fe, prebihbfurtm Agenda Behooren kometen tot ons zonnestelsel WadArtiexvuM COR KRIGEE De suikere boon Zaterdag 8 October 1938 Tweede Blad Den Helder heeft 37174 inwoners Belangrijke uitbreiding bij Van Willigen Ons stijgend abonnementenaantal De eerste abonnements-voorstelling Mode-vakschool Gré Driessen Langs de straat Wederom zwaar weer Rietje Zuinig ontvangt een hartelijken brief Opgepast! Gedurende de laatste 9 maanden 1030 nieuwe inwoners. Het gaat met het inwoner-aantal van onze stad excelsior. En dat dusdanig, dat er zeker wel eens speciaal melding van gemaakt mag worden. Op 1 October j.1. bedroeg het aantal Heldersche ingezetenen niet minder dan 37.174, en op 1 Januari van dit jaar 36.144. Dat beteekent dus, dat in slechts 9 maan den dit aantal toenam met 1030. Deze zoo belangrijke vermeerdering geeft hoop voor de toekomst: het aantal nadert hoe langer hoe meer de 40.000, en wie weet hoe spoedig deze mijlpaal in ons gemeentelijk leven bereikt zal zijn. Gaat de stijging met hetzelfde tempo voort, dan is het aan geen twijfel onder hevig of we bereiken deze 40.000 voor we het weten! Interessante lezing van den direc teur van het Zeiss-planetarium. Gisterenavond heeft Dr. J. J. Raimond Jr., directeur van het Zeiss-planetarium in Den Haag, voor den Helderschen Weer- en Sterre- kundigen Kring, in het gebouw van de Zee vaartschool, de serie winterlezingen geopend met een voordracht over „Kometen". De r preker werd ingeleid door den voorzit ter van den Kring, luitenant ter zee le kl. d'Engelbronner, die een woord van welkom tot de aanwezigen en in het bijzonder tot dr. Rai mond richtte en die de hoop uitsprak, dat deze lezing aanleiding zou mogen zijn, dat velen zich als lid van den Kring zouden opgeven. Hierna verkreeg Dr. Raimond het woord. De vraag, die hij dezen avond wilde beant woorden, zoo zeide spr., was deze: „Zijn de kometen bezoekers of leden van het zonne stelsel?" Spr. begon met het schetsen van de ontdek king van de kometen, die vroeger bij toeval plaats had, vaak overdag en meermalen door leken. In onzen tijd geschiedt deze ontdekking ook nog dikwijls door toeval. Van den sterren hemel worden dagelijks een groot aantal pla ten fotografisch opgenomen. Neemt men nu een lichtpunt waar, dat op een volgenden avond zich heeft verplaatst, dan bestaat de mogelijkheid, dat men een komeet heeft ont dekt. Op de sterrenwachten wordt deze vondst gemeld en daar gaat men nu aan het werk met wat de Engelschman noemt de „Police- man of the sky". Telkens worden nieuwe op namen gemaakt en daardoor leert men de ibaan van de komeet kennen. Een staart van 100 millioen kilometer. De komeet, die bestaat uit een groot ftantal meteorieten, ontwikkelt, naarmate hij de zon nadert, heel snel een waas, het z.g. Coma en siert zich daarna met een staart. Die staart kan een lengte bezitten van 100 millioen kilometers en is slechts een luchtig lichaam. Aanvankelijk dacht men, dat de komeet een rechte baan beschreef, doch het zijn Newton en Halley geweest, die de ondeugdelijkheid van deze opvatting hebben aangetoond. Door zijn wetten van de zwaartekracht heeft New ton de krachten bepaald, die de lichamen op elkaar uitoefenen. Bij groote lichamen is die aantrekkingskracht ook zeer groot. Door de wetten van de zwaartekracht wordt nu de richting van de lichamen bepaald. Tengevolge van de aantrekkingskracht gaat het lichaam, dat aangetrokken wordt, een gekromde baan beschrijven. De banen, die beschreven worden, zijn een cirkel, een ellips, een parabool of een hyperbool. Het hangt van de grootte en de snelheid van het lichaam af, welke baan be schreven wordt. Spr. behandelt dan de interessante geschie denis van de komeet van Halley, welks baan door Halley zoo nauwkeurig nagerekend werd, dat hij ongeveer jaar en maand kon bepalen, waarop deze komeet zou verschijnen. In 1909 werd de komeet voor het laatst gezien. Een komeet is alleen zichtbaar als hij zich in de nabijheid van de zon bevindt. De twee families van ons zonne stelsel. Bij ons zonnestelsel kunnen we twee soorten van families beschouwen; de pla neten, die hun eigen vaste banen loopen en de kometen, die tal van banen beschrij ven, dwars door ons zonnestelsel heen. Er zijn drie soorten van kometen. Ten eerste de groep die terugkeert na 6, 10 of hoogstens 70 tot 80 jaar. Dit zijn de kort periodieke kometen. De tweede groep, die een ellips baan loopen, hebben een loop van 100 tot 10.000 jaren. Deze twee groepen behooren tot ons Van Galenstr. 71 Tel. 399 Eenigst adres voor Gemberbrood f 0.25 Sunmaidbroodf 0.25 Fijn krentenbrood f 0.30 f 0.4 5 I 0.60 Iets bijzonders: Appelbroodjes zeer smakelijk 6 ct. per stuk zonnestelsel, omdat ze periodiek terugkeeren. De derde groep zijn de kometen, die een hyper bolische baan loopen, d.w.z., dat ze in de on eindigheid verdwijnen. Spr. toont aan, dat de tweede groep, de z.g. langdurige kometen, de meest voor komende zijn. Die tot de eerste en derde groep behooren zijn de uitzonderingen. De samenstelling van de kometen. De komeet is samengesteld uit een groot aantal meteoorsteenen, die gevormd worden door stoffen, die we ook op de aarde vinae, n.1. ijzer, nikkel, gesteente. De staart is van een zeer luchtig bouwsel. Als het mogelijk was een kubieke kilometer ervan samen te persen, zou dat te bergen zijn in een lucifersdoosje. De staart is te beschouwen als een rookpluim, die ontstaat door de krachtige werking van de zon. Het ontstaan van de kometen zelf is voor de wetenschap ook nog een vraag, waarop men het antwoord schuldig moet blijven en dat is maar gelukkig ook, zoo eindigt spr. zijn interessante causerie, want dat beteekent, dat er nog werk aan den winkel is. De lezing werd geïllustreerd met tal van lichtbeelden. De heer d'Engelbronner dankte dr. Raymond voor zijn lezing eri sprak de hoop uit, dat de baan tusschen Den Helder en het Haagsche planetarium een kort periodieke zou zijn, zoo dat de Kring, dr. Raymond weer spoedig terug zou mogen zien. De aanwezigen onderstreepten dezen wensch met een hartelijk applaus. Thans weer speciale, afdeelingen voor Porselein en Verlichting en Verwarming. Zooals men reeds gelezen zal hebben, noodigt Van Willigen, Koningstraat, het publiek uit een kijkje te komen nemen in de nieuwe afdeelingen die zoo juist ge reed gekomen zijn en ook wij hebben aan deze invitatie gehoor gegeven en ons er van overtuigd, dat het hier inderdaad een uitbreiding betreft die de vele van Willigen-klanten op prijs zullen weten te stellen. Het is prettig daarbij te mogen vaststellen, dat de zaak in de Koning straat hoe langer hoe meer het karakter krijgt van het bedrijf dat eertijds op de Weststraat gevestigd was, iets dat de groote clientèle ongetwijfeld met ons eens zal zijn. Zooals reeds hierboven geschreven, betreft het thans de inrichting van een tweetal nieuwe afdeelingen. Deze zijn ondergebracht in een nieuw deel van het pand, dat thans vrijge komen is. Als men Wëe't tiat 'UéMté 'afdèelingen in totaal niet minder dan 100 vierkante meter in beslag nemen, lijkt het ons onnoodig er nog in den breede den nadruk op te leggen, dat de goederen der betreffende branche's bijzonder goed tot hun recht komen. Wat de afdeeling porselein aangaat, men vindt hier weer de bekende groote sorteering en diverse prijsklassen; voor elke huismoeder wat wils. Alles staat thans weer op tafels en toonbanken, zoodat ook de overzichtelijkheid niets te wenschen overlaat. In de afdeeling verlichting en verwarming, thans ook in eere hersteld, ziet de bezoeker een groot aantal haarden, haardkachels, lam pen, gasfornuizen, leeslampen, kortom, alles waarnaar op dit gebied vraag is. Het geheel is met smaak gearrangeerd. Zorgt overdag een royale lichtkap voor een prima lichtinval, 's avonds zorgen een aantal lampen daar voor, die voor deze afdeeling een reclame op zich zelf zijn. Een ingang in de Prins Hendriklaan Thans nog een enkel woord over een derde verbetering der zaak. Men heeft met dezen aanbouw tevens ge zorgd voor een ingang aan de zijde der Prins Hendriklaan. Waar men een aantal trottoir tegels met fietsgleuven aanbracht, is dat met name voor de klanten die per rijwiel hun in- koopen doen een belangrijke verbetering. Het hoogste aantal, dat we ooit bereikten. De grens van het statistisch bereikbare overschreden. Het is met groot genoegen, dat we na onze laatste reclame campagne kun nen meedeelen, dat ons abonnementen aantal tot een zoodanige hoogte ge stegen is als we nimmer tevoren be reikten. Er was in den laatsten tijd een regel matige toename van het aantal abonné's, dat nu reeds eenige honderdtallen boven het aantal ligt, dat we hadden, voordat de Heldersche Courant dagblad werd. Wij constateeren dit feit met dank baarheid. Het geeft ons vertrouwen op den ingeslagen weg voort te gaan. Reeds voordat we dagblad werden, hadden we, in vergelijking met andere bladen een zeer groot aantal abonné's. Dat dit nu nog zoo sterk gestegen is, dat we het statistisch bereikbare heb ben overschreden, is ons een groote vreugde. We zullen trachten het vertrouwen van onze abonné's waard te blijven door een snelle en objectieve berichtgeving en door het binden van onze abonné's door verschillende attracties, zoowel voor de jeugd als voor de ouderen. Opgevoerd wordt het detective stuk „Speurhonden". Donderdag, 13 October a.s. wordt in Casino de eerste abonnementsvoorstel ling gegeven en wel het vroolijk spel in 3 bedrijven „Speurhonden" van Robert Rinehard, dat opgevoerd zal worden door het gezelschap Jan Musch, Hoewel wij in een volgend nummer nog eenige bijzonderheden over dit blijspel, dat gedurende twee jaar in Londen volle zalen trok en eerst enkele dagen geleden de Neder- landsche première beleefde, zullen geven, zij er reeds thans de aandacht op gevestigd, dat het hier een „thriller" van den eersten rang betreft, waarvan ongetwijfeld genoten zal worden. De hoofdrollen zijn in handen van Jan Musch, Adolphe Hamburger, Jaap van der Poll, Frits Bouwmeester en Lize van der Poll -Hamakers. De perscommentaren op dit spel van spanning en vroolijkheid waren uitste kend. Wij willen hieraan nog toevoegen, dat de plaatsbespreking voor deze eerste voorstelling geschiedt op a.s. Woensdagavond van 7 tot 9 uur. Zij die tot nu toe niet in de gelegen heid waren een abonnement te nemen zijn als nog in staat dit aan te vragen. Een jubileum-attractie. De bij vele dames reeds bekende mode-vak school van mej. Gré Driessen, leerares Costuumvak van de Mode-Vakschool-Vereeni- ging Den Haag, gevestigd Middenstraat 102, bestaat 15 October'a.s. 10 jaar. Mej. Driessen wil dit jubileum op passende wijze herdenken met een jubileum-attractie door aan nieuwe leerlingen, die zich per 15 Oct. aanmelden voor den cursus, welke dan 1 November in gaat, 14 dagen gratis les te geven (van 15 Oct1 Nov.). Men kan verzekerd zijn van grondig onder richt in het vervaardigen van patronen, het knippen en naaien van eigen kleeding, zoo mede borduren, applicatie, enz. Men zie voorts de advertentie in dit blad. We hebben vanmorgen bezoek gekregen, leuk, zoo onverwachts. Maar nauwelijks heb ben we naar ons wederzijdsch wel en weder varen geïnformeerd, of mijn betere helft draagt me op, even wat voor bij de koffie te halen, gevulden of zoo. Even moet ik dus mijn gasten aan de zorg van mijn vrouw toevertrouwen, die deze taak maar al te gaarne op zich neemt. „Versche, hoor", roep ze mij nog na. „Natuurlijk zeg, wat dacht je", roep ik nog, hoewel ik eerlijk bekennen moet, dat ik heelemaal aan oud- of nieuwbakken niet gedacht heb. Daar, niet meer ver is de gebakwinkel al. Maar m'n portemonnaie Zit nog in m'n Zondagsche pak. Niet zoo erg, want ik heb wel eens de liefelijke gewoonte m'n geld zoo in allerlei zakken te bewaren. In mijn linker vestzak wat. Dan m'n buitenzakken van m'n colbertje, tja hoor, daar grabbel ik nog wat uit 't uiterste puntje van mijn broekzak. Kijk es an, daar schuilt ook nog een dubbeltje. Na mijn handen in al mijn 15 zaken een speurtocht te hebben laten maken, heb ik zoo'n 45 cent bij elkaar ge-Karimata't Ik houdt zelfs nog over! Daar is de winkel. Door de étalage heen zie je de rijk beladen toonbank ook al waar een heele rits lekkertjes in schaaltjes in bonte rij hun heerlijkheden verlokkend aanbieden. Dan stap ik binnen. Een jochie van een jaar of 8 staat over de toonbank, maar juist als ik den winkel binnentreed, zie ik hem een haastige beweging maken. Z'n rechter hand vliegt ineens van omhoog waar de sui kere boonen staan, naar omlaag en ik zie daarbij iets wits tusschen z'n vingertjes blin ken. Rrtsch, verdwijnt de hand in zijn broek zak. Schichtig vliegt zijn blik in mijn rich ting. Beangst ziet hij mij aan en krijgt een hoog roode kleur. Daar komt de winkeljuffrouw weer terug, ze draagt een groot blad met versch gebakken weespermoppen. Die doet ze in de leege trommel en weegt 2 ons af voor onze jeugdige klant. Die staat er lang niet rustig bij. Als ik zoo bij mezelf overleg, wat ik met dit kleine, voor de verleiding bezweken man neke, zal doen om hem op 't verkeerde te wijzen, komt daar zonder menschelijke inter ventie de oplossing al. Is 't van angst, of van iets anders; ik weet het niet, maar plotseling begint me dat jong te niezen van geweld. De zakdoek, moet er hoogst noodzakelijk bij te pas komen. Het koekzakje ligt al klaar en 't geld ook. Hoetsch vliegt de zakdoek uit z'n zak naar zijn neus, maar tegelijk vliegt een harde witte suikeren boon in een groote boog uit dienzelf den zak voor mijn voeten, waar hij tikkelend op de vloertegels neervalt. Met een sprong werpt hij zich nu op de boon, even ziet hij-ons beiden angstig en hul peloos aan, dan... legt hij de suikeren boon weer op 't zelfde schaaltje en verdwijnt dan, snuitend en beschaamd langs mij heen, snel naar buiten. Thuis, waar ik niet zonder „versche ge- vulden" aankom, vertel ik mijn wedervaren uit den koekjeswinkel. „Moesten ze ook niet doen. die heerlijke dingetjes onbeschermd voor kinderen hun neus laten staan", meent mijn vrouw. Frappant staaltje van „Leiding", meent mijn vriend, waarom moest dat joch juist toen niezen? Waarom moest die boon er toen uitvallen? Natuurlijk om zijn on eerlijkheid scherp in het licht te stellen. Een waarschuwing voor hem. zooiets nooit weer te doenMaar dat hij die waarschuwing ter hart genomen heeft, daaraan twijfel ik niet, en Uï Vanmiddag hoog water aan den Buitenkant Gisteravond stak opnieuw de wind met vernieuwde hevigheid op, en in den voor nacht bleek, dat het er op zee weer be hoorlijk van langs zou gaan. Van midder nacht tot 4 uur bereikte de wind een kracht van 7 (circa 14 meter) en van 4 uur tot hedenmorgen 8 uur zelfs eens 9 (18 tot 21.5 meter per seconde). Zooals men op een andere plaats in ons blad kan lezen bleven slachtoffers van dezen twee den storm in een week niet uit. Met name bij Ameland heeft een IJmuider trawler het danig te verduren gehad en. is vergaan. De wind liep van N.W. naar W.N.W., mede tengevolge waarvan het water aan den buiten kant een zeer hoogen stand bereikte. Enkele steigergedeelten stonden blank, waardoor de navigatie van diverse vaartuigen nogal wat gehandicapt werd. De mogelijkheid is niet uitgesloten, in dien de wind tenminste deze kracht blijft behouden, dat het water ook in den loop van den middag een hoog peil zal berei ken. Zeker is het niet, maar als men zich de moeite van een gang naar den Buiten kant wil getroosten, bestaat de kans, dat men een interessant schouwspel ziet. Eenige zekerheid valt daaromtrent echter op 't oogenblik dat wij dit schrijven niet te geven. Ze bezoeken 3 winkels. Hé, Jan, moet je eens zien wat een leuke brief ik gehad heb van oom Willem en tante Grie". Zoo werd Jan gisterenavond door zijn meisje ontvangen, toen ze voor de tweede maal op pad zouden gaan voor de inrichting van hun huis. Jan las: Lieve Rie, Van jullie aardige plan, om dezen winter je inkoopen te doen voor jullie groote plannen in het voorjaar, las ik in de Heldersche Cou rant. Je weet, al wonen we nu ongeveer tien jaar in Amsterdam, ons hart trekt nog naar Nieuwediep en we volgen altijd met belang stelling de berichten uit onze goede oude Jut- terstad. Zaterdagavond kregen we de krant en tante vloog er op af, en wat ziet ze daar: jullie portret. „Mot je toch zien, Wullem", zegt ze, „daar staan Rie en Jan in de krant. Wat zeg je der van". Nou, je begrijpt, ik stond even te kijken, ik had geen oogenblik gedacht, dat jullie tweetjes dat origineele plan hadden opgevat. Ik vind het leuk, dat jullie in Den Helder je inkoopen doen. Want tante en ik hebben het al dikwijls tegen elkaar gezegd, als we weer eens in Nieuwediep waren. Zie je nou wel, dat je daar minstens net zoo goedkoop koopt als in Amsterdam? En wat een prachtige zaken zijn er de laatste jaren bijgekomen. Je hebt groot gelijk, Rie, dat je dat plannetje van Jan, om naar Amsterdam te gaan voor je in koopen, meteen den kop hebt ingedrukt. Die grappenmaker wou zeker wat uitstapjes heb ben naar Mokum. En nou heb ik jullie nog wat te vertellen. Je begrijpt, kind, dat tante en ik van plan waren jullie ook wat voor je huis te geven. Tante had gedacht aan een kapstok met kleed. Jullie kunnen daar dus rekening mee houden bij het doen van je inkoopen. Je begrijpt natuurlijk, dat we meedoen met de inrichting van jullie huis. Nu, veel groeten hoor, ook aan je vader en moeder, van jullie oom en tante. 4 Wat een echte schatten, hè Jan, vind je niet? Ja, kind, 't is alleraardigst en we kunnen er vanavond alvast rekening mee houden. Wat zal 't zijn? Heb jij de advertenties vandaag goed ge lezen, Jan? Nou en of. Wat een massa leuke dingen werden er aan geboden, hé? Ik had gedacht als we nu eens een divan met kleed kochten voor de achterkamer. Kijk, hier deze advertentie, precies 20 gulden. Niet duur, vind je wel? En dan zouden we, omdat we de vorige week zoo goedkoop waren, nog een bloemtafeltje kunnen koopen. Kijk, hier worden er verschillende aangeboden. Als we eens naar dat van 3.50 keken. Best kind, we mogen wel meteen op pad gaan, anders komen we niet eens klaar. Twee winkels, maar gelukkig nogal dicht bij elkaar. Wel ja, jó, dat redden we best. En inderdaad, Rie en Jan slaagden weer boven verwachting. Degelijk goed, tegen wel zeer voordeelige prijzen. Onze winterpuzzelaars kunnen weer aan den slag. In de H. Crt. van gisteren vinden ze de zaken advertenties. In de ronde kringetjes komt dus vandaag het nummer 2 te staan, omdat het den tweeden inkoop betreft. Dus bij alle twee de voorwerpen een 2. En onder op de lijst worden de namen van de winkeliers ingevuld. Er zijn nog afdrukken van den plattegrond op ons kantoor, tegen den kostenden prijs van 5 cent verkrijgbaar. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Wintertijd Zon Oct. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 9 6.15 5.19 6.50 19,25 0.45 13.25 M 10 6.16 5.17 7.30 20.00 1.30 14.05 D 11 6.18 5.15 8.05 20.35 2.20 14.45 W 12 6.20 5.12 8.40 21.10 2.50 15.10 D 13 6.22 5.10 9.25 21.45 3.25 15.45 V 14 6.23 5.08 10.10 22.20 4.10 16.20 Z 15 6.25 5.06 10.50 23.00 4.45 16,45 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) 's Morgens 10.30 uur Ds. F. W. J. v. d. Poel. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10 uur: Dr. M. van den Voet, van Haarlem. (Bediening van den Heil. Doop), Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 uur Ds. Tollenaar, 's Morgens 10.45 uur Ds. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur Ds. Veenhuizen. Geret. Kerk (Rehoboth-Kerk). 'a Morgens 10 uur Ds. Veenhuizen. 's Middags 5.30 uur Ds. Tollenaar. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur Ds. W. J. F. Meiner». Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur Ds. P. J. Smidts. oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur in de Westerkerk Dr. M. v. d. Vloet, van Haarlem. 's Avonds 5.30 uur: Dr. M. v. d. Voet, van Haarlem. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatié-samenkomst Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Molenplein. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heils. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomst Julianapark. 8 uur, Verlossingssamenkomst. Donderdagavond 8 uur, Heiligingsdienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Dienst. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. Ned. Herv. Gemeente. JULI AN ADORP 's Avonds 7.30 uur, de Eerw. Heer Joh. Mensink, van Amsterdam. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 7 uur: da heer Th. Looy, van Eindhoven. Rie en Jan hebben z«o juist besloten om Jan zijn trouwcostuum te laten maken bij model-kleermakerij PIET SCHMIDT, Ruijgh- weg 74. Laat dit ook voor U een richtsnoer zijn. (Adv.). Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Marine Pronkstukken" en „De Strijd oia den Omar Diamant". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Terugkeer van Arsene Lupin" en „De Roman van een Valschspeler". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Komedianten" en „Bulldog Drummond Ontsnapt", Heden. Casino 8.15 uur: Uitvoering Speeltuinvereeni- ging- Zondag 9 October. Casino: 8.00 Indische Avond van het M.S.F, Musis Sacrum 8 uur: Populair Soirée. Donderdag 13 October: Casino 8.30 uur: Eerste Abonnementsvoor stelling: „Speurhonden", Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 752.1 Temperatuur lucht 11.9 Wind; richting: W.Z.W., kracht: 6 Licht op 5.56 APOTHEKEN Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hool- mans, Spoorstraat. Van Maandag 10 October tot 17 October wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. ONTHOUDEN! Prima consumptie, billijke prijzen, gezellige zaak, centrum stad. Dat is „De Toelast".

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5