Jeruzalem afgesloten van de buitenwereld Gaan Praag en Boedapest opnieuw praten? Prins Bcrnhard bij de padvinders Liberalen vóór een arbeidsdienst Postvluchten op Itwliè SSSU h™16 0cl- SïSSw 16 0cl- cd1 Aanval op wilde busdiensten begonnen Kasteel Radboud als raadhuis? Radioprogramma De terreur in Palestina Des nachts niemand op straat TSJECHO SLOWAKIJE Ook Indië houdt van radio Botsing tusschen auto en motorfiets Stijgend electriciteitsverbruik ALLE TELEGRAAF- EN TELEFOONLIJ NEN WAREN VERNIELD. IN DE AF- GELOOPEN 2 WEKEN 461 SLACHTOFFERS VAN AANSLAGEN. Zaterdag is Jeruzalem geheel van de buitenwereld afgesloten geweest, aangezien in den nacht alle telegraaf- en telefoonlijnen waren vernield. On der bescherming van het leger wer den de lijnen weer hersteld, doch het zou vrijwel nog den geheelen dag duren, alvorens het eerste telegram kon' worden verzonden. Een weekeinde met verschillende incidenten. Tusschen 1 October en 15 October j.1. zijn 461 dooden en gewonden gevallen volgens een niet-officieele schatting. Van deze 461 slachtoffers werden 358 gedood, van wie 270 bandieten waren. Verder werden acht Engel- echen gedood en 23 gewond. De hooge commissaris, MacMichael is per vliegtuig uit Londen in Jeruzalem aangeko men. Na verschillende incidenten tijdens het weekeinde is voor de oude stad van Jeruzalem 'n verbod uitgevaar digd om zich gedurende 24 uur, te beginnen hedenavond om 7 uur, op straat te bevinden. In meer dan twaalf steden in Pa lestina, waarvan het meerendeel een Arabische bevolking leeft, bestaat een verbod om des nachts op straat te komen. Terwijl de arbeiders van de in Britsch eigendom zijnde Jeruzalem Electric Corpo ration aan het werk waren, werd een aan tal schoten gelost. De politie beantwoordde het vuur. Niemand werd gewond. Om twaalf uur vanmiddag is een bom ge worpen in de Moskee in de Omanvijk. Vier Arabieren werden gewond. In de stad Ramleh is een poging onderno men om een Britschen agent van politie neer te schieten, echter zonder succes. Troe pen omsingelden de stad en fouilleerden 300 verdachten. Ook in deze stad is een ver bod afgekondigd om zich gedurende een bepaald uur op straat te bevinden. In de heuvels van Judea. ten westen van Jeruzalem, te een vuurgevecht geleverd tus schen een Britsche militaire patrouille en bandieten. Drie Arabieren werden gedood, een Britsche- officier werd gewond. Op den spoorweg nabij Gaza heeft zich een ontploffing vorgedaan. Men zag toen een zestal mannen opspringen en vluchten. De troepen openden het vuur op hen, waar door drie hunner gedood werden. Twee an deren konden gevangen genomen worden. Het optreden der terroristen. In het oude stadsgedeelte van Jeruzalem werd Zaterdag 'n bom geworpen naar een Engelsche militaire patrouille. Engelsche politiebeambten werden door Arabische ter roristen onder vuur genomen. Sterke af- deelingen politie en militairen hebben daar op de geheele oude stad afgezet en een stel selmatig onderzoek ingesteld. Alle Arabieren hebben daarop direct hun zaken gesloten. Alle voorbijgangers moes ten zich laten fouilleeren. Tal van personen werden gearresteerd. Niet ver van het politiebureau te Jaffa werd een Arabische inspecteur van politie doodgeschoten De straatweg van Akkro naar Safed is des nachts weer op verscheiden plaatsen ver nield en onbegaanbaar gemaakt. In de buurt van Nabloes is een Engelsche militaire auto bij een nachtelijken inspectie tocht verongelukt. Twee soldaten zijn daar bij om het leven gekomen, terwijl twee an dere inzittenden ernstige wonden opliepen. De Roetheensche kwestie thans in het brandpunt der belang stelling. ZUID-SLAVIë WAARSCHUWT. Naar alle waarschijnlijkheid zul len de groote mogendheden nog niet ingrijpen in de Tsjecho Slowaaksche Hongaarsche kwesties. Men ver wacht nu beide staten de „groote vier" geraadpleegd hebben, dat de onderhandelingen tusschen Praag en Boedapest spoedig zullen worden hervat. In Hongaarsche kringen te Rome meent men, dat Italië nog steeds bereid is Boeda pest te steunen in zijn verlangen naar een gemeenschappelijke HongaarschPoolsche grens door aansluiting van de Sub. Karpa- tische gebieden bij Hongarije. De Hongaar sche pers eischt in felle taal ingrijpen in Roethenië en acht daar den toestand on houdbaar en onduldbaar. Naar verluidt beschouwt de Hon gaarsche regeering de uitslag van de besprekingen tusschen Hitier en Daranyi als bevredigend en in regee- ringskringen wordt de verwachting geuit, dat de Duitsche regeering een verzoenende houding aan zal nemen ten aanzien van de Roetheensche kwestie en zich niet zal verzetten tegen een eventueel inlijven van Hongarije. Er is reeds een autonome regeering in Roethenië gevormd, eergisteren is de mi nisterraad voor het eerst bijeengeweest. Boekarest waarschuwt. Volgens berichten in de dagbladen zal Roemenië, in overleg met Zuidslavië, zoo wel te Boedapest als in de vier hoofdsteden der onderteekenaars van de overeenkomst van München, zijn opvatting te kennen ge ven ten aanzien van de Hongaarsche eischen. Roemenië is tegen de Hongaarsche eischen, die reeds door hun aard het kader van de in München aanvaarde beginselen te buiten gaan. Ook Zuid-Slavië protesteert. Uit welingelichte bron wordt vernomen, dat de Zuidslavische regeering, toen de instelling van een gemeenschappelijke grens tusschen Polen en Hongarije te ber de werd gebracht, den betrokken regeerin gen heeft doen weten, dat zij niet gunstig staat tegenover een herziening der gren zen, welke niet uitsluitend op het volken kundig beginsel zou zijn gebaseerd. Be voegde kringen verduidelijken, dat deze stap niet gegaan is buiten het kader van deze verklaring omtrent het Zuidslavische standpunt en dat Belgrado de tusschen- komst van geen enkele mogendheid ge vraagd heeft. Begroet met: „Hoort, zegt het voort!" Lustrumviering der padvinders. Op zeer feestelijke wijze vierde de Padvindiersvereeniging Neder land in een algemeens ledenbijeen komst in het gebouw der A.M.V.J. te Amsterdam, Zaterdag haar eer ste lustrum, een lustrumviering, die bijzondere luister werd bijgezet door die aanwezigheid van Z.K.H. Prins Bernhard, Koninklijk commissaris der Nederlandsche Padvinders. Om kwart over 8 trad Z.K.H.gevolgd door raad en bestuur der P.V.N. de groote zaal binnen, die zich inmiddels gevuld had met een 300-tal leiders, leidsters en voor trekkers, benevens leden van plaatselijke besturen der P.V.N. De Prins, die gekleed was in padvindersuniform werd begroet met het padvinderslied „Hoort, zegt het voort", dat staande door alle aanwezigen uit volle borst werd gezongen. De voorzitter der P.V.N., ingenieur C. Beets, hield allereerst een korte feestrede. Hij herdacht daarin de vijf jaren van pad vindersleven der P.V.N., waarin de vereeni- ging zich door natuurlijke groei van 1400 tot 2750 jongens en leiders heeft uitgebreid, en bracht den leiders dank voor veel 'toewij ding en werk bij hun mooie taak, jongens te helpen vormen tot goede gezonde Neder landers, door het spel en den broederschap- geest van den chief Baden Powell. Na de rede van den voorzitter werd een zeer welvoorzien programma afgewerkt, een programma, dat geheel gevuld was met „eigen werk" van de padvindsters en pad vinders. Spelletjes, koorzang, een Hongaar sche dans en zelfs een „diplomatendans" wisselden elkaar af. Niet slechts een spel... Gisterochtend kwamen de padvinders we derom bijeen nu in het Muziek Lyceum, waar prof. dr. G. van der Leeuw een lezing hield. „Padvinderij is toch maar een spel" wordt aldus prof. van der Leeuw, wel eens gezegd. Dat is ook zoo, maar het is een spel niet een inhoud en een dergelijk spel kan grootsch zijn. De inhoud van het spel van den padvinder is: „dienen", het dienen van den naaste. Slechts daarin is levensgeluk en de hoogste levensvervulling te vinden. Het aantal bij de N.LR.O.M. aan gesloten luisteraars in 3V2 jaar gestegen van 14.000 tot 65.000. Met het Indië-vliegtuig „Pelikaan" dat gisteren op de Amsterdamsche vliegweide neerstree kwam o.m. mede de omroepplei- der van de N.I.R.O.M.. (Nederlandsoh-Indi- sche Radio-Omrocpimaatschappij) te Bata via, de heer J. Pf J. W. Kusters. In een kort onderhoud, dat hij ons na zijn aankomst op het vliegveld toestond, gaf de heer Kusters, uiting aan zijn groote tevredenheid over de ontwikkeling van 't radio-omroepbedrijf in Nederlandsch-Indië De N.I.R.O.M. zoo vertelde hij telde 0V2 jaar geleden 14.000 aangesloten luiste raars en thans bedraagt dit aantal rond 65.000. Het aantal abonné's op het program mablad vertoont een gelijke stijging. De N.I.R.O.M. heeft op het oogenblik de beschikking over 26 zenders, die zich op één uitzondering na op Java bevinden. Eén zendinstallatie is gebouwd op Noord-Suma- tra en wel in Medan. Zestien zenders zijn gebouwd speciaal met de bedoeling de geheele Archipel te bedie nen, de resteerende tien hebben meer een lo cale beteekenis. Op het oogenblik zijn weer twee 5-kilowatt zenders in bestelling. Dezo zijn voor den Oosterschen omroep bestemd. Finantieele resultaten. De financieele resultaten van het bedrijf zijn gelukkig zeer bevredigend. De laatste twee jaren werd winst gemaakt en al heeft de N.I.R.O.M. er nog weinig aan, omdat er de verliezen van vroeger jaren mee moe ten worden gedekt, hetgeen nog wel eeni- ge jaren zal voortduren, toch is het een duidelijk bewijs, dat het omroepbedrijf in Indië tot steeds grootere ontwikkeling komt Twee gewonden. Gistermiddag om twee uur heeft zich op de Weesperzijde te Amsterdam, ter hoogte van de Fahrenheitstraat een ernstige bot sing voorgedaan tusschen een uit de rich ting van de stad komende personenauto en een motorfiets, die van den tegenovergestel- den kant naderde. Het ongeluk geschiedde op het oogenblik, dat de auto een bus van lijn D„ die bij de halte ter plaatse moest stoppen, wilde voorbijrijden. De motorfiets vloog tegen d'en zijkant van de auto aan en sloeg daarna over den kop. De bestuurder en een dame, die op de duo zat, werden op genomen met een hersenschudding en ver scheidene ernstige verwondingen. Een toe vallig passeerende geneesheer uit Middel burg, verleende den slachtoffers de eerste hulp, waarna de G.G. en G.D. hen naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerden. De auto liep slechts lichte schade op. Het congres in Den Haag. Industrie- en landbouwvraag stukken besproken. Het Liberaal sociaal congres in den Haag heeft zich bezig gehouden met de bestudeering van eenige vraag stukken, de industrie betreffende. Het congres sprak zich uit voor het instellen van een verplichten ar beidsdienst en voor verplichte werk loosheidsverzekering, waarbij het zwaartepunt der verantwoordelijk heid op de overheid wordt gelegd, en vraagt een deskundig onderzoek naar de methode van werkverschaf fing in Engeland. Een miserabel onderwerp. werd algemeen de ordening in het bedrijfs leven geacht, waarover men vervolgens van gedachten heeft gewisseld. Zaterdagmiddag heeft het congres verschillende landbouw vraagstukken besproken. Eenige leden meen den, dat een ongeordende landbouw onmo gelijk is en men dient te breken met de vrije prijsvorming. Algemeen sprak het congres zich uit voor steun aan den landbouw, al keuren de libe raler! niet alle regeeringsmaatregelen goed. De preadviseur, regeeringscommissaris Lou- wes, is het er mee eens, dat naar den stem van den landbouw moet worden geluisterd, echter op een verstandige manier en niet naar het Duitsche voorbeeld, waar de land bouw tot grondslag van het volksbestaan is gepromoveerd. Een eigen ministerie van landbouw acht spr. gewenscht. Na nog verschillende onderwerpen te heb ben besproken, werd Zaterdagavond het congres gesloten. Tramwegmaatschappij gemach tigd met den sterken arm bus dienst stop te zetten. De president van de Amsterdamsche recht bank, Mr. A. J. van Royen, heeft Zaterdag vonnis gewezen in een kort geding, waarbij de Noord-Zuidhollandsche Tramwegmaat schappij als eischeres optrad tegen de wilde autobusdienst-onderneming S. en A. Tours. Deze wilde busdienst wordt onderhouden tusschen Amsterdam en Haarlem. De tram wegmaatschappij achtte zich hierdoor bena deeld en eischte van den president, daar deze bus geen concessie heeft, stopzetting van den dienst. De president verbood den busdienst, leg de een dwangsom op van honderdvijftig gulden per dag voor iedere overtreding en machtigde eischeres met den sterken arm den dienst stop te zetten. De wilde-bus- maatschappij wordt veroordeeld in de kosten van het geding. Deze beslissing van den President is ge baseerd op een vonnis van de Rechtbank en men acht in juridische kringen thans de mogelijkheid open om met succes ook tegen andere wilde busdiensten op te treden. Het schijnt dat reeds tientallen procedures in kort geding zijn aanhangig gemaakt, B. en "W. van Medemblik voe len er niets voorl In zijn vergadering van 6 April 1937 be sloot de gemeenteraad van Medemiblik in beginsel tot den bouw van een nieuw raadhuis op de plaats van het bestaande en hij stelde daarvoor een crediet van f 40.000 ter beschikking. Naar aanleiding hiervan deelde de mi nister van onderwijs, k. en w. aan het ge meentebestuur mede, dat het in de ge meente gelegen historische kasteel Rad boud naar zijn meening gevoegelijk als raadhuis zou kunnen worden ingericht. In verband hiermede hebben B. en W., naar de N. R. Crt. meldt, een nauwkeurig onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid om het kasteel tot raadhuis in te richten. Zij zijn hierbij tot de conclusie gekomen, dat de inwendige inrichting van het kasteel zoodanig is, dat dit slechts op gebrekkige wijze en ten deele kan voorzien in de be hoefte aan werk- en woonvertrekken en an dere ruimten. B. en W. stellen daarom aan den raad voor, zijn beginsel-besluit om het bestaande raadhuis te sloopen en ter plaatse een ge heel nieuw te bouwen, te handhaven. 7ertrt>k raa Aaakawat Athene 16 Oct. Pelikaan (terugreis) Zilverreiger 0asra 16 Qct (heenreis) I Torenvalk ^terugreis) Emoe (heenreis) Adam 16 Oct, Singap. 16 Oct, Bagd. 16 Oct. Jodhp. 16 Oct, Medan 16 Oct. Rang. 16 Oct, Napels 16 Oct. [Alex. 16 Oct, B. en W. overwegen, dat indien tot E richting van het kasteel als raadhuis Z011' worden overgegaan, die inrichting en 1 A andniiA tvuiuvu vy V--n'*"r> GU Qft daaruit voortvloeiende andere voorzieningen vermoedelijk weinig minder zullen kosten dan de bouw en de inrichting van een ge, heel nieuw stadhuis. In de raadsvergadering van heden Zaj het voorstel van B. en W. worden behang de ld. Naar het Centraal Bureau voor de Statl. stiek mededeelt, bedroeg de energieafgiftj door de centrales, welke in de openbars stroombehoefte voorzien, in de maand Sent 'll' 1d A rf A1 f rl A rvi n nv, .1 iyi 1111 lil ut: 11 IV wil., lil uv/iiViivAv "'tiattu Van' 1937 werden 174.5 millioen kwh. afgegeven, De afgifte was derhalve 16.5 millioen kwh, —9.5 pet. grooter. DINSDAG 18 OCTOBEK 1938. Hilversum 1, 1875 en 301,5 m. KRO-Uitzending. 4.005.10 HIRO, 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Ber.) 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie, 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist. (1001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie over de boeken van Bellamy, 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie over broederschap en het ras? senvraagstuk. 5.10 KRO-Orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Vervolg concert. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie namens het R.K, Werkliedeih verbond. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest, m.m.v. solist. 9.00 Interviews. 9.20 Vervolg concert. 10.05 Declamatie. 10.15 Zang met pianobegeleiding. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Paul Godwin's orkest. 11.2012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 415,5 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw, 10.35 Orgelconcert. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Het AVRO-Amusementsorkest. Opn). 12.15 Berichten, hierna Jetty Cantor's ensemble. 1.00 Gramofoonmuziek. I.30 Vervolg Jetty Cantor. 2.00 Het Omroeporkest. 2.45 Kniples. 3.45 Berichten, hierna de Twilight Serena- ders (Opn.). 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Bartho Deckeh's ensemble. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal; mede deelingen; gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Koorconcert. 10.20 Damnieuws, hierna bridgeles. II.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. t 11.15 „Twintig jaar dansmuziek en nog wat i causerie met gramofoonmuziek. 11-4512.00 Gramofoonmuziek. FEUILLETON MAUR1CE WALSH 14. „Wijs w(js wijs, hoe wijs bent u dan wel?" Haar diepe stem stak den draak met alle wijsheid ter wereld. „Niet zoo bijzonder, maar ik kende den treurzang, dien u aan het klagen was. Dat moest voldoende zijn, om ons elkander te doen begrijpen." En daar zat ze dus, nog geen meter van hem af, haar schouder tegen den anderen hekpaal van de waranda. Als eenmaal de geest over haar vaardig was, vergat ze alle gewone conventies. In het duister glimlachte hij bij zichzelf. Zonder zich om de gevolgen te bekommeren, had hij bij deze jonge vrouw een zeker interesse gewekt. Hij zou op den ingeslagen weg voortgaan. Toen bedacht hij opeens, dat hij naar een cigaret verlangd had en hy begon in zijn jaszak te roeken. „Wilt u een cigaret?" Hij stak haar zijn ge deukte zilveren etui toe. Na een oogenblik voelde hij haar vingers zacht tasten. „Dank u wel," murmelde zij. Hij streek een lucifer aan en hield die in zijn holle hand voor haar op en terwijl zij er naar bukte, zag hij een oogenblik haar profiel scherp afgeteekend in het dansende schijnsel. In dat licht zag ze er jong en teer uit, haar voorhoofd zoo fijn en blank onder het zwarte haar, de schaduw van haar lange wimpers zoo diep, haar ronde kin zoo jong en gevoelig geteekend een vloed van medelijden doorstroomde hem. Faddy Joe Lang had gelijk gehad. Niets vree- selijkers dan een jong wezen, dat zich onge lukkig voelt. En a' was ze noj zoo trouw aan haar slappeling van een man hie lang zou ze dat kunnen blijven, waar ze toch aan zulke groote verleidingen moest blootstaan? Zeker niet lang en wat daarna? Een langzaam verharden, een onmerkbaar voortschrijdende verwording, een onvermijdelijk tragisch einde. Hij leunde achterover en stak zijn eigen ci garet aan, zoodat zij op haar beurt zijn gezicht te zien kreeg; het vooruitstekende voorhoofd boven de diepliggende oogen, de sterke juk beenderen, de ingevallen wangen daaronder, een zoo vast geteekenden mond die zoo wee moedig leek. Een krachtig gezicht, maar een gezicht, dat die kracht met moeite bij elkaar hield. Zwijgend zaten zij in het donker naast el kaar en Rogan Stuart voelde geen behoefte, dat zwijgen te verbreken. Zij waren immers niet meer dan twee stukken wrakhout, door den stroom naar elkaar en tegen elkander aan gedreven, voorbestemd om weer uiteen te drij ven en elkaar nimmer weer te ontmoeten. En toch was er iets wonderlijks in dat rustig zit ten in het duister. Nog geen twaalf uur ge leden hadden ze als vijanden tegenover elkaar gestaan, maar hier onder het zachte, verheven schijnsel der sterren, verbonden door een oud Keltisch lied, waren zij zich bewust van een nieuwe atmosfeer, waarin hun gedachten langs evenv.ijdige lijnen samen gingen. Zij verbrak het eerst de stilte. „Ik begin te denken, dat ik va..morgen erg op mijn ponte- neur stond daardoor er vlak naast," zei ze. „Gewoonlijk ben ik niet zoo." „Het doet er niets toe," murmelde hij. „Ik kwam toevallig tusschen de beide polen terecht en kreeg een electrische ontlading op mijn kop. Die linkerhand van u..." „Zou u me niet eerst antwoorden op mijn allereerste vraag? Wie bent u eigenlijk?" „Mijn naam is Rogan Stuart," antwoordde hij. en hij wachtte even om te zien, of die naam ook herinneringen bij haar opwekte. Hij had van z'n naam nooit 'n geheim gemaakt. Waar om ook? Al was de naam Rogan Stuart nog niet zoo lang geleden wijd en zijn bekend ge weest, nu waren er niet veel menschen meer, die er nog iets bjj dachten. Per slot van reke ning was een mensch maar een eenzaam, ego centrisch gedierte. Er werden blijkbaar bij haar geen herinne ringen gewekt. Ze zei alleen: Is dat een Schot- sche naam?" „Ja, maar mijn moeder was een Iersche." „Mijn vader ook," deelde ze mee. „Hij heeft me dat oude lied geleerd, en nog een heeleboel meer." „U zong het goed," zei hij. „Eigenlijk veel te goed. U bent nog te jong om dat lied goed te kunnen zingen." „Ik voel me niet jong," fluisterde zij. „Zooiets kunnen alleen heel jonge men schen denken," fluisterde hij terug. Weer zwegen ze een poos, de cigaretten gloeiden op en doofden uit en in den levenden gloed kwam er soms een lijn van neus of kin te zien. Rogan wist, dat hij zich zelf weer geheel meester was, nu. Hij had vat gekregen op den geest van het jonge vrouwtje en kon er mee doen wat hij wilde. Maar, hoewel zij zijn invloed bespeurde, bleven haar gedachten zich toch langs hun eigen lijnen voortbewegen. Zij was niet gelukkig. Zij had een noodlot- tigen stap gedaan, door met een a-moreelen man te trouwen. Wat moest ze doen? Er was iets hereditairs in haar, iets van een wensch tot zelfkastijding, dat haar trouw hield maar ook niet meer dan trouw. En sedert kort was er in haar hart een gevoel van vrees ontwaakt, want ze had een man ont moet, een forsche dolle dries van een Ierschen officier, die een wonderlijke en beangstigende aantrekkingskracht op haar uitoefende... En hier. alleen met haar in het rustige nachtelijke duister, zat deze vreemde, onpersoonlijke man onbewogen als een rots, die in zee opsteekt en tegelijkertijd onverschillig als een brekende golf. Geheel zeker van zichzelf geheel «P de hoogte van haar toestand en haar proMe' men. Dien morgen had hij haar in den ijzeren greep van zijn armen gehouden, al kaaJ kracht ten spijt, toen had hij geglimlacMi aan haar met die diepliggende grijze oogen gekeken en haar toen losgelaten. „Jou arW schaap!" had hij haar genoemd en zij had M® dat niet kwalijk genomen. Hij begreep, en <>P een negatieve manier had hn met haar te doe"' ■nttj.ri t-n-j j. o-rie* ecu ucgaueve manier naa ny mei naai w Negatief! Dat was zijn geheim. Een gr'e_ zelige negatieve persoonlijkheid, veilig ne sloten in eigen citadel. Kon zij ook ni streven naar een dergelijke negatieve Per' soonlijkheid, veilig besloten in eigen cit'* dei. Zou ze het kunnen. Zij trac L. de zaak te doorgronden en onder vloed van de stemming, die van h naar haar overstraalde, doorzag zij als een flits, wat er aan die negatieve Pe soonlijkheid vast zat. Het beteekende bovenmenschelijks, iets ontzagwekkends, maakte een einde aan alle smart en w hoop, het bood een laatste schuilplaat3 a de ziel, te krachtig, om zich aan de b°S!.c van het lichaam te willen ontworstelen. rilling doorvoer haar en nauwelijks luider een fluistering klonken haar woorden: (Wordt vervolgd-)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2