Tsjechische regeering weigeit volksstemming Christelijke vakbeweging en staking Einde Zomertijd Gebed tegen den oorlog Post vluchten op Indië Ons uur is gekomen Poolsche sportvliegers demonstreeren Waarschuwing in den wind geslagen Zweefvlucht Ypenburg-Alkmaar Lagere scholen te Rotterdam heropend Kiès fe communistisch? De tegenstellingen met de Slowaken opgelost? Prinses Juliana nog niet beter Brand in dieseltrein België handhaaft zijn zelfstandigheidspolitiek De Nederlandsche legeroefeningen Onze Oost Nederlandsch professor hekelt rassisme Tsjang Kai Sjek: Luchtacrobatiek boven Ypenburg. De Poolsche sportvliegers leden van de Warschauer Aeroclub die op hun rond vlucht door Europa ook een bezoek aan ons land brengen, hebben gistermiddag op het vliegveld Ypenburg ecnige staaltjes van hun kunnen gegeven. Op het terras van Ypenburg merkten wij onder de vele militaire en diplomatieke autoriteiten o.m. op. vice-admiraal J. Th. Fürstner, chef van den Marinestaf. Een voor bet publiek zeer attractief num mer was de lucht-acrobatiek met het R.W.D. toestel no. 17, waarmee de heer Kalpacz de adembenemendste stunts verrichtte. Buitengewoon interessant was de vlucht met het kleine motorzweefvliegtuig, voor zien van een 30 pk. tweécjiinder Albatros motor. Met dit toestel heeft de eigenaar ver leden jaar een vlucht Warschau-Belgrado- Boedapest-Warschau gemaakt, een afstand van 2600 km. Aardig was dat tegelijkertijd met dezen luchtdwerg de machtige K.L.M. Douglas „Jan van Gent" voor een rond vlucht de hoogte inging. Ook de Nederlandsche vliegers wilden niet achter blijven op dezen middag en zoo gaven van onze zijde nog demonstraties de heer Van Goens met het zweeftoestel ,,Wolf" van de N.L.S. en de heer Schmidt Crans met de Ph.-K.O.K., het toestel van ir. de Kok. Des avonds zaten de vliegers aan een di ner in de Aero-Club aan, waar de vriend schapsbanden met hun Nederlandsche col lega's vernieuwd werden. De hoofdbesturen der vakbon den zijn geen uitvoerders van den wil der leden. Op de te Rotterdam gehouden vergade ring van den Bond van Christelijke Fa- hrieks- en Transportarbeiders besprak de bondsvoorzitter, de heer W. Strijbos Pzn. uit Den Haag de vraag: in hoeverre is sa menwerking met andere organisaties wen- schelijk, noodzakelijk en geoorloofd te ach ten? Spr. betoogde, dat in het algemeen sa menwerking met de andere richtingen in de vakbeweging wenschelijk, noodzakelijk en geoorloofd is. De mogelijkheid bestaat echter, dat op een gegeven moment de sa menwerking niet langer geoorloofd is. Dit kan het geval zijn, wanneer blijkt dat èèn der andere organisa ties door middel van staking een politieke actie wil voeren, zoodat 't conflict van aard verandert. De Christelijke vakbeweging aanvaardt als uiterste middel, als alle vreed zame middelen uitgeput zijn, de sta king, doch als zij meent, dat er op deze wijze niéts meer voor de arbei ders te bereiken valt, zal zij dit wa pen, dat een tweesnijdend zwaard is, niet hanteeren. Zij staat voorts op het standpunt, dat de hoofdbesturen leiding hebben te geven en niet de uitvoerders zijn van den wil der le den, gelijk de syndicalistische opvatting is. In dit verband noemde spr. ook de staking der haringvisschers, bij welk conflict, zoo als bekend is, de christelijke vakbeweging een andere houding heeft aangenomen dan de moderne vakbeweging. Tienjarige te Den Haag verdron keu. Omstreeks half zes is gisternamiddag in de Binckhorsthaven te Den Haag de tien jarige J. J. Th. R., wonende aan de Noord- polderkade, te water geraakt en verdron ken. De knaap was daar met een vriendje aan het wandelen en had zich ondanks de waarschuwing van ziin kameraad te dicht aan den waterkant begeven, met het ge volg, dat hij in de haven viel. Een voorbij ganger trachtte zoo spoedig mogelijk den jeugdigen drenkeling te redden, doch zakte daarbij zelf in den modder weg en moest ziin poging opgeven, terwijl hij met moeite dooi- een anderen voorbijganger op het dro ge kon worden getrokken. Eerst na 'n half uur dreggen gelukte het den knaap uit het water te halen. Een dokter uit Voorburg heeft met assistentie van een agent van po litie nog geruimen tijd kunstmatige adem haling op den tienjarigen jongen toegepast, doch de levensgeesten konden helaas niet meer worden opgewekt. OP 2 OCTOBER A.S. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft in een circulaire aan de gemeentebesturen er aan her innerd, dat de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd, zal eindigen den tweeden October a.s., te drie uur in den voormiddag. Candidaat voor het C-brevet landde op oen weiland nabij de kaasstad. Zaterdagmiddag kwart voor één is de heer A. G. Ch. Locher van het vliegveld Ypenburg opgestegen met het zweefvliegtuig „Sunlight", eigendom van de zweefvlieg- groep Ypenburg. Nadat het vliegtuig tot 450 meter hoogte was gesleept, werd de verbinding verbro ken Dank zij de gunstige thermische omstan digheden, kon de heer Locher het toestel tot ongeveer zes uur in de lucht houden, waarna hij vlot landde op een weiland na bij Alkmaar. Met deze vlucht, over een afstand van 78 K.M., heeft de vlieger een der voorwaarden voor het verkrijgen van de zilveren „C" ver vuld. De kinderverlamming in het af- geloopen weekend. In overleg met de geneeskundige autori teiten is besloten, alle scholen te Naaldwijk, Maasdijk en Honselersdijk, die in verband met de kinderverlamming van 7 Sept. j.1. af gesloten waren, heden weer open te stel len. Te Rotterdam heeft zich weer een geval van kinderverlamming voorgedaan. De slui ting van scholen voor voorbereidend onder wijs en van de kinderbewaarplaatsen in Rot terdam, welke tot en met 17 Sept. 1938 was bevolen, is tot een nader te bepalen datum verlend. De scholen voor gewoon en buiten gewoon lager onderwijs zijn heden her opend. Scheuring in de Troelstra-bewe ging. Men deelt mede, dat meeningsverschil- len in de door den uit de S.D.A.P. geroyeer- den heer P. Kiès opgerichte politieke groep, de zg. „Troelstrabeweging Nederland", heb ben geleid tot uittreding van verscheidene bestuursleden van het gewest Amsterdam. Het voornaamste bezwaar der uitgetrede- nen was, dat de groep door den heer Kiès te veel in communistisch vaarwater zou zijn gebracht. CONGRES R.S.A.P. Het congres der Rev. Soc. Arbeiderspartij dat thans te Rotterdam gehouden wordt, nam o.m. de volgende resoluties aan: Het congres betuigt zijn volle instemming met de poging om revolutionnair-socialisti- sche groepeeringen en partijen tot aaneen gesloten internationaal optreden in inter nationaal verband te brengen op de grond slagen van onverzoenlijke klassenstrijd, in ternationale solidariteit en het gebruik der oorlogsverhoudingen tot omverwerping van het kapitalistische regiem. De partij spreekt zich uit voor de aaneen sluiting van Ned. Rev. minderheden der arbeidersbeweging in de Nederlandsche sec tie van het I.A.F. (Internationale Arbeiders Federatie), voor den strijd tegen den oorlog en de nieuwe verslechteringen die de arbei dersklasse bedreigen. DRAlSftl A-van VALK triBURG'S-' Hodza spreekt voor de radio. Geen politiek van wraak en ver volging, maar ook geen conces sies om de binnenlandsche rust te verzekeren. Op de politiek der Tsjechische re geering. zeide de minister-president Hodza gisteravond in een groote ra diorede, drukken twee soorten van verantwoordelijkheid. Eenerzijds moet het staatsgezag worden verzekerd, anderzijds moet zij zich bewust zijn van alle gevolgen welke zouden kunnen voortvloeien uit het feit, dat de Duitsche kwes tie niet is opgelost. Het ieit, dat de wereld onzen geest van verzoening in zekere dingen en onze energie in zekere andere zaken Waardeert, veroorlooft ons een krach tige basis te hebben voor onze bin nen- en buitenlandsche politek. Tsjecho-Slowakije komt al zijn ver plichtingen na. Andere landen moe ten dat ook doen. De betrekkingen tusschen Tsjechen en Duitschers moeten geen nieuwe twisten doen ontstaan. Een volksstemming zou niets oplossen. Hodza wees op ondubbelzinnige wijze iedere denkbeeld van een volksstemming van de hand. Hij verklaarde deze oplossing onaanvaardbaar, daar zij nieuwe problemen zou kunnen doen ontstaan, analoog aan de thans bestaande. Overigens meende Hodza, dat de regeering alleen met de Sudetenduitsche volksmassa, en niet met Henlein cs. te maken heeft. De regeering zal geen politiek van wraak noch van vervolging voeren. Zij moet even wel haar aandacht gericht houden op de eerbiediging en de handhaving der wet, kalmte en orde. Op het gebied van de rust en openbare orde kan zij geen concessie doen, daar slechts in kalmte en orde de mo gelijkheid kan bestaan een algeheele rede lijke overeenstemming te waarborgen. Vreedzame oplossing Slowaken? met de "De Slowaaksche oppositie-partij raakte in de war door in het par lement dezelfde eischen te stellen als de andere nationaliteiten. Maar men kan zeggen, dat de ver wezenlijking van autonomie in Slo wakije en sub Karpatisch Rusland op den goeden weg is. Er moet nog één stap worden gedaan, opdat een garantie van trouw dezer beide sta ten aan de republiek wordt gege ven. Het zal een opmerkelijk resul taat zijn te midden van de tegen woordige crisis." Tenslotte deed Hodza een beèoep op de eenheid van alle burgers om kalmte en de bereidheid om zich te verdedigen. „Slechts hij die in staat is te strijden, kan aan vrede denken", verklaarde Hodza. Wij willen vrede en vrijheid. Wij gebruiken geen krachtige woorden en hebben daaraan geen behoefte. Maar wij hebben de krachten van geest en hart noodig en die hebben wij." Haar toestand vooruitgaande. Men meldt ons van officieele zijde dat de gezondheidstoestand van Prinses Juliana steeds vooruitgaan de is. Toch gevoelt H.K.H. zich, ten gevolge van de hooge koorts in de eerste dagen der ziekte, nog ver moeid. De behandelende geneesheer acht het waarschijnlijk dat het vertrek naar Soestdijk deze week zal kun nen plaats vinden. Gedurende de eerstvolgende weken zal H.K.H. ook dan nog grootere in spanningen moeten vermijden. Gistermiddag omstreeks half vijf is op hett raject EindhovenWeert een der moto ren van den uit drie wagons bestaanden dieseltrein AmsterdamMaastricht ter hoogte van Maarheeze bij Weert in brand gevlogen. De bestuurder bemerkte dit bij tijds en bracht den trein tot stilstand. Men heeft den brand spoedig kunnen blusschen met de in den trein aanwezige apparaten, waarna de wagon is losgekop peld. De passagiers bewaarden hun kalmte en stapten onmiddellijk over in de andere twee wagons. De grootste kans om aan liet oorlogsgevaar te ontkomen. Men heeft er de laatste dagen van ver schillende zijden bij de Belgische regeering op aangedrongen, dat zij de kamer of de commissie van buitenalndsche zaken zou bijeenroepen of een verklaring over de buitenlandsche politiek zou afleggen. De regeering is van meening, dat een ver vroegd bijeenkomen van het parlement niet noodig is en dat er ook geen reden bestaat voor het bijeenroepen der commissies. Bo vendien is de regeering vastbesloten zich met onwankelbare kracht te houden aan de beginselen der onafhankelijkheidspolitick, die alleen zal bijdragen tot het behoud van den vrede, maar ook de grootste kans biedt, dat België aan het gevaar van oor log ontkomt. De Regeeringspersdienst meldt: In verband met de reeds getroffen maat regelen in het grensgebied, zullen de voor genomen oefeningen fn legerverband wor den vervangen door oefeningen in kleiner verband. Gij zult het zwaard tegen uw broeder niet opnemen Het volgende gebed, goedgekeurd dooi den hoogeerw. heer F. Tessens, vicaris-ge neraal van het aartsbisdom Mechelcn; zoo schrijft de Maasbode, zal ongetwijfeld met graagte en met aandrang in deze spannen de tijden door velen worden gebeden: „Almachtige God, God van liefde, God van vrede Gij, die aan de menschen ge zegd hebt: „Gij zult het zwaard tegen uw broeder niet opnemen", verdrijf den oorlog van deze aarde. Lieve Jesus, Gij die zooveel voor de •menschen gedaan hebt en die gezegd hebt: „Bemint elkander" laat niet toe dat de kinderen van een en denzelfden Vader elkander het leven ontnemen dat Uw Vader hun geschonken heeft! Wij vragen hét U door de, verdiensten van Uw kostbaar Bloed en door die van Uw Heilige Wonden. Heilige Geest, Gij die de harten der men schen doorgrondt, geeft aan allen de zacht moedigheid en de verduldigheid, geef aan hen die de volkeren moeten besturen, de wijsheid en 't verstand om dit met liefde en rechtvaardigheid te doen opdat er overal vrede heersche. En Gij, lieve zoete Moeder Maria, die in Uw moederhart zoozeer geleden hebt toen Uw Goddelijke Zoon van U gescheiden werd, wees onze voorspreekster bij Hem opdat hij niet gedooge, dat door den oor log, de moeders dezer aarde van hun zo nen beroofd worden, de vrouwen van hun cchtgcnooten en de kinderen van hun va ders. O Moeder van smarten. Moeder van lief de, Moeedr van barmhartigheid. Koningin van den vrede, help ons, bid voor ons, Amen. Vertrek van Aankomst te Band. 18 Sept, A'dam 18 Sept, Jodhp. 18 Sept. [Rang. 18 Sept, (heenreis) lSin*ap' 18 Sept (terugreis) |Athene 18 Sept' Oehoe (heenreis) Pelikaan (terugreis) Zilverreiger (heenreis) Nandoe (terugreis) Jodhp. 18 Sept. Athene 18 Sept. Medan 18 Sept. Basra 18 Sept, Basra 18 Sept. Rang. 18 Sept, WINDHOOS BOVEN SALATIGA. Een hevig onweer en een krachtige wind hoos teisterden de desa Tjandiredjo in het Salatigasche. Acht huizen zijn ingestort, waardoor, aldus de N. R. Ct., verschillende' personen lichte kwetsuren bekwamen. Onze wetenschap is nog niet verpolitiekt, geknecht en ver. kocht Vandaag hebben aan de universiteiten en hoogescholen in Nederland de rectoraats. overdrachten plaats gehad. Opmerkelijk is, wat prof. J. Boeke, van de Rijksuniversiteit te Utrecht in zijn rede ter gelegenheid van de rectoraatsoverdracht aan prof. Mr. Th, M. van Leeuwen, zeide. Hoezeer ook vaak om ons heen politieke drijfveeren en politieke ondergrondsche woe lingen den wereldgang schijnen te beheer* schen, en de wetenschap vaak gebonden, geknecht en verkocht schijnt te zijn, tot haar eigen schande en ondergang, daar mogen wij, aldus spr. trots vaststellen, dat dit bij ons, Gode zij dank, nog niet zoo is, De niet-verpolitiekte waarheid bij ons wordt nog gediend, de algemee- ne waarheid, de algemecne mensche- lijkheid, zonder de volkomen onwe tenschappelijke vooropstelling van een bevoorrecht ras, dat geschapen zou zijn om de wereld te beheer- schen, zonder de „met een afgrijse lijk germanisme zoo betitelde, „volk- sche wetenschap" in ons op te ne men. Nog steeds mogen wij, aldus prof. Boeke, twee grondbeginselen op onze banier schrij ven en belijden, bet humanisme en het' idealisme. Keeren wij ons daarvan af, dan worden wij onze hooge bestemming on trouw, dan gaan wij langzaam maar zeker te gronde. „Val van Hankau niet genoeg"^ beweert Japan. Aan den vooravond van den zevenden: verjaardag van het incident te Moekden, dat leidde tot de bezetting van Mandsjoe- rije door Japan, heeft maarschalk Tsjang Kai Sjeik een oproep gericht tot de ib Mandsjoekwo wonende Cliineezen, zich als één man te verheffen. De a Jpanneezcn, aldus Tsjang Kai Sjek, zijn op liet oogenblik aan het eind van hun krachten. Ons uur is gekomen, Ge moet U niet tevreden stellen mot aanvallen te doen op Japansche munitiedepots, vliegvelden en spoorwegen. Ge moet actief meedoen aan den strijd voor u zelf en voor China's vrijheid en on afhankelijkheid. Japan zet doot, Seihin Ikeda, de Japansche minister van financiën, handel en industrie, heeft tegen over de pers verklaard, dat de val van Han kau niet genoeg zou zijn om voldoening geven aan Japan, dat vastbesloten is volle dig ieder anti-Japansch bestuur in China te doen verdwijnen. De buitengewone bcgrooting der militaire uitgaven voor het loopende jaar zal een be drag van meer dan 3 milliard yen berei ken, en men gelooft, dat de militaire udgJJ ven in de komende jaren dit bedrag nog te boven zullen gaan. FEUILLETON. ETHEL M. DELL „Bij. i geheelen nacht ben ik hier ge weest," zei hij. „Ik kon niet slapen." „Och armezacht streelde ze zjjn ge bogen hoofd en haar woorden klonken bijna fluisterend. ,.Je hebt ook zooveel moeten doormaken, want je hebt mij natuurlijk dade- ljjk herkend." „Je bent heelemaal niet veranderd," het klonk haast onstuimig „elke trek van jou is precies hetzelfde geblevenMaar ik had nooit kunnen vermoeden, dat jij mij zou her kennen." „Dat zou, geloof ik, ook nooit gebeurd zijn, als ik je hier niet zoo gevonden had voor over liggende met je hoofd verborgen in je handen. Het was voorbeschikt dat ik je zoo zou vinden." Ze klampte zich aan deze ge dachte vast als was dat haar laatste redding. „Dit was de wil van God en nu hier zweeg ze. „Nu moet ik gaan," zei h(j. ,.En op het oogenblik dat je mijn gezicht zult aanschou wen, zul je in staat zijn niemand anders in mij te zien dan Craven Ferrars de tooneel- speler. Maar er is iets, dat ik je zou wil len vragen iets van heel groot belang Rollo!" „Rollo!" herhaalde ze verbaasd. Had ze het bestaan van haar jongen heelemaal ver geten in dit vreemde uur? „Ja, Rollo! Toen ik terugkwam nu acht of negen jaar geleden zocht ik jou! Spoe dig wist ik alles en begreep dat, wat tus schen ons geweest was, voorgoed voorbij moest z(jn. Toen zag ik den jongen. Dat moet ook voorbeschikt zjjn geweest. We praatten samen: h(j maakte dat ik in het leven iets had om voor te werken. En ik heb gewerkt als een bezetene want ik wilde iets bereiken om in staat te zjjn hem te hel pen. Het eene heb ik ik gedaan ik geloof dat ik het andere ook doen kan. Wil je hem aan mij toevertrouwen? Door hem te helpen zal ik het gevoel hebben, dat ik iets goed kan maken. En ik zweer, dat h(j nooit de waar heid zal weten." Tot nu toe had ze niet geweend, maar nu liepen de tranen haar langs de wangen. „Hij is jou eigen," snikte ze. ,,Nee, nee, zeg dat niet!" protesteerde hij bijna ruw. „Mijn recht heb ik op hem voor goed verbeurd. Besef je niet dat ik een de serteur ben dat ik alles heb prjjs gegeven van alles afstand heb gedaan alleen om mijn ljjf te redden om te ontkomen aan die helsche kanonnen?" Hartstochtelijk klonk zijn stem nu „Neen, nee in 's hemelsnaam 1 de jongen is van jou! Laat hem trots kun nen blijven op den vader, dien hij nooit heeft gekend! Laat me slechts een vriend voor hem zjjn Craven Ferrars, de tooneelspeler." Plotseling, voor ze het kon verhinderen, lichtte hij zijn hoofd op en keerde haar zijn gezicht toe. En ze schrok van dit gezicht, dat zoo in niets leek op dat van Ronald, haar ge liefde! Alleen de oogen waren dezelfde; er lag een wereld van deemoed in die oogen en een dringende smeekbede. Toen, haar tranen ziende, wendde hij zjjn gezicht af. „Huil niet," zei hij met gesmoorde stem. „Je hebt niets verloren dat ooit de moeite waard is geweest. Je vroegere huwelijk moet je nu als iets onwerkelijks beschouwen als een droom. Als je Rollo niet gehad had, zou je het al veel eerder vergeten zyn." Een droom! Was dat groote geluk zoo lang geleden nu, was die groote liefde, de teeder- heid van hun woorden, de innigheid van hun gebaren was dat alles slechts een droom geworden? Oh, wat was dat wreed! Ze kon geen woord uitbrengen. Slap waren haar handen langs haar neer gevallen. En ook zjj wendde haar gezicht af. Hij stond op en staarde over de golven het was heel stil tusschen hen. Roerloos zat Molly daar. Het onmogelijke was geschied en nog steeds kon ze het niet begrijpen. Ze voelde zich als verdoofd niet in staat tot regelmatig denken. Ze werd mee gesleurd door een sterken stroom en ze kon er niet geen mogelijkheid tegenop roeien. Eindelijk keerde de man zich heel lang zaam om en ernstig keek hij op haar neer. „Ik wil je danken voor al je goedheid heid voor mij," zei hij. „Weet goed, dat ik nooit iets van je zal verwachten. Wat er tus schen ons was, is nu verbrand voor altijd. Er is slechts één mensch, die ervan weet dat is Geoffrey. Maar bij hem is ons geheim veilig. Voor Rollo zal ik doen wat ik kan al het andere is dood." Ze maakte een lichte beweging van instem ming. Ze voelde dat zij hierin niet kon hande len en misschien evenmin deze man, die zich Craven Ferrars noemde. H(j had gezegd dat al het andere dood was dat beteeken- de het verleden haar kostbare herinnerin gen alles, waaraan ze met haar hart hing. Maar was zooiets mogelijk kon ze verder leven zonder de dierbare herinnering? Neen, dat kon niet! En toch zei ze geen woord van protest hoe kon ze dat ook? Willoos werd ze meegevoerd met den stroom. ,.Ik weet," zei ze eindelijk langzaam, _,dat Rollo bij jou het beste is bij jou heeft hij een goede levenskans." „Dat heeft hjj en ik zal op hem pas senals op mijn eigen zoon," zei Ferrars met gedempte stem. „Ik dank je hiervoor. Je zult er nooit spijt van hebben." Spijt! Wat leek dat een armzalig woord. Maar waren er eigenlijk wel woorden voor dit alles? Was zwijgen niet het allerbeste? En in werkelijkheid ging het hier toch niet om de toekomst van Rollo; indien dat het geval was, zou het misschien gemakkelijker zijn. Ze zou dan misschien niet zoo lijden onder dit onherstelbare verlies. Verlies? Maar wat had ze dan eigenlijk verloren? Ze was nog niet in staat al haar gevoelens te realiseeren, maar vaag besefte ze dat, als ze hem niet in haar armen b gehouden, zijn hoofd dicht tegen zich aang^_ drukt, ze zich nu niet zoo geheel beroofd v alles zou voelen. Was dat het, wat haar zoo intense pijn deed? Hij had gezegd, dat, zo dra ze zijn gezicht zag, ze in hem iemand ders zou zien Craven Ferrars, de ac Maar dat was niet zoo geweest. En ze v. dat, zoolang ze leefde, deze oogen haar z den achtervolgen, dat ze zich die stern herinneren, die slechts aan één mensch wereld kon behooren. r. Alles was nu voorbij achter hen brand zooals h(j had gezegd. Ja, b'.i verder leven alsof dit niet gebeurd was. zjj? Zou ze ooit kunnen vergeten dat hy ruggekomen was om haar te zoeken, om te ervaren, dat ze niet op hem had £ewa„ph'. Hjj had gezegd, dat ze hem allang zou ben vergeten, als Rollo er niet geweest Het had haar haast als een hoon in de o geklonken. Ze wist dat, als Rollo er nie weest was, ze gewacht zou hebben geheele leven. er Maar dat kon ze hem niet zeggen was nu zooveel, dat ze hem nooit zou nen zeggen. Dat, wat aan haar leven kenis had gegeven, was er nu uit verjor „f. Zelfs Rollo stond nu veel verder van haa Want ze wist dat ze vanaf dit ooge nooit meer zoo heerlijk dicht bij elkaai den staan dit zou altijd tusschen ne en met een stekende pijn in haar hart ze, dat ze nooit meer met hem over vader zou kunnen spreken. (Wordt vervolgd-)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2