J. van de WITTE Agenda ingezonden 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden, Dat was zelfs de makreelen te bar Dat gebeurt niet I als U een KLOK heeft van Keizerstraat 103 Telefoon 575 Belangrijk T.A.V.E.N.LL- seizoen op komst Snip en Snap Revue Opening Bazar Christelijke School V olksonderwijs Raadpleeg onze advertentie kolommen voor uw inkoopen Texelsch nieuws Nieuwe openbare school te Oosterend in gebruik genomen Fancy Fair voor V-I.O.S. Den Hoorn TWEE REUZENTUBES GEEFT DiEP-ZWARTE LAKGLANS maar Moeder wist raad. Zij haalde 'savonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden morgen waren ze alle 5 weer beter. Doos 30 ct. Brandje op den Ruyghweg in de rookerjj van Zwagerman. Gistermorgen, kwart voor tien, werd het politiebureau er van in kennis ge steld, dat brand uitgebroken was op den Ruyghweg en wel in de vischrookerjj van de firma Zwagerman. Oogenblikkelijk reed de brandspuit uit en werd ter plaatse aangekomen met één straal water gegeven. Het was reeds direct te zien, dat het geven van meer water niet nood zakelijk was, daar het personeel der rookerij zich reeds met man en macht onledig gehou den had emmers water op den vuurhaard uit te storten. Het bleek dat de brand ontstaan was in een der schoorsteenen, waaronder de visch gerookt wordt. Waarschijnlijk is hierin roet aan het smeulen gegaan, om daarna vlam te vatten. Het blusschen van een en ander was nog slechts een kwestie van enkele minuten. Wat de schade betreft, deze viel blijk baar nogal mee. Behalve wat verbrand hout en geblakerd steen viel daar alleen het verlies van een hoeveelheid makreel, die juist gerookt werd, te betreuren. Droevig hingen de anders zoo vriende lijk glimmende makreeltjes, thans kop omlaag en zwart geroosterd, minder aan gename geuren te verspreiden. Voor con sumptie kwamen ze. niet meer in aan merking. Zij nog vermeld, dat op het terrein van den brand aanwezig waren o.m. de loco-bur gemeester, wethouder W. de Boer, de brand meester de heer Dokter, de commissaris van Politie, hoofd-inspecteur Helder, de heer Teune, en Dokter Rienks. De burgemeester was in verband met uit- stedigheid niet aanwezig. Het seizoen is weer begonnen. De gelegen heid om eens „uit" te gaan bestaat momen teel minstens enkele malen per week en tal van vereenigingen en Instellingen hebben momenteel hun kunstzinnige leden gerecru- teerd om te zijner tijd op de planken met iets goeds naar voren te komen. Zooals men dat reeds sedert vele jaren ge woon is, neemt de tooneelvereeniging „Ta- venu" in dit seizoen altijd een zeer vooraan staande plaats in. Deze vereeniging toch komt een drietal malen met een uitvoering, die evenzoovele malen een gebeurtenis in het Heldersche dilettanten-tooneel-leven vormt. Dit seizoen zal voor „TAVENU" spe ciaal een bijzonder jaar worden, in ver band met het aantaand jubileum, voor de viering waarvan reeds, naar wij ver nemen, grootsche plannen in den maak zijn. Het komt ons dus voor, dat het juist thans voor liefhebbers van goed tooneel een bij uitstek gunstige gelegen heid is zich als donateur (trice) van „TAVENU" op te geven. Het geringe be drag vormt een uitstekende geldbeleg ging! Mogen w\j er tenslotte nog de aandacht op vestigen dat op Vrijdag 4 November a.s. reeds de eerste uitvoering gegeven wordt. Dat zal zijn „De Ebbenhouten Olifant", een spel van avontuur. Men zie daarvoor de advertentie in dit nummer. Voor beide avonden zijn nog plaatsen beschikbaar. Wij vestigen er, onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer, de aandacht op, dat voor beide Snip- en Snap- avonden (vanavond en morgenavond) nog plaatsen beschikbaar zijn. De plaatsbespreking geschiedt heden en morgen van 11 tot 5 uur aan het Casino. BELEEDIGINGEN. De verbroedering (en vooral de verzuste ring) van de menschheid gaat nog niet hard vooruit. Men beleedigt elkaar nog dagelijks en doet er dan aangifte van bjj de politie. Giste ren bevatte het politierapport weder twee van dergelijke gevallen, waarbij bewoners en be woonsters van Binnenhaven, Vosstraat en Pa rallelweg de rollen speelden. DE AARDE ZINGT. Voor deze film (geen smalfilm), die mor genmiddag 3 uur in Rialto vertoond wordt, zijn aan de zaal nog kaarten verkrijgbaar. DE VERGETEN FIETSEN. Over een fiets, welke in de Spoorstraat on beheerd werd aangetroffen, kan men nadere inlichtingen op het Hoofdbureau verkrijgen. EEN FUIKJE UITGEZET. Iemand zette in de vijvers van het Timor- park een fuik uit, hetgeen natuurlijk verbo den is. Een proces-verbaal was de onge- wenschte vangst. AANGEREDEN. Een wielrijder werd door een vrachtauto, welke niet voldoende uitweek, in de Sluisdijk straat aangereden, waarbij de fiets veel scha de opliep. De politie zal dit onderzoeken. OVERTREDINGEN. Ook de lijst van gisteren bevatte overtre dingen op allerlei gebied. JULIANADORP. Woensdagmiddag om 3 uur had de opening plaats van de Bazar, die gehouden wordt ten bate van de Chr. school aan de Korte- vliet. De belangstelling hiervoor was bui tengewoon groot en het was er dan ook een gezellige drukte, Ds. w. F. J. Meiners, Luthersch predi kant te Don Helder, begon met het Schrift gedeelte voor te lezen uit Lukas 12 vers 22 en volgende en ging toen voor in gebed. Daarna werd door Zijn Eerw. het welkom aan de vele aanwezigen toegeroepen. Dit jaar is er weer een bazar om de moeilijk heden waarmede het Bestuur van de school heeft te worstelen, weer wat te ni- velleeren. Waarom een Chr. school, zegt spr. Is dat noodzakelijk? Ja, want wat elders ont breekt, wordt den leerlingen hier bijge bracht, n.1. kennis van het Evangelie. Er is in ons land een schoolstrijd gevoerd voor de gelijkstelling van het onderwijs, maar dit wordt door velen niet beseft. Onvermoeid moet men voortgaan om de opdracht uit te voeren en daarvoor de kracht van Hem, die alles regeert, te vra gen en te zoeken. Het is een vreugde hier thans samen te zijn en spr. wekt dan ook de aanwezigen op, om die vreugde op ruime wijze te be- loonen. Uit de Luthersche gezangen haalt spr. aan de woorden „Weest niet vervaard, gij kleine stoet" want elke minderheid kan toch de meerderheid zijn. Met den vurigen wensch dat een en ander een vruchtbaar resultaat moge hebben, besluit ds. Meiners zijn vlot uitgesproken openingswoord en verzoekt do aanwezigen gezamenlijk te zingen van Psalm 103 vers 1. De eerevoor zitter, de heer G. A. Niessink, noodigt daarna uit om met het koopen eniz. te be ginnen. In de keurig versierde lokalen treft men aan alle mogelijke stands met gebruiks voorwerpen en diverse vermakelijkheden, zoodat er voor elk wat wils is. De Bazar is ook heden weer geopend. BREEZAND. Gelet op de weersomstandigheden, kon de heer Van Dijk de opkomst ter vergadering van de afd. „Volksonderwijs", gehouden bij den heer Borst, bevredigend noemen. Nadat de uitgebreide notulen van mej. Blok waren goedgekeurd, volgde lezing van de ingekomen stukken. Uit de mededeelingen noteeren we: Het aantal leden is nog steeds stijgende en is thans 119. Een succes, vooral te danken aan de plaatselijke prop.-commissie. De collecte bracht f71.2iy2 op. De penningmeester de heer P. Kooiman, berekende het.bezit der afdeeling, na nog te innen gelden en gemaakte, doch niet betaal de onkosten in rekening te hebben gebracht, op f 21.94. Naar de Alg. Verg., 5 en 6 November te Utrecht te houden, werden afgevaardigd het dag. bestuur, mej. Blok en de heeren Van Dijk en Kooiman. Zij kregen vrij mandaat. Besloten werd dezen winter niet meer dan één propaganda-avond te houden en wel te Brcezand, eind Januari of begin Februari, waarvoor de heer Akkerman gevraagd zal worden om het propagandistisch woord te spreken, terwijl het bestuur vrij gelaten werd in de keuze van aanvulling. Daar op een vorige vergadering het aantal bestuursleden was uitgebreid, werd het re glement dienovereenkomstig gewijzigd en toegevoegd, dat de bestuursleden zooveel mo gelijk uit de verschillende deelen der ge meente zullen worden gekozen. Ook werd een rooster van aftreding vastgesteld. Bij de rondvraag informeerde mevr. Daal ders—Diepgrond of contributiebetaling in termijnen kon geschieden. Volgens het regle ment is dat mogelijk. De heer Van Dijk las een brief van den lieer Akkerman voor over het houden van een landdag en vervolgens ecnige kranten knipsels, waaruit bleek, dat er voor de af- deelingen nog allerhande werk is te doen en waakzaamheid geboden is. Met een, met applaus beloonde, speech, waarin hij opwekte vooral in eigen kring propaganda te maken, sloot de heer Van Dijk de vergadering. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 u«r. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Zij, die niet trouwen mogen" en „De Ge- stoler Rembrandt". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Wildzang" en „Een zekere Vrouw". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Tusschen twee Oceanen". Heden: Casino, 8 u. A.V.R.O.'s revue met Snip en Snap. Zaterdag £Z October. Casino, 8 u. A.V.R.O.'s revue met Snip en Snap. Rialto-theater, S u. „De Aarde Zingt". Musis Sacrum, 8 uur: Soirée-dansante. Zondag 28 October: Casino, 8.15 uur: ,,'t Biechtgeheim". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 771.8 Temperaturu lucht 7.1 Wind richting: Z.Z.O.; kracht: 2 Licht op 5.08 u. Gisterenmiddag is onder groote belangstel ling de nieuwe openbare school te Oosterend in gebruik genomen. Het gebouw, dat zich aan den ingang van het dorp bevindt, maakt een buitengewoon fraaien indruk. Bestaande uit twee lokalen, is er eveneens nog een apart lokaal aangebracht voor geneeskundig onderzoek. Het i's wel een buitengewone verbetering om van van het oude gebouw, dat reeds on geveer in 1850 werd gebouwd, en het oudste schoolgebouw van het eiland was, naar deze nieuwe, naar de eischen des tijds ingerichte school te verhuizen. Bij de opening waren o.a. aanwezig de bur gemeester en wethouders terwijl eveneens alle hoofden van scholen van het eiland en vele ouders van hun belangstelling blijk hadden gegeven. Het was de burgemeester, die de openings plechtigheid verrichtte. Op 27 en 28 October a.s. zal in het oude schoolgebouw te Oosterend een fancy-fair plaats vinden ten behoeve van de muziekver- eeniging V.I.O.S. In verband hiermede zal hedenavond een muzikale rondgang door het dorp plaats vinden. INSCHRIJVING. Het vervoer van materiaal voor het bouwen van de nieuwe kazerne aan H.M, vlieghaven de Mok is bij inschrijving gegund aan de hee ren IJs. Witte en C. Kalis, Autotransportbe drijf, Den Burg. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd om 7 Dec. 1938 per m.s. Chr. Huygens naar Oost-Indië te worden uitgezonden: Bootslieden B. J. C. Wagemams, J. W. Scheer, I. van Sonsbeek. Majoor-torpmkr. T. J. kruidenier. Sergt.-torpmkr. D. Horstman. Sergeanten-macht. H. Hiemstra, A. Dee len, J. van 't Hoff. Sergt.-monteur N. L. v. der Raaije Sergt.-hofmeester A. C. W. v. der Ent. Kwartiermeesters M. E. Verhorst, J. Toornstra. Matroos le kl. M.L., J. A. Meulenberg. Matroos le kl. Torp. OZD, R. S. Vlieger. Matroos 2e kl. A. 't Lam. Matrozen 3e kl. S. B. Bjjlsma, C. A. Dek kers, W. F, Berloth, M. Drjjdjjk, A. Dejjl, M. Duijts, M. Bijl, S. J. van Zomeren, J. v. den Burg, J. j, Bookelaar. Konstabelsmaats J. W. Schram, F. X Win- tersberger. Korpls.-macht. M. P. Amiabel, J. de Vroo- me, B, Talens, J, B. Bömer. Stokers le kl. G. Rouwenhorst, A. J. Huiis- man. v Stokers 2e kl. F. R. W. Osephius, E G Schoonderbeek, J. Bosgraaf. Stoker 3e kl. C. F. L. Meijer. Korpl.-vltmkr. (H) C. Noot. Korpl.-bottelier C. Heijblok. Korpl.-zvplgr. E. Idsinga. Korpls d. mariniers W. v. der Kieu A Vader. Mariniers 3e kl. J. Grootveld, J. Kammin- Leur' M' van 0everen, J. Phoelich, I' ^°°rt' J- Schnitzler, H. H. F. Siemers, J. H. Smiedt, W. c. J. Tetteroo Binkhorst, Pott Wageveld, J. H. Janssen, A. J. B. Mariniers 2e kl. H. Tellinga, J. Jongsma. Mannier 3e kl. G. J. Fischer, S. Knol, A. H. Emmen, C. J. de Vos, J, Wattel. Hr. Mg, „Sumatra", krlliser "Jmatra, onder bevel van den kapitein ter zee L. F. Klaaasen. is op 19 October uit Lissabon vertrokken. anders 10 ct. p. stuk, TIJDELIJK SAMEN VOOR 'n Erdalproduct, DUS goed/ (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) WEEST OP UW HOEDE. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende opname van het volgende in Uw veelgelezen blad, waarvoor hij U bij voorbaat dank zegt. Onlangs kwam in de Held. Courant een financieel overzicht voor van de gemeente- financieën en konden wij kennis nemen van het feit, dat het Gem. electr.bedrijf een batig saldo afwierp van ruim 122.500 gld. Op zich zelf is dit een zeer verheugend feit, want wat kunnen wij, burgers van Den Helder, beter verlangen dan een goed functioneerend en rendabel bedrijf. Ook ik zou mij hierin ten zeerste verheugen, ware het niet, dat het jaar 1937—'38 door mij minder prettige ervaringen werden opgedaan aangaande genoemd bedrijf en waarvan voor mij 95 vaststaat, dat ik niet de eenige ben, hetgeen ik mag conclu- deeren uit een uitlating van een der hoogge plaatste technische ambtenaren van genoemd bedrijf. Het geval is als volgt. Vorig jaar, om streeks half Aug., ging ik om gezondheids redenen en uit hygiënisch oogpunt er toe over een machine voor mijn bedrijf aan te schaffen, waarvoor een zwaardere kabel moest worden gelegd en een zwaardere meter geplaatst. Nu plaatste men bij mij een z.g. dubbel tarief meter zonder klok. Gedurende den eersten tijd, toen het lichtgebruik zeer miniem was, kon door mij slechts een geringe toename van stroomgebruik worden geconstateerd, hetwelk echter gedurende de wintermaanden geweldig steeg, zelfs in die mate, dat ik dacht dat er ergens stroomverlies moest zijn, wat echter bij nadere controle niet het geval bleek te zijn. Een en ander bracht mij er toe den motor te controleeren, waarbij bleek, dat ook deze niet de oorzaak kon zijn van het abnormale stroomverbruik. Ten laatste ging ik er toe over mijn lampen te controleeren en wie schet3t mijn verbazing, toen ik moest consta- teeren, dat de brandduur der lampen gemid deld 33 te kort was en ik, aan de hand daarvan om contröle der lampen vroeg, het welk geschiedde en waarvoor mij 5.in rekening werd gebracht. De meter werd herplaatst met de bemer king in orde, waarna ik nogmaals overging de lampen op mijn meter en vervolgens op een lichtmeter te controleeren, hetwelk tot resultaat had, dat ik bjj drie lampen van verschillend fabrikaat verschillen constateer de van respectievelijk 28, 44 en 35 waarna door mij werd verzocht de meter te verwijde ren en plaatsing van een anderen meter, on der verwijzing van brandduurverschil tus schen kracht- en lichtmeter. Dit werd botweg geweigerd en had tot gevolg, dat de licht meter, waarop ik had gecontroleerd, werd weggehaald, ter controle op de gasfabriek en deze als in orde zijnde werd herplaatst. Of deze weigerende ambtenaar handelde in een opwelling van machtswellust, of wel dat hij op dat ra omen t dictatoriale i.eigingen had, ver mocht ik niet te constateeren. Daar ik toch slecht een meter kon houden, die dag aan dag werkzaam was op clandestiene wijze mijn geld in de gemeentekas over te hevelen, besloet ik ten einde raad een te goeler naam bekend staande gloeilampenfabriek (die zijn lampen garandeerde voor het aangegeven wattgebruik) te schrijven, welke een ingenieur naar Den Helder stuurde, die mij onmiddellijk mededeelde, dat de bij mij geplaatste meter niet geschikt was voor de lichtinstallatie. Waarna ik mij schriftelijk in verbinding stelde met den Directeur der Gem. Water- en Lichtbedrijven en daarop een schrijven terug ontving, waarin werd erkend, dat mijn meter inderdaad te hoog aangaf voor het licht en mij werd verzccht de zaak op het kantoor der Gem. Gasfabriek te komen bespreken, waarbij mij nogmaals werd medegedeeld, wat reeds schriftelijk was erkend. Op mijn vraag, waarom men, deze weten schap bezittende, toch deze meters plaatste en daarop de lichtleiding aansloot, kreeg ik ten antwoord, dat men niet verwachtte, dat de meter zoo serieus zou worden gecontro leerd. Ik zou daar gevoeglijk pan toe kunnen voegen, dat men dat van den electriciteit- verbruiker over het algemeen niet verwacht. De correspondentie door mij gevoerd en de daarop ontvangen replieken zal ik maar niet releveeren, doch voldoende is het te weten dat niettegenstaande' de erkenning der té nooge meteraangifte voor licht, ik tot nu toe niet vermocht restitutie van het te veel berekende stroomverbruik te ontvangen, als mede ontheffing betaling der meterijking. In velband met de door mü opgedane er varing zou ik alle electriciteitsgebruikers willen toevoegen: „Weest op Uw hoede" controleert Uw meters, opdat U niet van electriciteitsgebruiker tot benadeelde wordt gebombardeerd, doch gebruik maakt van lampen met een gegarandeerd aangegeven wattgebruik. Ondergeteekende is gaarne bereid voor zoover mogelijk inlichtingen te verschaffen, alsmede inzage te verstrekken der door hem gevoerde en ontvangen correspondentie, U mijnheer de Redacteur hartelijk dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, tee- Ken ik, Hoogachtend, J. P. UIJLEMAN, le Vroonstraat 21. Ter beantwoording van het mij ter inzage ingezonden stuk van den heer Uyleman moge het navolgende dienen. Het spijt mij, dat de heer Uyleman in zijn uitvoerig betoog, de inhoud van de gevoerde correspondentie achterwege laat. Door vermel ding van het daarin behandelde, zou een ge heel ander licht op deze aangelegenheid zijn geworpen en zouden de lezers daardoor beter in staat zijn tot objectieve beoordeeling. Thans wordt deze zaak door den inzender als belanghebbende, op zéér eenzijdige wijze voorgesteld. Het door den heer Uyleman behandelde on derwerp heeft betrekking op de meter-tech niek, waarover niet verder uitgeweid kan wor den, aangezien de behandeling van dergelijke technische onderwerpen minder interessant is voor een dagblad, te meer daar de onderhavige kwestie moeilijk voor leeken te begrijpen is. Om deze reden hebben wij den heer Uyleman destijds verzocht op het kantoor der Gas fabriek te wilen komen, teneinde hem monde ling alle gewenschte inlichtingen te ver strekken. Tijdens dit onderhoud hebben wij getracht en v/ij meenden ook daarin geslaagd te zijn den heer Uyleman te overtuigen, dat de door hem genomen contróle-proeven niet nauwkeurig en niet in overeenstemming wa ren met de werkelijkheid. Hoewel dit onderwerp voor een niet-deskun- dige moeilijk te begrijpen is, verkeerden wij na afloop van het onderhoud in de meening, dat de heer Uyleman overtuigd zou zijn van het feit, dat de meter geen gebreken vertoonde, doch dat de uitvoering van zijn installatie en de wijze waarop hij deze gebruikte, eischen aan den meter stelden, waaraan deze nooit kan voldoen. Tot mijn spijt moet thans uit het ingezonden stuk worden afgeleid, dat de heer Uyleman deze meter-kwestie niet begrepen heeft, on danks zijn goed bedoelde pogingen hem een en ander duidlijk te maken en ondanks de door ons getroffen maatregelen hem zooveel moge- lijk ter wille te zijn, doch waarover in het in gezonden stuk met geen enkel woord wordt gerept. Het is dus doelloos meerdere pogingea te doen ter verduidelijking van deze meter- kwestie. Op grond van het bovenstaande zijn de ijk- kosten van den meter aan den heer Uyleman in rekening gebracht, aangezien de meter op kosten van ongelijk, op zijn verzoek is geijkt geworden. Waar de meter bij onderzoek geen fouten vertoonde, kwam de heer Uyleman dus even eens niet in aanmerking voor het verleenen van reductie op het bij hem geregistreerde electriciteitsverbruik. Er is hier dus geheel overeenkomstig de bepalingen van de door den Raad vastgestelde electriciteits-verordening gehandeld. Ten overvloede kan nog worden meegedeeld, dat Burgemeester en Wethouders dezer ge meente, aan wie onze beslissing naderhand ter beoordeeling onderworpen is geweest, hunne goedkeuring hebben gehecht aan de wijze waarop de heer Uyleman behandeld is ge worden. Op de verdere ontboezemingen in het breed voerig betoog van den heer Uyleman zal ik verder niet ingaan. De Directeur der Water- en Lichtbedrijven, J. N. C. TEUNE. Den Helder, 19 October 1938. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano, 20 Oct. te Amsterdam. Salawati, 19 Oct. v. Amsterdam. Salabangka, t., 10 Oct. v. Batavia. Saleier, t., 10 Oct. v. Padang. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Aurora 20 Oct. te Palermo. Costa Rica, 21 Oct. te Plymouth verw. Helder pass. 20 Oct. Gibraltar. Hermes, 19 Oct. nab'j Ouessant. Luna, 19 Oct. v. Amsterdam. Orion 19 Oct. van Finisterre. Perseus, 19 Oct. v. Amsterdam. Pygmalion, 20 October v. Hamburg. Rhea 19 Oct. van Olhao. Saturnus, 19 Oct. te Piraeus. Telamon 18 Oct. van New York. Trajanus, 19 Oct. v. Tunis. Stella, 19 Oct. v. Volos. Van Rensselaer, 20 Oct. te Amsterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bantam, 18 Oct. v. Port Natel. Boissevain 18 Oct. van Kohsichang. Maetsuycker 18 Oct. van Singapore. Nieuw Holland 19 Oct. v. Melbourne. Kuys 18 Oct. van Kaapstad. Tasman 19 Oct. te Sydney. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland, 19 October v. Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bllderdijk, 19 October te Londen. Breed(jk 19 Oct. te Puerto Mexico. Lochavon, 17 Oct. v. Cristobal. Lochgoil pass. 19 Oct. Dungeness. Maasdam 19 Oct. te Londen. HOLLA NDWEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 20 Oct. te Rotterdam. 8ILVER-JAVA PAOÏFIC-LIJN. Bengalen, 20 Oct. v. Singapore. Modjukerto, 19 Octoebr te Los Angeles. Silverpalm 19 Oct. v. Davao. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibesar 18 Oct. van Hongkong. Tjikarang 18 Oct. te Batavia. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Mapia, 18 October v. Batavia, Simaloer, 19 Octoer v. Sydney. ROTTEItDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, 19 October Kaa Bon gep Blitar, 19 Oct. Sagres gep Dempo, 20 Oct. te Marseille. Kedoe, 19 October v. Port Soedan. Kota Tjandi, 19 Octoer Kaa del Arim gep. Sitoebondo 20 Oct. te Rotterdam. Sibajak, 20 Oct. te Batavia. Tanapoeli, 19 Oct. v. Singapore.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6