Droevige vertooning aan het slot van OSV-HRC HRC-er gemolesteerd Benauwde BKC- zege op DTS Schagen heeft haar eerste pech QSC verdedigde weer magnifiek Alcm. Victrix Kennemers 4-2 Göbelde Oosizaansche afgod, doelpunt na uit het veld gezonden te zijn Racing ontgaat een kostbare overwinning Geen hoogstaand spel bij Atlas'JVLRC. Texel kreeg iets meer dan haar toekwam Koedijk I-Schoorl I Met nog 5 minuten te spelen stond H.R.C. gisteren tegen O.S.V. met 42 voor, en dat was absoluut niet geflatteerd, het had net zoo goed 62 kunnen zijn, de kan sen in aanmerking genomen. Toen moest keeper Dijkshoorn het veld verlaten en moest H.R.C. met een draw genoegen nemen, want in de resteerende minuten wisten de Oostzaners nog tweemaal te scoren. Bij Racing stond Kuiper linksbuiten en De Vries midvoor en het leek wel of deze invallers juist de gang weer in den rooden aanval brach ten. Het zijn twee doorzetters van groot for maat en de vier door H.R.C. gemaakte doel punten zijn daar een duidelijk bewijs van. Trouwens het geheele elftal was niet meer te herkennen bij 14 dagen terug in Haarlem. Er werd weer gevoetbald zooals het moet, van man tot man zette men de aanvallen op, de binnenspelers vormden weer de schakel tus- schen voorhoede en middenlinie en ook de ach terhoede maakte een veel soliederen indruk. Jammer was het, dat v. Pelt reeds in de eerste 10 minuten gewond werd, waardoor hij feitelijk op halve kracht verder speelde. Romeyer speelde zijn laatsten wedstrijd wegens vertrek naar het buitenland en het doet ons plezier, dat hij zich van zijn goede zijde liet zien, door tot het laatste moment eerlijk te blijven en boven dien een heel goeden wedstrijd te spelen. O.S.V. viel ons absoluut tegen, wel is het een hard werkende ploeg, maar qua voetbal stelden de Oostzaners danig te leur. En nu men Göbel waarschijnlijk wel zal moeten missen, daar ook deze de kleedkamers moest opzoeken, mag men blij zijn, dat men reeds eenige punten heeft vergaard. De wedstrijd zelf was erg rommelig en scheidsrechter Thijssen was buitengewoon slap. De wedstrijd. Reeds in de eerste minuut schiet De Vries op het doel, maar keeper Engel is op zijn post. Racing zit er geweldig op en vooral het positie- kiezen valt al direct op. Racing leidt. Als Dijkshoorn een vrijen schop wegens hands heeft gestopt, belandt de bal bij Leavy, deze brengt keurig op en zijn pass sticht de grootste verwarring in de O.-verdediging. Kui per is er als de kippen bij en doelpunt onhoud baar, 01. Gesteund door dit succes komt H.R.C. er steeds beter in en was men voor doel niet te nerveus geweest, had men zeker den voorsprong vergroot. Het succes kwam echter aan den anderen kant. Als Göbel eerst de kans van den dag mist, doet hij het even later beter als hij een terugspringende bal in het net werkt, zoodat de stand weer gelijk is, 11. De strijd gaat nu meer gelijk op en beide doelen verkeeren zoo nu en dan in gevaar. De Jongh is weer buitengewoon actief en met Romeyer verzet hij bergen werk op het middenveld. OSV leidt. Inderdaad, Göbel is een beste voetballer, maar als hij een Selderbeek in topvorm tegenover zich krijgt, danja, dan is het mis in Oost- zaan. Want Göbel is behalve een goede voet baller ook iemand met minder sportieve op vattingen, getuige zijn schorsingen. Maar Selderbeek was ongenaakbaar en betaalde met dezelfde munt terug. Maar dat was niet naar de zin van het publiek, men stelde zich ach ter het HRC-doel op, geneerde zich niet om het veld op te loopen en gaf zelfs dreigemen ten aan Racing's grensrechter. Het werd steeds erger, van het één kwam het ander en in de laatste minuten gebeurde het. Dijkshoorn stopte een bal. Göbel viel weer aan en haakte Dijkshoorn, deze, het is natuurlijk verkeerd, diende, van repliek en beiden verlieten het veld. Tenminste dat moest zoo. Maar terwijl Selderbeek den toegestanen vrijen schop neemt, komt Göbel weer het veld in rennen enOSV doelpunt (34). Nu gaat Göbel op aandringen van het OSV-bestuur er maar uit. Daarna kwam het einde en wat voor een einde. Geachte lezers, wij zullen het voor U verzwijgen, maar nog zien we voor ons, hoe een roodjak opzettelijk getrapt werd. In Zaandam kwam HRC eerst weer tot zich zelfEn waarom dit alles, kan Oostzaan dan geen nederlaag zien op eigen veld? Wij betreuren het voor Dijkshoorn, die zijn eersten wedstrijd speelde en nu zich vergat. Maar we hebben respect voor het HRC-elftal, dat onder deze omstandigheden zich toch nog beheerscht heeft. Wanneer een aanval van Racing op buiten spel dood loopt, gaat O.S.V. er weer van door. Dijkshoorn heeft zijn doel reeds verlaten, maar van Pelt kopt het schot van midvoor Bode uit doel, echter tevergeefs want Bode maakt nu geen fout en het is 21. H.R.C. valt nu ont- stuimig aan, we krijgen weer een serie gevaar lijke aanvallen, de gelijkmaker zit in de lucht. Racing heeft pech als een vrije schop van Leavy door rechtsachter De Wit uit doel wordt ge stompt, hetwelk de scheidsrechter ontging. Rust 3—2. De corner welke De Jongh neemt, is zuiver geplaatst, maar eerst 1 minuut voor de rust weet Romeyer weer uit een corner van De Jongh te doelpunten, zoodat de rust met ge lijken stand ingaat. Na de thee was het de eerste 20 min. alleen H.R.C. hetwelk speelde, steeds weer trok men naar het O.S.V.-doel en reeds na zeven min. had Sanders succes, weer was het De Jongh die het leeuwenaandeel hierin had, hij gaf San ders den bal op het presenteerblaadje en het was 23. Verscheidene kansen werden daarna nog gemist, hoewel ook keeper Engel in groot- schen vorm was. O.S.V. was in deze periode de hluts geheel kwijt, men probeerde van alles maar H.R.C. was ongenaakbaar. Eerst een minuut of 20 voor het einde kwam O.S.V. weer geleidelijk opzetten. Dijkshoorn moest er weer aan te pas komen, alles van O.S.V. trok naar voren en men ontzag niets om de gelijkmaker te forceeren. Toch was het weer H.R.C., dat doelpuntte. Nu ging Kuiper er tusschen uit; een goede pass en wederom was het Sanders, die den bal in het net liep, 24. Nog zeven minuten waren er te spelen, O. S V. gooide alles naar voren en het geluk was met haar. Bij de zooveelste botsing tusschen Göbel en Dykshoorn, moesten beiden het veld verlaten en voor dat men wist wat er aan de hand was, had de nieuwe Racing-keeper van Pelt reeds het nakijken, 34. In de laatste mi' nuut krijgt O. nog een corner en Bode sleept een gelyk spel voor O.S.V. uit het vuur. Nabeschouwing. Opzettelijk hebben we in het verslag van bovengenoemden wedstrijd niets vermeld over de verhouding welke er in en om het veld heerschte. Maar in feite: het was bar wat er gisteren in Oostzaan is gebeurd. Als men het stadje Oostzaan binnenkomt leest men met groote letters aan een slootkant: „Göbel redt OSV". En hierin schuilt o.i. de fout. Göbel, de afgod in Oostzaan, kan geen kwaad doen. Taaie D.T.S.-tegenstand. Liet Schagen een steek vallen tegen N.- Niedorp, het heeft maar weinig gescheeld of BKC had eveneens met een gelijk spel genoegen moeten nemen. Zij trof DTS dat toch al zoo goed op een glad veld thuis is in een dusdanige taaie vast houdende bui aan, dat het BKC pas een kwartier voor tijd door uiterste krachts inspanning gelukt is om het eenige en be slissende goal van den wedstrijd te scoren. En toen zakte DTS absoluut niet ineen; in tegendeel, de Langedijkers gingen onverdroten door en brachten BKC nog dermate in het nauw, dat het eindsignaal door BKC en haar aanhang als een bevrijdingsteeken begroet werd. DTS kén verbazend lastig zijn voor clubs die „plannen" hebben! Het duo KuipersKroon was weer onge meen solide, terwijl de 15-jarige invaller keeper Van der Hoven (van DTS 4) middels .een flinke dosis geluk voor een treffend goed debuut in dit hooge milieu zorgde. Ook de halflinie van DTS wel het summum van taaiheid liet zich lang niet onbetuigd en zorgde door onvermoeid sjouwen en nimmer falend dekken, dat de BKC-voorwaartsen bit ter weinig gelegenheid kregen een schot te richten of een pass rustig af te mikken. Ten slotte eischte de snelle voorhoede waarin we linksbuiten De Waard wederom als de gevaarlijke man aanstippen voor een zoo danige „reuring", dat de halfs en backs der thuisclub alle aandacht aan hem hadden te wij den. Ondanks het windvoordeel en het ten deele daaruit voortspruitende overwicht waarmee BKC onder begeleiding van den regen de wed strijd ingezet heeft, bleef de score derhalve t_T1- TT„1. Dirn'a nomiol Geiyk spel 22 tegen Nieuwe Niedorp. Een zwaren tegenslag heeft Schagen getroffen, twee der beste splelers, de links buiten De Moor de man in het elftal thans en de back Middelbeek zijn voor- loopig uitgeschakeld, de een wegens een blessure, de ander wegens familieomstan digheden'. Men heeft gisteren Rein van Haren ver leden jaar nog adspirant voor De Moor laten invallen, en Bremer, de back uit het tweede elftal, voor Middelbeek. De puzzle is moeilijk anders op te lossen, andere geschikte gegadigden zijn er weinig. Dat onder deze om standigheden een zware depressie ligt over de geelzwarten is niet te verwonderen, en eigen lijk is het ons nog meegevallen, dat er nog zooveel is gepresteerd gisteren, toen de Nie- dorper geelkragen op bezoek waren. Dat wil niet zeggen, dat we tevreden zijn over het spel der Spartanen, verre van dat! Tallooze opge legde kansen zijn onbenut gelaten, over het algemeen was de'voorhoede zacht uitge drukt aan den lauwen kant. Van Haren deed zijn best, maar zijn zenuwen deden het nog meer, zoodat zijn schieten verre van zui ver was. Toch als deze speler zijn onzeker heid kan overwinnen en doortast, zal hij dit seizoen als reserve zijn plaats volkomen waard blijken. In de halflinie leek L. Schoorl ons toe zijn dag niet te hebben, de man was daar S. Grootes. Achter klopte het wel, al was Bremer met plaatsen nogal eens onfortuinlijk. Het verloop. De eerste aanval is voor Nieuwe Niedorp, en mislukt. Dan gaat Peetoom het probeeren, maar ook de Niedorp-defensie is op haar post. Vijf minuten na het begin sidderen de vele supporters der gasten, de Niedorp-back trapt achteruit, en bijna in eigen doel! Een mooie kans van Van Haren wordt door evën weifelen om zeep gebracht. Verschillende aanvallen van Schagen loopen dood op den paal. Het is in middels flink gaan regenen, van eenig tempo is geen sprake meer, de Niedorp-keeper ont snapt een paar keer aan het noodlot, maar over het algemeen is het tweede kwartier een periode van slap onaantrekkelijk spel. Als de N. Niedorp-keeper te ver uit loopt, krijgt Van Haren den bal te pak ken, zet onberispelijk voor naar Peetoom, die op zijn beurt een kogel precies op maat afvuurt, langs den paal, in het net. Scha gen leidt met 1-Mj! Er is dan precies een half uur gespeeld. Het laatste kwartier van de eerste helft is Nieuwe Niedorp beslist de meerdere. Het komj; tot eenige corners bij het Schagen-doel, maar ge doelpunt wordt er niet. De rust gaat in met een punt voorsprong voor Schagen. Er kan nog van alles gebeuren! Na de rust dubbel-blank. Het bleek BKC's aanval niet mogelijk de vele aangegeven ballen in zooda- nigen vorm te gieten, dat de D.-verdediging ei voor moest zwichten. De Schipper en voor al Blok waren niet vlug genoeg en Blok scheen zelfs tamelijk lusteloos te spelen. In de tweede helft had D.T.S. het wind- voordeel en begon inderdaad uit een dergelijk vaatje te tappen, dat we voor BKC het erg- reesden. De Waard mikte met timmersmansoog een paar corners voor den doelmond van Prins dat de BKC aanhang er bleek onder werd. Prins hield echter het hoofd koel, terwijl Van Teulingen Hz. best en Tauber zelfs voortreffe lijk stand hield. En wat vroeger met BKC een ongekend feit was, gebeurde thans voor de 'zooveelste maal in het laatste half jaar: voelende dat 't verkeerd ging, legde heel BKC er plotseling een schepje op' 't Werd toen een bijzonder aantrekkelijke partij voet bal, want DTS week aanvankelijk geen duim breed, en pas toen BKC in een roes van ver beten overwinningsdrang gedurende 20 minu ten de hechtheid van het duo KuiperKroon op de proef had gesteld, kwam er even een bres waar de nu ineens weer hard werkende Blok met alle snelheid en alle kracht, waar over hij beschikte doorheen wrong en inschoot (10). Onder groote spanning is het laatste kwartier verstreken. Bleef BKC nog een vijf tal minuten groote kans op een tweede goal maken, de ijzersterke DTS-ploeg hield stand en bedreigdè met snelle uitvallen Prins meer dan de thuisclub lief was Aan BKC-zijde was de verdediging, zooals gezegd, weer prima, maar spil Paardekoper was ditmaal de beste van allen. Het stoere spel van rechtshalf Van Teulingen Jz. ten slotte droeg niet weinig bij aan de totstand koming van de felle actie, die tot het door slaggevende goal leidde. Scheidsrechter Annyas die den heer Van Dam verving floot als steeds uitstekend. is het al gauw Dick Schoorl, die grandioos naast schiet en een goede kans mist. Het spel van Schagen wordt zeer onzeker, de gasten beginnen er steeds meer op te zitten. Een doelpunt hangt in de lucht als L. Schoorl een verkeerde zet doet. Hij speelt onnoodig op den keeper terug, deze slaat het leer nog weg, maar Kistemaker krijgt den bal juist voor den voet en... de gelijkmaker is geboren. Er komt meteen meer actie, beide partijen strijden verwoed om den voorrang. Als de bal weer eens voort 't doel der bezoekers belandt is, schijnt men elkaar in de Niedorp-achter- hoede niet goed te begrijpen. Het is Van Ha ren weer, die er in slaagt Boontjes den bal toe te spelen. Het mooiste moment van den wedstrijd volgt. Met een vliegend schot zorgt de Schagen-aanvoerder ervoor zijn club op nieuw de leiding te geven. Een bijzonder fraai doelpunt. Eenige malen men speelt onafgebroken op links missen schoten van Van Haren doel,-zelfs als de Niedorp keeper is gestruikeld en het leer eenvoudig opgebracht had kunnen worden de zenuwen zijn sterker dan de goede wil! Ter Haar heeft geluk.'"Als de bal weer vlak yoor het Schagen-doel is gekomen, glijdt P- Schoorl weg en het' is een kleine moeite dan te doelpunten. De stand is weer gelijk, er is nog ruim een kwartier te-spelen. Emotieloos verstrijkt mi nuut na minuut, de laatste drie minuten geven een paar valpartijen en een schot van Boontjes vlak over dé lat te zien. Dan komt het einde, nog steeds met gelijk spel. Een kleine over winning van Nieuwe Niedorp had de verhou ding beter weergegeven. grondslag legt, terwijl ook de Kennemers alle zeilen bijzetten om de leiding te nemen. We denken reeds, dat dat op een oogenblik is ge beurd. Duiveman kan niet wegwerken, hij ligt met den bal naast het doel en werkt deze corner. De scheidsrechter heeft het niet ge constateerd, de grensrechter echter vlagt hevig. Wel weet de toesnellende linksbuiten dan te doelpunten, doch de protesteerende grsenrechter krijgt gelijk en de stand blijft onveranderd 11. Dan volgt een prachtkans voor Alcmaria. De keeper der bezoekers laat den bal vallen. Eenzaam ligt hij daar rustig bij de doellijn. Doch er is geen withemd in de buurt. Het is echter uitstel van executie, want even later kopt Hamstra prachtig in. Met 21 voor Alcmaria komt dan de rust. In de tweede helft komen de withemden eerst vervaarlijk opzetten. Ze schijnen de be zoekers te willen overdonderen en enkele malen hebben ze bijna succes. Maar bijna succes telt in een wedstrijd niet. Dan een uit val der Kennemers, Duiveman laat vallen, hij kruipt den bal achterna en krijgt hem te pak ken over de streep. Het is 22. Over en weer gaat het spel. Een door Kep- pel genomen corner belandt goed voor het doel, de bal gaat even heen en weer. Dan duikt v. d. Pol op, die uit een kluwen spelers hard inschiet. De stand is 32. De Kennemers beantwoorden Alcmaria met enkele woedende aanvallen. Enorm is de span ning onder het publiek. Duiveman doet enkele malen prachtig werk, dan is het Schaper, die fraai doelpunt voor Alcmaria. Q.S.C.—Succes 1—0. Met een onbevredigd gevoel hebben de Suc- cessers de terugreis naar Wieringen moeten aanvaarden, daar allen de overtuiging met zich droegen, dat een onverdiende nederlaag was geleden. S. heeft een goeden wedstrijd gespeeld en als alles normaal verloopen was, was zij on getwijfeld met een goede overwinning huis waarts gekeerd. Van dit QSC behoefde S. al thans niet te verliezen. Als eenig motief voor de nederlaag kunnen we aanvoeren; Succes is hoogst ongelukkig geweest. De wedstrijd. Het terrein was zeer goed bespeelbaar en slechts af en toe maakte een dreinig regen tje het voor spelers zoowel als publiek tot een weinig aangename verpoozing. Het vertoon de spel vergoedde echter veel. Want, werke lijk, gezien de omstandigheden werd er keu rig gevoetbald. S. trapte af met licht wind- voordeel. Aanvakelijk ging het spel vrij aardig over en weer, maar het was Posthumus, die het eerst moest ingrijpen om een hooge voor zet van links onschadelijk te maken. Spoedig kwam S. echter enorm opzetten; de S.-achterhoede was absoluut safe en zond, mochten de QSC-ers eventueel doordringen, alles rijtqur. Het is werkelijk onbegrijpelijk, dat in déze periode geen doelpunten vielen. In de eerste plaats moet dif worden toege schreven aan het prachtige spel van de Q.- verdedigers, die zeer moeilijk te verschalken bleken. Bovendien was S. verre van gelukkig. In de meest penible situaties rolde QSC er telkens weer door. Schoten van links en rechts, alle belandde naast, over of in de vei lige handen van den Q.-keeper, die druk werk had. Het zwaar verdedigende Q. kon eerst te gen het einde van de eerste helft tot behoor lijke tegenaanvallen komen, waarbij Posthu mus handelend moest optreden. Op zeldzaam fraaie wijze wist hij nog een vliegend schot van den linksbuiten uit den bovenhoek te wer ken. Toch was het duidelijk, dat de verrassend snelle Q. uitvallen minstens zoo gevaarlijk wa ren als al het onvermoeide pogen van de mis schien wat te doorzichtig spelende S.-voor- hoéde. Op werkelijk verrassende wijze kon Q.S.C uit een dier weinige aanvallen, vlak voor de rust de leiding nemen. De rechtsbinnen kreeg den bal toen keurig toegespeeld en met een prachtig laag schot passeerde hij Posthumus (1—0). Alle pogingen van S. om vóór rust nog ge lijk te maken, mislukten jammerlijk. naTit-doelpunt een moeilijk moment vooi het Texelsche doel, waarbij Beumkes door snel uitloopen kon redden. Daarop trok Texel weder ten aanval, heel onverwacht kwam toen het tweede doelpunt, n.1. uit een zeer zuiver op den hoek geschoten bal van Th. Lap, die den W.-doelman o.i. wel had kunnen houden. 20 voor* Texel. Lang bleef Texel dezen voorsprong niet be houden, want slechts enkele minuten later haakte Weijdt voor 't doel van Texel een W.- speler, waarvoor zeer terecht penalty werd gegeven. Deze bestraffing werd door Schenk in "een keurig doelpunt omgezet. 2—1. Onge veer vijf minuten later lag de gelijkmaker ook reeds in het Texelsche doel, n.1. door een prachtigen kopbal van den midvoor, uit een keurige voorzet van den rechtsbuiten. 22. Hiermee kwam de rust. Na de pauze pakte Texel direct krachtig aan, de verdediging (die voor de rust zeer onbetrouwbaar was geweest), kwam er nu ook beter in. Het duurde evenwel nog geruimen tijd voor Texel opnieuw de leiding kon nemen, zoodat de spanning er langen tijd in bleef'. Beide doelen werden om beurten bestormd. Ongeveer 20 minuten voor het einde scoorde weder Th. Lap. Daarna werd de druk op het W.-doel voortdurend grooter. Een vliegend schot van M. Vlaming juist tegen de boven lat, verdient in deze periode nog vermelding. Het vierde doelpunt voor Texel kwam uit een penalty, die door M. Vlaming werd geplaatst. Terwijl het vijfde Texelsche doelpunt weder keurig door Th. Lap werd ingekogeld.- Wieringerwaard speelde nu een verloren wedstrijd, toch hielden de spelers tot het laatst toe vol. Ongetwijfeld was Texel in deze match iets sterker, doch een stand van 32 of 24 had beter de verhouding weergegeven, want voor het Texelsche doel was het herhaaldelijk zeer critiek. Bij Texel blonken dezen middag bijzonder uit Th. Lap, die drie doelpunten voor zijn rekening nam, M. Vlaming en G. Witvliet. Bij Wieringerwaard Schenk als spil, de linksback en de doelverdediger. Helaas is het eerste thuis-optreden van onze nieuwbakken 4e klasser geen open baring geworden. Kansloos ging men te gen een ook al niet erg op dreef zijnd MFC met 31 ten onder. De linie waar het meest van uitging was wel de achterhoede, waarin spil Lokkers en keeper de Ruiter uitblonken. Doch de voorhoede faalde volkomen. Rieden man en Snijders waren als vleugelspelers ner gens, terwijl ook de Gebr. Wijker in de ma laise deelden. Later, toen Lokkers naar voren ging, werd het iets beter; in die periode viel ook hun eenige doelpunt. De MFC-ers, waarvan we nog al hooge ver wachtingen hadden gekoesterd in verband met de reeds behaalde resultaten, bleken ook al niet uit het hout gesneden, waaruit kampioe nen geboren worden. Ploegen als BKC en Schagen zijn beslist sterker. Nu moet dadelijk gezegd worden, dat het hobbelige terrein com binatiespel niet in de hand werkte. Voort durend sprong de bal net ergens anders naar toe, dan waar men hem verwacht had. De wedstrijd zette al dadelijk in met een flink offensief van MFC, doch voorloopig bezwoeren De Ruiter c.s elk gevaar. Ook Atlas zat echter niet stil en een fraaie kopbal van Jan Wijker verdient vermelding. Pl.m. 20 min. na het begin zag de MFC- midvoor Kuiper (een handige speler) een gaatje en voordat Mieldijk het besefte, was hij er door heen en gaf De Ruiter met een hard schot via de paal geen schijn van kans (01). Nu kwam Atlas geducht opzetten, doch door improductiviteit der voorhoede, hadden de MFCTbachts weinig moeite, stand te hou den. In de tweede helft een zelfde beeld. Voort durend was Atlas iets in den aanval, doch wanneer men voor doel kwam, was 't mis. De kans scheen te keeren, toen de linksbuiten van MFC, de Geus, wegens natrappen het veld werd uitgestuurd. Doch Atlas profiteerde hier niet van. In tegendeel! Het wordt 03. De tweede helft. De wedstrijd. Na een aarzelend begin, doordat de spelers groote moeite hebben zich aan het uiterst gladde veld aan te passen, lijkt Alcmaria iets in de meerderheid te komen. Schaper valt op door zijn juist beoordeelen van de ballen en zijn prachtige passes. Dan echter houden we ons hart vast voor Alcmaria. Na een aantal missers, ging de bal voor het witte doel van voet tot voet. Ieder oogenblik scheen het doodelijk schot te moeten komen. Maar de jeugd verdedigde! Geen Kennemer kon in schotpositie komen. Wie den bal kreeg werd onmiddellijk aangevallen en telkens en telkens herstelden de backs zich weer. Totdat het leer kon worden weggewerkt. Niettegenstaan de dit alles was Alcmaria dooreen genomen in de meerderheid. En toen even later bij een uitval Schaper den b'al kreeg, probeerde hij het met een hard schot van verren afstand. De bal schampte langs den binnenkant van den paal scheef naar binnen en de doelman van de gasten had het nakijken. De stand was 1—0 en de stand bleef zoo gedurende ongeveer een minuut! Van den aftrap gingen de Kennemers naar voren. Het werd corner. De bal werd prima genomen en, onhoudbaar voor Duivenman, keurig ingekopt. Het was 1—1. We zien dan weer goede aanvallen der wit hemden, waarvoor altijd weer Schaper den In de tweede helft gingen de partijen meer gelijk op. Wederom viel het geweldig werken van de Successers op, die dan ook steeds het betere spel behielden. Het fraaie vliegens vlugge open spel van de met 3 man spelende Q.-voorhoede vormde echter een aanhoudende bedreiging. Met de uiterste krachtsinspanning konden de S.-ers stand houden en zonder Pos- stumus, die eenige malen op onnavolgbare wijze redde, was Succes er niet met 10 af gekomen. Intusschen bleef de S.-voorhoede on vermoeid werken om een tegenpunt te scoren. Ook aan deze zijde ontstonden talrijke gevaar lijke situaties, doch ook thans was Fortuna met de gastheeren. Toen Succes in de laatste oogenblikken alles op den aanval zette kwam er aan de doelworstelingen geen einde. Nog juist vóór de scheidsrechter het eindsignaal floot werd de bal nog tot tweemaal toe door wonderbaarlijk toeval gestopt. Neen, gelukkig is Succes niet geweest. Zij verdiende minstens een gelijk spel. Daarover was vriend en vijand het eens. Texel 1Wieringerwaard 1 52. Ondanks het zeer gladde veld is het vrij talrijke publiek, dat Texel 1Wieringer waard 1 bijwoonde, getuige geweest van een zeer goeden wedstrijd, waarin van beide zijden goed spel werd gegeven. Individueel waren de Texelsche spelers wel iets beter, doch de be zoekers speelden zulk een doortastend spel, dat voor de rust van geen overwicht der thuis club sprake was. De wedstrijd begon met een vrij krachtigen druk van Texel op het doel der gasten, de verdediging, waarin vooral de links back uitblonk, hield echter kranig stand en geholpen door het voordeel, dat de wind bood, gelukte het spoedig een tegenoffensief in te zetten. Beumkes moest daarbij een paar maal handelend optreden, al kwam zijn doel niet direct in groot gevaar. Het eerste doelpunt werd na ongeveer 20 minuten spelen geboren. Het was een goal van M. Vlaming, die zeer handig den bal over den uitloopenden keeper heen wipte. 10 voor Texel. Even ontstond Een tweemaal genomen penalty bracht de stand op 02 en een kwartier voor het einde zorgde Schaap er met een hoog diagonaal schot voor, dat het 30 werd. Atlas probeerde nog van alles en tenslotte zag Lokkers kans even voor het einde, van een misverstand in de MFC-achterhoede te profiteeren en het eerste K.N.V.B.-doelpunt voor Atlas te scoren. De hoop, dat er nog meerdere mochten volgen, vervloog al spoedig daarna door het eindsignaal van scheidsrech ter v. Raoijen, die ook al niet zijn dag had. Hoewel Schoorl tchenisch een beter spel te zien gaf, had het toch de handen vol aan het stoere volhardende spel der Koedijkers, die tevens beter op het niet groote, gladde terrein thuis bleken te zijn. Al dadelijk zien we Schoorl op komen zetten. Een goed schot van links kan de K.-keeper nog maar juist corner stompen. Na ongeveer een kwartier spelen weet de S.- rechtsbuiten het eerste doelpunt voor S. te scoren. Nu komt ook Koedijk meer uit den hoek. Er wordt door de jongens hard gewerkt, het geen beloond wordt met een goed doelpunt, wat uit een voorzet van links ineens wordt inge schoten. En als even later de Schoorl-keeper de fout begaat te ver uit zijn doel te loopcni zonder dat de bal kan worden weggewerkt, ziet K. kans de leiding te nemen door kalm ui het verlaten doel te plaatsen. Na de rust begint het steeds meer te span nen, daar het de S.-rechtsbuiten is, die al spoe- dig met een mooi schot den stand weer gelijk maakt. Dan komt er een moment, dat zoowel de S.-keeper als de K.-keeper door het oog van een naald gaan. Koedijk doet nu al het moge lijke om de leiding weer te hernemen, doch oo Schoorl schijnt in te gaan zien, dat het zoo ge" makkelijk niet gaat. Een goed aangegeven Pas^ van links wordt door den S.-rechtsbinnen keu rig benut. Nu is de beurt weer aan Koedijk e werkelijk het duurt niet lang of een hard scho van links, hetwelk door-een der S.-spelers va richting wordt veranderd, belandt onhoudbaar jn het S.-doel. De spanning is thans ten °P gestegen te meer daar de tijd vordert. Dei ov winning is nu voor de gelukkige en dat. Schoorl, als even voor het einde de S.-rneet met een goed schot het winnende puntje w te scoren.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8