Gewest NoorÉolland noord der S.D.A.P. Baby - Offset - Circulaires Ostl&adm Indische Vorsten bezoeken de Marine liaet&aZ Advertentiën MACHINESCKRiJVEN ^idUltfeA, Texelsch nieuws Oudeschild Vx>Mat KcPifóat ÏÏlatine-fóAicAten Adu^enüeJladlen Laatste telexbericht Heeft Praag de Duitsche voor stellen reeds verworpen? Ernstig ongeval in de Wieringermeer HET JUISTE ADRES VATAX-GARAGE Goedkoope, doeltreffende reclame-biljetjes, Slechts t 3.75 per 1000 stuks N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr, Oosterend DFC-Ajax 1-4 Xerxes-KFC 2-2 CVV-Stormvogels 1-1 Vischafslag Den Helder Dierenbescherming Scheepvaartberichten zijn geen U krijgt het geld met rente op rente terug De „Times" schrijft, dat het in hooge mate onwaarschijnlijk was dat de Tsjechoslowaak sche regeering de Duitsche voorstellen in hun huidigen vorm zou aannemen en het blad-»verneemt dan ook, dat Praag de Duit sche voorstellen verworpen heeft. Naar wij zoo juist vernemen, zullen mor gen een 4-tal Indische vorsten een bezoek brengen aan de Marine. De vorsten zijn vergezeld van den assis tent-resident Visser, de kapitein van den generalen staf van Langen en de generaal Ib.d. Feuilleteau de Bruijn. De vorsten met hun gezelschap zullen te 0.30 uur per auto bij het Kon. Instituut ar- riveeren, waarna om 10.30 uur een bezoek wordt gebracht aan den commandant der Marine, schout-bij-nacht H. Jolles. Vandaar vertrekken de hooge gasten naar Hr. Ms. „Tromp", die bezichtigd wordt. Na dit bezoek zal de lunch bij den schout-bij- nacht gebruikt, worden, waarna het gezel schap des middags uit Den Helder vertrekt. LIEVER EEN MEESTER DAN EEN SCHOOLJUFFROUW! Kinderen uit Hackney Wiek E en ook ouders, maken er bezwaar tegen, dat miss Spender werd benoemd tot hoofd van de ge mengde school tc Berkshire. De ouders be weren, dat een man hoofd eener gemengde school dient te zijn en men heeft een ver zoekschrift in dien geest aan de schoolin spectie gezonden. Aangezien er volgens de Daily Express meer jongens dan meis jes op school gaan, hebben de jongens recht op een meester en willen zij niet onder een juffrouw staan. Dezen eisch hebben zij in liet verzoekschrift neergelegd. Vergadering te Alkmaar. Eer lang ccn groote bijeenkomst te Schagen? Het gewest Noord'hoiland-Noord van de S.D.A.P. kwam ...Zaterdagmidag bijeen in het gebouw „De Unie" te Alkmaar. Een flink aantal afgevaardigden was aanwezig, toen de beer W. v. d. Vall de bijeenkomst opende. Het is goed gezien, zcide Voorz., dat aan de uitzonderingspositie 'n einde is gekomen, hetgeen volgens voorz. goed ge zien is door de regeering. Daarvoor zijn wij geen dank verschuldigd. De regeering heeft niet anders dan een stuk onrecht goed gemaakt. Ieder moet zich thans indachtig zijn, dat niet un meer belang is voor de beweging en voor het Nederlandsche volk, dan dat wij een eenheid zijn. Men ziet, wat in an dere landen voorvalt. Voorz. hoopte, dat allen diep doodrongon zijn van de nood zaak, de eenheid van ons volk en van on ze beweging tc bewaren. Aan de orde kwam een voorstel van het gewestelijk bestuur, om evenals dit bij vo rige verkiezingen voor de prov. staten is geschied, de tussrhenkomst van de dis trictsfederaties uit te schakelen. Zonder cenige bespreking werd dit voorstel aan genomen. Het volgende voorstel was, voor de sta- tenkieskringen Den Helder en Hoorn ge lijkluidende candi dat-en lij sten in tc dienen en het aanta! op deze lijsten te plaatsen randidaten te bepalen op elf. Anncenomen. Men besloot, voor de statenkieskring Zaan dam een. afzonderlijke candidatcnlijst in tc dienon met nesen randidaten. Naar aanleiding van een opmerking van den afgevaardigde van Zaandam werd nog besproken, of misschien dispensatie van de leeftijdsgrens van 65 jaar moest worden gsetcld door een der zittende leden of voor één der candidatcn.. Na eenigc gedachten- wisseling besloot men, dat het gewest, be stuur in deze richting niet, werkzaam zal zijn daar alleen dispensatie wordt verleend wanneer kan worden aangetoond, dat do bedoelde persoon niet vervangen kijn wor den. Het is do bedoeling van het P. B., deze zaak landeliik in zijn geheel te overzien. Een zeer breedvoerige gedachtcnwisseling werd gevoerd over de wijze, waarop de verkiczings-actie voor de Statenverkiezingen zal worden gevoerd. Voor de democratische inslag van dc Prov. Staten van N. Holland en de activiteit van dit college is het niet gemakkelijk ccn program vast te .sfellen. Bewezen zal moeten worden op hetgeen do Staten door de democratische instelling daarvan en de groote invloed van de soc. dom. in dit collego hebben tot stand ge bracht en nog zullen brengen. Overwogen wordt, tc Schagen oen groofc vergadering te houden, waar de brandpunten van de levensvraagstukken van het platteland zullen worden behandeld. Een groote aantal afgevaardigden heeft divci'se voorstellen voor de tc voeren pro paganda geformuleerd. Er werd een groote verscheidenheid van methoden onder de aandacht van het bestuur gebracht. Uit al deze denkbeelden zn! een propagandasche- ma worden opgemaakt, dat aan dc goed keuring van de jaarvergadering van het gewest zal worden onderworpen. Nadat bij de rondvraag eenige onderwer pen van internen aard waren behandeld, werd gepauzeerd. Na een eenvoudige kof fiemaaltijd te bobben genuttigd werden dc film vertoond, waarmede dezen winter de propaganda-avonden zullen worden ver zorgd. Motorrijder geschept en zwaar gewond. Zaterdagmiddag om half twee had op de hoek hij veearts Keitsma te Middenmeer een botsing plaats tusschcn den motorrijder •T. C. Oudman, volontair bij den heer Ris pens en de loondorschcr J. K. Meijer van St. Jacoba Parochie, die met zijn auto van Wieringcrwerf kwam. Midden op liet kruis punt werd de motorijder geschept en ceni ge meters weggeslingerd. Met een gebroken heen en cenige hoofdwonden werd hij opge nomen en op advies van de hceren dok toren, die onmiddellijk aanwezig waren, per ziekenauto naar Alkmaar vervoerd. De mo tor plus auto waren zwaar beschadigd. De heer Meijer kon echter zijn weg met een gehavende auto vervolgen. Door de briga dier Noot en veldwachter v. d. Hoek werd een onderzoek naar de schuldvraag inge steld en procesverbaal opgemaakt. XVIEIIINGEN Rond het kampvuur. Zaterdag j.1. arriveerde alhier een groep padvinders uit Den Helder van de afd. „Jutters", onder leiding van hopman Hoek. Nadat 's middags de tenten waren opge slagen, op het terrein van den heer Bruul, werd 's avonds een kampvuur aangelegd, waarbij verschillende spelletjes werden uit gevoerd. Het doel van dezen avond was om hier te komen tot de oprichting eener afdeeling, waarvoor men zich Zondags kon opgeven. Verschillende jongens deden dat zoodat Wicringcn een eigen afdeeling der padvinderij zal krijgen. Begró'oclijkerwijize trok een en ander flinke belangstelling. ALKMAAR, 24 Sept. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 205.000 kipeieren f 4.305, kuikeneieren f 2.70—4, cendeiercn f 3.503.80, per 100 stuks. ALKMAAR, 23 Sept. Kaasibeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 3500 stuks, verkocht 2780 stuks, prijs f 22-23.50 per 50 Kg. Ed. Kruid, aanbod 200 stuks. Totaal aanbod 3700 stuks, verkocht 2780 stuks. Aanwezig l fabriek. WARMENHUIZEN, 24 September 1938. Bintjes 1.802.10; Eigenheimers 2.20 2.90: Blauwe aardappelen 3; Gele nep 4.90 —5-10: uien 1.702.50; id. drielingen 1.60 1.70, Juliana's 1.80; peen 2.30; roode kool 1.40—2, gele kool 1—1,30, witte kool 0.90; slabooticn 10—14.60; bieten 0,80—1.70. Aan voer 45.300 kg. aardappelen; 3000 kg. gele nep; 10.275 kg. uien; 700 kg. peen; 8400 kg. roode kool; 4500 kg. gele kool, 27.300 kg. witte kool; 2670 kg. slaboonen; 1550 kg. bieten. BROEK OP LANGENDTJK, 26 Sept. Aanvoer: 1150 Kg. aardappelen; Schot- sclie muizen 1.50, eigenheimers 1.50, bh di to 2.602.S0. uien 1.602, grove 1.50—1.70, gele nep 4.905.60. 3900 kg. peen 2—2.50; kleine peen 50; 650 kg. spercieboonen 12.3013; 2600 kg. kro ten 1.101.80; 7500 kg. roode kool 1.201.80 72000 kg. witte kool 090; 15 kg. gele kool 1.60 NOOBDSCHABWOUDE, 26 Sept. Aanvoer: 4000 Kg. aardappelen hl. ei- genh. 2.60, 3100 Kg. uien 1.40—2.10, drielin gen 1.701.80, grove 2.10, gele nep 5.10, 2500 Kg. peen 22.30, 2500 spericeboonen 10.00—14.50. 2600 kg. mode kool 1.30; 71800 kg. witte kool 0.90; 1200 kg. gele kool 1; 10100 kg. pootaardappelen A 3555 4.80; 28—35 4.70— 1.80; B 28-35 4.40; C 28—35 3.80. ALKMAAR, 26 Sopt. Tor veemarkt waren beden aangevoerd: SS vette koeien f 150—250, 2ö vette kalve ren f 3555. 45 nuchtere kalveren 8—20; 33 vette scha pen 22—2S; 391 vette varkens 0.51—053. Han del matig. NIEUWE NIEDORP. N.N. D.T.S. meer spannend dan fraai. Nieuwe Nicdorp—D.T.S. 2—1 Eerst 5 min. voor het einde slonsde N. Niedorp er in het, de overwinning bren gende doelpunt langs Kroon te plaatsen. Hiervoor hadden we 80 min. voethal gezien zonder doelpunten, het was reeds in de eerste 5 min. dat zoowel D.T.S. als Nieuwe Niedorp reeds ieder één maal hadden ge doelpunt. N. Niedorp vlak na don aanvang door een ver schot van Kistcmakcr, dat Kroon zeker had kunnen koeren. Het doel punt van D.T.S. was voor de Woerd, die Kloor wederom verving onhoudbaar. Dc Weerd heeft zijn doel op kcuriare wijze verdedigd. Peereboom was evenals vorige vveek nog niet van de partij. Wit kon ook niet uitkomen, waarvoor Leegwater op de linkerbuitenplaats was opgesteld. Ook D.T.S. was niet geheel volledig, daar werden dc Waard en Carnas zeer gemist. Was liet. tempo in den aanvang- en ecnigen tijd daarna van beide kanten heel hoog. geen van beide partijen wist zulks lang vol te houden. Bij D.T.S. was Kuiper d e man in de ver dediging en met Kroon zeer lastig tc pas soeren. In de halflinic deed Kooij werk voor twee. Tromp was dc gevaarlijke man in dc voorhoede. Van Herwerden en Fans gaven hem erh ter weinig kans. Jes was in de halflinic o.i. de beste. Evenals tegen M.F.C. was Pocreboom Nie- dorps beste aanvalsspelcr. Het hinnentrio gaat nog niet, gebrek aan schotvaardigheid is hier wel de grootste kwaal. Dc wedstrijd kenmerkte zich door prach tige sportiviteit, scheidsrechter Augusteia werd het niet lastig gemaakt. Hiermede betuigen wij onzen liartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig huwelijk ondervonden. In 't bijzonder aan de Buren en V.V. „H.R.C." Fam. A. A. AMBRIOLA. Steengracht 7, Den Helder. Heden overleed na een ge duldig gedragen lijden, onze lieve Vrouw, Dochter, Zus ter en behuwd-Zuster, Mevr. JANNETJE DE RIDDER— Walstra, in den leeftijd van 29 jaar. Uit aller naam: L. H. E. DE RIDDER. Den Helder, 23 Sept. 1938. Duinweg 1 A, Huisduinen. De teraardebestelling zal plaats vinden, Dinsdag 27 Sept. n.m. 12.15 u. vanaf Duinweg 1A, op de Alge- meene Begraafplaats te Huisduinen. Heden overleed tot onze diepe droefheia onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, CORNELISJE KIKKERT—BOON, in den ouderdom van 64 jaar en 9 maanden. Haar leven was Christus, haar sterven gewin. Uit aller naam: JN. KIKKERT Nz. De Westen, Texel, 24 September 1938. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Dinsdag 27 September n.m. 2 u. uur op de Oude Begraafplaats te Den Burg. Voor Instituut MERCURIUS, Loodsgracht 72, Telef. 650 Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons lief Dochtertje en Zusje, hlARGJE HENDRIKA VAN DER MEULEN, in den jeugdigen leeftijd van 9 jaar. Den Helder, 24 Sept. 1938. Walvischstraat 43. Uit aller naam: G. v. d. MEULEN. De ter-aarde-bestelling zal plaats vinden Woensdag, 28 September, 12 u. vanuit het sterfhuis op de Alge meene Begraafplaats te Huisduinen. is de LAAN 46 100 pCt. verkoopswaarde! BAZAR MOD. .^RBEIDERS BEWEGING. Zaterdagmiddag 5 uur werd in het gebouw der Moderne Arbeidersbeweging etc, Oude schild, een bazar geopend, ten doel hebbende, de kas van bovengenoemd gebouw te ster ken. Men had zich hiervoor weer veel moeite getroost. Verschillende vermakelijkheden bo den den bezoekers gelegenheid hun geluk te beproeven, terwijl de heer J. Visman met z'n radio-installatie voor muziek zorgde. Moge de verwachting van deze onderneming niet teleurstellend zijn. Alles is voor een goed doel en een flink gebouw voor vergaderingen, cursussen enz. is onmisbaar. FILMAVOND MAGGI-FABRIEKEN. Uitgaande van de Maggi-frabrieken zal begin November een filmavond gegeven Uitgaande van de Maggi-fabrieken, zal NEDERLAAGWEDSTRIJDEN BIOS BOYS. Bios-BoysHygiëa 59 R.K. VOETBAL. R.K. V.V.H. 1 en 2 verliezen. Beide elftallen van R.K.V.V.H. waren giste ren in het veld. Er wérd helaas geen enkel winstpuntje behaald. R.K.V.V.H. verloor thuis met 14 van Z.A.P. I, terwijl de Hugo Boys 2 met 3—0 baas over R.K.V.V.H. II bleven. Beter ploegverband der Amster dammers. Aanvankelijk werd goed voetbal te zien ge geven, waarbij duidelijk uitkwam, dat het ploegverband bij Ajax heel wat solider is dan bij D.F.C. De Amsterdamsche aanvallen wa ren dikwijls een lust voor het oog en DFC had handen vol werk om het doel schoon te. Na tien minuten spelen had doelman den bal voor doel uit zijn handen laten vallen en gaf daar mede Van Reenen gelegenheid Ajax de lei ding te geven. Hoewel Ajax steeds het beste van het spel had, wist DFC nog twintig stand te houden, maar toen moest Jas opnieuw zwichten voor een treffer van Van Reenen, die keurig op dreef was. Wel zag Zwaan kans een tegenpunt te fabriceeren, maar even daar na scoorde Van Reenen voor de derde maal. In de tweede helft trad DFC wat meer op den voorgrond, maar de forsche verdediging der Amsterdammers en de geringe schotvaar digheid van de gastheeren was oorzaak, dat DFC het doel niet kon vinden. Toen kort voor het einde Fischer den stand met een zeer fraai schot op 14 bracht, was de wedstrijd voor de Dortenaren verloren. De juiste verhouding. Reeds in den eersten thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen had Xerxes bij de samen stelling van haar elftal met moeilijkheden te kampen. Verschillende omstandigheden, zoo als het intrekken der verloven en blessures, waren oorzaak, dat Xerxes met eenige inval lers moest aantreden; KFC was geheel vol ledig. Aanvankelijk was Xerxes in de meerder heid, maar al spoedig was te zien, dat in de voorhoede Lagendaal en Kruysbergen danig gemist werden. Na verloop van tien minuten kwam Schut te vallen, De Boer kon er toen tusschen uit trekken, Damme liet den bal val len, zoodat Kruyer weinig moeite had KFC de leiding te geven (0—I). Daarna kwam Xerxes weer aan het woord, maar het duurde nog geruimen tijd, voordat Kok uit een fraiaen pass van Van Oort de Partijen op gelijken voet kon brengen (11). De verdediging van KFC kreeg het nu hard te verantwoorden, doch zij bleek tegen een stootje bestand te zijn en het was vooral Nieuwenhuizen, die als stopperspil op den voorgrond trad. Toch slaagde Xgrxes er in nog voor de rust, dank zij Van Oort een voor sprong te nemen (21). Na de rust veranderde Xerxes eenige malen le formatie harer voorhoede, zonder dat zulks evenwel veel effect sorteerde. Spoedig ver- qorzaak Dubbeldam een strafschop en het was daaruit, dat Van Wensvecn de partijen opnieuw °P gelijken voet bracht. Over en weer kwamen er daarna nog kansen, maar de beide doelver- dedigers bleven de situatie beheerschen. Van der Vaart had pech, toen een zeer hard schot van zijn voet van de paal in het veld terugsprong. Hoed beide ploegen zich ook inspanden, het was en het bleef 22. Met dit resultaat kon den beide ploegen tevreden zyn. CVV startte snel in dezen wedstrijd tegen de IJmuidenaren. Een drietal aanvallen werd afgewerkt en toen pas kon Stormvogels zich iets vrij spelen. Voor de rust kregen de beidé doelverdedigers zoo goed als geen enkei schot te verwerken en werd er dus ook niet gedoel punt. In het tweede gerdeelte was de kwaliteit iets beter. Ook nu weer was het CVV, dat den wedstrijd weer inzette met een reeks van snelle aanvallen en nu was tevens de schot vaardigheid van de Rotterdamsche voorhoede beter. Met moeite kon- de doelverdediger der Stormvogels tot tweemaal toe, ten koste van hoekschoppen, doelpunten voorkomen. Direct hierop kregen de Rotterdammers hun derde hoekschop en na den aftrap van het tweede gedeelte toegewezen en deze werd keurig voor het doel geplaatst. Schoone stond hier gereed om met een fraaie kopbeweging den bal ach ter Akkerman te deponeeren (10). Ook Stormvogels heeft in dezen wedstrijd een korte periode van overwicht gehad en in deze spelphase kwam ook de gelijkmaker. De Stormvogels-aanvallen werden plotseling ge vaarlijker en menigvuldiger en de CVV-veste maakte eenige benauwde oogenblikken door. Aanvankelijk slaagde Kruidenier erin zijn heiligdom schoon te houden, doch toen de IJmuidenaren een hoekschop toegewezen kre gen, moest hij het onderspit delven. De bal belandde veor den doelmond en Verdam kopte hem achter Kruidenier. K.V.D.H.-nieuws. Zondag 12 uur speelde K.V.D.H. 2 tegen O.K.V. 3 en laten wij direct maar zeggen, dat het debuut van K.V.D.H. 2 in den N.H.K.B. een verrassing is geworden. Wel heeft O.K.V. 3 verdiend gewonnen, met de cijfers 31, doch K.V.D.H. 2 heeft het geenszins cadeau gegeven en tot het einde toe is het een span nende wedstrijd geweest. Wij zien het verdere optreden van dit 12-tal dan ook met spanning t6°'6rn06t. Om 2 speelde K.V.D.H. 1 tegen O.&.V. 1 en dit is een groote nederlaag voor K.V.D.H. geworden, daar zij met niet minder dan 61 in O.K.V. de meerdere moest erkennen. Ook dit is een mooie wedstrijd geworden, ondanks de 6—1-nederlaag. In het veldspel waren de spelers en speelsters goed tegen elkaar opge wassen, maar alleen het schieten was bij de Oostzaners beter verzorgd. Aan dit punt zal K.V.D.H. ook nog de noodige zorg moeten be steden, wil zij tegen clubs als O.K.V. en K.Z. bijv. succes hebben. Den Helder, 24 Sept. 1938. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.351.15 Slips 0.90—0.75 Schol le soort per kist 6.755.50 Schol 2e soort 2.001.70 Schar 2.20—1.40 Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.35 Gekookte garnalen per kg 0.15 De officier van administratie 2e kl. B. G. A. Mahieu, thans ter beschikking, in aange wezen voor diensten in Nederlandsch-Indië, waartoe hij 2 November per m.s. Indrapoera derwaarts zal vertrekken. De luitenant ter zee 2e kl. Kon. Mar.-Res. W. F. J. Mörzer-Bruins, dienende bij den On derzeedienst te Willemsoord wordt 1 October en de id. F. J. Ages en J. Busschers, geplaatst bij de Marine-Kazerne te Amsterdam, worden resp. 5 en 15 October van hunne actieve plaatsing ontheven. 4 October Dierendag. Eeuwen geleden stierf de Heilige Franciscus van Assisi, wiens naam ook thans nog voort leeft bij millioenen menschen en niet in het minst, bij hen die dê bescherming van dieren als een der eerste levensplichten beschouwen. Franciscus van Assisi was de eerste groote dierenvriend, en is het dus te verwonderen, dat men telken jare zijn sterfdag, den 4den October herdenkt als dieren-dag? Bij internationale afspraak is deze dag vastgesteld voor de geheele beschaafde we reld, om aandacht te vragen voor de dieren en hun bescherming. Men vraagt dan de aan dacht voor het ontzaglijk groote aantal hul- pelooze dieren, die onze hulp en mede leven vragen. Ongetwijfeld zal men zeer spe ciaal op dien 4den October het dier, in den meest uitgebreiden zin des woords, gedenken. En beseffen, dat het. met ons zelf, een der scheppingen is van God. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tjikandi (charter), u., 24 Sept. v. Singapore Salawati, t., pass. 24 Sept. Istanboel. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Agamemnon 23 Sept. te Jaffa. Alkmaar, u„ 21 Sept. v. Valparaiso. Barneveld 24 Sept. van Amsterdam. Breda 24 Sept. v. Amsterdam. Ceres 23 Sept. te Kiuluk. Colombia, t., 25 Sept. te Amsterdam verw, Colombia, t„ 23 Sept. van Plymouth. Deucalion 23 Sept. van Varna. Euterpe 24 Sept. v. Amsterdam. Hermes 23 Sept. te Alexandrië. Juno 23 Sept. te Istanboul. Orion 23 Sept. te Spezia. Pluto 23 Sept. v. Kopenhagen^ Pluto 23 Sept. v. Kopenhagen. Rhea pass. 24 Sept. Finisterre. Saturnus 23 Sept. te Patras. Socrates, t., 23 Sept. op 200 mijl Nd. van dq Azoren. Titus 24 Sept. Finisterre gep. Trajanus 24 Sept. van Amsterdam. Vulcanus 24 Sept. v. Tanger, KON. HOLL. LLOYD. Amstelland 22 Sept. te Hamburg. Eemland 26 Sept. te IJmuiden verwacht. Montferland, u., pass. 23 Sept. Dover. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Brastage 23 Sept. te Boston. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, t., pass. 24 Sept. Sagres. Dempo, 26 Sept. v.m. 11 u. te R'dam verw. Garoet, u„ pass. 23 Sept. Finisterre. Kota Baroe 24 Sept. te Rotterdam. Kota Radja, u., pass. 24 Sept. Finisterre. Kota Nopan, t., 23 Sept. v. Sabang> Siantar, u„ 22 Sept. van Suez. Sibajak, u., 23 Sept. van Southampton. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bontekoe 22 Sept. te Batavia. Boissevain 22 Sept. te Hongkong. Maetsuycker 23 Sept. te Sydney. Nieuw Holland 22 Sept. v. Batavia. Nieuw-Zeeland 23 Sept. v. Brisbane. Ruys 22 Sept. te Batavia. Tasman 22 Sept. v. Soerabaja. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk 22 Sept. te Balboa. Dinteldijk pass. 23 Sept. Scilly. Delftdijk 22 Sept. te Cristobal. Lochmonar 22 Sept. v. Cristobal. Tiradentes 22 Sept. v. Philadelphia. Nieuw-Amsterdam 24 Sept. te New York. Rotterdam 23 Sept. te New York. Veendam 24 Sept. van New York. Volendam 24 Sept. te New York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisondari 24 Sept. te Rotterdam. Tjikarang 22 Sept. te Yokohama. JAVA—NEW-YORK-LIJN. City of Bedford 22 Sept. te Penang. Kota Inten pass. 24 Sept. Kaap de Goede Hoop. Weltevreden 23 Sept. van Singapore. Tabian 21 Sept. van New Orleans. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, t., pass. 22 Sept. Madeira. SILVER-JAVA P.ACIFIC-LIJN. Madoera 23 Sept. te Beira. Silverpalm 23 Sept. v. Calcutta. STOOMVAART INHJ OCEAAN. Deucalion 23 Sept v. Yokohama. Menesteus 24 Sept. te Rotterdam. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth 23 Sept. van Bordeaux. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lü«). Bloemfontein, t., 23 Sept. te Marseille. Jagersfontein 24 Sept. te Rotterdam. (HollandBr.-Indië LUn). Hoogkerk 23 Sept. te Hamburg. HAVEN VAN NIEÜWEDIEP: Aangekomen van Hamburg, het Eng. sS. „Lampion". Aangekomen van Swansee het Eng. s „Sardis".

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8