Woensdagsche Mijmerij populair Morgen Chamberlain weer Hitier naar Nieuwe aanvallen op Tsjechische grensposten Weer een Oceaanvlucht Onze communisten zijn nationaal Fabrieksbrand te Schiedam Strenge selectie Kosten van de Indische v!oot Chamberlain kan 't alleen wel af Cubaansche boer pleegt massamoord Congres van radicale partijen Onze Oost Vlen moet Italië vreezen! Oosfenrijksche Katholieken weerspannig Heropening bewaarscholen te Den Haag Wij krijgen „eigen'' cenfen Zes millioen voor de P.T\T* Echtscheiding in Nederland Ook dc Spaanschc oorlog woedt nog Trambotsing in Amerika Ieder op rijn manier. „Een vrouwelijk wezen, gehuld in een doodshemd, wentelde zich moeizaam over den grond van Poona naar Jhansi, in Britsch-Indië" Dit is een uitstekende zin om een ver haal mee te beginnen. Maar dezen keer is het een historisch verhaal het staat in een krant, dus is het waar. Toen de in woners van Jhansi zich met Oostersche hoffelijkheid naar de voortrollende figuur neerbogen om te informeeren wat dit te beteekenen had, antwoordde de tragische figuur-in-het-wit, dat zij een arme weduwe was, die zich naar Benares voortwentelde, teneinde op deze wijze den laatsten wensch van haar gestorven man te vervullen. De voorbijgangers hielden een collecte om het noodige geld voor de reis en voor kleereh te verzamelen. En de weduwe bleek een man te zijn De moraal van deze geschiedenis ligt voor de hand: wanneer ge een dame in doodshemd over den grond ziet buitelen, stel dan een grondig onderzoek in alvorens in uw zak te tasten. Maar er valt nog een tweede conclusie uit te trekken, n.1. deze, dat het ,,'s lands wijs 's lands eer" nog niets van zijn waarde heeft verloren. Kunt u bijvoorbeeld gelooven, dat zoo'n geval zich in ons land op dezelfde manier zou afspelen? Stel u eens de reactie van onze burgerij voor, wanneer zoo'n phenomeen zich op een van onze landwegen zou afspelen, laten we eens zeggen tusschen Amsterdam en Den Haag, of tusschen Zwolle en Gro ningen, of tusschen Rotterdam en Roozen- daal. Ik zie het relletje al: Hei, juffrouw, hé je 'nen wedden schap angegaan? Mag ik met u mee koppieduikele Oefent u de looping the loop? Juffrouw, u mag wel 'es een schoone jurk andoen! Ach jö. léat dat mensch, die is aan 't- werken ari d'r lijn. Daar nadert zelfbewust de gemoedelijke, onverstoorbare Nederlandsche politieagent. Hij wuift met z'n witgehandschoende hand: Doorloopen. Doorloopen. Doorloopen. Vervolgens tot het- phenomeen: Juffrouw, u veroorzaakt een oploop. Opstaan, of mee naar 't bero. Ik kan niet opstaan, agent, het is de laatste wensch van me man zaliger ge weest, dat ik over den weg zou rollen naar Rotterdam. Zoo, hm; doorloopen. Affijn, dat zalle me op 't bero wel uitzoeken. Gaat u eerst maar 'es met me mee. Doorloopen. Ik zeg doorloopen! Hé je soms watjes injeooren? 's Avonds staat er een venijnig berichtje in (je krant: WAARSCHUWING. Men wordt verzocht geen gelden af te geven aan J. van D., die, onder voorwend sel, dat hij een arme weduwe is, dewelke ter uitvoering van den laatsten wensch van haar denkbeeldigen gestorven man van stad tot stad over de wegen rolt, het medelijden van voorbijgangers tracht op te wekken en hen daardoor tot het afge ven van giften verleidt. J. van D. is geen weduwe, doch een ongehuwd manspersoon en een listig bedrieger. Het politiebericht bereikt de redactie- bureaux. Daar snuift men „het sappige bericht", en op het smakelijke fait-divers wordt de nuchtere ironie van ons Neder landsche journalisten, losgelaten: „Het doodshemd bracht hem geen geluk". „Het vrouwtje bleek een mannetje te zijn". „De buitelende weduwe". „Bedrieger rolde het leven door". Zoo zou de Nederlandsche reactie we zen Maar in Engeland zou ze weer heel an ders zijn. De voorbijgangers zouden er on getwijfeld een hoeratje aanheffen, indien niet voor het toonbeeld van een trouwe, toegewijde ziel, die de zonderlinge wen- schen van haar overleden man nakwam, dan toch voor de kranige sportieve ver richtingen, die ook een weduwe jong en fit houdt. De burgemeester zou een speech houden, er zou een banket worden gege ven, een cricketmatch enzoovoort. En mis schien dat het weduwtje zou eindigen als spoorwegkoningin 1938 van Sheffield, man nequin of cabaret-nummer. Tenslotte zou het uitlekken, dat ze een man was, het geen gestraft zou worden met royement uit de tennisclub en een leuk, sportief be> richtje in de „Daily Mail". En dan maar weer de volgende sensatie. Onze weermacht STIJGENDE BELANGSTELLING VOOR DE OPLEIDING TOT RESERVE-OFFICIER. Het is nog niet zoo lang geleden, •dat men slechts met de grootste imoeite in de behoefte aan reserve- jOfficieren kon voorzien. Dat was in den tijd, toon de weermacht bij ons volk weinig populair was. In do laatste jaren is dat ten zeerste ver anderd. Do weermacht kwam meer en meer in aanzien en de toene mende belangstelling voor de op leidingen tot reserve- officier hiel- - den hiermede gelijken tred. Op het oogenblik is die belangstelling zoo groot, dat er, ondanks het feit, dat de behpefte veel grooter is geworden, een aan zienlijke selectie moet worden toegepast. De oorzaak hiervan is inede gelegen in het feit, dat de scholen voor reserve-officieren geworden zijn tot doorgangshuizen voor de genen, die tot het beroepskader willen over gaan. Voor bijna alle wapens is de toe stand zoo, dat slechts zij, die de opleiding tot reserve-officier hebben gevolgd, toege laten worden op de K.M.A. Het aantal jongelui, dat zich aan meldt voor de scholen voor reserve officieren is thans buitengewoon groot. Unaniem geeft men op na een jaar de K.M.A. te willen bezoe ken. Lang niet altijd is dat inder daad de bedoeling, maar de solli citanten weten, dat hun kans om tot de opleiding tot reserve-officier te worden opgeleid, hierdoor grooter is geworden. Aanbod overtreft de vraag. Nu het aanbod de vraag zoo verre over treft, moest men wel een vrij scherpe selec tie toepassen. In de eerste plaats worden zij, die niet een middelbare school doorloo pen hebben, a priori reeds uitgeschakeld Dit is trouwens steeds zoo geweest. Desondanks melden de jongelui, die b.v. einddiploma Mulo hebben, zich bij tientallen tegelijk aan. Deze aanmeldingen kunnen nimmer kans van slagen hebben, onder de huidige omstandigheden minder dan ooit, ook al denken sommigen, dat hun kansen beter zijng eworden, nu de behoefte aan kader vergroot is. Wijziging medische keuring. Het medisch onderzoek is dit jaar voor het eerst anders geregeld. F.r zijn twee soorten van keuringen, die voor reserve-officieren en die voor beroepsofficieren. D* keuring voor beroepsofficier is uiter aard strenger dan die voor reserve-officier, welke laatste keuring dezelfde is als die voor pewone dienstplichtigen. Zoo wordt dij de keuring een afwijking van plus of min 1.25 toegestaan voor jongelui, die opgeleid wenschen te worden voor beroepsofficier terwijl die afwijking voor hen. die resene- officier worden, plus of min 1 mag bedra gen. Het is dus zeer goed moge.uk. dat ie mand goedgekeurd wordt voor de opleiding voor reserve-officier, maar afgekeurd vooi de K. M. A. Met ingang van dit 'jaar worden de Jon gelui, die na beëindiging van hun studie op de scholen voor reserve-officieren de K.M.A. wenschen te bezoeken, onderworpen aan een psycho-technisch onderzoek. Dit onder zoek kan beschouwd worden als een verge lijkend examen. Zij die bij dit onderzoek, waarbij moeilijker vraagstukken worden behandeld dan het geval is bij de psycho technische test, die bij de keuringen voor de dienstplicht Avorden afgenomen, de bes te resultaten bereiken, komen in de eerste plaats in aanmerking voor toelating tot de scholen voor reserve-officieren. Op het .oogenblik is de toestand dus zóó, dat slechts zij, die uitdrukkelijk den wensch kenbaar maken om opgeleid te kun nen worden, in aanmerking komen voor de opleiding tot reserve-officier. Die wensch kunnen zij kenbaar maken, door een uit voerige vragenlijst in te vullen. Het wezen der opleiding veran derd. Het wezeft der opleiding voor re serve-officier is intusschen geheel veranderd, omdat de scholen voor reserveofficieren thans eigenlijk te vens geworden zijn tot het eerste studiejaar van de opleiding tot be roepsofficier. De toelating tot de scholen tot reserve- officier beteekent echter niet automatisch toelating tot de K.M.A., want bet toelatings examen tot deze instelling blijft bestaan. Het toelatingsexamen voor de scholen voor reserve-officieren is dus te beschouwen als een eerste selectie. Bij dit examen worden trouwens ook geen eischen gestéld aan de lichamelijke vaardigheid, hetgeen wel het geval is bij de toelating tot de K.M.A. De selectie bij de toelating tot de scholen voor reserve-officieren wordt algemeen gun stig beoordeeld, aangezien dit op den duur het gehalte van het kader ten goede zal komen. Bovendien wordt hierdoor de kans, dat vele jongelui tijdens de opleiding we gens ongeschiktheid afvallen, kleiner. Y an de jongelui, die toegelaten worden, kan men redelijkerwijs aannemen, dat zij de studie kunnen volbrengen. Slechts bestaat de mogelijkheid, dat zij lichamelijk onge schikt zijn. Vandaar ook, dat sommigen er op aandringen bij de toelating tot de op- Ieidingscholen ook eischen aan de lichame lijke vaardigheid te stellen. Wat het kost. Éen strenge selectie bij de toelating biedt groote voordeelcn, aangezien het oen ernsti ge schadepost is, wanneer iemand de studie op een school voor reserve-officieren niet kan volbrengen. Immers, per man kost de ze opleiding f 2300.Het is dus zaak. dat iedere adspirant reserve-officier slaagt. De kans hierop is, dank zij het systeem, dat dit jaar is ingevoerd, belangrijk gestegen. Nederlandsche bijdrage, Voor 1938 is op de begrooting van Kolo niën uitgetrokken f 8.379.557. 5 oor 1939 wordt geraamd f 13.3-17.907. Voor 1939 wordt dus méér geraamd dan oorspronkelijk voor 1938 is toegestaan f -i.96S.350. Deze verhooging wordt o.m. veroorzaakt door de gewijzigde raming van de heide op het Indische defensiematerieel betrekking hebbende posten, n.1. een verlaging van ar tikel 38 niet rond f 300.000 in verband met het vervallen van de vergoeding van rente en aflossing van legervliegtuigen en een verhooging van artikel 37 (bijdrage in de vlootkosten) met 5 millioen, zijnde hetzelf de bedrag, dat voor 1938 suppletoir is aan gevraagd. Godesberg, plaats van samen komst. Officieel wordt medegedeeld, dat Chamberlain en Hit Ier besloten heb ben, de te Berchtesgaden begonnen besprekingen Donderdagmiddag 3 uur te Godesberg te hervatten. Vernomen wordt, dat Chamberlain wederom vergezeld zal zijn van Ho race Wilson en Strang. Naar Reuter meldt, kan aangenomen wor den, dat Chamberlain, toen hij zijn vertrek laar Godesberg aankondigde, reeds kennis had genomen van de hoofdtrekken van het Tsjechoslowaaksche antwoord. Hitier en Von Ribbentrop zijn gisteravond 23.15 uur per trein naar Godesberg a. d. Rijn vertrokken. Het Parlement mag voorloopig thuisblijven. In antwoord op een eisch van de Engel- sche arbeiderspartij, door Attlee gesteld, heeft Chamberlain verklaard, dat hij het bijeenroepen van het parlement niet gc- wenscht acht. Ik ben, zegt Chamberlain o.a. thans bezig met moeilijke en delicate onder handelingen met het doel een vreedzame oplossing te vinden voor een probleem, dat, indien het niet met de uiterste zorg behan deld wordt, ernstige gevolgen voor Groot- Brittanniö zou kunnen hebben. Het parle ment thans bijeenroepen en mij aan de de batten laten deelnemen, terwijl deze onder handelingen nog gaande zijn, zou mijn taak onmogelijk maken. Sudetenduitsche vrijscharen aan het werk. In den afgeloopen vorigen nacht hebben uit Duitschland komende gewapende ben den, verschillende afvallen gedaaif op de fsjecliósló waaUsclic' grenzen. Gisteafcntend om even over tweeën heeft een bende van ongeveer 15 man, gewapend met geweren en revolvers, een aanval gedaan op het douanekantoor te Neusorge bij Braunau. Drie Tsjechische tolbeambten, die zich in wettigen staat van zelfverdediging bevon den, hebben gebruik gemaakt van hun vuur wapenen en twee handgranaten geworpen. Toen versterkingen waren ontboden, vlucht ten de aanvallers naar Duitschland. Een tweede-overval werd door onbekenden uitgevoerd bij Dauba. Zij hebben stccnen geworpen naar een soldaat, die licht gewond werd. Tegen drie uur gisterenochtend heeft een bende van twaalf man, die uit Duitschland waren gekomen en voorzien waren van wa pens en granaten van Duitschen oorsprong, een overval gepleegd op Ebersdorf bij Fried- land. De aanval was eerst gericht op de douane en later op het postkantoor. Ten slotte probeerde de bende de plaats te be zetten. Van Tsjechoslowaaksche zijde namen een afdeeling gendarmerie, een compagnie sol daten en politie, gesteund door pantserau to's, deel aan den strijd. Van de soldaten en beambten werden zes personen gewond. Ook de aanvallers hebben gewonden, doch de zen werden naar Duitsch grondgebied over gebracht. Men heeft vastgesteld dat de aanvallers leden waren van het Sudetenduitsche le gioen. De Lieutcnant-de-Vaisseau Pa ris probeert het voor de tweede maal. De Fransche vliegboot „Lieutcnant-dc-Vais seau Paris" is, na zijn geslaagde retour vlucht over den Atlantische!} Oceaan naar New York, geheel in revisie genomen. Zondag of Maandag a.s. zal de „I.icute nant-de-Vnisseau Paris" vertrekken voor een tweede vlucht over den noordelijken Atlan- tischen Oceaan naar New York, langs de route BiscarosscLissabonAzoren New York. Evenals bij de eerste vlucht zal de chet piloot van Air France. Guillaumet. het corn- mando voeren, terwijl ook de tweede piloot, I.eclaire, de navigator Cornet, de marconist Neri. allen met hun veelvuldige ervaring op den regelmatigen postdienst over den Zuidelijken Oceaan tusschen Dakar en Na- tal. weer van de partij zullen zijn met een vijftal technici. Hoewel het seizoen reeds vergevorderd is hoopt men. dat de „Lieutenant-dc-Y ais- seau Paris" na terugkeer van de tweede proefvlucht nog gelegenheid zal hebben om dit jaar nog een derde proefvlucht naar New York te maken. In de oostelijke provincie van Cuba heeft een boer met een kapmes ziin moeder, ziin oom en zijn zeven broers onthoofd, en daar na de boerderij in brand gestoken. Politie en militairen zoeken de omliggende velden af om den massamoordenaar op te sporen Geen verbond tusschen Vrijz. Dem. en Nat. Soc. of Communis ten. Minister Slingenberg voorzitter voor 1939. Gisteren is te Evian het congres der in ternationale unie van radicale en democra tische partijen geopend, onder voorzitter schap van dr. Munch, den minister van buitenlandsche zaken van Denemarken. Y'ertegeiiwoordigd waren: Denemarken, Zweden, Noorwegen door den oud-premier Mowinckel, Finland, Polen, Zwitserland, Luxemburg, Frankrijk, Engeland door de liberale partij en Nederland door mr. M. Slingenberg en mr. L. G. van Dam. voorzit- er en secretaris van den Vrijz. Democra- tiscben Bond. Mr. Slingenberg werd tot voorzitter voor 1939 gekozen. Hij gaf een uiteenzetting over den politieken toestand in Nederland en erklaarde, dat de vrijzinnig democraten ie dere samenwerking met Nationaal-Socialis- ten en Communisten afwijzen, doch bereid zijn tot samenwerking met alle andere partijen, tot overwinning van economische cn maatschappelijke moeilijkheden in het land. Het congres van 1939 zal te Den Haag gehouden worden. ERNSTIG AUTO ONGELUK. Dr. Hubach. hoofd van den vliegmedi- schen dienst van de Luchtvaartafdeeling, heeft Maandag bij Sitobondo een auto-onge luk gehad. Mevrouw Hubach werd op slag gedood. Dr. Hubach, die zelf aan het stuur zat, kreeg een-lichte hersenschudding. Zijn toe stand is, aldus de N'.R.Ct., niet ernstig. Yran den kornet werd het rechterbeen ver brijzeld, terwijl zijn neus ernstig beschadigd is. Zijn toestand is zeer ernstig. De Italiaansche ziel een blok metaal. Mussolini spreekt. In den vooravond is Mussolini begroet door het gebeier der klokken, te Udine aan gekomen. Staande op het balkon van het regeeringspaleis hield de duce een toe spraak, waarin hij -n schets gaf van de Ita' liaansche geschiedenis der laatste decen niën. Hij zeide: „Onze grenzen zijn bevei ligd. wij hebben Libye heroverd, wij hebben de diplomatieke kwesties geliquideerd, die hangende waren gebleven: wij zijn machtig te land. ter zee en in de lucht. Wij geven er de voorkeur aan. dat men ons vreest". In de laatste zestien jaar, aldus zeide de duce,(hebben andere volken crises gekend, doch het Italiaansche volk heeft zijn kalm te niet.verloren, want twintig jaar strijd cn een Fascistische revolutie hebben Vhn de Italiaansche ziel een blok metaal gemaakt. Als het volk morgen weer voor een vuur proef zou worden geroepen, zou het geen mi nuut aarzelen. Mussolini woidt voortdurend luide toegejuicht. Kardinaal Innitzer kan het niet eens worden. De onderhandelingen tusschen Kardinaal Innitzer en de nationaal-socialistische auto riteiten zijn mislukt. Een kerkelijke hoog waardigheidsbekleder deelde Reuter mede, dat de kerk in Oostenrijk alles heeft gedaan om fot overeenstemming te komen, doch de huwelijkswetgeving, de inbeslagneming van kerkelijken eigendom en de opheffing van Roomsche scholen toonen aan, dat verdere onderhandelingen thans geen kans op sla gen bieden. Innitzer verklaart in een decreet dat de roomsch-katholicke kerk weigert de „Unie Godsdienstvrede", een organisatie van priesters met nationaal-socialistische sympa thieën te erkennen. In een herderlijk schrij ven van de bisschoppen, dat in de meeste kerken, is voorgelezen, protesteert men te gen zekere maatregelen cn wordt het stand punt der kerk uiteengezet. De kinderbewaarplaatsen en de openbare cn bijzondere scholen voor voorbereidend onderwijs te Den Haag, welke in verband met de kinderverlamming gesloten zijn, zul len morgen worden heropend. Communisten in 'f leger. Fascis ten eruit! Het partijbestuur van de Communistische Partij Nederland heeft zich solidair ver klaard met het Tsjecho Slowaaksche volk. Het constateerde met voldoening, naar aan leiding van de publicaties van de SDAP en het N.V.V. dat een eensgezind inzicht in de tegenwoordige situatie bij dcze_ orga nisaties en de C.P.N. bestaan, waaruit een gemeenschappelijke actie voo.r den vrede der grheole arbeidersbeweging zou moeten voortvloeien. In 'het aangezicht van de ernsti ge gevaren waaraan ons land in de nabije toekomst Is blootgesteld, ver krijgt de weermacht een groote be- teekenis en is daarom de snelle de mocratiseering van de weermacht noodig tot beveiliging van land en volk en de bescherming van zijn grenzen. Het partijbestuur is ervan overtuigd dat de Nederlandsche Ar beiders bereid zijn hierbij hun volle plicht te doen. Daarom sprak hot partijbestuur ziin vol doening uit over de intrekking van de ver- hoden bij defensie voor R.D.A.P. en N.Y .V. Daar op dit oogenblik alle krachten die de Nederlandsche onafhankelijkheid verdedig den. verzameld moeten worden besloot het partijbestuur verder aan te dringen op in trekking van dit verbod ook voor de Com munistische partij en alle anti-fascistische organisaties waar tegenover een zuivering van de weermacht van alle fascistische ele menten moet worden geëiseht. Het Commu nistische Y'olksdagblad zal sterk worden uitgebreid. Geen muntbrons meer uit het buitenland. Bij den opzet van de begrooting 1939 voor het Staatsmuntbedrijf, is men uitgegaan van het volgende muntprogramma: Y'oor Nederland is rekening gehouden met de aanmunting van f2.000.000 aan 10-cent- stukken, f 100.000 aan 5-centstukken en f 100.000 aan 1-centstukken. Y:oor Neder- landsch-Indië zullen naar raming moeten worden aangemaakt f 3.000.000 aan 1/4-gul- dens n.i., f3.000.000 aan 1/10-guldens n.i.,. f 1.500.000 aan 1-centstukken n.i. cn f 40.000 aan ^-centstukken n.i. De noodige gelden zijn uitgetrokken voor het aanschaffen van een volledige installatie voor de vervaardiging van muntbrons, om dat dit goedkooper uitkomt dan wanneer de bronzen muntplaatjes uit het buitenland moeten worden betrokken. In verhand hier mede is rekening gehouden met de tewerk stelling van ongeveer honderd man op ar beidscontract. Op den kapitaaldienst wordt voor de be grooting van Binnenlandsche Zaken 1939 f 6.125.089 meer aangevraagd in verband met een meerdere verstrekking van kapitaal aan het staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie ad f 6.379.000 en een mindere verstrekking van kapitaal aan het staats bedrijf der Al gemeen o Landsdrukkerij ad f 253.911. 40 tot 50 mille schade. Hedenmorgen vijf uur werd brand ontdekt in het fabriekspand no. 45 aan den Overschiescheweg te Schie dam, waarin is gevestigd N. J. Bou- vet's fabriek Bova, een fabriek van kurken en isolatie-materiaal. Het vuur greep snel'om zich heen in het zeer brandbare materiaal, zoodat de fabriek in een minimum van tijd een vuurzee ge leek. De brandweer was spoedig ter plaatse en heeft den brand met twaalf waterstralen bestreden. Het vuur laaide evenwel zoo fel op, dat aan redden van de fabriek niet meer te denken viel. Tegen zes uur stortte een zijgevel gedeeltelijk in. Brandweer op een zolderschuit. Ernstig was de toestand voor de boerderij, gelegen aan de overzijde van de Scliie, liet water waaraan de fabriek grenst. Een von kenregen daalde op liet rietendak neer. Y'an een zolderschuit op de Schie af heeft de brandweer deze boerderij nat kunnen hou den. Het kantoorgebouw naast de fabriek vatte eveneens vlam, doch is door de brand weer behouden kunnen worden. Tegen zeven uur was men den brand vol komen meester, waarna men aanving, den voorgevel naar heneden te. halen, om des te beter bij het nog steeds fel brandende materiaal te kunnen komen. De aangerichte schade raamt men op 40 tot 50 duizend gulden. De panden zijn verzekerd. Onderlinge toestemming der echt- genooten is niet voldoende. YYrettelijke voorzieningen ten einde te voorkomen, dat huwelijken alleen door onderlinge toestemming der echtgenooten kunnen worden ont bonden, zijn in een gevorderd stadi um van voorbereiding. Een herziening van het vreemdelingen recht, behelzende de grondlijnen, waarbin nen naar omstandigheden de concrete voor schriften kunnen worden gegeven, is in be werking. Aldus lezen wij in de Memorie van Toelichting op de Justitiebegrooting 1939. Bombardement van Alicante. Het Tsjechoslowaaksche vraagstuk heeft de belangstelling van Spanje teruggedron gen. Er komen slechts zeer schaarsche be richten van de fronten door. Het eenige dat heden wordt gemeld is, dat gistermorgen tien Savoia-toestellen Alcov ten Noorden van Alicante gebombardeerd hebben. Twaalf men schen werden gedood, 55 gewond. Y'erschei- dene gebouwen zijn verwoest. Zeven dooden, veertig gewonden! F.en trein uit Los Angeles is in botsing eekomen met een trein uit New Orleans. Beide locomotieven en verscheiden wagons sloegen om. Er zijn zeven dooden en veer tig gewonden-

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3