VERVOLG SPORT Frankrijk wil vriendschap met Duitschland Postvlucbten op IotSië Midden Europa Duitschland en Italië als arbiters VaMae Oaderhaode'en echter slechts op voet van gelijkheid Samenwerking met de groote Westersche democratieën Atlas noteert de eerste overwinning Eerste nederlaag van HRC II Oudesluis wijst Schoorl resoluut af HRC III-Alcmaria II 2-3 Tusschen de Duitsche en de Ita liaansche regeerinq bestaan qeen meeningsverschillen aangaande de bestaande vraagstukkken. In Italiaansche kringen verluidt, dat het bezoek van den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, aan Rome heeft uitgewezen, dat tusschen de Duit sche regeering en de Italiaansche geen meeningsverschillen bestaan aangaande de bestaande vraagstuk ken.. Alle vraagstukken zijn in lange gesprekken van von Ribbentrop met graaf Ciano en Mussolini besproken in een geest van hartelijke- samen werking en vriendschap. Op het oogenblik zijn evenwel geen defini tieve besluiten genomen hoewel die later kunnen volgen. In Duitsche kringen te Rome verluidt, dat Duitschland en Italië reeds eenige da gen geleden in beginsel hebben aanvaard op te treden als scheidsrechter in het Hon- gaarsch-Tsjecho-Slowaaksche geschil. Het is nog niet zeker, wanneer het antwoord op het desbetreffende verzoek zal worden ver zonden. Het is waarschijnlijk, dat voor een definitieve regeling zal worden voorgesteld, nadere besprekingen zullen worden gevoerd. In gezaghebbende kringen wijst men er op, dat de in de Italiaansche pers verschenen artikelen, waarin het denkbeeld van een ge meenschappelijke Poolsch-Hongaarsche grens wordt ondersteund, niet het officieele Italiaansche standpunt weergeven. Duitschland en Italië staan gun stig tegenover de samenwerking met de groote West Europeesche democratieën. De besprekingen tusschen von Ribbentrop en Mussolini en Ciano schijnen te hebben geleid tot vaststelling van de volgende pun ten: 1. Duitschland en Italië staan gun stig overover de samenwerking met de groote West Europeesche demo cratieën. Zij zijn van meening, dat de binnenlandsche ontwikkeling in die beide landen sedert de conferen tie te Muenschen een zeker optimis me rechtvaardigt. Dit gevoelen is versterkt door de rede van Daladier te Marseille. 2. Duitschland en Italië blijven op het standpunt staan, dat het Spaansche pro bleem slechts kan worden opgelost door een algeheele overwinning van Franco. De bei de landen staan vijandig tegenover iedere bemiddeling, die vooral in de oogen der fas cistische leiders de zege de rechtschen in Spanje slechts in gevaar zou kunnen bren gen. 3. In de kwestie der bewapening zouden Berlijn en Rome, uitgaande van de opvat ting, dat een accoord met Frankrijk en En geland wenschelijk is, gunstig staan tegen over het denkbeeld van onderhandelingen over bewapeningsbeperking op een basis, die aanvaardbaar zou zijn voor alle belang- hebbbenden. 4. Ten opzichte van het Hongaarsch- Tsjechoslowaaksche probleem schijnt het, dat wanneer al eenig verschil van opvatting bestaat tusschen Duitschland en Italië de beide landen het beginsel van arbitrage aanvaarden, zoodat nog de formuleeringen der oplossing, waartoe tusschen Mussolini en von Ribbentrop besloten zou zijn, uitge werkt moeten worden. Men veronderstelt, dat Rome en Berlijn er langs diplomatieken weg naar zullen streven Hongarije en Tsje- cho-Slowakije er toe te brengen een com promisoplossing te aanvaarden, aan welker uitwerking de Duitsche en Italiaansche deskundige zullen werken. Men heeft geen nauwkeurige aanwijzingen op dit punt. Welingelichte kringen zijn van meening, dat het plan tot een gemeenschappelijke Poolsch-Hongaarsche grens weinig kans heeft verwerkelijkt te worden. Gayda over de besprekingen met Von Ribbentrop. In een commentaar op de gedachtcnwis- seling tusschen Mussolini en von Ribbentrop, schrijft Gavda irt zijn blad, dat de standpun ten van Rome en Berliin ten opzichte van het HongaarschTsjechische probleem ge heel samenvallen op drie punten. Dat daarin tot uiting komt niet alleen de grootste sym pathie en solidariteit jegens de rechtmatige Hongaarsche belangen, maar ook de harte lijkheid jegens het nieuwe regime in Tsje- cho-Slowakijc. Gayda verklaart, dat de besprekingen ver der betrekking hebben gehad op alle Euro peesche en wereldproblemen, welke de beide mogendheden interessecren, o.m. het pro bleem der betrekkineen tusschen de tota litaire landen en de West-Europccsche demo cratieën. Gayda maakt voorts toespelingen op stroomingen van min of meer verantwoor delijke, kringen, die aan den dag treden in Europeesche kwesties van algemecnen aard, naast de officieele manifestaties der regee ringen. Hij schrijft: De voorzichtigheid maant hartelijk de hier en daar tot uitdrukking ge brachte goede bedoelingen te ontvangen en af te wachten, dat zij tot uitdrukking komen in de werkelijkheid der feiten, in harmonie met de eerlijke belangen van Italië en Duitschland. Von Ribbentrop weer naar huis. Von Ribbentrop is weer uit Rome vertrok ken en Zondagmorgen te Munchen aangeko men. Tevredenheid te Boedapest. Boedapest. Het bericht uit Rome, dat Duitschland en Italië er in hebben toege stemd op te treden als scheidsrechter in het HongaarschTsjechoslowaaksche conflict, is in de Hongaarsche hoofdstad met tevreden heid ontvangen. DE TOEPASSING DER DUITSCH- TSJECHOSLOWA.AKSCHE AC- COORDEN. Volgens de National Zeitung te Essen heeft Tsjechoslowakije tot nu toe, op grond der jongste Duiisch-Tsjechoslowaaksche over eenkomsten, Duitschland 6000 goederenwa gons 'en eenige honderden locomotieven en personenwagens geleverd. Dit spoorwegmate riaal, dat toebehoorde aan den Tsjechoslo- waakschen staat, was uit het Sudetenland teruggetrokken tijdens de bezetting door Duitsche troepen. Bovendien heeft Tsjechoslowakije den Duitsche autoriteiten groote hoeveelheden grondstoffen, textielproducten en machine rieën geleverd. De regeering te Praag heeft zich volgens hetzelfde blad voorts bereid verklaard de archieven der Sudetenduitsche steden en dorpen over te geven. Openbare werken. In het begin van het volgende jaar zal een begin worden gemaakt met het aanleg gen van een grooten autoweg door de ge- heele lengte van Tsjechoslowakije. Deze weg zal 1000 kilometer lang worden. Ge durende vijf jaar zullen 50.000 tot 100.000 werklieden hier arbeiden. „Moin Kampf" toegelaten. De regeering van Tsjechoslowakije heeft besloten met ingang van heden het boek van Adolf Hitier „Mein Kampf", alsmede negen Duitsche kranten, welke in Tsjecho slowakije verboden waren toe te laten. Borody gearresteerd. Het Tsjechoslowaaksche persburau heeft meegedeeld, dat de permanente commissie van de nationale vergadering haar toestem ming heeft gegeven oudminister-president Brody te vervolgen wegens ernstig misdrijf tegen de veiligheid van den staat. Brody is derhalve gearresteerd en in de gevangenis van Praag opgesloten. In een stryd van 10 tegen 11. DTS met 4—3 geklopt. Over onzen gang naar het Atlas-terrein hebben wij ons niet beklaagd, want wat span ning en sensatie betreft, hebben wij alleszins waar voor ons geld gehad. De wedstrijd vond plaats op een goed bespeelbaar veld, dat zoo veel mogelijk voor het „gratis-publiek" afge sloten was; hier en daar waren echter oneffen plekken, waardoor het leder nogal eens een rare sprong maakte. De eerste helft, die met een 21 voorsprong voor de thuisclub inging, gaf in het begin een overwicht van de bezoe kers, waarin het spel van den handigen links buiten reeds dadelijk opviel, maar al spoedig ontwikkelde zich een snel verplaatsend spel, beide voorhoeden die van DTS gaf beter samenspel waren herhaaldelijk in actie. De ware spanning is er. Het is Atlas, dat het eerst succes heeft als haar rechtsbinnen met enorm hard schot scoort, nadat Snijders zijn kans verzuimd had. Een mooie doorbraak van den middenvoor van DTS brengt deze alleen voor De Ruijter, die den kogel echter keurig keert. Twee hoekschoppen op het A.-doel heb ben evenmin succes, maar na nog geen 25 min. spelen noteeren we den verdienden ge lijkmaker, toen de rechtsbinnen alle gelegen heid geboden werd onhoudbaar in te zetten. Het leek ons toe, dat een der Heldersche backs een handje meehielp. Goed spel zien we nu van den Oudkarspelschen linkervleugel, die steeds gevaarlijk blijft, maar de A.-keeper is geens zins bang. Het spel blijft over en weer golven en is het aanzien wel waard; men behoede zich echter voor het gebruik der ellebogen. Na 32 min. spelen, toen juist een zeer gevaar lijke aanval der gasten was afgeslagen, werkte de A.-midvoor zich met den bal mooi vrij en scoorde een even mooie goal als zijn partner. We memoreeren nog een keurigen omhaalbal van den D.-linksbuiten, welke even keurig door De Ruijter geretourneerd werd, en dan is de pauze aangebroken. De strijd na rust was er een van een 10 man sterk Atlas tegen een compleet DTS. We hoorden, dat een der A.-spelers er geen zin meer in had, maar konden het rechte niet aan den weet komen. Het feit was er echter. Eigenaardig genoeg bleef de voorhoede niette min uit vijf spelers bestaan en speelde men evengoed sterk agressief. Ruim 25 minuten streed men tegen een overmacht, maar slaag de er niettemin in de score onveranderd te houden. Het was toen dat een dubieuze penalty DTS aan den gelijkmaker hielp en nog geen minuut later glipte de linksbuiten naar binnen en gaf met een schitterend schot zijn club de leiding. Onpartijdig gezegd was deze 32 voorsprong verdiend, want de gasten waren overwegend sterker geweest. Maar Atlas ver saagde niet en wist tenslotte het klinkt vreemd een overwicht te verkrijgen en door haar fanatiek spel DTS finaal te overrom pelen. Na enkele mislukte pogingen, was het tenslotte de middenvoor die onder groot ge juich de partijen voor den derden maal Op gelijken voet bracht. De witte voorhoede kwam haast niet meer aan bod, die nu bovendien den linkervleugel te weinig in het spel betrok. De Atlassianen bleven den toon aangeven en wisten vlak voor het einde, door middel van hun rechtsbuiten, die een corner goed opving, de leiding te hernemen. Toen de scheids rechter 2 i 3 minuten te vroeg eindigen blies, had Atlas een zwaarbevochten zege bevochten en werd zij door haar aanhang bejubeld. Op het congres der radicaal-socialistische partij te Marseille heeft, na de krachtige taal, welke Minister-President Daladier heeft doen hooren ten aanzien van de Communistische Partij, zijn meest intieme medewerker Minister Bonnet, er nog een schepje op gegooid door krachtig stelling te nemen teeen de uiterst linksche partijen, die zwegen toen de oorlogsdreiging zwaar over Europa hing, doch die thans, nu een ontspanning is ingetreden, van een ver raad te München spreken en het voorstel len alsof Daladier is gezwicht voor eischen van Hitier. Wij wenschen, zeyle Bonnet, met alle lan den samen te werken om vrede en vriend schap in Europa te vestigen. Een ding is zeker: het is onmogelijk dat de volkeren van Europa blijven leven in den toestand van onzekerheid waarin zij zich thans bevinden Laat ons wenschen dat na het accoord van München in Europa een beter begrip, en een geest van ontspanning mag ontstaan. Wij wenschen in de cersfp plaats dat Frankrijk normale betrekkin- gen met zijn nabuur landen onderhoudt. Wij wenschen dat tusschen Duitschland en Frankrijk een waarachtige samenwer king moge tot stand komen en dat in deze twee landen moge worden weggenomen do vrees voor een conflict dat in weinig tijd alle met zooveel moeite zoowel in Duitsch land als in Frankrijk verkregen vooruit gang, zou vernietigen. Tusschen Frankriik en Italië zijn zoojuist weer normale betrek kingen aangeknoopt. Wij verheugen ons er over want niemand meer dan wij wenschen een versterking der traditionecle vriend schapsbanden tusschen Italië en Frankrijk. Herinnerd aan de reis van hem en Dala dier naar Londen in het voorjaar zeide Bonnet, dal het de vriendschap van Cham- berlain en Hallifax voor Frankrijk was wel ke Engeland er toe deed besluiten Frankrijk te hulp te komen bij de regeling van een kwestie waartoe geen enkel pact het nood zaakte om op te treden. De Britsche regeering is de meening toe gedaan dat om een kwestie van minderhe den geen oorlog kan uitbreken. Zij is van oordeel dat dit vraagstuk moest worden behandeld langs den weg van bemiddeling en vreedzame schikking. Vervolgens wees Bonnet op de noodzake lijkheid der economische organisatie van Europa. Wij gelooven, zoo zeide hij, dat het accoord van München de inleiding moet vormen tot volhardende pogingen om een vreedzame organisatie in Europa te vesti gen, maar dit ideaal kan slechts verwezen lijkt worden, naar mate men Europa op een betere wijze economisch organiseert dan thans het geval is. Herriot spreekt. Bonnet werd aan het einde van zijn re devoering langdurig en stormachtig toege juicht, vooral toen Daladier hem de hand drukte. De congresdeelnemers brachten daarop beide staatslieden een ovatie. Ver volgens nam Herriot het woord, wien even eens een betuiging van sympathie .ten deel valt. Hij zeide te betreuren, dat de politiek van collectieve veiligheid schipbreuk leed en dat dè Volkenbond op het oogenblik geen kracht bezit Hij betreurde voorts, dat het negenmogendhedenverdrag. dat aan China territoriale onschendbaarheid waarborgt, niet geeelrbiedigd wordt. Wij staan hiermede voor een moreelen internationalen schip breuk. Herriot drong aan op het recht, van van Frankrijk om verdragen te bezitten met Rusland. Zich tot de arbeiders richtende, zeide hij: Ik veroordeel de bezetting van fabrieken. Wij moeten Frankrijk redden door een voort durende actie van werk en herstel. Ge moet de vrijheden verdedigen, als bijvoorbeeld de vrijheid, welke men heeft om geboren te worden als Jood of als Christen. Alle Fran- schen. zoo besloot Herriot, moeten Frankrijk verdedigen, maar wij, radicalen, moeten bo vendien het democratische ideaal verdedi gen. Daladier tot voorzitter herkozen. Het congres dor radicaal-socialis tische partij heeft bij acclamatie mi nister-president Daladier herkozen tot voorzitter van de partij. De motie inzake de algemeene po- Alle doelpunten na de rust De strijd voor de bovenste plaats tusschen de Racing-reserves en Ajax 3 is met 40 in 't voordeel der Amsterdammers beslist, een uitslag, die gezien de verrichtingen van Ajax vooral in de tweede helft zeker ver diend genoemd mag worden. Toch zijn er twee factoren, die dezen wed strijd in het nadeel van HRC beslist hebben. Daar was allereerst de Ajax-doelman, die reeds vóór de rust menig fraaie safe ver richtte, waardoor HRC- ondanks haar over wicht, niet vermocht te scoren. Maar vooral in de tweede helft toonde hij zich een keeper van klasse, door steeds weer tusschen een kluwen van spelers op te duiken en den bal het veld in te werken. Hierbij kwam nog een fout, die school in het elftal der Racers. De voorhoede speelde n.1. veel te peuterig, waardoor de hechte Ajax-verdediging steeds weer met succes kon ingrijpen. De middenlinie leek ons het beste deel van het HRC-elftal. Het spelverloop, Het eerste kwartier van den wedstrijd is voor de Racers, die door schoten van Zymni en Post de Ajaxieden geheel van de wijs brengen en ze op eigen helft terugdringen. Uit deze periode noteerden we nog een han dige manoeuvre van Zymni, die den bal laat loopen voor Boonstra, maar diens schot gaat voorlangs het doel. Een onverwacht schot van Heyblok kan de keeper niet dan met veel moeite stoppen. Na ongeveer 20 minuten weet Ajax zich los te werken, maar de voorhoede kan de juiste richting nog niet vinden en de Amster dammers weten evenmin van hun overwicht te profiteeren. Toch ontsnapt HRC nog als Buitenhuis, nadat Dukers al gepasseerd is, op de doellijn redt. y Aan den anderen kant laat de A.-keeper zich niet verschalken door een onverwacht hard schot van Boonstra uit een pass van Heyblok. Na de thee weten de gasten reeds, nadat er vijf min. gespeeld is, door hun middenvoor uit een pass van den linksbinnen, de leiding te nemen. Zeven minuten later brengt de linksbuiten, via de paal, den stand op 02. H.R.C. weet zich nu even los te werken. Een schot van v. d. Berg wordt door den kee per met moeite corner gewerkt. Even schit terend houdt hij een vrije schop, die door Post genomen wordt. In plaats van het spel open te gooien, blijft HRC volharden in kort spel, waardoor suc ces uitblijft. Des te gevaarlijker zijn de A.- doorbraken. De Ajax-machine begint nu pas op volle toeren te draaien en de bal gaat van voet tot voet. Na een half uur kopt de middenvoor uit een corner van rechts de bal in, 03 en vijf minuten hierna maakten de gasten aan alle onzekerheid, voor zoover die nog bestond, een einde: de A.-linksback speelt den bal tus schen de roode backs door. De middenvoor loopt er op en van ongeveer 40 ni geeft hij een kanjer, die Dukers verkeerd berekende en de stand is 04. De laatste minuten spelen zich af op de Ajax-helft, een schot van Heyblok wordt met veel moeite door den keeper gestopt en ont gaat HRC de laatste kans om de eer te red den wat ze voor haar harde werken toch wel verdiend had. Tsrfcrak van Aankomst t« (heenreis} lRan*' 27 0ct l'Medan Verdiende 51 zege. Het lijkt een verplette, mg, de 5—1 ne derlaag die Otidesluis ,-p eigen terrein haar mededinger Schoorl toebracht. En inder daad heeft het spel door elkaar genomen een overtuigende meerderheid van Oude sluis te zien gjgeven. Zoo ".eer zelfs, dat de cijfers geenszins geflatteerd zijn. Op geen enkele wijze verraden de cijfers eexter, dat deze heele kanjer-overwinning aan een zijden draaa heeft gehangen! De eerste speelhelft heeft n.1. -en z r eigenaar dig verloop gehad. Een hel't v.as het die zelf weer in twee deelen uiteenvalt. Deilen die s dag en nacht verschilden. Het begon met „den dag", voor Oudesluis tenminste, dat re- x jut en wilskrach' ig van honk trok en d xrbi' slechts stuitte op een, hoewe' volledig, toch uiUrmat. onzeker Schoorl. En reeds in Ie eerste minuut vond iet rappe DOSKO al een bres. Het was Silv-r die een schot van Slikker, dat Oud niet voldoende had kunnen keeren, tot goal promoveerde (10). Oude sluis bleef in den aanval. Schoorl kwam er niet aan te pas. Schot op schot had keeper Oud te stoppen en vergrooting v. d. voor sprong leek slechts een kwestie van tijd. Totdat Slikker in den onbeschermden drie hoek richtte en .pil Korver der bal er met een duik uitsloeg. Toen kwam het keerpunt, „de nacht" voor Oudesluis brak aan. Slikker litiek, welke overeenstemt met den inhoud der redevoering van de Mi nister-President, werd aangenomen met slechts twaalf stemmen tegen. Geen vriendschap meer met de communisten. Een incident. Toen tijdens de debatten jn de slotzitting van liet congres der Radicaal-Socialistische partij de afgevaardigde Bayet het woord nam, toonde de vergadering zich vijandig. Bayet verklaarde, dat de aanwezigen zich verheugden over den breuk van het Volks front, hetgeen met „ja' geroep werd beant woord, waarop spreker antwoordde, dat hij zich persoonlijk hierover niet verheugde. Hierna brak een storm van verontwaardi ging los, zoodat. Bayet niet verder kon spre ken. In de zaal deden zich tusschen aanhan gers van Bayot, welke zeer in de minderheid waren en tegenstanders enkele incidenten voor. Tenslotte hief de vergadering de „Mar- seillaise" aan en Bayet moest naar zijn plaats terugkeeren. dSreTs) Ran*' 30 0ct" SinRap' 3» Oc* A'dam 30 Oet. Basrah 30 Oct. Jodhp. 30 Oct Jodhp. 30 Oct. Bagd. 30 Oct. Napels 30 Oct. Medan 30 Oct. Alex. 30 Oet, Rang. 30 Oct (heenreis) Zilverreiger! Q t (terugreis) Nandoe (heenreis) Emoe (terugreis) Torenvalk (heenreis) Reiger (terugreis) „Ibis" staat nog met ipotorstoring Medan. De „Buizerd", die post en passagiers van de „Ibis" overnam, kwam te B'andoeng aan 1 Tm schoot n.1. over! 't Was of r'choorl 0p. veerde na «dit gelukje. En, zooals het meer gaat in dergelijke gevallen, de pioeg die de penalty miste, was even terneergeslagen. Nu was het geheele spelbeeld anders. Schoorl vag minstens even sterk, veelal zetfs gevaarlijker, En aldra kogelde de actieve Selhonst van valkbij langs de Vries (11). Een volkomen open strijd werd het in het laatste kwartier voor de pauze, en Ouüealuia had met weemoed terug te zien op de oxrste twintig minuten toen zjj de zege reeds veilig had kunnen stellen. In de tweede helft heeft Oudesluis echter toch weer het heft in handen genomen, waar bij ze het voordeeltje had, dat Selhorst al spoedig een al te onvoorzichtige sprong met een Liessure moest bekoopen, waardoor hjj zich door K. Klop had te vervangen. Her door boette de Sehoorl-voorhoede ctanig aan gevaarlijkheid in. Hoewel Oudesluis nu terdege sterker was, dreigde het met het verkrijgen van het bei slissende doelpunt niet zoo vlot te loopen, Beeldman en Prins stonden knap te verdedi, gen en Slikker c.s. groeven hun eigen graf door m kort spel te volharden. Na 20 min, week de blauw-zwarte muur tenslotte door 'n ongelukje. Beeldman en Oud begrepen elkaar niet, wat voor Slikker hèt moment was onj snel toe te tasten en tactisch in te schieten (21). Toen was 't hek var. den dam. Schoor) voelde zich geslagen en Oudesluis is de veste van Oud gaan bekogelen. Silver, Slikker, A'a.a, nis, de Graaf f en A. Munt je werf, de heeleaam val dus, namen er deel aan en het was niet on< aardig om te zien hoe goed er werd geschoten en hoe keurig keeper Oud zich weerde. Hij heeft echter niet kunnen verhinderen, dat de Graaf, Slikker en A. Muntjewe'rf resp. voor 3, 4 en 51 hebben gezorgd. Schoorl heeft het hoogstens tot enkele kan» sen kunnen brengen. We hebben dit elftal niet op haar sterkst gezien. Henneman is, door zijn „knietje", nog lang niet' de oude en hij speelde dan ook linksbinnen, terwijl Korver de spil* plaats bezette. Selhorst's uitvallen mag evens min worden verwaarloosd. Doch dit alles verkleint de prestatie van Oudesluis slechts eenigermate. De DOSKOs aanhang jaagt geen hersenschim na, als ze van een kampioenschap droomt» We hebben een uitstekenden indruk van Oindesluls mee* genomen, waarbij we volmondig verklaren, dat menige vierde klasser zich gelukkig mocht prijzen spelers in de voorhoede te hebben, dis zoo goed en zoo vaak een schot lossen. Open spel blijve echter de manier van aan wallen! Gelyk spel de verhoukiingi Het is Racing 3 niet meegeloopen in den wedstrijd tegen Alcmaria, want keepen Goudswaardt was, in tegenstelling met an» ders, geheel uit vorm. Heeft hij reeds menige wedstrijd voor rood-wit gewonnen, ditmaal valt het niet te ontkennen, dat Alcmaria dq beide punten door zijn toedoen heeft meegeno- men. Het was een prettige wedstrijd en ondanks het koude weer was er flinke publieke be» langstelling. Bij Alcmaria zagen we verscheidene ouda gezichten, zoo stond Brouwer in doel en Stek ma midvoor, terwijl Jo Bos de linksbuiten» plaats bezette. Reeds kort na het begin kwam Stelma alleen voor Goudswaardt, maar zijn schot ging rakelings naast. Het spel gaat op en neer, beide doelen verkeeren om beurten in gevaar. Racing's rechtsbuiten v. Kralingen kopt een voorzet van Snijders juist over de lat. Het is opvallend, maar de twee z.g. rotten" van Alcmaria zijn een doorloopend gevaar voor de roode defensie. Als er 20 min. gespeeld zijn, denken we Bos te zien doelpum ten, maar Goudswaardt redt schitterend. Alc» maria schijnt even het heft in handen te ne» men, maar door goed verdedigen, vooral van rechtsachter de Bruine, blijven doelpunten voorloopig uit. Hoewel de gladde bal mocilijH te behandelen is, wordt er toch aardig gecom- bineerd. Het is jammer, dat de links-buiten der roodjes wat bang is, want hij heeft een heel goed schot. Een vrije schop, door hein genomen, springt van de lat terug, toen duurt het niet lang meer, want even late® benut midvoor Kater een goed door Darphorn aangegeven bal, 10. In de resteerende 5 minuten mist de Alcm. rechtsbinnen nog juweel van een kans, waarmee scheidsrechten Geervliet de rust aankondigde. Na de thee moet keeper Brouwer al wee® direct een corner weggeven, welke op niets uitloopt. Na 6 min. spelen geeft linkshalf Geervliet geheel onnoodig de bal aan Gouds waardt terug, door de gladheid laat deze hem glippen en Stelma heeft maar voor het in'"?* Ren- 11. Vier minuten later denken we, dat Kater HRC weer de leiding geeft, een prac tige kopbal in volle vaart maar Brouw® staat op zijn plaats. Kort hierop twijfelen da A.-backs even, welke fout van Kralinger. on berispelijk afstraft, zoodat de roodjes weer da leiding hebben. 2—1. Alcmaria komt nu fff weldig opzetten en dringt HRC in de verde diging. Goudswaardt raakt even gewond, 11 een botsing met Stelma, die buitengewoon actief is en ook niet zonder resultaat. Als e 28 min. gespeeld zijn, krijgen de witjes e' vrije schop en het is weer Stelma, die de» gelijkmaker scoort, 22. HRC wordt ontmoe digd, men weet het spel niet meer te plaatsen. Éénmaal mist v. Kralingen een °P gelegde kans, dit had zeker een doelpu» moeten zijn, wellicht had dan de balans»' Racing's voordeel doorgeslagen. Nu sloeg deze naar Alcmaria over, want het w weer Stelma, die een fout afstrafte. 2- laatste min. verliepen onder groote spanni echter kwam er in den stand geen veran ring meer. Scheidsrechter Geervliet te'1 dezen sportieven wedstrijd goed.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2