Tumult tijdens Schagen-MFC Alcmaria's zege op HFC Helder sterker dan Assendelft Voetbalmenu Emoties bij T exel-BKC Hollandia in prima vorm tegen Succes Twee M spelers verwijderd. Vechtpartijtjes door publiek op hei terrein Sparta wint met 1-0 voor as. Zondag Strandvogels-N. Niedorp j. v. wees sterrr19 Schreven we verleden jaar boven ons verslag van den wedstrijd MFC-Schagen «Stierengevecht in Medemblik", we zouden nu kunnen schrijven: reprise te Schagen. Want wéér is de wedstrijd in een wilden- vertooning geëindigd, publiek stroomde het veld op, er kwamen handtastelijkheden... politie... en in uiterst opgewonden stem ming verdwenen twintig spelers en een scheidsrechter in de kleedkamers. Twintig spelers, want twee MFC-ers waren door scheidsrechter Augustein reeds verwij derd. Scheidsrechter Augustein, voor een goed deel oorzaak van dezen middag Van voetbal- déb&cle, door zijn eensdeels te slappe, ander deels te strenge leiding, door zijn veelfluiteiij, door zijn zonderlinge beslissingen, door alles waardoor een scheidsrechter vertrouwen van spelers en publiek kan verliezen... Een magere zege... 10 en dan nog uit een penalty! Schagen is dezen wedstrijd weinig fortuin lijk geweest. Het wis de meerdere, maar had aan MFC een taaien tegenstander. Wél was de paal Medembliks groote vriend, maar de kee per heeft zijn doel voortreffelijk verdedigd, en verdient te meer een woord van lof, omdat de beide backs over het algemeen vrij los waren en het ook in de halflinie niet altijd vlotte. We zagen Lindenberg als kanthalf, hij voldeed ons vorig seizoen als voorhoedespeler beter. De voorhoede der gasten was snel en gevaarlijk, maar heeft niet veel kansen gehad, het groot ste gedeelte van de match werd voor het Me- dembliksche doel gespeeld. De ploeg als geheel heeft een goeden indruk gemaakt. Bij Schagen zat de zwakke plek in de verdediging. Bremer, hoewel hij hard genoeg werkt, kan een Middel beek niet doen vergeten. De halflinie was uit muntend, Grootes werkte als een paard, Arie Slikker was de rots in de branding, Leen Schoorl beter dan we hem in weken hebben gezien. In de voorhoede waren De Moor en Boontjes de groote mannen. De Moor werd zwaar geschaduwd, maar wist zijn belagers telkens te ontsnappen. Boontjes, listiger dan ooit, dribbelde keer op keer door alles heen! Ab de Wit speelde een aardige party, dat gaat al veel beter. Peetoom was niet fortuiniyk, en Dich Schoorl had zyn dag niet! De wedstrijd. Reeds direct is het tempo hoog, MFC onder neemt eenige aanvallen, het spel is van beide züden al niet te zachtzinnig. Het gaat over en weer, vyftien minuten lang, en dan krygt S. een zware straf voor ruw spel, penalty. Onberispelijk depo neert Boontjes het leder in den linker bovenhoek, Schagen leidt met 10. Zoo mogelijk wordt het tempo nog opge voerd, eenige aanval len van Schagen, dat langzamerhand gaat domineeren, verloopen in buitenspel. Althans de scheidsrechter fluit af. We vreezen voor MFC het ergste als een der eigen backs gevaarlijk achteruit trapt, maar prachtig stompt de keeper den bal weer het veld in. Boontjes. Van Schagen zien we mooi samenspel op De Moor, die keer op keer den bal met fraaie voorzetten voor het M.-doel brengt. Herhaal- deiyk ook deponeert Slikker vanuit de halflinie met verre schoten het leder voor de voeten van Peetoom of D. Schoorl, maar dan is het ook afgeloopen, ze schieten naast of tegen de paal. De scheidsrechter laat hands in het Medem- blikker strafschopgebied passeeren. D. Schoorl krqgt de kans van den dag, vry doel, haast niet te missen, maar toch... naast! Als voor rust wordt gefloten, heeft Schagen een, gezien de krachtsverhoudingen, onzekeren voorsprong van 10. Er kan nog van alles gebeuren! Na de rust. krygt de MFC-keeper volop gelegenheid zyn talenent te toonen. onophoudekjk wordt zyn heiligdom bestookt, steeds zonder resultaat. Dit moet tot een inzinking leiden. Deze komt inderdaad, het tweede kwartier van de tweede helft geeft een slap partijtje voetbal te zien. Plotseling, na een gloeienden kogel van Boontjes, pal over geschoten, vlamt het strijdvuur weer op, er komt weer actie. Medemblik zet alles op alles den geiyk- maker te forceeren. Schagen tracht den voorsprong veilig te stellen en zoo moge- iyk op te voeren. De Schagen-voorhoede krygt vele kansen, maar Is telkens een fractie van een seconde te iaat. Dan breken de laatste sensationeele 15 minuten aan De backs van Medemblik beginnen roeke loos te spelen en lukraak weg te trappen. De Schagen-voorhoede de overigen komen er niet meer aan te pas houdt zich zeer kalm. Dan zien we den MFC-back, tevens aan voerder Hart verdwijnen. Biykbaar heeft hy den scheidsrechter gebrutaliseerd. Even later trapt de andere back Boontjes tegen het hoofd. Als de scheidsrechter die reeds veel eerder had moeten ingrypen en door tactisch optre den de gemoederen had kunnen kalmeeren ook dezen speler, Boekei, wil verwijderen, ont staat een tumult. Het publiek er waren eenige honder den supporters uit Medemblik stroomde het veld op, er wordt gescholden en links en rechts geprotesteerd. Tevergeefs tracht het Sparta-bestuur en de politie het veld te ontruimen. De MFC-voorzitter wordt door den Sparta-voorzitter, den heer Leguit, op weinig zachtzinnige wyze ver wijderd, de scheidsrechter loopt zenuw achtig te gebaren, hier en daar valt een klap. Gelukkig bewaren de spelers aan beide zyden kun kalmte, bemoeien zich niet met den twist, en eindeiyk heeft een iedere rijn plaats aan het ïyntje weer hernomen. De scheidsrechter er is nog één minuut te spelen, kent Schagen een vrijen schop toe. Het geeft geen resultaat, de bal belandt dan tot vlak voor het Schagen-doel. Eén der Schagen- spelers maakt hands. Penalty! Onder doodsche stilte wordt het fluitsein afgewerkt. Welk een kans, den stand op 11 te brengen! Een kalm schot... de bal vliegt langs den paal! MFC heeft zyn kansen van dezen middag verspeeld, direct daarop komt het einde. De Haarlemmers vochten als leeu wen, maar konden de overwinning niet uit het vuur slepen. Eigenlijk gezegd heeft Alcmaria ons niet zoo kunnen overtuigen als in de vorige ont moeting tegen De Kennemers. Toen waren ze ontegenzeggelijk de meerderen, wat van dezen wedstrijd niet zonder meer kan worden ge zegd. Er waren perioden van uitgesproken HRC-overwicht. De A.-verdediging wordt ech ter beter. Duiveman in het doel deed af en toe prachtig werk en zoowel hij als de jeug dige Maanen kregen af en toe applausjes, die zeer verdiend waren. En, niettegenstaande de Alkmaarsche overwinning gelooven we. dat de doelman van de gastheeren meer en moeilijker werk heeft gehad dan die van HFC. De beide eerste Alkmaarsche doelpunten waren echter, evenals dat van HFC, van prima gehalte. De wedstrijd. Alcmaria heeft eerst tegen de zon te spelen, wat een handicap van belang is. We krijgen dan eerst een periode, waarin de gastheeren ontegenzeggelijk de lakens uitdeelen. De HFC- ers trappen nog al eens mis en ér ontstaan gevaarlijke momenten voor hun doel, waarvan Alcmaria telkens net op het nippertje niet weet te profiteeren. Er lij kt een goal te moe ten komen, doch die blijft uit. Schaper in de voorhoede is weer best op streek, daarbij goed gesteund door Hamstra. De rechtervleugel van de Alcmariaansche voorhoede was daarbij het zwakste en met enkele oplevingen, waar uit overigens enkele goals ontstonden bleef dit zoo. Langzamerhand weet HFC zich dan van den druk te ontworstelen, het spel wordt meer verdeeld, er ontstaan gevaarlijke momenten voor Alcmaria. Duiveman verricht een paar prachtige saves, waarvan er een volgde op een byzonder slechten uittrap. Uittrappen en in gooien behooren tot de zwakke punten bij de Alkmaarsche ploeg, behalve, wanneer Duive man uit de handen kan wegtrappen. Van Wieringen krijgt dan keurig den bal door Schaper aangegeven, hij komt alleen voor den Haarlemschen keeper te staan, die goed uitloopt en doelpunten weet te verhinderen. Onmiddellijk daarna een aanval van HFC. De midvoor schiet hard, doch Duiveman is op zyn plaats. Dan is de beurt weer aan Alcmaria. Schaper geeft afgemeten van de linksbinnenplaats over aan Keppel, die van den rechtervleugel prach tig voorzet. Hamstra zet rijn hoofd er onder en de bal ligt in het net. Een staaltje voetbal, dat iedere eerste klasser eer zou aandoen! De Haarlemmers zetten dan alles op alles. Ze forceeren een druk op het Alkmaarsche doel, dat wel enkele malen in gevaar verkeert, doch dat niet wordt doorboord. Nadat over een weer nog een corner is ge nomen, komt het einde van de eerste speel- helft. Alcmaria leidt by de rust met 10. Na de hervatting gaat de zon voor een goed deel van den resteerenden tijd schuil, zoodat de HFC-keeper blijkt heel juist te hebben ge kozen. Toch is het begin voor Alcmaria. Tot goals komt het voorloopig echter nog niet. Dan evenwel komen we aan het oogenblik van den doelpuntenregen. Een HFC-back is van meening. dat tegen hem een overtreding is begaan. Hy appelleert, doch de scheidsrechter laat doorspelen. De HFC-er blyft appelleeren en laat Keppel rijn gang gaan, die van de gelegenheid gebruik gebruik maakt goed voor te zetten. De bal belandt vlak voor het doel te midden van een aantal spelers. Als een wervelwind stort Schaper zich er tusschen en als een kanons kogel vliegt de bal van enkele meters afstand in het doel, volkomen onhoudbaar voor den HFC-doelman. Na den aftrap neemt Alcmaria het spel weer in handen, de gastheeren zitten onmid- dellijk weer voor het vyandelyke doel en heb ben geluk, wanneer de scheidsrechter hun een penalty toewyst, die ons voor de begane over treding intusschen een wel wat zware straf dacht. Van Wieringen plaatste zich achter het leer en de keeper houdt het harde schot, dat recht op hem af was. Hy kan echter niet weg werken, de bal stuit van hem terug naar Van Wieringen, die nu de gelegenheid waarneemt en hard inschiet. Alcmaria heeft een voorsprong van 30, waardoor de wedstryd beslist scheen. Deze stand bleef echter maar kort. De linksbuiten der Haarlemmers krygt goed toegespeeld, hy doet het alleen en weet met een hard schot in den rechterbovenhoek voor KFC de eer te redden. Schitterend 2e doelpunt. De tweede overwinning van Helder is binnen, ditmaal moest Assendelft er CAn gelooven. De cyfers 42 4jn geenszins geflatteerd. Want als men de kansen tegenover elkaar stelt had het net zoo goed 6 of 72 kunnen rijn. Maar deels door pech en grootendeels door het schit terend verdedigen van den A-keeper is het tot deze bescheiden cijfers gebleven. Helder speelde met een teruggetrokken midvoor, hetgeen o.i. een geslaagde proef mag heeten. Vooral na de rust speelde de Helder-voorhoede een goed combinatiespel. Steeds werd het open gehouden, van man tot man ging de bal en oo': werd er nu veel beter geschoten, hetgeen voor de rust niet het geval was. Hoebe stond steeds goed opgesteld en verdeelde het spel op uitnemende wijze, -lleen pingelt hy nog wel eens te veel. V/at wel aan het licht gekomen is in dezen wedstryd is, dat Kiesewetter geen linksback is. Bij A9sendelft drijft alles op de achterhoede waar de keeper zoor is gezegd de uitblinker is. Helder had een invaller voor Kenter onder de lat, we hebben keeper Prins echter wel eens beter gerien. Teekelenburg w—s weer voor Duai.t opgeroeid en v. d. Bo- gaerde bezette de" linkervleugel. Om half drie liet sche srechter Postma aanvangen. Helder is reeds direct in den aan val maar de bal verdwe n teeds naast de paal of in lceeper3 handen Hoewel het by Assen delft alles veel slordiger gaat, laat men zich toch niet onbetuigd; 'n goede door d. midvoor aangegeven bal schiet de rechtsbuiten hard in, maa. Prins redt goed. Hoebe geeft steeds goede passes cn hoewel Wieren en Gast er stee goed op reageerm is het voor 't doel mis. Na een kwartier valt de .Tongh uit en wordt hy door Schotting vervangen. Als Hoebe weer eens goed opbrengt schiet Gast hard in, maar de keeper stompt veg, weer wordt inge schoten maar weer redt de keeper op voortref felijke wijze. De A-back- weten van opruimen en het korte spel Ugt hun goed. Als de l.buiten van A. goed voorzet kopt de midvoor in, maar Prins vangt#de hooge bal gemakkelijk. Dan he<-"* Helder pech als Hoebe den bal tegen den lat schiet en de weer ingeschoten bal blyft even voor de paal liggen, waar de keeper weer opTuimt. Eindelijk na 31 min. neemt Helder de leiding. Als Assendelft blyft staan, denkende dat de bal de lyn gepasseerd is, geeft Siersma den bal voor doel waar Gast klaar staat om de wit- jakken de leiding te geven. Helder komt er steeds beter in en oefent voortdurend druk op 't A-doel uit. Een vrije schop van Assendelft levert niets op, maar na 40 min. geeft de As sendelft rechtshalf een verdwaalden voorzet, welke Prins verkeerd beoordeelt en de stand is 1—1. Direct hierop geeft Gast een pass aan Siersma, zyn schot wordt echter weer ge keerd. Toch neemt H. nog voor de rust de lel- dinB. Hoebe brengt den bal goed op, afgemeten gaat den bal naar Wieren, deze geeft naar Gast en Helder heeft de leiding hernomen. Een juweel van een doelpunt. Met dezen stand komt de rust. Na de thee. was het eigenlijk alleen Helder dat speelde. Sporadisch kwam Assendelft in den aanval en Prins heeft dan ook zoo goed als niets te doen gehad. Siersma had byna succes, echter speelde hy den bal met de hand. Kort hierop kan de rechtsback der bl. witten slechts ten koste v. een corner redden, v. d. Bogaerde neemt den bal schitterend, maar het levert niets op. Na 12 min. spelen heeft v. d. Bogaerde succes, goed naar binnen geloopen loste hij een hard schot, waar Gast weer klaar stond om het K.N.V.B. HRCAlcmaria Yictrix, Alkm. Boys RCH. Beverwyk—Helder, Succes—Purmer- steljn. BKCAtlas, DTSSchagen, MFC Strandvogels, N. Niedorp—Wieringer- waard, WatervogelsTexel. DWS 2HRC 2. Helder 2Alkm. Boys 2, Hollandla 2 HRC 3. N.H.V.B. HRC 4Koedijk 1, Petten 1Succes 2, Schoorl 1Helder 3, JVC 1Oude- sluis 1. Sporters 2Oudendijk 1, VCL 1 Schagen 2, Hollandla 4Hem 1. De Cocksdorp 1Tex. Boys 1, Texel 2 BKC 2, HRC 5Watervogels 2. ontbrekende tikje te geven en het was 31. Helder is nu veel gevaarlyker, men raakt er veel leter in, vooral Wieren is niet meer te herkennen van voor de rust. De wyze waarop hy het vierde doelpunt scoorde stem pelt hem tot een goed voetballer. Drie, vier spelers passeerde hij, waar..a hy den bal net jes in den hoek plaatste en Helder een veilige 41 voorsprong gaf. Assendelft trachtte het rpel wat te ver plaatsen en hoewel men daar gedeelteiyk in slaagde moest Prins toch weer een paar maal hrndelend optreden. Dan gaat Siersma er weer van door, een fijne trekbal, maar Hoebe schiet over. Het wordt 42. Bij een corner van Assendelft kan Prins niet voldoende wegwerken de rechtsbuiten verkleint met een hard schot den achterstand Met nog een kwartier te spelen kon de over winning nog wel eens in gevaar komen, maar de witten lieten het echter zoover niet komen Wieren loopt weer door alles heen, nu ging het schot echter naast, v. C. Bogaerde is bijzonder zuiv *r met zyn corners, maar de keeper weet steeds erger te voorkomen. Toch weet Gast hem nog éénmaal te passeeren, maai de scheidsrechter had -eeds gefloten voor buitenspel. Met Helder in den aanval komt het einde en hebben de w'tjes weer twee puntjes op hun lijstje er bij gekregen Scheidsrechter Postma leidde uitstekend. De steeds uiterst moeilyke uitwedstryd tegen het stoere Strandvogels is voor N.N. een vol ledig succes geworden. Met een fraaie 20- zege kwamen Peereboom c.s. zeer verheugd in Niedorp terug. De start was niet zoo bijzonder hoopvol geweest. Van Herwerden en Floor kon den beiden niet medespelen. Peereboom Az. was echter weer van de partij. Voor Floor viel Bakker in, die na in 2 jaar niet te hebben ge speeld, geroepen werd het Niedorper doel we derom te verdedigen. Zoowel Peereboom als hij hebben uitstekend voldaan, zoodat N.N. hier door minimaal gehandicapt was. Voor de rust waren beide teams aan elkaar gewaagd; wel had N.N. iets betere en meerdere kansen ge had, doch de eminente doelman, Van der Zei, bewees zijn klasse eer aan en liet zich door de hardste schoten niet passeeren. Bij rust was de stand 00. Reeds spoedig na de rust blijkt, dat N.N. vast besloten is met de zege naar huis te gaan. De HollandiaSucces 30. Andermaal heeft Succes het onderspit moeten delven. Ditmaal bleef de outsider Hollandia met niet minder dan 30 in de meerderheid. Ongetwyfeld een zeer zware nederlaag voor de Successers, die nu 2 achtereenvolgende wedstrijden geen enkel tegenpunt wisten te scoren. Een en ander wijst er wel op, dat Succes evenals andere jaren wederom aan hetzelfde euvel mank gaat, n.1. een zwakke, zeer onpro ductieve voorhoede. Werkelijk hebben wy ge meend, dat de S.-voorhoede in deze competitie van grootere kracht zou zyn en in eenige te leurstellende wedstrijden hebben wy de on macht der Successers om doelpunten te maken toegeschreven aan déveine. In vrijwel al die moetingen waren het de S., die korteren of langeren tyd een volledig overwicht konden uitoefenen. Steeds echter moesten wij dan mel ding maken, dat in die perioden van S.-over- wicht de voorhoede tallooze kansen kregen, die met wat meer geluk doelpunten hadden kunnen beteekenen. Thans echter komt de vraag naar voren of er geen andere redenen zijn, dat die kannen niet benut konden worden, n.1. de vraag, oi de spelers niet in hun taak te kort schieten. Opgelegde kansen, voor open doel, het komt herhaaldeiyk voor dat deze gemist worden. Kansen, die iedere andere voor hoede stellig ze benutten, brengt S. om zeep. Déveine of onbekwaamheid? We zullen nog even moeten wachten voor wy een definitief antwoord op deze vraag kunnen geven. Deze kwestie kwam evenwel dezen middag byna niet aan de orde. Er was hier geen kwes tie van een ongelukkig gespeelden wedstryd (zooals b.v. tegen QSC). Hier was het de abso luut sterkere ploeg, die won. Hollandia heeft prachtig party gegeven en was vry wel gedu rende de geheele match de meerdere van Succes. In alle linies vlotte de combinatie uitstekend enmeermalen kwam Succes er byna niet aan te pas. Alleen de S.-achterhoede was goed in vorm. Zy heeft in tallooze gevallen door krach tig ingrijpen het steeds dreigende gevaar be zworen. Vooral Posthumus was in zeer goeden vorm. Zyn prachtig werk had de bewondering van de talryke aanwezigen. Aan de 3 doelpun ten had hy geen schuld. Voor het overige was de S.-ploeg in minder goeden vorm dan wy gewend zyn. Mogelyk dat dit ook is toe te schryven aan den enormen tegenstand, die H. bood, zoodat S. geen mo ment in haar spel kon komen. H. verdient zeer zeker een compliment voor deze keurige party voetbal. De wedstryd werd in goede orde ge speld en er deden zich geen incidenten voor. In alle opzichten een faire wedstryd. De wedstryd. In het begin was S. wel eenigszins verrast door het enthousiasme van H. Nauwelyks be gonnen moest Posthumus reeds een schot, dat niet al te hard was, onschadelyk maken. De wijze' waarop deze aanval werd beantwoord, deed het beste vermoeden. Kuiper schoot n.1. in vrije positie juist naast de paal en was Schmitt een onderdeel v&n een seconde eerder geweest, het aanraken van den bal was vol doende geweest om de leiding te nemen. Toen was het afgeloopen voor S. Hollandia nam het spel geheel in handen. Alles gelukte, het liep van een leien dakje, alleen voor het doel scho ten de heeren nog wel iets te kort. Telkens gaven zij de S.-achterhoede gelegenheid zich te herstellen, zoodat direct gevaar niet aan wezig was. Toen na ongeveer een half uur spelen, juist toen wij meenden te bespeuren dat S. er even beter inkwam, kwam onver wacht, snel en verrassend het eerste H.-doel- punt, geboren uit een keurigen aanval, die door den middenvoor onberispelyk met een schitte rend schot werd afgewerkt (10). Slechts sporadisch kon S. tot tegenaanvallen komen en de schoten, die af en toe werden gelost, gingen over of naast. Rust 10. De tweede helft. Thans stond W. Koorn middenvoor en Vene- ma linksback. Ook Venema deed als back goed werk. Inderdaad ging er nu van S. Iets meer kracht uit, zoodat het een gelyk opgaande stryd werd. S. kreeg direct een fraaie kans. C. Lont schoot echter van dichtby over. Toen kwam plotseling het 2e H.-doelpunt. Uit een kluwen van tegenstanders stompte Posthumus een hoogen bal uit den doelmond weg. Het leer werd echter opgevangen door den H.-linksbin- nen, die ineens in het verlaten doel schoot, waar Doves nog vergeefsche pogingen deed den bal te keeren (20). Ook voor het H.-doel heerschte af en toe ge duchte spanning, doch hoe men het probeerde, het gelukte niet. De nog steeds schitterend werkende S-verdediging had het veel moeiiy- ker met de beweeglyke H.-voorhoede, die zich van haar beste zyde liet zien en zoo nu en dan in vliegende run kogels op Pusthumus af vuurde. Het kon dan ook geen verwondering wekken, dat H. nogmaals het doel wist te vin den. Na een half uur spelen werd een fraaie voorzet van rechts door den middenvoor op weergalooze wyze onhoudbaar in het net ge kopt (30). Ook S. kreeg nog tegenkansen, maar slaag de er niet in de eer te redden, Strandvogels moeten alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen, de Niedorper storm loop was echter niet te stuiten. Het was 5 min. na de hervatting toen Peereboom een corner goed voor doel zette, waar de debutant Komen (die Wit verving) met een uiterst fraaien kop bal Van der Zei wist te passeeren. Van nu af is het vry wel steeds N.N. geweest, dat het beste van het spel heeft gehad Talrijk waren de N.-aanvallen op het blauw-witte-doel waar het binnentrio echter niet by machte was van de hen geboden kleine kansen te profiteeren. Het was of de Strandvogels voor de rust te veel van hun krachten hadden gevergd. De Niedorpers hadden meer uithoudingsvermogen het was dus geenszins te verwonderen dat het laatste kwartier geheel voor de N A.ers WHet was tegen het einde toen een harden schuiver den stand op 2—0 bracht. Als de prima leidende scheidsrechter einde fluit heeft N.N. een verdiende overwinning be haald en blijft zy dus in the running. Een uitslag (2-2) die uitstekend de verhouding weergeeft. De toss werd gewonnen door BKC. Van eenigen invloed was dit niet op het spel want er was weinig wind en de zon hield zich ook schuil. De elftallen stelden zich alsvolgt op. Texel. Beumkes H. Neyens G. Witvliet Verseput P. Neyens Jo. Weijdt De Graaf M. Vlaming H. R*n Th. Lap Verheyen Jb. v. Wees J. Schipper A. Bijl v d. Geen Paardekooper v. Teulingen Tauber F. v. Teulingen Prins B. K. C. Direct na den aftrap trekt Texel ten aanval en kregen backs, en vooral Prins als doel- verdediger, gelegenheid van hun goede kwali teiten blijk te geven; daarna ging een zeer zuiver geplaatste bal van Th. Lap naast: een van zeer naby genomc.i vrye schop van P. Neyens suisde over; een schot van M. Vlaming wist Prins onschadelijk te maken. Daarna zien we verschillende goede aanvallen van BKC, die aanvankelyk geen gevaar opleverden, doch waaruit bleek, dat het voorhoedespel van de bezoekers beter was dan dat van Texel. Van beide zijden werd nu zeer goed spel gegeven. De aanvallen van Texel waren iets talnjker, doch de backs der tegenparty, waarbij vooral Tauber uitblonk, wisten de Texelsche voor hoede volkomen in bedwang te houden. Weder na een felle Texelsche aanval krijgt Tauber den bal geeft goed door naar de voorlinie en de zeer snelle rechtsbinnen v. Wees doelpuntte met een prachtschot. 100 voor BKC. Geruimen tyd hadden na dit doelpunt de gasten het spel geheel in handen; de bal. was bijna geregeld op de Texelsche speelhelft en verscheidene keeren moest Beumkes ingrij pen, ondanks het zeer goede spel van de T.- backs. Hoe meer echter de rust naderde, hoe beter het spel van de gastheeren werd. De rust kwam evenwel nog met een 10 voor sprong voor BKC. De tweede helft. In de tweede helft speelde Texel aanmerke- ïyk beter. Reeds de eerste minuten ontsnapte het doel van BKC aan doorboring, doordat Prins nog juist een bal onder den vallenden De Graaf wist uit te krabbelen. Daarna kre gen we enkele corners aan beide zyden, die evenwel weinig gevaar opleverden. Ongeveer na een kwartier kwam nu het eerste doelpunt voor Texel door een schot van Verheijen, die dicht by het doel een voorzet van rechts op ving (11). De spanning kwam er nu geweldig in, aan beide zyden werd alles op alles gezet. Texel had evenwel het beste spel, maar toch nam BKC nog eens de leiding. Nu door een gemakkelyk doelpunt van Blok, die doorliep met een bal op een moment dat de Texelsche spelers niet doorgingen, omdat men van oordeel was dat buiten spel te duidelyk bleek. De scheidsrechter kende echter toe. 21 voor BKC. De druk op het doel der bezoekers nam nu meer en meer toe, hoewel ook het Texelsche doel verscheidene malen ernstig in gevaar ver keerde. Texel kreeg nu verschillende corners te nemen, één daarvan werd door H. Ran, die de corners van links verzorgde, zoo mooi voor 't doel geplaatst, dat de bal zonder door één spelers was aangeraakt, in het doel terecht kwam. Weder was het nu gelijk (22). Het laatste kwartier. Ongeveer een kwartier moest nu worden gespeeld, de spelers aan beide zyden begon nen biyken van vermoeienis te geven, vooral het spel van de gasten zonk ernstig in, zoodat de bal byna voortdurend in de naby'heid van Prins zweefde, op wien herhaaldelijk werd teruggespeeld, somstyds in vliegenden vaart en die door prachtig uitloopen verscheidene malen wist te redden. Enkel minuten voor het einde nam BKC nog bijna de leiding. De scheidsrechter floot, nu voor off-side op een moment dat Schipper geheel voor het vrye doel kwam te staan. Deze beslissing was o. i. onjuist. Direct daarna kwam het einde met geiyk spel 22. By Texel heeft dezen middag ongetwyfeld G. Witvliet verreweg den besten wedstrijd ge speeld. H. Neyens komt er ook .weder beter in. In de voorhoede was H. Ran dit maal de beste speler, wanneer hy een bal ontving ont stond meestal gevaar voor de tegenparty. Th. Lap werd uitstekend bewaakt en kreeg daar om weinig gelegenheid om zyn bekende ge- vaarlyke schoten in te zenden, ook werd wat weinig op rechts gespeeld. De Graaf kwam er slechts in 't laatste kwartier van den wed strijd goed in. By BKC moet in de eerste plaats de keeper worden genoemd, die met de beide backs onge twijfeld de beste verdediging vormde van de clubs die tot heden tegen Texel zyn uitgeko men. In de voorhoede blonk ditmaal bijzonder de snelle linksbinnen uit. die met Schippers een voortdurende bedreiging voor de Texelsche verdediging vormde.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 11