Agenda „Speurhonden" Vlissingen Naastonzebekende damesmantels mantelpakjes Herman Nypels' TWEE REUZENTUBES Dampo geneest alle verkoudheden Vrijdag 14 October 1938 Tweede Blad ^tadótiieuiwi Jan Musch in een pretentielooze „thriller" Clubkampioenschappen van de H.A.V. Cabaret artistique Majoor G«. Fabius commandant van het regiment kust-artillerie en de Marineopleiding Ontwaakte met stijve, pijnlijke knieën. Burgerlijke Stand ÏÏlxiAint&eAicMerL fleqe/iJfóA. ichten GEEFT DIEP-ZWARTE LAKGLANS Texelsch nieuws DE BRILLANT Wat Japan geleerd heeft Vischafslag Den Helder De eerste abonnementsvoorstelling' neeft ons een detective-story gebracht, geschreven door Roberts Rinehart, en als het doek voor de laatste maal gevallen is heeft men zoo on geveer alles meegemaakt, wat tien doorsnee „thrillers" gewoonlijk bevatten. Er passeeren enkele bijzonder „goede" moorden, er vinden geheimzinnige handelingen plaats in een ge heim gewelf (inclusief draaideur-achter-de- schouw), er is een gemaskerde, een insluiper, en een detective. Voorts zorgt een donderbui dat twee der drie bedrijven in een voldoend luguberen sfeer gehuld zijn. Men ziet het: zelfs de meest verwende verslinder van deze kost kan hier onmogelijk reden tot klagen hebben en er is ook niet geklaagd. Integendeel, men heeft gesidderd als er te sidderen viel en gelachen als het tijd tot lachen was. Men was eigenlijk voortdurend in spanning, en had oogen te kort om alle draaiende deurknoppen, wentelende paneelen en rondsluipende individuen in het oog te houden. Het zij verre van ons te beweren, dat deze sensationeole geschiedenis geen kwaliteiten had en evenmin van gezegd worden dat het abonnementspubliek geen waar voor zijn geld gekregen zou hebb'en. Maar wel moet ons van het hart dat het blijspel „Speurhonden" in wezen meer een caricatuur van een de tective-verhaal was, dan een ernstige verte genwoordiger van dit genre. Een vroolijke caricatuur dan, maar tevens een, waarin men de pointe toch op een vrij doorzichtige ma nier had aangebracht. Er was niet zoo bijster veel scherpzinnigheid voor noodig om te ont dekken, dat de zoo opvallend onschuldige detective de booswicht was en er zal wel geen enkele toeschouwer geweest zijn die een moment de gepleegde moorden au serieux genomen heeft. Het was alles net een ietsje té erg geworden. Er was iets té veel in dit stuk geslopen, de moorden waren te snood bedreven en de vliegende vleermuis en draai ende paneelen deden té veel denken aan het geijkte Raffles-thema. Toch is het geworden een stuk, waarover men zich voortreffelijk geamuseerd heeft. Tenslotte is het goed op gezette tijden eens te lachen en te sidderen, temeer als men daar op zulk een charmante wijze de gelegenheid toe krijgt als gisteravond. Het was Jan Musch, die als gewoonlijk zijn rol met verve wist uit te beelden, evenals Jaap van der Poll, die de dokters-figuur op voortreffelijke v.-fjze ten tooneele bracht. Elly van Stekelenburg liet een kamermeisje zien, waarvan men plezier beleef de. Die maakte in haar kostelijke onschuld waarlijk illustere opmerkingen die door het auditorium hoogelijk geapprecieerd werden. Hans van Dorp als de Japansche butler deed teveel aan China van het plakplaatje denken, terwijl Mary Musch-Smithuysen ons diverse malen te gechargeerd voorkwam. Belangrijk is dit stuk in geen enkel opzicht. Het bezit weliswaar goede fragmenten, maar bijster origineel van gedachte kunnen wij het bezwaarlijk noemen. Het bezit een vrij aardige intrique, maar die heeft men reeds aan het einde van het eerste bedrijf „door". Voorts lijkt ons het bombardeeren van den detective tot „den" schurk vrij goedkoop. Nochtans bleek „Speurhonden" zeer in den geest te vallen en wat zou men zoo vroeg in het seizoen nog meer kunnen verwachten Zij tenslotte nog opgemerkt dat het décor keurig in orde was en dat de regie goeddeels feilloos verliep. Onze jonge Heldersche Athletiek-Veneeni- ging is, naar wij vernemen, niet van plan in den winter de training stop te zetten, doch zij gaat door met indoortraining (welkie he denavond om half negen aanvangt in de Tuin- dorpschool). Door het bestuur werd toit een voorloopig programma besloten o.a. toetre ding tot de K.N.A.U., oprichting vam een damesafd., beoefening van de handbalsport, terwijl waarschijnlijk in December een veld loop gehouden zal worden. Maar als Ibesluit van het zomerseizoen worden bovendien nog clubkampioenschappen gehouden in den vorm van een zeskamp voor heeren en een vierkamp voor juniores. Het eerste gedeelte vangt Zondagsmorgen aan (half elf) op het Elto-terrein aan de Javastraat. Een ieder die van athletiek houdt raden wij aan a.s. Zondag eens een kijkje te gaan nemen (de toegang is vrij). Men schrijft ons: Op veler verzoek opent de Directie van Musis Sacrum ook dit seizoen de redks Caba retavonden voor Amateurs. Zooals uit de advertenties blijkt bestaat er gelegenheid tot aanmelding voor amateurs op verschillend muzikaal gebied, benevens voor tap-dancers, goochelaars, enz. Jury- en pu blieksprijzen worden beschikbaar gesteld. The Allround Musicians verzorgen de dansmuziek. heerenkleding en uitrustingen ook naar maat gemaakt Uitsluitend kleermakerswerk Coupeur aan huis te ontbieden Uitgebreide collectie stoffen Alle prijzen kledingmagazijnen. Den Helder Naar w ij vernemen, is majoor G. Fabius bij Koninklijk Besluit benoemd tot commandant van het Regiment Kust Artillerie, als opvolger van den luite nant-kolonel J. H. C. Bentz van den Berg, die,, zooals wij eenige dagen ge leden beneids mededeelden, binnenkort met pensioen gaat. De nieuwe regimentscommandant is geen onbekende in Den Helder; in zijn loopbaan, van artillerie-officier heeft hij menig bezoek aan Fort Erfprins gebrach t, terwjjl hij ook gerui nen tijd bij het regiment diende. Voorlas vernemen wij, dat bij K.B. be vorderd is tot majoor, en als zoodanig toegevoegd aan den inspecteur der artillerjie, de kapitein vv. H. Doorman van het Regiment Kust Artillerie. (Van een bizonderen correspondent). Wie Vlissingen zegt, zegt: Marine en denkt daarbij niet in de laatste plaats aan Hr. Ms. „Noorét-Brabant" en de opleiding, waar circa 330 jongelui worden gereedgemaakt voor hun loopbaan bij de Koninklijke Marine. Het zal slechts weinigen bekend zijn, dat er in de afgeloopen maanden ernstig sprake van ia geweest de opleiding naar elders over te brengen! Zoolang de besprekingen over deze aangelegenheid nog gaande waren, heb ben wij het beter geoordeeld hier niet over te schrijven. Maar nu het gevaar als geweken kan worden beschouwd, kunnen wij in groote lijnem enkele bijzonderheden mededeelen. Grootere schepen. De Marine-vaartuigen worden steeds grooter gebouwd en waar te Vlissingen verschillende moderne vaartuigen gestationneerd zijn, be- teekent dit dat de beschikbare meer-ruimte langzamerhand beslist onvoldoende is ge worden. De Marine heeft op het oogenblik ligplaat sen in de Buitenhaven (aan het Westelijk ha venhoofd) en in de eerste binnenhaven. Een belangrijk deel van de in de binnenhaven be schikbare ruimte wordt ingenomen door het wachtschip „Noord-Brabant". Zooals reeds gezegd worden de schepen langzamerhand grooter. De „M"-booten waren bijvoorbeeld 30 meter lang, doch de schepen van het type „Jan van Amstel" meten elk ca. 55 meter, of ruim 25 meter per stuk meer. Bovendien zijn thans 4 schepen van dit type te Vlissingen gestationneerd tegen 3 vroeger. De schepen zijn te kwetsbaar om bij ruw weer een aantal naast elkaar te meren en de eenige oplossing moest dus bestaan in het verkrijgen van meerdere ligplaatsen in de buitenhaven. In de buiten haven, omdat het hier om oorlogsschepen gaat, die in bepaalde omstan digheden snel moeten kunnen vertrekken, zoo dat een ligplaats binnen de sluizen om tal van redenen niet in aanmerking kan komen. Een moeilijke kwestie. Hoewel dus theoretisch beslist was, dat de Marine in de buitenhaven over meerdere ruimte moest kunnen beschikken, was het in de practijk allesbehalve eenvoudig hiertoe over te gaan. De meer-ruimte in de Vlissingsche buitenhaven is volledig in gebruik bij de Ma rine, het Nederlandsch en Belgisch Loodswe zen, de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland", den Provincialen Stoombootdienst, de Steen- kolen-Handelsvereeniging, de N.V. Haven van Vlissingen, de Belgische Société Remorquage S. Helice Anvers, enz., enz. Er was en er is geen vaste aanlegruimte meer beschikbaar, terwijl de Marine deze toch beslist in de bui tenhaven wenscht te hebben. Overplaatsing der Marine. Het bleek in de practijk ondoenlijk verschil lende schepen van de hierboven genoemde maatschappijen voortaan in een der binnen havens te doen meren, om op deze wijze ruimte voor de Marine te krijgen. Toen de onderhan delingen in dit stadium der zaak dus schenen te zijn vastgeloopen, deelde de Commandant Maritieme Middelen te Vlissingen mede, dat zeer ernstig overwogen werd ruimte te maken door het wachtschip „Noord-Brabant" met de daaraan verbonden matrozen-opleiding naar elders over te brengen. Het niet militair-nood zakelijke deel van de Marine zou hiermede uit Vlissingen verdwijnen. Kapitein ter zee H. J. v. d. Stad deelde ons indertijd mede, dat de Marine hiertoe zeer ongaarne zou overgaan, omdat men te Vlis singen goed zit, met de overplaatsing bedui dende kosten gepaard gaan, talrijke Marine- menschen hier gezinnen hebben gesticht, de jongens hier niet de verleiding vinden, die een wereldstad met zich brengt, enz. enz. Om tal van redenen zou de Marine er dus de voorkeur aan geven de opleiding te Vlis singen te houden. Maar... er moest meer ruimte beschikbaar komen, op welke wijze dan ook. Niet alleen de Marine, ook de burgerlijke overheid stelde er prijs op dat de opleiding te Vlissingen blijft. Gedeeltelijk om redenen, die hierboven reeds genoemd werden, maar ook omdat hier zakelijke belangen voor de neringdoenden, gemeentelijke bedrijven enz. mede gemoeid zijn. Er loopen bijv. contrac ten voor de voeding der schepelingen tot een bedrag van ca. 38.000 's jaars. Aan tafel geld voor officieren, onderofficieren en man schappen wordt ca. 12.000 uitgegeven. In Vlissingen wonen ca. 125 en in Oost- en West- Souburg ca. 38 gezinnen van op de „Noord- Brabant" thuisbehoorende Marinemenschen. Die gezinnen koopen hun levensbehoeften in dit gewest, betalen huur, belastingen, school geld, electriciteit, gas, water, enz., enz. Het is dus zoowel in het belang der Marine als van het gewest (gemeente Vlissingen, provincie Zeeland, overheidsbedrijven) dat de opleiding blijft waar zjj is: te Vlissingen. De oplossing gevonden. Na langdurige en moeizame onderhandelin gen is thans eindelijk een oplossing gevonden die hieruit bestaat, dat voor rekening van Defensie in de buitenhaven een twee-deelige ponton wordt gebouwd. Deze komt tusschen de ducdalven (een dezer zal moeten worden gewijzigd) te liggen die zich voor de keer sluis nabij het eiland bevinden; tegenover de afhaalbooten van het Nederlandsche en Bel gische Loodswezen dus. De twee-deelige ponton zal niet buiten de ducdalven uitsteken met het oog op de veiligheid der scheep vaart en wanneer een schip de keersluis moet passeeren, is het straks mogelijk een deel van de ponton weg te sleepen om ruimte te maken; dit zal zeker niet dikwjls behoeven voor te komen. Een loopbrug die met enkele rollen op de ponton zal komen te rusten en die dus met het tij kan rijzen en dalen, zal de verbinding met den wal tot stand brengen. Op deze wijze krijgt men ligplaats voor twee naast elkaar gemeerde mijnenvegers, zoodat althans voor de naaste toekomst in de rfioeilrjkheden is voorzien. Op de nieuwe begrooting is voor dit doel een post uitgetrokken, zoodat nu wel mag worden aangenomen, dat de plannen om de opleiding uit Vlissingen te doen vertrekken, van de baan zijn. Iets wat zoowel de Marine als de burger-bevolking verheugt. Nu alle pijnen verdwenen. Deze man schrijft: „Drie jaar leed ik aan rheumatische pijn onderin mijn rug. 's Morgens werd ik wakker met knieën zóó stijf, dat ik ze slechts met vreeselijke pijnen kon bewegen. Toen raadde een vriend mij aan, Kruschen Salts te probeeren. Ik begon het eiken morgen te nemen en tot mijn verwondering bemerkte ik, dat de rheumatische pijnen verdwenen. Ik ging door met Kruschen en hoewel ik den middel baren leeftijd reeds gepasseerd ben, ben ik al twee jaren vrij van pijn." a. w. Rheumatische pijnen zijn vrijwel altijd een gevolg van een overmaat van urinezuur in het lichaam, dat ontstaat doordat door onvoldoende werking Uwer inwendige organen afvalstoffen gelegenheid kregen zich op te hoopen. De zes zouten in Kruschen verwijderen deze afval stoffen, doordat zij lever, nieren en ingewanden steeds blijven aansporen tot krachtige geregel de werking. Hierdoor wordt voorkomen, dat afvalstoffen zich ooit weer kunnen ophoopen; Uw pijnen zullen afnemen en tenslotte geheel verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. (Adv.) van 13 October 1938. GETROUWD: H. J. Müter en Th. C. Dun selman. J. M. Broeke en M. Markus. W. de Heer en C. A. Bax. B. Middelbos en G. Piel- kenrood. BEVALLEN: M. Slieker^ Batenburg, z. Th. C. GauwBentz van den Berg, d. J. E. Bok— Rieuwerts, d. ZEEKRIJGSRAAD. In ons verslag van den Zeekrijgsraad, opge nomen in het nummer van gisteren, is een onduidelijkheid geslopen. Er staat geschreven bij de uitspraak inzake het geval van diefstal op De Koog gepleegd: 4 weken geschorst. De nauwkeurige lezer zal begrepen hebben, dat hier bedoeld werd, dat deze zaak een maand aangehouden is, daar men het reclasseerings- rapport wil afwachten. DE PUFAANBRENGST VAN DE BOTTERS. In ons verslag van gisteren over de te Am sterdam gehouden persconferentie, vermeld den wij abusievelijk, dat de pufopbrengst van motorkotters 7 a 8000 gulden per jaar was, dit moest zijn 7 800 gulden. Luitenant ter zee der 2e klasse H. G. Brandt is na zijn plaatsing a.b. van Hr. Ms. opnemingsvaartuig Hydrograaf, welk vaar tuig buiten dienst is gesteld voor conservatie, geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. Officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse T. Vos is ter beschikking ge- steold in afwachting van uitreis naar Ned.- Indië. B. C. UIT DE BOS f Op 34-jarigen leeftij is te Vlissingen over leden luitenant ter zee eerste klasse B. C. uit de Bos. De heer Uit de Bos werd 14 Sep tember 1923 toegelaten als adelborst bij het Kon. Instituut voor de Marine in Den Helder. In 1926 werd hij aangesteld als luitenant ter zee derde klasse, en op 18 Aug. 1928 bevor derd tot luitenant ter zee der tweede klasse. 22 Febr. van dit jaar volgde zijn benoeming tot luitenant ter zee eerste klasse. Hij was thans geplaatst op het wachtschip te Vlissin gen. HERHALINGSOEFENINGEN TE DEN HELDER. Heden kwamen bij het Regiment Kust- Artilerie te Den Helder <re dienstplichtige on derofficieren van de lichting 1928 voor her halingsoefeningen onder de wapenen. and«n 10cl. p.sluk.TIJDELIJK SAMEN VOOR 'n Erdalproduct, DUS goed/ TAPTOE VAN TEXEL's FANFARECORPS. Zaterdag, aanvang half negen, houdt Texel's Fanfare te Den Burg taptoe. FEESTAVOND TEXELSCHE GYMNAS TIEK VEREENIGING. Gisteravond had in Eelmans Danszaal te Den Burg de jaarlijksche feestavond voor de leden der Tex. Gymnastiekvereen. plaats. Het openingswoord werd, door afwezigheid van den voorzitter, ditmaal gesproken door den heer Joh. Moerbeek, die daarbij den wensch uit sprak, dat weder op dezen feestavond de ge zellige geest zou heerschen, die kenmerkend is op de Texelsche Turnersavonden. Deze wensch ging volkomen in vervulling, reeds bij de polonaise kwam dé goede stemming er in, die behouden bleef tot- het sluitingsuur. Het bal werd afgewisseld door verscheidene voor drachten. Ook gaf de heer Kant nog weder een van zijn bekende step-dansen ten beste. OOK OP TEXEL EEN BELGISCH BALLONNETJE NEERGEKOMEN. De aanhoudende Zuidelijke winden, die een groot aantal ballonnetjes van den Belgischen Ballonwedstrijd naar ons land hebben gedre ven, brachten er zelfs een naar ons eiland. Dit zal ongetwijfeld wel met den eersten prijs gaan strijken. Het ballonnetje werd gevonden nabij „De Kapberg", Westermient; een bijgaand schrijven gaf duidelijk het adres van den af zender op. Het schrijven is aan dit adres op gezonden. KOMT ZIET en HOORT de nieuwste automatisch- platenwisselende spreekmachine Steeds varieerend programma Voor elck wat wils „HET HOEKJE" WeststraatZuidstraat Aanbevelend G. H. KOEKENBIER STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens 13 Oct. te Batavia. Tajandoen, 12 Oct. v. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Breda, pass. 11 Oct. Ouessant. Alkmaar, 11 Oct. v. Callao. Ariadne, 12 Oct. te Lissabon. Aurora, 12 Oct. v. Livorno. Bodegraven, 10 Oct. v. Valparaiso. Ceres, 12 Oct. te Bremen. Ganymedes, 12 Oct. te Piraeus. Merope, 12 Oct. v. Oran. Odysseus, 13 Oct. te Gdynia. Orion 13 Oct. te Malaga. Orpheus 13 Oct. van Rotterdam. Poseidon, 13 Oct. te Genua. Socrates, pass. 11 Oct. Ouessant. Theseus, 12 Oct. v. Amsterdam. Ulysses, 13 Oct. te Hamburg. Venus, 13 Oct. v. Hamburg. Vesta, 12 Oct. v. Istanboul. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bantam, 11 Oct. v. L. Marqués. Boissevain, 11 Oct. v. Manilla. Ruys, 12 Oct. te Port Natal. Tasman, 10 Oct, te Auckland. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, 13 Oct. v. Las Palmas. Westland, 12 Oct. v. Bahia. Zaanland, 14 Oct. te IJmuiden verwacht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk, II Oct. v. Galveston. Delftdijk, 12 Oct. v. Liverpool. Tiradentes, 12 Oct. te Londen. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Brastagi, 11 Oct. v. Tampa. Kota Inten. 12 Oct. te Penang. Simaloer, pass. 11 Oct. Fame Point. Tanimbar, 11 Oct. te Halifax. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengkaiis, 12 Oct. v. Colombo. Hoegh Silverstar, 12 Oct. v. Bombay. Silverwillow, 12 Oct. v. Vancouver. STOOMVAART MM OCEAAN. Agamemnon, 12 Oct. Finisterre gep. Bellerophon, 10 Oct. v. Suez. Euryylochus 13 Oct. te IJmuiden. Laertes, pass. 11 Oct. Sule Skerry. Sarpadon 13 Oct. van Aden. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, 13 Oct. Ouessant gep. Dempo, u., 13 Oct. te Southampton. Kota Agoeng, u.. 13 Oct. v. P. Said. Kota Tjandi, 12 Oct. v. Kamaran. Sitoebondo, 13 Oct. Dover gep. bij groot en klein, snel en radicaal. Groote doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Er is een verhaal waarbij een tot het Chris tendom bekeerde neger, toen hij in een Euro-» peesche stad kwam, enthousiast op den eer sten den besten blanken afstapte en hem hartelijk de hand schudde, omdat hij in de naieve veronderstelling leefde, dat alle blan ken christenen en dus broeders waren. Hij is wel zeer snel tot de teleurstellende ontdekking gekomen, dat hij zich daarin hopeloos vergist heeft. Ook was het voor de zendelingen in den grooten oorlog moeilijk om het evangelie te brengen, omdat de heidenen niet konden ge- looven, dat er iets goeds zou komen uit die christenwereld, waarin zoo'n menschont- eerende strijd gevoerd werd. Het Oosten heeft inderdaad weinig goeds van het Westen te leeren. De ver wildering van onze beschaving, de waan zin van de bewapening, het vertrappen van het meest primitieve rechtsbegrip dat zijn de dingen, die heel de wereld huiten Europa weet en dat zijn waarlijk geen toe standen, die het Oosten met eerbied voor het Westen kunnen vervullen. Het pres tige dat onze wereld in het Oosten heeft, kan dan ook onmogelijk groot zijn. Japan heeft van de laatste gebeurtenissen iets geleerd. Het weet, dat er heel wat moet gebeuren voordat England zijn leger en vloot zal inzetten. Vandaar dat het vrijmoediger in zijn optreden is geworden en den oorlog in China ook naar het Zuiden heeft uitgebreid, waar het komt in het belangengebied van En geland. Een brutaal mensch heeft de halve wereld, Japan heeft de waarheid van dit spreekwoord in Europa bevestigd - gezien en wil het nu zelf in het Oosten Toepassen. Niet minder dan 80.000 Japanners schij nen op het nieuwe front, het gebied van het Engelsche Hongkong en van het vrij zelfstandige Canton, te zijn losgelaten. De strijd in China heeft zich daardoor uitge breid tot een gebied, dat 20 maal grooter is dan Nederland. Het schijnt de ernstige bedoeling van Japan te zijn de macht van Tsjang kai Shek te bre ken in de hoop dan het terrein in China ge wonnen te hebben. Want, Japan loopt door dit avontuur economisch en financieel hopeloos vast en hoe eerder het pleit dus beslecht is, hoe beter voor Japan. Maar China heeft in de voorbije maan den een sterken wil getoond en het zal daarom wel zeer de vraag zijn of Japan zich niet opnieuw verrekend heeft. China is standvastig en moedig in zijn verzet. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De schrik van Brimstone" en ,Saily, Irene en Mary". Rialto, Spoorstraat half 8: „Mammy" en „Theodora maakt schandaal". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Man die wonderen kon doen" en „Lon- don Melody". Zaterdag 15 October. Casino, 8 u.: H.O.R.A.-avond. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 760.0 Temperatuur lucht 14.1 Wind; richting: W.Z.W.: 6 Licht op 5.35 HUISVREDEBREUK. Tegen een persoon, die het Bureau van Maatschappelijk Hulpbetoon aan de Kerk- gracht niet wilde verlaten, werd een proces verbaal opgemaakt wegens huisvredebreuk. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen stoomschip „Zwarte Water" Den Helder, 13 Oct. 1938. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.64—1.50 Slips 1.10—0.95 Schol le soort per kist 9.508.25 Schol 2e soort 5.404.90 Schar 4.503.70 Wijting 2.70 Aangebracht door garnalenvisschers: Levende garnalen per Ut 1.60 Gekookte garnalen per kg 0.15

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5