litler antwoordt Roosevelt Echtelijk drama te Rotterdam Twee autobussen in botsing Duitschlands grensversterkingen Post vluchten op Indië „God moge ons bijstaan" Hitler, maak geen oorlog Doodelijke aanrijding te Alkmaar Kerk als terrein van misdaad Jaloersche man doet poging tot moord Expeditie-auto tegen een boom gebotst Hoog bezoek aan den Afsluitdijk Amok na het blauwtje Wielrennen Water en melk De staking aan de Aa opgeheven 478ste STAATSLOTERIJ Zes ernstig gewonden, waarvan drie levensgevaarlijk. Ruim. 25 personen kregen lichte kwetsuren. Gisterochtend omstreeks kwart voor tien zijn op den weg tusschen Gou da en Oudewater twee autobussen, nagenoeg geheel bezet met passa giers, in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. Van de inzittenden kregen drie personen levensgevaarlijk letsel, drie anderen werden vrij ernstig -gewond, terwijl van de overigen ruim 25 lichte kwetsuren opliepen. Op genoemd tijdstip naderde uit de rich ting Utrecht een autobus van de firma Dob- belman, waarin een gezelschap sigarenwin keliers zat, dat een bezoek zou brengen aan de tabaksfabriek van Dobbelman te Rotter dam. De bus reed achter een treiler, welke plotseling stopte. Het gevolg was. dat de bestuurder, die niet meer remmen kon, om een aanrijding te voorkoninn, het stuur naar links gooide, teneinde te trachten, de vrachtauto voorbij te rijden. Deze manoeu vre mislukte evenwel, aangezien op het zelfde oogenblik van den anderen kant een autobus van den wilden dienst Den Haag- Utrecht kwam aanrijden. Een botsing was niet meer te vermijden. Beide wagens vlogen met een harde klap tegen elkaar en werden grootendeels vernield. Uit de ravage steeg een luid'gegil op. Van alle kanten kwam hulp toeschieten. Spoedig waren de dokters E. A. Verbeek uit Oudewaler en F. J. Hakkenberg uit Maastricht ter plaatse, om geneeskundige hulp te verleenen. Het bleek, dat van de inzittenden van do bus uit Den Haag drie personen levensge vaarlijk gewond waren. Per ziekenauto wer- de ntwee van hen naar het van Iterson ziekenhuis te Gouda vervoerd, terwijl de ander naar het R.K. Ziekenhuis te Oudewa ter werd getransporteerd. Voorts waren van de reizigers van deze bus nog drie vrij ernstig gewond, die eveneens naar het van Iterson-ziekenhuis werden overgebracht Twintig overigen, die in hetzelfde voertuig zaten, kresen lichte verwondingen, hoofdza kelijk schaaf- en snijwonden. Zij zijn naar het in de nabijheid gelogen klooster van de paters Passionisten te Haastrecht gebracht, waar zij werden verbonden, later konden zij hunsvveegs gaan. De passagiers van de bus uit Utrecht kwa men er beter af. Sléchts enkelen kregen lichte verwondingen en konden eveneens in 'iet klooster behandeld worden. Nader vernemen wij, dat er bij geen dei- in de ziekenhuizen opgenomen slachtoffers onmiddellijk levensgevaar bestaat.- In het van Iterson-ziekenhuis zijn in totaal v;if personen opgenomen, vier heepen en een dame. Twee der heeren, die resp. een kaakfractuur e - een zware hoofdwonde had den opgeloopen hadden veel bloedverlies geleden. De beide anderen hadden onder scheidenlijk een ernstige wonde aan het been aan ho' gelaat. De dame klaagde over pijn in de borst. De heer, die naar het R. K. Ziekenhuis te Oudewater werd vervoerd, en die af komstig is uit Nunspeet, had een ernstige hoofdwonde bekomen. Gisterochtend is on den Rijksstraatweg onder Alkmaar de 27-jarige huishoudster A. C. Krom uit Heerhugowaard, toen zij van haar fiets kwam te vallen,, door een haar achterop rijdende vrachtauto, welke be stuurd werd door den chauffeur C. H. uit Middenmcer, overreden en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. In den laatsten tijd kwamen regelmatig vrouwen, die ter kerke waren geweest, op het, bureau Raampoort te Amsterdam aan gifte doen van vermissing van hun porte- monnaie. Twee rechercheurs in hurger begaven zich daarop gedurende de laatste dagen des och tends naar de O.L.V. Kerk aan de Keizers gracht en woonden de H. Mis bij. Daar za gen zij hoe een man, die meedeed aan alle ceremonieën, wanneer een vrouw opstond om zich naar de communiebank te begeven, naar haar plaats ging en het handtaschje, dat de vrouwen doorgaans op haar plaats achterlieten, opende en er een portemonnaic uitnam. Gistermorgen werd de man hierbij op heeterdaad betrapt en de rechercheurs leid den den man naar het bureau Raampoort, waar hij werd ingesloten. Het is een 44-ja- rige Amsterdammer, die zich vertegenwoor diger noemt, en er zijn werk van maakte op deze wijze dagelijks in katholieke ker ken aan geld te komen. EN SLAAT DAARNA DE HAND AAN ZICHZELF. In de Rodenrijschestraat te Rotter dam heeft zich gistermiddag een drama afgespeeld, dat een 44-jari- gen man het leven heeft gekost, terwijl zijn 37-jarige vrouw zoo ern stig werd gewond, dat voor haar le ven wordt gevreesd. In de Rodenrijsche straat woont sedert korten tijd het echtpaar Verhagen. De man is zeeman van beroep, maar tegelijkertijd houdt het echtpaar een pension. In totaal wonen vier kostgangers bij hen in. Zij heb ben hun kamer op de hoogste verdieping van het pand. Het echtpaar heeft zelf de daaronder gelegen verdieping in gebruik. De beide étages samen maken het vrije bovenhuis uit van pand 97. Hield zij het met den commen saal? Reeds meermalen was het tusschen het echtpaar tot oneenigheden gekomen, naar men aanneemt ofschoon het onderzoek nog niet is beëindigd omdat de man meende reden te hebben te veronderstellen, dat zijn vrouw ongeoorloofde betrekkingen onderhield met een van de kostgangers. Gistermiddag was het echtpaar al leen thuis. Een paar maal hoorden de buren een twistgesprek. Plotse ling het zal goed half drie zijn geweest kwam de vrouw luid gil lend de trap afloopen. Zij snelde de straat op, waar zij een paar passen van de straatdeur ver wijderd, in elkaar zakte. Voordat zij het bewustzijn verloor riep zij nog: „Mijn man heeft me gestoken". Juist passeerde Dr. J. Versteegh uit de Bergschelaan. Bij het eerste onderzoek bleek hem, dat de vrouw een zeer ernstige wond in de maagstreek had. Zij verloor veel bloed De Geneeskundige-Dienst werd gewaar schuwd en deze bracht de vrouw naar het ziekenhuis aan den Bergweg. Ook de man riep om hulp. Inmiddels hoorden de omstanders opeens ook den man luid om hulp roepen. Men ging het nog openstaande huis binnen en men vond boven aan de trap het lichaam van den man liggen. Het bleek, dat hij een dolk steek in de hartstreek had, waaraan hij vrij wel onmiddellijk moet zijn overleden. De inmiddels gealarmeerde politie stelde een onderzoek in. Hieruit bleek, dat de ru zie vermoedelijk in de keuken is ontstaan, dat de man daar de vrouw met een mes had bedreigd, dat zij naar do woonkamer was gevlucht en dat hij haar daar den steek in de maagstreek had toegebracht. De vrouw was toen de straat op gevlucht. De man heeft nog even in de woning rondgeloopen, waarna hij, met hetzelfde mes, de hand aan zichzelf heeft geslagen. Nadat de fototechnische dienst van de po litie enkele opnemingen had gedaan, is het stoffelijk overschot van den man ook naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. De toestand van de vrouw is hoogst zor gelijk. Het echtpaar heeft geen kinderen. De wonden zijn toegebracht met een klein model dolkmes. Dit is in beslag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. Tsjechoslowakije acht het Duitsche memorandum vol komen onaanvaardbaar. In de nota, die Zondag door den Tsjechoslowaakschen gezant aan Halifax overhandigd is, zegt de Tsjechoslowaaksche regeering, dat de eischen van Hitier in hun tegenwoordigen vorm volkomen en onvoorwaardelijk onaanvaardbaar zijn Tegen deze nieuwe en wreede eischen, aldus de nota, gevoelt mijn regeering zich genoopt tot den uitersten tegenstand. Wij zullen ons verzetten en God moge ons bij staan. Tsjchoslowakije vertrouwt, dat de twee groote westelijke de mocratieën het zullen bijstaan." Op De Lichtmis bij Zwolle, ter hoogte van het plankenloodsje, is gistermorgen een ex peditieauto van den Libradienst tegen een boom opgevlogen, doordat de bestuurder zijn vaart plotseling moest inhouden, voor een uit den mist opdoemende vrachtauto, die men aan den kant van den weg stond te repareeren, maar op hetzelfde oogenblik een duw kreeg van een vrachtauto, die ach ter den Librawagen reed. De auto werd van voren geheel in elkaar gedrukt. Van de beide inzittenden is de bestuurder met ernstige hoofdverwondingen en zijn helper met een beenbreuk naar het Sophia- ziekenhuis overgebracht. Het tramverkeer op Dedemsvaart is eeni- gen tijd gestagneerd geweest, doordat de vernielde vrachtauto gedeeltelijk over de spoorbaan was geschoven. Indische vorsten bezoeken Korn- werderzand. De in ons land nog vertoevende Pange- rans, brachten gistermiddag om ongeveer drie uur een officieel bezoek aan Kornwer- derzand. Zij werden rondgeleid door den ka pitein der daar gedetacheerde militaire po litie, welke hen voorlichtte bij de bezichti ging der verdedigingswerken. Nadat zij ook nog de havens hadden bezichtigd, keerden de hooge gasten via den Wieringermeerpol- der en Hoorn, naar Amsterdam terug. ONZE OOST. Te Fort de Koek heeft een amokmaker een man gedood, en één man en een vromv zwaar gewond De reden van 's mans krank zinnigheid was, naar de N. R. Crt. meldt, vermoedelijk gelegen in het feit dat zijn huwelijksaanzoek was afgewezen. WERELDTANDEMRECORD VERBETERD. Door Gérardin—Falck Hansen. De Nederlandsche amateurs P. Smits en •T. Derksen, die op 22 September j.1. op de Utrechtsche Stadionbaan het wereldrecord voor tandems over een K.M. met staanden start met een tijd van 1 min. 8 3/5 op hun naam gebracht hadden, hebben hiervan niet lang plezier mogen beleven. Op de stedelijke wielerbaan te Bordeaux n.1. hebben de Fran- sche en Deensche beroepssprinters Gérardin en Falck Hansen voor een groot aantal toe schouwers een geslaagde poging gedaan om het wereldrecord te verbeteren. Na 500 M. bedroeg de tijd van dit tandempaar 35 sec. (37 4/5 sec. van Derksen en Smits), na een halven mijl 53 sec. (56 1/5 sec.), terwijl zij den kilometer tenslotte aflegden in 1 minuut 5 sec., zoodat het wereldrecord van on$e landgenooten met 3 3/5 sec. aanzienlijk ver beterd werd. Hooge geldboete tegen melkboer geëischt. Acht en dertig pro cent water. Een melkboer uit Kortenhoef had water bij de melk gedaan en niet. weinig. Ruim 38 procent van het vocht, dat, bij aan zijn klanten leverde, bestond uit leidingwater. De keuringsdienst voor waren ontdekte bet bedrog en de melkboer moest voor den Kantonrechter té Hilversum verschijnen. Daar hoorde hij zich tot f 25.boete ver- oordeelen. Gisteren stond hij in hooger beroep voor de rechtbank terecht, waar de melkboer met liet verweer kwam, dat niet hij, doch zijn knecht water bij de melk gedaan bad. Niet om hem te helpen, maar om hem in moeilijkbeden te brengen, omdat hij de knecht een hekel aan verdachte heeft. De knecht, die een niet al te slimmen indruk maakte, hield vol, dat de baas hem bevolen had, de waterkraan open te draaien. De Officier van Justitie vond de knoeie rijen hoogst ernstig en de straf, opselegd door den kantonrechter veel te laag. Spr. vorderde thans f 750.boete, subs. 100 dagen hechtenis; z.i. was niet aan te ne men, dat de knecht op eigen houtje had ge handeld. Hij wijst iedere verantwoorde lijkheid van de hand, wanneer de ontwikkeling van de zaak tot vijandelijkheden zou leiden. Na liet antwoord der verschillende andere landen, heeft thans ook Duitschlands leider en rijkskanselier Adolf Ilitler, gisterochtend een telegram gezonden aan president Roo sevelt, in antwoord op diens oproep den vre de te bewaren. In dit telegram zegt de Fueh- rer o.a. „Uwe excellentie heeft tot mij een oproep gericht om in het belang van het bewaren van den vrede de onderhandelingen over de strijdvraag in Europa niet af te breken. Hitier verklaarde vervolgens de denkbeel den van Roosevelt over de onafzienbare ge- \olgen van een oorlog te deelen en juist daarom moet hij iedere verantwoordelijk heid van de hand wijzen, wanneer de ont wikkeling van de zaak zou leiden tot vij andelijkheden. Hierna gaf Hitier een overzicht van het ontstaan van het Sudetenduitsche probleem sedert 1918. De regeering te Praag bleek niet geneigd rekening te houden met de meest elementaire rechten van de Sudetenduit- schers en heeft steeds getracht met geweld de Sudetenduitschers tot Tsjechen te maken Dit heeft tot ernstige spanning geleid. Eerst heeft de Duitsche rogeering niet ingegrepen, ook niet toen de Tsjechische regeering in Mei van dit jaar onder bet voorwendsel van Duitsche troepenconcentratie overging tot mobilisatie. Dat Duitschland toen geen mi litaire maatregelen heeft genomen, heeft de regeering van Praag in haar houding ge stijfd. Uit de onderhandelingen is gebleken, dat de Tsjechische regeering het Sudeten duitsche vraagstuk niet op een eerlijke wij- Göriivg in het tot stand bren gen van de economische onaf hankelijkheid gedeeltelijk ge- geslaagd. „La France Militaire" bevat, naar de N. R. Crt. meldt, de volgende gegevens over de Duitsche weerkracht: Wat de grensversterkingen betreft zijn langs de geheele Fransche grens met tus- schenruimten van 150 M. steunpunten aan gelegd, die zich 1 M. boven het maaiveld verheffen. Zij hebben een frontbreedte van 25 M. en zijn 6 M. diep. Elk steunpunt heeft als bewapening 5 mitrailleurs, 2 mortieren en 2 vlammenwerpers. Een sys teem an electrische tractie en van ven tilatie is in de ondergrondsche schuilplaat sen en communicatiewegen ingericht. Zwaar geschut kan Colmar, Straatsburg, iet geheele industrieele centrum van Mul house en de strategische wegen Straats burgBazel, StraatsburgSaint Dié en Saint DiéSélestat onder vuur nemen. Het is juist, dat de Duitsche ver sterkingen op hun beurt onder vuur liggen van de Maginotlinie, maar in geval van een verdedigingsoor log zullen 30.000 man voldoende zijn om het offensief van een leger van 300.000 man tot staan te kun nen brengen. Verder bevinden zich grensversterkingen in Oost-Pruisen, behalve langs de grens niet Litauen, langs de beide zijden van den Poólschen corridor, langs de Deensche grens en aan de kust van de Baltische en de Noordzee. De Oderlinie is tegen Polen van versterkingen voorzien. De economische onafhankelijk heid. Wat de taak van veldmaarschalk Göring betreft om gedurende verscheidene maan den de oeconomische onafhankelijkheid van Duitschland tegenover het buitenland te verzekeren, daarin is hij, aldus het Fran sche blad, ten deele geslaagd. Hij heeft 45 koelinrichtingen niet een oppervlakte van 300.000 M2 laten bouwen voor de bewaring van eie ren, ham, boter en groenten. Een groot aantal koelwagens zijn vervaar digd. Volgens een globale berekening be schikte Duitschland in Augustus over ap- proviandeeringsreserve voor 6 maanden, over bedrijfsstoffen voor 3 maanden, over staal voor 6 maanden. Daar het Duitschland aan ongeveer 18 grondstoffen, noodig voor de oorlogsindustrie, ontbreekt, is men bezig groote voorraden hiervan over het geheele grondgebied op te slaan. Proeven op de nieuwe autowegen. Druk wordt geëxperimenteerd op de nieu we autowegen met reusachtige autobussen van het type Bussing, die per uur een snelheid van 150 km. kunnen ontwikkelen. Langs den kam van het Reuzengebergte is op een hoogte van 900 m. een nieuwe strategische autostrada aangelegd. Een groot bezwaar voor Duitschland is, dat het over ten hoogste 1 procent van den goudvoorraad beschikt. Amerika, Engeland en Frankrijk bezitten daarvan op het oogen blik 76 procent. Ook bestaat er in Duitsch land gebrek aan geschoolde arbeiders (eeni- ge tienduizenden) en ingenieurs (17,000), Wielewaal (terugreis) Buizerd (heenreis) Valk (terugreis) Ibis (heenreis) Vertrek tm Athene 27 Sept. Alex. 26 Sept. Jodhp. 27 Sept. lA'dam 27 Sept. Aankaart te A'dam 27 Sept. Basrah 26 Sept. Basrah 27 Sept Athene 27 Sept, ze wilde oplossen. Het gevolg hiervan is. dat de toestanden in Tsjechoslowakije de laatste weken volkomen ondraaglijk zijn ge worden, politieke vervolging en cconomi sche onderdrukking hebben onuitsprekelijk leed gebracht aan de Sudetenduitschers. Ken merkend hiervoor is dat 214000 Sudetenduit schers huis en haard hebben verlaten en een toevlucht hebben gezocht over de Duit sche grens. Ontelbare dooden, duizenden ge wonden, tienduizenden gevangenen en ver laten dorpen klagen de regeering van Praag aan. Vervolgens verklaart Ilitler. dat deze fei ten voor hem aanleiding zijn geweest vooi zijn rede, welke hij te Neurenberg heeft uitgesproken, waArin hij verklaarde, dat indien de drie en een half millioen Sude- ten geen recht konden vinden. Duitschland te hulp zou komen. Om nog een laatste po ging te doen heeft Hitier concrete voorstel len gedaan in het memorandum, dat den Britsehen minister-president, op 23 Septem ber j.1. is overhandigd. Nadat de Tsjechi sche regeering eerst aan de regeeringen van Engeland en Frankrijk had verklaard erin toe te stemmen, dat het Sudetenduit sche gebied van Tsjedhoslowakije zou wor den gescheiden en bij bet rijk zou worden gevoegd, was bet doel van het memoran dum niets anders dan een snelle en vei lige manier te vinden om het plan tot stand te brengen. Hitier verklaarde, dat hij ervan overtuigd is, dat indien president Roosevelt de gehee le ontwikkeling van het Sudetenvraagstuk bekend zal zijn, hij zal erkennen, dat Duitschland geduld heeft gehad en een op rechten wil tot een vredelievende regeling. Niet Duitschland draagt de schuld \an het Sudetenduitsche vraagstuk. Het lot van de betrokkenen laat een verder uitstel niet toe. De beslissing litf in de hand van de Tsje chische regeering. w.g. ADOLF HITLER, De staking, welke aan de Aa-werken rond om Helmond was uitgebroken, behoort tot bet verleden. Gisterochtend hebben alle te- werkgestelden den arbeid hervat. Het 2i-man-ploegenstelstel, dat werd in gevoerd en aanleiding tot, de staking gaf, is echter vervallen. Voorloopig geldt het aclit- nian-ploegenstelsel, zooals dit tot dusverre het geval was. Gisteren hebben door de ar beidsinspectie te 's-Hertogenbosch, onder leiding van den arbeidsinspecteur, Ir. van de Markvoort, besprekingen plaats gevon den om de onbillijkheden, welke aan het acht man-ploegcnstclsel kleven, zooveel mo gelijk weg te nemen, waardoor de zwakkere arbeidskrachten toch tot een behoorlijk loon komen, zonder dat dit gaat ten koste der sterkeren. Vredesoproep tof den Führer van den Bond zonder Naam. De Bond zonder- Naam, met hon derdduizend leden, heeft tot den Führer en Rijkskanselier Hitier een vredesoproep gericht, welke den volgenden inhoud heeft: Maak geen oorlog. Doe alles, wat in uw vermogen ligt om den oorlog te vermijden. Denk aan de ellende der gezinnen, der grijsaards, der vrouwen en der kinderen, aan alle verschrikkingen, welke gijzelf als frontsoldaat in den wereldoorlog zoo bloedig aan eigen lijf hebt on dervonden en welke in een nieu wen technisch zoo volmaakt ge- organiseerden oorlog zich duizend voudig zullen herhalen over Duitschland, over geheel Europa en wellicht over de geheele wereld In naam van honderden millioe- nen vragen wij u nog alles in het werk te stellen om de ontzettende cafastrophc van de. menschheid af te wenden. Wie zal overwinnen? Niemand, behalve het bolsjewis me. Dat zal overwinnen. (terugreis) !Band' 27 Sept' lMedan 27 SeP*. Van de „Buizerd" kwam geen opgave binnen. De „Gier", welke sinds Zaterdagavond met motorstoring te Karachi stond, is giste* ren Allahabad gepasseerd. (Niet officieel) 5de klasse, 6de lfjst Trekking van Dinsdag 27 September 193!» Hooge Prijzen 1000.— 6021 14628 19905 400.— 2847 13586 16152 17538 19268 200.— 3660 9372 9897 12903 16079 16933 f 100.— 5773 11025 11949 13606 14042 14678 19452 19541 21266 Prijzen van 70. 1276 1292 1353 1562 1618 1939 2200 2320 2455 2481 2581 2004 3040 3043 3087 3152 3170 3279 3426 3619 3638 3670 3816 3017 3960 4051 4165 4229 4257 4338 4704 4705 4722 4836 4857 5094 5290 5292 5316 5325 5703 5719 6040 6091 6104 6143 6293 6308 6574 6767 6773 6789 6857 6872 7089 7192 7237 7260 7335 7445 8215 8243 8291 8316 8354 8391 8472 8489 8540 8646 8704 9185 9296 9333 9412 9172 9550 9614 9957 10024 10049 10148 10252 10328 10511 10688 10893 10704 10923 11C58 11438 11476 11522 11619 11661 11893 11997 12187 12214 12379 12420 12434 12686 12720 12759 12769 12824 12839 12958 12978 13049 13267 13465 13523 13844 14017 14077 14214 14232 14329 15167 15350 15465 15712 15729 15751 15893 15908 15964 16077 16271 16461 16740 16741 16742 16878 16984 17012 17255 17286 17647 17765 17810 17813 17967 18126 18170 18233 18407 18453 18596 18856 18877 18958 19088 19153 19326 19451 19540 19556 19562 19563 19765 19824 19863 19969 20297 20317 20567 20630 20655 20673 20727 20743 20905 21112 21168 21195 21207 21310 21714 21801 21812 21841 1161 1978 2823 3324 3856 4474 5131 5764 6317 6913 7548 8395 9237 9705 10418 11190 11902 12501 12929 13571 14380 15806 16550 17080 17836 18497 19283 19607 20399 20820 21481 1249 2069 2884 3330 3887 4655 5233 5765 6357 6961 8196 8428 9263 9797 10493 11428 11965 12630 12936 13688 15068 15815 16605 17209 17837 18560 19318 19746 20471 20859 21659 Nieten 1002 1034 1208 1238 1475 1480 1650 1669 1863 1901 1985 2024 2113 2134 2379 2382 2568 2610 2830 2865 3049 3060 3326 3377 3605 3627 3761 3778 3908 3927 4038 4128 4240 4244 4577 4601 4751 4753 5017 5034 5260 5278 5547 5569 5895 5911 6260 6290 6573 6611 6818 6852 7020 7025 7201 7284 7516 7536 7676 7680 7983 7985 8105 8134 «453 8461 8674 8782 8875 8887 9124 9143 9446 9576 9921 9968 10158 10180 10502 10504 10754 10764 -11143 11157 11416 11435 11669 11694 12069 12071 12209 12241 12399 12404 12553 12601 12734 12748 12941 12952 13153 13181 13322 13323 13627 13638 13826 13838 14051 14063 14335 14407 14676 14692 14806 14862 15156 15219 15493 15516 15775 15780 16017 16038 16350 16377 16602 16768 17032 17041 17350 17475 17631 17681 17831 17850 18011 18091 18271 18289 18566 18597 18758 18767 18988 19018 19280 19288 19495 19551 19760 19815 19995 19999 20117 20208 20476 20487 20797 20799 20973 20997 21114 21126 21303 21354 21550 21647 21823 2182S 21946 21953 1060 1073 1253 1369 1557 1561 1683 1693 1938 1940 2033 2034 2235 2242 2389 2414 2637 2657 2874 2907 3090 3091 3428 3439 3644 3648 3783 3790 3934 3936 4136 4143 4269 4332 4629 4646 4791 4804 5082 5083 5340 5376 5603 5625 5939 5953 6296 6413 6645 6651 6889 6891 7064 7087 7345 7346 7545 7588 7771 7848 7987 7992 8144 8223 8478 8480 8795 8798 8960 8983 9155 9214 9578 9634 9992 9994 10287 10356 10507 10575 10805 10901 11185 11194 11452 11503 11702 11780 12128 12130 12250 12358 12409 12421 12636 12651 12783 12814 12999 13024 13186 13219 13372 13373 13668 13679 13852 13882 14069 14094 14433 14451 14695 14724 14942 14954 15226 15359 15562 15573 15783 15787 16052 16193 16402 16456 16808 16823 17044 17057 17495 17503 17695 17701 17880 17910 18117 18129 18311 18421 18614 18624 18817 18852 19035 19070 19312 19354 19586 19592 19847 19872 20024 20056 20251 20279 20539 20557 20822 20831 21001 21013 21133 21134 21381 21433 21695 21708 21352 21853 1081 1120 1383 1392 1593 1594 1700 1730 1945 1960 2038 £081 2306 2346 2418 2456 2668 2699 2916 2917 3101 3199 3483 3501 3671 3673 3315 3820 3955 3983 4161 4168 4385 4472 4669 4708 4867 4881 5104 5157 5424 54G4 5632 5633 6107 6199 6446 6450 6670 6677 6899 6938 7090 7096 7355 7417 7606 7638 7867 7891 8019 8023 8299 8411 8483 8501 8802 8831 9000 9079 9301 9378 9696 9708 10041 10045 10391 10456 10599 10684 10914 10961 11222 11278 11507 115G5 11830 11852 12133 12138 12366 12378 12457 12470 12669 12678 12854 12893 13079 13095 13233 13255 13470 13541 13700 13739 13893 13910 14153 14190 14468 14499 14759 14774 15078 15095 15411 15451 15588 15618 15789 15791 16215 16287 16476 16483 16830 16863 17110 17150 17528 17549 17708 17751 17912 17936 18172 18203 18449 18527 18637 18730 18860 18861 19165 19171 19360 19361 19622 19662 19895 19925 20063 20072 20281 20311 20572 20610 20855 20869 21023 21043 21141 21241 21500 21520 21716 21799 21868 21878 1156 1189 1453 1471 1609 1647 1745 1757 1965 1973 2103 2111 2349 2378 2485 2489 2702 2793 3026 31'46 3287 3239 3552 3597 3707 3721 3841 3881 3984 4028 4175 41)4 4562 4574 4730 4731 4963 5005 5170 5-36 5475 5537 5756 5874 6233 6248 6408 6C34 6764 .6790 6964 6938 7169 7172 7487 7494 7639 7671 7919 7830 8029 8091 8412 8444 8542 8595 8834 8869 9095 90J6 9408 9445 9863 9877 10068 10147 10461 10496 10732 10733 10932 11325 11333 11598 11694 11940 12032 12146 12157 12395 12397 12519 12544 12699 1272? 12912 12923 13123 13149 13276 13281 13621 13754 13764 13970 13975 14255 14284 14502 14619 14785 14790 15100 15142 15489 15492 15629 15710 15902 15906 16319 16330 16560 1653? 16952 16987 17224 17399 17592 17614 17753 17734 17976 17389 13234 18247 13541 12543 18734 18743 18884 18913 19177 192" 19432 19438 19696 19703 19953 19972 20094 20103 20325 20447 20711 20767 20870 20S39 21045 21093 121245 21287 21526 21527 21802 218<'7 21088 21398

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2