ZOON Alleen met vakbekwaamheid komt men er Winterdienstregeliiig van onze Spoorwegen ym Ook in de Unie is het niet alles goud wat er blinkt Radioprogramma èv m EDGAR RICE: BURROUGHSI Brieven uit Zuid-Afrika Ideale staats-instellingen toV»e> DOOR No. 90. Toen de laatste ruiter verdwenen was, kwam er een algeheele verandering over „Big Bwana". Terwijl hij voorwaarts sloop, greep hij een lage tak en slingerde zich in de boom. Zijn bewegingen waren katachtig en lenig. Hoog door de takken koos hij zijn weg en daar begon hij zich van zijn kleren te ont doen. Uit een weitas haalde hij een stuk pantervel te voorschijn, een zorgvuldig ge draaid touw en een vreemdsoortig mes. Toen stond hij daar met een grimmig lachje om zijn mond. Hij gooide zijn hoofd naar achteren, zijn brede borst spande zich en zijn spieren zetten op, toen hij de jungle-lucht opsnoof. Zijn grijze ogen vernauwden zich. Hij liet zich naar een lagere tak zakken en verdween snel in de jungle. Terwijl hij zich haastte, stopte hij slechts nu en dan om zijn stem te ver heffen tot een wild en doordringend ge schreeuw en om te luisteren naar een ant woord. Enige uren later hoorde hij, heel ver weg, een vaag antwoord. Zijn zenuwen waren gespannen. Het was een mensaap, die op zijn geroep antwoordde. Korak, die tenslotte be rustte in het feit, dat hij moest sterven als hij bleef waar hij was, sprak tot Tantor in de taal, die de olifant verstond. Hij beval het grote dier hem op te tillen en hem naar het Noordoosten te dragen. Terwijl Tantor hem droeg, riep Korak nu en dan luid in de hoop de aandacht van Akoet en zijn troep te trek ken, wier tochten hen vaak in deze omtrek brachten. „Akoet", dacht hij, „kan misschien de knopen losmaken". Het was in ieder ge val waard om het te proberen beter dan daar in de jungle te liggen, totdat hij om kwam. De grote aap had hem van dezelfde soort banden bevrijd bij die andere gelegen heid toen de Rus Korak had vastgebonden, jaren geleden ver weg in Londen. Aldus rei zend, afwisselend roepend en luisterend, be- bon zijn hart harder te kloppen, toen hij, ver weg in de jungle, een welkome, wilde kreet hoord. Akoet ten Zuiden van hem, had hem gehoord en kwam naar hem toe. Er was een ander ook, die hem gehoord had. Brakpan, Augustus '38. In mijn vorigen brief schreef ik reeds hoe wij ons hebben geïnstalleerd en hoe mijn zoon, na veel moeite, een betrekking kreeg en de andere op school kwam. Verder moet ik zeggen, dat men voor de toe komst van zijn kinderen niet te groote ver wachtingen van Afrika moet koesteren. Mijn zoons hebben in Holland altijd veel vrienden gehad en waren veel buitenshuis; ze hadden haast geen tijd om eens gezellig te lezen of iets anders te deen en hadden veel pleizier met hun vrienden. Hier zijn zij iederen avond thuis, evenals den geheelen Zondag en verslinden boeken van de bibliotheek, want het bezit van vaste vrienden komt hier sporadisch voor. Af en toe verschijnt er eens een vriend aan de deur, die komt dan binnen, doch wanneer hij vertrekt, zie je hem meestal niet meer terug. Vereenigingen op het gebied van gymnas tiek, rang, tooneel e.d. heb je hier weinig of niet. Voetbalclubs en dergelijke zijn meestal van mijnwerkers of gemeente-instellingen. Het valt niet mee voor jonge vreemdelingen om zich hier te ontspannen en er in te komen. Het zal misschien ook wel liggen aan het slecht verstaan en begrijpen, maar dat een jongen van 18 jaar Zondags met Pa en Moe gaat, wandelen, is toch zeker wel iets bijzon ders. Hij was er in Holland niet toe te krijgen, evenmin als zijn jongere broers; de vrienden hadden de voorkeur. Het is natuurlijk geen hoofdzaak, doch om een werkkring te krijgen -of een vak te leeren is voor hen al even moeilijk zooals ik reeds eerder mededeelde. De beste kansen zijn hier voor bekwame vaklieden, die handenarbeid verrichten; die dus alleen moeilijkheden met de taal onder vinden; maar moet men nog een vak kiezen of is men ongeschoold of half bekwaam, en men heeft geen vrienden, die zich voor U in teresseeren, dan is het zeer moeilijk om zich er in te werken en moet men 't hebben van een kruiwagen. Er zijn zelfs veel jeugdige Afrikanen, die moeilijkheden hebben om een werkkring te krijgen; met de Engelschen schijnt het iets beter te gaan. Men moet miet rekenen, dat het zoo is als in Holland, waar men meestal een overvloed van jongens op 't werk vindt, omdat het goed- koope krachten zijn; want men heeft hier de kaffers, die spotgoedkoop werken en men ge bruikt ze overal voor, behalve voor vak- of hersenwerk; dan zgn er nog de handymans en the White Labour, die ook voor slechts 2 h 3 pound een week werken; deze z.g. ongeschool den wonen op een kamer of in krotten van huizen. Ze hebben 't heel arm. De gemeenten en Spoorwegen gebruiken ook vcror wegenaanleg en graafwerken altijd White Labour en deze hebben niet meer dan 8 of 10 Shilling per dag; deze zijn dikwijls nog ge huwd en hebben soms vele kinderen; men kan begrijpen hoe moeilijk deze menschen door het leven gaan. De meesten van hen eten dan ook mieliepap en kafferkoren, wat zeer goedkoop is, doch evenwel een voedzaam eten is. Tevens is dit soort menschen meestal scha mel gekleed, wat gezien hun verdienste ook niet anders kan. Handymans zijn menschen, die geen vak ver staan, doch van alles zoo'n klein beetje kun nen en dus wat het woord al zegt „handlan ger" zijn. Je hebt ze, die aardig smidswerk, loodgie- terswerk, timmeren en schilderen kunnen en ook meestal behulpzam zijn bij het opstellen van steigermateriaal of bij het storten van concrete (beton), om zeker te zijn, dat door de kaffers alles goed vol wordt gegooid en aan gestampt. Neen, er is geen gebrek aan goedkoope krachten en de vakmenschen, die veel duurder zijn, moeten dus hun beste krachten geven en hard werken, anders is het gauw met hen ge beurd. Op de meeste werken ziet men dan ook een of twee leerlingen of soms in het geheel geen één. Neemt zoo'n patroon een leerling voor vijf jaar, op contract, moet hij hem in die 5 jaar tot vakman bekwamen en zijn periodieke ver hoogingen geven. De mijnersschool neemt ook veel jeugdigen aan, doch dan moet men een krachtig gestel bezitten, want men moet een roode kaart heb ben als bewijs, dat men goedgekeurd is; er worden er altijd een groot aantal tijdelijk of geheel afgekeurd. Dan is er nog een militaire opleiding in Pre toria, welke de kans biedt voor jonge mannen, na genoten opleiding, vlieger of politieagent te worden, of bij de Spoorwegen geplaatst te worden. Deze beginnen met vrij kost en in woning en 1 shilling per dag. Dé meesten, die geen mogelijkheid zien een baan te bemachti gen, begeven zich daarheen en hebben althans kans later een vaste betrekking te krijgen. Zij krijgen evenwel een strenge militaire opvoe ding en hebben al spoedig een flinke houding en stappen als echte militairen, met een rot ting onder den arm, over straat. Dit schrijven mag dan wat de jeugdigen be treft niet zoo'n optimistisch karakter dragen, maar het is meer om de waarheid mede te deelen aan hen, die evenals ik zelf ook ging, plannen zouden maken voor de toekomst van hun zoons of dochters. Of men moet gaan met heele jonge kinde ren, öf men moet kinderen hebben, die reeds vakbekwaam zijn. De heele jongen passen zich erg vlug aan met alles en degenen, die een vak verstaan, redden zich ook wel. In het begin van mijn brief schreef ik over de bibliotheek. Dit is een zeer goedkoope instelling, want wanneer men lid wordt betaalt men 5 shilling; voor al den tijd dat men lezer wil blijven, dus niet ieder jaar opnieuw betalen; wenscht men het lidmaatschap te doen eindigen, dan geeft men kennis daarvan en krijgt eenvou dig de 5 shilling weer terug. Alleen als men de boeken te lang in het bezit houdt krijgt men, evenals in Holland, boete. Men kan natuurlijk ook naar keuze Holland- sche, Afrikaansche of Engelsche boeken ter leen krijgen. Meestal zijn het mooie en gezellig ingerichte gebouwen, die kunnen wedijveren met de Hol- landsche. Over het algemeen zijn trouwens de open bare instellingen goedkoop of geheel gratis. Zoo kan men in „The Zoo" (de diergaarde) gratis een bezoek afleggen en zgn er picnic- terreinen, waar men gratis kokend water kan bekomen om thee of koffie te zetten. Eveneens de musea zijn gratis en men krijgt een catalogus op den koop toe. Wil men Johannesburg eens rondtoeren in een bus of tram voor 1 Shilling six pence, dan kan men een ticket kragen voor den geheelen dag; dat is ook makkelijk voor werkzoekenden, die geen auto bezitten, andere ritten, met de bus, kosten per keer, naar den afstand 3 of 4 pence, doch retours hoffrit men er niet op na. De spoorwegperrons zijn ook alle gratis te betreden. Men kent er geen perronkaartjes. Controle geschiedt enkel en alleen tijdens den rit en is men nabij bijn bestemming, dan wordt het kaartje ingenomen. Er zijn meer conducteurs op den trein dan in Holland en na iederen stop komen zij weer rond met hun uitroep „any more place" of „kaartjes asseblief" en komen ze bij eindsta tions of plaatsen waar veel reizigers den trein verlaten, dan is het „all ticket please" en daar vlak op volgend: „al die kaartjes asse blief". Het is bewonderenswaardig hoe ze die gezichten kunnen onthouden en dengene die er nieuw bijgekomen is er uit weten te pikken. Boven aan de rijtuigen zit achter een ven sterglas een rol als een gordijn met plaats namen bedrukt en door op- en afrollen geven zij ^de bestemming van den trein aan en kan men dus altijd zien of men den goeden trein heeft. Eerste, tweede en derde klassen maakt zeer weinig verschil. Alle coupé's zijn bekleed met groen uasdoek. De derde klasse, welke speciaal voor de kaf fers is, bezitten nog dikwijls houten banken. De kafferafdeelingen zijn meestal propvol, doch ook die voor de blanken zijn goed bezet en Zondagsavonds moet men dikwijls staan van Johannesburg af. De Spoorwegen hebben hier niet met tekor ten te kampen; en is er zelfs nog winst, terwijl de meeste mencshen toch een auto bezitten. J. v. W. Extra treinen AlkmaarDen Helder en omgekeerd. Gistermorgen heeft de hoofdin specteur en chef van de dienstre geling der Nederlandsche Spoorwe gen, de heer G. F. H. Giesberger, in een persconferentie eenige me- dedeelingen gedaan over de nieuwe dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen voor den aanstaanden winter. In deze persconferentie heeft de heerGiesberger medegedeeld, dat de dienstregeling, zooals deze op 15 Mei j.1. is ingevoerd, en waarbij zeer belangrijke wijzigingen werden aangebracht, uitstekend heeft vol daan. Dit is oorzaak, dat voor de dienstregeling in den aanstaan- den winter geen principieele wij zigingen behoeven te worden inge- voerd. De nieuwe dienstregeling. De voornaamste aanvullingen en wijzi gingen voor de binnenlandsche treinen zijn, voor wat ons rayon betreft, de volgende: Onderstaande treinen zullen gaan stoppen: Te Castricum: trein 2411, Amsterdam C.S. v. 8.04, Castricum a. 8.33; trein 2417, Am sterdam C.S. v. 9.04, Castricum a. 9.33; trein 2439, Amsterdam C.S. v. 13.04, Cas tricum a. 13.32. Te Heiloo: trein 2411, Amsterdam C.S. v. 8.04, Heiloo a. 8.39, trein 2417, Amsterdam C.S. v. 9.04, Heiloo a. 9.39; trein 2439, Am sterdam C.S. v. 13.04, Heiloo a. 13.38; trein 2465, Amsterdam C.S. v. 17.04, Heiloo a. 17.39. Op Zon- en feestdagen worden In gelegd trein 2530 Den Helder (v. 9.53Alkmaar (a. 10.38); in aanslui ting aan trein 2430 naar Amster dam (a. 11.25) en trein 2591, Alk maar (v. 23.23)Den Helder (a. 0.05), in aansluiting aan trein 2491 van Amsterdam C.S. (v. 22.37). Buitenlandsche verbindingen. In de buitenlandsche verbindingen komep de gewone wijzigingen als gevolg van den terugkeer tot den normalen Amsterdam- schcn tijd. Deze wijzigingen betreffen voornamelijk de verbindingen met Duitschland, België en Frankrijk. De nieuwe winterdienstregeling treedt 2 October a.s. in werking. WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1938. Hilversum I, 1875 m. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO, 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten (Om 8.16 Berichten.)] 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.40 Causerie: „Wat bracht de 3e Dinsdag in September?" 12.00 Gramofoonplaten (Om 12.15 Ber.) 12.451.45 VARA-Orkest en gramofoonmuz. 2.00 Voor de vrouw. 3.15 Voor de kinderen (5.005.05 Pauze). 5.30 „Esmeralda" en gramofoonplaten. 6.30 Causerie: „De strijd om de vrijheid in onze dagen". 7.00 Gelukwenschen. 7.06 Koorzang. 7.30 Lezing: „De waardeering van den arbeid door de eeuwen". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Revue-uitzending, (Gr.opn.). 9.00 Radiotooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Orkest. 11.00 Eugenetische causerie. 11.3012.00 „Fantasia" en gramofoonplaten, Hilversum n, 301,5 en 415,5 m, NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten; 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelspel. I.30 Gramofoonplaten. 2.00 Ensemble Van der Horst en gramofoonpl, 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Het Haagsche Trio, en gramofoonplaten. 4.35 Gramofoonplaten. 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuurtje. 5.455.55 Gramofoonplaten. 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: „Onze actie voor de Christe lijke bibliotheek. 7.35 Gramofoonplaten. 7.45 Reportage, eventueel gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Ber. 8.15 Gramofoonplaten. 8.45 Causerie: „Wat zich in de Sandjal? Alexandrette heeft afgespeeld". 9.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en solist. 10.10 Berichten ANP. 10.15 Sonoro-kwintet. 10.45 Gymnastiekles. II.00 Vervolg concert. 11.30 Gramofoonplaten. ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. FEUILLETON. ETHEL M. DELL Een oogenblik zat hg bewegingloos naar haar te kijken. Toen hjj zag hoe haar schouders schokten van het snikken, stond ook hjj op en kwam naar haar toe. „Mjjn lieve," zei hjj, „wat is er dan?" „Dat kan ik je niet vertellen," zei ze met gesmoorde stem. „Hoe zou ik dan ook iets kunnen begrjjpen, wanneer jjj me niets wilt zeggen?" vroeg hjj Ze deed geen poging om te antwoorden. Ze leunde slechts met haar hoofd tegen den schoorsteenmantel en snikte zacht voor zich heen. Ivor legde zijn arm om haar schouders en trok haar met een teeder gebaar naar zich toe. Al zijn hardheid was weg. „Mijn ei^en liefste vrouw!" fluisterde hij. „Misschien kan je het me later vertellen. Maar je zult precies doen wat je wilt altijd. Als je maar gelukkig bent je geluk is voor mij zoo noodig. Stil leunde ze tegen hem aan. Voor het oogenblik was er geen geluid, behalve het loeien van den storm om het huis. Eindelijk bukte Ivor zich en kuste haar ernstig op haar voorhoofd. Er was een klank van droefheid en tegelijkertijd van groote tee- derheid in zijn stem, toen hij zei: „Zul je je altijd goed herinneren, Mary, dat ik niet zoo zelfzuchtig meer ben als vroeger? In het ver leden heb ik misschien te veel van je geëischt, maar mijn liefde voor jou heeft een beter mensch van mjj gemaakt. Ik zou graag willen dat je dat goed beseft, mijn liefste. En nu goedennacht!" Zacht liet hij haar los en wilde heengaan, toen Molly snel zijn hand greep en deze, voor hij het kon verhinderen, naar haar lippen bracht. Toen wendde ze haar gezicht af en ze keek niet meer om. Ivor ging de kamer uit met den langzamen stap van den man, die weet dat lente en zomer voor hem voorbij zgn. HOOFDSTUK XLIH. Het geopende Graf. „Ik zie er reusachtig tegenop," zei Rollo zenuwachtig. „Natuurlijk," zei Ferrars laconiek, terwijl hij bezig was zich te grimeeren voor zijn rol van officier bij den Militairen Luchtdienst. „U ziet er prachtig uit," zei Rollo. „Ik ge loof niet dat ik ooit den moed zou hebben die rol te spelen." „En toch heb ik je al eerder verteld dat jij, na een beetje meer routine, er veel meer van terecht zal brengen dan ik. Maar voor van avond behoef je je in ieder geval niet zenuw achtig te maken," voegde hij er geruststellend aan toe. „Je hebt precies dat studentikooze air, waarvan iedereen zoo houdt. Je familieleden mochten je wel wat meer naar waarde schat ten." „Dat doen ze toch niet!" zei Rollo. „Trou wens, ze komen niet eens kijken zelfs mijn stiefvader niet. Molly belde me zoopas op en vertelde me dat hij het niet aandurft met dit gure weer. Nu zal Geoffrey haar begeleiden." „Oh, zij komt dus wel?" vroeg Ferrars, on derwijl druk voor zijn spiegel bezig. „Ja natuurlijk! Dezen avond zou ze voor niets ter wereld willen missen. Ik heb haar gevraagd na afloop van het stuk naar onze kleedkamer te komen." „En doet ze dat?" „Nu, da-r 'ruit U van opaan!" zei Rollo. „Ik heb het har. l-.ten beloven en dan doet ze het natuurlyk." Het groote oogenblik naderde. De zaal was uitverkocht iedereen wilde hem zien, dezen Engelschman, die het in Amerika tot zoo groo te populariteit had gebracht. Men had zijn foto in bijna alle bladen gezien, had over hem ge lezen en in drommen waren de menschen ge komen om het wonder te aanschouwen ter wijl de man zelf met een cynisch lachje voor zijn toilettafel zat en zichzelf met zorg het ge- wenschte uiterlijk gaf. De rol, welke Rollo te spelen had, was niet belangrijk, maar zij gaf hem gelegenheid zijn krachten ten volle te ontplooien. Een goed acteur kon van die rol veel maken en Ferrars had haar buitengewoon geschikt geacht voor z\jn protégé. Hg had zichzelf veel moeite ge troost om haar met Rollo in te studeeren, maar hij had den jongen zijn eigen Inzichten gelaten en hem veroorloofd naar deze inzichten te spelen. Rollo wist dit en hij was er om beurten blij om en bang voor. Maar nu het groote oogen blik naderde, kreeg de plankenkoorts hem pas goed te pakken. „Als U er niet was, geloof ik dat ik er nu vandoor zou gaan", zei hij. „U zult zien, er komt niets van terecht!" „Oh Tommy, doe toch niet zoo dwaas! Je zult zien dat je het er goed afbrengt daar durf ik mijn hoofd om verwedden." Deze woorden stelden den jongen weer een beetje gerust. Ten slotte was Craven Ferrars een groot acteur en hij kon het dus wel weten. En toen moest hij plotseling weer denken aan Molly, die op dit oogenblik in haar loge zat te wachten, met Geoffrey naast zich. Haar mocht hij in ieder geval niet teleurstellen. En hij voelde het als een opluchting dat zgn stief vader niet aanwezig was hij zou zeker wel het een en ander op zijn spel aan te merken hebben hg was altijd zoo critisch. Van Ferrars' succes was Rollo al van te voren overtuigd en die gedachte stelde hem gerust. Niemand zou veel aandacht aan hem schenken en als hij niet meer wist wat hij zeg gen moest en begon te hakkelen, zou waar schijnlijk niemand het merken hij telde wer kelijk niet mee. Maar dat wilde hij juist wél! Hij had hard gewerkt om een waardig tegenspeler van Fer rars te zijn en nu wilde hij ook de resultaten van zijn werk toonen! Ferrars had gezegd, dat hij succes zou hebben nu, dan wilde hij ook dat het zoo zijn zou! Al heel spoedig aan het begin van het stuk verscheen Ferrars voor het voetlicht. Een ap plaus, niet luid genoeg naar Rollo's meening, verwelkomde hem. De jongen stond te wachten op het oogenblik, dat hijzelf moest opkomen en, hoewel hij tijdens de repetities vaak uit stekend spel van Craven Ferrars gezien had, had hg hem nog nooit zoo prachtig gezien. Vanaf het eerste oogenblik sleepte hij zijn audi torium mee. En zoo hield hij ook Rollo geboeid en toen hg dan werkelijk moest opkomen, was hij heele- maal vergeten dat hij op het tooneel stond en er een zaal vol menschen naar hem zat te kijken. Hij zag alleen den man, die hem voor deze rol gekozen had en weg was plotseling al zijn zenuwachtigheid. Hij speelde niet langer zijn rol, hg beleefde haar hij was er heele- maal in en de woorden, die hij zei, kwamen recht uit zijn ziel. Aan het einde van de derde acte was er een storm van applaus en toen hij eindelijk met Ferrars achter het neergelaten scherm stond, was hij dronken van vreugde. „Is me dat een succes!" riep hg uit. En Ferrars lachte hem rustig toe de acteur was voldaan. De menschen in de zaal waren zonder uit zondering enthousiast. Craven Ferrars was niet langer alleen maar een bezienswaardigheid hij was een erkend genie. En Molly, met Geof frey naast zich, zat als verdwaasd In haar loge en wist geen woord te zeggen. Ze had zich zenuwachtig gemaakt om Rollo, maar nu had ze den jongen geheel vergeten. Wel had ze gemerkt dat hij zijn rol uitstekend speelde. Maar de hoofdpersoon uit het stuk hield haar geboeid en eigenlijk had ze voor geen der anderen meer oog. Nu zag ze, wat ze altijd wel geweten had al lang, heel lang geleden dat hij een genie was. En tegelijker tijd wist ze nu heel zeker dat het vuur, dat eens voor hem in haar hart ontbrand was, nooit zou zijn te blusschen. Geoffrey sprak niet tot haar. Deze vriend wist zoo goed te zwijgen; en ze was heel dankbaar dat Ivor, die de koude November- lucht niet had durven trotseeren, niet mee gekomen was. Nu de tweede acte begon, was Molly een en al spanning. Ze voelde zich als iemand, die toekeek bij het graf, dat voor haar ge opend werd. Maar in plaats van half vergane beenderen, aanschouwde ze een wezen, geheel onveranderd gebleven, behalve in enkele on belangrijke details. Dit wezen, dat uit het geopende graf als het ware tot haar opsteeg, was hetzelfde, waarvan ze zoo hartstochte lijk had gehouden, waarom ze zoo diep had gerouwd en dat ze zoo trouw had bewaard in haar herinnering. Zij was het niet hij, over wie de jaren waren heengegaan Zijn schitterend spel sleepte haar mee, zoo als het iedereen in de zaal meesleepte. Maar voor haar'beteekende het meer veel meer, want dezen avond was het verleden tot haar teruggekeerd en alles, wat er nadien gebeuld was, bestond niet meer. Toen het stuk uit was, brak er een donde rend applaus los, maar Molly zat als ver steend en liet al dat lawaai over zich heen gaan. Vaag besefte ze, dat Geoffrey haar hand gegrepen had, maar het had net zoo goed iemand anders geweest kunnen zgn. Met wijd open, starre oogen zat ze daar en zag hoe Craven Ferrars herhaaldelijk voor het voetlicht moest verschijnen om de ovaties van het publiek in ontvangst te nemen. Ein delijk trok de acteur zich dankend terug en de muziek zette het volkslied in. Iemand was Molly's loge binnengetreden. Een arm werd om haar heen geslagen en, omkijkende, zag ze Rollo Rollo, die z heelemaal vergeten had! (Wordt vervolgd)-

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6