gesloten. Wegens familieomstan digheden is onze zaak Vrijdag 14 October, den geheelen dag Tweede Blad Donderdag 13 October 1938 MacUnieiuuui MAGGI5 JUS 1 Ernstig ongeval op Hr. Ms* „Tromp" Bij de aanstaande Marine-Concerten „Gelderland" vertrekt Maandag naar de West Fa. M. H. KLERCQ ZN. SPOORSTRAAT 8-10 0e „Run" op de Heldersche banken -* „De aarde zingt" Een oud-jutter krijgt de medaille van de regeering van Z.-Afrika De tegenstanders van een pufverbod Innitzer Uw adres voor NASSI GORENG „AU GASTRONOME" Telef. 660 Spoorstraat 94 Watervliegtuig maakt noodlanding op Marsdiep Overal in Nederland gebruikt men graag MAGGIS Justabletten Maggi's Jus is smakelijk, krachtig, geu rig engemakkelijk klaar te maken. In vijf minuten tijds hebt U van één justablet circa '/i L. bruine jus gereed. En U kunt er zo veel soorten jus mee maken bief stukjus, pikante saus, spekjus, kortom Maggi's Justabletten zijn een uitkomst. Let op de geel-rode etiketten en de fabrieks merken: de naam Maggi en de Kruisster -«i»- Een majoor-konstabel en een mari nier zwaar gewond door ongeluk met mitrailleur. Gistermiddag, te omstreeks 3 uur, heeft aan boord van Hr. Ms. „Tromp" een ern- atig ongeluk plaats gevonden, dat twee alachtoffers eischte. Op genoemd tijdstip was men aan boord van den flottieljelei der, die ter reede van Nieuwediep lag, bezig met het inschieten van een der 40- millimeter mitrailleurs, toen daarbij een ernstig incident voorviel. Hoewel wij mo menteel nog niet in staat zijn de juiste toedracht te melden, staat vast, dat de majoor-konstabel Kroese en de marinier le klasse Meijer door rondvliegend staal getroffen werden en ernstig gewond op het dek neervielen. Aan boord van het schip werden direct maatregelen genomen en oogenblikkelijk verliet de „Sleepdienst No. 6" de haven van Nieuwediep, met aan boord een twee tal draagbaars om de gewonden naar het Marine-Hospitaal te vervoeren. Het bleek, dat beiden ernstig gewond waren, doch dat voor levensgevaar niet gevreesd behoeft te worden. De operatie hebben beide goed door staan, Meijer mist de linkerhand en een gedeelte van den voorarm, majoor Kroese mist zijn rechterhand en een gedeelte van den voorarm. Hun toestand was hedenmorgen bevredigend. Steunt het initiatief van het Comité. Zooals wij reeds eenigen tijd geleden meldden, gaan de Marine-concerten, dank zij het initatief van het Comité, dit jaar wee? door, hoewel er een kans bestaan heeft, dat ook deze uiting van cultu reel leven in onze stad, tot de historie zou behooren. Wij hebben, toen deze mogelijkheid geopperd werd, dat de concerten tot het verleden behoorden, niet nagelaten ons leedwezen daarover te uiten, doch aar zelen eveneens niet onze blijdschap te betuigen nu zij behouden blijven. Het Comité heeft thans zijn goeden wil duidelijk getoond en het is nu het Heldersche publiek, dat moet bewijzen dat het dit initia tief op waarde weet te schatten. Men kan dat niet beter doen, dan öf een abonnement op de geheele serie ineens te nemen öf in ieder geval op ieder concert acte de présence te geven. Blijkt, dat de belangstelling inder daad weer dusdanig is, dat van een 'succes gesproken kan worden, dan behoeft men niet te twijfelen, of ook voor volgende jaren blijft deze instelling gehandhaafd. Het komt ons voor, dat wij hieraan niet veel commentaar meer toe te voegen hebben. In de afgeloopen jaren heeft onze „Staf" met haar leider, den heer Leistikow, toch wel ten duidelijkste bewezen, dat zij programma's kan arrangeeren, die in de ruimste beteekenis van het woord „elk wat wils" bieden. Deze programma's toch kenmerken zich steeds door een welhaast ideale combinatie van „zware" en „lichte" muziek en kunnen door ieder muziekliefhebber genoten worden. Wij vernemen dat ook thans weer plannen bestaan op enkele der concerten solistische medewerking te laten verleenen. Zooais men weet heeft het comité in dit opz.cht een ge lukkige keuze, zoodat men ook ten dezen de komende concerten met een gerust hart kan afwachten. Het eerste zal gegeven worden op 26 October a.s. en vermoedelijk treedt reeds dan een zang-soliste op. Nadere mede- deelingen hieromtrent volgen zoo spoe dig mogelijk. Gaarne vestigen wij tenslotte nog de aandacht op het adres van den heer Del- gorge, den secretaris van het Comité, alwaar men zich voor een abonnement kan aanmelden: dat is Hoofdgracht 27. Besluit reeds nu tot het regelmatig bezoeken dezer concerten. Het is een der aangenaamste taken, waartoe men als Jutter verplicht is. Het vertrek van Hr. Ms. „Gelderland" naar de West is vastgesteld op Maandagmiddag te 1 uur n.m. De Nutsspaarbank betaalde deze maand bgna 100.000 gulden meer uit dan zij ontving. IDat de oorlogsroes ook onze stad V terdege aangepakt had, was ons bekend en dat er vele hamsteraars onder de r stadgenooten scholenook dat was geen geheim. Dat er evenwel zoovelen geweest zijn, die meenden, dat het voor hen de hoog- ste tijd was hun spaarpenningen maar vast van de banken te moeten halen, f dat blijkt eerst thans, nu wij de be- schikking krijgen over de maandcijfers van de Nutsspaarbank en de Post- j spaarbank. S Daaruit blijkt thans, dat op de Nuts- spaarbank in de maand September meer f terugbetaald dan ingelegd werd een r C som van 96.306,34, terwijl dat bedrag f voor de Rijkspostspaarbank 59.027,81 bedroeg. J Ook de Texelaars achtten den toe- C stand blijkbaar lang niet pluis en ver- f scheidenen togen naar de Spaarbank om hun gelden onder eigen beheer te nemen. f Hier zijn de cijfers2.626,95. 1 Ongetwijfeld zijn de opgevraagde S J spaarpenningen weer naar de banken teruggebracht. Men was iets te vroeg f van stapel geloopen1 Met dezen bijzonder mooie film opent het Natuurhistorisch Museum zijn Zaterdagmid dagvoorstellingen dezen winter. Het was in Maart van dit jaar, dat men deze film, die een prachtig beeld geeft van de na tuur en het leven der menschen in Tsjecho- Slowakije, zagen voor de Volksuniversiteit in Alkmaar en dat besloten werd pogingen in 't werk te stellen deze film ook hier te vertoo- nen. Deze pogigen lukten en men vond den heer Van Stighel, Conservator aan het Gem. Museum voor het Onderwijs in Den Haag, eén kenner van Tsjecho-Slowakije bij uitnemend heid, bereid deze film te komen vertoonen en toelichten. Van de vele films, die men%iier bracht, be looft deze de kroon te spannen en wij raden ieder ten zeerste aan zich zoo spoedig moge lijk van kaarten te voorzien voor de voorstel ling, die op Zaterdagmiddag 22 October om 3 uur in Rialto wordt gegeven. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Mej. Held, Singel 53 en bij de heeren L. J. Daalder, Kanaalweg 116 en J. A. Nijkamp, Javastraat 134. Bij de onderscheidingen, die de kleindoch ter van „Oom Paul" dezer dagen aan eenige Nederlanders uitreikte, was ook een oud Jut ter. De heer Theo de Boer, zoon van wijlen den heer C. de Boer Jr., de grondvester van onze zaak, kreeg de medaille van de regeering van de Z. Afrikaansche Unie, uit handen van de kleindochter van Paul Krüger. Vele stadgenooten zullen den heer Theo de Boer nog wel kennen en weten dat hij ver scheidene jaren van zijn jeugd in de Unie doorbracht. Zitting van Woensdag, 12 October 1938. „Korporaal ik ga niet op de schijf!" Als eerste delinkwent stond gistermid dag terecht de matroos 3e klas J. H. Th. de W., terzake opzettelijke ongehoorzaam heid. Het feit had zich voorgedaan op 11 Augustus jl., toen verdachte zich aan boord van een der sloepen van Hr. Ms. „Gelderland" bevond, welke bezig waren met werkzaamheden aan een schijf, ter hoogte van Petten. Door den commandant waren eenige matrozen benoemd tot dienstdoend korporaal en toen een van hen de W. gelastte op de schijf te gaan staan, weigerde deze dat zeer beslist. Hij zei daarbij: „ik ga niet op die schijf." Thans diende deze zaak voor den Zeekrijgs raad en kwam verd. met het verhaal, dat hij zeeziek was. Daarbij had hij kort ervoor in het Hospitaal gelegen met een keelaandoening. Hij begrijpt echter nog niet goed, hoe hij zoo onhandig is kunnen optreden. Dat moet aan zijn physieke gesteldheid gelegen hebben. Als de President, Mr. Arn. Veldman, be klaagde op zijn laakbaar gedrag gewezen heeft, temeer waar hij reeds twee en een half jaar in vasten dienst is, is het de Fiscaal, Mr. Franken, die 1 maand gevangenisstraf vor dert. Mr. Mulder treedt als pleiter op. Deze zegt geschrokken te zijn van den eisch van 1 maand. Hij had gedacht aan iets als een week. Hij wijst op de zeer gunstige conduite van verd. en op het feit, dat deze twee dagen na het incident alweer in de ziekenboeg lag met een keelaandoening. Het is yoorts aan geen twijfel onderhevig, dat verd. zeeziek geweest is. Men heeft hem in de sloep zien overgeven en dat zal wel de oorzaak geweest zijn, dat hij toen dingen gezegd heeft, die weliswaar niet geoorloofd, doch wel verklaarbaar zijn. Pleiter hoopt op de clementie van den Krijgs raad. Hij acht een straf van een maand bui tensporig hoog. Uitspraak: Conform eisch. Hopeloos geval Ernstiger, veel ernstiger, was het hierna volgend feit. Dat betrof den zeemilicien-sto ker 3e kl. J. M., die op De Koog te Texel, een 5000 Mensehen gedupeerd als het ver bod doorgevoerd wordt. Pufaanvoer als bestrijding van werkloosheid. De regeering moet de visschers vrij man daat geven. De pufvisseherij moet een natuurlijken dood sterven. Gistermiddag was in hotel „Krasnapolsky" te Amsterdam een persconferentie belegd door de Ned. Vereeniging van belanghebbenden bij de Schar- en Seholvisscherij, waarbij verte genwoordigers van de takken van industrie, die bij de doorvoering van een pufverbod ten doode zijn opgeschreven, zich tegenover de Nederlandsche pers geuit hebben. Men weet, dat er naast de tegenstan ders van dit verbod, ook tal van voor standers zijn, die op grond van het feit, dat de visscherij op puf het vischbestand zeer nadeelig beïnvloedt, maatregelen van de regeering ten zeerste toe zouden juichen. De bedoeling van de persconferentie van gisterenmiddag was een objectieve voorlich ting te verstrekken over het pufvraagstuk en wij moeten bekennen, dat tegen de argumen ten van de deskundigen weinig in te brengen was. De voorzitter van bovengenoemde vereeni ging, ir. B. H. Blankenberg, leidde de confe rentie, waarbij hij er op wees, dat het een pleiten werd voor een moeilijke zaak, omdat het publiek zich tegen den aanvoer van puf keert, daar het deze jonge visch als verloren voor de consumptie beschouwt. Maar, aldus de heer Blankenberg, de puf wordt door ons juist voor de mensch- heid gebruikt, omdat het via de visch- meel als eenden- en varkensvoer zijn nut doet voor de consumptie. Wij hebben evenveel belang bij het be houd van een vischbestand als allen die voor een pufverbod zijn, doch wat anders verloren zou zijn benutten wij tot instand houding van verschillende industrieën. Ook wij, aldus de inleider, zien de puf lie ver van de markt verdwijnen, maar dan moet dit langs natuurlijken weg gaan en wanneer dit gebeurt, zal dat ten goede komen ook aan de neven bedrijven, omdat zij dan de verwerking zouden krijgen van betere visch dan nu. Verschillende deskundigen lichtten daarna de bezwaren toe, die zij tegen een pufverbod hebben, waarbij zij aantoonden, dat de pufvis seherij het vischbestand niet schaadt, omdat het kwaad van de overbevissching gezocht moet worden in de huidige vischmethcde, waarbij ontzaggelijke hoeveelheden kleine visch worden gevangen, die ten doode opge- kraak gepleegd heeft volgens alle regelen der kunst. 14 Augustus is hij, na zich in een even eens ontvreemd burgerpak gestoken te hebben, er vandoor gegaan met de bedoe ling den dienst stiekum te verlaten in verband met een hangende straf (aldus vertelt verd. tenminste). En passant ech ter bracht hij een bezoek aan de con sumptietent van het echtpaar Dijkstra, op De Koog, alwaar onze vriend een goeden slag dacht te slaan. Hij pikte er in o.m. een portefeuille met 10.een tasch met 75.50 en een gouden horloge met ketting. Tenslotte verdween hij op een „geleende" fiets. Justitia was echter sneller dan M. en gis terenmiddag stond deze jongeheer voor de balie, terwijl heete tranen hem over de wan gen biggelden. Als men niet beter wist had men zeker medelijden gekregen Na een vrij verward verhaal, dat verd. aan den President ophangt, van zijn meisje, dat hem zoo graag in burgerpak zag, enzoovoorts, komt de Fiscaal aan het woord. Deze licht de doopceel van dit heerschap, waarbij wij vernemen, dat hij, ondanks zijn jonge jaren reeks kennis maakte met den Kin derrechter, den Politierechter, de Rechtbank te Utrecht en thans met den Zeekrijgsraad. Z'n heele leven hangt van grootere en kleinere veroordeelingen aan elkaar. Hier is inder daad sprake van een ernstigen recidivist. De Fiscaal kan dan ook niet anders dan in dit geval een gevangenisstraf eischen van 1 jaar, met ontslag uit den militairen dienst. Mr. Mulder, ook dezen verd. bepleitend, geeft toe dat hier een klant voor de balie staat, die inderdaad voor galg en rad is opgegroeid en die men als een vrij hopeloos geval kan kwa- lificeeren. Er is één punt, dat nog een kansje op hoop geeft en dat is zijn jeugd. Met streng toezicht kan er wellicht nog iets goeds uit hem groeien, ofschoon de waarschijnlijkheid niet bijster groot is. Gaarne zou pleiter zien, dat hier geen ontslag uit den dienst volgde. Verd. wil zelf gaarne in dienst blijven. Daar naast kon een gedeeltelijk voorwaardelijk en gedeeltelijk onvoorwaardelijke straf toege kend worden. Mr. Mulder doet dan nog een warm beroep op den Krijgsraad om zijn cliënt een kans te geven. Na repliek van Fiscaal en pleiter (waarbij de eerste bij zijn eisch blijft per- schreven zijn. Verbiedt men dus den aanvoer van kleine visch, dan gaat de vernieling toch door, omdat men de methode niet verandert. Alleen verliest men bij een verbod de controle en dan is men nog verder van zijn doel, dan nu. Laat alle puf aanvoeren! De vereeniging van belanghebbenden bij de schar- en seholvisscherij vraagt aan de regeering: laat de schepen: alle puf aan voeren, die zij vangen. Wij weten dan op welke wijze het vischbestand wordt bena deeld en kunnen daartegen onze maatre gelen nemen. Voor de bestrijding van de werkloosheid zou dit niet van onbelang rijke beteekenis zijn. Er zijn inderdaad wel methoden te vinden (o.m. bescher ming van broedplaatsen) om het visch bestand op peil te houden. Wanneer echter de kleine visch niet aange voerd mag worden en dus na eenige uren weer overboord wordt geworpen, bederft zij den zeebodem. Bewezen is, dat waar massa's doode visch te water gegooid zijn, de levende visch verdwijnt. Een pufverbod zou dus niet bereiken wat men er mee bedoelt, doch het zou integendeel het vischbestand nog meer benadeelen en... den nekslag zijn voor de kustvisscherij, zoo wel als voor de eendenhouderijen en visch- meelindustrie. Het was de heer C. Bot, die het belang van de bottervisschcrij bepleitte. De op brengst van de puf, die voor motorbotters ongeveer 7 a 8000 gulden per jaar be draagt, kan niet gemist worden en dat zelfde geldt voor de kotters, die 1500 tot 2000 gulden per jaar aan puf besommen. Bij een verbod zouden de kleine vis schers aangewezen zijn op steun. Boven dien, zoo betoogde de heer Bot, bestaat 80 pet. van de aangevoerde puf uit schar- puf, dus een visch van weinig waarde. Vertegenwoordigers van de eendenhouders in Gelderland zoowel als Noord-Holland be toogden, aan de hand van cijfers, dat deze in dustrie de puf onmogelijk kan missen, omdat er geen ander voer is, dat tegen een redelijken prijs de puf zou kunnen vervangen. De visch- meelindustrie zou ten gronde gaan als er geen pufaanvoer meer was. Aangetoond werd, dat niet minder dan 5000 personen gedupeerd zouden worden als de re geering inderdaad het verbod doorvoerde, zoo dat deze groote groep menschen met klem bij de regeering aandringt om deze maatregelen niet te nemen. DE ONBEHEERDE FIETS. Aan het politiebureau is een heerenrijwiel terug te bekoken, dat op de Zuidstraat werd aangetroffen. Zooals „gebruikelijk" werden gisteren weder verschillende bekeuringen ingevolge de Ar beidswet en de Motor- en Rijwielwet gemaakt. sisteeren) volgt uitspraak: 4 weken uit den dienst geschorst. Z'n commandant bedrogen. Dat lang niet alle „oppassers" eerlijke gees ten zijn, werd ook gisterenmiddag weer eens gedemonstreerd. Het was de zeemilicien- bediende 3e kl. P. v. A., die dezen zomer, toen hij op de „Hydra" voer, op dat schip merk waardige ontdekkingen deed. Zoo vond hij, naar zijn zeggen tenminste, in de hut van z'n commandant, zoo maar zes en een halve gulden op den grond liggen. Hij aar zelde geen moment en stak de buit in den zak. Later vond hij de vulpen zijns chefs, z.g. op een sluis in Vlissingen. Ook die werd ver beurd verklaard en waarschijnlijk gebruikt, in- plaats voor het neerzetten van ingewikkelde formule's en nautische puzzle's, voor amou reuze schrifturen en kruiswoordpuzzles. In iedere misdaad zit een hiaat, ook in die van v. A., die door den mand viel en gister middag aan den President toegaf, dat hij het geld niet op den grond, maar in den zak van des commandanten uniform gevonden had Maar de vulpen lag eerlijk op de sluis! Iets, wat overigens niemand geloofde. De Fiscaal maakte korte metten. 1 maand gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. Uitspraak: Conform. Twee kwartjes was hem te gortig De laatste verd. was de zeemilicien matroos H. P., die zoowel Krijgsraad als pers enkele momenten van vroolijkheid bezorgde. Deze vriend reed een tijdje geleden met een hand kar de Keizerstraat in. ter hoogte van Pronk, iets wat, zooals men weet, verboden is. Een agent zette P. op de bon en eenigen tijd later hoorde de verkeersovertreder van den Fis caal, dat hij beboet was met 2 kwartjes. Te geef, zou men zoo zeggen. Nee, meende H. P„ dat is te véél. En dus betaalde hij niet. Maar de gevolgen waren, dat hij thans op het matje geroepen werd en door den Fiscaal 2.— of 4 dagen hoorde eischen. Deze begreep er niets van. Tenslotte verdiende verd. 1.20 in de week en hij had de schuld met een kwartje in de week kun nen aflossen. Uitspraak: 1.— 0f 2 dagen. Er zijn merkwaardige d.ngen in Oostenrijk gebeurd. Ter gelegenheid van de inlijving der „Oost- mark" beleefde men het feit, dat kardinaal Innitzer feitelijk de Nazi's, met open armen ontving. Dat was voor een deel van Europa een raadsel. Tenslotte mocht men ook in Oostenrijk bekend achten, wat het Derde Rijk reeds voor ellende ook en vooral het Katho licisme berokkend heeft en was het minstens eigenaardig dat de kardinaal een zulk gast vrij gebaar maakte. Als eenigste oorzaak werd toen gewezen op het feit, dat kardinaal Innitzer een duch tig bestrijder van het Bolsjewisme is, van welk regiem hij de zegeningen in de Sovjet maar al te goed kende. Men nam toen aan, dat de kardinaal tenslotte liever met Hitier in zee stak, van wien hij wist, dat de Sovjet weinig goeds te verwachten hadden, dan had hij de kans wilde loopen een Sovjet-actie eens in eigen land te moeten beleven. Evenwel, zijn stap werd door vele Katho lieken betreurd en ook de Paus liet een waarschuwing hooren. Hij achtte het niet juist dat een kardinaal zich zoo openlijk voor een zuiver politieke gelegenheid spande, als Innitzer dat gedaan had. Meende men echter, dat door deze vrien delijke geste van Innitzer de Katholieken in de „Oostmark" goede maatjes met de nazi's zouden blijven, dan kwam men bedrogen uit. Bijna direct werd ook hier begonnen de jeugd weg te trekken en onder het Hitler-regiem te brengen. Zóó krachtig werd deze actie ge voerd, dat vele goede Katholieken dit als een ondragelijke last gevoelden en min of meer openlijk in verzet kwamen. Zaterdag barstte de bom. Door enkele jeug dige nazi's werd een bestorming van het Paleis geënscèneerd, die zoo doorzichtig is, dat een kind kan raden dat zij van hoogerhand gede creteerd was. Wat hier geschied is, is voor de Katholieken uiterst pijnlijk, temeer waar de nazi's niet zul len schuwen van de scherpste maatregelen gebruik te maken om de mond van Kardinaal Innitzer en de zijnen te muilkorven. Temeer, waar nu wel zeer duidelijk gebleken is, dat deze Kardinaal het toch lang niet eens is met het Hitler-regiem, waar dat tenminste poogt het jong Katholieke leven onder eigen beheer te krijgen. Uit datgene, wat wij de laatste dagen gehoord hebben alt af leiden, dat een innerlijke breuk reeds een feit is. Dat is zeer belangrijk, als men weet dat meer dan 95 procent van de Oostenrijksche bevolking Katholiek ia Een breuk, openlijk (getoond kan hier onberekenbare gevolgen hebben. En niet alleen voor Oostenrijk... Hier ziet men de ontbranding van den strijd tusschen Berlijn en het Vaticaan. Een strijd, die feitelijk niet van van daag of gisteren is, maar reeds bestaat van het oogenblik af, dat Hitier eischte dat de geheele 'jeugd van het Duitsche Rijk, ook de Katholieke, zich had te scha ren onder het hakenkruis. Aanvankelijk meende men dat de zaak reeds door den j ührer en zijn aanhangers gewonnen was. Oostenrijk laat echter een ander beeld zien. Er zijn stemmen, die beweren, dat eens de Kerk de val van Adolf Hitier zal zijn. Waarschijnlijk is hier de wensch de vader der gedachte. Maar het is boven eiken twijfel verheven, dat de leiders van het Derde Rijk aan hun knechting van den Katholieken en Protes- tantschen godsdienst nog een zeer harden noot te kraken krijgen. Aan de Gemeente-Universiteit van Am sterdam promoveerde onze vroegere plaats- genoote, mejuff. A. A. Boon, tot Doctor in de Geneeskunde, op proefschrift: Comp&rative Anatomy and Physiopathology of the Autono mie Hypothalamie Centres. Onze stadgenoot, de heer A. A. J. Dokter, leeraar Opvoedkundige wetenschappen en Wijsbegeerte M.O., is benoemd tot hoofd der Europeesche school te Aruba (West-Indië). Onze stadgenoot, de heer A. J. Meeuw- sen, onderwijzer aan de Rehobothschool, ont ving een benoeming tot Hoofd der Chr. School te Lage Vuursche (Baarn). Gistermiddag werd een der watervliegtui gen van het vliegkamp „De Mok" door motor stoornis gedwongen te dalen op het Marsdiep. Het was de L 13, een C 7W, waarin zich alleen een leerlingonderofficier vlieger bevond. Het bleek dat het vliegtuig bij het neer komen enkele lichte beschadigingen opge- loopen had, zoodat het noodig was dat de hulp ingeroepen werd van de motorboot van het vliegkamp. Deze nam de neergestroken vogel op sleep touw en bracht haar naar de haven van Nieuwediep. GEVELS BESCHADIGD. Bij het achteruitrijden kwam een auto in een kuil teorecht, waardoor de wagen met een ruk achteruit schoot en 2 gevels bescha digde.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5