Nieuw beroep op Hitier Woensdagsche Mijmerij In eindelooze formatie trekken de troepen voorbij 1 October uiterste termijn I Duitschland hield het been stijf Engeland mobiliseert zijn vloot België zal geen troepen doorlaten belgis. t ,anriev van de militaire voorzorgs- maatregelen ^hrijft „Het Laatste Uur' dat lichtingen ieder van ongeveer io.OOO zes - 270.000 man onder de Laatste telexbericht Hongarije neufraal Incidenten aan de Poolsche grens Duifsch oordcel over Chamberlain's rede Zal men nog wachten? Heden rede van Göbbels Eden weder in de Engelsche regeering Tsjechen en Slowaken eensgezind „Vermijdt de tragische fout van 1914'' Frankrijk verhoogt het disconto Chineesche successen op alle fronten fransche concessie in sjanghai versterkt. fransche militaire transporten in concessie te sjanghai. Postd.ver. „Hollands Noordpunt' julianadorp. Spanning tot het uiterste. Mobilisatiemaatregelen in bijna alle landen van Europa. On gerustheid te Berlijn. De wereld staat thans met het ge weer aan den voet, een onafwend baar gevolg van de aankondiging van Hitier 1 October Tsjecho-Slowa- klje binnen te rukken, als Benesj niet buigt voor zijn eischen. De En- gelsche vloot is geheel gemobiliseerd evenals het Hongaarsche leger. In België zijn zes lichtingen onder de wapenen geroepen, Amerika rust zijn kruisers uit en heelt reeds één torpedojager naar Europa gezon den. In Denemarken blijven de lich tingen onder de wapenen. In Duitsch- land zelf wordt de algemeene mobili satie voorbereid. In eindelooze forma tie trekken de troepen door Berlijn. Zwijgend slaat de bevolking de stoet gade. De merken zijn van de kragen verwijderd, zoodat men niet kan zien tot welk regiment de sol daten behooren. Dit om spionnage te gen te gaan. i De Engelsche vlootmobiBsatie. In een verklaring van de admiraliteit wordt gezegd, dat tot de vlootmobilisatfle zui ver bij wijze van voorzorgsmaatregel is be sloten, waarop dan de instructies volgen, die hedenochtend, nadat de koning de ko ninklijke proclamatie, waarbij de reservisten van de marine worden opgeroepen, heeft uit gevaardigd, ter algemeene kennis zullen worden gebracht. Uit de door de admiraliteit gegeven bij zonderheden blijkt, dat het geen totale mo bilisatie is. In geheel Engeland blijven de burgerlijke autoriteiten voorzorgsmaatregeling tegen luchtaanvallen nemen. Er worden steeds meer schuilplaatsen gebouwd, soms ook in de parken. Het ministerie van oorlog heeft medege deeld. dat besloten is een organisatie voor vrouwen op te richten, die in een tijd van nood zekere hulpdiensten zal. verrichten, in samenwerking met het geregelde leger. Een Londcnsch avondblad schreef gister avond: „Blijf kalm en graaf." Dit is het beeld, dat Londen gister bood. In do tuinen der huizen en in de parken wor den loopgraven gegraven om te schuilen bij luchtaanvallen en op pleinen en op som mige daken wordt luchtdoelgeschut opge steld. Na het sluiten van de kantoren namen verscheidene kantoorbedienden taxi s om zich naar het hoofdkwartier van de lucht bescherming te begeven. HONGARIJE. Hongarije is begonnen te mobiliseeren. Er speelden zich dezelfde tooneelen af als in Tsjechoslowakije, doch op veel kleiner schaal, terwijl elke geestdrift ontbrak. DENEMARKEN. De effectieven van de kustverdediging en de marine, waarvan de diensttijd zoo juist geëindigd is, zijn voorloopig onder de wa penen gehouden. RUSLAND. In de Sovjet-Unie worden voorzorgsmaat regelen waargenomen. Tienduizenden jonge arbeiders hei ben vereonigd in regimenten en divisies van alle wapenen, ware manoeu vres gehouden in samenwerking met het geregelde leeer. zegt het Hsb. In" het gebied van Leningrad oefenen 35.000 jongelieden, in Jaroslav 0000 man. en vele groote groepen in andere plaatsen van Rusland en in Midden-Azië. AMERIKA. Een kruiser en een torpedojager zijn naar Europa vertrokken .voor een gewonen" toc ht, zooals de admiraliteit verklaart Verder worden de lichte Amerikaansrhe kruisers „Cincinrïati" „Trenton" en „Concord" in allerijl uitgerust met voldoende voorraden voor zes maanden. De oorlogsbodems zul len heden gereed zijn om te vertrekken, doch de bestemming is niet bekendgemaakt. FRANKRIJK. Ook in Frankrijk tenslotte worden uitge breide troepenbewegingen waargenomen. De mobilisatie vordert geleidelijk maar snel. In Parijs zijn alel autobussen en autos gerequireerd. Geen troepen doortocht verlee- nen, zegt minister Spaak. man. dus n «™£epcn Van fl(,ze iichlin. wapenen zin roor|s op.OOO man onder de"wapen" nzoodat 250.000 thans rijn opge- r°iinetn'sfint- ad publiceert verordeningen. Het staat oer van |iepaalde goederen aa3n'voorafgaande vergunning wordt onder- ™e"autoir --en van Brussel zijn door de tnüitaire autoriteiten gerequireerd. MINISTER SPAAK. Op ondubbelzinnige wijze heeft de Belgische minister-president Spaak gisteravond voor de radio blijk gegeven dat België niet van plan is troependeortocht te verleenen Na betoogd te hebben, dat de Belgische regeering steeds een eerlijke Buiten- landsche politiek heeft gevoerd, zei- de Spaak: Onze groote naburen hebben onze politiek begrepen en haar goedge keurd. Aile inlichtingen, die wij den laatsten tijd ontvangen hebben stellen ons in staat, te zeggen, dat de verplichtingen, die zij op zich genomen hebben, zullen worden nagekomen. Van onzen kant zijn wij vastbe sloten ons grondgebied tegen iede- ren aanval te verdedigen en niet toe te staan, dat het een door gangsweg wordt. Ons prachtig leger is op het oogenblik werkelijk het bolwerk van onze onafhankelijkheid, zoowel als onze vredeskans. Roosevelt stelt internationa le conferentie voor. President Roosevelt heeft opnieuw een beroep gedaan op Hitier ten gun ste van den vrede Hij stelt het hou den van een internationale conferen tie voor tot regeling van de geschil len in Europa. Roosevelt heeft zijn tweede telegram aan Hitier vannacht om drie uur verzonden. Het besluit daartoe werd genomen na een be spreking tusschen den president en ambte naren van Buitenlandsche Zaken. In zijn boodschap doet de president een befoep op Ilitler om de onderhandelingen tot eiken prijs voort te zetten en stelt hij het onmid dellijk bijeenkomen voor van de mogend heden, die een direct belang hebben bij het Tsjechoslowaaksche vraagstuk. Hij ver klaart: „Het lot van de wereld van heden en morgen staat op het spel." Het Kabinet heeft zich in hoofdzaak bezig gehouden met het bestudeeren van de hou ding der Verecnigde Staten ingeval van een conflict. Men heeft deze houding bezien in het licht dor bestaande wetgeving, de John- son-wet en de neutraliteitswet. Het is duide lijk, dat de President de neutraliteitswet ei genlijk niet zal kunnen nogeeron. Niettemin is het boven eiken twijfel verheven, gezien de gevoelens van den president en der meer derheid zijnor omgeving, dat men alle mid delen heeft bestudeerd om de democratiën een zoo groot mogclijken steun te verleenen. In doorgaans goed ingelichte Hongaarsche kringen wordt het buitenlandsche bericht, volgens hetwelk er een nieuwe factor zou zijn gekomen in de defensieve politiek van Hongarije, met stelligheid tegengesproken. Men gelooft de verzekering te kunnen geven, dat in den teaenwoordigen toestand Hongarije neutraal wil blijven als in Tsje- cho-Slowakije een conflict zon uitbreken. Men toont zich echter gereserveerd ten aanzien van de Hongaarsche houding voor het geval het conflict algemeen zou wor den. Het Poolsche telegraafagentschap meldt dat gisteren zich in Teschen een reeks inci denten hebben voorgedaan. Een Pool zou door Tsjechisch mitraiRleurvuur zijn ge dood, toen hij op Poolsch gebied trachtte te vluchten. De „Gazetta Polka meldt, dat Polen met handgranaten een aanval hebben gedaan op het station te Frysztat. Horace Wilson kreeg een weige rend antwoord. Naar verluidt heeft sir Horace Wilson, de afgezant van Ghamberlain getracht van Hitier een verlenging van den termijn voor overdraging van het Sudetenduitsche gebied te verkrijgen. Hij kreeg een definitieve wei gering te hooren. In een, voor het buitenland bestemde ver klaring uit Duitsche bron wordt gezegd, dat het te Berlijn verwondering heeft gewekt, dat Chamberlain in zijn rede geen woord van medelijden voor de „onderdrukte- en geterroriseerde Sudetenduitschers" heeft ge vonden, dat hij blijk heeft gegeven van een ongerechtvaardigd optimisme ten aanzien van de bereidheid van Praag het Sudeten- duifsclie gebied loyaal over te dragen. Als Chamberlain werkelijk gelooft, dat de houding van Praag zoo uitgelegd moet worden, aldus zegt men, kan men zich af vragen, waarom hij de Tsjechen niet uit- noodigt het memorandum te aanvaarden. Men heeft verder veelvuldig opgemerkt, dat Chamberlain verklaarde' dat Engeland niet in een oorlog wilde gaan uit sympathie met de Tsjechen, maar wegens een andere ongerustheid, die van Duitsch standpunt bezien in het geheel niet gerechtvaardigd is. Als een dergelijke ongerechtvaardigde vrees oorsprong van d enoorlog zou zijn. zou men zich de woorden van Mussolini moeten her inneren volgens welke indien 'n oorlog zou uitbreken, dit om zeer verschillende rede nen zou zijn. Chamberlains rede maakte te Berlijn grooten indruk. De indruk van Chamberlains rede is die van een groot pessimisme. In Parijs was men, aldus het Hsb. getroffen door het contrast van de nobelheid, de monschelijk- heid, de innerlijke geestesbeschaving en het diepe verantwoordelijkheidsgevoel, die sprc ken uit dezen wanhoopskreet en de uitda gende ruwe woorden, die wij gisteren uit Berl::-> hebben gehoord. In Berlifn heeft Chamberlains verklaring diepen indruk gemaakt. Men zegt In offici- eele kringen, dat nu het belannrükste de vraag is, of het voor Duitsohland mogelijk is den respijttermijn van het Duitsche me morandum met enkele dagen te verlengen. De verklaring van den Britschen minister president is nog niet aenubliceerd. Over politieken toestand. Berlijn: De Duitsche Rijksmi nister van propaganda, Dr. Göb bels, zal vandaag om 18 uur bij een massabctooging in den Berlijnschen Lustgarten een rede houden over den politieken toestand. Een meer nationaal kabinet. De mogelijkheid moet volgens het Hsb. niet uitgesloten worden geacht, dat Eden weer zitting in de regeoring zal nemen. Indien de internationale toestand slechter wordt, zal waarschijnlijk aan het kabinet een meer nationaal karakter worden ge geven, door er vooraanstaande liberalen en lahour-leden in op te nemen, en vrij zekei Winston Churchill en Eden. Een belangrijke verklaring van een Slowaaksch leider. Sidor, een bekend afgevaardigde en tot dusverre een der radicaalste Slowaaksche autonomisten, schrijft in het orgaan der Slowaaksche volkspartij: „Wecst gereed om het vaderland, dat God ons gaf, te verdedigen, evenals de moreelc en stoffelijke goederen, die wij met inspan ning en bloed betaald hebben." Sidor deelde mede, dat dr. Tiso, de leider van do Slowaaksche katholieke volkspartij, de partij van wijlen pater Hlinka, de laat ste dagen tot tweemaal toe een onderhoud met president Benesj heeft gehad. Het resultaat van deze besprekingen was, dat aan de lang gekoesterde wenschen van het Slowaaksche volk zal worden voldaan. Sidor wekte zijn Slowaaksche volksgenoo- ten op den staat te steunen en te waken te gen onlusten in het Slowaaksche deel des lands. Geen kele toezegging aan Horace Wilson. Horace Wilson, die naar men weet. in op dracht van de Engelsche regeering naar Ber lijn is vertrokken, zou getracht hebben, van Hitier uitstel te verkrijgen voor de ontrui ming der Sudetenduitsche gebieden door de Tsjerhoslowaaksche troepen, waartegenover Engeland de garantie zou bieden, dat het I.ondensche plan na'uwkeurig wordt uitge voerd. Naar men in Londen meent te weten. heo,. het rapport, dat Horaee Wilson uit Berlijn heeft meegebrarht, en dat in de gisteravond gehouden kahinetszitting is bestudeerd, geen enkele concessie van de Duitsche regcenng overgebracht. Desondanks echter stelt het kalunet zich naar men meent te weten, op het stand punt, dat de pogingen voor een vreedzame oplossing tot het allerlaatste oogenblik moe ten worden voortgezet. Ultra-kort. Een litterair weekblad heeft deze week de opmerking gemaakt, dat het „korte verhaal", hetwelk een tijdlang zeer in de mode was, er weer uit schjjnt te raken. Daaraan werden philosophische beschou wingen vastgeknoopt. Het korte verhaal was een van de uitingen van wuftheid, die den tijd na den oorlog kenmerkte; de men- schen wiiden vlug en fel geamuseerd wor den; het korte verhaal was, om zoo te zeg gen, de litteraire cocktail (die om dezèlfde reden na den oorlog ontstond), de litte raire „short drink", die de „long drink" uit minder wufte tijden verving. Met het ernstiger worden van den tijden heeft de menschheid weer behoefte gekregen aan bezadigder lectuur, die het frivole, flit sende karakter van korte-verhalen-met-een -knallende-pointe vervangt. De verklaring is heel knap bedacht maar mag ik de vrjjheid nemen, van een andere meening te zijn? Ik vind, dat de menschen juist steeds méér behoefte krij gen aan vermakelijke afleiding, en ik ge looft als u 't mij vraagt) dat de zooge naamde korte verhalen nog te lang zijn. Ik zou daarom willen pleiten voor een nieuwe mode van ultra-korte verhalen. Eens kijken of die het hem niet doen. Mag ik een paar voorbeelden geven? Als u een oude kennis ontmoet heeft u alleen maar uw hoed af te nemen: Bijgeloof. Mr. Smith uit Boston was een bjjgeloovig man. Op den 5den van deze maand kwam hjj met de Queen Mary in Engeland aan. Het nummer van zijn hut was 5 en hij merkte op, dat de treinwagen waarin hij naar Londen reed. het nummer 555 droeg. Tot zijn onuitsprekelijke verba zing kreeg hij in zijn hotel kamer 55, en hjj was er geen 5 minuten of een vriend belde hem op (Mayfalr 55555) om hem te verwelkomen en hem een tip te geven, naar de wedrennen te gaan en op een be paald paard in de 5de race te wedden. „Hoe heet het?" vroeg mr. Smit.- „Henry V" antwoordde de vriend. Mr Smith volg de den raad ,en zette er 5Ó00 pond op; het was alles wat hij bij zich had. En het paard kwam als 5de aan. Het verdwenen dochtertje. Het lieve dochtertje van een Amerikaanschen mil- lionnair vroeg voor haar verjaardag een walvisch. Haar vader huurde dus een wal- vischvaarder, liet een mooi exemplaar harponeeren en vervoeren naar het park van zijn dochtertje op zijn landgoed. Maar het lieve meisje wilde er zelfs niet naar kjjken, omdat het dier dood was en zjj 'n levende had bedoeld. Haar vader liet toen een speciaal meer in het park aanleggen en het met zeewater vullen, een levende walvisch vangen en het dier in het meer deponeeren. Maar het kleintje had er geen aardigheid meer in en wilde de walvisch liever ruilen voor een zeppelin. De vader verloor toen zijn zelfbeheersching en gaf het kindje een klap. De moeder liet zich daarop van hem scheiden wegens mishan deling van het dochtertje en kreeg het kind toegewezen wat een groote teleur stelling voor haar was. Het paardenmiddel. De suppoosten van het Rijksmuseum zagen wekenlang tot hun stomme verbazing het volgende tooneel zich afspelen: iederen ochtend zat, reeds vóór het openingsuur, een jong man op de stoep van het Museum te wachten. Nauwelijks gingen de deuren open of de jongeman stortte zich naar binnen, zette zich op efen bank, haalde uit zijn tasch stapels couranten, die hij urenlang las, ter wijl hij zich tegoed deed aan pakken be legde boterhammen en allerlei dranken, die hjj in veldflesschen had meegebracht. Eindejjjk werd dit een der suppoosten te machtig en hjj vroeg nieuwsgierig, wat dit eigenlijk te beteekenen had. De jonge man antwoordde: „Ik weet niet wat het u aangaat, maar als u 't graag weten wilt, ik probeer het rooken af te leeren De nieuwe typiste. „U moet goed be- grjjpen, dat ik wensch dat mijn dictaat letterljjk wordt getijpt", had de directeur tot zjjn nieuwe typiste gezegd. „Ik wensch geen phantasieën". Den volgenden dag vond hij de volgende copie van een door zjjn typiste verzonden brief: ..Den Heer A. B., of B. A.. 't komt er ook niks op aan hoe dat varken precies heet, Thomson of Thomas, of zooiets. zoekt u maar even op. Geachte Heer. Geachte is goed. zoo'n duitendief. Ik vestig Uw aan dacht er op, nee. ik breng beleefd onder Uw aandacht, nee toch, is vestig Uw aan dacht er op, dat de post van 1000 K.G. zeep van 1 Februari j.l„ kijkt U den datum even na, nog steeds openstaat. Zoo'n gannef, kost me 'n kapitaal aan gederfde rente. Als U niet binnen 14 dagen, nee maak er 8 van, het verschuldigde bedrag gireert, zal ik mij tot een incassobureau moeten wenden. Ben benieuwd of die bedreiging helpt. Gaat U met me mee koffiedrinken? Hoogachtend, teeken maar per order. En? Voelt u u alweer wat beter? Waarschuw Duitschland uit drukkelijk. In een schrijven aan den voorzitter van de liberale federatie van Zuid-Wales heeft Lloyd George geschreven: „In 1914 hebben we de fout gemaakt Duitschland niet te waarschuwen, dat, indien het Duitsche le ger België zou binnenvallen, het tegenover het gchcele machtige Britsche Rijk zou ko men te staan. Laat ons deze tragische fout thans niet herhalen. Rem op de speculatie. De bank van Frankrijk heeft het disconto verhoogd van 2.5 op 3 procent, de belee- ningsrente op effecten van 3.5 op 4 procent en die der voorschotten op 30 dagen van 2.5 op 3 procent. Volgens mededeclingcn van het Chineesche persbureau hebben de Cbineezen aan alle fronten met succes gestreden. Ten Noorden van Poening is een Japanscb rcigment in de pan gehakt. Een groote hoeveelheid materieel werd buit gemaakt. Ook ten N.O. van Woening hebben de Chineezen succes sen behaald. De Chineesche luchtmacht heeft verder de Japansche stellingen op verscheidene plaat sen krachtig onder vuur genomen. Vervolgens wordt gemeld, dahevig wordt gestreden aan de grens tusschen Honan en Shansi op den noordelijken oever van de Gele rivier. Hier werden IjOu Japansche soldaten gedood. Door de straten van de Fran -cbe concessie hpfift men tal van vrachlAvacrn* kunnen zien rijden, die prikkeldraad voor verspemngen vervoerden. De laatste dagen zijn de verde digingsmiddelen van de ronce-sie versterkt. Zoo zijn o.a. op de strategische punten be tonnen machinegeweerposten gebouwd. De militaire patrouilles zijn versterkt. Als laatste station in 1938 stond Zondag j.1. Quivrain afstand 293 K.M. op ons programma. In coucours 96 duiven. °m u' 45 min. met Z.Z.O-wind in vrijheid werden gesteld. Ie werd J. Riemens aar.k^ 11 u4 min. de 20e of laatste prijsvlieger te 11 u. 20 min. aanwezig. Totaal 1. 7. 12 en 14 F. Scholten 2. 5. 6 en 8 van Stejjn 3. 9. 19. C. Buis 4. 13 en 15. F. Cup 10 en 16. H. Rietveld 11. 17. 18 en 20. kampioen schap navlucht. T. Scholten l r 2. C. Buis 421 punten 3. ^Rie^eld P™" ten. 4 J. Riemens 310 punten- 5. A. Felkers 302 punten. 6. van Steijn 294 punten. Kam pioensvogel de 38, 70 438 eig. C. Buis met 128 punten. Kampioenschap Generaal: F. Scholten 1660 punten. 2. J. Riemens 1648 punten. 3. H. Rietveld 1533 punten. 4. R. Mulder 1063 pun ten. 5. A. Felkers 932 punten. 6. C. Buis 832 punten. 7. A. Kooger 817 punten. Ballonnetje gevonden. Door den heer K. Wijnsma, werd op het land bij den heer P. Hendriks, een ballon tje gevonden, dat blijkens een zich daaraan bevestigde label, afkomstig was van het 3e Chasseurs te Tournai in België. Ook verzocht daarop de Capitaine Commandant Welplace 13, Rue de Monncl te Tournai, inlichtingen omtrent de vindplaats, enz., waaraan door den vinder is voldaan. W1ERINGES Tooneel. De R.K. tooneelvereeniging alhier heeft in studie genomen, voor haar te geven uitvoe ring op 16 Oct. a.s. het vroolijk spel in drie bedrijven, losbandig bewerkt naar een oud motief door Gerard Kielen: „Over twaalf dagentegen middernacht." PURMEREND, 27 Sept Gemeentel. Kaasbeui-s. Verhandeld 'O partijen, wegende 63.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 25.10 stapels kleine Boe renkaas f 25, 1 stapel volvette 20.50. 686 Kg. boter 1.401.50 per kilo. Runderen, totaal 578 stuks: 300 vette koeien 6469 ct. per kilo, stug; 140 eeldekoeien f 110—150 oer stuk, stug; 35 melkkoeien f 180260 per stuk, stug; 103 stieren 4452 ct. per k'lo, matig; 18 paarden f 86—160 per stuk, stug; 114 vette kalveren 28—48 ct. per kilo, matig 255 nuchtere kalveren: voor de slacht f 7 12, voor de fok f 1118 per stuk, matig; 260 vette varkens voor de slacht 5053 ct. per kilo, vlug; 24 magere varkens f 26—34 per stuk. matig; 414 biggen f 12—18 per stuk. matig; 1033 schapen f 1724 ner at., matig; 64 hokken f 13 per stuk. matig; 974 lammeren f f)12 per stuk .matig; kirteie- ren f 4.204.60. eendeieren 3.20 per 190 st. oude kippen Pn hanpn (6600 stuks) 3045 ct., uitzonderingsnrijs 0.471/4 ct. ner kilo; koniinen f 0.30—1.70 per stuk, 1600 eenden 2060 ct. per stnk, duiven 40 ct. per naar, 72 ganzen 2.302.70 per stuk. N.H. Blauwen 5562 ct., uitzonderingprijs 07Vj ct., 2600 jonge hanen 4047V4 ct. ner Kg. Coöp. Centrale Eierveiling Purmprend. 85.000 eendeieren 4.134 35, hroedeieren 2.60-3,70.000 kippierpn; 6566 kg. 4.40 i.55, 63—64 Kg 4.354 45. 58—59 Kg. 4.10 4.25. 56—57 Kg. Ii.10. 53—55 Kg. 3.65— 3.95. 56—52 Ke. 3.45—3.60, 4549 Kg. 2.55— 3.50. RROF.K OP T.ANGFVD1 TK 28 Sent. BI. Eigenheimers 2.803; uien 2.102.30: drielingen 1 601.80; grove 2.302.40; gele nep 5105.40. peen 1802.70: kleine peen 0.5O1; sperriehoonen 8.8013.30; kroten 1.401.70; 22000 kg. ronde kool 1.301.80; witte kont 090; gele kool 11.10. NOORDSCH VRWOI DF.. 28 Sept. Aanvoer: 4900 Kg. aardappelen: S<-hot- srhe muizen 2.10. grooten 2.r. dtiken I.90. hl. eigenh. 2 90. piep 2-102.50. drielin gen 2.grove 2 202.70. gele nen 5.20, 1800 Kg. no„p o io2.50. 4370 Kg. spercieboonen II.1014.80. kleine peen 60 ct. 275 kg. kroten 9.501.10; 2900 kg roode kool 1.90; 67000 kg. wite kool 0.90; 750 kg. gele kool 1-30; 3400 kg. d. witte kool 1,70— 1.90; 26O0 kg. pootaardappelen 2S35 B 4.30—4.40.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3