Hitl Benesj antwoordde er Eogelsche Lagerhuis morgen bijeen Japanscbe luchtmacht actief Als Hongarije aanvalt Zuid-Afrika helpt Engeland Malaria-epidemie in Indië Duitschland s bevolking tegen den oorlog Laatste Telexberichten Mieepu^aaAt^Alcflóen Krijgt Polen een stuk? Grensmoeilijkheden voor Amerikanen Berucht Rampokker gearresteerd Dc indruk in Amerika Uit onze Omgeving Niet aan de genade van Dultsch- land overgeleverd. In een door de radio omgeroepen com- unique, wordt de inhoud weergegeven van net I sjeehoslowaaksche antwoord op het Duitsche memorandum. In dit antwoord verklaart de Tsje choslowaaksche regcering o.a., dat de nieuwe eischen van Hitier iedere bestaansmogelijkheid voor een vrij Tsjechoslowakije goeddeels vernieti gen. De Tsjechoslowaaksche repu bliek zou in industrieel, economisch en militair opzicht volkomen ver- lamd worden. Er zouden geen recht- streeksche verbindingen meer zijn tusschen Praag en Noord- en Zuid- slowakije, noch tusschen Praag en Zuid- en Zuidoost Moravië. De aan vaarding van het Duitsche memoran dum zal geheel West Tsjechoslowa- kije, geheel Bohemen en geheel Mo- raviö aan de genade van Duitsch- land overleveren. Deze poging om den Tsjechoslowaakschen staat te verlammen, zou de overweldiging van Duitschland in Europa voorbe reiden. In het Tsjechische antwoord wordt er aan herinnerd, dat de regeering te Praag blijk heeft gegeven van haar bereidwilligheid, 't Sudetenduitsche vraagstuk op te lossen. Zij is tot de grens van haar concessies gegaan, toen zij het Fransch-Britsche plan als basis .voor overeenstemming aanvaardde. De nieu we regeering onder leiding van generaal Syrovy is bezield van denzelfden onwrik- baren wil als de vorige regeering. Zij is er van overtuigd, dat men tot een werkelijk accoord kan komen en den vrede handha ven, indien Frankrijk en Engeland hun ont werp van Bcrchtesgaden zooals dat op 19 Sept. aan de Tsjechoslowaaksche regeering is voorgelegd, en dat door haar aanvaard is, handhaven, De koning blijft in Londen. Generaal Gamelin terug naar Frankrijk. Het Engelsche parlement is tegen Woens dag bijeengeroepen. Attlee en Greenwood hebben gistermiddag een bezoek in Downing Street aan Chambcr lain gebracht. Ook Churchill had een onder houd met den premier. De ministerpresident heeft zich te om streeks vijf uur gistermiddag naar Bucking- ham Palace begeven, waar hij den Koning rapport heeft uitgebracht Na afloop daarvan is officieel me degedeeld, dat de Koning, op ver zoek van den premier van zijn reis naar Glasgow heeft afgezien. Generaal Gamelin, de chef van den Fran- schen generalen staf, is gisteravond 0111 6 uur per vliegtuig van Croydon naar Parijs teruggekeerd, na besprekingen te hebben gevoerd met den Franschen militairen atta ché te Londen, en generaal Gort, den chef van den Britschen generalen staf, zegt het Hsb. Benesj zou tot grenswijziging be reid zijn. Naar Reuter te Londen van betrouwbare zijde op grond van officieele berichten uit Praag werd medegedeeld, verklaart Benesj in zijn persoonlijk schrijven aan Moscicki be reid te zijn een einde te maken aan het Poolsch—Tsjechoslowaaksch geschil, zelfs ten koste van herziening der Tsjechoslowaak sche grens, op basis van wederzij dsche over eenstemming. -1* 1 Vliegtuigaanvallen In Centraal China. Men zou het in deze "dagen van Euro- peesche spanning bijna vergeten, maar ook China en Japan bestaan nog. Schaarsch komen de berichten door, maar hieruit blijkt toch, dat vooral de Japansche lucht macht zeer actief blijft. Er zijn weer vliegtuigaanvallen geweest in Ccntraal-China en in het bijzonder on de Zuidelijke sectie van den Peking-Hankou-spoonveg. De Japansche vliegtuigen zouden, volgens een Japanseh bericht, met succes bommen laten vallen op militaire treinen en Chineeschc troe ppnconcentraties. alsmede op mu nitie-opslagplaatsen. Voorts vond een vliegtiiKfnanyal plaats op Nansjansja. 15 K.M. ten Zuidoosten van Moesjikang in de provincie Hopei. Daar worden on geveer 2000 man Chineesehe troepen met bommen bestrooid. Nog ande re plaatsen werden door de ne gers geteisterd. Ook plaatsen in de provincie Tsie- kiang kregen een bezoek van Ja- pansebe vliegtuigen. De toegebrach te srhade heet aanzienlijk zegt de Grensgevechten. Aan de grens tusschen de provincies Ho- nan cn Hocpei hrbhen Japyn<=che 'roepen een aanval gedaan on een f.hineesc i penmacht. Dit geschiedde in het Taooih- gebergte. De opmarseh geschiedde Sjantslen naar Matsieng. De plaats Siins- 'jen, halverwege tnssehen Siengtsicn en Matsieng. 7.0" reeds door de .Tananners nomen z>in. De strijd hii_ deze nlants. u sjen. heeft een dag of drie geduurd en gens het Japansche bericht zouden de Lu neezen over de vijftien man aan dooden gehad hebben. Is het nog niet zeker, dat Roe- menlë en Joegoslavië zullen hel pen. Er wordt op het oogenblik in Joego Slavië een pro-Tsjechische stemming gekweekt en reeds deden geruchten uit Boekarest en Belgrado de ronde, dat de vertegenwoordi gers van Roemenië en Joegoslavië te Praag de Tsjechoslowaaksche regeering er van in kennis hebben gesteld, dat hun landen zich nog steeds op grond van de verdragen der kleine entente verplicht achten, Tsjecho- Slowakije in geval van een niet uitgelokten Hongaarschen aanval, gewapenderhand bij te staan, Van allen grond ontbloot. Later wordt echter door het Duitsche nieuwsbureau gemeld, dat van welingelichte zijde wordt verklaard, dat bovenstaande ge ruchten van allen grond ontbloot zijn. Bij een niet uitgelokten aanval, zegt generaal Hertzog. Het Zuid-A frikaansche parlement is op re ces gegaan. De leider van de nationalisten, dr. Malan, trachtte opnieuw den minister president, Hertzog, te bewegen te verklaren, dat Zuid-Afrika een strikte neutraliteitspo litiek zal volgen. Hertzog antwoordde, dat het parlement moest beslissen over wat Zuid- Afrika moet doen als de nood aan den man komt en dat het verkeerd zou zijn als hij daar thans al een verklaring over aflegde. Hij herhaalde de verzekering van mi nister Smuts, dat Zuid-Afrika steun zal verleenen aan Engeland in geval van een nict-uitgelokten aanval, maar hij voegde daaraan toe, dat Zuid-Afrika als lid van den Vol kenbond dat toch al zou moeten doen. Met die zinsnede gaat hij verder dan Smuts. Hertzog herhaalde ook, dat hij per soonlijk nog altijd geloofde, dat er geen oorlog zou komen en hij legde den groot- sten nadruk op het betrachten van discre tie om te voorkomen, dat de situatie nog ern stiger zou worden, aldus het Hsb., De mi nister van defensie Pirow, schaarde zicli achter minister Hertzog en verklaarde, dat Zuid-Afrika eventueel met de wapens voor het behoud van Zuidwcst-Afrisa zal vechten Kinine nog steeds het middel! Enkele weken terug werd melding ge maakt van de maatregelen, welke op voor stel en onder toezicht van den dienst der volksgezondheid ter hoofdplaats Solo en naaste omgeving werden genomen door de beide zelfbesturen tot bestrijding van de ernstige Malariauitbarstingcn. De „Locomotief" ontleent aan het eerste halfjaarlijksche rapport van den d..v.g daar omtrent o.m. de volgende bijzonderheden: In April en Mei kwam het tot ernstige uit barstingen in de naaste omgeving van de Kota: de omgeving van Tasikmadoe, ooste lijk van Solo en westelijk het gebied, dat zich uitstrekt van Banjoedono over Tjolo- madoe tot Ngemplak. De malaria blijft in uitgestrekte gebieden van dit gewest, de belangrijkste volksziek te. Waar een bestrijding van de oorzaak der Sawahmalaria niet wel mogelijk is te achten, blijft kinine-verstrekking aan de lijders het eenige middel. Waar eenigszins mogelijk geschiedde dit onder toezicht ten einde van een doelmatige therapie verze kerd te zijn, b.v. op de scholen in de ma laria-gebieden, terwijl ook de regentschap pen, met name Klaten, heel wat kinine- tabletten deden distribueeren. 'Aan de Duitsche grens tegen gehouden. t Het Amerikaansche ministerie van Bui- fenlandsche Zaken beeft mededeeling ont vangen, dat de DuitschTsjechische grens aan Duitsche zijde is gesloten. Amerikaansche staatsburgers zijn aan de grens tegengehouden en waren gedwongen naar Praag terug te kecren. Het ministerie heeft de Amerikaansche ambassade te Berlijn opgedragen zoo spoe dig mogeliiik een regeling te treffen, dat deze Amerikanen over Duitsch gebied dc zee kunnen bereiken. Verder wordt medegedeeld, dat maatre gelen worden genomen om taentig Ameri kaansche onderdanen, die Duitsche visas voor Parijs hebben, de grens te laten pas- seeren. Zij werden gisteren bij Egcr tegen gehouden. Succes van de politie te Batavia. De politie te Batavia arresteerde in de be nedenstad te Batavia den horuchten ranvnok- ker „Hadji Doellah" uit Buitenzorg Deze werd, aldus de N. B. Ct., in verband met eenige roofpartijen aldaar en tevens \oor het uitzitten van een straf van drie jaar, gezocht KINDEREN SLACHTEN KIPPEN. Kinderen zijn gewoonlijk dierenvrienden: een polier te Hilversum vond echter, «ai zijn zoontjes van vier en elf iaar maar zoo spoedig moaroliik de dieren als slarhtv moeten zien. Hij liet de knanen twee kip pen slachten. De politie welke bet geval ter 001e kwam. heeft, aldus dc Tel tegen den poelier proces-verbaal opgemaakt, ne gens het doen slachten door onbevoegden. Betrouwbare berichten uit Muenchen mel den, dat een oorlog tegen Tsjecho-slowakije in Beieren allerminst populair zou zijn. Men is van meening dat Hitier het dichter bij huis kan redden als hij Duitschers van een juk wil bevrijden en wel de Tyrolers, op wie de Italiaansche vuist zwaar drukt. De vele troepen, welke door de straten van Münchcn trokken in de richting van de Tsjechische grens werden niet toegejuicht. Het publiek liet de files militairen onder doodsche stilte voorbijtrekken. De rede van Hitier is te Washington aan dachtig aangehoord. De heftige taal van Ilitler werd vrij ernstig geacht. In afwach ting van commentaar uit gezaghebbende kringen kan slechts gezegd worden, dat het Amerikaansche publiek er vooral door ge troffen is, dat Hitier niet de minste toespe ling op Roosevelts oproep gemaakt heeft. Men heeft dat met een gevoel van onbeha gen opgemerkt.- Overigens is de meening, dat de rede geen „wijziging in de grondge- gevens van deze crisis brengt. Het antwoord van Benesj op Roosevelts oproep werd onmiddellijk na de rede van Hitier verspreid. Het contrast tusschen beide documenten is zeer opgevallen. ARGENTINIË STEUNT ROOSEVELT'S OPROEP. President Oritz van Argentinië heeft een boodschap tot Benesj en Hitier gericht, waar in hij verklaart, dat Argentinië het gebaar van Roosevelt ten gunste van den vrede steunt. GEZANTEN HEBBEN PRAAG NIET VERLATEN. Medegedeeld wordt, dat slechts het vrou welijk personeel van de Italiaansche, Duit sche en Amerikaansche gezantschappen Praag verlaten heeft. De gezanten en hun medewerkers zijn in tegenspraak met loo- pende geruchten in de stad gebleven. BESPREKINGEN TE LONDEN. De beraadslagingen der voornaamste le den van het Britsche kabinet eindigden even na middernacht. MacDonald was als minister voor de Dominions bij een gedeel te der besprekingen aanwezig. TSJECHISCHE VLIEGTUIGEN BOVEN POLEN. Het Poolsclie telegraafagentschap meldt, dat gedurende de twee laatste dagen tot drie maal toe Tsjechoslowaaksche vliegtuigen bo ven Poolsch gebied gevlogen hebben. Gister middag te 3 uur werden vijf vliegtuigen bo ven Rafailowa gezien. De Poolsclie regeering heeft krachtig te Praag geprotesteerd cn uit slag gevraagd. FRANSCHE PERSSTEMMEN OVER HITLERS REDE. Parijs, 27 Sept. (Havas). „Petit Pari- sien" schrijft, dat de rede van Hitier een zin bevat, waaruit blijkt, dat hij zijn agres sieve bedoelingen jegens Tsjechoslowakije handhaaft. Niemand zal het slachtoffer wor den van deze poging, scheiding fe brengen tusschen het lot van Tsjecbo Slowakije cn de Britsche en Fran=chc belangen in Etiro- pa. Deze illusie heeft het Foreign Office reeds verstoord door de publicatie van zijn zeldzaam krachtige verklaring. In de „Epoque" schrijft de Kcrillis, dat de eer van Frankrijk cn Engeland, maar nog meer hun aanzien, hun onmiddellijke veiligheid en hun hoogste belangen op t spel staan. Na een rede als die van Hitier ziet Frankrijk met eere het oorlogsgevaar naderen. Maar evenals in 101 i weet het. dat het geweten der wereld met Frankrijk is. De ..Echo "de Paris" srhrijft: ..Men ziet dtiideliik, dat Hitier in zijn twist met Be nesj niet meer terug zal willen wijken. Daar ligt het gevaarlijke moment. De nieuwe beweringen van Hitlcr worden loor niets gerechtvaardigd of verontschuldigd- Geen menseh met gezond verstand, die de zaak uit zuiver mcnsrheliik oogpunt be ziet. kan zijn verontwaardiging bedwin gen". Dc „Figaro" schrijft: ..Hitier liceft verze kerd. dat zijn memorandum niet aanzienlijk verschilt van dc Britsch-Fransche voorstel len. Deze verzekering schiint de deur °P°o te laten voor een opheldering van net memorandum, miis die opheldering nie het brute karakter beeft van den termijn van 1 Oefober. zoodat iedere onderhandeling verhinderd zou worden. In de „Journal" schrijft Saint Bnce. .Als wij goed begriinen. wil de termijn van 1 Ortober zoeken, dat Hitier z.icli niet zou kunnen verzetten tegen een tcnuitvoerleg- ™in<» van do Fransch-Britsche plannen \oni 1 Octoher. Is dat niet de open deur, waar door de vrede zich kan bewegen In de „Populaire" schrijft Blum: „Ik doe opnieuw een beroep op Rrwsevelt. /.ijn eerste oproep is niet geboord. Dat htI maals zijp stem verheffe: 'nl(VT liiker. Hij moet thans zijn bemiddeling aan h'Vol gens de ..Ordrc" is de eeniee hoop van Hitier. <lat de Franscbe-Britsebc tegenstand dien hij niet verwacht had. zal ^11 ken. Daarom moeten Parijs en Londen 5 raiton één hüiven. uit Madame Tahouis zegt in dc ..Ocmrc uit Rerlijn te vernemen, dat Cbarnl,ierlai":JJfp dc deeling aan Hitier drie rmntcn lacv- nl. dat Frankriik cn Engeland niet goedkeuring herhten aan het van Godcsberg. dat de oorlog nood ott g voor Europa en de geheele wereld zou zijn. d£ Frankriik on Fncroland hun \oorstoiloi handhaven, maar bereid ziin eenige gen aan te .brengen, opdat een snelle afba kening der districten bewerkt kan worden. OUDESCHILD. BEVESTIGING DS. TINHOLT. Zondagmiddag 3 uur vond in de Ned. Herv. Kerk alhier de bevesti ging plaats van Ds. J. F. Tinholt, van St. Maarten door Ds. Enklaar van Den Helder. Ds. Enklaar liet de gemeente van Gezang 16 de verzen 1. 3 cn 6 zingen en ging daar na voor in gebed. Tot tekst had spr. zich gekozen: Josaia 55 vers 6: „Zoekt den Heer, terwijl Hij te vinden is. Roept Hem aan, terwijl Hij nabij is." Op gevoelvolle wijze sprak spreker de gemeente en den te bevestigen candidaat toe, waarna hij overging tot de bevestiging. Na den zegen werd door de Gemeente staande Gez. 213 vers 3 gezongen. Het hoofd buigend dankte Ds. Tinholt hiervoor de gem., waarna Ds. Enklaar zich meer persoonlijk tot den nieuwen predi kant richtte. „Ik heb U aldus spr., leerep kennen als een vrij, onafhankelijk mcnsch cn weet U in liefde aan de mcnschcn ver bonden. Er is een wereld rondom ons, waar wc ons met recht angstig om kunnen ma ken. ons is een stukje van die wereld ten bearbeiding gegeven. Laten wij onze fakkel in deze droeve fiiden boog trachten le houden. Ik wensch U kracht bij Uw ar beid". Staande werd daarna door de ge meente Gez. 96 gezongen. KOEGRAS JULIANADORP FLOBALIA- EN MIDDENSTANDSTEN TOONSTELLING. De Floraliatentoonsfe'/ling, georgani seerd door de verceniging „Julianadorp Vooruit" is weer achter den rug en wij kunnen constateeren, dat deze weer vol komen geslaagd is. Aan dc bloemententoon stelling was dit jaar voor de eerste keer een middenstandstcntoonstdlling verbon den en deze is ook uitstekend geslaagd. Nij vere handen hadden de zaal van den heer A. Doorn veranderd in een keur van uit stallingen, terwijl in hot middengedeelte de bloemen prijkten. De tentoonstelling mocht zich in een druk bezoek verheugen De jury voor do beoordeeling der bloe men, bestaande uit de heeren J. de Vries te Julianadorp en Kruit te Schagen be kroonde de volgende inzendingen: Planten voor de kinderen: Fuchsia: le prijs Nettie Hoogstraten, 2e prijs Nelie Noot 3e prijs Alie Kant Rd. Knolbegonia: le prijs Jan Hoornsman Hz. 2e prijs Nettie Hoogschagen, 3e prijs Ma rietje Purmer. Zinnia: le prijs Marietje Purmer, 2e prijs Gretha Maters, 3e prijs Sofia Bakker. Planten voor de ouderen: Geranium: le prijs T. de Graaf-de Heer, 2e prijs M. Spcur-Koeten, 3e prijs A. Vader- Bijvoet. Salvia: le prijs R. v. d. Mculen, 2e prijs A. E. de Vries, 3e prijs H. TigcheJaar-de Vries. Moibegonia: le prijs A. Speurde Graaf. 2e prijs J. de Vries, 3e prijs A. VaderBij voet. Planten ter opluistering: le prijs M. •TonghBregman met Tmpatience; 2e prijs H. KossenVisser met Bladbegonia; 3e pr. C. v. Bodegraven met Fuchsia. Als attracties waren aanwezig een sjoel bak en een flesch gevuld met boonen. De uitslag van het sjoelen was: le prijs A. Hoijblok, 2e prijs dezelfde cn 3e priis IV. v. d. Wonde. Het aantal boonen was 97S6. Het dichtst bij dit aantal waren drie per sonen, die alie drie 9999 hadden geraden. Deze moesten nu loten om den prijs. De gelukkige was W. Appelman. Als attractie was door de standhouders voor elke vijf tigste hezoeker een verrassing beschikbaar gesteld. Aan deze tentoonstelling was ook een verloting verbonden. De trekking werd gisteravond gebonden. De verloting en prijs uitreiking verliep vlot. Dc hoofdprijs zijn de een bioemenbak, viel op no. 917 en was er het eerste uit, daarmee onder de belang stellenden ook de spanning wegnemende. Verder waren er nog 39 prijzen. De heer L. Tigchelaar besluit met enkele woorden tot de aanwezigen te richten. Hij hoont dat allen over bet verloop van een en ander tevreden zullen zijn en dat zij op een volgend maal bier weer willen tcrug- keeren. Dank wordt gebracht aan alle medewerkers en aan de juryleden, de hee ren de Vries en Kruit, de standhouders, de heer Vonk voor de radiomuzick. de dames- helpsters en bovenal aan den heer Doorn voor de beschikbaarstelling van de zaal. Met een „tot weerziens" aan alle aanwe zigen 6luit spreker. AMSTERDAM, 26 Sept Veemarkt. Aanvoer 385 vette koeien, le kw. 70—76 ct.. 2e kw. 60—63 t„ 3e kw. 5058 ct. per Kg. slachtgcwicht; 30 melk en kalfkoeicn f 1SO-270 per stuk, 39 vetje kalveren: 2e kw. 5160 ct., 3e kw. 4252 ct. per Kg. levend gewicht; 32 nuchtere kalveren f 712 per stuk, 9 srhapen f 18— 22 per stuk, 525 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 Kg. 6364 rt„ zware varkens 6263 ct.. vette varkens 6061 ct. per Ke. slachteewicht. Runderen matige aanvoer, handel traag, afloon zepr flauw, met terugloopende prijzen. Melkkoeien ge ringe aanvoer en handel. Vette kalveren zeer matige aanvoer, handel traag, prijzen lager. Nurhfere kalveren matige aanvoer handel kalm, prijzen constant. Schapen aanvoer en handel onbeteekenend. 5 arken5 ruimere aanvoer, sleepende handel, prijzen lager. PURMEREND. 27 Sept. Veemarkt. Koeien totaal 540 stuk»; 300 vette koeien 6469 ct. per Ke.. eeldekneien f 110—130. melkokeien 130—260. stieren 4' —52 ct. ner Ke.. 20 paarden f 90—200. 110 vette aklverep ogig ct. per Kg.. 230 nucbt ka'i eren f 717. 248 vette varken5 ner ke. 0.500.53: 33 margere varkens 26—31: 360 biggen 1213: 1600 schapen 17—24; 140 bokken 3—13; 500 lammeren 912. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah, t., 25 Sept. v. Port Said. Poelau Tello, u., 26 Sept. te Londen. Tawali, L, 25 Sept. van Sabang. Tjikandi, u., 26 Sept. te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 25 Sept. te Beyrout. Alkmaar, u„ 24 Sept. van Talcahuano. Araor, 21 Sept. v. Curagao. Bacchus 24 Sept. te New York. Baralt, 24 Sept. v. Curagao. Boskoop, 24 Sept. Z.W. v. Ierland. Ceres, 25 Sept. v. Kiuluk. Costa Rica. u., 23 Sept. te Cristobal. Colombia, 25 Sept. te Amsterdam. Crijnssen, 25 Sept. te Amsterdam. Deucalion, 24 Sept. pass. 25 Sept. IstanbouL Dido, 22 Sept. v. Curagao. Douro, 21 Sept. te Curagao. Euterpe, pass. 25 Sept. Dungeness. Fauna, pass. 26 Sept. Gibraltar. Ganymedes, pass. 25 Sept. Dungeness. Hebe, 26 Sept. te Kopenhagen. Helder, pass. 25 Sept. Ouessant. Hermes, 25 Sept. v. Alexandrië. Irene, 24 Sept. v. Amsterdam. Iris, 24 Sept. v. Danzig. Juno, 24 Sept. v. Isanboul. Luna, 25 Sept. te Candia. Mars, 25 Sept. te Venetië. Medea 23 Sept. van New York. Midas, 21 Sept. v. Curagao. Oberon, pass. 25 Sept. Dungeness. Odysseus, 26 Sept. te Gdynia. Orestes, 25 Sept. te Amsterdam. Orion, 24 Sept. v. Livorno. Pericles 24 Sept. v. Curagao. Plato, 21 Sept. te Curagao. Pluto, 26 Sept. te Amsterdam. Rhea, pass. 26 Sept. Z. v. Niton. Stuyvesant, u., pass. 25 Sept. Ouessant. Theseus. 25 Sept. te Odense. Tiberius 26 Sept. 18 mijl Z.W. van Ouessant. Titus, pass. 25 Sept. Ouessant. Trajanus, 25 Sept. te Hamburg. Vesta, pass. 23 Sept. Gibraltar. Vulcanus 26 Sept. van Oran. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, 26 Sept. te Amsterdam. Waterland, t„ 24 Sept. v. Las Palmas. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 24 Sept. te Halifax. Binnendijk, 24 Sept. v. Three Rivers. Blommersdijk, 25 Sept. te Rotterdam. Dinteldijk, 25 Sept. te Londen. Narenta, 25 Sept. te Southampton. Nebraska 25 Sept. 700 m. W. v. Land's End. Spaarndam 23 Sept. te Freeport. Statendam, 27 Sept. te Plymouth verw. Tiradentes 24 Sept. te Baltimore. Volendam, pass. 25 Sept. Lizard. ROTTEKDAMSCHE LLOYD. Baloeran, u., 26 Sept. te Belawan. Blitar, t„ pass. 25 Sept. Gibraltar. Buitenzorg, t., pass. 25 Sept. Finisterre. Dempo, 26 Sept. te Rotterdam. Garoet, u„ pass. 25 Sept. Gibraltar. Indrapoera, t„ 25 Sept. v. Sabang. Kedoe 5 Sept. te Batavia. Kota Agoeng, 25 Sept. i. d. N. Waterweg. Kota Radja, u., pass. 25 Sept. Gibraltar. Sitoebondo, t„ pass. 23 Sept. Perim. Soekaboemi, t.. 25 Sept. v. Djeddah. Tapanocli, u„ 26 Sept. te Sabang. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Lemating 23 Sept. van Singapore. Van Spilbergen 24 Sept. te Belawan. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Alcinous, 25 Sept. te Amsterdam. Laertes, 25 Sept. te Amsterdam. Eurylochus 26 Sept. te Suez. Melampus, 25 Sept. v. Amsterdam. Menelatus 24 Sept. te Suez. Menestheus, pass. 25 Sept. St. Catherine s Pt. Myrmidon, 25 Sept. te Swansea. Perseus 25 Sept. te Manilla. Phrontis 24 Sept. van Batavia. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Madoera 24 Sept. van Beira. Silverpalm 23 Sept. van Calcutta. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjileboet 24 Sept. te Manilla. Tjinegara 23 Sept. van Hongkong. JAVA—NEW-YOKK-LIJN. City of Bedford 3 Sept. van Penang. Palembang 24 Sept. te Quebec. Tabian 24 Sept. van Savannah. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat. t„ 24 Sept. v. Bahia. Alwaki, 24 Sept. v. Buenos Ayres. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth 26 Sept. te Antwerpen. Jonge Johanna 26 Sept. te Alexandrië. VEREEXIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Ltjn). Bloemfontein ,t., pass. 26 Sept. Gibraltar. Boschfontein, u.. 26 Sept. te Beira. Heemskerk, u., 25 Sept. 150 m. Z.W. v. Lands End. Jagersfontein, 25 Sept. v. Rotterdam. Meliskerk. t.. 25 Sept. v. Gibraltar. Nijkerk, t.. 25 Sept. v. Durban. Randfontein 26 Sept. van Rotterdam. (HollandAustralië Lijn). Arendskerk, u„ pass 25 Sept. Vlissingen. (Holland—Oost-Azië LUn) Gaaaterkerk. u.. 24 Sept. van Colombo. Meerkerk. 25 Sept. te Rotterdam. Serooskerk t„ 26 Sept te Antwerpen Zuiderkerk, t. 25 Sept. v. Penang. BROEK OP LANGEND IJK. 27 Sent. Schotsche muizpn 2.40. bl. dito 2.102.50, Revel. 2.10. uien 1.302.30, drielingen 1.40 1.70, grove 2.202 50. gele nep 3 705 20, peen 22.60. spcrcieboonen 10.9013.50, sn;;hoonen 18.90. roodc kool 1.702.20: witte kool 0.90: gele kool 1—1.10; savove kool 2—3.10; tomaten 11.10: B. 4.20; C. 4.— CC 4.—. druiven: Frankenthalers 23.405—28.70; rammenas 1 16 NOORDSCH VPWOUDE. 27 Sent. Aanvoer: 17500 Kg. aardannelen: Sehot- srhe muizen 2.30. grooten 1.902. r. duken 1.80. eigenb. 2.30. bi. dito 2.70—2.30. Revel. 1.70—1.90. uien 1.90—2.10. drielingen 1.70— 1.90 grove 2.30. gele r>en 5520, peen 2.20 —2.50. kleine neen 0.70 snereiebnnnen 9.8011.30; 3300 kg. kroten 1—2.20: 10300 kg. roodc kool 1—2.10; 52300 kg. witte kool 0.90; hoelmkoo] 310—3.70; 15100 pootaardannelen A 3555 4.20; A 28 35 4.70—4.80; B 28—35 4.10

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3