Met Hr» Ms» „Sumatra naar het Zuiden MUaSWOOMPUlZQ. pretnhbeurteti Twee man over boord en gered „AU GASTRONOME'' HEDEN Verrassing voor nieuwe spaarders VULCANA Helders Mannenkoor Nieuwe Banketzaak op den Parallelweg 10 11 De wereldspaardag Duitschland op de tweede plaats in de zeevisscherij Een wol speciaal-zaak in de Sluisdijkstraat Wij vervolgen hieronder het reisverhaal van majoor Schimmel, geschreven voor „Stella Maris", R.-K. Marineweekblad. Het eerste deel was opgenomen in ons nr. van gisteren. Weertje om van te smullen. Maar... maar... wat hebben we toch een weertje. Om van te smullen. En dat nog steeds in die Golf. Wat de mensch toch kan lasteren en nu al voor de 5e keer, niets dan goeds van hem ondervonden. Wel deining, maar de zee is kalm. En die zonsondergang! Feëriekü Om half acht oefenen met de schijnwerpers. De mannen waren klaarblijkelijk wat zenuw achtig, want de drie konden elkaar niet best te pakken krijgen op den waterspiegel. Maar dat komt wel. Oefening baart kunst. Op het dek wordt druk knoopen gelegd en les gegeven. Zoo nu en dan gaat de fluit en roept de Uitkijk zijn wachtwoord. Het schijnt, dat de jongelui vroeg naar kooi gaan, want niemand komt er opdagen. Ik ben door de oefening met de schijnwerpers wel wat laat in mijn hut gekomen en zoodoende zijn er enkelen voor niets aan mijn deur ge weest. Donderdag 13 October: Om 6 uur komt de oppasser porren en om half zeven sta ik aan mijn geïmproviseerde altaar, waarbij een matroos aanwezig is Het is prachtig weer. De zon schijnt als in Holland in den zomer. Het is heerlijk aan dek. Verschillende schepen passeeren ons. We varen langs Spanje, waarvan echter niets te zien is. Vannacht voeren we voorbij Kaap Finisterre, waarvan de lichten te zien waren. Het schip wordt in orde gebracht voor ons bezoek aan Lissabon. Man over boord. Overal zijn ze bezig. Er wordt getjed, ge poetst, gewreven enz., enz. Ik ga eens naar den Bak, waar het stokersgilde plunje zit te wasschen. Een heerlijk werkje. Vuile vette overals worden weer als nieuw onder de handen en borstels van de wasschers. Onder een cigaretje zitten we gezellig te praten. Recht tegenover me, op een halve meter afstand zitten 2 stokers, waarmee we in gesprek zijn en plotseling zien we 4 beenen de lucht ingaan en van de 2 mannen is niets meer te zien. Een krakde ketting breekt, en tot grooten schrik van ons allen verdwijnen de twee makkers in de diepte. „Man over boord", wordt er geschreeuwd en terstond vliegt alles te hoop. Zij, die het dichtst bij de reddingsloep zijn, spoedden zich erin. De boeien zijn reeds uitgeworpen. Daar gaat de sloep en snel roeien de roeiers naar de plek, waar de drenkelingen zich be vinden. Vol spanning volg ik met den verrekijker de kranige pogingen van de slachtoffers. Ha! nummer één heeft een reddingsboei te pakken. Direct denkt hij aan zijn maat, die niet zoo geroutineerd is in het zwemmen, en met de boei zwemt hij hem tegemoet. Goddank: beiden hebben hem te pakken. Nu is de zaak gezond. De zee immers is ge lukkig zeer rustig. Spoedig is nu ook de red dingboot bij hen en pikt de drenkelingen op. Gered 1 De boot wordt geheschen. De goede zwem mer stapt uit en gaat naar zijn verblijf om zich te verkleeden en de tweede wordt op een draagbaar gelegd en aan boord gedragen. Hij lachten dus zal het nog wel met hem gaan. Hé! Die spanning is voorbij. Laten we hopen, dat het de eenige keer op onze reis zal zijn. Nu alles goed is afgeloopen, loopt de geheele bemanning weer met lachende gezichten rond; hieruit zien we toch weer de echte saamhoorigheid. Proficiat, kerels, en in het vervolg een beetje voorzichtiger met het uitzoeken van zitplaatsen. Met een 14-mijls-vaart gaan we door naar Lissabon. De slachtoffers maken het best. Ik ben zoojuist eens naar de slachtoffers van vandaag gaan kijken. Ik vond hen aan de bak voor een bord met aardappelen, bieten en vleesch, zóó vol, dat ik dacht te doen te hebben met menschen, die in 3 dagen niet meer hadden gegeten. Het ongewenschte bad heeft hun dus geen kwaad gedaan. Op verzoek van een paar korporaals ver toonde ik vanavond mijn marine-filmpje. Als een schllderjj. Donderdag 13 October: Na een kort nachtje, het was laat gewor den bij de onderofficieren, kom ik aan dek en zie daar de heerlijke Portugeesche kust, de Portugeesche Rivièra. Daar liggen in de prachtige morgenzon de Overal in het rond van beneden tot boven op Overal in het rond van benedn tot boven op de bergen, liggen de schilderachtige witte huisjes en buitens en kerken en kloosters. Langzaam komt Lissabon in een lichte nevel te voorschijn met haar monumentale Spoorstraat 94 Telefoon 660 Gebraden kip - Konijn - Garnalen croquetten gebouwen en torens. We varen dicht langs een wrak, waarvan de 2 masten boven water uit steken, de Taag verder op, totdat we ten slotte komen aan de kade waar gemeerd zal worden. We landen aan een kade, waar niet veel moois te zien is, maar daarachter zien we, in de hoogte, de mooie stad, waar we een paar dagen zullen blijven. Je kunt aan de bemanning zien, dat ze blij is weer eens de beenen te kunnen strekken en vaste grond onder de voeten te krijgen. Werkelijk een mooie stad is Lissabon met haar ruime straten, prachtige gebouwen en parken. Van hieruit is het ook zeer goed mogelijk om uitstapjes naar buiten te maken. Tropische warmte. Met de eléctrische tram komt men heel ge makkelijk in de badplaatsen Estoril en Cas- caes. Ik vermoed, dat deze plaatsen onze menschen wel zullen trekken, want er heerscht hier een tropische warmte. Zoo juist verzekerde een officier me, dat het op het oogenblik even warm is, als in Soerabaja. In Holland zitten ze waarschijnlijk te vernikkelen van de koude. Wat is dit dan een bevoorrecht land, hè? Ondertusschen komen verschillende hoogwaar- digheidsbekleeders hunne opwachting bij onzen Commandant maken, wat gepaard gaat met de noodige eerbewijzen en volksliederen door ons muziekcorps. Menschenkinderen, wat is het warm. Vermoedelijk zullen velen wel hun winter- plunje verwisseld hebben met zomergoed. Alle mogelijke handelslui komen aan dek om za ken te doen. Zelfs ontmoeten we een Hol- landsche waschvrouw, die tevens haar zaak in fruit en wijn aanbeveelt. Over een uurtje zullen de Jannen wel over Lissabon uitvliegen, want dan hebben ze vastwerken en mogen ze gaan passagieren. Men deelt ons mede, dat degene die op 31 October, den Wereldspaardag, een spaarbank rekening bij de Nutsspaarbcink opent, ter aan moediging een fraaie kunstkalender of een in leer gebonden zakagenda cadeau ontvangt. OVERGEBRACHT. Iemand, die met kinderen niet nader te noemen handelingen heeft gepleegd, werd gisteren naar Alkmaar overgebracht. GESLIPT. Een motorrijder kwam gisterenavond nabij de Willemsbrug (eind Binnenhaven) te val len doordat zijn rijwiel slipte. Hij bekwam een lichte hoofdwonde, doch kon zijn weg vervolgen. HAARDKACHELS - HAARDEN Een weelde van warmte uit weinig brand Kanaalweg 115 Keizerstraat 75 Dir. A. J. Leewens. Bovengenoemde Liedertafel stelt zich voor op Donderdag 10 November zijn najaars concert te geven. Op deze uitvoering zal als soliste optreden Nora Blok, sopraan te Bussum. Deze jeugdige zangeres welke over een benijdenswaardig jeugdig en frisch orgaan be schikt, heeft haar opleiding genoten bij Max Kloos, Anton v. d. Horst en Jo Vincent. Meer malen zingend voor de microfoon, mag Nora Blok zich verheugen in een algemeene bijval welke zich demonstreert in unaniem gunstige critieken. Speciaal na de pauze zal deze soliste een reeks Hollandsche liederen voordragen. Helders Mannenkoor zelf zal het zich niet gemakkelijk maken met het weergeven van twee a capella te zingen composities n.1. „O Heiligen" van Nico Hoogerwerf en „De Nornen" van Gevaert, bovendien zingt H.M. het verplichte concoursnummer „Israël" waarmede het dezen zomer te Haarlem een lsten prijs in de le afdeeling mocht ver werven. Als altijd is Mevrouw Marie Nijmeler Moorman weer de trouwe en gewaardeerde steun als accompagnatrice, hetwelk onge twijfeld aan „Holl. Glorie" van R. Kol en het „Matrozenkoor" van Wettig Weisenborn een bijzonder relief zal geven. Hedenmiddag 3 uur opening Vanmiddag om 3 uur gaan de deuren open van een nieuwe banketzaak op den Parallel weg (no. 3), hoek Sluisdijkstraat en wel van de zaak van den heer H. Miiter. Het betreft hier een geheel nieuw pand, dat op dezen hoek verrezen is. Het oude ging tegen den grond en een fraai modern winkel- (annex woon-) huis verrees. Bij een bezoek, zoowei aan woning als winkel, hebben wij ons kunnen overtuigen van het feit dat hier comfort en degelijkheid in eerste instantie betracht wer den. Zoowel het fraaie glas-in-lood, dat men op tal van plaatsen aanbracht, de wijze waarop het geheel geschilderd is en de groote licht inval pleiten voor de wijze waarop hier ge werkt is. Een compliment lijkt ons dan ook wel op z'n plaats. Zooals gezegd: het is een banketzaak, (tevens chocolaterie) die opvalt door frisch- heid en de manier waarop men het interieur verzorgde. Breede, diepe etalage's zullen de voorbijgangers ongetwijfeld lokken, terwijl in den winkel een groot aantal vitrines is aan gebracht. Achter den winkel bevindt zich de bakkerij, die voorzien is van de modernste installaties, o.a. een gloednieuwe oven. Voorts werden zoowel huis als winkel (en kelder) van alle mogelijke gemakken voorzien. De architect van dit geslaagde pand is de heer C. Kleinman, de aannemer C. Goes, ter wijl de verlichting en het schilderwerk res pectievelijk op naam staan van de heeren Fey en Caspers. Horizontaal: 1-1 niet helder van geest. 1-5 organisatie v. vrij willige militairen. 1-9 pl. in Gelderland. 2-1 plaats. 2-8 deel van een wiel. 3-1 visch 3-5 Academische graad (afk.). 3-9 deel v. e. etmaal. 4-1 Voorzetsel. 4-4 munt. 4-7 pers. voornaamw. 4 10 twee klinkers. 5-2 voortdurend, bij voortduring. 5-8 kloostervoogd. 6-5 Bosch. 7-3 vloerscheiding 8-3 eikenschors. 8-7 steekwerktuig v. insecten. 9-1 afkeerig. 9-8 oever. 10-1 lengtemaat. 10-4 Joodsch wetboek. 10-10 bep. lidwoord. 11-1 plakmiddel 11-5 gymnastiektoestel. 11-9 bjj. 5 Vertikaal: 1-1 koppel. 5. 1-2 lancier. 6 heftig. op grooten 6- afstand. q. gelofte. e- 1-10 wandversiering. 7. 1-11 landbouwwerk- 7- tuig. academische 8- graad. muzieknoot, gewicht, kauw. 1-3 1-6 1-9 3-5 3-7 4-4 4-8 5-3 voorzetsel. 9 9- 10 10 6 inwendig deel v. e. visch. •9 Belgische munt. ■1 op een domme manier. •5 gat. -7 familielid. •11 vroeger. ■4 overblijfsel. •8 Ned. zijde industrie. 10 oud-IJslandsch literatuurwerk. 2 stad in Finland. 6 strafwerktuig. 5 heer. 7 godsdienst. Horizontaal: 1. Pond, 4. KI., 6. Duif, 10. Ora, 11. Cook, 13. Ina, 14. Re, 15. Bakers, 17. Ab, 18. Sar (Nar). 19. Eos, 20. Ru, 22. Korrel, 25. Si, 26. Erg, 28. Leo, 29. Toe, 30. Taal, 31. •Ct., 32. Kruk, 33. Ant, 34. Shaw, 36. Ets,' 37. Li, 38. Uit, 39. Tak, 40. t.m„ 41. Bus, 43. Keil, 44. One, 45. Umea, *7. Re, 48. Peer, 49 Taf 50. Kaf. Verticaal: 1. Portretalbum. 2. Ore. 3. Na, 4. Kok. 5. Loe, 7. Ui, 8. Ina (Ida). 9. Fabrieks merk. 11. Carol, 12. Kreek, 15. Bak. 16. Sol, 21. Uranium, 12. Rechter, 24. Rotatie, 25. Soutane, 27. Gat, 29. Tre, 34. Sik, 35. Wal, 42. Set, 44. Oef, 46. Aa, 48. Pa. De le pr\js f 2.50 werd gewonnen door Mej. de Wed. S. van Es, Binnenhaven 152. De 2e prijs f 1.door den Heer C. J. But, Klaas Duitstraat 17. Correspondentie. Verscheidene oplossers vonden voor Hor. 18: Nar. Behalve in de be- teekenis van zot of dwaas komt dit woord ook voor in die van dwarsdrijver, treiter of plaag. Trots hun rectificatie waren de op lossingen van F. J. O. en G. C. V. dus ook goed Mej. G. V. We hopen dat J. weer spoedig instaat zal zijn, zelf de oplossingen te schrij ven. Het is reeds eenige malen voorgekomen dai inzenders hun oplossing deponeerden in de bus, bestemd voor advertenties of in die voor de kinderbriefjes. Het gevolg hiervan was, dat de oplossingen te laat bij den raadsel redacteur arriveerden en, wanneer ze goed waren, toch niet voor mededinging naar den prgs in aanmerking konden komcü. Men geve zijn oplossing af uiterlijk Donder- d. g n.m. 12 uur aan het loket of indien het bureau gesloten is. deponeere men haar in de brievenbus aan de buitendeur. Op het couvert vooral verrrielden „Prijs raadsel", Maandag 31 October. De directie 'an de „mtsspaaibank alhier verzoekt ons opname van het volgende: In den laatsten tijd hoort men meermalen door economen en menschen uit de practijk de theorie verkondigen als zou het sparen in hooge mate schuld zijn aan den slechten toe stand op economisch gebied. Zij meenen dat door het sparen de noodige koopkracht aan het verkeer wordt onttrokken en dat vermeer dering van de consumptie 1 welvaart zou bevorderen. Waarom sparen? Wij zullen voor het oogenblik de juistheid van deze theorie ten aanzien van het sparen door de gemeenschap in haar geheel in het midden laten, doch moeten er aanstonds op wijzen, dat het voor elk individu onweerleg baar een gebiedende eisch is, om op zijn tijd en zonder in uitersten te vervallen, iets op zij te leggen. Iedereen heeft er ten stelligste belang bij ervoor te zorgen, dat hij in staat is om perio diek terugkeerende betalingen, welke het dage- ljjksch budget te boven ga<-.n, zooals belasting, huishuur, verzekeringsprei ie, rente en af lossingen, enz. enz. op tijd te voldoen en hoe zal hij dit kunnen doen, wanneer hij niet ge regeld van zijn inkomen iets terzijde legt? Ook afgezien van deze geregeld terugkomende betalingen zijn er tal van onzekere factoren, waarvoor men een tijdige voorziening zal moe ten treffen. Niemand zal ontkennen, c.at het goed is om te sparen voor deze min of meer periodiek terugkomende eischen, welke aan de betalings capaciteit gesteld worden. Integendeel men kan slechts dan den strijd met de dagelijksche zorgen aanbinden, wanneer men weet, dat men ingeval van nood iets heeft waarop men kan steunen. Door te sparen vermeerdert men zijn weerstandsvermogen en verhoogt men zijn on afhankelijkheid. Terecht merkte de voorzitter van den Neder- landschen Spaarbankbond, Mr. Jacq. Dutilh, in een vergadering van spaarbankbesturen o.m. het volgende op, naar aanleiding van eenige aan het spaarbankwtzen vijandige theorieën: Koeden wij ons voor het misverstand, dat ontstaan kan, wanneer enkele geleerde theore tici en ook enkele mannen uit de practijk in den mond nemen het woord „sparen en zeg gen te spreken over spaarwezen. Naar alle waarschijnlijkheid is voor hen i et begrip „spa ren" een ander dan het begrip, dat voor de spaarders gelden moet. Voor de spaarders gel den tegenover die theorieën twee definities van het sparen: 1. het sparen zooals dit door de Spaarbanken wordt aangemoedigd, getuigt nicvan afkeer van uitgeven, van gierigheid, maar 'van voor liefde voor een verstandig gebrr"- van inko men, van afkeer van verspilling. 2. het sparen, zooals de spaarbanken dit pro- pageeren, getuigt van vo.oruitzienden geest voor komende, veelal onvoorziene, moeilijkhe den en houdt rekening niet komende behoef ten voor bepaalde doeleinden. Voor de spaarders blijft het, alle theore- t::che beschouwingen ten spijt, allereerst van belang, dat zij hun spaarpenningen naar de spaarbank brengen o. zekerheid te erlangen, dat zij op hun ouden dag, in tijd van ziekte bij huwelijk voor de opvoeding van de kinde ren of voor andere doeléinden op den juisten tijd, dat wil zeggen: op elk oogenblik, over 't noodige geld kunnen beschikken. Het Bestuur der Nutsspaarbank te Den Kelder onderschrijft deze uiteenzetting ten volle. En nu aiom in het spaarbankwezen de aandacht weer gevestigd wordt op den Wereld spaardag (Maandag J1 Octob r), verleent het daaraan zijn volle medewerking, "oor zooveel noodig zij er aan herinnerd, dat op instigatie van het Internationale Instituut van het Spaar wezen telken jare op den en October in bijzondere mate propagand wordt gemaakt voor de spaargedachte. Op dezen dag worden alle krachten er op geconcentreerd om het sparen zooveel mogelijk ing-- te doen vinden bij hen, die den weg naar de spaarbank tot dusver nog niet hadden gevonden. Ongeveer 5000 spaarbanken, verspreid over 28 landen van de wereld, vieren dezen Wereld spaardag. -lij alle hebben één 'o-1; e bevordering van de spaarzaamheid, overtuigd a's zij zijn, dat „Sparen is de bron van volkskracht". In de Frankf. Zeitung treffen wij de vol gende aan het Fransche vakblad La Pêche Maritime ontleende statistiek van visschers- schepen boven 100 ton aan: schepen tonnage Groot Britannië en Ierland 1695 433.119 Duitschland 533 129.296 Frankrijk 429 133.667 Nederland 369 53.711 Spanje 274 52.259 Ver. Staten 175 45.060 Noorwegen 155 26.734 Japan 1124 31.115 De Duitsche vloot bestaat uit 179 loggers van 113 a 270 ton en 354 stoomvisschers- vaartuigen van 141 k 550 ton. Van de Fran sche visschèrsvloot zijn de 394 stoomvaar- tuigen ouder dan 20 jaar; al is de tonnage der Duitsche vloot kleiner dan die van de Fran sche, laatstgenoemde voerde in 1937 slechts 255 millioen kg visch aan, d.w.z. iets meer dan de helft van de Duitsche vangst, die 487 millioen kg bedroeg. De aanvoer van de Duitsche vloot gaat zelfs die van de Engelsche benaderen; wat gezouten haring betreft is de Duitsche pro ductie reeds grooter (1.06 millioen vaten in 1937 tegen 0.89 millioen vaten door de Engel sche vloot aangebracht). De vloot van Japan schijnt zonder beteeke- nis te zijn. In feite is zij de grootste ter wereld, want zij bestaat voornamelijk uit kleine vaartuigen, die niet in de statistiek zijn vermeld. Het eilandenrijk beoefent zeer inten sief de kustvisscherij en de vangst moet een veelvoud zijn van de Duitsche. Behalve de 124 schepen grooter dan 100 ton in de sta tistiek vermeldt, zou Japan er ca. 366.000 hebben beneden genoemde tonnemaat. Resumeerend kan men dus constateeren, dat Japan op het gebied van de kustvisscherij verreweg de meerdere van andere landen is en dat Duitschland op het gebied van de zee visscherij een goede tweede na Engeland is geworden. Van hoeveel beteekenis goed materiaal is, blijkt wel ten duidelijkste uit de cijfers van tonnage en aangevoerde visch in Frankrijk en Duitschland. west er kerk. (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraatï 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v d. Poel. m Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 u.: Cand. Y. Feenstra. 's Morgens 10.45 u.: Cand. Y. Feenstra. 's Middags 5.30 uur Ds. Tollenaar. Woensdag 2 Nov., 8.15 uur, Ds. Tolle- naar. Dankuur voor gewas. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur. Ds. Tollenaar. 's Avonds 5.30 u.: Cand. Y. Feenstra. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur Ds. Hennephof, van Scheveningen. Donderdagavond 7.30 uur Dankuur Ds. C. Kramp. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur: de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 u., Ds. W. J. F. Meiners, Maandag 31 Oct., 8.15 uur, Ds. W. J. F, Meiners. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Geen dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds half zes; Ds. P. Visser, van Apeldoorn. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Tuindorp. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heiis. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomst Julianapark. 8 uur, Verlossingssamenkomst. Donderdagavond 8 uur, Heiligingsdienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. Hergteld Apostolische Zending GerrieentB Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat Geen dienst. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur: Ds. M. van Wichen. JULI AN ADORP Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer I. Kuiper, uit Bilthoven. Hedenmorgen geopend. Hedenmorgen werd door den heer A. R. Alles in de Sluisdijkstraat no. 110 een nieuwe winkel geopend, die men als speciaal-zaak op het gebied van wol kan beschouwen. Alle be kende merken en kwaliteiten zijn hier in een zeer groot assortiment voorradig, terwijl er eveneens de grootst mogelijke variatie bestaat in de prijzen. In de etalage worden uitsluitend gebreide modellen getoond, terwijl voorts door den heor Alles bij het koopen van wol gratis onderricht gegeven wordt inzake de wijze van breien etc. Als openin- -reclame wordt aan iederen kooper of koopster, die een bedrag van minstens fl.besteedt, een breiboek met modellen gratis verstrekt. De zaak, die een vriendelijk karakter draagt, werd gebouwd door den heer Schoeffelenber- ger, die tevens de architect is. De verlichting verzorgde de heer Tydeman, het schilderwerk de heer Sanders, terwijl de stoffeering gel®" verd werd door den heer Zuidweg. WALA-CORSETTEN-DEMONSTRATIE VAN MODEHUIS S. COLTOF. Donderdagavond vond in Casino de Wala- corsetten-show plaats. Door mannequins werd getoond, dat een Wala-corset onontbeerlijk is voor een elegant figuur. Lichtbeelden toonden de ontwikkeling van het corset. Uit de interessante causerie, die hierna volgde, bleek, dat de speciale Wala- modellen met alle eischen rekening houden. De Walla-corsetten zijn in Den Helder uit sluitend verkrijgbaar bij Modehuis S. Coltof. £eg£A^Lcftteri OVERPLAATSING. De sergeant-majoor-admin. J. H. Burg graaf, van het Regiment Kust-Art., wordt op 1 November a.s. overgeplaatst van Den Helder naar Den Haag. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zon Wintertijd Oct. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 30 6.53 4.34 10.50 22,50 4.50 16-50 M 31 6.55 4.32 11.35 23.35 5.25 17-14 Nov. D 1 6.57 4.30 12.45 6.15 18.05 W 2 6.58 4.29 0.45 14.05 7.20 19.30 D 3 7.00 4.27 2.10 15.25 8.45 21.10 V 4 7.02 4.25 3.35 16.35 10.05 22.20 Z 5 7.04 4.23 4.45 17.35 11.15 23 30

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6