DE LAATSTE 14 DAGEN Ribbentrop over de groote ontmoeting Eerst de krant, dan de radio Bloembollenveiling vereen» „West-Friesland" te Bovenkarspel Openingsbal dansinst. „Mouton' Thé-dansant door „The Masterkeys" Dienaar's melkhal in dc Schagenstraat tfcfiafcen Schaakclub „Morphy' Vischafslap Den Helder Postduivenver. „Het Noorden" „De Koningin overwon de Zuiderzee'' De versterking der Duitsche vestingwerken De „Graf Zeppelin" vlof geland Australië achter Engeland Genoeg haring in de Noordzee Vx>eJtTal De Engelsche League Motorschip gezonken Tram vliegt uit de rails Uit onze Omgeving MODESHOW S. HERSCHEL. Dinsdag-middag om half drie zal de firma s. Herschel een modeshow houden in Casino. Voor bizonderheden zie men de in dit nummer voorkomende advertentie. De firma verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat de bezoeksters een verrassing wacht bij de thé complet. koninklijke dankbetuiging. Onze stadgenoot de heer J. C. Sneltjes, die het door hem vervaardigde borstbeeld van H. M. de Koningin zoïid, ontving dezer dagen van den particulier secretaris van H. M. de Ko ningin een hartelijke dankbetuiging voor dit geschenk. Ter opening van het dansseizoen 1938/39 geeft het dansinstituut „Mouton" op Zondag a.s. in Casino een openings-soirée, waarbij o.a. medewerken „The Harlem Hot Shots Five" en de Casino Band. Voorts staan verschillende attracties op het programma, o.a. een Tap- dance act, Derby-rennen op prijzen, demon straties van nieuwe dansen enz. Voor toegangsprijzen verwijzen we naar de de advertenties in ons blad van j.1. Woensdag en a.s. Zaterdag. De bekende plaatselijke amateurband „The Masterkeys", welke zoovele malen belangloos aan diverse uitvoeringen van verschillende vereenigingen heeft meegewerkt, organiseert Zondag a.s. te 3.30 u. n.m. een buitengewone Thé Dansant in Casino, ter opening van het seizoen. Naast een uitgebreid dansprogramma zul len ook eenige shownummers worden uitge voerd, waarin o.m. de rhythme-singers „The Cracker Jokes" en de bekende tapdanser Giel Blom medewerken. Het belooft een gezellige middag te worden. Voor nadere bijzonderheden zie men» de ad vertentie. Hedenmiddag 4 uur opening. Hedenmiddag te vier uur wordt in het per ceel Schagenstraat no. 85 een nieuwe zaak geopend in melk- en zuivelproducten; Of eigen lijk... een nieuwe zaak is het niet, want sedert 14 jaar levert de heer Dienaar zijn klanten reeds melk en aanverwante producten, doch thans heeft hij zijn bedrijf belangrijk uitge breid. De zaak maakt met het groot aantal heldere tegels en het steen een bijzonder frisschen in druk, terwijl achter in den winkel een groote koelbak onder den grond werd aangebracht. Men kan er van overtuigd zijn, dat de TBC- vrije melk hier niet gauw zuur zal worden! Deze keurige zaak werd ondergebracht in een geheel nieuw perceel, dat op alleszins sma kelijke wijze werd gebouwd. Een vriendelijke gevel, terwijl ook wat interieur betreft niets te wenschen overbleef. Vermelden wij voorts nog, dat Dienaar's Melkhal ontworpen en gebouwd werd onder leiding van den architect L. Sok en dat de aannemer was de heer A. de Beurs. Loodgie- terswerk en sanitair staat op naam van G. Koorn, de electrische installatie op die van H. Tydeman, terwijl het schilderwerk is uitge voerd door de fa. Sanders. Woensdag 14 September, hield de Helder- sche Schaakclub „Morphy" een vergadering ter bespreking van het winterprogramma. Besloten werd om, evenals het vorige jaar, met 2 tientallen deel te nemen aan de com petitie van den Noord-Hollandschen Schaak bond. Door een der leden werd een prijs be schikbaar gesteld voor dien speler, die in de komende bondscompetitie het beste resultaat behaalt. Tevens zullen onderlinge win terwedstrijden in groepen van 10 spelers worden gehouden, welke wedstrijden begin October zullen aan vangen. Ter inleiding van het winter-seizoen zal op Woensdag, 21 September, 's avonds 8 uur In het „Kegelhuis" een simultaanseance worden gehouden, met als simultaanspelers de heeren K. Geus en Dr. P. Feenstra Kuiper. Aan deze simultaanseance kan door iedereen, dus ook niet-leden, kosteloos worden deelgenomen. In principe werd besloten om tegen dl zuster-vereeniging „Schaakmat" een massa kamp te spelen, zoo mogelijk op 28 Sept. a.s De heer K. Geus, die pl.m. 14 jaar geleden den titel van „Kampioen van Den Helder" ver wierf, zou om dezen titel gaarne weer eens spelen en verzocht of „Morphy" het initiatief wil nemen om daarvoor een wedstrijd te or- ganiseeren. Dit voorstel werd door het be stuur aanvaard en Heldersche spelers, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, worden verzocht zich hierover met het Be stuur te verstaan. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. 14 Sept. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.361.10 Slips 0.8O—0.70 Schol le soort p. kist 7.506.50 Schol 2e soort 2.002.50 Schar 2.40—2.00 Door garnalenvisschers: Levende garnalen p. lit 1.35 Gekookte garnalen 0.15 Bovengenoemde vereen.ging hield Zondag j.1 een wedvlucht van Vilvoorde (België) afstand 227 km. In concours waren ongeveer 70 dui ven, het aantal gaat al aardig minderen, aan wijzingen dat onze mooie sport weer plaats Een samenvatting van wat is geschied. Veertien dagen, die de wereld deden wankelen In steeds sneller tempo hebben de gebeurtenissen elkaar op gevolgd, nadat op 14 Augustus de Duitsche legeroefenin- gen aanvingen. Tot goed begrip van den toestand herhalen wij nog eens in het kort de belangrijkste feiten; 31 Augustus: De regeering te Praag is bereid de Sudeten zelfregeering te geven, volgens het stelsel der kantonale minderheden. 2 September: Henlein bij Hitier. 4 September: Frankrijk trekt de militaire verloven in. 5 September: Verdere concessies van Praag. De Fransche Maginotlinie volledig bezet. 7 September: Ongeregeldheden te Marisch Ostrau. De Sudeten verbreken de onderhandelingen. 9 September: De Britsche vloot wordt gereed gemaakt om dadelijk in te grijpen. 10 September: Felle aanval van Göring op Praag. 12 September: Hitler's groote rede te Neurenberg. 13 September: Ultimatum der Sudeten. 14 September: Ernstige ongeregeldheden in Falkenau. 15 September: Neville Chamberlain gaat persoonlijk naar Hitier. 16 September en volgende dagen: gaat maken voor wat anders op sportgebied, en de duivenmelkers hun beestjes voor de a.s. tentoonstelling klaar gaan maken. Als Zondagmorgen de radio ons weer in ken nis stelt met hetgeen op duivengebied gaat ge beuren ,is de zooveelste teleurstelling weer be kend: niet gelost wegens mist. Daar ga je ook aan wennen. Volgende bericht: duiven 10.30 u. los, wind Z.W., dus goede wind en hel der vliegweer, maar in Holland wind N.W., zoodat de duiven het tenslotte weer niet ge makkelijk hadden, maar toch best doorkwa men. De prijzen werden als volgt verdiend: Swiersiki 1, 3, 11; Kooger2, 13; de Jong 4, 5, 6, 7, 8; Holtz 9, 10; Schrijver 12. A.s. Vrijdag tusschen 6 en 8 u. inkorven voor Neuf villes. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Joh. de Witt, t., 19 Sept. te Belawan. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Achilles, 13 Sept. v. Lissabon. Aurora, pass. 13 Sept. Ouessant. Bodegraven, 13 Sept. v. Curagao. Breda, 13 Sept. v. Liverpool. Crijnssen, t., wordt 15 Sept. te A'dam verw. Deucalion, 13 Sept. v. Thessaloniki. Euterpe, 13 Sept. te Bordeaux. Fauna, 13 Sept. v. Spezia. Juno, 13 Sept. v. Malta. Luna, 13 Sept. v. Tripolis. Odysseus, 13 Sept. te Stettin. Oberon, 14 Sept. te A'dam. StuyVesant, t., 15 Sept. te A'dam verwacht. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Gremer, 12 Sept. v. Penang. Nieuw Zeeland, 12 Sept. v. Adelaide. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk, 13 Sept. v. Los Angeles. Veendam, 12 Sept. te New-York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea, 12 Sept. v. Batavia. HOLLAND—WEST-AFR1KA LIJN. Reggestroom, 13 Sept. v. Hamburg. JAVA—NEW-VORK-LIJN. Brastagi, pass. 13 Sept. Kaap Verd. Eil. City of Bedford, 12 Sept. v. Batavia. Singkep, 13 Sept. te Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, u., 13 Sept. v. Suez. Blitar, t., vermoedelijk 16 Sept. v. Odessa. Buitenzorg, t., 14 Sept. v. Pt. Said. Garoet, 13 Sept. v. Hamburg. Kertosono, u., 14 Sept. te Sabang. Siantar, u., pass. 13 Sept. Finisterre. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alphacca, 13 Sept. v. Hamburg. STOOMVAART Ml.. OCEAAN. Aeneas, 8 Sept. v. Colombo. Melampas, 11 Sept. te Bremen. Sarpedon, 13 Sept. v. Kobe. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ (HollandAfrika Lyn). Boschfontein, u., 13 Sept. te Kaapstad Meliskerk, t, 12 Sept. v. Pt. Said. Nijkerk, u., 13 Sept. te Beira. (HollandBr.-Indië Lijn). Streefkerk, u., 13 Sept. v. Colombo. (HollandOost-Azië L(jn). Zuiderkerk, t., 13 Sept. te Manilla. Een Franscliman in vervoerinq Met ir. van Helden heeft een verslagge ver van de Epoque een bezoek gebracht aan de Zuiderzeewerken. Hij toont zich, naar de N.R.Crt. meldt, vol bewondering over wat hij hoorde en zag wegens de grootheid van het werk, dat er aan den gang is den eenvoud van degenen, die het volvoeren en de rust, die er over ligt. Hij brengt dit resultaat met het jubileum van de Koningin in verhand, noemt II. M de Koningin, Die de Zuiderzee overwon en eindigt: Overal heb ik de diepe en onbevangen liefde van een volk voor het regeerende huis opgemerkt. Do Nederlanders kunnen trotsch zijn op dit bewind, dat door de drooglegging van de Zuiderzee voldoende voor de historie gekenmerkt wordt. De Duitsche minister van bui- tenlandsche zaken zéér tevre den. De Rijksminister van buitenlandsche za ken, von Ribbentrop, heeft gisteren tegen over den correspondent van de „Daily Mail". Ward Price, de volgende verklaring afgelegd: „Als rijksminister van buitenlandsche zaken kan ik u verzekeren, dat het besluit van Neville Chamberlain, den Führer te be zoeken, mij met oprechte bevrediging ver vuld heeft. Ik ben ervan overtuigd, dat een persoonlijke gedachtenvvisseling tus schen beide regeeringsleiders, zoowel voor het vinden van een oplossing der Sudeten- duitsche betrekkingen tusschen onze beide landen van beteekenis kan zijn. Het is steeds mijn wensch geweest, dat de Feuhrer en de leider der Britsche regeering elkander zouden ontmoeten en het verheugt mij, dat deze wensch thans door den heer Neville Chamberlain verwezenlijkt wordt, wiens open oog voor de vraagstukken ik tijdens mijn aanwezigheid in Londen als Duitsche ambassadeur heb leeren kennen en van wiens persoonlijken goeden wil ik ten stelligste overtuigd ben." Treinen hadden vertraging. Naar de Tel. uit Vervicrs verneemt, zijn de treinen uit Duitschland gistermorgen al daar aan het Centraalstation niet groote vertraging binnengekomen. Reizigers schre ven dit toe aan de talrijke troepenverplaat singen in Duitschland. Het blijkt echter, dat het veeleer transporten zijn van leden van den Duitschen arbeidsdienst, die aan de vestingwerken arbeiden. De gendarmerie aan de Belgische grens kreeg versterking en heeft tot opdracht, de identiteitspapieren na te zien van de personen, die 's nachts in de grcnsstree.k verkeoren. Na de eerste vaart. Het nieuwe Duitsche luchtschip L.Z. 130, de „Graf Zepeplin". heeft gisteren- zijn eer ste vlucht boven Neurenberg gemaakt en is daarna vlot geland. De regeering van het gemeenebest van Australië heeft besloten Groot Brittannië indien de internationale omstandigheden zulks noodig zouden maken in iedere actie den grootst mogelijken steun te verleenen. Dat er nog genoeg haring in de Noord-' zee is, blijkt wel uit de aanhoudende groote aanvoeren aan de markt te I.Jmuiden. Dins dag werden wederom 5000 kis'"n versche '>arin<\ waarvan een deel voor Polen werd aangekocht. aldaar rreveüd. Heden wordt aldus de Msb.. een dergelijk kwantum van Iozp v;c-v"--orf aan den Umuider afsla" verwacht. Hoewel de priizen iets gezakt zijn, maakten twee aldaar thuisbeboorend" tneti no" Opsommingen van 4300 en 3000 gulden. Dc reizen zijn zeer kort, zoodat de resultaten als zeer gunstig aan gemerkt mogen worden. Dinsdag kwam de stoomtrawler „Prin ses Beatrix" van een Noordzeereis met een vanest van 1100 manden visrh aan de Umuider markt en maakte daarvoor ecne 'lopom^lnr, mn 00 frMVlr»n De uitslagen van de voetbalwedstrijden, welke gisteren in de Engelsche League ge snoeid zijn, luiden: Eerste afdeeling: ArsenalDerbv Counfy 12 Huddersfield TownSunderland 0—1 LiverpoolMiddlesbrough 31 Tweede afdeeling: Neweastlc UnitedWest Bromwich Albion 51 Southamptön—Plymouth 2—1 Schippersknecht met moeite gered. Gisteravond is de uit sintels be staande lading van het 40-tons groo te motorschip „Volcnta" van schip per Snoey te Capelle aan den IJssel gaan schuiven, waardoor het schip kapseisde en voor de scheepswerf der firma A. Vuyk en Zn. in den Hollandschen IJssel zonk. Aan boord bevonden zich de knecht en een zoon van den schipper. De knecht wist zich zwemmende te redden, de zoon van den schipper evenwel, die de zwemkunst niet machtig is, kon slechts met de grootste moeite gered worden. Publiek houdt zich kalm. Gisteravond tegen half acht is door nog onopgehelderde oorzaak een bijwagen van lijn 3, welke o- dat tijdstip van het Alexan- derplcin komende, de Sarpathistraat te Am sterdam wilde inzwenken, uit de rails ge- loopen en in aanraking gekomen met een lichtmast, welke afknapte en op de tram leiding stortte. Het gevolg was, dat het geheele plein van licht verstoken werd en het tramverkeer gestagneerd was. De passagiers bewaarden tijdens de ongewone manoeuvre van de tram hun kalmte. Na twee uur inspannenden arbeid gelukte het den monteurs van de gemeentetram, den bijwagen weer in de rails te plaatsen. De aankondiging van landbouw maatregelen. - Zijn er meer boeren zonder radio dan zonder dagblad? Op cle vragen vdn den lieer Weitikamp in verband met de wijze van publiceeren van de regeeringsmaatregelen tot steun aan de varkenshouderij heeft de minister van Economische Zaken als volgt geantwoord: Het is den minister niet bekend, dat door cle omstandigheid, dat het meerencleel der boeren geen dag blad zou lezen, tal van landbou wers de dupe zouden zijn geworden van het feit, dat de jongste regee ringsmaatregelen tot steun aan de varkenshouderij eerder ter kennis van den handel dan van de boeren kwamen. Nog afgezien van het al of niet juist zijn der bewering, dat het meerendeel der boe ren uiteraard geen dagblad leest, wijst de minister er op, dat de onderhavige maatre gel eerst op 11 Juli 1938 is ingegaan, ter wijl een mededeering daaromtrent reeds op 1 Juli 1938 tegelijkertijd werd verstrekt aan ,en zeer groot aantal over het geheele land verschijnende dagbladen en lanrlbouwtijd schriften, gelijk zulks pleegt te geschieden met overeenkomstige berichten, voor den landbouw van belang. De minister is niet bereid te be vorderen. dat maatregelen als hier bedoeld, steeds te voren per radio door het A.N.P. worden omgeroe pen, alvorens zij in de bladen wor den bekend gemaakt. Te minder is daartoe aanleiding, daar geenszins vaststaat, dat door zoodanigen maatregel aan de vermeende bezwaren van den steller der vragen zou worden tegemoet gekomen, aangezien de minister niet aan neemt, dat het aantal der landbouwers, die geregeld een dagblad lezen, wordt over troffen door het aantal dergenen, die in cle gelegenheid zijn zelf radioberichten Ie ontvangen en van die berichten dagelijks geregeld plegen kennis te,nemen. ANNA PAULOWNA Floralia. A.s. Zaterdag en Zondag wordt in de zaal van den heer Slikker weer de jaarlijksche Floralia- en Middenstandstentoonstclling ge houden. De Floraliatentoonstelling omvat de inzendingen van cle voor opkweckcn uit gegeven planten en vrije inzendingen en de schoolkinderen zullen deze tentoonstel ling Zaterdagmiddag weer kosteloos mogen bezoeken. Van den plaatselijken midden stand zijn weer vele winkeliers aanwezis en ook Van Geelen van Schagen zal niet ontbroken. Een gratis kopje koffie of thee van do Enkabé en cle vrooli.iko muziek van „The Ileic Boys" zullen mede don toeloop, waarover men op deze tentoonstelling nooit le klagen hoeft, weer groot doen ziin. \Ve verwachten dan ook een paar gezellig druk ke dagen in de zaal van Slikker Visschen. De wedstrijd van „Vischlust", gehouden in de Molenvaart had tot resultaat: le prijs P. Winnuhst. 2e prijs J. Kalter, 3e prijs N. Verver, 4e prijs H. Naastepad. 5e prijs H. Kalter, 6e prijs Th. van Bundoren. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. G. Plagmeijer van Den Helder; mej. C. C. Groen van Harenkar spel: G. P. Verburg van Barsingerhorn; Wed. C. van Rooijen-Zuiderduin van Wie- ringen; A. Zeeman-Prins van Schagen; A. do Smit-Zomerdijk van Wieringen: P. D. Willig van Schagen: mej. A. M. Lenting van Zijpe; E. W. Ruijsenaars-Geerlings van Amsterdam. Vertrokken: G. H. Reis en gez, naar Wie- ringen: mej. R. R. Lenting naar Zijpe; mej. M. Naber naar Zijpe; M. J. van der Bij naar Den Helder: mej. D. v. d. Stelt naar Was senaar; F. J. Schrijver naar Wieringer- waard: mei. B. van Koelen naar Den Hel der: mej. I. S. C. Westdorp naar Heerlen; G. J. Lovink en gez. naar Alkmaar; K. Luik en gez. naar Den Helder; mej. M. W. M. Preijde naar Bergen; mej. J. Taubcr naar 's Grnvenhago: J. P. Kuijs naar Me- demblik; A. Vorstman-Ellens naar Breda; H. van Twuijver naar Schagen. Burgerlijke stand. Geboren; Gerrit, z. v. R. Keppel en T Nieuwenburg; Geertruida Ilelena Maria d' v. G. N. Berbee en P. A. Mooijnian; Henna" nus Antonius Johannes, z. v. G. J. Th. van Kimmenaede en P. Bonman; Cornelia i'heo- dora Maria, d. v. C. van Diepen en M M J. van den Burg; Alida Antonia, d. v j' Halfschepel en A. A. van Gerven; Olóf Cor- nelis, z. v. O. HuibeiLs' en C. M. Roosen" Henclrika Adriana. d. v. P. Schouten en h' A. Korstanje; Alke Aaltje, d. v. A. Romar en A. Beikes. Ondertrouwd: N. J. Vaars en B. Pijn. acker. Getrouwd; J. Post en G Marjenburgh; N, Koclewijn en A. M. van Welie; J. J. Kloöt« wijk en G. Jeeninga; J. C. Vorstman en Ellens. Overleden: M. Dwarswaard, oud 63 jaar" J. Petter, oud 62 jaar; H. J. Pennekamp oud 6 jaar. Politie. Verloren: Koffer, rijwielplaatje, doublé armband, laars. Gevonden: 1 gulden, pet, kinderportemon-. naie met inhoud. WIERINGEN Mond- en klauwzeer. Nog zijn de gevolgen van de jongste mond- en klauwzeerepidemie niet geheel voorbij, of reeds thans weder heeft deze gevreesde veeziekte haar intrede opnieuw, in de gemeente gedaan en wel onder de veestapel van S. Bakker, Gesterweg 45, al hier. Verlotingen, Aan de Vereeniging tot Evangelisatie ah hier is toestemming verleend tot het hou< den van een verloting. Aanbesteding brandstoffen. De levering van brandstoffen ten behoeve van de scholen en andere gemeentegebou wen is na gehouden inschrijving gegund aan de volgende leveranciers: S. P. de Vries, H. Smit, Gebr. Bakker en Fa. Doves, Naar Jan Oost! Onze plaatsgenoot, dc heer S. Lont Az., heeft emplooi gevonden bij de Nederlandsch Indische Handelsbank. Zijn vertrek naar Indië is bepaald op 12 October a.s. Politie, Gevonden een polshorloge. Verloren: een witte regenjas. Inlichtingen bij den gem.-bode. De eerste veiling van plantgoed werd he den gehouden. Aangevoerd waren ongeveer 600 nummers. Kwaliteit was niet best. Er werd veel gekocht voor de verplichte inle vering. Goéde partijen vonden wel belang stelling, vooral voor de betere soorten. Be steed werd voor: Artus 11IS; Attraction 34; Anniet 12, Brillant star 70; Couronne d'or 36; Cramoisie brillant 2022; Crimson Queen 24; Duc de Berlin 1832; Dianan 1022; Flamingo 20; Fred. Moore 8—18; Gen. de Wet 36; Gele Prins 1824; Herm, Schlegel 24; Ibis 3038; La reine 11—28; Lucretia 10—20; Lady More 22; Le matalas 3234; Murillo 1024; Mon tresor 20; Mr, van der Hoef 3438; Morning glow 13; van. der Neer 32; Oranje Nassau 55; Peach Blossom 2242; Pr. van Oostenrijk 1322; Proserpine 3240; Bose la Reine 17 -28; Scarlet duc 20-32, Solita 22-26 Theeroos 22. Albina 80; Allard Pierson 8— 22; Baron de la Tonnay 1117; Bartigon! 2232; Blauwe Crocus 5—20 Clara Butt 10--; 16: Farncombc Sanders 20; Fantasy 17» Gele crocus 1516; Golden Harvest 300— 310; Inglesc. Yeiloiv 912; Ing. Pink 10; Iris Imperator 110, King George V 30; La candeur 914; Miss Wilmolt 10: Mad Kre- lage 12; Mozart 16; Picoté 14; Bose copland 15—36; Rev. Ewbank 10—11; Sultan lij Telescopium 20; The rose 1020; Tourist 9; Will. Pitt. 8—22; Will Copland 10-26;. Zenith 60. Alles in centen per kilo. SCHAGEN, 15 Sept. 5 Paarden f 150250, 8 geldekoeicn, _ma" gore f 160—190, 40 idem vette 180—250. 6 kalfkocicn 200270, 18 graskalveren ~0-^ 55, 23 nuchtere kalveren 718, 50 niagera schapen 14—16, 311 idem vette 17.-24. 140 lammeren f 812; bokken en geitra- f 29; 7 varkens vette, per kg. f 0.33——O.-w» 48 biggen f 12—19; konijnen f 0.15—L'a kippen f 0.401.60; haantjes f 0.400.<o AMSTERDAM, 14 Sept. Veemarkt. 2-42 vette kalveren: le kw. 58—68 ct., 2e kw. 50—56 ct., 3e kw. 42-» ct., per kg. levend gewicht; 49 nuchtere ka - veren f 712 per stuk, 131 varkens: vleesc varkens, wegende van 90110 Kg- 64Go zware varkens 6263 ct., vette varkens o 61 ct. per Kg. slachtgcwicht. Overzien Vette kalveren ruimere aanvoer, zeer 5 aauvuLi slechte handel, lagere prijzen. Nuchtere ka veren zeer matige aanvoer, vlugge bant prijzen lager. Varkens zeer matige a voer, zeer stille handel. Prijzen vette i kens onveranderd, andere soorten iets ger- j BROEK OP LANGF.NDIJK, 15 Sept. Groote muizen 22.30, r. duken 1-* eigenheimers 2.50, hl. dito 2.102>-0, aardappelen 1:20—1.30, drielingen 2.o0> p 2.102.G0, spcrciebooncn 8.9014.20, boonen 8—15.50. 1 Kroten f 1.402.70; roodc kool f in. witte kool f 0.00—1.10; gele kool 1 Andijvie f 11.20; Komkommers f loenen f 513. NOORDSCHARWOUDE, 15 Sept. Aanvoer: 31.000 Kg. aardappelen: 5>u y, sche muizen 3.grooten 2.30, r. duken -. —1.50, eigenih. 2.30-2.50, hl. dito 2.40-^ Bevelanders 1.50—2, drielingen LM). - Kg. uien 2.30—2.90, drielingen 1.80 2.40—3.20, gele nep 4.70—5.80. -ns 5700 kg. peen 1.40—2.30; 2300 kg. peen 0.50—1; 2100 kg. kroten 1—2.1». kg. roode kool 1—1.90; 86.500 kg. WI".C_(0 0.90—1.20 360 kg. taaie gele kool 1-3» 1 d. witte kool 2.bloemkool 7.50.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6