oudesluis, JVC en Atlas (alle niet ter vergadering aanwezig) deze nieuwe regeling zullen toejuichen is een andere vraag, welke wij niet gaarne bevestigend zouden beant woorden. Een mislukte „generale repetitie". De als oefenwedstrijd en generale repetitie bedoelde partij tegen de Enkhuizenaren heeft qua voetbal zijn doel volkomen gemist, want de tweede helft werd tot een gooi- en smijt en haakpartij, welke als eenig nut had aan te toonen hoe men géén voetbal moet spelen... In het gedeelte, waarin wél gevoetbald werd, is onze goede indruk, welke wij verleden wek van de Sparta-ploeg hadden, zoo niet ver zwakt, dan toch geenszins versterkt. Wel werd in de voorhoede aardig gecombineerd, maar het schieten en vooral ook het opstellen liet veel te wenschen over. „De" man was weer Kees de Moor, maar die kreeg te kort te doen. Ook Ab de Wit was meermalen zeer verdien stelijk. Boontjes en Peetoom zijn er nog niet in. J. J. Slikker kreeg als doelman veel lastige ballen te verwerken en deed dat op voortreffe lijke wijze. Zeker heeft hij doelpunten voor komen. In de Enkhuizer ploeg zat meer verband, maar door te veel praten begrepen de heeren elkander blijkbaar slecht en deden ze soms de zonderlingste dingen. De rechtsbuiten viel op. De eerste aanvallen zijn van Schagen, en het spel is nog maar zeven minuten oud, als een fel schot van Boontjes den bal tegen de lat doet belanden, waarop het leer juist voor de voeten van De Moor terecht komt, die keu rig inschiet (1—0). Schagen blijft in het offen sief, jammer dat Peetoom eenige keeren over schiet en door verkeerd opstellen van D Schoorl eenige opgelegde kansen verloren gaan. Een mooie aanval van Boontjes breekt op buitenspel, maar dan ziet De Moor weer een kans en verhoogt de score (2—0). Westfrisia vindt het nu welletjes en verplaatst den strijd naar de Schagenhelft. De laatste tien minuten voor de rust is Schagen bepaald in de minder heid, een doelpunt kan niet uitblijven en komt dan ook, even voor scheidsrechter Biilsma pauze fluit (2—1). J Na de rust is eerst Schagen weer in den aanval. De Haas maakt hands, maar een daar voor gegeven vrije schop levert niets op. Het spel van Westfrisia begint wat minder prettig te worden, de scheidsrechter deelt eenige malen een waarschuwing uit. Er wordt echter on danks dat door de gasten braaf nagetrapt en geduwd, met het onvermijdelijk gcvol^ dai ook de Schagen-spelers het niet nauw 'meer nemen. Een incident. Het komt tot een incident als Grootes, blijkbaar boos geworden door het voort durende onplezierige gedoe, op inderdaad zeer onsportieve manier een Westfrisia- speler zjjn vuisten in den maag duwt, ter wijl de Enkhuizenaar toeloopt. Deze blijft eenige minuten liggen. Grootes wordt van zelfsprekend naar de kleedkamer verwe zen. De gemoederen zijn zeer opgewonden, de gasten beginnen het Schagen-bestuur uit te schelden, maar na veel geharrewar wordt de wedstrijd voortgezet. De stemming is er niet beter op geworden slechts een zeer strakke leiding had er no» iets van kunnen maken, maar de scheidsrechter treedt tegen het nu openlijk provoceeren van Westfrisia niet meer op. Eén lijn trekken en nu ook eenige Enkhuizenaren het veld afzen den was logischer geweest. Westfrisia blnft overigens in de meerderheid, en geeft Slikker handen vol werk. De stand verandert echter niet meer. Wij willen dit verslag niet besluiten, zonder onzen spijt uit te spreken, dat deze wedstrijd, juist voor de competitie zoo jammerlik is ver knoeid. Wy raden den Spartanen, die nu onder goede training getoond hebben te kunnen voet balspelen, daarom dringend aan, de zenuwen te sparen en zich nimmer door onsportief gedoe van den tegenstander te laten verleiden denzelfden weg op te gaan. Dit kan de plaats op de ranglijst nimmer ten goede komen. Hermes met 42 verslagen. De Haagsche eerste klasser ADO, die dezen zomer naarstig getraind heeft onder leiding van den vroegeren international Wim Tap, heeft voor een jaar beslag gelegd op den Zil veren Bal. Zy versloeg de andere finalist Hermes-DVS met 42. Zoowel ADO als Her mes hebben in dit tournooi den indruk ge vestigd, dat zy het komende seizoen een goed figuur zullen slaan. Eerste resultaten in de Zuidelgke eerste klasse. In verband met den grooteren omvang van de eerste klasse-afdeeling in afdeeling IV, het Zuiden (welke immers uit 11 clubs bestaat, welk aantal volgend jaar 12 zal zijn) is men daar gisteren reeds met de competitie begon nen. De resultaten van deze wedstrijden wa ren: BleperheideNAC 13, NOADWillem II 2—2; MVV—LONGA 2—2; Eindhoven— Juliana 31; BWRoermond 22. Drie gelijke spelen dus, met toevalligerwijze, dezelfde cijfers. Blijkens haar fraaie overwinning gaat NAC dit jaar weer tot de kampioensgegadigden behooren. GVAV WINT GRONINGER DAGBLADBEKER. Groningen, 11 September. De uitslagen van de heden op het Be Quick-terrein te Gronin gen gespeelde wedstrijden om den Groninger Dagbladbeker luiden: Halve finale: GVAVBe Quick 31 Achil- les't Gooi 12, na verlenging. Finale: GVAV—'t Gooi 4—1 GVAV werd dus winnaar van den beker, 't Gooi won vorig jaar. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. CVVDFC 3—1. Ajax—DWS 8—0(1). De SpartaanRCH 12. VolewyckersZeebur- gia 2—3. VUC—Xerxes 3—5. HBS—HVV 7-5. AlcmariaHilversum 44. Door een 20 overwinning op Ferencvaros heeft het Praagsche Slavia te Boedapest den Mitropabeker veroverd. Deze wedstrijd was de tweede eindstrijd tusschen beide vereeni gingen, de vorige week eindigde de eerste te Praag in een 22 gelijk spel. Deze overwinning der Praagsche club is een even verrassend als verdiend succes. De eerste helft eindigde doelpuntloos, hoe>vel de bezoe kt is toch eenigszins in de meerderheid waren. Bij de Hongaren stelde vooral dr. Sarosi teleur. Na de rust werd het overwicht van Slavia steeds grooter, zoodat ten slotte Wit- lacek en Simunek voor twee doelpunten kon den zorgen. De Engelschman Jewell leidde onberispelijk. Tevens Nederlandsch kampioen op de 4 X 400 m in nieuwen record- tyd. Na een periode van vier jaren heeft de Amcterdamsche Athiethiek Club afstand moeten doen van het clubkampioenschap van Nederland ten gunste van de Haag sche „Trekvogels" Niet 67 punten hebben de Trekvogels voor de eerste maal het kampioenschap van de Koninkiyke Neder landsche Athletiek-Unie behaald en daar mede den Prins Hendrikbeker veroverd. Niet zes punten achterstand eindigde de titelverdediger, A.A.C., op de tweede plaats, terw ijl Vlug en Lenig met 58 pun ten op de derde plaats eindigde. Op het programma stonden ook vier wed strijden om het kampioenschap van Neder land. De 4 X 400 meter bijv. werd zoowel voor de puntentelling om den Prins Hendrikbeker als voor het Nederlandsch kampioenschap ge- loopen. Ook hier werd het een triomf voor de Trekvogels, die niet alleen den Nederlandschen titel wonnen, met groot verschil op nummer twee, Hellas, maar bovendien het nationale record, dat reeds op hun naam stond met een tijd van 3 min. 22.2 sec., met 0.4 seconden verbeterden en op 3 min. 21.8 sec. brachten De ploeg bestond uit Heinz Baugarten, Nauta, Wernink en Karl Baumgarten. Verder werd bij de dames A.D.A. kampioene van Nederland op de 4 X 100 meter estafette en Sagitta op de Relay-race (200, 100, 80 en 60 meter), terwijl de Vlissinger Van Dobbe- laere bij de Juniores het kampioenschap op de 800 meter behaalde. De strgd om het clubkampioenschap, welke daarom ook zoo aantrekkelijk is, omdat iedere athleet hetzij zwak of sterk, een steentje kan bijdragen tot de uiteindelijke zege van zijn ver- eeniging, is dit keer op de Sintelbaan wel zeer spannend geweest. De beste athleten uit den lande ontmoetten elkaar, niet om een persoon lijke overwinning, maar om een onderdeel van de overwinning hunner club te bevechten en dikwijls was dan ook in den strijd het team werk duideiyk te bemerken. Een vrij talrijk publiek op een dergelijke bijeenkomst van Nederlands beste athleten, is de belangstel ling, in vergelijking met die in het buitenland, toch wel heel minnetjes te noemen heeft dan ook van spannende en aantrekkelijke wed strijden kunnen genieten. Dora Ratjen brengt het op 1.67 meter. Tijdens wedstrijden te Saarbrücken is Dora Ratjen er in geslaagd het wereldrecord hoog springen met aanloop, dat sedert 25 Juni van dit jaar op 1.65 meter stond, gevestigd tydens wedstrijden te Göttingen, met 1 centimeter te verbeteren. Zaterdag en Zondag heeft de Duitsche tweede „Bezirks"-klasser Cleve '63 bezoek gebracht aan resp. Helder" en „Wieringer- waard". Beide dagen werden het prettige, op goed peil staande wedstrijden, waarbij het oogenschijnlijk wonderbaarlijke geval zich voordeed, dat de vierde klasser het er beter afbracht (66) dan de derde klasser (24). Menschen, die beide wedstrijden gezien heb ben, verklaarden ons echter, dat de gasten in Den Helder beter op dreef waren dan in den Waard, wat ook geen wonder is, want de wedstrijd in Den Helder was een zware en had zeer veel, zoo niet alle krachten van de Kle- venaren geëischt. Hieronder laten we de verslagen van de beide wedstryden volgen: Helder verliest met 24. Het meerendeel van de vrg talrijke bezoe kers van dezen wedstrijd zal Zaterdagavond de meening mee naar huis genomen hebben, dat Helder dezen interessanten wedstrijd niet had behoeven te verliezen. En die meening was juist, want de Duitsche gasten hadden hun 42 zege voornamelijk te danken aan 'n kapitale fout /an keeper Prins en referee Swart elk, die 2 doelpunten opleverden. Laat ons er dadelijk an toevoegen, dat zoowel Prins als Swart daarnaast zooveel goed werk gedaan hebben, dat deze fouten hen gaarne vergeven zyn. Het is echter nu eenmaal zoo, dat als de scheidsrechter of de keeper een fout maakt, dit meestal een doelpunt tengevolge Een gelijk spel 22 zou ongetwyfeld meer voldoening geschonken hebben, Cleve zou daarmee voldoende beloond zijn voor haar dikwijls knappe positie-spel en goed ploegver- band en Heldpr voor de groote vcldmeerder- heid, die zij gedurende vrywel de geheele 2e helft heeft gehad. Ongetwijfeld was Cleve van technisch stand punt gezien de betere ploeg, maar de Helder- spelers compenseerden hun mindere bekwaam heid in deze door voortdurend fel op den bal te zitten en in hoog tempo te spelen. Wat het wedstrijdverloop betreft, na 5 min. werd uitstekend werk van midvoor Gast die als zoodanig wel voldeed - en Siersma door Hoebe besloten met een 2T-meter schot, dat den Duitschen doelverdediger te machtig bleek Alhoewel de gasten daarna geleidelijk sterker werden, duurde het byna een half uur voor de geiykmaker door den uitstekenden linksbinnen Hackfort onhoudbaar gescoord werd. Rust 11, dank zij vooral uitstekend verdedigen van Evers. Na de rust had Helder wind mee, wat der mate van Invloed was, dat de Duitschers slechts sporadisch voor Prins' heiligdom verschenen. Toch namen zij door middel van Hackfort de leiding, doch een onstuimig aan vallend Helder maakte 20 minuten later geiyk door Bijl (22). Het regende nu schoten op het door den keeper prachtig verdedigde Duitsche doel, doch de doelpunten vielen aan de andere zijde door in den aanvang genoeni- Cleve, dat zich als een buitengewoon prettige tegenstander had doen kennen. W.Waard weerstaat Cleve (6-6) Magnifieke W-goals. Wieringerwaard omtrent wier vorm veel on zekerheid bestond door het uitblijven van oefen wedstrijden, door het niet meer spelen van Klaas Schenk en de schorsing van den veelbe- lovenden K. Oostindiër, heeft het op even ver rassende als fraaie wijze bestaan om tegen de Sportclub Cleve 1863 een gelijk spel te behalen. De uitslag (66) is wel een verrassing. Toen de wedstrrjd 20 minuten aan den gang was, hadden de Duitschers met hun tik-tak-spel al driemaal gescoord en toen no. 4 uit een penal ty feilloos achter Wagen lag, leek W. een ver plettering niet te zullen ontloopen. De rood-' witte verdediging, uitstekend door de kanthal- ves Van Ham en Buis geholpen, kreeg echter ineens kijk op het korte spel der Duitsche voor hoede, die het combineeren tot in het doelge bied voortzetten om eerst dan aan scoren te denken. Mein Schenk zorgde voor een tegenpunt door den bal van circa 30 meter afstand ineens in den bovenhoek te knallen (14), maar het zou tot na rust duren eer geheel W.Waard „los" was. Nog maar kort was de tweede helft begon nen of Rob besloot een vliegensvlugge aanval met een keihard schot, waarnaar de Duitsche keeper tevergeefs uitviel (24). Met ontem baar enthousiasme streed W. door. Rob gaf een keurige pass aan Hazeloop, een korte dribbel en opnieuw vloog de bal onhoudbaar in het net (34). Even kwam er een domper op de geestdrift, die, met de gelijkmaker in zicht, in en bulten het veld begon op te laaien. Want met een weergaloos zuiver, kort spel passeerden de Duitschers de W.verdediging en drukten den bal van vlakbij over de lijn (35). Maar W. kwam er spoedig bovenop, M. Schenk sneed een troughpass door de opdringende Cleve- verdediging. Hazeloop deed zijn naam eer aan en sloot foutloos in (45). Weer echter doel puntte Cleve door haar midvoor na een num mertje zuiver samenspel op de korte golf om van te watertanden (46) maar de resteeren- de speeltijd beslechte W. door ongelooflijk hard werken absoluut in haar voordeel. Het was Hazeloop, nu weer de aalgladde centervoor en fiksche schutter van vorig jaar, die een pass van Rob in de touwen joeg, terwijl Rob ten slotte een troughpass van M. Schenk ineens op de slof nam en de geiykmaker, onder uitbundig gejuich, met een diagonaal schot in het net plantte (66). Rob's terugkeer beteekent een groote ver sterking. Trainer Longin, die de rechtsbinnen plaats bezette, was een nuttig schakelspeler, die echter geen overheerschende rol speelde, waardoor de prestatie van W.Waard zelf zou kunnen worden verkleind. Bij Cleve waren linksbinnen Hackfort en de spil wel de besten, doch individueel spel werd niet geleverd. De combinatie was alles en hier in pasten alle spelers als volkomen gelyke schakels in een keten. De heer Mol leidde goed. B.K.C. 2—M.F.C 2 6—3* Het voetbalprogramma voor Zondag a.s. Zondag a.s. gaat de competitie eerst goed beginnen. Dan komen n.1. alle K.N.V.B.-ers uit ons district voor de eerste maal in het seizoen 19381939 in actie. Hier is liet programma: Alkmaarsche Boys 1HRC 1; RCH 1— Alcmaria Victrix 1; West Frisia 1—- 1 WFC I. Helder 1QSC 1; Assendelft 1— Succes 1. Schagen 1Texel 1; Atlas 1Strand vogels 1; BKC 1Wieringerwaard 1 DTS 1Watervogels 1; NIFC 1 Nieuwe Niedorp 1. De N.H.V.B. is dit jaar wel bijzonder laat, zelfs is de competitie-lndeeling nog niet eens gepubliceerd. De lagere elf tallen zullen dus nog wel minstens een weekje moeten wachten, voor zy aan den slag kunnen gaan. HRC 2—DWV 2. HRC 3West Frisia 2; Alcmaria 2 Helder 2. Op 3 September j.1. deed de heer H. Leeg, stra, een van de fabriekvliegers van Fokker, een poging om het Nederlandsche hoogterecord te verbeteren. Sinds 18 Januari 1935 stond dit record ten name van den eersten luitenant, vlieger jhr. mr. R. Wittert van Hoogland, dia met een Fokker D. 17-jager een hoogte vaq 10.180 meter bereikte. Nu de ingewikkelde correctieberekenin gen, welke als resultaat de zuiver bereikte hoogte in standaard-atmosfeer opleverden, zijn afgesloten, is gebleken, dat de heer Leegstra het record op fraaie wyze heeft verbeterd. Hg bereikte met een één-persoons jager Fokker D. 21, uitgerust met een Bristol NIercury VIII motor van 830 pk een hoogte van 11.353 meter in Standaard-atmosfeer. Deze recordverbetering heeft voor onze mili, taire luchtvaart een bijzondere waarde, omdat daarby gebruik werd gemaakt van een normale dienstmachine uit de serie zonder speciale voorzieningen en omdat de vlucht werd uitge voerd met volledige belasting als militair vlieg, tuig. Gewoonlijk wordt namelijk bij dergelijke recordpogingen met een zoo gering mogelijke belasting gevlogen. Ruim 80.000 toeschouwers woonden op het circuit van Monza de race bij om den Grooten Prijs van Italië, welke wedstrijd door Nuvolari met Auto Union gewonnen werd. Veel deel nemers kwamen er niet door de finish: de meesten vielen uit, gewoonlijk door bougies moeilijkheden. Het resultaat luidt: 1. Nuvolari met Auto Union 2 uur 41 min, 39.6 sec. over 419.64 km, gemiddeld uursnel heid 155.726 km. Met 1 ronde achterstand: 2. Farina met Alfa Romeo. Met 3 ronden achterstand: 3. Caracciola met Mercedes Benz. 4. Biondetti met Alfa Romea. Met 4 ronden achterstand: 5. Graaf Trossi met Maserati. NIETZE WINT TE WUPPERTAL. In een stayerswedstrijd over 1 uur werd de wereldkampioen Metze eerste, waarin hy 80,480 km aflegde, een buitengewoon fraaie prestatie. Wals reed uitstékend en plaatste zich tweede met slechts 80 meter achterstand. Het resultaat luidt: 1. Metze 80,480 km; 2. Wals op 80 meter; 3. Schoen op 150 m; 4. Schindler op 290 m; 5. Ronse op 900 m; 6. Vallee op ruim 9.000 m.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6